Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες δεν περιμενουμε περιοδο τον Σεπτεμβριο???


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Veloudenia εμείς στους γονείς μας,αδέλφια το ανακοινώσαμε αμέσως αλλά σε όλους τους υπόλοιπους συγγενείς μετά τον τρίτο μήνα. Μετά την τελευταία όμως βιοχημικά που είχα τον Δεκέμβριο αποφάσισα ότι την επόμενη φορά πρώτα θα δούμε ότι όλα πάνε καλά και μετά θα τους το πούμε.Το θέμα είναι " αντέχουμε να το κρατήσουμε κρυφό για κανά δυο εβδομάδες"; :lol::lol::lol:

melipikto που είσαι περιμένουμε και από εσένα τα ευχάριστα!!!!! :D:D

mwroudenia τελικά αδιαθέτισες ή μήπως έκανες πολύ νωρίς την χοριακή και ακούσουμε και από εσένα τα ευχάριστα; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από μένα! :D Βάλτε κι εμένα στη λίστα σας... ΔΕΝ περιμένω στις 16/9 και στείλτε μου όλη τη θετική σας ενέργεια μπας και τα καταφέρω!Τη γόνιμη (2/9) την πετύχαμε (αναγκαστικά με τεστάκια) και φυσικά την εκμεταλευτήκαμε... το αποτέλεσμα βέβαια θα δείξει αν το πετύχαμε.

Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες :ymapplause: (Veloudenia μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο παιδάκι) και καλή επιτυχία στις υπόλοιπες! Μακάρι ο Σεπτέμβρης να μην μας απογοητεύσει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα....μολις γραφτηκα..!!! με εχει φαει το αγχος..προσπαθουμε 6 μηνες περιπου.....κ αναρωτιεμαι κατι....γι αυτο το μηνα....στις 19 ειναι να αδιαθετησω....σημερα νιωθω οτι εχω ωορεξια στεκει? ο κυκλος μου ειναι 33 μερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημέρα!!!!

Επιστρέψαμε μόλις από το χωριό μου και μαντέψτε ποια ήρθε μαζί μου;;;η όπως πάντα απρόσκλητη περίοδος!!! :( όχι ότι περίμενα κάτι διαφορετικό αλλά όσο να'ναι ήλπιζα να είχε γίνει κάτι...

τώρα πάμε για την 2η και τυχερή μας προσπάθεια!!!!!!! Για να είμαι ειλικρινής δεν στεναχωρίθηκα ιδιαίτερα αυτήν την φορά, μάλλον γιατί δεν το πολυπίστευα... Αυτήν την φορά όμως βάζω όλη μου την θετική ενέργεια, καλές σκέψεις και εύχομαι να τα καταφέρουμε!!!!!!!!!!

Βελουδένια ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!! Σου εύχομαι μία καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε 8 μήνες να κρατάς το μπεμπάκι σας αγκαλίτσα!!!

Κορίτσια (νέα) καλώς ήρθατε και καλή τύχη!!! Θα διαβάσω λίγο πιο καλά τα νέα σας και θα σας γράψω!!!

Κορίτσια (παλιά) μου λείψατε πολύ αυτές τις μέρες!!!

Μωρουδένια μην μου στεναχωριέσαι, μαζί πάμε κορίτσι μου!!! ήρθε τελικά ή όχι ακόμα;;;

Αγγέλα την κάνατε την σπερματ/ση;;; πώς πήγε;;;

τώρα (δεν) περιμένω 1-2 Οκτωβρίου ανάλογα το πότε θα γίνει η σπερματ/ση.... ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ περίοδο θα ΠΕΡΙΜΕΝΩ ένα θετικό τεστάκι!!!!!

Σήμερα δεν νιώθω καθόλου καλά, ζαλίζομαι και έχω τάσεις λιποθυμίας...

