Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες δεν περιμενουμε περιοδο τον Σεπτεμβριο???


Recommended Posts

Κοριτσάκια τι κάνετε;;; Εγώ δυστυχώς δεν έχω καλά νέα... χθες πήραμε το σπερμοδιάγραμμα του αντρούλη μου και μας έχουν κοπεί τα πόδια :cry::cry::cry: ... όγκος οκ 4 ml, αλλά μόλις 1 εκ./ml και συνολικά 4 εκ. σπερματοζωάρια. Και από αυτά έχουμε 1% καλή κινητικότητα και 97% ακίνητα στην 1η ώρα. Είμαστε και οι 2 πολύ χάλια. Πήγαμε και σε ουρολόγο και δεν βρίσκει κάτι παθολογικό. Το μόνο που είπε έιναι να κάνει κατί ορμονικές και να επαναλάβει το σπερμοδιάγραμμα με 3-4 μέρες αποχής. Αυτό το κάναμε με 2,5 μέρες αποχής. Ολιγοσπερμία μας είπε. :roll: Ξέρει κάποια αν θεραπεύεται; Τι πρέπει να κάνει; Ελπίζω οι υπόλοιπες να έχετε πιο καλά νέα και όπως πάντα λέω σύντομα εγκυούλες!!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ποπο, λίγες ώρες έλειψα και καταιγισμός νέων έγινε!!!

Diaz μου λυπάμαι πολύ και μα τα αποτελέσματα και με το γεγονός ότι είστε χάλια! πρίν λίγους μήνες έτσι σοκαριστήκαμε και εμείς και για έναν ολόκληρο μήνα δεν μπορούσα να τον συνεφέρω με τίποτα! κι εμάς ο ουρολόγος τίποτα παθολογικό δεν βρήκε (από το γραφείο του που μας κοίταζε βέβαια!!!) και κάτι ορμόνες του έγραψε και έναν υπέρηχο! μας είπε όμως κάτι που μου το είχε πει και μία εγκυούλα εδώ και ο γυναικολόγος, ότι το σπερμοδιάγγραμα είναι σαν μία φωτογραφία, την μία μέρα είσια ξανθιά με ροζ ρούχα και την άλλη μέρα μπορέι να έχεις κόκκινα μαλλιά και να φοράς μαύρα ρούχα, αυτόν τον μήνα είσαι 50 κιλά και τον άλλον 55! είναι κάτι που μπορεί να αλλάξει και δεν είναι αντιπροσωπευτικό μόνο 1! εμάς δυστυχώς μετά από 4 πιο βέβαιο δεν γίνεται! ολιγοασθενοσπερμία λέγεται όταν έχει και χαμηλή κινητικότητα εκτός από μειωμένο αριθμό! εμείς παίρνουμε τώρα βιταμίνες μπας και φτιάξει λίγο ο αριθμός και η κινητικότητα (στην αρχή φάνηκε να βελτιώνεται ο αριθμός και να πέφτει η κινητικότητα και τελικά έπεσε και ο αριθμός και η κινητικότητα, οπότε δεν ξέρω αν πραγματικά βοηθάνε, πάντως τις παίρνει κάθε μέρα! ο ουρολόγος είπε ότι παίζουν ρόλο πολλά πολλά πράγματα:το άγχος, η σωματική κούραση, η διατροφή, το περιβάλλον, η μόλυνση, μία φλεγμονή, δεν θυμάμαι τί άλλα είπε... πατήστε στα πόδια σας κοριτσάκι μου, δειξτου ότι δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου (ακόμα κι αν εσύ νιώθεις έτσι - τα λέω αυτά γιατί κάπως έτσι ήμασταν κι εμείς τότε και μετά από κάθε σπερμοδιάγραμμα!) παιδάκι θα κάνετε σίγουρα! λίγο υπομονή θέλει γλυκιά μου...

