Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν8


Recommended Posts

μωρε για μια στις τοσες, να στο κρατησει να κανεις καμια δουλεια οκ..

η βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη... εμενα δε μαρεσει οταν θελουν να σου επιβαλλουν αυτα που θεωρουν αυτοι καλυτερα πιο σωστα κλπ

αννα μαρια ναι καλε παρε αδεια

καλε ελεος με το μπανιο!!!!!!!!!!!!!!!! ιουυυυυυυυυ δηλαδη!!!!!!!!!!

αχ αγγελικουλα, ασε, δραμα η κατασταση...

κ να σκεφτεις οτι πληρωνουμε ΕΜΕΙΣ καθε 10 μερες να ερχεται καθαριστρια στο σπιτι κ αυτοι το εχουν σαν κωλοχανιο.. τι να πω.. μεχρι κ ποντικια ειχαν :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα μαρια, αλλο σε βοηθαει η μητερα σου κι αλλο να της αφηνεις το μωρο απο το πρωι μεχρι το βραδυ!εγω θα ηθελα να την εχω διπλα μου γιατι ξερω οτι η μαμα μου δεν κανει του κεφαλιου της αλλα σε κια τετοια φαση θα ακολουθει κατα γραμμα αυτο που ειναι σωστο η εχει υποδειξει ο γιατρος η εγω!

Το να φορτωνεις ολη μερα το παιδι στην μαμα επειδη εργαζεσαι και το απογευμα να της το αφησεις παλι και να πας για καφε η το βραδακι για ποτακι, το θεωρω απαραδεκτο γιατι κι η μανα σου ανθρωπος ειναι και θελει να ξεκουραστει και συν τοις αλλοις το παιδι θελει εσενα κι οχι ολη μερα την γιαγια..

Εγω δεν θα το εκανα ποτε ακομα κι αν ειχαντην ευκαιρια.

Οποιοι το κανουν πρεπει να δεχονται και τις συνεπειες που δεν ειναι αλλες απο το να εχεις ολη μερα την γιαγια του παιδιου να ανακατευεται στην ζωη σου και να εχει αποψη για την ανατροφη του παιδιου σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εννοείται ότι θα με βοηθά η μάνα μου, αλλά όχι και να μου το μεγαλώσει κιόλας. Ξέρω πολλές περιπτώσεις που τα παρατάνε σε μανάδες και πεθερές, ή ακόμα χειρότερα, που είναι η μάνα εκεί, αλλά κάνει ό,τι θέλει η γιαγιά (π.χ. η ΠΡΩΗΝ διευθύντρια του σχολείου!).

Ειδικά τώρα που είμαι άσχετη, εννοείται ότι θα θέλω βοήθεια, αλλά όπως μας είπε ένα φιλικό ζευγάρι: "ό,τι βοήθεια έχετε χρησιμοποιήστε την, αλλά μετά παραμερίστε την"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως ετσι αγγελικουλα!!

τα παιδια τα κανουμε εμεις, οχι οι γονεις μας...

κ στο κατω κατω καμια γιαγια-παπους δεν ειναι αναγκασμενος να σου κραταει νυχθημερον το παιδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα , μπορει να μην ηθελαν να παρουν καποιο κατοικιδιο οι ανθρωποι γιατι σου λεει ταιζουμε τοσες κατσαριδες και ποντικια!χα χα..

Αννα μαρια μιλαμε δεν παιζονται τα πεθερικα σου!καλα ποσων ετων ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!ΓΡΑΦΩ ΠΟΣΗ ΩΡΑ Κ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ Κ ΤΑ ΠΗΡΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΥΤΙΝ ΤΙΝ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ ΕΝΟΩ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΝΙΩΘΩ ΝΥΣΤΑ Κ ΠΡΗΣΜΕΝΗ Κ ΠΟΝΑΩ ΜΕΣΗ ΠΟΔΙΑ Κ ΕΙΜΑΙ Κ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ.

