Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες δεν περιμενουμε περιοδο τον Σεπτεμβριο???


Recommended Posts

Τι εγινε κοριτσια , δεν σας προλαβαινω!! :D

Mariannap ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

Σου στελνω τις ευχες μου να σου πανε ολα καλα και σε λιγους μηνες να κρατας στην αγκαλια σου το δευτερο μωρακι σου!!! :YMHUG:%%-%%-

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=angel13.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ Δημητράκη τυχερέ που σε λίγους μήνες θα γίνεις ο μεγάλος αδερφούλης!!! :D Μπράβο βρε Μαριανναπ!!!! Συγχαρητήρια κοπέλα μου! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα και να έρθει χωρίς ταλαιπωρία το μικρό σας ζουζουνάκι να ολοκληρώσει την οικογένειά σας! :x:x:x:x Αν και ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν μια χαρά η χοριακή σου, πολύ το χάρηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά την έχασα την ανακοίνωση αλλά μόλις επέστρεψα σπίτι και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να μπω να δω τα ΤΕΛΕΙΑ νέα!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Μαριάννα!!!!!

Εϋχομαι από καρδιάς να πάνε όλα υπέροχα με το μπουμπουκάκι και να έχεις μία εγκυμοσύνη δίχως προβλήματα και σκοτούρες!!!

έχω τρελαθεί από την χαρά μου!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!!!

τρελό σερί με εγκυούλες τον σεπτέμβριο!!!! και μου έλεγε μία γιαγιά ότι μετά τα μπάνια η γυναίκα είναι πιο ανοιχτή από κάτω και πιάνει εύκολα παιδάκι και κορόιδευα εγώ!!!!!!!!!!

Για να δούμε ποια έχει σειρά;;;;;;;; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariannap συγχαρητήρια κι απο μένα!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Μια μέρα δεν μπήκα στο ποστάκι αλλά τα νέα σου με αποζημείωσαν! Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι! Αντε χαρές που θα κάνει κι ο Δημητράκης :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριαννάκιιιιιιιιιιιιι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Μπράβο κορίτσι μου εύχομαι μια υγειή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ,ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές σας.

Θα αρχίσω και εγώ δειλά δειλά να σας φυσάω :whistle::whistle::whistle: Φου...Φου...Φου...Φου...

Άντε περιμένω τώρα την επόμενη ανακοίνωση; :-w , και μην ξεχνάτε ότι ο Σεπτέμβρης θα αποδειχθεί πολύ τυχερός μήνας για όλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα, εχθες δε μπηκα καθολου γιατι ειχαμε αργια λογο του ΣΤΑΥΡΟΥ.

mariannap ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑΑΑΑΑΑ!!! ΜΠΡΑΒΟ! ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΟΛΕΣ ΟΤΙ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΑ! (οσο αφορα τα σχολια οκ προχωρα!)

Εγω συνεχιζω με τις ενεσεις και την Δευτερα θα παω για υπερηχο.Εχθες εκανα υπερηχο και ευτυχως ηταν μια χαρα, κανενα δειγμα ενδομητριωσης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες Nikolxx... όλα θα πάνε καλά!!! :D Πρέπει να έχουμε θετική ενέργεια!! Να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν τα ξέρω πολύ καλά όλα αυτά... Οι ενέσεις που κάνεις είναι ωορηκτικές; Εμείς προσπαθούμε μεν 8-9 μήνες (όχι πάντα συστηματικά) αλλά η γιατρός μου δεν μ' εχει βάλει σε καμία διαδικασία εξετάσεων ακόμα.

Στην περίπτωσή μου το κακό είναι ότι σήμερα έπεσε η θερμοκρασία μου στο 36,5 άρα μάλλον θα έρθει απρόσκλητη η κυρία :roll: . Δεν το βάζω κάτω όμως πιστεύω ό,τι αν δεν πέτυχε αυτό το μήνα θα τύχει τον επόμενο ;) . Πολύ πολύ να πάω στο μεταξύ να κάνω καμιά εξέταση να ξέρω τι μου γίνεται. :P

Σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!

nikolxx κι εγώ σήμερα θα πάω για υπέρηχο να δούμε αν υπάρχει αυγουλάκι και πόσα χιλιοστά είναι και καλώς εχόντων των πραγμάτων Δευτέρα πρωί πάμε για την σπερματέγχυση μας!!!!

