Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν7


Recommended Posts

ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕ ΤΟ ΜΗΝ.ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!Κ ΓΩ ΠΡΟΣΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ Κ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ.ΕΣΕΙΣ?ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑ ΣΤΙΣ 14 ΣΕΜΠΤΕΒΡΗ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΓΙΑΤΙ ΠΕΙΝΑΩ ΤΡΕΛΑ!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα μαρια, σορυ αλλα η πεθερουλα ειναι για τα πανηγυρια!!!πεταξε τα καλε τα παλια και τα ξεχειλωμενα!τι τα κρατας??πιανουν χωρο..εγω δεν αντεχω να εχω πραγματα στην ντουλαπα και στα συρταρια τα οποια δεν τα εχουμε χρησημοποιησει τα τελευταια δυο τρια χρονια.. Σουτ και πεταμα!εχω κρατησει μονο καποια λιγα κομματια που εχουν συναισθηματικη αξια.. Τιποτα αλλο.. Οσο για τα καινουργια που λες που εχουν γεμισει τα συρταρια, στειλε τα κι εσυ με την σειρα σου δωρο στην πεθερα να τα δωσει στις κουνιαδες με την δικαιολογια οτι δεν σας κανουν η οτι ειναι πολλα κι ειναι κριμα να τα φαει ο σκωρος!θα το καταλαβει και δεν θα ξαναστειλει!

Δωρα μου, ανεκτημητη αξια τα ρουχα της κουνιαδας!τι λες?!να τα κρατησει η πεθερουλα και να μην τα αποχωρηστει.. Ειναι κριμα.. Εσυ ξεκινησες αγορες?τι πηρες στο κοριτσακι μας?

Βανεσσακι, αφου τελειωσες ολη την γλυκοζη ,οπως λεει και η λενα, τελικα δεν εχεις διαβητη κυησεως!παλι καλα!προσεχε ομως!

Ηλιαννα μου, πηγα προχθες στον γιατρο γιατι ειχα λιγο αιματακι και θα ξαναπω την τριτη ..

Τι αλλο?τι αλλο?

Παω να κανω κι εγω ενα μπανακι και να παω την φανουροπιτα στην εκκλησια.. Βαρεθηκε κι ο πατερ να με βλεπει καθε παρασκευη με μια φανουροπιτα στο χερι.. Συνεχεια με ρωταει ποτε γενναω.. Μου ζητησε να τον παρουμε τηλ οταν γεννηθει το μωρο να ερθει στην κλινικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, τα δικά μου τα πετάω, τα δικά του δεν είναι δικά μου να τα πετάξω. Τώρα ελπίζω να έβαλε μυαλό και να πετάξει τα σκισμένα/ξεχειλωμένα.

Καλά, η πεθερά δεν καταλαβαίνει με τίποτα!!! Παλιά πήγαινε και μου αγόραζε ρούχα με το κιλό. Κάκιστης ποιότητας εννοείται, και ακόμα ακόμα χειρότερου γούστου! Μια φορά εκνευρίστηκα φοβερά, γιατί απ' αυτά που μου έστελνε ήταν λες και νόμιζε ότι κάνω πεζοδρόμιο. Μιλάμε για κάτι φούστες λεοπαρδαλέ μέχρι τον αφαλό, κάτι πουλόβερ με βάτες και τα μανίκια κοντά (μου έρχονταν κοντά, δεν ήταν κάπρι), κάτι παντελόνια μπορντώ ή τζιν με την Άρτα και τα Γιάννενα πάνω, κάτι πουκάμισα με χρυσά κουμπιά και δαντέλες, κάτι φουστανάκια καλοκαιρινά απ' αυτά που φορούσε η Βουγιουκλάκη στην "Αλίκη στο ναυτικό". Κάποια στιγμή είπα στον άντρα μου να της πει να μη μου δίνει τόσα ρούχα, γιατί δεν έχουμε χώρο και του λέει "τι θα πει δεν έχετε χώρο; Τρία δωμάτια δεν έχετε; Ε, τόσα δωμάτια και δεν έχετε χώρο να βάλετε τα ρούχα;". Γι' αυτήν μια καρέκλα είναι απολύτως αποδεκτός χώρος φύλαξης ρούχων... Οπότε, μπορείς να καταλάβεις...Τα περισσότερα τα κατέβασα Κύπρο και τα δώσαμε σε ενορίες, αλλά φαντάζομαι ούτε οι φτωχοί θα τα ήθελαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ καλα λεω εγω πως τα'χω παιξει τωρα τελευταια , λιγο η εγκυμοσυνη , λιγο οι ορμονες , λιγο η ζεστη , πολυ η μνημη μου ......αφηστε!!!!!χαχαχα!!!!!!

