Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ο δικος μου για δυο μηνες εχει μεινει στασιμος :( τελ.φορα που μετρηθηκαμε ηταν 9220 και 73cm

και τωρα,παρολο που τρωει αρκετα θα ελεγα,δεν τον βλεπω να εχει ψηλωσει και να εχει παρει βαρος... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη ναι,παω να κοιμηθω,μου κλεινουν τα ματια μου...Ευη εχεις πυρετο;

Oxi den exw Marietta mou an kai wres wres etsi esthanome san na kaiei to prosopo mou kai o ponokefalos malon apo ton afxena proerxete...

Ante pigene na ksekourasteis kai esu kai ta leme aurio....filakia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα ίσως να είναι φυσιολογική αυτή η στασιμότητα στην ηλικία τους, τι να πω... και της Ευγενίας θυμάμαι που δεν έπαιρνε βάρος. Η αλήθεια είναι ότι αν κάθε μήνα έπαιρναν και από 400-500 γρ, στα 2 τους χρόνια θα ήταν παιδοβουβαλάκια :shock:

Νωρίτερα είμασταν για καφέ με ένα ζευγάρι που ο μικρός τους είναι σχεδόν 15 μηνών και έχει το ίδιο βάρος με την μπέμπα. Αρα μια χαρά είναι τα παιδάκια μας, άλλωστε το καθένα έχει το σκαρί του.

Καληνύχτα Μαριέττα!

Πάω κι εγώ με καλεί το μαξιλαράκι μου, Ευάκι καληνύχτα πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena epidi ta eperne ena ena ta kila sthn arxh kai meta ton 6o mhna toulaxiston 500 g kathe fora twra mou fanikan polu liga....Genika elega pws einai polu volikos sto fagito tou alla kai prhn arostisei olo noumera mou ekane sto fai teleftea..

Thn rotisa kai ti tha trome apo edw kai pera. Ta idia mou eipe opos prhn.. Avgo meta ton xrono, gia ospria pou thn rotisa mou eipe to noritero ton alo mhna kai giaourti mono ta paidika oxi kanoniko akomi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τισ μανουλες!!!!!!!κοριτσια ενα θα σας πω εχθες την εβγαλα ολη μερα στο μαιευτηριο που γεννησα ,γεννησε και μια φιλη μου!!!!!!!!!δεν μπορειται να φανταστητε πωσ ενιωσα τρομερη σιγκινιση!!!!!!!ελεγα σινεχεια στον ανδρα μου οτι θελω να ξαναμεινω εγγυουλα!!!! :shock::-o:lol::lol::lol::lol::lol::lol: εφτυχωσ τοο παιδακι μου ηταν πιο ηρεμο εχθες!!!!!Ενι μιν ανγχονεσαι για το βαροσ του μικρου!σας φιλω!!!!θελω μωρακι και αλλο!!!!!α καλα δεν θα ξαναπαω σε μαιευτηριο μου φαινεται!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε???παλι υσηχη νυχτα περασατε??μου φαινεται πως απο τοτε που αρρωστησε το ευακι σας χαλασε η διαθεση και δεν καθεσται..αντε γινε καλα κοριτσακι μου...γιατι θα παθουν στερηση σε λιγο τα κοριτσια και αντε να τις συνεφερουμε μετα..

πρεπει να ομολογησω παντως πως το βραδυ που περασε ηταν πολυ πολυ ενδιαφερον μετα που σας εκλεισα... ;);););):oops::oops: να κανω μια σοκιν ερωτηση και ας ειναι ακομα πολυ πρωι???μην βγει και παραεξω ομως εεε??αμα εισαι απο πανω μενεις εγκυος??? :oops::oops::oops::oops::oops:

στελλα να το χαιρεσται το μωρακι...ειδες τι ομορφα που ειναι???για αυτο σας λεω μιας και την εκανε την αρχη η κατερινα αντε ολες μας σιγα σιγα...οχι τιποτα αλλο αλλα να ανοιξουμε παλι ολες μαζι το νεο θεματακι...

σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου και η κουμπαρα μου...να τους χαιρομαι και να χαιρεσται και εσεις τους αλεξανδρους σας...

φιλια θα τα πουμε πιο μετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε???παλι υσηχη νυχτα περασατε??μου φαινεται πως απο τοτε που αρρωστησε το ευακι σας χαλασε η διαθεση και δεν καθεσται..αντε γινε καλα κοριτσακι μου...γιατι θα παθουν στερηση σε λιγο τα κοριτσια και αντε να τις συνεφερουμε μετα..