morouli αντιμετωπίζω εδώ και 1,5 χρόνο περίπου ένα θεματάκι με τον θυρεοειδή μου. είχα καρκίνο τον οποίο ανακάλυψα τυχαία και σε προχωρημένο στάδιο δυστυχώς και ενώ έχει πολύ καλά ποσοστά επιβίωσης και σπάνια μετάστάσεις αν το βρεις τα 5 πρώτα χρόνια, εγώ το ανακάλυψα στην 10ετία!!!!!! κι όμως κάθε χρόνο εκανα τσεκαπ και σε ορμόνες και γενικά αλλά δεν είχε επηρεάσει τίποτα! δούλευε υποχθόνια ο ύπουλος και έκανε την ζημιά του! το αφαίρεσα έκανα και θεραπεία με ραδιενεργό ιώδιο, όπως επιβάλλεται, αλλά συνέχισε να υπάρχει υπόλλειμμα και οι καρκινικοί μου δείκτες είναι ακόμα ανεβασμένοι! ψάχνουμε ψάχνουμε αλλά δεν τα εντοπίζουμε τα παλιοκυτταράκια τα καρκινικά, οπότε οι γιατροί που με παρακολουθούν (έχω ολόκληρη ομάδα έτσι, όχι αστεία ;) ) μου έδωσαν το οκ να προχωρήσω στην ζωή μου και να κάνουμε οικογένεια, με την προϋπόθεση ότι θα το παρακολουθώ κάθε 3μηνο με εξετάσεις απλές (κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης κάθε 10 μέρες!!!!!! :o ) και κάθε χρόνο με εξειδικευμένες! μόνο που δυστυχώς δεν μπορούμε να συλλάβουμε φυσιολογικά και αυτό δημιουργεί θέμα στα κύτταράκια που λέγαμε! αν δεν είμαι ήδη εγκυος από την σπερματέγχυση, θα κάνω επανέλεγχο και αν μπορέσω θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική (με όλη την ομάδα μαζί εννοείται!!! ακόμα και αν θέλω να κατ*** έχουμε πει πρέπει να τους ρωτάω πρώτα!) αυτά με την υγεία μου!

Lil μου να κι από εμένα [smilie=bootyshake.gif] [smilie=bootyshake.gif] [smilie=bootyshake.gif] έτσι για συμπαράσταση τους παλιοκεραταδες... κι εμείς ότι μαζέψαμε από γαμήλια δώρα εκεί θα τα φάμε!!! μακάρι μόνο να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto μου σευχαριστώ για τη συμπαράσταση και τη δύναμη που μου στέλνεις. Πραγματικά λιγοψύχησα... δεν ξέρω αν μπορώ να τον στηρίξω έτσι όπως είμαι τώρα. Σίγουρα θα ξανακάνουμε σπερμοδιάγραμμα σε 2-3 βδομάδες να δούμε μήπως έγινε κάποιο λάθος (το εύχομαι Παναγία μου :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray: ) γιατί τα νούμερα είναι αποθαρρυντικά. Υπέρηχο του έκανε ο ουρολόγος, όλα οκ. Το μόνο που του είπε να κάνει είναι να επαναλάβει το σπερμοδιάγραμμα, να κάνει κάτι ορμονικές και να κάνει κι ένα τριπλεξ μην έχει καμια κιρσοκήλη που δεν την βλέπει. Τι να πω... σκέτη απογοοήτευση. :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!!! μετά από τόνους τεστ οωρηξίας που έχω κάνει επιτέλους έδειξε θετικό!!!!!

Άρα σε 24-48 ώρες θα πεσει το αυγουλάκι...

Πότε είναι η καλύτερη στιγμή για επαφή???? Να σας υπενθυμίσω ότι το σπέρμα μας μετά από 12 ώρες πέφτει στο 10%.....