εσάς η πρώτη σας είναι;;;

Diaz μου λένε ότι εξετάσεις για υπογονιμότητα σε στέλνει ο γιατρός μετά πό 1 χρόνο συστηματικών προσπαθειών αν είσαι πάνω από 30 και μετά από 1 1/2 αν είσαι κάτω από 30.

εμείς τις κάναμε μόνοι μας για να είμαστε σίγουροι ότι όλα πάνε καλά τον 2ο μήνα άκαρπων προσπαθειών και τελικά δεν πηγαίναν όλα καλά... η πρώτη εξέταση που γίνεται, αν δεν βλέπει ο γιατρός κάτι στην γυναίκα στον τυπικό έλεγχο, είναι ένα σπερμοδιάγραμμα, που μπορείς να το κάνεις ιδιωτικά, με μικρό κόστος χωρίς να στο γράψει γιατρός...

μην αγχώνεσαι όμως και περίμενε πρώτα να έρθει η 16η!!! πού ξέρεις;;; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto εύχομαι να δείτε στον υπέρηχο ένα ωραιότατο αυγουλάκι και πάνω απ' όλα τυχερό! :D

Εννοείται πως συνεχίζω να μην περιμένω στις 16 αλλά είμαι κι ανυπόμονη όπως έχετε καταλάβει :P Το σπερμοδιάγραμμα πως το κάνουν; Σε μικροβιολογικό ή ορμονολογικο απλά πας ένα δείγμα σε κυπελάκι και λες ένα σπερμοδιάγραμμα; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου εχει δικιο η melipikto ,αν ομως σε τρωει βαλε ενα οριο αναμονης και υστερα ξεκινα τις εξετασεις. ετσι ειχα κανει κ εγω.Τωρα κανουμε την 1η προσπαθεια σπερματεγχυσεις λογο "ΑΝΕΞΗΓΗΤΗΣ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ" οπως μας εξηγησε κ ο γιατρος μου ενω ολα ειναι οκ και το σπερμα ,απλα δεν γινεται "για τους δικους του λογους μαλλον.." οι ενεσεις ειναι οι menopur και δημιουργουν αυγουλακια. Βεβαια εχω ελαφρια αγωγη για να μην δημιουργηθουν πολλα,σε αντιθεση με την εξωσωματικη οπου πρεπει εκει να γινουν αρκετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακάρι να το πήγαινες έτσι αλλά θέλει να το πας σε θερμοκρασία σώματος και απίστευτα γρήγορα γιατί χαλάει το δέιγμα... άρα για καλύτερα και εγκυρότερα αποτελέσματα το δίνεις εκεί... κάνουν όλα τα διαγνωστικά τύπου Βιοιατρική (εμείς εκεί κάναμε στην Λ.κηφισίας που είναι τα κεντρικά γιατί μας είπαν ας πούμε στης Αγία Παρασκευής ότι και εκείνοι στα κεντρικά θα το στείλουν επομένως καλύτερα να δώσουμε εκεί το δέιγμα) αλλά και τα μεγάλα ιδιωτικά μαιευτήρια (δεν έχω ιδέα για τα δημόσια) απλά εγώ πήρα τιμές από Μητέρα και Ιασω και ήταν 2 φορές πάνω από της Βιοιατρικής που το κάλυπτε και το ασφαλιστικό ταμείο αλλά ο δικός μου δεν ήθελε να πάμε σε γιατρό να μας το γ΄ραψει γιατί ντρεπόταν λεει οπότε πήγαμε ιδιωτικά, κάναμε απλό σπερμοδιάγραμμα και όχι καλλιέργεια στην αρχή και κοστίζει γύρω στο 50... όσο για την διαδικασία δυστυχώς δεν έχουν και πολύ τακτ, λένε "ο κ.τάδε για το σπερμοδιάγραμμα...." και του δίνουν έναν ουροσυλλέκτη και τον στέλνουν στις τουαλέττες να........ και μετά του λένε να το αφήσει στον νιπτήρα και θα πάει η νοσηλεύτρι να πάρει το δείγμα...