πρεπει να ομολογησω παντως πως το βραδυ που περασε ηταν πολυ πολυ ενδιαφερον μετα που σας εκλεισα... ;);););):oops::oops: να κανω μια σοκιν ερωτηση και ας ειναι ακομα πολυ πρωι???μην βγει και παραεξω ομως εεε??αμα εισαι απο πανω μενεις εγκυος??? :oops::oops::oops::oops::oops:

στελλα να το χαιρεσται το μωρακι...ειδες τι ομορφα που ειναι???για αυτο σας λεω μιας και την εκανε την αρχη η κατερινα αντε ολες μας σιγα σιγα...οχι τιποτα αλλο αλλα να ανοιξουμε παλι ολες μαζι το νεο θεματακι...

σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου και η κουμπαρα μου...να τους χαιρομαι και να χαιρεσται και εσεις τους αλεξανδρους σας...

φιλια θα τα πουμε πιο μετα..

Να τουσ χαιρεσαι !!!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] πολιχρονοι!!!!!!θα σου πω μονο πως εγω απο πανω ημουν!!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops:βεβαια μπορει να ειναι και τυχαιο!! :oops: αντε με το καλο αν προσπαθειτε για μωρακι!!!!!! :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Στέλλα, μείνε μακριά από μαιευτήρια καλύτερα :lol::lol: ! Πλάκα κάνω, με το καλό σου εύχομαι να ξαναμείνεις εγκυούλα όποτε νιώσεις έτοιμη! εγώ δεν έχει τύχει να ξαναπάω σε μαιευτήριο, όταν είχε γεννήσει μια φίλη μου τον Απρίλιο δεν μπορούσα να πάω γιατί ακόμα θήλαζα (αντλούσα δηλαδή...). Φαντάζομαι όμως τη συγκίνησή σου!

Αχ κορίτσια, βλέπω τώρα τη μικρή που παίζει στο παρκοκρέβατό της και πολλές φορές προσπαθεί να σηκωθεί η καημενούλα αλλά δεν μπορεί να πιαστεί :( . Βαζει τα χεράκια στο δίχτυ, σηκώνεται στα γόνατα αλλά δεν μπορεί να κρατηθεί απο πουθενά. Τι να κάνω δεν θέλω να της πάρω και πάρκο γιατί ούτε έχω που να το αποθηκεύσω μετά αλλά σκέφτομαι κιόλας ότι αφού δεν ξέρω αν θα κάνω άλλο παιδάκι, τι να τα κάνω μετά όλα αυτά;

Μαρία να τους χαίρεσαι!! βλέπω πέρασες καλά το βράδυ ε; \M/ ! Εμείς που τέτοια τύχη, αδιαθέτησα προχθές. Νομιζω ότι μπορείς να μείνεις έγκυος και από πάνω, και από το πλάι και από πάνω στον πολυέλαιο άμα λάχει 8-} . Καλό είναι όμως αμέσως μετά να μη σηκώνεσαι και να κάθεσαι για 10-15 λεπτά ξαπλωμένη.

Βρε, τι τον θέλετε τον Ασκητή, έχετε εμένα την Ασκήτρια εδώ :)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι εχει κατι λαβες που μπορεις να παρεις για το παρκο και θα μπορει να πιανεται απο κει η μικρη...σε ολα τα παρκα προσαρμοζονται...ακομα και στα τζαμπο εχει...για δοκιμασε...

ευχαριστω για τις ευχες :P:P:P:P

μακαρι να πιασουν ...ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως πρεπει να μεινω μακρια!!!και να φανταστειτε για τουσ επομενους 8 μηνες εχω αλλες δυο γεννες!!στο ιδιο μαιευτηριο!!!!!!πωσ να κρατηθω αναρωτιεμαι???????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χρονια πολλα για τον αντρα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να τον χαιρεσαι,να ειστε αγαπημενοι μαζι με τον γιο σας και γρηγορα να ξαναγινει ΜΠΑΜΠΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλε γιατι φωναζω;μαλλον απο την χαρα μου :shock:

αργοτερα θα σας σχολιασω.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

ευη μας περαστικα με κοριτσι...

ειμαι κουρασμενη και νυσταγμενη η μικρη καθε 2 ωρες εκλαιγε και ξυπναγε...