Περιμένω τις συμβουλές σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια εμείς είμαστε εδώ να σας φυσάμε ΦΟΥ.......ΦΟΥ και θα δείτε που όλα θα πάνε πάρα πολύ καλά και η τύχη θα χαμογελάσει και για εσάς.

elenakioo να κάνεις ακριβώς την ίδια ώρα την επόμενη μέρα.Δηλαδή αν σήμερα σου έδειξε θετικό π.χ. στις 18:00,τότε και αύριο στις 18:00 θα πρέπει να έχετε επαφές.Τσεκαρισμένο από τον γαμπρό μου!!!!!!!Και εγώ 1 1/2 χρόνο έκανα του κεφαλιού μου και αυτόν τον μήνα ακολούθησα τις συμβουλές του και τσουπ :lol: ήρθε το σποράκι .Καλή επιτυχία ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

θελετε να γελάσετε; ή να με βρίσετε;;;

ξύπνησα στις 7 και λέω δεν κάνω ένα τεστάκι (με έτρωγε όλη νύχτα) και το κάνω, το αφήνω 5 λεπτά που λέει (βάζω και χρονόμετρο για να είμαι σίγουρη) και πάω και έχει μία αχνή γραμμή και μία έντονη (η έντονη είναι ότι το τεστ δουλεύει!)

άρα είμαι ή δεν είμαι;;; αντί να ξεκαθαρίσει το τοποίο μπερδεύτηκα! καλά να πάθω που βιάζομαι και δεν έχω υπομονή! είπα όμως ότι θα βγει αρνητικό και θα την περιμένω την ακάλεστη την Κυριακή! Τώρα όμως;;; ξαναλέω καλά να πάθω που δεν περίμενα να έρθει η Κυριακή πρώτα αλλά τί να κάνω που με έτρωγε όλη νύχτα, στριφογύριζα και φύσαγα και ξεφύσαγα!!! τώρα τί κάνουμε;;; περιμένω ή να πάω αύριο για μία χοριακή να μάθω και να μην είμαι σε αναμμένα κάρβουνα όλο το Σ/Κ;;; τα κέντρα υγείας κάνουν χοριακές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μπουμπου... Λογικά η αχνή εμφανίστηκε επειδή εντόπισε ίχνη hCG. Χωρίς να θέλω να σου δώσω πολλές ελπίδες μάλλον ο κολυμβητής βρήκε στόχο... Αν δεν είσουνα θα έβγαινε μόνο η γραμμη ότι έκανες σωστά το τεστ (έτσι λέει η λογική). όπου εχει μικροβιολογικό κάνουν χοριακές... Τρέχα γρήγορα και έλα να μας πεις νέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

θελετε να γελάσετε; ή να με βρίσετε;;;

ξύπνησα στις 7 και λέω δεν κάνω ένα τεστάκι (με έτρωγε όλη νύχτα) και το κάνω, το αφήνω 5 λεπτά που λέει (βάζω και χρονόμετρο για να είμαι σίγουρη) και πάω και έχει μία αχνή γραμμή και μία έντονη (η έντονη είναι ότι το τεστ δουλεύει!)

άρα είμαι ή δεν είμαι;;; αντί να ξεκαθαρίσει το τοποίο μπερδεύτηκα! καλά να πάθω που βιάζομαι και δεν έχω υπομονή! είπα όμως ότι θα βγει αρνητικό και θα την περιμένω την ακάλεστη την Κυριακή! Τώρα όμως;;; ξαναλέω καλά να πάθω που δεν περίμενα να έρθει η Κυριακή πρώτα αλλά τί να κάνω που με έτρωγε όλη νύχτα, στριφογύριζα και φύσαγα και ξεφύσαγα!!! τώρα τί κάνουμε;;; περιμένω ή να πάω αύριο για μία χοριακή να μάθω και να μην είμαι σε αναμμένα κάρβουνα όλο το Σ/Κ;;; τα κέντρα υγείας κάνουν χοριακές;

Melipikto μου ισως εγινε το θαυμα!!!! ποιο τεστ εκανες ομως να δουμε αν ειναι αξιοπιστο γιατι εγω την εχω πατησει με τα ρημαδια!!!!

