Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες δεν περιμενουμε περιοδο τον Σεπτεμβριο???


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

G.KKRIS ,πρεπει να σε δει καποιος γιατρος για να σου δωσει το οτιδηποτε.Αν δεν υπαρχει λογος μη μπαινεις σε σκεψεις...ποσο καιρο προσπαθειτε? εχετε δει γιατρο?γενικως σε τι σταδιο βρισκεστε?

καλημέρα! δεν μπορώ να πω ότι προσπαθούμε και πάρα πολύ καιρό,δεν μας άφηναν οι καταστάσεις...αφαίρεσα το θυρεοειδή και πριν και μετά μέχρι να ρυθμίσω την tsh δεν κάναμε ελεύθερα.το γενάρη παντρευτήκαμε.με απέλυσαν και από τη δουλειά και πιστεύω ότι είναι από το άγχος...τελοσπάντων η γιατρός μου είχε πει αν δεν περάσει χρόνος προσπαθειών δεν μπορούμε να συζητήσουμε για τίποτα άλλο..τι να πω δεν είναι ότι βιάζομαι αλλά ίσως επειδή δεν ασχολούμαι με κάτι τώρα το σκέφτομαι συνέχεια..όπως χθες λέω εγώ δεν μένω και άλλοι μένουν κατά λάθος από ατύχημα τι να πώ???ας είναι ότι είναι να γίνει θα γίνει δεν θα πιέζω και τον ευατό μου! τον προηγούμενο μήνα αδιαθέτησα δύο φορές μία 25 ιουλίου και μετά 11 αυγούστου.και χθες πάλι. ανωμαλίες...αυτά...τι να κάνω να το ψάξω με άλλο γιατρό ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS μου, μην απελπιζεσαι ολα καλα θα πανε,απλα δεν εχει ερθει ακομα ο καιρος του, αν εισαι και μικρη στην ηλικια τοτε μην βιαζεσαι περιμενε ενα χρονικο διαστημα προσπαθειων και μετα ξεκινα το ψαξιμο για να κανεις τις απαιτητες εξετασεις.Ως τοτε μοιρασου μαζι μας τα αγχη σου για να φευγουν απο μεσα σου!!!Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS μου, μην απελπιζεσαι ολα καλα θα πανε,απλα δεν εχει ερθει ακομα ο καιρος του, αν εισαι και μικρη στην ηλικια τοτε μην βιαζεσαι περιμενε ενα χρονικο διαστημα προσπαθειων και μετα ξεκινα το ψαξιμο για να κανεις τις απαιτητες εξετασεις.Ως τοτε μοιρασου μαζι μας τα αγχη σου για να φευγουν απο μεσα σου!!!Φιλια πολλα

αυτό θα κάνω thanks nikolxx!!! :P;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα

