Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες δεν περιμενουμε περιοδο τον Σεπτεμβριο???


Recommended Posts

Gia sas koritsakia ti mou kanete??? min apogoitebeste tha erthi to mpempaki gia esas !

otan arxisame tis prospathies me ton antra mou akomi kai prin arxisoume tis prospathies otan kathisterouse i periodos tis perisoteres fores tin baftiza egkimosini :) giati ixa sinexia kati perierga simptomata ti zalades ti ponakia ti anagoules ti ore3i gia fagito ! en teli otan emina egkios DEN IXA kanena simptoma apla ekana to test stin proti mera kathisterisi kai bgike thetiko ! mono prismeno stithos kai ligo argotera kai sixnouria pou kratisan tis protes ebdomades xoris KANENA allo simptoma .

Melipikto oso gia afto pou ipes gia tin diaria :) oso periergo kai astio k an akougete 10 - 15 meres prin tin anamenomeni periodo anakatebomoun kai ego k me ixe piasi kai emena diaria gia kana dio meres . tora den 3ero ean itan tixeo pantos mou thimises afto pou biosa k ego :)

Thetika apotelesmata se oles efxome

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

melipikto ευχομαι να ειναι η τυχερη σου φορα κ τα συμπτωματα σου να ειναι οντως συμπτωματα εγκυμοσυνης.

μετα απο αρκετο καιρο ανεπιτυχων προσπαθειων επισκεφθηκα τη γυναικολογο μου να δουμε τι γινεται κ δεν μενω εγκυος. μου βρηκε ενα μικρο πολυποδα στο ενδομητριο που οπως μου ειπε ισως εμποδιζει στη συλληψη. αποφασισαμε λοιπον να προχωρησουμε με σπερματεγχυση για να αυξησουμε καπως τις πιθανοτητες.

Δυστυχως δεν μας πετυχε :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην στεναχωριέσαι Δημητρούλα μου! η επόμενη φορά θα είναι πιο τυχερή!!!

άσε που ο πολύποδας αφαιρείται (έτσι δεν ειναι;) οπότε αν βρεις τα σκούρα τον αφαιρείς και ξεκινάς προσπάθειες χωρίς άγχος και εμπόδια!!! ψηλά το κεφάλι και χαμόγελο και μην ξεχνάς τα μωρά μας είναι στον δρόμο και έρχονται... μπορέι να τα έπιασε κανένα φανάρι παραπάνω ή να βρήκαν κίνηση αλλά έρχονται!!! να το πιστέψεις και θα έρθει!!! σε ευχαριστώ για τις ευχούλες σου, μακάρι να πιάσουν!!! είμαι λίγο δύσπιστη και απαισιόδοξη πλέον, οπότε απλά αναμένω και βλέπουμε!!! λίγες μέρες έμειναν ακόμα (βουνό μου φαίνονται βέβαια!!!)

Βελουδένια μου λες η διάρροια να είναι από το σπορί και όχι από ίωση;;; δεν το πολυπιστεύω (για εμένα) αν και προσέυχομαι καθημερινά να είμαι... Σε ευχαριστούμε πολύ όπως και να έχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto me ekanes kai gelasa!

Ourania ase, eidika ama pesei kata lathos kanenans antras edw mesa

tha ta paiksei entelws!!

Oi pio polloi antres einai entelws asxetoi, exw ena

filo pou nomize oti me tin prwti pou tha kanei eleuthera me ti gunaika tou tha

kanoune paidi kai tou fainetai adianoito oti tosa xronia pou prosexe mi ginei kanena

lathos oti mono merikes meres to mina mporeis na meineis agkuos kai auto me 30% pithanotites!

Kai allon ena filo pou otan emathe oti gennise mia gnwsti mas fusiologika, kai meta akouse kati gia

ramata, rwtise "ma afou gennise fusiologika, pou ta ekane ta ramata?" kai tou leei h gunaika tou (h opoia einai fili mou) "ma kala ti nonizes oti olokliro mwro bgainei apo auti tin tripoula etsi apla??

xaxaxa otan mou to eipe auto h fili mou eixame pethanei sta gelia! Giauto sas lew, an mpei edw kanenans asxetos tha ta paiksei!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου όμορφα τι κάνετε; Δεν σας ξέχασα αλλά με τόσο τρέξιμο που είχα όλες αυτές τις μέρες δεν προλάβαινα ούτε να μπω να διαβάσω τα νέα σας!! Σας σκεφτόμουν όμως και αναρωτιόμουν τι κάνετε....