Αντε βρε καλα αποτελεσματα με πολλα +++++++++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto μου τρεχα γρήγορα για χοριακή και να μας πεις τα ευχάριστα!!! Μακάρι Παναγίτσα μου!! Θα χαρώ πάρα πολύ και θα μου φτιάξεις λίγο τη διάθεση που σέρνεται στα πατώματα!!! Περιμένω με αγωνία και εύχομαι πολλά ++++++++++++++++++++++++++++++++++++! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοπελιααααααα... πανε παρε ενα σωικο τεστ... πρεντικτορ πήρες???? παρε ενα Clear blue 'ή first step... και γρηγορααααααααα... θα σκασουμεεεεεεεεεεεε.... αλλα και χοριακη να πας να κανεις ακομα καλύτερα (αν και θα αργησει περισσότερο στο αποτελεσμα ειναι στανταρακι στην αξιοπιστια). Αντε να ανακοινώσεις εσύ Σεπτέμβριο εγκυμοσύνη και εγω Οκτώβριο (η σιγουρια θα με φαει εμενα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί δεν είναι καλό;;; είχα κι από τα άλλα αλλά τα χρησιμοποίησα τους προηγούμενους μήνες! ο γιατρός μου είπε ότι όλα καλά είναι τα τεστ και αξιόπιστα! λοιπόν μόλις πήγα σε ένα συνοικιακό κέντρο και έκανα! μετά τις 6 τα αποτελέσματα!!! :o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις ευχές!!! από το στόμα σας και στου Θεούλη το αυτί...

αχ έχω τρελή αγωνία... τρελή όμως!!! Παναγίτσα μου κάνε το θαύμα σου και να έχω ένα μπεμπάκι στην κοιλίτσα μου... (κοιλίτσα τρόπος του λέγειν!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα τις 6???? Και πως θα περασουν οι ώρες???? Θα σκασουμεεεεεεεεεεεεεεεε..... Μα καλά πόσο βλαμένοι είναι. το πολύ σε 1 ώρα είναι έτοιμη. Και ειδικά όσο πιο μικρή η τιμή της ορμόνης τόσο πιο γρήγορα βγαίνει.... φουφ... παω να αλλάξω τα φώτα στο αμαξι και επιστρέφω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε κορίτσι μου!

σε όσα πήρα τηλ το απόγευμα μου είπαν τα αποτελέσματα εκτός από το Μητέρα που κάνει 2 ώρες αλλά κοστίζει 50€!!! εδώ έδωσα 20€! σχεδόν όσο ένα τεστ δηλαδή! να δώσω 50 αλλά να είμαι σίγουρη! καλά θα το κορνιζάρω άμα είμαι!!!! δεν ξέρω τί να κάνω για να περάσει η ώρα, μήπως να έρθω να αλλάξουμε μαζί τα φώτα του αμαξιού σου;;;; :lol: Αθήνα --> Χανιά και πίσω... θα περάσει η ώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε κοριτσάκι μου με το καλό!αν έδειξε αχνλη γραμμή και έχεις καθυστέρηση και έκανες το τεστ predoctor ή clearblue τότε συγχαρητήρια [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=happy6.gif][smilie=happy6.gif][smilie=happy6.gif][smilie=happy6.gif] κοριτσάκι μου!!όμως περίμενε να ακούσεις τα αποτελέσματα της χοριακής σου!άντε θετικά αποτελέσματα να έχεις!!!!!!!!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι Μελι μου να εισαι!!!Ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!

Αντε να ακουσω και κανενα ευχαριστο!!!

Η ψυχολογια μου απο εχθες εχει φτασει στα πατωματα κοριτσια !!Ειμαι σχεδον αυπνη :shock: , μετρουσα προβατακια το βραδυ

Δεν βλεπω την ωρα να παω το απογευμα στο γιατρο να δουμε τι θα κανουμε... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

θελετε να γελάσετε; ή να με βρίσετε;;;

ξύπνησα στις 7 και λέω δεν κάνω ένα τεστάκι (με έτρωγε όλη νύχτα) και το κάνω, το αφήνω 5 λεπτά που λέει (βάζω και χρονόμετρο για να είμαι σίγουρη) και πάω και έχει μία αχνή γραμμή και μία έντονη (η έντονη είναι ότι το τεστ δουλεύει!)

