Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες δεν περιμενουμε περιοδο τον Σεπτεμβριο???


Recommended Posts

Ελενα να τα ξεκινησεις απο νωρίς τα τεστ. Εγώ θα σου έλεγα 7 με 8 μερα. Κι οταν το δεις αχνο, να το κάνεις δυο φορές την μέρα! Το τεστ έτσι???? χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

TGIF, xaxaxa ...me ekanes kai gelasa!! E nai giati to ntoin an to ekana 2 fores ti mera, allo pou de thelei o antras mou, de nomizw na to anteksw toses meres apo 2 fores ti mera! Eipame na kanoume kales prospatheies alla oxi na pigainw sti douleia san ti ksebidwmeni!!! xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κορίτσια με κάνατε και γέλασα πάλι!!!!!

2 φορές την ημέρα και για 4-5 μέρες συνεχόμενες ποια θα άντεχε;;; μόνο στα 18 - 20 τα κάναμε αυτά ακούραστα και αδιαμαρτύρητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto exoume tin plaka mas,

na sas pw twra koritsia giati me exoun mperdepsei ta gegonota kai afou mathainw diafora

kainouria pragmata as rwtisw twra kai auto.

Emena twra poia metraei gia prwti mera tou kuklo, simera pou einai kanoniki roh kai aima kanoniko h apo proxtes pou eixa kafe ugra kai skouro kafe bleni?? Mallon simera e?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα ότι κι αν σου πω θα είναι ψέματα!!! :? νομίζω σήμερα είναι η πρώτη μέρα αλλά δεν είμαι και σίγουρη! :?

λογικά από το αίμα ξεκινάει ο κύκλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μερα που έχεις κανονικη ροή θεωρείται η πρώτη. Οποτε λογικά σήμερα!

Καλε τι δυο φορές την μέρα? Ουτε δυο φορές την εβδομάδα που λέει ο λόγος δεν αντέχω... Και καλα στο πρώτο παιδι έλεγα ενταξει και να ξενυχτησω σήμερα ( ;););) ) θα κοιμηθω αυριο μεσημέρι! Τωρα που τετοια τυχη???? χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα, milipikto σε ευχαριστώ κοπέλα μου για την στηριξη σου.

Το σίγουρο είναι πως όπως και να έχει θα συκωθώ όσο κάτω και να πάω αλλά μέχρι να συκωθώ είναι το θέμα και το ζόρι. Ο Θεός και η Αγία Ειρήνη να είναι κοντά μας και ας βάλουν το χεράκι τους να μας φέρουν το θαυματάκι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli κοίτα δεξιά σου... βλέπεις μία κοπέλα που σου χαμογελάει και σου γνέφει... :-h εγώ είμαι!!!

κι εγώ να πάρω φόρα προσπαθώ γιατί λέω πως είμαι στον πάτο και δεν έχει πιο κάτω... να που έχει όμως... είμαστε πολύ δυνατές όμως και θα σηκωθούμε και μωράκια θα κάνουμε, να είσαι σίγουρη!!!

όλες εδώ για αυτό προσπαθούμε και ευτυχώς μπορουμε και κρατάμε η μία το χερι της άλλης... :YMHUG:

μπορεί να μην γνωριζόμαστε στην καθημερινή μας ζωή, όμως εδώ κρατάμε η μία τα μεγαλύτερα μυστικά της άλλης, τους μεγαλύτερους πόθους, τα άγχη, τα όνειρα... εγω προσωπικά νιώθω πολύ τυχερή που πήρα την απόφαση να γραφτώ και να τα μοιραστώ όλα αυτά μαζι σας...

υπομονή, πίστη και επιμονή... και σιγά σιγά θα έρθουν τα μωράκια μας... :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto auto itan polu gluko pou egrapses kai sumfwnw kai egw mazi sou.

Oles kati pername pou eksw den mporoume na ta suzitame me tous gnwstous h suggeneis mas gia ton alfa h bita logw.

Omws edw kai ta leme na ta bgaloume apo mesa mas kai exoume ti sumparastasi h mia tis allis.

