Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες δεν περιμενουμε περιοδο τον Σεπτεμβριο???


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.Ευχαριστώ πολύ όλες σας για τις ευχές.

Ουρανία λες να ήταν αιματάκι εμφύτευσης ;Πολύ πιθανό μου φαίνεται,στο εύχομαι ολόψυχα να είναι :).

TGIF αν δεν δεις κατακόκκινο αίμα τίποτα δεν είναι σίγουρο ;) !!!!

melipikto όντως αυτές οι μέρες της αναμονής δεν περνάνε με τίποτα :-w:-w αμάν δεν μπορούν να ανακαλύψουν κανένα τεστ που σε δύο άντε το πολύ τρεις μέρες το πολύ μετά τις επαφές να ξέραμε :D ;Εσύ πάντως να προσέχεις σαν να είσαι ήδη έγκυος γιατί το θαύμα μπορεί να έχει ήδη γίνει.

Elena_c πολύ καλά καλά το έχεις σκεφτείς και νομίζω ότι θα πιάσει το κόλπο ;) !!!!!!!

Α κορίτσια όσο για αυτό που λέγατε τις προάλλες για τις μυρωδιές δεν ξέρω και εγώ κατά πόσο ισχύει πάντως εγώ και την προηγούμενη (Δεκέμβριος) και τώρα υποψιάστηκα ότι είμαι έγκυος γιατί κάθε μέρα σκεφτόμουνα και ήθελα να φάω ένα συγκεκριμένο φαγητό ,την μια ένα χάμπουκερ και τώρα μακαρόνια με θαλασσινά που υπό άλλες συνθήκες ούτε να τα μυρίσω δεν θα ήθελα.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω mariannap μου. Ελπίζω αλλά είναι στιγμές που νομίζω πως τα προκαλώ μόνη μου, φαντάζομαι αυτά που θα ήθελα να ζω... (μήπως έχω αρχίσει να σαλτάρω?) Αλλά πάλι γιατί να τα φαντάζομαι από χτες και όχι από την προηγούμενη βδομάδα??? Και έχω την εντύπωση πως οι γονιμες ήταν 18-19 του μήνα και όχι 21-22 που θα έπρεπε... Και επίσης συνηδητοποίησα ότι τόσα χρόνια τις γόνιμες μέρες λόγω των υγρών (δεν είχα διαβάσει ποτέ ότι έχεις υγρά εκείνες τις μέρες) δεν είχε κοκο γιατί δεν αισθανόμουνα εγώ καλά... Τελικά μου κάνετε καλό να διαβάζω τις εμπειρίες σας.... :P μαθαίνω πολλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα...τι ευχαριστα διαβαζω!!!!!συγχαρητηρια στα κοριτσια...εμεις πηγαμε ταξιδακι Γαλλια...περασαμε τελεια...και φυσικα ντοιν ντοιν με διαθεση Παρισιου...και οι μερες ηταν καλες...τωρα (δεν) περιμενω αρχες Οκτωβριου 2 με 3...ετρεχα και με τη δουλεια μεχρι αργα και δεν καταφερνα να μπω στο forum καθολου...τωρα που χαλαρωσα προσπαθω να διαβασω ολες τις σελιδες απο τα post και να ενημερωθω βρε...να δω τι κανετε...η αληθεια ειναι οτι μου λειψατε...τα αστεια ,οι συζητησεις και οι ιδιες ανησυχιες...φιλια πολλα σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IRO81 τι καλά που πήγατε Γαλλία και περάσατε τέλεια!!! άντε τώρα να ολοκληρωθεί η χαρούμενη διάθεσή σας με ένα θετικό τεστάκι!!!! μαζί (δεν) περιμένουμε!!!!

Ουρανία αυτό δεν είναι φόρουμ αλλά σχολείο!!! χαχαχα!!! κι εγώ περα από την πλάκα έμαθα και μαθαίνω αμέτρητα και απίστευτα πράγματα που είχα μαύρα μεσάνυχτα!!! 9 μερούλες σου έμειναν για το θετικό τεστάκι!!!!

