Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του Βυζονυχτίου Νο50-το Δρομολόγιο των Γεννεθλίων!


Recommended Posts

Λοιπόν κοριτσάρες όπως καταλάβατε με έχει πιάσει οίστρος

Πήρα μια παλιά κορνίζα και κόλλησα μέσα διάφορα κοχύλια που μαζέψαμε το καλοκαίρι

και θα τη βάλω στο μπάνιο...

Πάντως νιώθω άλλος άνθρωπος που ασχολήθηκα με το σπίτι τις 2 τελευταίες μέρες και το νιώθω τόσο άνετο :D:D:D:D:D:D

Σκέφτομαι τι να βάλω στα μπάνια :roll:

Βίκυ ναι είναι ωραίο οτ μπάνιο μέσα στην κρεβατοκάμαρα. Στο δικό μας σπίτι το έχουμε ακριβώς απ'έξω.

Εδώ που είμαστε είναι μέσα στο δώματιο ;)

Κορίτσια της ηλικίας είναι όλα πιστεύω..Μεγαλώνοντας ηρεμούν..Χτες πήγαμε στο σχολείο της Ι για ενημέρωση..Ωραία ήταν.. :D

Α μπιμπρεό δεν έχει κόψει καμία από τις 2 ακόμη 8-)8-)8-)

Αφροδίτη κόψτα

Ήρθε σε καμία έκτακτη εισφορά?? Λοιπόν ψιλιάζομαι ότι δε μας στέλνουν την επιστροφή γιατί θα θέλουν να τα συμψηφίσουν οι κουφάλες :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Τι άλλα? πείτε ρε κανα tip για το σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λενακι και εμενα τα ρουχα του Μ οταν βαπτηστικε δεν μου αρεσαν :( και τα ειχαμε διαλεξει μαζι με τον νονο αλλα απο κοντα εδειχναν ...λιγα (μεσο ιντερνετ τα ειδαμε ) αφου ο νονος ελεγε να κανουμε τραμπα να βαλει τα ρουχαλακια που του ειχα για πριν την βαπτηση για ρουχαλακια του νονου :lol::lol::lol::lol:

αλλα οκ δεν εχειμεγαλη σημασια τα ρουχακια οσο η φατσουλα του μικρου στις φωτογραφιες !!! 8-)

τωρα παλι εχουμε αγορακια μπακουρικα για νονους ....δεν ξερω τι θα κανουν η θα πουνε εμενα να κανω οπως ο πρωτος νονος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης Λενάκι μου για το θέμα της βάφτιση να σου πω κι εγώ να σκέφτεσαι την ουσία

Το παιδάκι σου ετοιμάζεται να διαβεί το κατώφλι του χριστιανισμού και αυτό έχει σημασία

Βαφτίζεται χριστιανός. Και στην ουσία τι χρειαζόμαστε? Έναν σταυρό, και λάδι ααα και το μωρό :D

Μη σκας για τέτοια πράγματα, ειδικά αν ο νονός του είναι καλός και δεν έχετε άλλα θέματα αστο να πάει..

Καλός Χριστιανός λοιπόν ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααααααα!!

Αισθανομαι καπως καλυτερα με τις απαντησεις σας. Σας ευχαριστω με συγκινηται. Δεν υπαρχει περιπτωση να του αγορασω αλλα ρουχα βαφτισεως. Κατι τετοιο δεν θα ηθελα να το κανω στον κουμπαρο μας γιατι θα προσβαλθει και με το δικιο του. Με ενδιαφερει να γινει το μυστηριο και ολα να πανε καλα. Το ξερω οτι τα πηρανε με ολη την καρδια τους.

Ιουλια μου μονος του ειναι χωρις κοπελα αλλα τα ρουχα τα διαλεξαν οι αδερφες του. Αυτος πηρε μονο τον σταυρο. Καλη δουλεια εχει με καλα λεφτα και μας προτεινε μονος του να γινει κουμπαρος. Αμα δεν μπορεις ρε γμτ να παρεις τα βασικα τι το κανεις? Του καναμε και το εισιτηριο του γυρισμου να τον διευκολινουμε, πηραμε και την λαμαδα ε ας το ελεγε απο την αρχη να επερνα και τα βαφτιστηκα να τελειωνα. Με τα Ζαρα και εγω δεν εχω θεμα αλλα για βαφτιστικο δεν θα το προτιμουσα. Ειναι εποχη εκπτωσεων και στανταρ θα εβρησκαν αν ηθελαν κατι οικονομικο. Τι να πω....