ΟΣΕΣ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ ΑΥΡΙΟ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!

ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΑΣ ΛΙΓΟ ΚΑΘΑΡΤΙΚΟ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ Η ΤΟΝ ΚΑΦΕ :lol::lol::lol: ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαιτείται ένα όνομα χρήστη και κωδικός από το http://www.mammyland.com. Η σελίδα δηλώνει: "Restricted Area"

σας το βγαζει κ εσας αυτο?????

μου το πεταει σε ενα παραθυρο ολη την ωρα!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία είχε η πεθερά σου το παιδάκι μία εβδομάδα με το ίδιο βρακί??????? Μπλιάξξξξξ....κρίμα μωρέ το καημένο το κοριτσάκι.......δηλαδή εκτός από όλα τα άλλα, τα πεθερικά σου είναι και μπιχλιάρηδες???????? :lol: Αφού υπάρχει τρόπος να απαλλαγείς από τα σεμινάρια πάλι καλά, μην ταλαιπωρήσε άδικα!!!!

Λενάκι μου καλωσήρθες!!!! Κατσαρίδες ε????? Εδώ μία βλέπουμε και γίνεται της μουρλής...φαντάσου σμήνη ολόκληρα!!!!!!!!!!!!!!!!! Κι εμένα μου το έβγαλε κάποια στιγμή αυτό το παράθυρο...τί είναι αυτό τώρα????? Καινούριο σύστημα?????

Κατερινούλα μου νομίζω ότι όσο πλησιάζει ο καιρός της γέννας όλες γινόμαστε..."κάπως"!!! Θα συνέλθεις κοριτσάκι μου...ίσως ήταν απλώς μια κακή μέρα!!!!!!!!!

Κορίτσια όλες χρειαζόμαστε βοήθεια κάποια στιγμή, ούτε κι εγώ θέλω να έχω την ανάγκη τους αλλά δυστυχώς έτσι είναι κάποιες φορές.....την μάνα μου την έχω εκπαιδεύσει, δεν κάνει ποτέ του κεφαλιού της και για ότι συμβεί με παίρνει πάντα τηλέφωνο να με ρωτήσει.....η πεθερά απ'την άλλη προσπάθησε πολλές φορές να κάνει του κεφαλιού της αλλά είναι και χαζή (δεν την έκοβε να κρυφτεί και την έπιανα στα πράσα ΚΑΘΕ φορά), έφαγε γερό ξεχέσιμο κάμποσες φορές (όπως τότε που έδωσε στο παιδί μέλι ενώ της είχα ξεκαθαρίσει ότι η παιδίατρος δεν μας αφήνει ακόμα) σταμάτησα να της το πηγαίνω να το δεί και τώρα λίιιιιιιγο μαζεύτηκε........πολύ λίιιιιιγο όμως.....Αλλά δεν της έχω εμπιστοσύνη πλέον, ποτέ δεν αφήνω την μικρή να διανυκτερεύσει εκεί. Τώρα αναγκαστικά μένει κάποιες μέρες στην μαμά μου αλλά πηγαίνω κι εγώ και κοιμάμαι κάποια βράδια εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πεθερικά μου δεν είναι μεγάλοι. Είναι 61 και 58 νομίζω. Αλλά είναι 61 και 58 π.Χ.

Καλά και οι δικοί μου είναι νεότατοι, 51 η πεθερά και 56 ο πεθερός (παντρεύτηκαν πολύ μικροί...από νωρίς το μυαλό στο κεχρί το είχαν) αλλά με μυαλά δεινοσαύρων.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεσυ αννα μαρια!!!!!!!!!! εισαι τρελοκομειο!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μου την εχει δωσει αυτο το κωλοπαραθυρο, δε μπορω αλλο να το βλεπω, πεταγεται κ ολη την ωρα