Βλέπω πάντως ότι το ηθικό είναι ανεβασμένο και πολύ με χαροποιεί!! :D:D

Το σημαντικό είναι να έχουμε υπομονή, πίστη και επιμονή (όπως είπε και η καλή μας Melipikto ;) ), καθώς το άγχος είναι πολύ κακός σύμβουλος και τρομάζει τα σποράκια μας και δεν έρχονται.

Nikolxx μου δεν ήξερα για το παιδάκι σου!! Να το χαίρεσαι και σύντομα να του χαρίσετε και αδερφάκι/-ια! Με δύο αυγουλάκια θα πάνε όλα καλά και πάτε κατευθείαν για επίδομα τρίτεκνου. :P

Δημητρούλα78 καλώς ήρθες στην παρέα μας! Τα χάπια τα είχα δοκιμάσει σε μια μεγάλη μου καθυστέρησή μου χωρίς εγκυμοσύνη δυστυχώς, απλή ανωμαλία του κύκλου. Μου τα είχε δώσει η γιατρός μου για να αδιαθετήσω μετά από 38 μέρες από την προηγούμενη περίοδο. Τα πήρα 4 μέρες και από τη μέρα που τα σταμάτησα μου ήρθε περίοδος σε 4-5 μέρες (δεν θυμάμαι ακριβώς). Δυστυχώς δεν ξέρω κάτι άλλο... :roll:

Σας φιλώ όλες και εύχομαι σύντομα ναμαστε όλες εγκυούλες!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από τον γιατρό και τα νέα μας είναι τέλεια!!!!!Είδαμε ένα πολύ μικρό σποράκι 3,5mm και μια καρδούλα να αναβοσβήνει......Τελικά είχες δίκιο melipikto , το σποράκι αυτό ήρθε για να μείνει!!!!!!Μας είπε ο γιατρός ότι η εμφύτευση έχει γίνει βαθιά και αυτό είναι πολύ καλό.Τώρα μπορώ να σας φυσήξω :whistle::whistle::whistle::whistle: ...........φου .....πάρα πάρα πολύ και να σας στείλω και λίγη μπεμπεδόσκονη από αυτή που μου είχαν στείλει μαζί με τα τεστάκια ;) και να είστε σίγουρες ότι το σποράκι θα έρθει σύντομα κοντά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα... Είδες marianap μου που όλα είναι καλά... Τζάμπα το αγχος..

Melipikto αν το στήθος σου δεν πρίζετε και δεν πονάει στην περίοδο διόλου απίθανο να πέτυχε ο κολυμβητής το στόχο. Εμένα που ψιλοενοχλεί όταν είναι να αδιαθετήσω, 1 βδομάδα πριν βγει θετικό(στο περίπου, γιατί δεν έδινα σημασία) ούρλιαζα. ειδίκα όταν εβγαζα το σουτιεν ήθελα να κλαψω από τον πόνο και ήταν και τούμπανο. Δεν χωρούσε πουθενα.... Και το τουμπάνιασμα έμεινε και για 1 μήνα μετά... και επίσης το θεμα μυρωδιες είναι μούφα... εμένα τπτ δε μου μυριζε... Ασε που ήρθε η κολητή μου που παντρευόταν λίγες μέρες μετά και είπε για ένα γλυκό και είπα αχ να είχαμε ένα (γιατί είμαι και γουρούνα) και κόντεψε να πάθει εγκεφαλικο που μου μύρισε και δεν είχε σπιτι να μου φέρει. μόνο ξύλο δεν της έριξα...

Μακάρι κοριτσάκια να είναι ο τυχερός μας μήνας... Αλλιώς έχουμε ακόμα 3 μηνες... Η νέα χρονια θα μας βρει όλες διπλες και αντιρήσεις δεν θέλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!!!

Μαριαννα μου συγχαρητηρια!! να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!! φυσα φυσα να ερθει κ κατα δω η μπεμπεδοσκονη.

Diaz ευχαριστω για το καλωσορισμα!

αν και εχουν περασει 7 μερες απο τοτε που εκοψα τα utrogestan η αλεκα αφαντη. κ δεν νιωθω κ καμια ενοχληση που να δειχνει οτι θα μου ερθει συντομα. παρολαυτα το προχθεσινο τεστ αρνητικο. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημέέέέέέέέέρα!!!!

Μαριάννα μου υπέροχα!!! την επόμενη εύχομαι και να ακούσεται την καρδούλα του, που είναι σίγουρο δηλαδή αφού αναβόσβηνε!!! το σκέφτομαι και ανατριχιάζω.... νομίζω ότι όταν με το καλό μας συμβεί θα κλαίω στον γιατρό!!! ευτυχώς με έχει ξαναδει να κλαίω (από στεναχώρια όμως :cry: )!!! ευχαριστούμε πολύ για την μπεμπεδόσκονη!!!!!