Cuando, Twiggy, MADi, Muriam,Λιτσάκι τί κάνουν τα σποράκια;;;;

Για ναμην ξεχάσω καμία σας φιλώ όλες γλυκά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz σου ευχομαι τα καλυτερα!Μακαρι να ειναι ο μηνας σου!Εχεις ενα λογο παραπανω να ελπιζεις αφου επιασες την ωορηξια σου!!!

mariagiorgos καλως ηρθες στη παρεα μας!ελπιζω να σου φερουμε γρηγορα γουρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikolxx μου σε ευχαριστώ για την ευχή σου! Εύχομαι να είναι τυχερός και πετυχημένος ;) ο μήνας για όλες μας! Την ωορηξία την πέτυχα, αλλά σήμερα απογοητεύκα... έβαλα θερμόμετρο το πρωί και ήταν μόλις 36,6 ούτε καν 36,7 κάτι να ελπίζω(γενικά δεν βάζω θερμόμετρο, αλλά σήμερα τι μ'έπιασε δεν ξέρω). Μερικές φορές λέω καλύτερα να μην ξέρω πότε είναι η ωορηξία μου, τουλάχιστον να κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι δεν πέτυχα τη μέρα μου και γιαυτό αργεί το μωράκι... και να μην σκέφτομαι ότι μπορεί να φταίει κάτι άλλο :cry: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου,μην μπαινεις σε αυτή την διαδικασία, θα αγχώνεσαι χωρίς να το καταλαβαίνεις! Αστο να τσουλησει μονο του απο κει και περα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΣΗΜΕΡΑ 6η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ,ΚΑΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ 4η ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΌΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΩΟΡΡΗΞΙΑ?ΠΑΝΩ ΑΠΟ 36,6 ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ 37+ ???ΕΧΩ ΠΑΧΥΝΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ...ΜΟΥ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ..ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΡΩΤΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ..ΟΥΦ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπέρα!!!!!

ΜΑριάννα σ'ευχαριστώ πολύ!!! με συγκίνησε απίστευτα η κίνησή σου!!! μακάρι να είναι η τυχερή μας προσπάθεια!!!!!!

Diaz καλύτερα να ξέρεις τι φταίει αν φταίει κάτι και να μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου γιατί στο τέλος απογοητεύεσαι περισσότερο!!! ΚΑι εμένα με έπιανε που και που και στο ξεκάρφωτο ένα πρωινό έβαζα θερμόμετρο, προς το τέλος του κύκλου πάντα, και αφού δεν είχα δέκατα το έδενα ότι δεν ημουν εγκυος και στεναχωριόμουν προκαταβολικά! μετά όμως έλεγα ότι αφού δεν μετρούσα από την αρχή την θερμοκρασία δεν μπορώ να είμαι σίγουρη και ξαναήλπιιζα ότι ίσως και να είμαι!!!!

Τελικά θέλει πολύ κόπο να το αφησεις πίσω σου και να μην αγχώνεσαι... (το λέω για να το ακούω κι εγώ...) όσες το καταφέρανε το πιάσανε το σποράκι!!! μακάρι να το καταφέρουμε κι εμείς!!!!

G.KKRIS καλά κάνετε και ξεκινάτε από νωρίς!!! κάθε 2η μέρα ντοιν ντοιν είναι το καλύτερο!!! κάποια κορίτσια εδώ μου είπαν ότι ακόμα καλύτερα το πρωί για καλύτερο σπερματάκι και μετά ξάπλα για κανά 5λεπτάκι!!!! τα δέκατα σε κάθε οργανισμό είναι διαφορετικά, αν έχεις θερμοκρασία κάθε μέρα ας πούμε 36,2 δέκατα είναι και 36,8 αν όμως έχεις σταθερά θερμοκρασία 36,8 δέκατα είναι 37 και πάνω (από παιδίατρο το έχω ακούσει)!!! οπότε μέτρα εσύ κάθε πρωί πριν σηκωθείς από το κρεβάτι και μόλις δεις κάτι παραπάνω ξέρεις εσύ.... αν και με το σύστημα μέρα παρά μέρα δεν το χάνεις εύκολα!!!!!