Σισσακι εννοειται οτι και μονο που ερχεται στις μερες μας απο τοσο μακρια για να βαφτισει τον μικρο με τιμα. Αλλωστε το εχω πει και στο αρχικο μου μηνυμα οτι δεν μου αρεσει να μιλαω ετσι για καποιον και οτι δεν ειμαι αχαριστη αλλα δεν ξερω...με επιασε το παραπονο σημερα. Σε συνδυασμο και με το οτι ο Π. δεν θελει να εχουμε φωτογραφο και να στολισουμε εκκλησια ε ξεσπασα. :oops: Τι σοι βαφτιση θα ειναι αυτη.....

Θου αυριο βαφτιζουμε ναι!

Δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα. Απο Κυριακη θα ειμαι παλι ενεργη. Σας φιλω ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα απλα να σας πω τον προβληματισμο μου...τες πα...ετσι για να πω οτι τον ειπα....

ρε κοριτσια μας ειπε ο Ν. οτι επειδη δεν καθοτανε στην καρεκλα τον βαλανε στο παρκο... :o:o:o

δε μπορουσε ομως να μας πει για ποση ωρα τον ειχανε εκει μεσα... :roll::roll::roll::roll:

θα παω απο εκει τη Δευτερα να ρωτησω...αρχικα πολυ ευγενικα...και να τους δωσω να καταλαβουν οτι το παιδι μας τα λέει ολα...

αυτααααααααααααααααααααααααααααα......................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε πάρκο???

Παναγιώτα γνωμη μου είναι να τους μιλήσεις και να εξηγήσεις ότι δε θέλεις να τον βάζουν σε πάρκο :shock:

Δλδ πόσα παιδάκια νομίζεις κάθονται σε καρέκλα να κάνουν δραστηριότητες??

Στην αρχή ειδικά λίγα πολύ λίγα..εδω η αδερφή μου λέει ότι τα μικρά τα καινούργια τις πρώτες μέρες συνέχεια τρέχουν στην πόρτα να φύγουν :o:lol::lol:

Κρίμα ο καημένος θα βαρέθηκε :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα !!! Σας γραφω αγκαλια με το μπιμπι, δε με αφηνει το σκατο...

Τι κανετε;; Διαβασα τα τελευταια, δεν πολυθυμαμαι..

Παναγιωτα , γιατι βαλανε το παιδι στο παρκο;;Απαραδεκτο και ναι να το κανεις θεμα...

Λενακι μου , στενοχωρεθηκα μωρε που σε διαβασα ετσι, σε καταλαβαινω απολυτα..Οταν βαφτιζαμε τη μικρη , ειπα στη νονα της να της παρει ενα πολυ απλο λευκο φορεματακι και οτι απεχθανομαι τα μπεζ σε παιδικα.. ε, της πηρε μπεζ , τιγκα στο τουλι και την περλα,καρακιτς....και ολα τα υπολοιπα στο ιδιο στυλ, μεσα σε ψαθινη βαλιτσα, μπλιαχ........μετα τη βαφτιση πλυθηκανε και στο παταρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ παλι βρε πανεμορφες!

Θα ηθελα να γραψω πολλα αλλα δεν ειμαι σε φαση..Κοιμαμαι ορθια...Ηρθαν οι λατρεμενες Νατασα-Ειρηνη -Ναναη_ναναη :lol: κ περασαμε τελεια!

Ηθελα ομως να πω 2 λογακια στην Ελενα!