ΜΑριάννα μου η επιθυμία σου δεν είχε να κάνει μάλλον ότι σου μύρισε, απλά το σκέφτηκες! στην εκτός εγκυμοσύνης ζωής σου δεν σου έχει καρφωθεί ποτέ στο μυαλό κάτι και να θες οπωσδήποτε να το φας...; πρόπερσι τον Φεβρουάριο (ήταν ο πρωτος μήνας που προσπαθήσαμε για μπεμπέ πριν τον θυρεοειδή) μου είχε καρφωθεί να φάω κατσικάκι με πατάτες σε γιαννιώτικη γάστρα (όχι σουβλιστο ή στον φούρνο μόνο σε γιαννιώτικη γάστρα το ήθελα τρομάρα μου :lol: )!!! Εγώ το κατσίκι, το αρνι κ όλα αυτά ούτε ζωντανά δεν θέλω να τα βλέπω όχι να τα φάω κιόλας!!! με αναγουλιάζει απίστευτα η μυρωδιά τους και ωμά και ψημένα!!! τότε όλοι μου έλεγαν να πάω να κάνω τεστ εγκυμοσύνης γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να ζητάω κάτι τετοιο αλλιώς!!! :lol: τελικά και έγκυος δεν ήμουν και μόλις πήγαμε και παραγγείλαμε σε μία ταβέρνα μετά από κανέναν μήνα μου ερχόταν αναγούλα που το μύριζα... και στις αρχές του μήνα ήθελα πάση θυσία να φάω παγωμένο γιαούρτι με φρούτα... τρελό κόλλημα!!! κάθε μέρα τον έπρηζα τον καλό μου πάμε και πάμε!!! σημειωτέον ότι το σιχαίνομαι το γιαούρτι και το κανονικό αλλά και τα παγωτά που έχουν γιαούρτι και τα κέικ (αν το ξέρω ότι έχουν, αλλιώς δεν το καταλαβαίνω)!!! ε, μία μέρα πήγαμε και έφαγα ένα ολόκληρο κουβαδάκι!!! τώρα πάλι αναγουλιάζω που το σκέφτομαι!!!

νομίζω ότι μέσα στο μυαλό μας είναι όλα!!! ξέρω όμως πολλές εγκύους που τους ενοχλεί μία μυρωδιά απίστευτα, μία κολώνια που φορούσαν χρόνια, ή το μαλακτικό που πλένουν τα ρούχα τους, το τσιγάρο, το κρεμμύδι.... όταν μείνω θα σας πω αν μου μυρίζει κάτι και αν με ενοχλεί!!!

Ελενα μου να χαλαρώσετε, να περάσετε καλά και να κάνετε πολύ πολύ ντόινγκ ντοίνγκ τις μέρες που πρέπει και τι στο καλό, θα έρθει το μπεμπέ!!!!

TGIF Αμερική, ε;;;; ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!! έχω πάει 5-6 φορές!!! που θα πάτε;; θα μείνετε καιρό;;; εγώ έχω πάει Νέα Υόρκη, Ρόουντ άιλαντ, Φλόριντα, Ουάσιγκτον, Βιρτζίνια, Μαίρηλαντ, Καρολίνα, Νιου Τζέρσεϋ... γενικά έχουμε γυρίσει πολύ τις ΗΠΑ!!! μόνο την ανατολική πλευρά όμως!!! κάποια στιγμή θέλω να πάω και στην δυτική πλευρά! Αχ ένθουσιάστηκα που θα πας εσύ! πόσο μάλλον να ξαναπήγαινα εγώ!!!!!!! σκέψου να γυρίσεις έγκυος από εκεί;;; θα λες στο μωρό σου εσύ είσαι χαζοαμερικανάκι όταν μεγαλώσει!!! σαν κι εμένα γιατί κι εμένα εκεί με "έπιασαν" οι γονείς μου!!!

Κορίτσια μου φιλάκια πολλά πολλά!!!! Τί νέα οι υπόλοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto όντως αυτές οι μέρες της αναμονής δεν περνάνε με τίποτα :-w:-w αμάν δεν μπορούν να ανακαλύψουν κανένα τεστ που σε δύο άντε το πολύ τρεις μέρες το πολύ μετά τις επαφές να ξέραμε :D ;Εσύ πάντως να προσέχεις σαν να είσαι ήδη έγκυος γιατί το θαύμα μπορεί να έχει ήδη γίνει.

