Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες δεν περιμενουμε περιοδο τον Σεπτεμβριο???


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου πολλές καλημερες σας στέλνω!

Λοιπόν για καλο δικό σας πετάξτε θερμόμετρα τεστάκια και οτιδήποτε σας ανχώνει! Δεν σας βοηθάνε κορίτσια! Έπεσα και εγώ πολλές φορές σε αυτή την παγίδα και είναι πολύ ψυχοφθόρο! Κάντε τις προσπάθειές σας ιδιαίτερα εκεί γύρω στις γόνιμες αν τις καταλάβετε αλλιώς πάρτε το συνεχώμενο και μετά αφήστε το! Αν είναι να γίνει θα γίνει. Με το να είστε με ένα θερμόμετρο στο χέρι δεν θα αλλάξει τίποτα. Αν έρθει η καθυστέρηση έστω και στις πρώτες μέρες αν δεν αντέχετε κάντε κανένα τεστάκι με μια μικρή επιφύλαξη βέβαια γιατί δεν είναι να τα εμπιστεύεσαι. Δεν έχω πρόθεση να σας μαλώσω απλά να σας βοηθήσω. Η θερμοκρασία δεν είναι πάντα αξιόπιστη. Και το στήθος δεν είναι απαραίτητο να είναι πρησμένο. Εγω όταν έμεινα έγκυος το στήθος ήταν ελάχιστα ως καθόλου πρησμένο και μετά από κάποιες εβδομάδες ξεκίνησε να πρήζεται πολύ. Ενώ εμένα μου λέγανε ότι θα καταλάβεις ότι είσαι έγκυος από το πρήξιμο στο στήθος! Το μοναδικό σύμπτωμα που δείχνει εγκυμοσύνη ξεκάθαρα είναι η καθυστέρηση!!! Όλα τα υπολοιπα, θερμοκρασίες, στήθος, ζαλάδες, πονάκια κτλ είναι όλα σχετικά και είναι όμοια με τα συμπτώματα περιόδου. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα καταφέρετε το συντομότερο δυνατό όλες και μετά από λίγο καιρό να δίνετε εσείς συμβουλες και κουράγιο στις νεότερες!

Την Δευτέρα πήγαμε και είδαμε και την μικρούλα μας που μεγάλωσε και είναι πλέον 830 γραμμάρια! Είναι λίγο βιαστική τελικά η μικρή και θέλει να βγει πολύ πιο μπροστά αλλά ο γιατρός μου έδωσε εξτρα φάρμακα για να σταματήσουν οι συσπάσεις και μου είπε πολύ ξεκούραση. Οπότε θα μπαίνω αρκετά συχνα να διαβάζω τα νεάκια σας και είμαι σίγουρη ότι θα ακούσουμε πολλά ευχάριστα και αυτό το μήνα!

Πολλά φιλιά και πολλά ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ σε όλες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 444
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ βρε MaDi Moυ να σαι καλα, με το καλο κ η κουκλιτσα σου! Μην ανησυχεις η μικρη θα κατσει φρονιμα κ θα βγει οταν πρεπει.Κ εγω ειχα απιστευτες συσπασεις κ μου ελεγε ο γιατρος να σταματησω τι δουλεια, αλλα εγω το χαβα μου πηγαινα μεχρι κ 2,5 εβδομαδες πριν γεννησω.

Αντε φυσα γιατι.......δε ξερω ,μπας κ κανω κανα αυγο,για να ερθει ο πελαργος...(λιγο ποιητικο βγηκε εε?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μadi εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι δεν πρεπει να σχολουμαστε με συμπτωματα γιατι ολα σχετικα ειναι και για την καθε μια απο εμας διαφορετικα!!!

Μεγαλωσε η μικρουλα σου, ειναι βιαστικη ,ε?