Ουρανία μου δυστυχώς από τότε που ξεκινήσαμε να προσπαθούμε και να ερχόμαστε ελεύθερα σε επαφή, το στήθος μου 7-8 μέρες πριν την περίοδο και πρήζεται και είναι πολύ ευαίσθητο και πονάει και έρχεται στα καλά του μόλις αδιαθετήσω... οπότε δεν παίζει για σύμπτωμα που θα μου δείξει εγκυμοσύνη σε εμένα μιας και έτσι κι αλλιώς το έχω κάθε μήνα!!!! όσο για τις μυρωδιές... τί να πω, ή χαζούς άντρες έχουν ή παραμυθιάζουν και τον εαυτό τους... πιο έντονη όσφρηση έχεις και μάλιστα σε ενοχλούν και μυρωδιές (συνήθως)... εδώ χωρίς να είσαι έγκυος σου μυρίζει το κέικ της απέναντι, τα σουβλάκια από το ψητοπωλείο και το ψωμί του φούρνου, όχι όμως ότι αν σου μυρίσει το αρνακι της γειτόνισσας και δεν φας θα γίνει κάτι.... σαν την πεθερά μου που είχε έρθει σε ένα τραπέζι μας και ήταν μία φίλη μου που μόλις είχε μάθει ότι είναι έγκυος και κάποια στιγμή λέγαμε για γλυκά και που είναι τα καλύτερα του κάθε είδους και ξαφνικάα λέει η πεθερά μου: σταματήστε να μιλάτε τώρα γιατί το κορίτσι είναι έγκυος και μπορεί να το επιθυμήσει... την κοιτάμε όλοι - μαζί και η φίλη - και λέμε: ε, και; και λέει η πεθερά μου: δεν κάνει, εσύ δεν ξέρεις γιατί δεν είσαι έγκυος και εσυ μόλις το έμαθες αλλά δεν κάνει ν σου μυρίσει και να μην το έχεις...

τι κουλά ρε παιδί μου........ :roll:

Δημητρούλα, δεν ρωτάς τον γιατρό σου ή να ξανακάνεις ένα τεστάκι ή μια χοριακή, μην τυχόν έγινε αργά η σύλληψη ή η εμφύτευση και για αυτό βγήκε αρνητικό το τεστ;;; :ympray:

Diazάκι μου φιλάκια καλή μου!!!!

αχ αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελιπίκτο μακάρι να είσαι εγγυούλα,μην το αποκλείεις και μην σκέφτεσαι πάλι ότι θα απογοητευθείς!

δημητρούλα78 περίμενε λίγες μέρες και κάνε μια χοριακή

μαριάννα συγχαρητήρια γλυκιά μου...θα είναι τέλειο το μωράκι σου γερό και όμορφο

υπομονή σε όλες μας ...τα σουσαμάκια μας είναι στο δρόμο :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριαννακι μου συγχαρητηρια κοριτσακι μου!

ολα να πανε τελεια απο δω και περα!

να προσεχεις τωρα, μην κανεις βαρετες δουλειες κτλ!

ηρεμα:)

Τα υπολοιπα κοριτσακια που προσπαθειτε και αναμενετε αποτελεσματα, ευχομαι συντομα μα πολυ συντομα να χετε τα πιο θετικα νεα στην κοιλιτσα σας!:)

μην απογοητευεστε, να στε επιμονες στο στοχο σας και θα ρθει το σπορακι, να στε σιγουρες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναμονή και δεν χρεώνω τίποτα μελιπίκτομου, αλλά όταν θα έρθει...θα το βασανίζω ...θα το δαγκώνω και θα το γαργαλάω... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριαννάκι σ' ευχαριστούμε για το φύσιμα και τη μπεμπεδόσκονη! Ανοιχτά έχω όλα τα παράθυρα... εύχομαι να πιάσει τόπο σύντομα για όλες μας! Πολύ χαίρομαι για σποράκι σας, βρήκε καλή θέση! ;) Εύχομαι μια ξεκούραστη εγκυμοσύνη κι ένα υγιέστατο μωράκι!

Δημητρούλα δεν ρωτάς καλύτερα με το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει, αν είναι να κάνεις μια χοριακή να δεις μήπως το σποράκι εμποδίζει την αλέκα (και καλά θα κάνει, μακάρι να είναι έτσι και στο εύχομαι %%-%%-%%- )

melipikto μου θέλω να είσαι αισιόδοξη και να μην αποκλείεις τίποτα! Εύχομαι να είναι ήδη το σποράκι σας και να σας κάνει νάζια και να σας χαμογελάει πονηρά ! Στο εύχομαι ολόψυχα! :YMHUG:

Μακάρι να είμαστε όλες σύντομα εγκυούλες :ympray::ympray::ympray::ympray:

Σας φιλώ!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια... Τι κανετε??? Φουσκώνετε οι γκαστρούλες??