Μαριάννα μου αν ποτέ κερδίσω το λόττο εκεί θα ρίξω τα λεφτά!!!! στην ανακάλυψη αυτού του τεστ! χαχαχα τί στο καλό;;; πολλά ζητάμε; να ξέρουμε είμαστε ή δεν είμαστε και άδικα ονειρευόμαστε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax melipikto μου πολύ χαιρομαι που έχεις παει τοσε φόρες. Λοιπόν θα πάμε Ν. Υορκη, Ατλαντικ Σιτι και Φιλαδελφεια. Εχω αγχωθεί πολύ γιατι θα παρουμε και τον μικρό μαζι. Φοβάμαι στο αεροπλάνο τοσες ώρες μηπως γκρινιάζει και το κυριοτερο με την μεγαλη διαφορά ωρας. Η παιδιατρος μου λεει ότι όλα καλα θα πανε αλλα εγώ αγχώνομαι... Για πες τίποτα που θα με βοηθήσει... Προσαρμόζεσαι ευκολα με τη διαφορά ώρας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι melipikto η λαχτάρα να φάω κάτι τόσο πολύ που να το σκέφτομαι για μέρες δεν μου έχει ξανατύχει(αλλά ούτε και καθ΄όλη τη διάρκεια της πρώτης δεν μου είχε τύχει) και γι αυτό και ψιλιάστηκα εγκυμοσύνη.

Κορίτσια σας ζηλεύω που πάτε ταξιδάκια θα θελα πολύ και εγώ ένα αλλά δυστυχώς δεν έχουμε κανέναν να μας κρατήσει το μικρό για τόσες μέρες και πρέπει να περάσουν πολλά ,μα πάρα πολλά χρόνια για να τον πάρουμε μαζί μας τον μικρό μας ταλιμπάν :lol: !!!!TGIF μπράβο που το τολμάτε ,πόσο χρονών είναι ο μικρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ να σου πώ δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα!!! αν πετάς νύχτα και φτάνεις εκεί νύχτα λόγω διαφοράς, προσπάθησε να κοιμηθείς πριν το ταξιδι για να μην κοιμηθείς στο ταξίδι και να κοιμηθείς εκεί! οποτε το πρωι όταν ξυπνήσεις θα είσαι μιά χαρα!!! αν πετάς μέρα και φτάνεις μέρα, ζορίσου λίγο πριν πετάξετε, ώστε να κοιμηθείς στο ταξίδι και πάλι θα είσαι οκ!!!

πόσο είναι ο μικρός σου;;; σε κάποιες εταιρείες δίνουν μικρά κρεβατάκια (σαν χαρτόκουτα από νουνού σε μέγεθος) για να κοιμηθούν τα μωράκια! πάρε μαζί σου νεράκι, μπισκότα, παιχνιδάκια, αν είναι σε ηλικία να παρακολουθεί τηλεόραση πάρε καλύτερα κανένα φορητο Dvd player και πάρε παιδικά μαζί για να περάσει η ώρα του, αν είναι μικράκι προσπάθησε να το κοιμήσεις στο ταξίδι... αν ταξιδεύετε 3 άτομα μαζί, κλείσε θέσεις κοντά σε παράθυρο που είναι πάντα 3 για να σηκώσετε τα μπράτσα ανάμεσα στις θέσεις και να κοιμήσετε το μικράκι ανάμεσά σας (με λίγο στρίμωγμα και λίγη πίεση χωράς να ξαπλώσεις και εσύ με το κεφάλι σου στα πόδια του άντρα σου- σαν μαξιλάρι - και το μωράκι ανάμεσα στην κοιλιά σου και στις πλάτες των θέσεων, μόνο να είναι ο άντρας σου στην εξωτερική θέση ώστε να μην κρέμονται τα πόδια σου στον διάδρομο αλλά να τα πατάς στο τοίχωμα του αεροπλάνου)!!! πάρε κάλτσες για να βγάλετε τα παπούτσια σας γιατί θα πρηστούν τόσες ώρες καθιστοί και γιατί καμιά φορά κάνει κρυο στην πτήση!!!