άρα είμαι ή δεν είμαι;;; αντί να ξεκαθαρίσει το τοποίο μπερδεύτηκα! καλά να πάθω που βιάζομαι και δεν έχω υπομονή! είπα όμως ότι θα βγει αρνητικό και θα την περιμένω την ακάλεστη την Κυριακή! Τώρα όμως;;; ξαναλέω καλά να πάθω που δεν περίμενα να έρθει η Κυριακή πρώτα αλλά τί να κάνω που με έτρωγε όλη νύχτα, στριφογύριζα και φύσαγα και ξεφύσαγα!!! τώρα τί κάνουμε;;; περιμένω ή να πάω αύριο για μία χοριακή να μάθω και να μην είμαι σε αναμμένα κάρβουνα όλο το Σ/Κ;;; τα κέντρα υγείας κάνουν χοριακές;

trellenomaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!ti sou elega kopela mou??????

1 thauma mono thelei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kai esy hsoyn maurhhh kai eklaiges!!!eides??????????

ainte me to kalooo!!!!!!!!!!!!telika efera gouri e????:))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσακια μου μακάρι!!! μακάρι να είμαι! καθυστέρηση ακόμα δεν έχω! βιάστηκα και το έκανα!

κρατάω μία πισινή γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

μωρουδένια μου αν είμαι θα εισαι το γούρι μου για πάντα!!!!!!!!

Λιλ μου μπορώ να καταλάβω πως είσαι, γιατί δεν πέρασε πολύς καιρός που πέρασα κι εγώ επιτροπές και χλαπάτσες... για άλλον λόγο βέβαια - ίσως λίγο χειρότερα όταν πρόκειται για εξετάσεις και θεραπείες που θα σου σώσουν την ζωή και αυτοί σε ρωτούν αν χρειάζεται να την κάνεις και μήπως έκανες καμιά αλλη εξέταση πρώτα ή καμιά πιο φθηνή θεραπεία - λες και έχεις άλλη επιλογή όταν φτάνεις να περάσεις την επιτροπή!

Με έχετε συγκινήσει απίστευτα πολύ!!!

Σας στέλνω τα αγχωμένα μου φιλάκια!

Λέω να πάω να ξεσκονίσω μπας και περάσει καμιά ώρα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto eimai savvatogennimeni....opote ksereisss fernw gouri genika!!!!!!!!!!!!!!!!

ante kopela mouuuu!!!!!!!!!

fou fouuuuuuuuuuuuuuuuuuuu fouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

pianei to fyshma!!!egkyoules elate na fyshksoume oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια στειλε φυσημα γερό μιας και είσαι και σαββατογεννημένη!! θελω κι εγω το φυσημά σου όσο τίποτα άλλο!!Μελιπικτο καλύτερα να βγεις καμια βόλτα στα μαγαζια να χαζεψεις βιτρίνες και γενικα βγες σε κοσμο χωρις ρολοι για να ξεχαστεις!!! Αντε μακαρι σε 6 ωρες να πανηγυριζουμε!! Φιλια :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ακούνε τα αυτάκια μου Μελιτάκι;Περιμένουμε νέα χοριακής;Αν δεν είχα ακούσει και εγώ για τα predictor αρνητικά σχόλια θα σου έλεγα πως σίγουρα είσαι!!!!!!!!!ΑΧ μακάρι κοριτσάκι μου να έχει γίνει το θαύμα και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.Πως θα περάσουν τόσες ώρες αναμονής :-w:-w(-|(-|(-|:-?:-? ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Meli μου καλά αποτελέσματα και από μένα κοπέλα μου!!! Εύχομαι να έχει δείξει σωστά το predictor και στις 6 να μας ανακοινώσεις μόνο ευχάριστα. Τουλάχιστον θα ξέρεις και δε θα περάσεις ένα σαββατοκύριακο μέσα στην αγωνία! ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

meli καλε τι ευχαριστα διαβαζω? αχνο τεστακι τοσο νωρις = ++++++++++++++

συγχαρητηρια!!!!!!ειμαι σιγουρη οτι θα εχεις μια βαρβατη χοριακη!!!!!

περιμενουμε συντομα τα αποτελεσματα....

ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...