μυριαμακι μου τωρα που ειπες , κ εδω προχθες σε μια παραλια πεταγανε χαρταετο!!!!!!χαχα πλακα ειχε!!!!!!

εκαες κ τα νυχακια σου ,μια χαρα!!!κ εγω χθες το βραδυ τα εφτιαξα γαλλικο με κατι βλακειουλες σχεδιακια!!!!!

φιλακια στην κοιλτσα!!!!

αννα μαρια καλα λεει η αγγελικη στειλε κ εσυ καλα δωρακι στην πεθερουλα!!τι μονο αυτη θα σου στελνει??? :lol::lol::lol:;);)

αγγελικη μου απο μνημη .....ασε !!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: αχ κ εγω θελω ποσο καιρο να παω κυριακη εκκλησια ομως μου ειναι δυσκολο να ξυπνησω το πρωι, κ ετσι....!!!

λοιπον κοριτσακια μου σας αφηνω παω να κανω μπανακι , ξυρισματακι κ να κανω κ λιγο τα μαλλια γιατι μολις ερθει η μαμα μου να της αφησουμε τα παιδια να παω γιατρο νωρις μη μας παρει μεσανυχτα!!!!!!

φιλακια πολλα!!!!!!τα λεμε το βραδακι......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε αννα μαρια?!απο την μια λεω καλοσυνη της που σε σκεφτεται και παει και αγοραζει (οσο και να κανουν κατι πληρωνει κι αυτη, και στο κατω κατω μπορει για το δικο της γουστο να ειναι θεικα) αλλα απο την αλλη εγω οταν αγοραζω κατι για καποιον,δεν το παιρνω ποτε συμφωνα με το προσωπικο μου γουστο και στυλ αλλα συμφωνα με το στυλ του αλλου..

Οσο για το οταν δινεις στον αλλον κατι παλιο και μεταχειρισμενο, το θεωρω καπως ασχημο.. Σαν να υποτιμας τον αλλον..δεν ειμαι καμια σνομπ η ψιλομυτα αλλα οσο ναι ναι με ενοχλησε οταν προσφατα μου εφεραν καποιοι συγγενεις του αντρα μου ενα παιδικο καροτσι σπασμενο και σκισμενο, δεκαπενταετιας, και μας ειπαν οτι θα το φχαριστηθουμε πολυ κι ειναι βολικο και τελειο και μας ειπαν και ποσο εκανε.. Τα πηρα στο κρανιο μιλαμε!ειπα ομως ευχαριστω ομως και την αλλη μερα το εβαλε ο αντρας μου στην αποθηκη της μανας του..εφεραν και κατι αλλα πραγματα αλλα οσο το σκεφτομαι μου ανεβαινει η πιεση..ξεθωριασμενα και παλια.. Καλα λεω στον αντρα μου, εβγαλαν την υποχρεωση μια χαρα!αν ειναι δυνατον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΠΕΤΑΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΧΕΙΛΩΜΕΝΑ Κ ΚΙΤΡΙΝΙΣΜΕΝΑ....ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!!!!!Η ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΘΑ ΕΧΕΙ Κ ΣΥΡΤΑΡΙΑ Κ ΡΑΦΙΑ Κ ΓΙΑ ΚΡΕΜΑΣΤΑ ΡΟΥΧΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΝ ΘΑ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΚΡΕΜΙΟΥΝΤΑΙ.

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑΙ ΕΚΑΝΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΝΥΧΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΓΑΜΟ Κ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΤΙ ΦΙΛΩΝ ΜΑΣ Κ ΝΑ ΠΑΩ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΙΝ ΕΙΜΑΙ ΟΤΙΝΑΝΕ.

ΟΤΙ ΠΕΤΟΥΣΕ ΧΑΡΤΑΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΚΛΠ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

Κ ΓΩ ΑΠΟ ΜΝΗΜΗ ΧΑΛΙΑ ΠΕΧΕΙ Κ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΡΟΛΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!!!

ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ Κ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΛΙΓΟ!!!!!!!!ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ....Ο ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΣ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΦΟΥΛ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, η μάνα του άντρα μου δυστυχώς όταν αγοράζει κάτι το αγοράζει σύμφωνα με το δικό της γούστο, το οποίο θεωρεί μοναδικό. Πώς ήταν η Πελαγία Μουστοξύδη στους "Λατρεμένους μου γείτονες"; Πολύ πολύ πολύ χειρότερη... Βασικά, είναι ο ορισμός του κιτς.

Εγώ θα πάρω μεταχειρισμένα ρουχαλάκια και γενικά μεταχειρισμένα πραγματάκια από φίλες μου. Αλλά θα τα δω, κι άμα δω κάτι με λεκέδες που δε βγαίνουν, ξεφτισμένο, κιτρινισμένο, πετρωμένο απ' τα πλυσίματα, σπασμένο, κ.λπ., δε θα το πάρω, και δε νομίζω ότι θα σκέφτονταν μου το δώσουν κιόλας. Η πεθερά πάλι, είναι όπως τους συγγενείς του άντρα σου.

Λέω στον άντρα μου ότι τα καινούρια ζιπουνάκια (τελικά ζιπουνάκια είναι όλα αυτά, όχι φορμάκια) δε θα μπορέσουμε να τα χρησιμοποιήσουμε, λόγω εποχής, και μου λέει, ε μπορεί να κάνουμε άλλο παιδί και να τα βάλουμε σ' αυτό. Του λέω, καλά, πλάκα κάνεις; Μας ψωνίζει για ένα μελλοντικό παιδί που ενδεχομένως κάνουμε και ενδεχομένως γεννηθεί καλοκαίρι; Όσο για τις κοριτσίστικες πυτζάμες για δίχρονο παιδί, τι να πω; Και για τα παλιωμένα ρούχα που δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήσω, αλλά αυτός αποκλείεται να δεχτεί να πετάξουμε... Ή για τα μωρομάντηλα... Και μου λέει "ό,τι σου δίνουν να λες κι ευχαριστώ". Ε, δε θα πετάξω κι απ' τη χαρά μου για μια σακούλα τιγκαρισμένη άχρηστα πράγματα, τα οποία απλά θα πιάνουν χώρο στις ντουλάπες μου.

Παλιά όταν ήμασταν Θεσσαλονίκη, έστελνε καμιά φορά κανένα δέμα με τα ΚΤΕΛ. Το τι μαλακίες έβαζε μέσα... Πέρα απ' το λάδι που ήταν το βασικό προϊόν, έβαζε ό,τι έβρισκε μπροστά της. Χαρτομάντηλα, καραμέλες Χολς, σπίρτα, κρουασάν. Κι όταν επεσήμανα στον άντρα μου τον παραλογισμό του πράγματος, μου έλεγε "ε, της αρέσει να μας ψωνίζει"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια ....

Χριστινακι μου εδω πάλι εεε?????δεν πειράζει έφτασε η ώρα όμως ....αχχχχχχχ τέλεια την Τρίτη θα τον έχεις ακγαλιτσα σουυυυυ

Καλα αννα Μαρια έχω ξεραθει στα γέλια τη είναι καλε αυτή η πεθερά χαχαχαχαχαχαχα....

Εγω όλη την μέρα σήμερα είμαι έξω πήγαμε σε πελάτες με τον αντρουλι μου μετα για φαγητό και ήρθαμε στο μαγαζί την έπεσα λίγο και ξεκουραστικα και τώρα περιμένω να ανοίξει ο γιατρός του ταε που μου γράφει τις ενέσεις να γράψω πάλι πωπωωπωπ και βαριεμε τώρα να πάω εκλεισα και ραντεβου να δω τα ζουζουνια μου 1 του μήνα που ερχετε ο γιατρός μου. Άντε να έρθει η πεμπτηηηηηηη σας αφήνω να πάω τα λέμε το βραδάκι πάλι φιλακια σε ολεσσσσσσσσς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκές μου!!!!!!!!

Άννα Μαρία μου τι να πω για την πεθερούλα σου, σας έχει υποχρεώσει κατά καιρούς

με τα καλούδια της....

