Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Τη μικρη μου τη λενε ΘΕΟΔΩΡΑ.

Evi.D περαστικα σας.Ευχομαι να μην κολλησε το μωρο και να το ξεπερασετε γρηγορα.

Εμενα η δικη μου μονο να καθεται μπορει,αντε και καμια τσαρκα με την στρατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευάκι και πως περνάει αυτή η ίωση; πόσο κάνει να περάσει; Γαμώτο ταλαιπωρία πάλι και για σένα και για τη Φλωρίτσα. Ελπίζω να μην κόλλησε ο Τριαντάφυλλος. Αύριο που θα σας δει ο παιδίατρος δεν μπορεί να δει και τον μικρό;

Πρεπει να κανει τον κικλο της διστυχος και δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα εσυ...

Στην χιροτερη περιπτοση μπορει να κανει και μηνες να περασει τελιος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που την κόλλησε ρε γαμώτο τώρα αυτή; Υπομονή Ευάκι. Μην βάζεις την χειρότερη περίπτωση στο νου σου.

Θα περάσει γρήγορα, θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου να δουμε τι θα μας πει αυριο ο γιατρος....

Μακαρι να μην χριαζετε εξετασοις και ο μικρος γιατι δεν θελω να τον τριπανε :cry::cry::cry:

Δεσποινα ευχαριστω κουκλα μου, μακαρι να το ξεπερασε και να ηταν το τελεφτεο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!Πως είσαστε??!!Όλα καλά?

Εύη,ευχαριστούμε για τις συμβουλές όσο αφορά το νούμερο παπουτσιών!Το κέικ φαίνεται πολύ νόστιμο και υγιεινό,θα επιχειρήσω να το φτιάξω κι εγώ!

Μαρία,και ο δικός μου ώρες ώρες είναι μυγιάγγιχτο!! Μη τον πειράξω λίγο αρχίζει τα μουυυυ!! :lol:

Δεσποινάκι,μεγάλωσε πολύ η ηλιαχτίδα σας!!Κούκλες είστε!!

Στέλλα,μήπως να μιλήσεις με τον γυναικολόγο?

Ο μικρός μου σήμερα έφαγε σχεδόν όλη την σουπίτσα,του έβαλα αρακά και μάλλον του άρεσε!! :D

Κορίτσια,ξέρετε αν μπορώ να πίνω κάτι που να με ηρεμεί και να επιτρέπεται στον θηλασμό?Σκέφτηκα την βαλεριάνα αλλά κάποιες λένε κάνει,άλλες λένε δεν κάνει...Αν πίνω 3-4 ώρες πριν θηλάσω,πειράζει??Το έχω ανάγκη,δεν κοιμάμαι καλά πολύ καιρό και έχω πιεστεί και νιώθω αρκετά νευρική,ακόμα και το βράδυ ενώ είμαι κομμάτια και νυστάζω,για 2 ώρες στριφογυρνάω και δεν μπορώ να κοιμηθώ... :? Έχετε να μου προτείνετε κάτι?

Aννα εγω επινα τιλιο με γλυκανισο μαζι,και για να ειναι ηρεμο το μωρο και για να βοηθησω την παραγωγη γαλακτος οταν τον θηλαζα..μιλαμε εκανα κατι υπνους!!και το μωρο ηταν ηρεμο και αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια παω να κανω αυτο το ριμαδιαζμενο ντουζακι που ηθελα απο το προι.

Το απογεβμα που το επιχιρισα λες και εβαλε εσθιτιρες ο μικρος, με το που βραχικα αρχισε να ουρλιαζει και εκλεγε με λιγμους (καπιο ονειρο θα ιδε μαλον)..... Αλλα εγω εμηνα βρομιαρα :ymsigh::ymsigh::ymsigh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου συγνώμη δεν αντέχω να κάτσω παρεούλα σας. Κλείνουν τα μάτια μου.

Μαριετάκι σε χαιρετώ και σε καληνυχτώ ταυτόχρονα.

Ευάκι μου περαστικά στην Φλωρίτσα και ενημέρωσε μας αύριο μετά το γιατρό έ;

Φιλιά πολλά, καλό ξημέρωμα να έχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη απο οσο θυμαμαι κατι ειχε περασει κι ο μεγαλος γιος της Παναγιωτας...Παναγιωτα δωσε τα φωτα σου στην Θεσσαλονικια!!! θελει προσοχη για τον μικρο αν εχει η Φλωρα οντως τον ιο αυτο,αλλα γενικα δε μπορειτε να κανετε και πολλα πραγματα..πρεπει δυστυχως να κανει τον κυκλο της...ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Δεσποινακι!! τι κανετε;πες μας για την Θεοδωρα τα κατορθωματα της!!!

