Μετάβαση σε περιεχόμενο

B xoριακη ποτε δειχνει??


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου...

να σας ρωτησω κατι??

εγω περιμενω περιοδο 7/09 ...θα δειξει η χοριακη αν παω να κανω την Δευτερα 5/09???

δηλαδη 2 ημερες πριν την περιοδο???

λεω να παω κατευθειαν σε ενα νοσοκομειο να την κανω...να εχω και σιγουρα αποτελεσματα...εσεις τι λετε/????ή να περιμενω μετα την καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα τι να σου πω... Μπορεί να δείξει, μπορεί και όχι, Δηλαδή, μπορεί να δείξει αρνητικό και να είσαι. Πάντως όταν είχα ένα ατύχημα με το αμάξι και με πήγαν στο νοσοκομείο προληπτικά, είχα μια μέρα καθυστέρηση και τους το είπα πριν μου κάνουν ακτινογραφία, οπότε μου έκαναν αναλύσεις και ο γιατρός είπε ότι το πιθανότερο είναι να μη δείξει. Καλύτερα περίμενε να έχεις καθυστέρηση πρώτα και μετά κάνεις την εξέταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι γιατι τοσο αγχος;;χαλαρωσε,η αποψη μου ειναι να εχεις καθυστερηση και μετα να κανεις τεστ και χοριακη μη βιαζεσαι ολα στην ωρα τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι γιατι τοσο αγχος;;χαλαρωσε,η αποψη μου ειναι να εχεις καθυστερηση και μετα να κανεις τεστ και χοριακη μη βιαζεσαι ολα στην ωρα τους!!!!

λες ε???

δικιο εχεις...ε αυτο το μηνα εχω ενα ''προαισθημα'' θετικο...και βιαζομαι να το επιβεβαιωσω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, όσο πιο αργά τόσο πιο σίγουρο είναι ότι το αποτέλεσμα θα είναι σωστό. Εγώ ποτέ δεν έκανα τεστ ή χοριακή πριν την καθυστέρηση.

Μακάρι να είσαι σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινακι καλυτερα να περιμενεις να εχεις πρωτα καθυστερηση κ μετα να κανεις χοριακη...μακαρι να ειναι ο μηνας σου αυτος που θα μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα νεα σου!!!!!

μεσα απο την καρδια μου ευχομε να ειναι μεσα στην κοιλιτσα σου φωλιασμενο ενα σπορακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι δικιο έχουν όλες που σου λένε να περιμένεις , λίγες μέρες είναι θα περάσουν,εξάλλου σκέψου οτι ,οτι είναι να γίνει εχει ήδη γίνει απλά κάνε λίγο υπομονή και θα το μάθεις!!!περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΡΣΟΥΝ Η ΜΕΡΕΣ Κ 7 Η 8 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΝΕ ΧΩΡΙΑΚΗ Κ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ!!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Α ΕΓΩ ΤΙΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ Κ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια μου έχεις αγωνία ε..... Κι εγώ λέω κοριτσάκι μου να περιμένεις λίγο, τουλάχιστον μέχρι την υποτιθέμενη μέρα περιόδου και μετά εύχομαι να πάρεις μια +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ χοριακούλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα γνωμη μου ειναι να περιμενεις...γιατι δεν ξερουμε ποτε ..ποτε εγινε η συλληψη οποτε αν εγινε αργα μπορει να και να μην δειξει..η κολλητη μου πηγε την ημερα που περιμενε περιοδο και τιποτα.. και μετα απο μια βδομαδα καθηστερισης ξανα εκανε και εδειξε..και μαλιστα μας ειχαν πει οτι 2 βδομαδες μετα την πιθανη συλληψη δειχνει αλλα και ομως σε εκεινη δεν εδειξε και κουφαθηκαμε ..οποτε περιμενε καλυτερα να μην απογοητευτεις τσαμπα.Παντως εγω εκανα τεστ 2 μερες πριν την περιοδο και εδειξε...ειναι αναλογα σου λεω..δεν ξερεις ποτε..αλλα εγω ηδη ειχα το τεστ στο σπιτι και δεν μπορεσα να αντισταθω..δεν αισθανομουνα και καλα οποτε ειχα μια σιγουρια οτι πρεπει να ειμαι εγκυος...σου ευχομαι τα καλυτερα και περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristwwww oles oles oles mesa apo thn kardia mou...!!! :D:D:D

autes tis meres tha exoume metakomiseis kai allagh spitiou gia auto kai elega as kanw gia na kserw na mhn kourastw...alla apla

tha prosexw!!!

na ste kaalaa!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα.απο την προσωπικη μου εμπειρια ,και στο λεει ενασ ανθρωποσ εντελωσ ανυπομονοσ...ΠΕΡΙΜΕΝΕ!!!Ειναι καλυτερα να εχεισ καθυστερηση και ασ το ξερεισ μεσα σου οτι εισαι εγγυοσ παρα να βιαστεισ.Δυστυχωσ ο θεουλησ δεν αφηνει ολα τα μωρακια να γεννηθουν(εχω ηδη μια αποβολη και τωρα ειμαι 6 εβδομαδων με αποκολληση),οποτε το καλυτερο ειναι να περιμενεισ 10 μερεσ ωστε οι εξξετασεισ σου να δειξουν πιο σιγουρα πραγματα.σου ευχομαι οτι καλυτερο και απλα προσεξε λιγο περισσοτερο.εξαλλου να ξερεισ πωσ αν ειναι να κρατηθει θα κρατηθει!!!καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα.απο την προσωπικη μου εμπειρια ,και στο λεει ενασ ανθρωποσ εντελωσ ανυπομονοσ...ΠΕΡΙΜΕΝΕ!!!Ειναι καλυτερα να εχεισ καθυστερηση και ασ το ξερεισ μεσα σου οτι εισαι εγγυοσ παρα να βιαστεισ.Δυστυχωσ ο θεουλησ δεν αφηνει ολα τα μωρακια να γεννηθουν(εχω ηδη μια αποβολη και τωρα ειμαι 6 εβδομαδων με αποκολληση),οποτε το καλυτερο ειναι να περιμενεισ 10 μερεσ ωστε οι εξξετασεισ σου να δειξουν πιο σιγουρα πραγματα.σου ευχομαι οτι καλυτερο και απλα προσεξε λιγο περισσοτερο.εξαλλου να ξερεισ πωσ αν ειναι να κρατηθει θα κρατηθει!!!καλη επιτυχια!!!

e oxi den tha perimenw 10 imeres..me 1 mera kathisterisi tha paw gia xoriaki...tha deiksei sigoura! :D:D

kopela mou sou euxomai na pane ola kala kai auth th fora na krathseis to mwraki sou agkalitsa!!mhn agxwnesai :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...