Αγγελικούλα είχες καλό μου αιματάκι;Δεν το είχα διαβάσει,πως είσαι τώρα;Να προσέχεις

πολύ!!!!!!!!!!!!!Καλά γι ατο καροτσάκι το σκισμένο δεν σχολιάζω.............Αηδία!!!

Εγώ ψώνισα κάτι γλυκούλια φορμάκια αλλά μπερδεύτηκα.Πήρα 3 για 0-3, 6 για 3-6 και

10 για 6-9.Μου έλεγαν οι πωλήτριες να μην πάρω κανένα για 0-3 τι να πω;

Είδα και καροτσάκι αλλά δεν το αποφάσισα ακόμα.Χίλια μου έδειξαν στο Λητώ...........

Από βδομάδα θα πάω να δω μια φίλη μου που γέννησε πριν ένα μήνα και θα συλλέξω

καμιά πληροφορία γιατί είμαι εντελώς άσχετη!!!!!!!Καλά τα ρουχαλάκια μια σκέτη γλύκα!!!

Νια μου άντε να δεις τα ζουζουνάκια σου και εγώ ανυπομονώ!!

Muriamaki και εγώ έχω νεύρα τις τελευταίες μέρες, δεν είσαι η μόνη, έχεις παρεάκι!!

Όμορφα που έκανες τα νυχάκια σου και ανανεώθηκες!!!

Τα φιλιά μου σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, άμα δεν είχαμε την πεθερά, τι θα κάναμε; Πώς θα ζούσαμε; Δεν είναι κακός άνθρωπος, απλά είναι από άλλο πλανήτη τελείως...

Τώρα είπε στον άντρα μου ότι μετά που θα σαραντίσω μπορεί να έρθει... Μπρρρρρρ........... Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω...........................

Με έπιασε μια τρομερή αδυναμία και υπνηλία το απόγευμα και πήγα και ξάπλωσα. Με πήρε και ο ύπνος για λίγο, κι ευτυχώς τώρα είμαι καλύτερα!

Ηλιάννα, κι εγώ κάπως όπως εσένα, σπάνια πηγαίνω πλέον Κυριακές στην εκκλησία, γιατί τελειώνει πάρα πολύ νωρίς, κατά τις εννιά-εννιά και κάτι, και δεν μπορώ να ξυπνήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια, ηρθαμε κι εμεις!

Ειχα παει στον αγιο φανουριο να παω την πιτα και γινοταν χαμος.. Ειχαν στησει παγκους και εχουν μικρο πανηγυρακι, γινοτανε ομως χ;μος, ειχαν κλεισει τους δρομους απο δω κι απο κει και δεν ειχαν βαλει ολες τις ταμπελες, μπηκα κι εγω με το αυτοκινητο μεσα στο πανηγυρι...ερχονταν κι απο απεναντι αλλοι...το μονο ευτυχημα ειναι οτι παρκαρα πολυ κοντα στην εκκλησια.. Καλα απο φανουροπιτες ειχε παρα μα παρα πολλες.. Ειχαν βγαλει και την εικονα εξω για να προσκυνα ο κοσμος..

Δωρα μου, με γεια τα ρουχαλακια του μωρου!γιατι να μην παρεις για 0-3?δεν το καταλαβα.. Επειδη και καλα σου κανουν κι αρκετα δωρα?καλα αυτο δεν το καταλαβαινω... Τα δωρα τα φερνουν αφου γεννησεις...δεν λες φερτε τα πριν για να τα πλυνω και να τα ετοιμασω.. Για καροτσακι ειδες καποιο που να σου αρεσει.. Εγω δυσκολευτηκα πολυ να βρω καποιο που θα ικανοποιησει ολες τις απαιτησεις μου.. Μεχρι και στο δρομο κοιταζα οταν εβλεπα μαμαδες με καροτσια, τι καροτσι εχουν οι περισσοτεροι ´... Ευτυχως αυτο που πηρα τα εχει ολα οσα εψαχνα, μακαρι να βολεψει..