μαρακι να τον χαιρεσε :D και απο πανω και απο κατω και δεξια.....πιανεις :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!σημερα λειπει ο μπεμπουλης μου για να κανονισω τελευταιες εκκρεμμοτητες της βαπτισης.οποτε ειμαι χαλαρη και αραχτη με το καφεδακι μου στο χερι.αχχχ ωραια ειναι και ποτε ποτε να ειμαστε και για τη παρτη μας λιγο βρε κοριτσια εστω και για μια ωρα!χθες πηγαμε στη πεθερα μου και καθοτι ιταλιδα ειχε φτιαξει πιτσα..του εδωσα και εγλειψε λιγο ζυμαρακι και κατενθουσιαστικε.τον βλεπω αμα συνεχισουμε ετσι να ξεκιναμε πρωινο ΄μe ligo espresaki sto frizolac μακαροναδα για μεσημεριανο και πιτσα(κατι ελαφρυ για βραδυνο) :lol::lol::lol::lol::lol: μενου αλα ιταλια!το κακο ειναι οτι ξεκινησαμε Tobrex s :lol:στο ματακι γιατι ειναι ερεθισμενο σε ενα σημειο τις τελευταιες μερες.αν δε περασει σε μια βδομαδα θα παμε σε ειδικο οφθαλμιατρο μας ειπε.αλλα μαλλον δεν ειναι κατι.

κοριτσια οσες δεν εχω ενημερωσει για τη βαφτισουλα μας με πμ και θελεται να ερθετε να μου στειλετε πμ για περισσοτερες λεπτομεριες.σας φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα νταν

ο φουσκακος μου ξυπναγε ολο το βραδι,μπα λεω μαλλον απο τα δοντια του ειναι μιας και δεν μας εχει συνηθησει σε τετοια!!!!

και τι βλεπω το πρωι ..........τον ειχα αλανιασε τα ρημαδια τα κουνουπια στο μετωπο!!!!!!

ψυχη μου

Μαρακι να χαιρεσαι τον συζηγο

Μαρα εφυγες?δεν θα το αντεξω καμ μπακ

ελενη οκ με την βαπτιση?????

αντε θα ηρεμησεις μετα

ρεββεκα πλακα κανεις?δεν ειχε ντοινγκ το βραδι ?χαχαχαχα

παναγιωτα τελειο αυτο για την βαπτιση...τι χρωματα θα βαλεις στον στολισμο?

κριμα δεν θα ερθω,μιας και θα εχω για φιλοξενια ενα τσουρμο απο πρεβεζα....θα μου χρωστας καφε και μπομπονιερα στο σπιτι σου.................ελπιζω εσυ να μου ερθεις ε ?????????

επισης οποια θελει να ερθει να μου στειλει σε πμ την διευθυνση τησ για να στειλω προσκλητηριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ξεραθηκα στον υπνο!! ο μικρος επαιζε στο κρεββατακι του κι εγω η μουλαρα-μανα κοιμομουν του καλου καιρου :oops:

ενω δεν εχω κανει και καμια σοβαρη δουλεια στο σπιτι,ενιωθα σαν ζομπι ολη μερα..παλι καλα που μαγειρεψα κι εφαγε κοτοπουλακι ;)

παω να του δωσω γιαουρτακι και μετα θα τον ετοιμασω να παει με τον μπαμπα του στον νονο-θειο γιατι γιορταζει..εγω δε θα παω γιατι δεν ειμαι και τοσο ευπροσδεκτη εκει :evil: ειχαν συμβει στο παρελθον κατι ιστοριες κι ο κυριουλης(αδελφος του Μανου) μου κραταει σταση,αλλα κι εγω δε παω πισω :evil::evil: τελος παντων,θα σας τα πω αλλη φορα....

το βραδυ θα παμε για ποτο ή θα κοιμηθουμε απο νωρις;

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρηνιώ σου έχω στείλει πμ, μην τυχόν και το χάσεις!

Μαρία μου έχουν δώσει αυτές τις λαβές που λες, νομίζω ότι λέμε τις ίδιες, 2 μου έχουν δώσει. Τις έχω βάλει στο παρκοκρέβατο αλλά η μικρή προς το παρόν τις βλέπει μόνο σαν παιχνίδι, τους γελάει και τις κρατάει σαν να είναι επιβάτης σε λεωφορείο :lol:

Κατερινάκι όλα καλά ε; σε 2 μερούλες θα έχουμε νέα για το σποράκιιιιι! μια χαρά μου ακούγεται το πρωινό του μπέμπη, για μένα τουλάχιστον είναι το ιδανικό καθώς μπορώ να ζήσω μόνο με εσπρέσσο, πίτσα και μακαρόνια. Περαστικά του για το ματάκι του, ελπίζω να μην είναι τίποτα.