άσε κι εμένα στην κοιλιά με κοιτούν, κάποιοι με χαϊδεύουν κιολας ρωτώντας με αν περιμένω παιδάκι και πάντα απαντάω με το χαμόγελο της τζοκόντας "όχι μπιφτεκάκι είναι από το μεσημεριανό" ή κάτι ανάλογο!!!! να τους δαγκώσω το χέρι θέλω εκείνη την ώρα και να τους κόψω την γλώσσα που τολμούν και ρωτούν!!! και οι περισσότεροι ξέρουν και για το άλλο μου πρόβλημα και ότι και ακλά ακόμα δνε πρέπει να προσπαθώ για μπεμπέ!!! αμάν βρε παιδιά αυτοί οι γνωστοί!!! με τον πόνο μας παίζουν!!!!

χθες κοιμήθηκα το μεσημέρι 4 ώρες και μετά πάλι το βράδυ 10 ώρες και σήμερα το μεσημέρι 3 ώρες!!! τί με έχει πιάσει;;;;;; έχω λιώσει στον ύπνο και κάθε πρωί ξυπνάω με πονοκέφαλο που μου περνάει με την μεσημεριανή σιέστα!!!!

μωρουδένια πού χάθηκες βρε;;;;

εγκυούλες μας τί κάνουν τα μπεμπάκια σας;;;;

φιλάκια σε όλα τα κορίτσια μας!!!! αντε περιμένουμε ανακοινώσεις, πού εξαφανιστήκατε;;;; τόσες περιμέναμε ταυτόχρονα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Kala ime ! xaroumeni kai epifilaktiki sintoxronos !! esi melipikto mou apo oti diabasa sinexizis dinamikotata afti tin fora , sou efxome pragmatika oti kalitero kai poli sintoma na exis kai esi ena thetiko testaki k mia anebasmeni xoriaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να είσαι καλά γλυκιά μου!!! μακάρι ο Οκτώβριος να μπει με τα πιο χαρμόσυνα νέα για εμένα και τον αντρούλη μου αλλά και για όλα τα ζευγάρια που προσπαθούν!!!

χαίρομαι πολύ για εσένα!!! όλα καλά θα πάνε, να του στέλνεις όλη σου την αγάπη και εκείνο θα μεγαλώνει και θα ομορφαίνει στην κοιλίτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ειμαι ενα παλιο μελος και θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την ιστορια μου.

Το 2008 παντρευτηκα το καλοκαιρι κ ξεκινησαν οι προσπαθιες μας για μωρο. Η μια αποτυχια μετα την αλλη. Με ειχε παρει πολυ απο κατω και ψαχνοντας στον ιστο επεσα επανω στο μαμμυ την ανοιξη του 2009. Εκει ειδα οτι ειμαστνα παρα πολλες κοπελες στην ιδια κατασταση. Τοτε λοιπον ειχαμε ξεκινησει μια λιστα " Ποιες δεν περιμενουμε" και καθε μηνα εκει το ονομα μου στη λιστα να ανανεωνεται η ημερομηνια. Και κλαμα και στεναχωρια. Περασε 1,5 χρονος και ο γιατρος μου εδωσε τα σερπαφαρ για τις πολυκυστικες. Και ξανα αποτυχια και κλαμμα και πεταμενα αρνητικα τεστ στα σκουπιδια.

Τον Μαιο τοτ 2010 και αφου ειχαμε ολοκληρωσει με τον αντρα μου ολες τις εξετασεις, καταληξαμε σε εξωσωματικη γιατι βρεθηκαν φραγμενες οι σαλπιγγες μου. Τον Ιουλιο κρατουσα θετικη χοριακη με διδυμα. Τον Αυγουστο το ενα δεν αντεξε και τον Μαρτη 2011 γεννηθηκε η μικρη μου καραμελιτσα. Την κοιταω κ κλαιω. Ειμαι κουρασμενη αλλα δεν θελω να γκρινιαζω γιατι ειναι αχαριστια. και ετσι ολο τις χαμογελαω.