Ρε κοριτσια μου λενε κι εμενα θα σου φερουν απο κεινο κι απο το αλλο κτλ.. Αλλα αυτα τα χρειαζεσαι πριν γεννησεις.. Ειναι δυνατον να μην παρεις ρουχαλακια, αποστειρωτη(που το θεωρω αναγκαιο γιατι μπορει να χρειαστει να αποστειρωσεις ενα μπιμπερο ολις πασνσπιτι για οποιονδηποτε λογο) και αλλα ποθ ειναι αναγκαια και να περιμενεις ποτε και αν σου φερουν?ζησε μαη μου...

Νια μου, τρεχαματα σημερα ε?ελπιζω να μην κουρασες τα μωρακια!

Αννα μαρια, αφου θα ερθει και η πεθερα οταν γεννησεις μια χαρα εισαι.. Ενα σου λεω μονο.. Κανε χωρο στις ντουλαπες για τα προικια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ξερει καμια πως κανω επικολληση εικονα απο αλλη σελιδα?βρηκα την εικονα , εκανα αντιγραφη ,παταω να μου κανει επικολληση στο πλαισιο ππυ γραφω αλλα δεν μου βγαζει επικολληση καθολου σαν επιλογη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική, κι εγώ τον ίδιο προβληματισμό έχω. Μου έχουν πει διάφοροι "εμείς θα σας πάρουμε τον αποστειρωτή", "μην αγοράσετε ενδοεπικοινωνία, θα σας την κάνουμε δώρο εμείς", αλλά είτε που θα έρθουν να μας επισκεφθούν δύο μήνες μετά τη γέννα, είτε, ακόμα χειρότερα, θα ξεχάσουν ακόμα κι ότι μας το είπαν. Οπότε, μάλλον θα τα πάρω όλα και δε θα βασιστώ σε κανέναν απολύτως.

Όσο για την εικόνα, νομίζω ότι πρέπει να την σώσεις στον υπολογιστή σου και να την βάλεις ως συνημμένο στην απάντησή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, σε δεκαπεντε μερουλες περιπου μοαινω στον μηνα μου και θελω να τα εχω ετοιμα.. Ετσι κι αλλιως δεν μου ειπε κανεις οτι θα μου παρει το ενα η το αλλο και δεν περιμενω να τρεξω μια βδομαδα πριν γεννησω για αγορες.. Τωρα βασικα μου εμεινε μονο το ριλαξ και θελω να παρω κι ενα μουσικο περιστρεφωμενο για το κρεβατακι του.. Τα υπολοιπα τα πηραμε ολα..

Οσο για την εικονα, δεν γραφω απο υπολογιστη η λαπτοπ αλλα απο ipad,πως θα την κανω save sto ipad?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω ότι αυτοί που θα μας επισκεφθούν θα πάρουν προηγουμένως ένα τηλέφωνο να ρωτήσουν τι έχουμε πάρει, τι χρειαζόμαστε, κ.λπ. για να μη μας φέρνουν πράγματα που έχουμε ήδη. Φυσικά, πρέπει να έχουν και στοιχειώδες iq, κάτι που πολύς κόσμος δε φαίνεται να διαθέτει.

Δεν ξέρω πώς λειτουργεί το i-pad, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και εγω απο το σπιτάκι μου επειτελους γυρίσαμε Χαχαχα .......πήγα και πήρα το μαξιλάρι του θυλασμου γιατί δεν μπορώ πια να κοιμηθώ καθόλου .........είναι για μετα για το μωρό αλλα είναι και για εμας ........και είδα και πραγματάκια. Για τα νινακια μου μου ερχόταν να τα πάρω όλα αλλα ούτε μια πιπιλα δεν περνώ ακόμα μόλις πάω 30 εβδομάδες θα αρχίσω τα ψώνια πρώτα ο θεός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νία, τι είναι ακριβώς το μαξιλάρι θηλασμού; Το είδα στον κατάλογο του mothercare, αλλά δεν κατάλαβα σε τι ακριβώς χρησιμεύει. Είναι απαραίτητο να το πάρουμε ή απλά είναι βοηθητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μου βοηθητικό είναι αλλα εμένα θα με βολέψει πιστεύω και τώρα πολυ αλλα και μετα το κρατάς και βάζεις το μωρό επάνω για να το θυλασεις και να μην κουραζεσε να κρατάς το χέρι ψηλα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, καλό ακούγεται. Να ρωτήσω κάτι που μάλλον είναι βλακεία. Μέσα στο σλινγκ το μωρό μπορεί να θηλάσει; Μπα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

Μοναχούλια μείνατε????? Πού είναι οι υπόλοιπες γκαστρούλες????

