Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

αν το ονομαζαμε "στρουμπουλομωρακια φθινοπωρου?"

:lol::lol::lol: καλόοοοοοο......συγκεκριμένα, "στρουμπουλομωράκια φθινοπώρου 2011".......να μας πουν και τα υπόλοιπα κορίτσια την γνώμη τους!!!!!!!!! Αχ άσε Μαράκι μου κι εγώ γι'αυτό γκρινιάζω τις τελευταίες μέρες.....πάω σαν τον καρβουνιάρη, αργά και βασανιστικά!!!!!!!!! Ακόμα και πλευρό να αλλάξω στον ύπνο μιά ώρα κάνω..... :roll: Μου άνοιξες την όρεξη και δεν έχω καλοφάει σήμερα...λέω να φτιάξω μια σαλατούλα τώρα....

Την νέα ομάδα προτείνω να την πούμε "Ο Ανδρέας και η παρέα του".

Ρε συ Άννα Μαρία αυτός ο τίτλος μου θυμίζει μια παμπάλαια (σαν κι εμένα) σειρά στην τιβι "ο Ανδροκλής και τα λιοντάρια του" :lol::lol::-p:-p

Αγγελική μου το Ηλιαννάκι μας έχει προγραμματισμένη καισαρική για τις 14 Οκτώβρη, εκτός αν μας την σκάσει ο Χρηστάκος κι έρθει νωρίτερα.......πάντως και για μένα δεν το βλέπω να πηγαίνω μέχρι τέλος Οκτώβρη (28) που έχω ΠΗΤ.....πιστεύω μέσα στο πρώτο δεκαπενθήμερο θα έχω γεννήσει....

ο τίτλος που προτείνεις επίσης πολύ καλός........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχαχαχχαχα και νασια δεν εφαγα ολο το γιαουρτακι παω να βαλω και το υπολοιπο χαχαχα :D:D:D

συνηθως στις 2ες, 3ες γεννας πιο νωρις αγγελικακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κανετε?Πωπω από κει που λεγαμε ποτε θα φτασει η ωρα να γεννησουμε τωρα συζηταμε τον τιτλο του επόμενου ποστ.Νομιζω θα το εχουμε μεγαλη αναγκη να επικοινωνουμε τότε.Μονο που θα ζοριζόμαστε μαλλον χρονικα.Έχω ενα αγχος οτι δεν θα προλαβαινω τιποτα κ δεν θα ειμαι με τα καλα μου...

Περαστικα στην κορουλα σου Νασιούλα!

Αναστασία μου τι τρεχει με το σαχαρο?Είναι δυνατον να ξανακάνεις την καμπύλη?

Αγγελική μου μην αγνωνεσαι.Απλά λένε οτι οι επομενες γεννες συνηθως ερχονται πιο γρηγορα.Όπως κ το οτι γεννας πιο εύκολα.Δεν ειναι στανταρ ομως αυτό!Εγω συμφωνα με τις ανησυχίες μου έπρεπε ήδη να εχω γεννησει.. :oops:

Πάω να ριξω κανενα υπνάκο..Το βραδυ ειχαμε τραπεζι κ τελικα οι καλεσμενοι μας επεμεναν να παμε σπιτι τους γιατί δεν θελουν να κανω δουλειες με την κοιλιά στο στόμα.Παω λοιπον κ γω να στρωσω δερματακι αφού δεν θα εχω προετοιμασίες!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου, δεν αγχωνομαι απλα ανυπομονυπω!!ο γιατρος μια μου λεει οτι πριν απο τις 28/9 δεν με αφηνει να γεννησω.. Ο υπερηχος λεει μια 28/9 μια 4/10, μια 10/10... Οτι να ναι.. Εγω η καημενη απλα ανυπομονω...

Μαρια μου, εσυ ετοιμασες τα πραγματα? ρουχα κτλ.. Βαλιτσα ποτε να φτιαξουμε? ελεγα οταν μπω στον μηνα μου...να την ετοιμασω..τι λετε εσεις?