Ελενη μου σχετικα καλα τα παμε με την κοπελα,ο μικρος την γουσταρει,μη σας πω οτι την φιλαει το κωλοπαιδι και μετα κοιταει εμενα και γελαει!! σημερα τον ταισε το φρουτο μονη της,εγω ημουν στο δωματιο του μικρου για να μη καθομαι σαν μπαστακας απο πανω τους και να μη ξεσηκωνεται ο μικρος..αν τον ταιζα εγω θα το ετρωγε ολο,αλλα και παλι εφαγε καλα..μαλλον τον μπουκωνω εγω,ετσι λεει κι η μαμα μου...μετα πηγαμε βολτα στον Φλοισβο,βρηκαμε μερα με τετοια ζεστη,αλλα καλο μας εκανε,εμαθε λιγο τους δρομους και τα σχετικα,γυρισαμε τον καναμε μπανιο και τον ταισα εγω το μεσημεριανο του..κατα τις 14:30 εφυγε η κοπελα..ρε κοριτσια αυτο που μου κανει λιγο καπως ειναι που δε παιρνει πρωτοβουλιες να τον περπατησει,να του τραγουδησει...τον εχει στον καναπε,ο μικρος σκαρφαλωνει και γελαει,δε λεω καλα περναει αλλα κατι παραπανω;μηπως ζηταω πολλα;

αυριο θα ερθει και εγω θα παω να βαψω τα μαλλια μου,οποτε απο τις 9:30 μεχρι τις 11:00 περιπου θα ειναι οι δυο τους και θα τον ταισει φρουτο...Ελενη μη ξεχασω!! η αδελφη μου με συμβουλεψε να εχω ενα μικρο κασετοφωνακι καπου κρυμμενο στο σαλονι ή στο παιδικο και να ακουω τουλαχιστον αν μιλαει στο παιδι ή αν υπαρχει βουβαμαρα...ετσι θα κρινω καπως την κατασταση...για καμερες δε θελω,ειναι και συγγενεις και φοβαμαι μη μας παρει πρεφα..να μου πεις και με το κασετοφωνο υπαρχει κινδυνος,αλλα καπου θα το κρυψω...ημουν παντα καλη στο κρυψιμο πραγματων :lol::lol:

ο Μανωλιος και η Σοφουλα μαλλον ετοιμαζονται για μαραθωνιους!!!!

η Κατερινα μπηκε σημερα; δε θυμαμαι...Κατερινα ανακατευεσαι;;;

κοριτσια δε θυμαμαι αλλα,θα συνεχισω το διαβασμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ο μικρος οταν τον ρωταω:πώς με λενε;ανοιγει το στοματακι του κανει ενα "μα" και μετα "μαμα"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!καλημερα ευη!!!

καλε με ανακατεψατε πρωι πρωι!!!!!κατερινα μην διαβασεις τις πισω σελιδες!!!! :shock:

εγω τις φακες τις κανω με ρυζι και αντι για ξυδι βαζω λεμονι!!!γινετε καλητερη αποροφηση σιδηρου οταν συνδιαζετε με βιταμινη c ο σιδηρος!!!!αυτα για τις φακες!!

ειμαι ξυπνια απο τις 6!!και γενικα καθε 1 με 2 ωρες ξυπνουσαμε την νυχτα!!!!

κοριτσια ποσο τηλεοραση βλεπουν τα μπεμπακια σας???εννοω καρτουν!!!

και επισης εσεις κοριτσια που εχετε κανει καισαρικη,πονατε ακομα στην τομη στην κοιλιτσα σας???

καλα ξυπνησα με μια επιυθμια να φαω κιουνεφε!!!!!τι ειναι αυτο???θα σας στειλω φωτο και μετα να δειτε για ποτε θα τρεξετε κατα δω!!!

Ρεβεκκα τελικα τι πραγμα ειναι αυτο;φαγητο ή γλυκο;

τηλεοραση βλεπει το πρωι με το που ξυπναει και τον βαζω λιγο στο παρκο,μεχρι να μαζεψω λιγο τα κρεββατια και να φτιαξω το φρουτο του...