Και εγω Δεν περιμενω περιοδο τον Σεπτέμβρη αλλά είμαι λίγο απογοητευμένη καθως και τον Αύγουστο ειχα πιστεψει παρα πολυ ότι δεν θα είχα και τελικα....πήγα στο γιατρο μου εξήγησε οτι οι γονιμες μερες ειναι 14 μερες πριν την επομενη περιοδο και οχι 14 μερες μετα την προηγουμενη (μονο για τις κοπελες που εχουν κυκλο 28 ημερων συμπηπτει) Εγώ καθώς έχω κύκλο 29-30 ημερών, εκανα ερωτα με τον αντρα μου την 13η,14,15η (καθως εκείνες τις ημέρες αισθάνθηκα ωορηξία) αλλά όχι και την 16η που κανονικα θα επρεπε σύμφωνα με το γιατρό, οπότε έχω απογοητευτεί λίγο αν και κανονικά το ξέρω δεν πρέπει. Έλα όμως που αυτό δεν το ελέγχεις.... Ελπίζω να έκανα καλά που άκουσα το σώμα μου και όχι τον γιατρο....τελος πάντων σε 5 μέρες θα δείξει.Τώρα έχω κάποια τσιμπηματάκια στην αριστερη ωοθήκη και γύρω απο τον οφαλό, δεν μοιαζουν πολύ με τους πόνους της περιοδου μου φαίνονται διαφορετικοι (εκτός και αν θέλω να νομίζω πως είναι διαφορετικοι)Μπράβο στα κορίτσια που είναι εγκυούλες, χέρομαι πάρα πολύ για εσάς, εύχομαι μια ηρεμη εγκυμοσυνη.Άντε και στα δικά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφη32, αυτο με τις γονιμες μερες ειναι μεγαλη ιστορια με πολλα ερωτηματικα!!! αλλες γυναικες αισθανονται πριν την ωορηξια καποιες ενοχλησεις , οι οποιες ομως μπορουν να εμφανιστουν σε αλλες γυναικες ,αφου εχει παρελθει η ωορηξια!! Σε καθε κυκλο δυστηχως δεν ανταποκρινεται ο οργανισμος μας το ιδιο οποτε προσπαθησε τις μερες που ειναι κοντα η ωορηξια σου ,δινοντας καθε φορα ενα μεγαλυτερο ευρως ημερων πριν και μετα, εε και τοτε θα εισαι μεσα που θα παει!!! καλη συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια και καλό φθινόπωρο να έχουμε με πολλες πολλες ευχαριστες ανακοινωσεις...Μωρουδενια ειπαμε δε χρειαζεται καθολου αγχος...ειμαι σιγουρη οτι σε λιγους μήνες θα κοιταζεις αυτα τα παλια ποστ και θα γελας!!!!!ευχομαι ειλικρινα σε ολες μας που (δεν) περιμενουμε την βρωμοπεριοδο το Σεπτεμβριο να μην μας ερθει για τους υπολοιπους 9 μήνες!!!!και εμενα μου ηρθε να σας πω πληροφοριακα...ισως να ειναι τυχερο το σπορακι να πιαστει στη disneyland που θα παμε...με ενα γρηγορο υπολογισμο οι μερες θα ειναι καλες...

φιλια πολλα σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα και από μένα, κατάλαβα ότι δεν θέλει άγχος η υπόθεση. εγώ έχω ακόμα ανωμαλίες με την περίοδο μου έρχεται κάθε μήνα το πολύ κάθε 30 μέρες αυτό τομήνα την 25η και δεν μπορώ να υπολογίσω. όπως σας έχω ξαναπεί τον αύγουστο στις 17 μέρες αν θυμάμαι καλά ξαναήρθε.δεν ξαναμετράω τίποτα..επίσης όταν είχα πάει στη γυναικολόγο πριν το καλοκαίρι μου είπε ότι οι γόνιμες μπορεί να είναι και στην περίοδο. εμείς βρε κορίτσια δεν κάνουμε τις πρώτες 3-4 μέρες ποτέ, και δεν θέλω να ζητήσω από τον άνδρα μου κάτι τέτοιο, μπορεί να ξενερώσει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS ξερω περίπτωση που η κοπέλα ηρθε σε επαφη με τον αντρα της την 7η ημερα, δηλαδη με το που καθαρισε από τη περιοδο, δεν κανανε τιποτα ολο το μηνα και εμεινε εγκυος...δηλαδη μονο μια φορα και υποτιθεται οχι και γονιμες μερες....το συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι καθε γυναικα ειναι διαφορετικη και ισως και καθε μηνα να ειναι διαφορετικα...να εχει πιο νωρις ή πιο αργα ωορυξια ή μπορει και καποιο μηνα και καθολου...γιατι οχι? η γνωμη μου ειναι ότι αν πιστευεις εσυ που ξερεις τον αντρουλη σου καλυτερα οτι θα ξενερωσει μη του το αναφερεις καλυτερα...μην ξεχναμε οτι το αγχος επηρεαζει αρνητικα και εμεις δε θελουμε να τους αγχωνουμε...ε? η "αδερφη μου" στα 24 της εχει ηδη 3 παιδια και εχει περιοδο καθε 1,5 - 2,5 μηνες..λογω ομως και του νεαρου της ηλικιας της ποτε δεν ειχε αγχος...(γενικα ξεχωριζει για την αναισθησια της)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΝΧΟΣ Κ ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΖΩ ΠΙΕΣΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΤΑΣΙΚΙΑ.ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ Κ ΑΣ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΥΤΕ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΤΡΗΣΑ ΟΥΤΕ ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΝ ΧΩΡΙΑΚΗ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΕΤΙΚΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ.

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΕΠΑΦΕΣ

ΜΙΝ ΣΗΚΩΝΕΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΙΝ ΕΠΑΦΗ ΚΑΘΙΣΤΕ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ Κ ΜΙΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ.

ΟΩΡΗΞΙΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ Κ ΠΟΙΟ ΑΡΓΑ Κ Κ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΩΡΗΞΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.

ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΣΕΞ ΓΙΑ ΑΠΟΛΑΥΣΗ Κ ΜΟΧΙ ΕΛΑ ΝΑ ΚΑΟΥΜΕ ΣΕΞ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΝΧΩΝΕΣΤΑΙ Κ Η 2.ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΒΡΕΙ ΟΛΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudeniaaaaaaaaaaaaaa τι λες κορίτσι μου!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty:[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άντε να κάνεις και μια χοριακούλα να το επιβεβαιώσεις!!!!!! Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Αχ μπράβο κορίτσι μου με το καλό να έχεις μια υγειέστατη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε 8 μήνες να πάρεις στην αγκαλίτσα σου ένα υγειέστατο μωράκι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia συγχαρητηρια!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] απο ότι ειδα περιμενες γυρω στις 6-7 του μηνος...με θετικο τεστακι εισαι σιγουρα εγκυούλα!!!!!!ετσι να ξεκινησουμε με ευχαριστες ανακοινωσεις...ευχομαι ειλικρινα μεσα απο τη καρδια μου όλα να πανε τελεια και σε λιγους μήνες να εχεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου...

περιμενουμε να μας ανακοινωσεις και μια χοριακη στα υψη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athanasia14 kai IRO81 sas efxaristo para poli gia tis efxes sas . Piga ston giatro mu to proi me parepempse gia xoriaki k meta apo mia ora me pire tilefono k mou anakinose ta apotelesmata. "Ise egkios" :) . Tin defteta me perimeni gia epanaliptiki xoriaki . Makari na pane ola kala ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia συγχαρητήρια κορίτσι μου,τι καταπληκτικά νέα είναι αυτά,σου εύχομαι σε 9 μήνες να κρατάς αγκαλίτσα ένα υγιέστατο μωράκι. :YMHUG:8-}:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Τι καλά που έχει ξεκινήσει ο Σεπτέμβριος!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas efxaristo poli koritsia :) . Elpizo na exelixthoun ola omala . Mexri na akousoume kardiako palmo ime oso mporo ligo epifilaxtiki an k den sas krivo oti exo trelathi apo xara . Efxome se oses to epithimoun sintoma na mas anakinosoun k aftes ta efxarista!! !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια βελουδενια μια τελειομηνη εγκυτμοσυνη σου ευχομαι!!!!!!!!!!!!πολυ ομορφα νεα..σε λιγο θα γινεται χαμος απο εγκυμοσυνες..εγω λειπω αυτες τις μερες δεν εχω ιντερνετ τωρα ξεκλεψα λιγο...μωρουδενια μου μη στενοχωριεσαι..ξερεις οτι θα ερθει αλλα αυτο το αγχος δεν βοηθαει..εγω θυμωνα οταν μου το λεγανε αλλα τελικα οταν ημουνα περνουσαν οι μερες και δεν εκανα τεστ..γιατι ημουν σιγουρη κατα βαθος..η μελιπικτο περιμενει ε;που εισαι εσυ;ευχομαι σε ολα τα γλυκα κοριτσακια αυτου του ποστ συντομα να μας ανακοινωνουν τα ευχαριστα..φφφφφουουουουουουουου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia πολλά συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και το καλοκαιράκι να κάνετε αγκαλίτσες με το υγιαίστατο μωράκι σου!

Εγώ όμως θέλω να ακούσω και για άλλες εγκυμοσύνες όχι μόνο της Veloudeniaς :D Τώρα που ξεκόλησε το ποστάκι περιμένω να ακούσω και άλλες πολλές ανακοινώσεις! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ακολουθήσετε όλες!

ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ κορίτσια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!ΚΑΛΗ Κ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!!

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!!!!!!

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efxaristo mesa apo tin kardia mou k ta ipolipa koritsia gia tis efxes tous :) . Erotisi gia tis egkioules i tis mamades tou foroum " esis pote anakinosate stous dikous sas ta efxarista?perimenate na akousete kardiako palmo i to ipate noritera? Poli sintoma efxome na kokkinisi i listoula mas , pia tha ine arage i epomeni tou septebriou?;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...