Την ιστορια μου σας την εγραψα γιατι πλεον καμια απο τις 20-25 κοπελες δεν ειναι πλεον στη λιστα. Τις περισσοτερες τις βλεπω με φωτο απο τις κοιλιτσε ςή με τα μωρα τους.

Η ωρα θα ερθει για ολες σας, αλλα ποτε μη ξεχασετε τους αγωνες και τα δακρια που χυνετε τωρα , γιατι αυτο θα σας κανει καλυτερες μανουλες.

Γιατι θα γινετε μανουλες ολες , σας το υποσχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki μου να είσαι καλά που μοιράστηκες την ιστορία σου μαζί μας!!!

να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και η ζωή να στα φέρνει όλα όπως τα ονειρεύεσαι!!!!

μας έδωσες δύναμη κι αισοδοξία... η αίσθηση ότι θα μείνεις για πάντα στην λίστα αυτών που ακόμα δεν περιμένουν είναι τρομακτική, αλλά κι εγώ είμαι σίγουρη ότι μία μέρα καμία από εμάς δεν θα είναι σε αυτήν την λίστα αλλά σε μία άλλη, σαν αυτή που έχει κάτω από το Εβελινάκι σου!!!

φιλιά πολλά και να σας ζήσει και πάλι η μικρούλα, είναι κουκλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

Veloudenia τι κάνεις;Πότε με το καλό θα πάτε στο γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο;

gioulaki τι ωραία ιστορία,πολύ αισιόδοξη για όσα κορίτσια προσπαθούμε πολύ καιρό.Να χαίρεσαι την κούκλα σου.

G.KKRIS και melipikto σας,μας εύχομαι να μην έρθει για τους επόμενους 9 μήνες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou ! blepo plisiazoun oi meroules kai gia ta ipolipa koritsakia gia na mas anakinosoun efxarista ! mariannap mou efxaristo gia to endiaferon , deftera paw gia epanaliptiki xoriaki logika ean ola pane kala tote tha ine k o protos iperixos . esi ton proto iperixo stin proigoumeni egkimosini sou se pia ebdomada ton ekanes ? ante efxome poli sintoma o dimitrakis sou na apoktisi adelfaki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, δεν μπαίνω πολύ συχνά εδώ γιατί όπως είπε και το gioulaki έμπαινα σε αυτό το θέμα και εγώ από το 2009 που το ανακάλυψα το mammy, τώρα 2011 και ακόμη τίποτα,έτσι σταμάτησα να μπαίνω και να βλέπω κάθε μήνα ένα τίποτα, μπήκα πριν λίγο καιρό και δήλωσα ότι και εγώ δεν περιμένω, ε ναι λοιπόν δεν περιμένω ούτε αυτόν τον μήνα και ευχομαι η Αγία Ειρήνη να με βοηθήσει και να κάνει το θαύμα της. Προσπαθώ να αποκτήσω το μωράκι μας με πολλές δυσκολίες . Ελπίζω μόνο σε ένα Θαύμα.

Ευχομαι η Χάρη της να βοηθήσει όλες τις κοπέλες να αποκτήσουν το παιδάκι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti glikia istoria gioulaki...ki ego apo tote eimai sto mammy.. :lol: ouf...polus kairos..ti kanoun edo ta omorfa koritsia?poli mou aresei auto pou egrapses marianap dipla sti melipikto..etsi kai tha ginei tha einai i deuteri kai tixeri!esi pos pas marianap???veloudenia ola kala??ante na deite to sakoulaki sas na xareite!filia kai kali sineheia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,Βελουδένια μου νομίζω γύρω στην 7 εβδομάδα κάναμε τον πρώτο υπέρυχο για να ακούσουμε καρδούλα πιο πριν δεν φαινότανε τίποτα.