η τομη με ποναγε πολυ μεχρι και ενα μηνα πριν,εντωμεταξυ οταν ειχα τον μικρο στην αλλαξιερα,λες και το ηξερε και με κλωτσαγε ακριβως εκει!! :x μια φορα θυμαμαι εβαλα φωνη απο τον πονο και τον τρομαξα...ηρθε ο Μανος να τον παρει κι εγω ημουν διπλωμενη στο κρεββατι!!

τωρα ειναι κανενας μηνας που δεν εχω νιωσει πονο...εβαλες καθολου αλοιφη για να θρεψει η τομη;εμενα ο γιατρος μου ειχε δωσει την kelosoft αν θυμαμαι,αλλα δεν την εβαλα γιατι θηλαζα και δεν ηθελα,οποτε μετα απο 6 μηνες που τελειωσε ο θηλασμος το θεωρησα ηλιθιο να την βαλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παω να κοιμηθω,χασμουριεμαι λες κι ειμαι ματιασμενη :roll::roll:

καληνυχτα σε ολες τις μανουλες και σε ολα τα μωρακια!!!

γαμωτο το πρωι δε μπαινω γιατι δε λεει με την κοπελα να ειμαι στον υπολογιστη,τι παραδειγμα θα δωσω;

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιμώδη μονοπυρήνωση;;; Που τη βρήκε μωρέ το κοριτσάκι μας;;;

Περαστικά της Εύη!! Θα κάνει τον κύκλο του κι αυτό και θα περάσει..

Ελπίζω να μην κόλλησε και το μωρό...

Μαριέττα φτου σου κοριτσάρα μου!!!!

[για να περάσει το μάτι ντε!! :lol: ]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ο μικρος οταν τον ρωταω:πώς με λενε;ανοιγει το στοματακι του κανει ενα "μα" και μετα "μαμα"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Αχ μωρέ... τώρα το είδα... ο γλυκός μου... :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ξύπνησε η μικρή λίγο μετά και αναγκάστηκα να σας αφήσω.

Εύη περαστικά στη Φλώρα, μην ανησυχείς θα περάσει κι αυτό. Ελπίζω μόνο να μην έχει κολλήσει και ο Τριαντάφυλλος, για να γλιτώσει την ταλαιπωρία ο καημενούλης. Οσο για σένα... μάνα κουράγιο! τι θα κάνεις τώρα, θα την σταματήσεις από το σχολείο ή όχι;

Αναστασία προσαρμόστηκα αναγκαστικά, από την πρώτη μέρα φορτώθηκα μια δουλειά που θα με παιδεύει μέχρι τέλος του μήνα και μετά θα αναλάβω να την παρακολουθώ κιόλας. Λίγο πακέτο αλλά εντάξει. Η μικρή ευτυχώς χθες και σήμερα ήταν πιό ήρεμη και δεν γκρίνιαζε πολύ, συνηθίζει σιγά σιγά κι αυτή τι να κάνει; Εσείς πότε μετακομίζετε στο γραφείο;

Μαριέττα καλή ιδέα αυτή με το κασετοφωνάκι... δεν το είχα σκεφτεί, μου έβαλες ιδέες! Της έχω πολύ εμπιστοσύνη, αλλά.... λες;;; :roll: . Εσύ σκέφτεσαι να το κάνεις; μωρέ είναι αυτό που λες, είναι και γνωστή σου και αν τυχόν το βρει άντε να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα... Λέει και πως σε λένε μαμά τώρα ο μικρός; τι γλυκούλης μωρέ!

Και μιας και μου το θύμησες, δεν σας είπα! η μικρή άρχισε να λέει και μαμαμα! τρελό καμάρι εγώ, με φωνάζει το παιδί μου λέω η χαζομαμά :P ! Πάντως είναι περίεργο που το ξεκίνησε από όταν έφυγα από το σπίτι ενώ πριν τίποτα. Και η αλήθεια είναι ότι με κοιτάει κάθε φορά που το λέει. Αχ το καημένο, του λείπω και με φωνάζει :( .