α να ξέρεις ότι έχουν άλλο ηλεκτρικό ρεύμα από εμάς, νομίζω πιο χαμηλό, και άλλες μπρίζες και χρειάζεστε μετασχηματιστές μαζί για να φοτίζετε κινητά κάμερες κλπ... δεν ξέρω αν σε βοήθησα καθόλου αλλά μην έχεις καθόλου άγχος!!! όταν πετάγαμε για Μπαλί με τον άντρα μου ταξίδευε μία γυναίκα μόνη της με 4 παιδάκι μικρά και στην αγκαλιά ένα νεογέννητο και είχαμε και ανταπόκριση στο Κατάρ και τα έσερνε η κοπέλα μέσα στο αεροδρόμιο!!! αν τα κατάφερε αυτή με 5, εσύ με 1 θα είναι παιχνιδάκι!!!! οι αεροσυνοδοί είναι πάντα πολύ εξυπηρετικοί με τα παιδάκια να ξέρεις!!! α, και το καρότσι μπορείς να το πάς μέχρι να μπείτε στο αεροπλάνο και το παίρνουν οι υπάλληλοι και το βάζουν στον χώρο αποσκευών τελευταίο ώστε να βγει πρώτο μετά!!! μμμ, δεν ξέρω τί άλλο να σου πω... όλα καλά θα πάνε πάντως!!! να έχει χώρο στις βαλίτσαε για να κάνεις ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΨΩΝΙΑ!!!! αξίζει να πας με τα ρούχα σου και μία αλλαξιά και να τα ψωνίσεις όλα εκεί!!! ειδικά παιδικά...θα ξετρελαθείς!!! κι από τιμές κι από ποιότητα κι από σχέδια!!! και λευκά είδη έχουν τέλεια και οικονομικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε TGIF τι μου κάνεις μεσημεριάτικα!!! Είχαμε πάει Νέα Υόρκη ταξίδι του μέλιτος το 2009 για 10 μέρες! Το πιο τέλειο ταξιδι που κάναμε ποτέ! Πήγαμε μόνοι μας όχι με γκρουπ κτλ. και έχουμε τις καλύτερες αναμνήσεις. Αυτή η εποχή είναι η καλύτερη ούτε κρύο ουτε ζέστη. Εμεις πήραμε τον ταξιδιωτικό οδηγό TIMES και ακολουθήσαμε τα πιο σημαντικά αξιοθέατα και σχεδόν δεν αφήσαμε τίποτα. Πολύ περπάτημα, πάρτε σπορτεξάκια όπωσδήποτε και καροτσάκι για τον μικρό αν είναι σε ηλικία να μπαίνει. Με το τζετ λακ εμείς ξυπνούσαμε κατά τις 6-7 το πρωί κάθε μερα αλλά δε μας πείραζε γιατί είχαμε όλη τη μέρα μπροστά μας. Όταν πηγαίναμε το αεροπλάνο ήταν παλιό και βαρεθήκαμε λίγο γιατί είχε μια οθόνη μόνο στο τέλος του διαδρόμου, ενώ όταν γυρνούσαμε ήταν καινούργιο και έχει ατομική οθόνη στον καθένα με πολλές ταινίες, ντοκυμαντερ, παιχνίδια κτλ και πέρασε εύκολα η ώρα. Αχ με ξεσήκωσες τώρα! Ελπίζω μια μερα να καταφέρουμε να ξαναπάμε αν και το βλέπω χλωμο με την οικονομική κρίση που έχει πλέον ξεφύγει.

Να μας συγχωρέσουν και τα υπόλοιπα κορίτσια που βγήκαμε λίγο εκτός θέματος.

Φιλιά πολλά σε όλα τα κοριτσάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμερικη....Γαλλια.....κ εγω θελω.....!!!! Παρισι εχω παει βεβαια, αλλα Αμερικη ειναι το ονειρο μου!

IRO81 λες να ειναι τυχερο το παρζιανικο ντοιν ντοιν? αν ειναι να ξαναπαω!! :D

melipikto μου κανε λιγο ακομη υπομονη κ πλησιαζουν οι μερες. ουρανια κ εσυ το ιδιο. λιγοτερο απο βδομαδα εμεινε κοριτσια.

εγω δεν θα παω ακομη για 2η σπερμ. Την αλλη τεταρτη θα κανω σαλπιγγογραφια κ μου ειπαν οτι ολες τις μερες πριν την εξεταση αλλα κ για 1 βδομαδα μετα δεν κανει να ερθουμε σε επαφη. οποτε μαλλον αυτος ο μηνας παει στραφι.

δεν πειραζει ομως. ας βγουν ολα καλα κ δεν σωθηκαν κ οι μηνες!!

φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρούλα κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι τον μήνα που θα έκανα την σαλπιγγογραφία καλό ήταν να μην έρθουμε ελεύθερα σε επαφή για να μην μέινω έγκυος, καθώς στην εξέταση σου βάζουν σκιαγραφικό υγρό για να δουν την διαβατότητα κλπ και δεν κάνει να μείνεις αμέσως έγκυος... πρέπει να αποβληθεί εντελώς από τον οργανισμό!!!