Μαρακι, ειναι πρωτη γεννα αλλα τριτη εγκυμοσυνη!!ως τι πιανεται τωρα αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ως 1η φορα μαλλον αγγελικακι! βαλιτσα απο δω και περα φτιαξτην οποτε βρεις χρονο μην την αφησεις τελευταια στιγμη αλλα ενταξει δεν χρειαζεται να ανχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα....πρώτη γέννα καλό μου!!!!! Εμένα θα είναι τρίτη γέννα....και το πρώτο που έχασα γέννα έκανα και μου πήρε 48 ώρες :shock: .......στην κόρη μου έκανα 5 ώρες.......τώρα???????? Λέτε να την βγάλω την μπέμπα πριν προλάβω καν να πάω στην κλινική????? :lol: σαν αυτές που γεννάνε μέσα στα ταξί...... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια να σου εξηγησω....πηγα μια φορα για καμπυλη ζαχαρου πινοντας 100 ml με 1 ληψη νηστικια και αλλες 2 φορες ληψη.Την ειδε ο διαβητολογος και μου ειπε πως επρεπε να μου κανουν 3 ληψεις μετα την γλυκοζη, εκει δειχνει τι γινεται και πηγα και την ξαναεκανα.Απο τις 3 τιμες λοιπον οι 2 ηταν ανεβασμενες πανω απο το οριο και η τελευταια ηταν κατω απο το οριο.Επειδη μου λεει οι 2 απο τις 3 ειναι πανω εχεις διαβητη κυησης.

Σημερα πηγα εκανα διασταρωση το μηχανημα ζαχαρου με το μικροβιολογικο και ειχαμε 80 μοναδες διαφορα..τυχαιο,λογο χαλασμενου μηχανηματος, δεν ξερω....και λεω να ξανα κανω αυριο να δουμε τι γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη ειμαι αντελως ασχετη, ποτε θεωρειται τελευταια στιγμη??εγω παντα στην ζωη μου τα προγραμματιζω ολα απο νωρις αλλα παντα κατι συμβαινει και τα κανω τελευταια στιγμη!!μαλλον απο οργανωση σκιζω!!!

Κατερινακι, την γλιτωσες γι αποψε!εσυ ετοιμασες τιποτα??

Νασια, λες να ειναι τοσο βιαστικη η μπεμπα??συγνωμη, οταν λες 48ωρες, εννοεις δυο ολοκληρες μερες????Λεγε μου τετοια... Και καπου αλλου το διαβασα αυτο για τις πρωτοτοκες οτι μπορει να παρει πολυ ωρα!!!Ωραια, θα καλοπερασουμε!!Εβιβα κοριτσια!!!ασπρο πατο!!οπα!ε ρε γλεντια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη, οταν λες 48ωρες, εννοεις δυο ολοκληρες μερες???

Ναι δύο ολόκληρες μέρες....μου κάνανε δύο φορές πρόκληση αλλά εμένα δεν ήταν η ώρα μου να γεννήσω (ήμουν 6 μηνών) και ο γιατρός μου ήθελε να γλιτώσω το μαχαίρι γι'αυτό και δεν μου έκανε καισαρική......στον κανονικό τοκετό δεν νομίζω ότι αφήνουν τις γυναίκες να παιδευτούν τόσο πολύ.....Μην αγχώνεσαι είπαμεεεεεεε....όλα καλά θα πάνε και ο μικρός θα συνεργαστεί άψογα!!!!!!!! Δεν θα αφήσει την μανούλα του να ταλαιπωρηθεί...θα το δείς!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχχααχαχαχα παρεμε ενα τηλεφωνακι και θα σου στειλω εγω το τζετ μου να πας σε χρονο ντε τε! ;):lol::lol::lol::lol::lol:

Λες να χρειαστώ τόοοοοσοοοο γρήγορο μεταφορικό μέσο?????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κουκλίτσες....;)....ωραία κουβεντούλα κάνετε από ότι διαβάζω..:)......μετά το Χριστινάκι μας που έκανε την αρχή μπήκαμε στην σκυτάλη των γεννήσεων....:)......έφτασε η ώρα για τις περισσότερες....εμείς έχουμε ακόμη.... :lol::lol: .......

Αναστασία μου...καλά θα κάνεις να επαναλάβεις αύριο μια μέτρηση σακχάρου και να μιλήσεις με τον γιατρό σου...όχι τίποτα δηλαδή, φαντάζεσαι τελικά να μην έχεις και να βασανίζεσαι άσκοπα και άδικα με την διατροφή..!!!!! :x:x:x ....

Νάσια μου η Μαρία σου ταλαιπωρήθηκε εε?....αχχχ.....περαστικούλια της.....:)...