Καληνύχτα κι από εμένα και καλό ξημέρωμα, ελπίζω να τα πούμε το πρωί. Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα αυριο που θα παμε στον παιδιατρο μου ειπε πως μπορει να ψιλαφισει το σικοτι της και να καταλαβει αν ειναι διογγομενο, τοτε δεν θα εχουμε καμια ανφιβολια πλεον... :(:(

Τι να πω ρε γαμοτο, που το κολισε παλι αυτο τωρα??? Ευτυχος η θεια μου ηταν καθισιχαστικη και καπος ηρεμισα αλλα και παλι ειναι ιος και μπορει να κολισε και το μωρο..Απο οτι διαβασα τωρα στο λινκ θελει 6-8 ευδομαδες μεχρι να εκδιλοθει η νοσος, αρα μπορει ιδι να τον εχει κολισει και τα καλιτερα να ερχοντε...Εεεεε ρε γλεντια που θα κανουμε φετος....

Καλημερα κοριτσια...

Ευη ειχε κολλησει ο Νικολας την ανοιξη λοιμ.μον. ο οποιος δεν πηγαινε ουτε παιδικο ουτε πουθενα.

Ειχα σπασει το κεφαλι μου που την κολλησε ...

Η αληθεια ειναι οτι γυρω στις 10 μερες θα εχει πυρετο η Φλωρα.

Πρεπει να μην κουραζεται πολυ και να τρεφεται καλα.Μετα απο καποιες μερες μπορει να πατε και για υπερηχο σπληνας και συκωτιου.

Ευχομαι να μην κολλησει το μωρο.Το δικο μου δεν κολλησε.Ειναι ιος που δεν προτιμα τα μωρα.

Το καλο ειναι οτι μια φορα στη ζωη σου την περνας αυτη την ασθενεια!!!Κατι ειναι και αυτο.

Εγω και ο αντρας μου την ειχαμε περασει.Καναμε εξετασεις αντισωματων στον ιο.Ιgg kai Igm για τον ebstain bar virus.

Περαστικα σας και υπομονη!!!!

Επισης ειπαμε 1dl=100ml!!!!

Καλα μωρε κακουργες θα βαλετε ραδιοφωνακια στο σπιτι;;; :o:o:o:lol::lol::lol: Ρε κοριτσια σκεφτειτε να δουλευατε εσεις και να σας παρακολουθουσανε... :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!!!!αποψε κοιμηθηκαμε :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

τι σου ειναι ο υπνος βρε παιδι μου ?

Ευακη μου περαστικουλια στο κοριτσακι σου μα που τη βρηκε βρε παιδι μου!μακαρι να μην κολλησε ο μικρουλης σου!υπομονη θα περασει κα αυτο!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλες!χθες δε μπηκα γιατι ειχα κοσμο το βραδυ και το πρωι ημουν στα πεθερικα .ειμαι λιγο στεναχωρημενη γιατι εχει πρηστει παλι ο φρονιμητης και δε ξερω τι θα κανω..λεω να παω απο εναν γναθοχειρουργο το απογευμα και μετα να μιλησω με το γυναικολογο να δουμε αν μπορει να γινει εξαγωγη αν και χλωμο το βλεπω γιατι 9η με 13 βδομαδα ειναι το πιο κρισιμο σημειο της εγκυμοσυνης γιατι γινεται οργανογενεση...ακομα ουτε ντεπον δεν παιρνω κρατιεμαι.τι βγαζω προστοπαρον με φαρμακευτικα αντισηπτικα για το στομα. :(:(:(:(:(

ευακι μου περαστικα σας!!!που το βρηκε και το κολησε?? :( μην ανησυχεις αργει λιγο αλλα θα περασει.το κεικ καροτο σου απο τοτε που ημουν εγκυος το λιγουρευομαι που μας ειχες πει τη συνταγη,αν βρω χρονο θα το φτιαξω

ελενακι και μαριετα λετε να βαλετε ραδιοφωνακι ε???δε ξερω απο τη μια ειμαι κατα και απο την αλλη μπορει να ανησυχουσα κι εγω πολυ και να το εκανα.παντως νομιζω οτι θα ειχα καμερες απο την αρχη και οχι στα κρυφα φανερες να ξερει δηλαδη εν γνωση της οτι μπορει να δεις κατι.εξαλλου δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο να θες να βλεπεις καθημερινα τι εκανε το παιδι σου ολη μερα.

μαριετακι η κοπελα που κραταει τον ηλια μηπως ειναι μικρουλα?σε ρωταω γιατι κι εγω δουλευα σε βρεφονηπιακο με ηλικιες 1μιση με 3 αλλα η γνωμη μου ειναι πως αν δεν εχεις μεγαλωσει δικο σου παιδι δεν εχεις και τοση εμπειρια...αυτο το καταλαβαινω τωρα με το γιαννη.ειναι λογικο μωρε να ειναι μαγκωμενη.πιστευω σιγα σιγα θα της περασει και θα περνανε καλα με τον ηλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!