δεν πειράζει όμως, έχεις δίκιο!!! ας βγούν όλα καλά και τον Νοέμβριο το πιάνετε το νινάκι!!! θα είναι και καλοκαιρινό μωράκι!!!! και είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα βγουν!!! ;)

βλέπω όλες σιχαινόμαστε τα ταξίδια! :lol: κι εγώ θέλω όλον τον κόσμο να γυρίσω αλλά χρειάζομαι χορηγό σίγουρα!!!!!

καλό βράδυ σε όλες κορίτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto τι κάνεις?

μου έγραψε κι εμένα ο γιατρός του ΙΚΑ σαλπιγγογραφία, αλλά μου είπε πρέπει να την κάνω στο Αλεξάνδρας.ποια είναι η γνώμη σου?ποια μέρα του κύκλου γίνεται?πόσες μέρες πριν και πόσες μετά δεν πρέπει να υπάρχει επαφή? σπερμοδιάγραμμα μου είπε να κάνουμε πρώτα.που να πάμε να το κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά είμαι κοπέλα μου!!! σου έστειλα και στο άλλο για το τικερ!!!

μόλις γυρίσαμε από τον ουρολόγο! πιο γρήγορη επίσκεψη σε γιατρό δεν έχω κάνει ποτέ! 7 λεπτά με το ρολόι!!! ρώτησε το ιστορικό είδε τις εξετάσεις και είπε "στην ανδρική υπογονιμότητα δεν υπάρχει ένα αίτιο, υπάρχουν πολλά και μπορεί να μην τα βρεις ποτέ ή μπορεί να μην υπάρχει κανένα!!!" μας έγραψε υπέρηχο όρχεων και κάτι ορμονολογικές και μας ευχήθηκε να δείξουν κάποιο πρόβλημα οι εξετάσεις :lol: για να πάρει αγωγή για 6 - 12 μήνες και να δούμε αν ανταποκρίνεται ο οργανσιμός του καλού μου και ανεβούν λίγο οι τιμές!!! ακόμα και τότε όμως δεν θα είναι τιμές είπε για σύλληψη αλλά για εξωσωματική... τί να πω!!! είναι που ήταν του ταμείου; είναι που είναι τα πράγματα έτσι όπως τα λεει;;; δεν έχω ιδέα! αν είναι όμως να μην φτιάξουν για σύλληψη αλλά μόνο για εξωσωματική γιατί να κάνει θεραπεία;;; αφού και τώρα μια χαρά είμαστε για εξωσωματική....

το Αλεξάνδρας είναι για εμένα από τα καλυτερα αν όχι το καλύτερο νοσοκομείο - μαιευτήριο! δεν έχω ακούσει κακά λόγια από καμία κοπέλα και από κανέναν γενικά! εγώ την γλίτωσα την σαλπιγγογραφία μια και θα πάεμ για εξωσωματική και δεν χρειάζεται! θα την κάνω μόνο αν χρειαστεί για το ασφαλιστικό ταμείο για να καλύψει τα φάρμακα, αν και με το σπέρμα που έχουμε δεν έχουμε άλλη επιλογή!!!

σπερμοδιάγραμμα να κάνει πρώτα σίγουρα! τώρα που είναι ένα θέμα! εμείς τα κάναμε στην Βιοιατρική αλλά τελικά τα αποτελέσματα διαφέραν εντυπωσιακά από του ΙΑΣΩ και του κέντρου εξωσωματικής που κάναμε τις σπερμ/σεις... ίσως έτυχε! γιατί από 15.000.000 να πέσουν σε 2.000.000 μέσα σε 1,5 μήνα είναι εξωπραγματικό, σύμφωνα και με τους γιατρούς έτσι... ο ουρολόγος σήμερα είπε πάντως πως μια χα΄ρα είναι η Βιοιατρική! οπότε τί να σου πω; απλά εκεί είναι λίγο χάλια για τον άνδρα γιατί τον στελνουν στην τουαλέτα με το κυπελλάκι να κάνει την δουλειά ενώ στο Ιασώ τον βάζουν σε ένα δωματικάκι μικρό και στο κέντρο του έδωσαν και DVD να δει :lol::lol::lol::lol:

ο γυναικολόγος μου μου έιχε πει να έπαιρνα ένα αγχολυτικό πριν την σαλπιγγογραφία και ένα μπουσκοπαν εξτρα λίγο πριν για να είμαι χαλαρή και να μην πονέσω... αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto:σ'ευχαριστώ και πάλι για όλες τις πληροφορίες φιλάκια πολλά!