Ξεκουρασου για οσο χρειαστει!!Ευχαριστουμε που μας φυσας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MaDi μου τί όμορφα που μεγαλώνει η μικρούλα σας!!! να την μαλώσεις λιγουλάκι που είναι τόσο βιαστική, θα γεράσει γρήγορα πες της :lol: (έτσι λέει η γιαγιά μου!!!)!!!

nikolxx νόμιζα ότι προσπαθείτε για το πρώτο σας παιδάκι!!! δεν έχω ξανακούσει ανεξήγητη υπογονιμότητα στο 2ο παιδάκι! αύριο θα πάτε να δείτε τα αυγουλάκια,ε;

Λιλ μου φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι πάλι! Ευχαριστώ όλες για τα περαστικά! Βρε melipikto είναι πάρα πολύ θετικό το να υπάρχει αγάπη αναμεσα στο ζευγαρι. Αυτο που ειναι καλο να καταλαβει ο αντρας σου είναι ότι θέλεις παιδι απο αυτόν κι όχι παιδι γενικά! Αυτό νομίζω θα τον κάνει να νιώσει καλύτερα.

Εγώ το είπα και το ξαναλέω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα κανενα συμπτωμα κι εκανα τεστ με 10 μερες καθυστερηση :shock::shock::shock: Και φυσικα ήταν θετικότατο. Και είχα τέλεια εγκυμοσυνη. Ελενα μη κοιτάς θερμοκρασίες και άλλα χαζα. Εγώ με το που ξυπνάω το πρωι έχω να ετοιμασω τοοοοοσα πραγματα (γαλα για τον μικρο, να τον ντυσω, να τον πλύνω κ.α) που μόνο την πρωινη μου θερμοκρασια δεν σκεφτομαι ή μάλλον δεν προλαβαινω να σκεφτω.

Και τα τεστ ωο τα πήρα γιατι ειναι τοση η κουραση μου κάθε βραδυ που κάποιες φορές δεν αντέχω να κάνω ούτε σεξ. Στο πρωτο παιδι είσαι πιο "ξεκουραστη".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω ειχα απιστευτες συσπασεις κ μου ελεγε ο γιατρος να σταματησω τι δουλεια, αλλα εγω το χαβα μου πηγαινα μεχρι κ 2,5 εβδομαδες πριν γεννησω.

Αντε φυσα γιατι.......δε ξερω ,μπας κ κανω κανα αυγο,για να ερθει ο πελαργος...(λιγο ποιητικο βγηκε εε?)

Νικόλ έχεις κι εσυ κι αλλο παιδάκι. Ποσο χρονων είναι? Πως σας προεκυψε προβλημα στο δευτερο? Αν θες φυσικα μου απαντάς και χίλια συγγνωμη αν θεωρεις ότι γίνομαι αδιακριτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγώ, λοιπόν αδιαθέτησα :P δεν το βάζω κάτω :P που ποιο κάτω δεν ξέρω ότι έχει αν και έχει λιγο αόμη ;) ευχομαι να μην το αγγίξω, δεν περιμένω 16-18/10. Πήγα πίσω έναν μήνα :oops:

Μελιπικτο σου ευχομαι να ανέβεις πολύ σύντομα, χαμογέλα και προσμενε το καλύτερο...θα ερθει γι σάς.Ένα ΜΠΡΑΒΟ να σου ΠΩ. ΠΕΡΊΜΕΝΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ.

ΘΑ ΜΑς ΕΡΘΕΙ με δυσκολία αλλα θα έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia to kserw oti exete apolito dikio! Kai egw stin arxi elega den tha ta kanw ola auta...

alla na pou ligo to agxos ligo h agwnia se trwne kai pas kai ta kaneis. Euxaristw gia tis sumboules sas Melipikto, Madi, TGIF alla kai ola ta koritsia!

Pantws apo simera stamataw me ti thermokrasia kai to afinw kai oti ginei!! Mia bdomada einai tha

perasei!!

Madi mou euxomai ola na pane kala me ti mikroula sou kai se ligo kairo na tin exeis aggalitsa!

Filia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli mou λυπαμαι πολύ που σε επισκέφτηκε πάλι!!! εύχομαι να μην το αγγίξεις, αν και αφού είμαστε εμείς εδώ δεν θα σε αφήσουμε!!!! μακάρι να μην έρθει τον Οκτώβριο για όλες μας!!!