Εύη,περαστικά στο κοριτσούδι σου!!Ελπίζω να γίνει γρήγορα καλά και να μην κολλήσει το Τριανταφυλλάκι μας!

Μαριέττα και Ελένη,έχω κάνει πολλά babysitting και σε ένα σπίτι αφού πήγα να γνωριστώ με τα παιδιά,με ρώτησαν οι γονείς αν θα με πείραζε να έβαζαν κάμερες.Εγώ τους είπα κανένα πρόβλημα,ίσα ίσα είμαι υπερ αυτού γιατί έχουν δει τα μάτια μου........Θα μπορούσατε να πείτε ότι σκέφτεστε να βάλετε κάμερες για λόγους ασφαλείας και να δείτε αντιδράσεις,αλλιώς δουλεύει κάποιος όταν ξέρει (ή νομίζει) ότι παρακολουθείται...Κι εγώ ΑΝ ποτέ αναγκαστώ να αφήσω το μωρό μου με κάποια κοπέλα,σίγουρα θα βάλω μαγνητοφωνάκι ή κάμερες!Δεν θέλω να αφήσω περιθώριο για οτιδήποτε!

Μαριέττα,η κοπέλα πρέπει να πάρει τον αέρα της πριν ξεκινήσει να ψυχαγωγεί το παιδί,θα μπορούσες να της κάνεις και μια συζήτηση ότι θα σου άρεσε να του λέει κανένα τραγουδάκι κτλ.

Κατερίνα,περαστικά μωρέ με το δοντάκι...Συμφωνώ με αυτό που λες ότι αν δεν γίνεις μάνα δεν αποκτάς την κατάλληλη εμπειρία που χρειάζεται να προσέχεις ένα μωρό!

Στέλλα σε ζηλεύω που κοιμήθηκες καλά!Εμείς ενώ ξεκινήσαμε με ένα ωραιότατο 5ωρο 8-12 μετά μου τα χάλασε άσχημα...2-3-4-5 και από τις 5 μέχρι τις 8 με πιπιλούσε μέχρι που πιάστηκα και του γύρισα πλάτη και ξύπνησε! :shock: Πονούσε μάλλον η κοιλίτσα του γιατί είχε αρκετά αέρια...Ο αρακάς θα φταίει!

Αχ σας ζηλεύω που άρχισαν τα μωράκια να σας λένε μαμά!!Ο δικός μου λέει μπαμαμπα και όταν τον ρωτάω που είναι ο μπαμπάς,γυρίζει στην μεριά του πατέρα του!ΑΛΛΑΑΑΑ μου δίνει κάτι φιλιά στο μάγουλο!!Άλλο πράμα!!! :D Καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανες!!!

τι ωραια που ΔΕΝ κοιμηθηκα το βραδυ!!!!

κατερινα περαστικα με το δοντι!!!αμαν και αυτα σε πιανουν στην εγκυμοσυνη!!!εμενα με ποναγε ενα δοντι στην εγκυμοσυνη και το μονο που με εσωσε ηταν βουρτσισμα 3 φορες με την sensodine sensitive!!!

ευη μου περαστικα γρηγορα στο παιδακι μου!!!!

βρε κοριτσακια μου οχι καμερες και μαγνητοφωνακια!!απλα επιλογη καλης και γνωστης γυναικας!!!τα ασκημα που εχετε ακουσει και εχετε δει ειναι απο ξενες που τις βαζουν μες το σπιτι χωρις να γνωριζουν καν!!!ειναι ασκημο να σε παρακολουθουν!!!για σκαιυτητε να εισαστε στην θεση τους!!!

παω να κοιμηθω λιγο μωρε!!!αμα προλαβω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα....τι κανετε κοριτσακια μου??εγω ξεκουραστη μπορω να πω..θυμασται που σας ελεγα πως το παιδακι μου κοιμοταν απο τις 4.30-5?ξυπνησε λοιπον κατα τις 4..12ωρο το πηρε το παιδι μου...ηπιε γαλατακι και ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 8...και τωρα κοιμαται παλι...μην ζηλευεται βρε γιατι οση ωρα ειναι ξυπνιος..κωλο κατω δεν βαζει... θα σας βαλω και βιντεο μετα μην λετε πως τα βγαζω απο το κεφαλι μου...