δίκιο έχεις, αν είναι ότι θα κάνεις έτσι κι αλλιώς εξωσωματική γιατί να παίρνει θεραπεία ο άνδρας σου και να επιβαρύνει τον οργανισμό του??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες... Πως περνάτε??? Εγώ σήμερα ρεπάρω.... Τι καλά...αλλά πρέπει σιγά σιγά να φρεσκάρω χαλια να είναι ετοιμα και βαριεμαιιιιιιιι.... Και επίσης θέλω και εγω ταξίδιιιιι, αλλα no money no funny honey... Καταραμένη κρίση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα υπέροχα πλασματάκια μου! Ευχαριστώ πάρα πάρα πολυ για τις χρήσιμες πληροφορίες! Melipikto και Madi ειστε το κάτι άλλο! Απο Ελλάδα φευγουμε πρωι και φτανουμε πάλι πρωι... Ελπιζω να πάνε όλα καλα! Ο μικρούλης μου ειναι 18 μηνων! Ταξιδεύουμε με την Δέλτα και μου είπαν ότι θα μας δωσουν baby cot. Μάλλον αυτό το χαρτόκουτο που λες θα είναι!!! Ελπίζω να χωράει ο μικρούλης μου μέσα γιατί ειναι και ψηλό αγόρι! Φευγουμε σε 2 εβδομάδες! Ελπίζω όταν γυρίσω να ακούσω πολλά πολλά ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημέρα κορίτσια μου!!!

Βλέπω G.KKRIS τα κατάφερες με τα τικεράκια!!! τέλεια!!!!

Ουρανία μου κι εμείς το λέμε αυτό!!! χιχιχι :lol: άσε κι εγώ που είχα συνηθίσει να πηγαίνω με τους γονείς μου στο εξωτερικό σχεδόν κάθε χρόνο τώρα μου στοιχίζει που δεν μπορούμε να πηγαίνουμε τόσο συχνά!!! Δεν πειράζει όμως! θα έρθουν και καλύτερες μέρες κάποια στιγμή και έχω δει αρκετά μέρη και είμαι ευγνώμων για αυτό!!! αφήστε που όταν κάνουμε τα μπεμπάκια μας δεν θα με νοιάζει και τόσο! 'οταν μπορούμε θα κάνουμε ταξίδια και όταν δεν μπορούμε θα ταξιδεύουμε νοερά!!!!

ΤGIF εύχομαι να περάσετε τέλεια!!! κι εγώ στην ηλικία του μικρού σου έκανα για 2η φορά το ταξίδι Αθήνα - Νέα Υόρκη - Αθήνα! η μαμά μου λέει ότι δεν τους κούρασα καθόλου! η γιαγιά μου έλεγε να μην με βάλουν στο κουτάκι αυτό γιατί της φαινόταν λέει σαν κασελάκι και φρίκαρε με την ιδέα ότι θα με βάζαν μέσα!!! τελικά με έβαλαν και κοιμήθηκα μια χαρά, ξεπιάστηκαν και αυτοί λιγάκι γιατί τότε το ταξίδι ήταν πάνω από 10 ώρες! Θα περάσετε υπέροχα, είμαι σίγουρη!!!! και η Δέλτα μια χαρά εταιρία είναι! πάρε μαζί σου αυτά τα βαζάκια με την έτοιμη παιδική τροφή για τις πρώτες μέρες αν δεν φιλοξενηθείτε σε συγγενείς για να τρώει ο μικρός (αν τρώει αλεσμένα ακόμα βέβαια θα σου λύσει τα χέρια και του μικρού το στομαχάκι θα συνηθίσει σιγά σιγά στο νέο νερό και στο νέο περιβάλλον! Εύχομαι να επιστρεψεις κι εσύ με ευχάριστα κουκλίτσα μου!!! με το χαζοαμερικανάκι σου στην κοιλίτσα!!!! ;)

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto να σαι καλα, μου δίνεις πολύ κουράγιο και μου φεύγει το άγχος... Ο μικρος μου τα εχει κόψει τα αλεσμενα. Σκεφτομουν να ψησω μπιφτεκια και να παρω μαζί μου, που του αρεσουν και μεταφερονται κι ευκολα. Κατα τ' άλλα θα τρωει οτι τρωμε κι εμεις... Οσο για το νερό θα πινουμε εμφιαλωμένο. Μακαρι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto τι κάνεις?