Ελενα όλες μας έχουμε πεί ότι "εγώ αυτό ποτέ δεν θα το κάνω" αλλά όταν έρχεται η ώρα όχι μόνο το κάνεις αλλά πολλές φορές δεν το ομολογείς κιόλας!!! :oops:

ξέρεις πόσα τεστάκια έχω κάνει την 8 μέρα και καλά μετά την σύλληψη;;; όλα αρνητικά βέβαια και θέλω να πω ότι δεν είχα την υπομονή να περιμένω 3-4 μέρες ακόμα!!! τί κατάλαβα; έχω πετάξει στα σκουπίδια ένα σωρό λεφτά σε τεστάκια!!!

και μην σου πω για το πόσες ώρες έχω περάσει στον καθρέφτη του μπάνιου να παρατηρώ αν έχει πρηστεί το στηθος μου (που πάντα πρήζεται έτσι κι αλλιώς) και αν έχει γεμίσει φλέβες (που έτσι κι αλλιώς είναι γεμάτο γιατί είμαι πολύ ανοιχτόχρωμη και έχω διάφανο δέρμα) και αν σκούρυναν οι θηλές μου....

πόσες φορές προσπάθησα να φουγκραστώ το σώμα μου για τυχόν αλλαγές... πονούσε η μέση μου λιγάκι παραπάνω, ή η κοιλιά μου ή κι εγώ δεν ξέρω τι έψαχνα!!!

έλεγα πάντα ότι μόλις μείνω έγκυος θα το καταλάβω με την μία, πριν την καθυστέρηση!!!

ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!! κάθε φορά κάτι παρατηρούσα και ενώ μέσα μου ήξερα ότι δεν είμαι, έφτιαχνα ένα ωραίο παραμύθι και περίμενα την 1η μέρα καθυστέρησης που δεν ερχόταν ποτέ...

Είναι πολύ ψυχοφθόρο αλλά θα το αντέξουμε!!!

άλλωστε δεν μας έμεινε πολυ κορίτσια μου,ε;

είπαμε μέσα στο '11 όλες θα είμαστε εγκυούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ έχεις κι εσυ κι αλλο παιδάκι. Ποσο χρονων είναι? Πως σας προεκυψε προβλημα στο δευτερο? Αν θες φυσικα μου απαντάς και χίλια συγγνωμη αν θεωρεις ότι γίνομαι αδιακριτη!

Ναι ειναι 29Μ αγορακι.Τον εκανα με τη 2η σπερ./ση λογω ΑΝΕΞΗΓΗΤΗΣ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ γιατι δεν αντεχα αλλο να περιμενω να τυχει απο μονο του!Και τωρα μια απο τα ιδια, απλα τωρα δε με αγχωνει τοσο οσο τοτε γιατι υπαρχει στη ζωη μας το κουκλι μας.Γι αυτο καταλαβαινω την ανυπομονισια και το αγχος οταν προκειται για το 1ο.Ευχομαι ολες μας συντομα να γινουμε μανουλες, αλλες για 1η κ αλλες για 2η φορα. Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου μην αγχωνόσαστε,το σποράκι θα έρθει όταν αυτό θέλει!!!!!Εμείς προσπαθούσαμε από πέρυσι τον Ιούνιο και αυτό το μήνα που ήμουνα πιο χαλαρά γιατί βάφτιζα 4-Σεπτ. τον ανιψιό μου(ήμουν η νονά) τσουπ μας ήρθε το σποράκι.-Α και κάναμε 3 μέρες αποχή (μετά από συμβουλή του γαμπρού μου ;) ) πριν την ωορρηξία.-Ενώ τον Δημητράκι τον "πιάσαμε" με την 2η προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ να σας ζήσει βρε νικόλ μου!!! εύχομαι πολύ σύντομα να του χαρίσετε αδελφάκι!!!

ναι, αν έχεις ήδη παιδάκι ίσως είναι λιγότερο το άγχος γιατί τα έχεις ήδη καταφέρει μία φορά άρα γιατί όχι και δεύτερη αλλά και γιατί το όνειρο να γίνεις μανούλα έχει πραγματοποιηθεί!!!