ευακι μου περαστικα σας κουκλα μου...μωρε το κοριτσακι σου ταλαιπωρια που θα περασει ειδικα αφου δεν μπορει να παρει και καποιο φαρμακο...ποπο πολυ στεναχωρηθηκα..

κατερινακι μου περαστικα σου..και εμενα πονουσαν τα δοντια μου οταν ειμαι εγκυος..υπομονη τι αλλο να κανεις..γαργαρες ισως βοηθησουν???

ρεββεκα παλι αυπνη εισαι???εγω λεω να το σκεφτεις σοβαρα και να βαλεις και τον τζεμ στο παιχνιδι..μεχρι ποτε θα συνεχισεις ετσι???αννουλα μου και σε σενα το ιδιο..υπομονη και θα μεγαλωσουν και αυτα...

σας φωναζουν τα παιδια σας εεε????τυχερεεεεεςςς...οχι σαν και εμενα που με εχει χε@##$$#νη κανονικα...ειδες ελενη η αποσταση???και εγω θα ηθελα να ξερω τι γινετε στο σπιτι μου οταν φευγω αλλα νομιζω το κασετοφωνο ειναι υπερβολη..αλλωστε αν δεν εχετε εμπιστοσυνη καλυτερα να μην τις δεχοσασταν καθολου απο την αρχη...

μαριεττα μου εγω νομιζω πως ντρεπεται η κοπελα ειναι αρχη ειναι σε ξενο σπιτι εισαι και εσυ εκει και ειναι αλλιως απο το να ειναι μονη της με το παιδι...ετσι ημουν και εγω αλλα οταν εφευγε η μαμα χαλαρωνα ηρεμουσα και αρχιζαμε τα παιχνιδια και τους χορους..(ημουν και εγω baby-sitter ενα φεγγαρι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οριστε και το βιντεο...

εχεις χιλια δικια!!!!!αλλα ειναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ γλυκας :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-* !!!!!!πειραζει που μου αρεσει πολυ????????και κατι ασχετο απο το λιγο που ειδα πολυ ωραιο το σπητι σας!!!! :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις χιλια δικια!!!!!αλλα ειναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ γλυκας :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-* !!!!!!πειραζει που μου αρεσει πολυ????????και κατι ασχετο απο το λιγο που ειδα πολυ ωραιο το σπητι σας!!!! :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

:lol::lol::lol::lol::lol: ειναι που ειδες μοναχα 2λεπτα απο την καθημερινοτητα του για αυτο το λες..αμα του κανεις τα χατηρια ειναι ο καλυτερος...ευχαριστω για το σπιτι..οντως μαρεσει πολυ..αν ειχα και πιο μεγαλες αυλες θα ηταν το ιδανικο για μενα αλλα ενταξει ειναι μεγαλο..μου βγαινει η ψυχη να το φερω βολτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ μαριαααα και μονο που τον ειδα μου σηκωθηκε η τριχα!!!εχεις δικιο που φοβασαι τοσο τη σκαλα! :shock::shock::shock::shock: αλλα ειναι εκτακτος ο μανωλιος ετσι???αστερι??ηθελα να ξερα ποια θα σου τον παρει αμα μεγαλωσει???σορρυ ε??μη σε διαολιζω πρωι πρωι :lol::lol::lol:=))=))=)) στελλιτσα εισαι καλυτερα??τα διαβασα τα χθεσινα σου μαλλον κανενα κρυοματακι θα ειχες .ανουλα τι λες??λεει μπαμπα και σου δινει και φιλακι??και ειναι τοσο μικρουλης!!!ο δικος μου μου φαινεται μας δουλευει ψιλο γαζι..απο τη μια καθεται μουγκα στη στρουγκα και δε κουνιεται απο τη θεση του και απο την αλλη παρατηρω οταν παιζει μονος και μενω αναυδη με αυτα που κανει.αλλα ποτε τιποτα αμα τον κοιταμε!σας το ειπα οτι αρχισε να βαζει περισσοτερη δυναμη στα ποδακια και να ψιλοστεκεται???χθες μας ηρθε ξανα το φιλικο ζευγαρι με το κοριτσακι τους που ειναι σαν το μπεμπη και εδωσε ρεσιταλ ο δικος μου...μονο κολοτουμπες που δεν της εκανε..την εχει δει λατινος εραστης....καταλαβατε??και στη μανουλα τιποτα :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...