Μην το σκεφτεσαι καλη μου!Σκεψου οτι αν αυτα τα ρουχαλακια ειναι ομορφα,ακομα κ αν τα θεωρεις πολυ απλα,θα τα ευχαριστηθει κ ο Γ κ εσυ!Επισης προτιμω ενα καλο ποιοτικως κ φθηνο ρουχαλακι παρα ενα πιο ακριβο αλλα μαπα!Ή ενα κακογουστο....Πως θα σου φαινοταν ενα πουα,λυκρα κουστουμι???Το πουα να ειναι χρωμα φουξια κ το υπολοιπο πρασινο της χρυσομυγας?????Αλλα θα εγραφε με κροκί γραμματα YSL! :lol: Ή ακομα χειροτερα!Δε θα εγραφε τιποτα!Θα ηταν μια μαρκα που δεν θα την ηξερε ουτε ο κινεζος πατερας της(μαρκας) αλλα θα ειχε κοστισει στον κουμπαρο σου 5000000000ε!!!! :lol::lol::lol:

Χαμογελα!!!!Βαφτιζεις τον παιδαρο σου αυριο!Βαλε εναν απο τους λιγους καλεσμενους σου να παιξει τον φωτογραφο κ παρτε τις πιο ανεμελες ποζες!Μακαρι να ειμασταν κοντα κ θα σου εβγαζα εγω φωτο!!!(Σας ειπα πως σκεφτομαι να παω σε εργαστηρι φωτογραφιας? :D )

Για την ιστορια...Κ τα δικα μας βαφτιστικα ρουχα δεν μου αρεσαν.Ηταν ενα σομον(ουτε να το γραφω δεν ξερω κ θα επρεπε να μην υπαρχει σαν χρωμα :twisted: ) σχεδον λυκρα(ή κατι συνθετικο τεσπα) τεραστιο(εφτανε μεχρι κατω) φορεμα,με 3 βολαν κ κεντημενα λουλουδια στο μπουστο :roll::roll::roll: Οταν το ειδα....Αστα να πανε! :lol::lol::lol::lol: Αλλα της πηρα ενα ομορφο λευκο φορεματακι προ βαφτισης,Βγηκαμε τις περισσοτερες φωτο κ ολα οκ!Κ ο σταυρος μια απ'τα ιδια με σενα! ;)

Δεν εχει σημασια ομως!!!!Να αγαπανε τα μωρα μας οι νονοι τους(ή να τα αγαπησουν με το χρονο),αυτο μετραει!!!

Πολλα ειπα...και δεν μιλησα κ στα υπολοιπα κοριτσια...Σορρυ!Θα επανελθω(ειπαμε,καποια στιγμη) κ θα σας πρηξω κ παλι! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Υγ.Παναγιωτα Μπερμπερις???? :ymsick::-p Δεν το περιμενα απο σενα!σορρυ αλλα ουτε να το φτυσω τον τσιφουτη τον μπαρμπερη που βαριεται να πληρωσει μερικους εμπνεσμενους σχεδιαστες για να φτιαξουν ρουχαλακια με διαφορετικα ντεσεν κ χρωματα...Ενας μονοτονος σχεδιαστης που απορω πως τα καταφερε να πληρωνεται τοσο καλα..... :roll::roll::roll: Επισης ειναι η Νο 1 (αντε καλα ισως νο 2 μετα τον βουτον-αααααααααααλλος τεμπελχανας τσιφουτακλας) "φιρμα" σε αντιγραφες!Ο Α εχει εναν καλο φιλο που φτιαχνει τεραστιες ποσοτητες μαιμουδων! ;)

Και συνεχιιιιζω να φλυαρω για ασχετα θεματα...και να μην αναφερω τις τσουπρες! :oops::oops::oops:

σας φιλω λοιπον! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι-συμπεθερακι μη στεναχωριεσαι ρε....ενταξει καταλαβαινω πως αισθανεσαι γιατι ναι μεν το σημαντικοτερο ειναι το μυστηριο αλλα κι εμενα μου αρεσει το αισθητικο κομματι..ομως το ποντιοπουλο μας θα ειναι κουκλακι ακομη κι ετσι! ;)

Μα κι αυτε οι αδερφες του ντιπ κακογουστες;;;;;; ας ειναι zara αλλα τουλαχιστον καλογουστα και ταιριασμενα ομορφα!!!

Και στον Αλεξ και στη μπουμπου πηγα μαζι με τους νονους και τα διαλεξαμε κι ετσι ημουν σιγουρη τι θα φορουσαν τα παιδια! ;) αλλα τους πηγα και τους 2 σε ενα απο τα πιο φτηνα μαγαζια με βαφτιστικα(πολυ καλα ομως)!!! Ειχα δει και κατι αλλα φανταστικα αλλα πανακριβα και δεν ηθελα με τιποτα να δωσουν τοσα λεφτα!!!!