τα δικά μου τα νέα είναι έτσι και έτσι.Έκανα χθες ένα τεστάκι και βγήκε πολύ πολύ αχνό θετικό.Το κακό είναι πως έχω συνέχεια πονάκια όπως είχα και στις προηγούμενες 2 που δεν πήγαν καλά :( .Θα πάω την Δευτέρα για χοριακή αλλά φοβάμαι πως πάλι δεν πάει καλά. Έχω και τον μικρό χωρίς καμία βοήθεια οπότε τα πράγματα δυσκολεύουν ακόμα πιο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαριαναπ μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι καλαααααααααααα!!!εχεις καθυστερηση;τα πονακια δεν σημαινει οτι κατι θα παει κακα..παντα υπαρχουν πονακια στην αρχη..το οτι οι αλλες δεν πηγαν καλα δεν νομιζω να χουν σχεση με τα πονακια!!!!!!!!!!!θα πας για χοριακη αυριο;αααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!ευχομαι να παει καλα,μην αγχωνεσαι...να πιστευεις οτι θα παει καλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κι εμενα παντως μπανια με αφηνει κανονικα.. μου ζητησε απλα να προσπαθω να πηγαινω σε καθαρες θαλασσες και να αλλαζω κατευθειαν μαγιο. επισης μου ειπε οτι ειναι μια απο τις καλυτερες ασκησεις για τις εγκυους. απιστευτο ε; δεν το ηξερα.. το αντιθετο φοβομουν γτ πολλοι γυναικολογοι δεν επιτρεπουν τα μπανια.. για τα νυχια που τον ρωτησα, μου ειπε οπου κ να ψαξεις δεν θα βρεις επιστημονικη βιβλιογραφεια με αποδεδειγμενα θετικη είτε αρνητικη επίδραση.. το αφησε πανω μου... τα μαλλια μου ζητησε να μην βαψω μεχρι την 13η εβδομαδα.. για τα υπολοιπα δεν εχω ρωτησει, την Τεταρτη αν ολα ειναι καλα θα τον ρωτησω 2-3 πραγματα..
    • Καλησπέρα Λευκη μου!!! Χαιρομαι που εισαι τοσο καλα!!! αυτη η ψυχολογια ειναι η καλυτερη για το μπεμπακι σας!!!🥰 Με το καλο η αυχενική σου!!! 🙏❤️🧿
    • Γνωρίζοντας τα κουκούνια μας 👶 @elenitsa2. Επόμενος υπέρηχος 10/07 @Antonia2 Επόμενος υπέρηχος 10/07 @annitakianna Επόμενος υπέρηχος 15/07 @Xrisa95 Υπέρηχος 18/07-Αυχενική 06/08 @Elenaki_ Αυχενική 24/07 @ΛΕΥΚΗ Αυχενική [μεταξύ 30/07-05/08] @Mboo Επόμενος υπέρηχος ;;
    • Ευχαριστω Ελενακι μου για τις συμβουλες!!! ετσι ειναι οπως τα λες!! και στατιστικα να το παρουμε λογικα θα πανε ολα καλα.. Σε 15 μερες σχεδον η αυχενικη σου!!!! με το καλό!!!! 🙏❤️🧿
    • @_piripiri_ & @Kallia.Geo τι τυχερές που είστε που νιώθετε τις κινήσεις του μωρού! Κι εγώ ανυπομονώ να έρθει αυτή η στιγμή! @Kiddo μου την Πέμπτη έχω τον επόμενο υπέρηχο και Παρασκευή φεύγω για διακοπούλες! Την Πέμπτη και επίσημα 15 εβδομάδες και προχωράμε! Πάντως κορίτσια αν και ακόμα δυσκολεύομαι με ναυτίες, αναγούλες και εμετούς, τώρα οι μέρες περνάνε πιο εύκολα, καμία σχέση με τις πρώτες εβδομάδες που η κάθε μέρα μου φαινόταν αιωνιότητα!!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...