στο 1ο μας ο καλός μου μόλις είδε τον ουροσυλλέκτη άσπρισε γιατί νόμιζε ότι έπρεπε να τον γεμίσει όλο!!!! λέω βρε μάτια μου ελέφαντας είσαι και θα το γεμίσεις;;; μετά ένιωθε λέει σαν μ****ας αλλά στο τέλος το ξεπέρασε...

ελπίζω να σε διαφώτισα!!!!!!

σε ευχαριστώ πολύ για την ευχούλα!!!! κι εγώ εύχομαι να είναι τυχερό το αυγουλάκι μας αυτή την φορά!!!

nikolxx μου εύχομαι να πιάσετε με την πρώτη και να μην ταλαιπωρηθείτε!!! Αυτό με την ανεξήγητη είναι φανταστικό!!! 20% των ζευγαριών λέει έχουν ανεξήγητη υπογονιμότητα!!! τί να πω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να πανε ολα καλα!Και θα πανε γιατι να μη πανε???

Diaz το καλυτερο ειναι να παει εκει ο ιδιος,αλλιως πρεπει να τα πας εκει ,μεσα σε συγκεκριμενο χρονικο διαστημα με παγακια.Παρε τηλ να ρωτησεις σε ποια μικροβιολογικα της περιοχης σου το κανουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι με παγάκια!!! εμάς μας είπαν ότι πρέπει να το "δέσουμε" πάνω του, μέσα από τα ρούχα του, να ακουμπάει το δέρμα δηλαδή για να έχει ίδια θερμοκρασία με το σώμα, δηλαδή κοντά στην θερμοκρασία που έχει μέσα στους όρχεις... αλλιώς σε μεγαλύτερη ή μικρότερη θερμοκρασία αλλοιώνεται το δείγμα!

έτσι μας είπαν εμάς από το εργαστήριο, διότι ντρεπόταν να πάει για την εξέταση και ήθελε να στείλει εμένα με το δέιγμα, αλλά τελικά δεν!!! τώρα αν ισχύει ή όχι, ο Θεός και η ψυχή τους.... ότι να΄ναι ακούς τελικά!!!!

Σε ευχαριστώ πολυ και εσένα κοριτσάκι μου!!!!

Λες να ανακοινώσουμε μαζί τα ευχάριστα τον οκτώβριο;;;;; :ympray:%%- λογικά κοντά κοντά θα τις κάνουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω κ εγω της αποψης ειμαι να παει εκει,για ποιο σιγουρα γιατι ο καθενας λεει τις δικες του θεωριες ασε!!

Αχ μακαρι melipikto μου!!! τι καλα! Θα αγωνιουμε μαζι :oops: οποτε και μαζι θα ανακοινωσουμε οκ? εκλεισε! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok!!! συμφωνία γλυκιά μου!!!!! ;)

θα μπω αύριο να σας πω τί είδαμε και αν θα την κάνουμε την Δευτέρα!!!!

Σας φιλώ όλες γλυκά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς ρε κορίτσια στον δικό μου που έκανε σπερμοδιάγραμα το έκανε σπίτι και πήγε εκεί το ποτηράκι χωρίς να το δέσει επάνω του και χωρίς να κάνει κάτι, απλά σε 10 λεπτα μέσα το πήγε. Την 2η φορά που το πήγε για την σπέρματεγχηση πάλι με τον ίδιο τρόπο. Αυτά που λέτε πρώτη φορά τα ακούω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω δεν το εχω ξανακουσει.. μου ακουγεται υπερβολικο :shock: Εμεις μεχρι τωρα 3 σπερμοδιαγραματα εχουμε κανει , το ενα σε δημοσιο και τα αλλα σε ιδιωτικα και κανεις δεν μας ανεφερε κατι τετοιο...Ολοι μας ειπαν το πολυ σε μιση ωρα μονο να το εχουμε παει,μονο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikolxx και melipikto εύχομαι ολόψυχα :x να είναι πετυχημένες οι σπερματεγχύσεις σας και τον Οκτώβρη να έχουμε διπλές χαρές!!! melipikto είδατε το αυγουλάκι σας; Όταν το δεις πες του να είναι θετικό σε νέους φίλους, όταν το σπερματάκι του χτυπήσει την πόρτα, μην του κρατάει μούτρα...