Αντε περιμενουμε φωτο ε;;;;; :D

Μαρια τι τελειο το καδρακι που εφτιαξες!!!!!! αχ μου θυμισες νησακι,διακοπουλες κτλ!!!! :ymdaydream::ymdaydream:

Συμφωνω απολυτα με το οτι σπειρεις θεριζεις!!!! ;)

Λενακι γκαστρουλακι οι ορμονες εχουν κουρκουτιασει το μυαλουδακι σου και πετας μαλακιουλες;;;;;;;; τι ειναι αυτα που σκεφτεσαι παιδακι μου;;;;;;!!!!!!!!!!! :o

Μα ειναι δυνατον να θεωρεις το θηλαστρο πιο ευκολο απο την απευθειας συνδεση με το βυζι;;;;;;!!!!!!!! :-o:-o:-o

Δε το εχεις ζησει γι αυτο μαλλον...και σου ευχομαι να μη το ζησεις γιατι θα βλαστημισεις την ωρα και τη στιγμη και μονο που σου περασε απο το μυαλο!!!!!!! :o

Αφρο σε οσες φωτο σε εχω δει εισαι με πιασμενα μαλλια οποτε δε μπορω να εκφερω αποψη αν σου πανε ή οχι...αλλα οταν τα κοψεις βαλε καμια φωτο να σε καμαρωσουμε ναι;;; :P

Και κατι αλλο ηθελα να σου πω αλλα κι εμενα ηταν πολυ χαλια μερα και δε θυμαμαι...

Σημερα το μονο που ηθελα ηταν να ανοιξω τη πορτα και να εξαφανιστω για 2-3 μερες!!!! :?

Βικυ ηταν τελικα ησυχη στο καραγκιοζη;;;; :P

Θουλακι παραλιγο να το ξεχασω...παιζει παλαμακια ο Παντελακος;;;;;; χαχαχα θα εχει πολυ πλακα ο ατιμος!!!!! :lol::lol::lol:

ο Θοδωρης τι εκανε με τα τσισα χθες το βραδυ;;;

Εφυγε η αδερφη σου σημερα και πηηηζωωωωω!!!!!!! :((:((:((:(( Και το Νοεμβρη που θα λειπει 2 εβδομαδες να δεις κλαμα!!!!! :((:((:((

Α βλεπαμε χθες τις φωτο απο το γαμο της...ησουν μια ζωγραφια!!!!! μιλαμε φαινοσουν πολυ μικρουλα και τοοοσοοο γλυκια!!!!! :x:x:x

Παναγιωτα ρωτα πως εγινε το σκηνικο με το παρκο...γιατι αν ηταν μονη της μια δασκαλα με 25 παιδακια και ο Νικολας πχ σηκωνοταν και εφευγε την ωρα που τα αλλα τρωγανε πχ ή κανανε μια δραστηριοτητα,μηπως γι αυτο τον εβαλε για να μη τον χασει καμια ωρα..ειχα κι εγω βρεθει σε τετοιες στιγμες που θα ηθελα πολυ να εχω ενα παρκο...το προτιμουσα απο μια φορα που ημους μονη με 25 2,5αρια αρχες της χρονιας που ολα κλαιγανε, θελανε να φυγουν κι ενα μαλιστα μου ξεφυγε στο χαμο και το προλαβε η διευθηντρια στην αυλη!!!!! :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια, μαλλον δεν τα λεω καλα..

δε λεω οτι αν πινει απο το μπουκαλι το μωρο δικο μου η ξενο θα κοιμαται καλυτερα..

ουτε μιλαω για συστηματικη χρηση θηλαστρου..

εννοω οτι ΑΝ ξυπνησει το μωρο κ ξυπνησει κ ο αναστασης, ο τολης τον ανασταση δε μπορει να τον ηρεμησει

αν εχω αντλησει γαλα, θα παρει ο τολης τον μικρο, θα το ζεστανει κ θα ταισει-κοιμισει τον μικρο, ενω εγω θα εχω τον ανασταση. αυτο θελω να πω, ελπιζω να το διατυπωσα καλυτερα αυτη τη φορα...