Αγγελική μου μην αγχώνεσαι....όπως και να έχει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα έστω και αν πάρουμε όλες τις μέρες μέχρι την ΠΗΤ ως πρωτότοκες...:)

Μαρί μου όλα ετοιμάζεσαι και εσύ εε?....

Δώρα μου με το καλό αύριο να δεις την μικρούλα σου και να την απολαύσεις...:)

Καλά Άννα ΜΑρία.... :lol::lol::lol: .....είσαι φοβερή.....ψηφίζω δαγκωτό το επόμενο ποστάκι μας να έχει τον τίτλο που ανέφερες..... :lol::lol::lol: ....Ανδρέας και πάλι Ανδρέας.... :lol::lol::lol: ...σε φιλώ...:)

Κατερινούλα πλησιάζεις και εσύ κοπελάρα μου εεε?....μια χαρούλα..:)

Πολλά φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για γεννες λετε εεε???Εγω στη πρωτη νομιζω γεννησα σχετικα γρηγορα..με ειχαν πιασει οι πονοι το βραδυ και περιμενα μεχρι τις 6 το πρωι για να γινουν καθε 8 λεπτα..ετσι φυγαμε για νοσοκομειο φτασαμε στις 7...καναμε τα κλασικα εξετασεις και ξυ-κλι...μου βαλανε ορο και αρχισαμε...στις 2 το μεσημερι ειχα γεννησει..οι ωρες περασαν γρηγορα και ωραια μιας και ειχα κανει επισκληριδιο..σημερα ειχα πονους...μεχρι να παρω τα χαπια να ηρεμισω...πεθανα..με βλεπω μολις τα κοβω να γενναω σχετικα γρηγορα..ολη μερα κουνιεται σαν τρελη η μικρη..μου αρεσει να βλεπω τα βουνα στην κοιλια μου..αντε λιγο εμεινε μεχρι την Παρασκευηηη...βρεχει εδω..δροσιστικαμε...κοριτσια εγω ολη μερα κοιταω το καροτσι...αχχχ να γεμισειιι...Νασια μου περαστικα στη μικρουλα...φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου μετράς αντίστροφα ώρες πλέον και όχι μέρες μέχρι να πάρεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά......έμεινε ελάχιστο....:)....όλα θα πάνε καλά....:)...και θα γεμίσει και το καροτσάκι σου...:)......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου...Νία μου.....:)...εμείς έχουμε ακόμη εεε.....!!!....αχχχχ....πότε θα έρθει και η δική μας στιγμή που θα πάρουμε τα νινάκια μας αγκαλιά...:)....αχχχχχ...... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε ρε κορίτσια;

Το πόσο γρήγορα γεννάμε δε νομίζω ότι έχει πάντα να κάνει με το ποια γέννα στη σειρά είναι. Μια φίλη μου την πρώτη φορά γέννησε 15 μέρες πριν την ΠΗΤ και τη δεύτερη φορά γέννησε με πρόκληση τέσσερις μέρες μετά την ΠΗΤ.

Προηγουμένως είχα πάει στο κομμωτήριο να κόψω λίγο τα μαλλιά μου. Τι να τα κόψω δηλαδή, ελάχιστα μου πήρε τη φράντζα και τις άκρες πίσω, επειδή θέλω να τα μακρύνω, για να μπορώ να τα δένω, γιατί φαντάζομαι όταν γεννηθεί το μωρό δε θα έχω χρόνο ούτε για λούσιμο! Αφήστε που τα μαλλιά μου κάτω χωρίς αφρό δεν παρουσιάζονται, και καλύτερα να μη βάζω αφρό και να τον αναπνέει το μωρό... Οπότε, καλύτερα δεμένα.