Xairomai kai egw pou graftika edw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena C ,συγχαρητηρια, εισαι καλη μαθητρια, μπραβο παιδι μου!!! :D:D:D

Μια χαρα τα καταφερες με το τικερακι!!!

Ειστε και νιοπαντροι να ζησετε ευτυχισμενοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL nai! Se euxaristw kai esu eisai kali kathigitria xwris ti boitheia sou den tha to ebriska

me tipota !!!

Elpizw na min argisw polu na balw kai allo tikeraki pou na dixnei ena mikro sporaki na megalwnei!!!

Filia kai euxaristw kai pali!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.... Τις τελευταίες 2 μέρες έχω τρελά κέφια. Εχει συννεφια (που την γουστάρω τρελά, σαν παιδι του χειμώνα) μου φένονται όλα πιο ευκολα και πιο όμορφα... Και δεν ξέρω γιατί... Είμαι γενικά απαισιόδοξο άτομο... Ουφ.... Αντε να ρίξει και μια καλή βροχή να ξεφύγω τελείως....

Μάλλον πετύχαμε και τις γόνιμες μέρες (αν κρινω από την θερμοκρασία μου) οπότε τωρα προσοχή και υπομονή 10 μέρες (άντε να δούμε τι θα δούμε)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

μπράβο ουρανία μου! άντε να κάνουν τώρα τα σποράκια την δουλειά τους καλά και να δεις ένα ++++++++++++ στο τεστάκι σου σε λίγες μέρες!!!! κι εγώ ως παιδί του χειμώνα (ιανουάριο έχω γεννηθεί) λατρεύω το χιόνι, την βροχή, το κρύο, την μυρωδιά της βροχής κυρίως... όχι όμως ότι δεν λατρεύω την ζέστη, τον ήλιο και την μυρωδιά της θάλασσας και του αντιηλιακού.... (μήπως είμαι διχασμένη προσωπικότητα;;; :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου έτσι σας θέλω αισιόδοξες και να μην το βάζετε κάτω.Εγώ σήμερα θα πάω στον γιατρό το απόγευμα και ελπίζω να είναι όλα οκ με το σποράκι.Θα μπω το βραδάκι να σας φυσήξω ;) όσο πιο δυνατά μπορώ αν όλα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριάννα μου όλα καλά θα είναι!!! δεν είπαμε ότι αυτό το σποράκι ήρθε για να μείνει!!! καρδούλα μπορεί να μην ακούσετε γιατί είναι νωρίς ακόμα αλλά θα δείτε ένα τόσο δα κουκιδάκι μέσα σε ένα σακουλάκι!!!! θα περιμένουμε νέα σου!!!! και εννοείται το πιο δυνατό σου φύσημα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου έτσι σας θέλω αισιόδοξες και να μην το βάζετε κάτω.Εγώ σήμερα θα πάω στον γιατρό το απόγευμα και ελπίζω να είναι όλα οκ με το σποράκι.Θα μπω το βραδάκι να σας φυσήξω ;) όσο πιο δυνατά μπορώ αν όλα πάνε καλά.

Περιμενουμε να μας φυσηξεις το βραδυ γιατι ολα καλα ειναι κ θα ειναι!!!!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικόλ μου πήγατε χθες; τα είδατε; τί σας είπε; όλα καλά; ;)

Ολα οκ melipikto μου, εκανα 2 αυγα.Ουφ παει κ αυτο.Τωρα παμε για την επομενη αγωνια! Το Σαββατο θα κανω παλι υπερηχο να τα δει κ θα μου παρουν αιμα για να δουν ποτε θα σκασουν κ Σπερ.κανω Δευτερα αλλα δε μου απεκλεισε κ το Σαββατο αναλογα τι θα δει.

Εσυ περιμενεις εε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο νικόλ μου!!! 2 αυγουλάκια,ε!!! τί τέλεια!!!!!!!!! :D

πάμε δυναμικά για διδυμάκια!!!! και έτσι ο μικρός θα έχει μπόλικη παρέα!!! [smilie=icescream.gif]

καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!! %%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

ειμαι καινουργια στην παρεα σας, αν κ διαβαζοντας λιγο τα προηγουμενα posts νιωθω οτι σας ξερω ηδη.