ειναι καλο να εχω το θηαλστρο απο πριν στο σπιτι? η εχει διαδικασια να το νοικιασω?

ειναι ευκολο στη χρηση? πειραζει αν δινω μια φορα τη μερα γαλα με το μπουκαλι, θα επηρεαστει ο θηλασμος??

θουλαρα μεγαλωσε ρε το ζουμπουρλουδι!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D μπραβο!!!!!

αρχισε τα παλαμακια κ σταματησε να προσκυναει στο ριλαξ??? :lol::lol::lol::lol:

χαχαχαχαχαχαχα ιουλια!!!!!!!!! το οτι θα ηρεμησει πολυς κοσμος ειναι το μονο σιγουρο!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχ τι περιμενουν κ δεν τα εχουν βγαλει ακομα ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω... παντως ευχομαι να εισαι στο ιδιο σχολειο!!!

πεμπι τωρα που εισαι εγκυος εχεις καμια ενοχληση στις θηλες? η ειναι καλυτερα τωρα?

καλε μην το σκεφτεσαι τοσο αν αποθηλασει η μικρη.. ετσι κ αλλιως απο επιλογη της θα ειναι! ;)

αφρο καλο κουρεμα!

μαρακι κ εμεις αλλαζουμε διακοσμηση κ εχω ξεπατωθει αλλα μαρεσει κ εμενα!!

λενακι καλοφωτιστος κ μη στεναχωριεσαι κοριτσακι μου!!!

παναγιωτα στο παρκο???????????????? να το ρωτησεις αυτο, υπο ποιες συνθηκες κ γιατι τον εβαλαν κ να τους ξεκαθαρισεις οτι δε θελεις να επαναληφθει...

κ εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις που επειδη απλα οι κοπελες δεν ειχαν ορεξη να ασχοληθουν με καποια πιο ζωηρα παιδακια τα απομονωναν...

ξεκαθαρισε το!

αναστασακο μου πως εισαι??

να κανονισουμε καφεδακι???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα να το πεις απο τωρα!

δυστηχως το κανουν στο βρεφονηπιακο τμημα!

το θυμαμαι απο τα νηψια μου που τα επερνα καθημερινα το μεσημερι!

λογω οτι δεν ειχα στανταρ ωρα που πηγαινα ...πετυχενα διαφορες φασεις!

τον ειχα βρει στο παρκο, να κοιμαται στη μοκετα να τον καθαριζουν μονο με το παμπερ...τα ελεγα στην αδελφη μου αλλα δεν ξερω αν ελεγε τιποτα!

Αναστασια φιλια!

συμπεθερα να χαιρεσαι την πεθερα!

Λενακι καλοφωτιστος...καλα να περασετε!

πηγαμε καραγκιοζ ....τα πηρα με την ολη φαση....καθονταν στις καρεκλες οι γριες και τα παιδακια προσπαθουσαν να δουν....το αιρκοντισιον κλειστο και οι δημ. συμβουλοι στα αρχ..α τους!

καποια στιγμη με σκουντα ενα γερος να σηκωθω να κατσει...χαχαχαχ πανω του ξεσπασα...τοση ωρα που καθομουν ορθια κανεις δεν προθυμοποιηθηκε να σηκωθει....και εχω αρχισει να φαινομαι οτι ειμαι εγγυος....εκτος αν με κανουν ακομα πιο χοντρη απο οτι ειμαι!

σημερα η Μ-ι ηταν πολυ καλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα πηγαμε κ γραψαμε τον ανασταση στο προγραμμα στη χανθ..

επειδη ανοιγε σημερα η εκθεση ειχε απλετο χωρο να παρκαρουμε!!! δεν το περιμενα!!

κ περασαμε επευκαιριας κ μια βολτα απο τη βενι!!!!! 8-)8-)8-)

καλε ο φιλιππακος εκανε μπουτι!! κ παιρνει τη συριγγα κ πινει μονος του το σιροπι!!!!!!!!

αφου εμεινα κ τον κοιταζα ετσι :shock::shock::shock::shock::o:o:o:o !!