κι εγώ ονειρευόμουν πολλά παιδάκια!!! κοριτσάκια & αγοράκια, μικρά, γερά και χαριτωμένα!!! όχι πάρα πολλά, ιδανικά 3 θα' θελα να κάνω άντε 4...

τώρα όμως ας κάνουμε το πρώτο μας (αν είναι και δίδυμα δεν στεναχωριέμαι καθόλου, καλώς να ορίσουν τα πριγκιπόπουλά μου!!!) και πιστεύω ότι μπορεί και το επόμενο να έρθει από μόνο του, αν μας φύγει το άγχος και η έγνοια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κορίτσια είμαστε για πολλά γέλια... Όλο συμβουλές είμαστε η μια στην άλλη και στο τέλος δεν τις τηρούμε ούτε εμείς...

Πάντως αν δεν πιάσεις πάτο δεν υπάρχει περίπτωση να βγεις ξανά στον αφρό. Μόνο στον πάτο όταν είσαι δίνεις μια και βγαίνεις πάνω.

Εγώ την πάτησα και παλεύμε χρόνια για μωρό το οποίο δεν ερχόταν. και μόλις μας είπε ο γιατρος «δύσκολα θα γίνει φυσιολογικά», με έ[ιασε απελπίσία, δεν ήθελα όχι σεξ, ούτε να με αγγιξει και στο τέλος με μία μόνο φορά επαφής έμεινα έγκυος (άσχετα με την κατάληξη). Το ριμάδι το άγχος τελικα τα κάνει όλα....( στο οποίο επέτρεψα ξανά να έρθει).

Πάντως εγώ σήμερα είμαι σούπερ... Πέρασα επιτέλους ένα ελεεινό μάθημα που με βασάνιζε και έκανα βόλτα με άλογο ένα παιδί (δουλευω σε ιππικό όμιλο). Και όσο είμουνα δίπλα στο άλογο είμουνα τόσο ήρεμη και χαλαρη που ψήνομαι τρελά να μάθω ιππασία.... Είναι τοσο γλυκά και έξυπνα πλάσματα (όταν δεν προσπαθούν να σε δαγκώσουν ή να κλωτσήσουν :P ) ... και σε βοηθάνε σε πολλά προβλήματα. (λέτε να ανέβω σε άλογο και μετά να μείνω έγκυος? μήπως να το δοκιμάσω?)

Αντε σας αφήνω γιατι με έπιασε γλωσοδιάρια και σας έπρηξα... μάκια μούκιααααααααα [smilie=pottytrain1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto συντομα θα γινεις κ εσυ μανουλα κ σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να κανεις δυδιμα ή κ τριδυμα, για να μη ξαναπερασεις τετοιο αγχος οπως αυτο!Αντε βρε θα παρεις κ το επιδομα των τριτεκνων μπαμ με τη μια.... :lol:

(αν δε το κοψουν κ αυτο!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Νικόλ να το χαίρεσαι το παιδάκι σου! Σίγουρα όταν έχεις ήδη ενα παιδάκι είναι διαφορετικά. Εγω έχω την ιδια αγωνία να κάνω δευτερο αλλά δεν θα με πειραξει τόσο αν δεν γίνει αυτο τον μηνα ή τον επομενο... Οταν βλεπεις το χαμόγελο από το παιδάκι σου το ξεχνας το αρνητικό τεστ! Anyway μέσα στο 2011 θα είμαστε όλες γκαστρωμένες! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κοριτσια μεχρι τα χριστουγεννα να μην εχει μεινει καμια !!!

Νικολ. tgif kai ourania να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!

Σιγουρα ειναι αλλιως να εχεις ενα παιδακι εισαι λιγο πιο χαλαρη απο τον να μην εχεις κανενα!

Ουρανια σε ζηλευω , τα αλογα ειναι πολυ εξυπνα ζωα...Λενε οτι χωρις το α, θα ειχαν λογο!