μου έγραψε κι εμένα ο γιατρός του ΙΚΑ σαλπιγγογραφία, αλλά μου είπε πρέπει να την κάνω στο Αλεξάνδρας.ποια είναι η γνώμη σου?ποια μέρα του κύκλου γίνεται?πόσες μέρες πριν και πόσες μετά δεν πρέπει να υπάρχει επαφή? σπερμοδιάγραμμα μου είπε να κάνουμε πρώτα.που να πάμε να το κάνει?

Εγω δεν την εκανα στο Αλεξανδρας και δεν ξερω , αλλα γινεται συνηθως απο την 6η εως την 10η μερα του κυκλου.Σιγουρα καποιες μερες 3-4 πριν και μετα δεν θα πρεπει να εχετε ερθει σε επαφη ,θα στα πουν και αυτοι .Για το σπερμοδιαγραμμα να πατε στο Λυμπεροπουλο στην Αθηνα ,θεωρειται ο καλυτερος.Καλη επιτυχια!!

Μελι , αν κανετε τελικα εξωσωματικη, θελουν οπωσδηποτε τη σαλπιγγογραφια.Χωρις αυτην ο γυναικολογος του ΙΚΑ δεν σου δινει το παραπεμπτικο για να περασεις απο την επιτροπη η οποια θα σου δικαιολογισει τα φαρμακα!

Εγω περναω αυριο απο την επιτροπη του ικα και τα εχω περασει προσφατα.

ΤGIF καλο ταξιδι, καλα να περασετε!!

Αχ, κοριτσια θελω και εγω να ερθει η ωρα που θα εχω γινει μανουλα και θα πηγαινουμε ταξιδακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια...εμένα σημερα με εχει πιασει μια σπαρίλα...βαριεμαι τρομερα...αμαν ποια και αυτος ο καιρος...δεν ξερεις πως να ντυθεις...απο τη μια ζεστη απο την αλλη ψυχρα...παντα με εκνευριζε αυτη η εποχη...οπως με εκνευριζει και το τι θες να φτιαξω να φαμε αυριο? οτι θες εσυ και σου ειναι πιο ευκολο...και τελικα καταληγω σε 5 φαγητα και τα ανακυκλωνω καθε εβδομαδα...

dimitroula78 κανε λιγο υπομονη...οπως καλα ειπες δεν χαθηκαν οι μηνες...

melipicto απο αυτα που γραφεις εμενα ο ουρολογος μου αφηνει την εντυπωση ενος γιατρου λιγο κουκουρουκου...τωρα φυσικα εσεις ξερετε καλυτερα απο ολους μας και εγω σχηματιζω μια αποψη απο αυτα που μας ειπες...εσεις ειχατε αμεση επαφη μαζι του...

mwroudenia2 ευχαριστουμε για το φυσημα...το σπιτι μου το εχω διαμπερες ανοικτο!!!σου ευχομαι τα καλυτερα...

TGIF ευχομαι να εχετε ενα υπεροχο ταξιδι...το παιδακι σου δεν ειναι πολυ μωρο (μπορεις να συννενοησε μαζι του) οποτε καποια πραγματα θα σας ειναι πιο ευκολα...πριν 3,5 χρόνια είχα κανει και εγω αυτο το ταξιδι...αυτο που θα σε συμβουλευα (που μου το λεγανε και εμενα αλλα δε το πιστευα) ειναι να πας με μια αλλαξια ρουχα και αδεια βαλιτσα και να κανεις τα ψωνια σου για 2-3 σεζον τουλαχιστον απο εκει!!!!

ourania μου κοιτα να απολαυσεις το ρεπο σου να χαλαρωσεις και να μην αγχωνεσαι με τα χαλια...

φιλια πολλα σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IRO81 πολύ κουκουρούκου μας φάνηκε! απλά δεν ήθελα να το σχολιάσω μην πείτε ότι βγάζω εύκολα συμπεράσματα με ένα ραντεβού 7λεπτο!!!! τώρα προσπαθώ να πείσω τον καλό μου να πάει για υπέρηχο όρχεων γιατί τσινάει πολύ..... για να δούμε βρε κορίτσια μου τί θα γίνει τελικά!!!!