πολυ πλακα ειχε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααααααα

ειχατε καλο βράδυ;;;;

Κοριτσια θενκς για τη συμπαρασταση...εννοειται πως θα ρωτησω

1_τι συνεβει;;;;

2_υπο ποιες συνθηκες τον βαλανε εκει;;;ηταν κατι σαν τιμωρια ή σαν παραδειγματισμος ή απλα δεν ξερανε τι να τον κανουνε;;;;

3_για ποση ωρα;;;

4_ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ...το βρισκω απαραδεκτο 2 μιση ετων παιδι να το βαζουν σε παρκο...ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΑ "ΜΑΡΤΥΡΑ" ΟΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!!!!!

με πειραξε πιο πολυ γιατι ηταν η πρωτη του μερα...δηλαδη μετα απο 5 μηνες που ο μικρος θα τα "σπαει" ολα τι θα κανουνε ρε σεις;;;θα τον δέσουνε;;; :evil::evil::evil::evil:

τονια ειναι ενας μικρος χωρος ..σε οροφο... που εχει και τα τραπεζακια μεσα εκει...δηλαδη δεν κινδυνευει η σωματικη του ακεραιοτητα αν δεν ειναι με ολα τα παιδακια στα τραπεζια..ειναι παντα σε επαφη με τις δασκαλες.

Λενακι καλα να περασετε σημερα.Καλοφωτιστος να ειναι ο μικρός σας!!!! :x:x:x

Αναστασια..ουτε εγω το περιμενα ρεεεεεεε :lol::lol::lol::lol: (για τα μπερμπερις).Αλλα μωρη μετα απο τοσο καιρο γραφω σοβαρα πραματα για το παιδι μου που με ειχες πρηξει γραψε και γραψε και εσυ ουτε να με κλασεις.... :P:P:P:lol::lol::lol::lol::lol:

Σημερα εχουμε στις 12 βαπτιση στην Πεντελη... :thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!!! :D

Παναγιωτα ναι ρε συ ρωτα πως εγινε,γιατι ειμαι περιεργη...αν ειναι ετσι οπως τα περιγραφεις απορω τι λογο ειχαν να τον βαλουν στο παρκο...καλα γενικα παρκο σε τμημα 2,5 ετων δε θα επρεπε να υπαρχει....

Α σε 5 μηνες μαλλον το αντιθετο θα γινεται Παναγιωτα μου...δηλαδη τωρα θα τα σπαει γιατι μπορει να εχει νκαι θυμο που τον αφηνεις εκει,αλλα μετα απο λιγο καιρο θα προσαρμοστει,θα ενταχθει με τα υπολοιπα παιδια και γενικα θα μαθει να δρα συμφωνα με τους κανονες της ταξης! ;)

Λενακι αν ειναι να αντλεις γαλα για 1 γευμα βρε δε χρειαζεσαι νοσοκομειακο θηλαστρο..και με ενα swing μια χαρα θα κανεις δουλεια! ;)

Βικυ τι περιμενες ρε απο τους Ελληναραδες;;;;;και ειδικα απο τους γερους! σορυ που θα το πω αλλα μερικοι γεροι ειναι πολυ αχρηστοι ανθρωποι!!!!! :twisted::twisted::twisted: εχω ενα προσφατο περιστατικο στο μυαλο μου με ενα κωλογερο και τα παιρνω κρανιο οταν το θυμαμαι!!!! :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

τα παιδια ακομα δεν ξυπνησαν ,ομικρος αρχισε να χαλαει μετον υπνο ,ξυπναει στις 1 και δεν ξεκολλαει απο το στηθος ,χθες καταφερα και τον εβαλα στην κουνια απο τις 1 στις 2 ,μετα ξυπνησε στισ 5 αλλα ημουν κομματιακαι τον πηρα κακος πολυ κακος στο κρεβατι ,ετσι μου ερχετε να τα αλλαξω δωματιο μονο και μονο για ναμην μπενω στον πιρασμο να τον βαζω στο κρεβατι μου ....δεν θελω δεν θελω ,το περασα με το Μκιακομα τον ξεκολλαω απο το κρεβατι μου ε οχι και με τον μικρο τα ιδια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

χθες γύρισε ο Μιχάλης και το απόγευμα πήγαμε τον γράψαμε κολυμβητήριο.