αγγελικουλα δε χανεις τιποτα, ελπιζω να μην το ξαναδουμε ουτε κ εμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, το έχω γράψει πολλές φορές ότι ένα από τα βασικότερα προβλήματα των πεθερικών μου είναι η ΜΠΙΧΛΑ!!!!!! Δεν τηρούν καν τους βασικούς κανόνες υγιεινής. Π.χ. όταν ένα ποτήρι έχει μόνο νερό ή καφέ, απλά το ξεπλένουν με λίγο νερό και δεν το πλένουν, γιατί θεωρούν ότι το νερό και ο καφές δε βρωμίζουν (τα χείλη που ακουμπάνε στο ποτήρι και το γεμίζουν μικρόβια δεν τα σκέφτονται). Ή μια φορά έκανε η μάνα του ταραμοκεφτέδες, και τους αλεύρωνε πάνω σε εφημερίδα, για να μη λερώσει πιάτο!!! Και την επόμενη μέρα το τραπέζι είχε ακόμα λεκέδες από κολλημένο αλεύρι... Ή όταν ήταν πολύ μικρή η εγγονή τους, θυμάμαι σε κάποια φάση τη γιαγιά του άντρα μου που πήρε να της καθαρίσει μήλο. Κάθονταν στο τραπέζι της αυλής, το οποίο ήταν γεμάτο χώμα, όχι απλά σκόνη, αλλά χώματα, βρωμιές που έφερνε ο αέρας, λιωμένα κεριά απ' την Ανάσταση, και παίρνει η γιαγιά το μήλο, το κόβει στη μέση, βάζει το μισό με την κομμένη επιφάνεια στο τραπέζι, κόβει σε φέτες το άλλο μισό, το δίνει στη μικρή (το μήλο άπλυτο, επειδή θα το καθάριζε!!!) και μετά παίρνει το μήλο που είχε βάλει καθαρισμένο πάνω στο πενταβρώμικο τραπέζι, το κόβει κι αυτό φέτος και το δίνει κι αυτό στη μικρή!!! Και πολλά-πολλά άλλα...

Η μάνα μου, πιστεύω ότι, όταν της πω ότι έτσι είπε ο παιδίατρος, θα κάνει ό,τι της πω. Αλλά η πεθερά, δεν το συζητάμε... Είναι του στιλ "και τι ξέρουν οι γιατροί;" και κάνει ό,τι της κατεβαίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κοριτσάκι πάντως αν την έχει βγάλει καθαρή μέχρι σήμερα θα έχει κάτι αντισώματαααααααα......σαν τα γυφτάκια στους δρόμους που από την πολλή μπίχλα (τα καημενούλια πάντως εγώ πολύ τα λυπάμαι) δεν τα πιάνει τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ρε αννα μαρια........ ειλικρινα αηδια!!!!!

ε καλα εννοειται οτι ετσι θα πει η πεθερα σου... ντοκτορ δεν ειπαμε οτι ειναι αλλωστε?