LIL μου δεν είμαι στο ΙΚΑ! είμαι στον ΟΑΕΕ, και δεν ξέρω κατά πόσο χρειάζονται εκεί σαλπιγγογραφία... παίρνω τηλ μπας και μάθω αλλά ως γνωστόν δεν το σηκώνει κανένας!!! μήπως ξέρει καμιά σας;;; ο γιατρός μου δεν είναι στον ΟΑΕΕ και δεν ξέρει! καλή τύχη αύριο με την επιτροπή κορίτσι μου! άντε να μπείτε και εσείς σε μία σειρά και να τελειώνετε!

TGIF να μην έχεις άγχος βρε!!! όλα θα πάνε καλά! είμαι σίγουρη ότι αν το παιδάκι σας ήταν δύγκολο, κακότροπο και γκρινιάρικο δεν θα το αποφασίζατε αυτό το ταξίδι, οπότε δεν υπάρχει λόγο ς να ανησυχείς! καλή η σκέψη για τα μπιφτεκια, μπορέις να τα δώσεις στις αεροσυνοδούς να τα φυλάξουν στην ψύξη και να στα ζεστάνουν όταν έρθει η ώρα του φαγητού, αν και να ξέρεις κάνουν ειδικό φαγητό για τα παιδάκια, άλλο για τους χορτοφάγους, άλλο χωρίς γλουτένη... γενικά κάνουν πολλά αν το έχεις ήδη ζητήσει στο check in νομίζω! όσο για τα ρούχα, πραγματικά δεν αξίζει να κουβαλάς πολλά! εκεί είναι ο παράδεισος των αγορών!!!! μέχρι και βαλίτσες δεν αξίει να κουβλαάς, αγοράζεις από εκεί καλές και παμφθηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν την εκανα στο Αλεξανδρας και δεν ξερω , αλλα γινεται συνηθως απο την 6η εως την 10η μερα του κυκλου.Σιγουρα καποιες μερες 3-4 πριν και μετα δεν θα πρεπει να εχετε ερθει σε επαφη ,θα στα πουν και αυτοι .Για το σπερμοδιαγραμμα να πατε στο Λυμπεροπουλο στην Αθηνα ,θεωρειται ο καλυτερος.Καλη επιτυχια!!

Μελι , αν κανετε τελικα εξωσωματικη, θελουν οπωσδηποτε τη σαλπιγγογραφια.Χωρις αυτην ο γυναικολογος του ΙΚΑ δεν σου δινει το παραπεμπτικο για να περασεις απο την επιτροπη η οποια θα σου δικαιολογισει τα φαρμακα!

Εγω περναω αυριο απο την επιτροπη του ικα και τα εχω περασει προσφατα.

ΤGIF καλο ταξιδι, καλα να περασετε!!

Αχ, κοριτσια θελω και εγω να ερθει η ωρα που θα εχω γινει μανουλα και θα πηγαινουμε ταξιδακια!!

LIL: Ποιός είναι ο Λυμπερόπουλος?αν μπορείς δώσε μου πληροφορίες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μόλις το επιβεβαίωσα: στον ΟΑΕΕ δεν χρειάζονται σαλπιγγογραφία αλλά μόνο βεβαίωση από τον συμβεβλημένο γιατρό ότι χρειάζεται εξωσωματική και αφού πάρεις έγκριση από τον ελεγκτή γιατρό του ΟΑΕΕ πάς την κάνεις και μετά καταθέτεις ένα πιστοποιητικό ότι έγινε η ωοληψία και η εμβρυομεταφορά και πας και τα καταθέτεις για να πάρεις το σοβαρό ποσό των 300 και κάτι ευρώ (δεν το συγκράτησα το ποσό)! το σημαντικό είναι ότι θα έχουμε κάλυψη στα φάρμακα που είναι πανάκριβα από όσο ξέρω!

Αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ μια χαρα Μελι , ριξε και μια ματια θα ελεγα στο internet για να εισαι πιο σιγουρη...Οσο για το επιδομα του ικα ,δεν παει πισω.....εκει σου δινουν( αμα σε περασουν ) το αστρονομικο ποσο των 352euro!!! :shock:

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου!!

ΚΚRIS θα σου στειλω π.μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...