Αποφασισα να γινω κ εγω μελος, γιατι νιωθω την αναγκη να μοιραστω κ γω τις ανησυχιες μου με γυναικες που ζουν καθε μηνα την ιδια αγωνια με εμενα.

Σημερα περασαν 15 μερες μετα την 1η μου σπερματεγχυση. εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο. απο τη στεναχωρια μου δεν εχω ορεξη να παω ουτε καν για χοριακη για να το επιβεβαιωσω.

για 9 μερες μετα τη σπερματεγυχση επαιρνα utrogestan. τα σταματησα νωριτερα απο οτι επρεπε, γιατι σαν να ειχα διαισθανθει οτι δεν εμεινα εγκυος κ ενιωθα οτι δεν χρειαζοταν να τα παιρνω πια.

γνωριζει καμια αν εχεις σταματατησει τα utrogestan νωριτερα αν ερχεται κ η περιοδος νωριτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol exw mia aporia...mallon exw xasei episodia h den thumamai. Ta 2 augoulakia pws ta ekanes me xapia h fusiologika?

Dimitroula kalos irthes stin parea mas! Den kserw auto pou rwtises isws kapoio apo ta alla koritsia na kserei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλος ηρθες Δημητρα. Επιρεάζουν τα utrogestan. Σε τι βαθμό δεν ξέρω. Εγώ όταν βεβαιώσαμε την αποβολή, μου είπε ο γιατρός να τα κόψω για να αδιαθετησω. Τα έκοψα Πέμπτη και αδιαθέτησα Κυριακή.Μου είχαν κάνει όμως και μια Proluton την Τρίτη που επιρέαζε και αυτή (δεν αφηνε τη μήτρα να κάνει συσπάσεις). Οπότε.... Καλύτερα μίλα με το γιατρό σου....

Πάντως αυτό με τα αυγουλάκια έχει πολυ πλάκα... Αν πέσει κανεις δεν ξέρει στη συζήτηση, ή για κότες θα μας περάσει ή για τρελές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα78 καλώς όρισες στην παρέα μας!!!

εύχομαι απλά να έκανες το τεστάκι νωρίς, αν και η διαίσθησή μας σπάνια λέει ψέματα!!!

δεν έχω ιδέα για αυτό που ρωτάς γιατί δεν έχω πάρει ποτέ τέτοια χάπια!

περιμένω κι εγώ με αγωνία τα αποτελέσματα της 2ης μας προσπάθειας αν και νομίζω πως θα είναι αρνητικά :cry:

θα ξανακάνεις;;; αν θέλεις και δεν είμαι αδιάκριτη για ποιον λόγο προχωρήσατε σε σπερματέγχυση;

κορίτσια μου μάλλον κόλλησα και μία παλιοίωση και από εχθές είμαι με δέκατα, ανακατεύομαι και είχα και διάρροια (συγγνώμη) που ευτυχώς κράτησε λίγες μόνο ώρες! και η πίεσή μου στα έγκατα της γης... το πρωί είχα 8,5 με 5 και τώρα 9,2 με 5,5... το στήθος ως συνήθως πονάει (από την θηλη ως την μασχάλη) και δεν ανέχομαι ούτε το σουτιέν μου... αμάν!!! δεν θέλω να έχω τέτοια συμπτώματα όταν περιμένω ή καλύτερα ΔΕΝ περιμένω περίοδο... όπως πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες που δεν είχα κανένα σύμπτωμα, απλά τσουπ εμφανιζόταν η κυρία, πάντα στην ώρα της χωρίς πόνους και αηδίες.... τώρα τί έπαθα μου λέτε;;; λέτε να τα προκαλώ εγώ στον εαυτό μου;;; επειδή θέλω να είμαι έγκυος να πρήζεται το στηθος μου και να πονάει;;;

Ουρανία θα πει καλά τι αυγά και καλάθια λένε αυτές... προχθές που μιλούσα με τον γιατρό μου για την εξωσωματική μου λεει "όταν θα κάνεις καμιά 10 αυγουλάκια..." λέω "να τα λέμε ωαριάκια γιατί νιώθω σαν κοτα;;;" έβαλε κάτι γέλια ο καψερός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...