Με προβλημτίζει που είναι ανοιχτό (με θερμενόμενη πισίνα) αλλά δυστυχώς κοντά μας δεν υπάρχει κλειστό και δεν μπορώ να πηγαίνω στην άλλη άκρη της πόλης.

Εσείς τί θα κάνατε θα πηγαίνατε χειμώνα σε ανοιχτό?

Λενάκι με το καλό η βάπτιση σήμερα, καλοφώτιστος να είναι.

Για τα ρούχα μην σκας, εκείνη της ώρα είναι λογικό να σε πείραξε αλλά τώρα είμαι σίγουρη ότι το έχεις ξεχάσει.

Παναγιώτα να το συζητήσεις οπωσδήποτε μαζί τους για να δεις κάτω από ποιες συνθήκες έγινε και φυσικά για να καταλάβουν ότι ο Νικόλας σας τα λέει όλα στο σπίτι.

Πάντως κι εγώ θα στεναχωρηθώ αν την βάλουν σε βρεφονηπιακό τμήμα. Αν είναι με παιδάκια λίγο μικρότερα δεν με πειράζει αλλά να μην είναι και με παιδάκι μηνών :o:o:o:o .

Επίσης στα βρεφονηπιακά τμήματα δεν υπάρχουν τουαλέτες αφού όλα φοράνε πάνα, που τα πηγαίνουν για τσίσα στις άλλες αίθουσες?

Ιουλία στους άλλους 2 παιδικούς Πολίχνη-Μετέωρα δεν πήγες?

Περιμένω ν'ακούσω νέα και για τον παραμυθόκοσμο....

Βίκυ μάλλον μαζί θα αποθηλάσουμε και η Έλενα όλη την εβσομάδα ΄θηλάζει ή 1 φορά την μέρα ή κάθε 2 μέρες. Να δώ πως θα είναι τώρα το ΣΚ που θα είμαστε όλη μέρα μαζί :roll::roll:

Σήμερα περιμένω τον ξάδερφό μου με την γυναίκα του θα έρθουν από Καβάλα και αύριο θα πάμε στην Παναγία Σουμελά

Άφρο την κούνια την έχεις στηνκρεβατοκάμαρα ΄τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα τσούπρες! :D

Δεν προλαβαίνω να γράψω τίποτα, μα δεν έχει ησυχία το ατιμούτσικο! :?

Το συγχωρώ, :P γιατί σε αντίθεση με τον Πανούλη, το μικροβιάκι έχει στρώσει αρκετά τη νύχτα (ειδικά σε σχέση με τον Γολγοθά των πρώτων 2 μηνών!) 8-)

Εγώ πάντως Αφροδιτούλα, είμαι μεγάλη υπέρμαχος του co-sleeping, το εφάρμοσα και στη Β, (μια χαρά πήγε στο κρεββατάκι της όταν ήρθε η ώρα) το εφαρμόζω και στο μικρόβιο, σε πείσμα όλων αυτών που κοπανιούνται ότι απαγορεύεται να τα παίρνουμε στο κρεββάτι μας! :evil: (στα παιδιά τους ας κάνουν ό,τι θέλουν, στο δικό μου γιατί πρέπει να παρεμβαίνουν;;;;):evil: (φόρτωσα πάλι!) :lol:

Συμπεθερούλα μου, απαράδεκτο το πάρκο! :? Φυσικά και να εξηγηθείς... ;)

Λενάκι, με το καλό η βάπτιση!!!!! :D Να ζήσει το ποντιόπουλό σας, το φατσόνι το όμορφο, να τον χαίρεστε! Καλοφώτιστος!!! :D Κι εγώ θα ξενέρωνα άσχημα με τα ρούχα, αλλά προσπέρασέ το και απόλαυσε την όμορφη μέρα!!!

Αργυρούλα, καλή αρχή στον Λουκάκο, καλή χρονιά!!! :D Φαντάζομαι συγκίνηση.... :!:

Δεν θυμάμαι άλλα, συγχωρέστε με! :oops: Δεν μ' αφήνει η σκατούλα, 3 λεπτά στο καρότσι και σπάραξε!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...