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάντως όλες για τις χρήσιμες πληροφορίες για το σπερμοδιάγραμμα!! Κι εγώ δε νομίζω να πάει ο ίδιος εκεί, εμένα με κόβω να το τρέχω! Το θέμα είναι να βρω που θα το πάω... :roll:

Δυστυχώς τελικά εμένα μου ήρθε η ακατανόμαστη :cry: και παρότι αρχικά το πήρα ψύχραιμα τώρα που σκέφτομαι ότι αυτό το μήνα λέμε να κάνουμε εξετάσεις μου φαίνονται βουνό :-\ Δεν ξέρω από που να αρχίσω και που να τελειώσω... πιο πολύ απελπίζομαι για τις εξετάσεις παρά για το ότι ήρθε! #-o

Σκέφτομαι να κάνουμε μια σαλπιγγογραφία και ένα σπερμοδιάγραμμα για αρχή. Χρειάζεται κάτι άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑΝΑΠ ΜΟΥ ΚΑΛΗ Κ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!!!ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΥΗΣΕΙΣ!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΝΤΙΑΖ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΑ ΜΕ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ Κ ΜΕΤΑ ΣΑΛΠΙΓΙΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΓΩ ΜΕ ΑΥΤΙΝ ΤΙΝ ΣΕΙΡΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΤΕΣΤ ΠΑΠ.ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΜΑ ΘΕΛΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΧΗ Κ ΣΕ 30 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ Κ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΠΡΩΙ.ΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΗΛ.Κ ΠΗΓΕΝΕ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΤΟ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ!!!!!!

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!

Diaz την σαλπιγγογραφία δεν την κάνεις για αρχή αλλά στο τέλος. Είναι λίγο επίπονη εξέταση και γίνεται μετά από 1 χρόνο προσπαθειών μη σου πω και παραπάνω. Πρώτα μπορείτε να κάνετε ένα σπερμοδιάγραμμα και αν είναι ΟΚ χαλαρώνετε από την πλευρά του καλού σου. Απλά θα σου πρότεινα το σπερμοδιάγραμμα να το δείξετε πρώτα σε έναν ουρολόγο γιατί οι γυναικολόγοι δεν είναι οι αρμόδιοι να αναλύουν σπερμοδιαγράμματα. Στο λέω γιατί εμείς την πατήσαμε. Ο γυναικολόγος μας είπε ότι το σπέρμα ήταν τέλειο αλλά μετα ο ουρολόγος βρήκε 2 μεγάλες κυρσοκήλες! Βρείτε ένα μικροβιολογικό σε κοντινή απόσταση από το σπίτι και μόλις το γεμίσει το κυπελάκι φεύγετε σφαίρα και το παραδίδεις στο μικροβιολογικό. Εμάς μας είπαν να το φέρουμε σε ένα 20λεπτο. Να ζητήσετε να κάνουν ανάλυση κινητικότητας για πολλές ώρες όχι μόνο για ένα 3ωρο. Καλυτερα πάνω από 12ωρο.

Σε ότι αφορά εσένα μπορείς να κάνεις στην αρχή μια εξέταση κολπικού υγρού σε μικροβιολόγο (απλή και ανώδυνη εξέταση) για να δεις αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο που δυσκολεύει την σύλληψη. Μετά να προχωρήσεις σε ορμονικές εξετάσεις, που γίνονται με μια απλή αιματολογική εξέταση συγκεκριμένη μέρα του μήνα! Καλό είναι βέβαια όλες αυτές τις εξετάσεις να σου τις γράψει ο γιατρός σου. Αν πας και του εξηγήσεις ότι αν δεν τις κανεις δεν μπορείς να χαλαρώσεις κτλ και ότι έχεις αποφασίσει να τις κάνεις νωρίτερα θα σου τις γράψει τι θα κάνει. Πάντως συμβουλή μου τη σαλπιγγογραφία ας την για πολύ αργότερα, είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsiaaaaaaaaaa naiiii!!!eimai ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!

ΕΙΜΑΙ Η ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑΑΑ!!!ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ 2ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ2!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΥΜΩΜΟΥΝΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ!!!

ΚΑΙ ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ...ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΥΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!

ΚΟΚΚΙΝΙΣΤΕ ΜΕ ΛΟΙΠΟΝ!!!!

ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟΟΟ!!!

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...