Μαριέττα εγώ είμαι μέσα για ποτάκι το βράδυ αλλά δεν είμαι σίγουρη, περιμένω επισκέψεις σε λίγο αλλά πιστεύω ότι θα φύγουν νωρίς. Οπότε λογικά θα τα ξαναπούμε.

Η Αναστασία που είναι; και σκεφτόμουν και τη Μαιρούλα, έχει εξαφανιστεί καιρό αυτό το κορίτσι ελπίζω όλα να είναι καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ki egw to elpizw elenaki giati shmera einai poly xalia to miso kokkino kai oi flevitses petagmenes eksw.tha kanw liges meres ypomonh kai meta ua ton paw se ofthalmiatro :-(h alhthia einai oti shmera exw anhsyxisei poly giati kaue mera ginetai kai xeirotero.ti sto kalo?kai erethismos na htan tha toy pernage siga siga den tha ginotan xeirotero.

phgame kai sta tzampo shmera toy phrame koynisto alogaki kai zaxarwta gia ta paidakia sth baftish.me epia san kai kati sfaxtes sth koilia apo th koyrash kai twra eimai teza!paw na akinhtopoihthw sto krevati mexri ayrio.

sas filw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti egine vre kopelies erimose to themataki mas???? :(:( Egw shmera tha sas kanw parea alla me tsagaki to vradaki sto mpalkonaki :lol::lol::lol: Giati o laimos einai sparalia akomi alla eftuxos ta ala perasan..

Maraki na xerese ton antra sou, an kai apo oti vlepw ton xerese mia xara [smilie=love8.gif][smilie=love8.gif]

Ta nea sas ta diavasa to proi kai twra den thimame ti grapsate, oti thimame tha sxoliasw..

Stellitsa sou hrthe oreksh gia deftero mpempaki eee??? Mhn viazese kopela mou den se piran da kai ta xronia katse na apolafseis thn mpoumpou sou ligaki prwta kai vazeis mpros se kana duo xronia, lew egw twra les kai mou peftei logos alla gia sena to lew pou tha kourazese kai den tha prolaveneis na ksitheis me 2 mwra....

Katerhna esu kane pws den to diavases to telefteo, na einai kala to sporaki kai as kourasteis ligaki parapanw eee :D ??

Mirazete prosklitiria eee?? Eirhnh an sou stilw diefthinsh tha valeis kai ena aeroporiko isitirio mesa :?::lol::lol::lol:

Me to kalo na ginoun ta vaftisia sas koritsia, oxi tpt alo alla na mathoume kai to onoma ths nufoulas mou epitelous.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina giati den ton pate avrio kiolas ston ofthalmiatro afou einai toso xalia to mataki tou???

Ti na exei pathei o kakomiris??? Kale eirhnh o antras sou ofthalmiatros den einai????

Twra tha se malosw ligaki, pigene amesos na ksaploseis kai mhn kourazeis to sporaki mas akous..

Grigora sto krevati sou kai na mhn se dw edw mexria avrio....Filakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

δεν βλεπω κινηση!!!

ευη πως εισαι εσυ και το μωρο??

ειρηνακη μπααα ντοινκ με τετοια ξενυχτια δεν παιζει!!!

δεν εχω ορεξη ειμαι ψυχολογικα πεσμενη λογο αυπνιας!!!

επισης θελω να αλαξω παραστασεις,να μετακομισω,δεν ξερω κατι τελος παντων!!!

οταν ημουν ελλαδα καθε χρονο μετακομιζα....ετσι γιατι ηθελα...

παω να κοιμηθω γιατι ξερω τι με περιμενει....

δεν σχολιαζω κοριτσακια δεν εχω κεφια...

κατι μπομπονιερες ειδα πολυ ομορφες παναγιωτα...

και κατερινα αντε να τελειωνεις με τα βαφτισια και να χαλαρωσεις

μακαρι να μπορουσα να ερθω σε ολα τα βαφτισια....

α ευη μολις πατησα υποβολη ειδα τα νεα σου...αντε περαστικουλια....καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θα μπω σε λιγο γιατι ο μικρος θελει αγκαλιες :shock::shock: κατι που εχει να κανει απο βρεφος!!πανω που φτιαχνει η Λυδια,χαλαει ο δικος μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...