Μariannap και εγω εγινα νονα 4 Σεπτεμβρη και ειχα ακουσει και εγω διαφορα, ολα πιστευω οτι ειναι θεμα τυχης. Παντα αξια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia. Thelw na sas pw oti dustixws simera to prwi pou ksupnisa meta apo 3 meres kafetia ugra eida aima.:(

Den mou exei ksanasumbei pote na exw toso nwris periodo, 24 meres kuklos einai polu mikros gia mena....sunithos einai 30 me 34. :?

Nomizw pws kati eixe paei na ginei kai pige straba kai apoblithike gia na mou erthei toso nwris h periodos. Ti na kanoume...pame gia ton allo mina ;)

Tha stamatisw na ta skeftomai ola pantws giati eixa polu agxos kai den mou bgike se kalo.

opote den perimenw periodo 21 Okt.

Kali epituxia sta upoloipa koritsia pou den perimenoun!

Filia koritsakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipikto συντομα θα γινεις κ εσυ μανουλα κ σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να κανεις δυδιμα ή κ τριδυμα, για να μη ξαναπερασεις τετοιο αγχος οπως αυτο!Αντε βρε θα παρεις κ το επιδομα των τριτεκνων μπαμ με τη μια.... :lol:

(αν δε το κοψουν κ αυτο!!!)

χαχαχα!!! για το επίδομα γελάω βέβαια!!! από αυτή την χώρα δεν μπορείς να περιμένεις τίποτα!!!! εδώ καρκινοπαθής και άνεργη και επίδομα δεν μου δίνουν γιατί είχα ΤΕΒΕ και όχι ΙΚΑ ή ΟΠΑΔ!!! όσο για τις καλύψεις που έχουμε την κάρτα απεριορίστων διαδρομών προσπαθώ να την βγάλω από το 2010 και ακόμα δεν τα έχω καταφέρει, από τον Άννα στον Καΐάφα με στέλνουν και τούμπαλιν!!!

μακάρι να κάνω διδυμάκια (τριδυμάκια φοβάμαι πολύ και ευτυχώς ο γιατρός μου είναι κατά των πολύδυμων κυήσεων, μέχρι 2 λέει)!!! θα τρελαθώ όμως ακόμα και με ένα υγιές μωράκι!!!!

Έλενα και εμένα τον πρώτο καιρό που προσπαθούσαμε ελεύθερα (το έχω ξαναπεί νομίζω) από 28 μέρες μου μειώθηκε στην αρχή σε 22 και μετά 23 και 24 και σταθεροποιήθηκε εκεί!!! το ίδιο ακριβώς με εσένα νόμιζα κι εγώ, ότι έμενα αλλά το έχανα...και ο γιατρός και τα κορίτσια εδώ μου είπαν ότι δεν γίνεται τόσο νωρίς... στις βιοχημικές έρχεται είτε στην ώρα της είτες με λίγη καθυστέρηση... μην βάζεις τέτοιες σκέψεις με το μυαλό σου, χαλάρωσε και πάμε δυναμικά για τον Οκτώβριο!!! μάλλονν ο Σεπτέμβριος κορέστηκε από τις πολλές ανακοινώσεις και μας έστειλε στον επόμενο!!! :P

Λιλ μακάρι κορίτσι μου ο νέος χρόνος να μας βρει όλες με μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!

Ουρανία σε ιππικό όμιλο ε;;; μεγάλωσα δίπλα σε έναν, μία εποχή που τα άλογα τα έβγαζαν για περπάτημα και στην γειτονιά και όχι μόνο στον όμιλο!!! τί πανέμορφα πλάσματα, αγέρωχα, περήφανα... (λίγο χάνουν τρίχες βέβαια και όταν τα χαΐδεύεις σου μένουν στο χέρι αλλά!!!)

όσο για το άγχος, όλες το ξέρουμε ότι δεν είναι η κατάλληλη παρέα στην προσπάθειά μας αλλά ποιά μπορεί να το αποβάλλει με επιτυχία;;;; εγώ μένω στην προσπάθεια!!! μία μέρα είμαι χαλαρή και ήρεμη και μία πεθαίνω από το άγχος, αφού νιώθω το στομάχι μου τόσο σφιγμένο που μαλώνω τον εαυτό μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto auto den to iksera oti epeidi kaneis prwti fora eleuthera mporei na allaksei o kuklos...prwti fora to akouw kai euxaristw polu pou mou to eipes giati eilikrina oute pou to eixa fantastei kai mou fanike kai polu parakseno giati tosa xronia pou exw periodo pote den eixa toso mikro kuklo!