Τέλος πάντων, στο κομμωτήριο βρήκα μια παλιά μου "φίλη", σαραντάρα, γεροντοκόρη και κακιασμένη. Είχα να τη δω πολλά χρόνια, επειδή ψυχράνθηκε μαζί μου που αρραβωνιάστηκα και παντρεύτηκα!! Μιλάμε για την πρύτανη των κουτσομπόλων και την αρχιστράτηγο των ζηλιάρηδων. Μπαίνω, τη βλέπω, συνειδητοποιώ ότι δεν προλαβαίνω να το σκάσω, τη χαιρετάω κάπως ψυχρά. Ευτυχώς με βάζουν να καθίσω στην άλλη άκρη (το κομμωτήριο πάρα πολύ μικρό), είχε και φασαρία απ' τα πιστολάκια. Όποτε σταματούσε το πιστολάκι, αυτή έβρισκε ευκαιρία να ρωτήσει, αν είμαι έγκυος, σε ποιο μήνα είμαι, πού μένουμε, αν χτίσαμε σπίτι, πού δουλεύω, τι κάνει ο αδελφός μου, πού δουλεύει, τι κάνει ο πατέρας μου, αν πηγαίνει εκκλησία γιατί δεν τον βλέπει. Εγώ να της μισοαπαντάω και να τη γράφω, κι αυτή εκεί, στημένη δίπλα μου με την πετσέτα στο κεφάλι να με πρήζει, να με ρωτάει και να με ξαναρωτάει.

Την κομμώτρια την τρέλανε, έκανε λες και την είχε αλυσοδέσει η γυναίκα και τη βασάνιζε...

Μιλάμε, αυτή η γυναίκα είχε προσπαθήσει παλιότερα να καταστρέψει το γάμο της ξαδέλφης μου, μου έβαζε λόγια να χωρίσω με τον άντρα μου, και όποτε άκουγε για ατυχίες σε γάμους, κ.λπ., αγαλλίαζε! Όσο για το κουτσομπολιό, είναι ικανή να πάρει κάποιον από πίσω με το αμάξι για να δει που μένει, ξέρει απ' έξω τα νούμερα απ' τις πινακίδες όλης της Λάρνακας, και εννοείται ότι το τόσο το κάνει τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο, με τέτοιο τρόπο ώστε να φαίνεται κάτι δεδομένο και όχι απλή υπόθεση.

Αρχικά συγχύστηκα που την είδα, μετά τη λυπήθηκα, έτσι που δεν έχει ζωή και ζει μέσω των άλλων.

Δίδαγμα: ποτέ ξανά Τετάρτη απόγευμα στο κομμωτήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΧΡΟΝΙΚΑ ΑΦΟΥ ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 35Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΑ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΗΚΟΥ ΗΦΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΨΥΧΟΠΛΑΚΩΤΙΚΕΣ. ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ....ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ.

ΚΑΛΑ Η ΑΦΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου......όπως ακριβώς το έθεσες......ποτέ ξανά κομμωτήριο Τετάρτη....:)......για να αποφεύγουμε δυσάρεστες συναντήσεις...;)...τί κάνει ο Ανδρίκος?....

καλώς ήρθες Επιστήμη στο παρεάκι μας..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koyklitses moy ti kanete ka;e polylogoydes mia wra ekana na diabasw kai twra ante ta exw ksexasei ola xaxaxxaxa.......nasia moy perastikoylia sthn mikroyla soy............ftasame na leme gia gennes kale pwpwpwwp mas anapse fwties to xristinaki mas poy mallon shmera tha einai spitaki pia e???????

nai miki moy emeis argoyme akoma xixixixxi

episthmh kalws mas hrthes kai me to kalo soy eyxome to mwraki soy............................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααααααα....τι κανουμε κορτσουδια?

Επιστημη καλως ηρθες στην τρελοπαρεα μας και με το καλο το μωρακι σου.Θα περασεις ωραια εδω περα και ευχαριστα, ειμαστε καλο παρεακι!!!

Εκανα μια μικρη παρασπονδια τωρα το βραδυ, αν μπορουμε να την πουμε ετσι....εφαγα γυρο κοτοπουλο ομως οχι χοιρινο που απαγορευεται,με ντοματουλα και τυροσαλατα σε ψωμακι!!!Θα μετρησω ζαχαρο σε λιγο να δω τι εκανα!! :?

Μικι θα ερθει και η δικη μας σειρα δεν αργει...οταν ακουω για γεννες οντως νιωθω μια νοσταλγια της δικης μου ημερας....και περιεργεια πως θα ειναι,θα πονεσω,θα κλαψω,θα γελασω τι θα κανω αραγε?Θα πλακωσω τον αντρα μου στις σφαλιαρες την ωρα των οδινων?χεχε καλο μου ακουγεται!!

Γιατι κοριτσι μου ποναει η κοιλια σου, πετρωματα εχεις?

Αννα Μαρια μηπως σε παρακολουθουν και δεν το ξερεις?χμμμμ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...