Σημερα ειδα κατι αχνο σαν αιμα αλλα ορκο δεν περνω (εντελως ξανθια) μωρε λέτε να μας εκατσε ή εχω παραισθήσεις..... Αρχιζω να πιστευω ότι επειδη το θελω τόσο φαντάζομαι και συμπτώματα... φουφ και παλι φουφ.. Δεν περναν και οι ρημαδομερες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα!

Μακαρι ourania να ειναι απο το σπορακι!

Ελπιζω να μην τη δεις , και να εχουμε αυτο το μηνα θετικο τεστακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα girls!

Ουρανια μακαρι να εισαι εγκυουλα κοριτσι μου. οσο το ευχομαι για εμενα, αλλο τοσο το ευχομαι κ για ολες οσες θελουν να μεινουν εγκυουλες!

για εμενα παντως η αναμονη τελειωσε. παω για Οκτωβρη δυναμικα! σημερα η ακατανομαστη εκανε την εμφανιση της κανονικοτατα.

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!

μακάρι ουρανία μου μακάρι να είσαι εγκυούλα!!!!

Δημητρούλα δεν πειράζει, τον Οκτώβριο θα έρθει το σπορί και όχι η περίοδος!!!!! θα πάτε για 2η;

εγώ δεν την περιμένω 1 ή 2 ή 3 του μήνα και πραγματικά τόσο ατελείωτες δεν μου έχουν φανεί ποτέ οι μέρες... βαρέθηκα να περιμένω, θέλω να ξέρω τώρα ρε γαμώτο, είμαι δεν είμαι... η αναμονή με τρελαίνει!

ας είναι θα περιμένω σαν τον Ιωβ να πάει 1 του μήνα κι αν δεν θα κάνω τεστάκι να μου φύγει η αγωνία τουλάχιστον και μετά αν δεν είμαι θα την περιμένω για να ξεκινήσουμε εξετάσεις και την εξωσωματική μόλις πάρουμε τα αποτελέσματα στα χέρια μας!!!!

Σας φιλώ όλες γλυκά γλυκά!!!! καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia,

Ourania sou euxomai kai egw na eisai egkuoula!

Melipikto kai se esena to euxomai! To xeirotero einai h anamoni.

Oso kai an les de tha to skeftomai tha eimai xalari tha eimai aneti,

otan erxete ekeini i stigmi to skeftesai sunexeia!

Egw twra apla perimenw na perasoun oi meres na ksanaksekinisoume to ntoin ntoin!

To mono pou me agxwnei ligo einai oti twra etsi pou xalase o kuklos mou (adiathetisa 8 meres prin to kanoniko) den kserw pote na perimenw tis gonimes. Tin proigoumeni fora pantos ta testakia (auta apo to internet) den mou to edeiksan, ektos an isxuei auti h axni grammi.

Den exw alla nea pros to parwn!

Kali anamoni kai kala apotelesmata se oles!

Filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εμείς γυρίσαμε χθες βράδυ απο Θεσσαλινίκη οπου περάσαμε υπέροχα! Ο μικρός ξεσάλωσε! Εγώ από Πέμπτη βράδυ εχω καφέ υγρά οπότε αυριο το πολύ μεθαύριο θα αδιαθετήσω!

Μαριάννα να σου πανε όλα τέλεια με το μπεμπέ! Με έναν πόνο!!!!

Ουρανία μακάρι να το τσακώσατε το μπεμπέ!

Ελενα, Melipikto και τα άλλα κορίτσια τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia, kalimera TGIF!

Wraia h Thessaloniki! Sigoura tha perasate teleia!

Min stenaxwriesai TGIF pame dunamika gia ton Oktwbrio!

Egw perimenw na perasoun oi meres gia ntoin ntoin!! xaxa

Lew auti ti fora na kanonisw mia bolta sto xwrio ekeines tis meres

gia na xalarwsoume kai na eimaste pio iremoi!!

Auta!!

Kali sas mera koritsia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Έλενα! Ωραία θα περάσετε, καλό θα σας κάνει! Εγώ τον Οκτωβριο θα απεχω λίγο απο το αθλημα γιατί εχουμε ενα μεγάλο ταξιδι στην Αμερική και οσο να πεις μια κουραση θα την εχω! Οποτε θέλει ας ερθει το σποράκι!!! Μέχρι τότε θα αφοσιωθώ αποκλειστικά στον γιο μου!!! χαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...