Twra tha kserw. Auto diladi simainei oti kai i ooriksia mou tha ginetai pio nwris e? Analoga me ton kuklo?

E auto me sumferei kiolas na mikrinei o kuklos den tha xreiazetai na perimenw toses polles meres gia tin epomeni prospatheia!

Eides ekei pou lew oti ta kserw ola osa einai na gnwrizw gia kuklous kai gonimes kai tetia mathainw kai kati kainourio!

Giauto einai kala auta ta postakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL μου δεν έχω παιδί. Μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη είχα...

Melipikto, εγω δεν είχα ποτε επαφή με άλογα και την απέκτησα απότομα όταν ξεκίνησα να δουλευω στο καφε του ομίλου. Πάντα τα κοιτούσα από απόσταση και με πήγαινε τρεις μια να πλησιάσω. Μας κάτσαν 2-3 μικρα ατυχήματα που με ανάγκασαν να πιάσω άλογο και από εκει και μετά είμαστε οι καλύτεροι φίλοι (όχι με όλα). εμείς τα βγάζουμε βόλτες στην πόλη. Κάνει καλό και στα άλογα αλλά και στους μαθητές να ζήσουν τη δυσκολία των δρόμων, των αυτοκινήτων και της φασαρίας. Πριν 1 μήνα μας φέραν ένα άλογο, ένα αστερι, που πάω και το παίρνω αγκαλια. Ουτε τρίχες με νοιάζουν, ουτε μυρωδιες ουτε τπτ. μόνο που τον χαιδεύεις και τον αγκαλιάζεις ηρεμείς. Και τα άλογα έχουν το καλό ότι «θεράπευουν». Εμείς έχουμε παιδια αλλά και ενήλικες με πολύ σοβαρα προβλήματα (από αναπηρίες μέχρι καρκίνο) που κάνουν ιπποθεραπεία και τους βοηθάει πάρα πολύ.

Θέλω πάρα πολύ να ξεκινήσω αλλά τα λυπάμαι να ανέβω πάνω τους, (έχω μερικά κιλά παραπάνω) και τον ένα που δεν λυπάμαι τον φοβάμαι... :D Το αφεντικό μου λεει ότι είμαι χαζή γιατί 500 και 900 κιλα αλογο δεν ενοχλήται απο τα δικά μου κιλά. αντέχει και ανεχεται πολυ περισσότερα.... Αλλά το σκάλωμα σκάλωμα... Αλλά σκέφτομαι και από την άλλη ότι θα με βοηθήσει... Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα τον άλλο μήνα! Προσπαθησε να μη στενοχωριέσαι και το κυριοτερο να μην κάνεις σεναρια... Το πιο πιθανο σενάριο είναι ότι απλά άλλαξε ο κύκλος σου. Και να θυμασαι ότι ο αλλος μήνας θα είναι ο τυχερός σου!!!

Melipikto μπορεί με 2 εγκυμοσύνες να πετυχεις επιδομα πολυτεκνων!!! χαχαχαχα!

Καλημέρα και στα άλλα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άσε κι εγώ νόμιζα πως ό,τι χρειαζόταν το ήξερα αλλά...

δεν ξέρω αν γίνεται σε όλες τις κοπέλες... πάντως σε εμένα, την κολλητή μου που τώρα είναι έγκυος, μία άλλη φίλη μας που προσπαθούσαμε μαζί (και αυτή είναι έγκυος τώρα) και την ξαδέλφη μου, μας μίκρυνε σε όλες ο κύκλος από 2 έως 6 μέρες!!! τυχαίο, μπορέι, μπορεί και όχι όμως μιας και καμιά μας δεν έχει κάποιο πρόβλημα και οι 2 συνέλαβαν κανονικότατα στους 4 μήνες η μία και στους 6 η άλλη... η ξαδέλφη μου έκανε εξωσωματική λόγω προβλήματος στον αντρούλη της και τώρα έχει δίδυμα μωράκια!!!