χαχαχαχα νασια αυτο ακριβως εγραψα κ εγω νψριτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια εμένα δεν μου τις βγάζει όλες τις δημοσιεύσεις......πολλές φορές ξαναγυρίζω πίσω και διαβάζω πάλι τουλάχιστον την τελευταία σελίδα και ανακαλύπτω ότι πολλές δημοσιεύσεις δεν τις είχα διαβάσει γιατί απλά δεν υπήρχαν στην πρώτη ανάγνωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε, ναι, όλοι αυτό λέμε, ότι έχει τρελά αντισώματα. Η ετεροθαλής αδελφή της, αυτή που σας έλεγα που κολλούσαν τα μαλλιά της απ' τη βρώμα και έπαθε στοματίτιδα επειδή της δίνανε πιπίλες που κάθονταν πάνω οι μύγες που έρχονταν απ' τα χωράφια με τις κοπριές, δε βλέπω να τη βγάζει καθαρή... Κι αυτό, γιατί στο σπίτι του αδελφού του άντρα μου, η βρώμα είναι περίπου εκατό φορές χειρότερη!!! Αφού η πεθερά μου θεωρεί τη νύφη της βρωμιάρα υπέρτατου βαθμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, δυστυχώς υπάρχουν και πολύ πολύ χειρότερα... Στο σχολείο το τι βλέπουν τα μάτια μας δε λέγεται... Έχουμε ένα μαθητή, νομίζω τον άλλο μήνα κλείνει τα δεκαοκτώ, και πέρσι ερχόταν στο σχολείο πολλές φορές με σκισμένη μπλούζα ή σκισμένο παντελόνι. Τη Τσικνοπέμπτη θα κάναμε γλέντι στο σχολείο, αλλά είπαμε να μην καθίσουμε πολύ, για να γιορτάσουμε και με τις οικογένειές μας, κι αυτός ρώτησε αν γίνεται να καθίσουν κι άλλο, μετά που θα φύγουμε εμείς, γιατί δεν είχε πού να πάει. Μια μέρα που κάναμε συνεστίαση (αντί για εκδρομές κάνουμε συνεστιάσεις) αυτός δεν είχε μέσον να γυρίσει στο σπίτι, και πήρε ο πρόεδρος του μαθητικού συμβουλίου τηλέφωνο τη μάνα του μικρού και της είπε να έρθει να τον πάρει, κι αυτή είπε: "και τι με νοιάζει εμένα; Ό,τι ανάθεμα θέλει ας κάνει". Τελικά ο μικρός βγήκε με ένα συμμαθητή του ενήλικα και δύο κορίτσια απ' την τάξη του, πήγαν για ποτό, και μετά όπως τους γύριζε σπίτι του έφυγε το αμάξι σε ένα κυκλικό κόμβο και διαλύθηκε. Ευτυχώς αυτοί δεν πάθανε τίποτα...

Αλλά πολύ φοβάμαι ότι τουλάχιστον η κόρη του κουνιάδου απ' το δεύτερο γάμο, κάπως έτσι θα καταλήξει... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω κρίμα το παιδί......δεν μπορώ όταν ακούω τέτοιες ιστορίες με πονάει η ψυχή μου.....πραγματικά δεν θα ήθελα ούτε ένα παιδάκι να μεγαλώνει έτσι!!!!

Κοριτσάκια πάω για νάνι, αύριο έχω πρωινό εγερτήριο!!!

Καληνύχτα σε όλες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ χριστε μου... πως τα αφηνουν ετσι μερικα παιδακια... :(:(:(:(

κριμα απο το θεο ειναι...

αχ αννα μαρια μου θυμισες ενα κοριτσακι στην εκτη δημοτικου που δεν επαιρναν οι γονεις του χαρτι υγειας (ειχε πει στην δασκαλα του οτι το θεωρουσαν πεταμενα λεφτα) κ δεν σκουπιζοταν, εννοειται οτι ουτε μπανιο εκανε, κ με το που περνουσε αποδιπλα σου μυριζε σκατιλα.... :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, καληνύχτα, όνειρα γλυκά!!!!

Λένα, εννοείς δεν έπαιρναν χαρτί υγείας στο σπίτι;;;; Ή στα σχολεία τα παιδιά παίρνουν δικό τους χαρτί υγείας; Κι εγώ είχα συμμαθήτριες που μύριζαν πολύ άσχημα, επειδή δε σκουπίζονταν όταν κατουρούσαν. Άμα δεν κάνανε και μπάνιο συχνά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το σπιτι λεω!!

για το σχολειο εννοειται πως ειναι ειδος πολυτελειας τα χαρτομαντηλα!!!

νασια καλη ξεκουραση κοριτσακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω... Απίστευτο μου φαίνεται... Καλά, τουλάχιστον ας πλένονταν μετά, όχι να μη σκουπίζονται καθόλου... Εμάς παντού είχε χαρτί υγείας. Μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση όταν ήρθα στην Ελλάδα που όλες οι κοινόχρηστες τουαλέτες δεν είχαν ποτέ χαρτί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...