όσο για την ωορηξία εγώ στις 24 μέρες κύκλο έκανα πότε την 11η μέρα πότε την 12η και έκανα τεστάκια πάντα γιατί δεν ήμουν σίγουρη αν θα το καταλάβαινα... αυτόν τον μήνα την 10 μέρα ας πούμε μου χαμογέλασε το τεστάκι οπότε ωορηξία είχα πάνω κάτω 36 ώρες μετά... αν δεν σε αγχώνει να χρησιμοποιήσεις τεστάκι ωορηξίας κάντο!!

εμένα δεν με άγχωσε καθόλου, το είδα σαν το μυστικό μου όπλο!!! περίμενα περίπου ποια μέρα θα χαμογελάσει και δεν ερχόμασταν σε επαφή τις 2-3 προηγούμενες μέρες και μόλις χαμογελούσε ;) ντόινγκ ντόινγκ την ίδια και την μεθεπόμενη!!! (έτσι έκανα και οικονομία στα τεστάκια, χρησιμοποιούσα περίπου 2 μέχρι 3 κάθε μήνα, έχει 7 το κουτί, και μου κρατούσε για 2-3 μήνες ευτυχώς γιατί είναι ψιλοακριβό) όλο έλεγα να πάρω από το ιντερνετ αλλά τελικά δεν πρόλαβα με πρόλαβαν τα γεγονότα....

ουρανία αυτό με τα άλογα είναι αλήθεια ότι θεραπεύουν!!! κάποιοι γνωστοί μας αφού έκανα 2 δικά τους παιδιά αποφάσισαν καθώς είχαν μεγάλη οικονιμική επιφάνεια να υιοθετήσουν ένα κοριτσάκι με σύνδρομο ντάουν που οι δικοί του το είχαν παρατήσει σε ίδρυμα!!! το πήραν λοιπόν σαν μικρό αγριμάκι και του έδωσαν πάρα πολλή αγάπη και φροντίδα και τώρα είναι μία κοπελίτσα πιο μεγάλη από εμένα μόνο που έχει μυαλό και καρδιά 7χρονης!!! το πήγαιναν λοιπόν πολλά χρόνια γι \α θεραπευτική ιππασία και της έκανε πάρα πολύ καλό!!!

κι εγώ ήθελα να ξεκινήσω αλλά ψιλοφοβάμαι, μην πέσω μην με κλωτσήσει, μην με δαγκώσει... άσε που είναι και ακριβό σπορ... και τέτοιες εποχές που λεφτά για χόμπυ... εδώ για το σούπερ μάρκετ και ζοριζόμαστε!!! αλλά αφού είσαι μέσα εσύ γιατί να μην κάνεις;;; εδώ κάρα σέρνουν μία κοπέλα θα τα λυγίσει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TGIF mou nai egw ton allo mina plewn alla den to bazoume katw!! Esena perimenoume akomi neakia kala stis 28!!

Melipikto, nai mallon einai auto pou les, to pisteuw giati alliws den eksigite, egw panta eixa megalo kuklo peripou 30-32 imerwn kai den exei ksanarthei pote se 24. Opote kati paizei me to oti arxisame na kanoume eleuthera. Ta testakia den me agxwnoun katholou, isa isa, kai nai egw exw auta ta ftina apo to internet kai ennoeitai oti tha sunexisw na ta kanw gia na briskw tis gonimes, eidika twra pou allakse o kuklos mou kai den kserw kata poso tha allaksei kai i ooriksia, auta boithane polu.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A kai ksexasa na sas pw! Exw kanei kai egw ippasia...kai polu prosfata kiolas, sto gamilio taksidi stin Kw pigame se ena polu wraio meros parathalassio kai to alogo perpatouse mesa ston nero. Itan fantastiki empeiria kai tha to ksanakana 1000%. Itan apo ta pio wraia pragmata pou kaname sto taksidi mas!

Ourania egw tha sou elega na dokimaseis einai polu wraia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...