Τα 0-3 σας λένε να μην τα πάρετε γιατί συνήθως κάνουν για τις πρώτες 40 μέρες και μετά πρέπει να αλλάξετε νούμερο.......είναι πολύ μικρά και δεν φτάνουν μέχρι τους 3 μήνες! Αν πάρετε 0-3 πάρτε λίγα......όσο για τα δώρα κανένας (ίσως εκτός από κάποιους πολύ στενούς συγγενείς) δεν θα ρωτήσει τί θέλετε, θα σας φέρουν ότι να'ναι...το πιο πιθανόν ρουχαλάκια χειμωνιάτικα μεν αλλά για 6-9 μηνών που θα είναι ντάλα κατακαλόκαιρο και θα σας είναι άχρηστα......εγώ έχω μια ντουλάπα ρούχα που τα περισσότερα η Μαρία μου δεν μπόρεσε να τα φορέσει!!!

Άννα Μαρία να την χαίρεσαι την πεθερά.......σαβουρομαζώχτρα κι αυτή ε????? Κάποια σλίνγκ είναι έτσι φτιαγμένα που μπορείς και να θηλάσεις......αν πάς στο Αστεράκι έχει φωτογραφίες με διάφορα σχέδια (δεν ξέρω τί τύπο έχεις πάρει) που δείχνει πώς μπορείς να θηλάζεις μέσα σ'αυτό..

Αγγελικούλα μου μπαίνεις στον μήνα σου????? Πωπω πως περνάει έτσι ο καιρός??????

Την Τρίτη λοιπόν έχουμε τα πρώτα γεννητούρια?????? Τιτινάκι με κανέναν πόνο (κάνε επισκληρίδιο!!!!!)

Teddy μου μεγειά τα ρουχαλάκια της μπέμπας!!!!

Μυριάκι μου σου πέρασαν τα νεύρα???? Εμένα όχι ακόμα......θέλω να πάω σε έναν γάμο αύριο με ΜΠΑΖΟΥΚΑΣ!!!!!! Εννοείται ότι δεν είμαι καλεσμένη......Ακούω και Πάριο τώρα κι έχω φουντώσει περισσότερο :evil::evil:

Βανεσσάκι μου τέλος η ταλαιπωρία της παλιοκαμπύλης..........μπράβο κουκλίτσα μου!!!!

Ηλιαννάκι μου σένια ε??????

Νία μου κάτσε λίγο να ξεκουραστείς.....τα δίδυμα θα ζητάνε βόλτες μόλις γεννηθούν!!!!!!!

Αναστασάκο πώς είσαι σήμερα???? Σου απάντησα εχθές σ'αυτά που με ρώτησες (κάπου στην 25 σελίδα) δεν ξέρω να τα είδες...

Τί άλλο γράψατε????? Δεν θυμάμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα, εγω εχω ενα και δεν ξερω πως να το χρησημοπιησω..η πλακα ειναι οτι το ειχε αγορασει ο αντρας μου περυσι απο ενα μαγαζι στο mall που ειχε μονο μαξιλαρια.. Οταν το ειδα του λεω.. Τι γκατζετακι ειναι παλι αυτο και τι μου απανταει?.. Το πηρα για να μην πιανεται ο αυχαινας μου στον καναπε.. Φυσικα ουτε το χρησημοποιησε και ειναι στην ντουλαπα και πιανει χωρο.. Πριν λιγο καιρο ειδα στο ιντερνετ οτι ειναι μαξιλαρι θηλασμου αλλα στην εγκυμοσυνη δεν καταλαβα πως το χρησημοποιεις...

Αννα μαρια, κι εγω που το εχω απο τα χριστουγεννα το ipad, μην νομιζεις οτι ξερω και πολλα.. Η μονη χρηση ππυ του κανω ειναι για να μπαινω στο ιντερνετ γιατι μου την σπαει να στηνομαι στην καρεκλα στον υπολογιστη και το λαπτοπ, ειναι βαρυ και ζεσταινεται γρηγορα..

Ηθελα να σας διειξω το καροτσακι που πηραμε για το μωρουλινι μας αλλα αν θυμηθω αυριο να αναψω το λαπτοπ κι αν τα καταφερω καλως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι καθόλου Νία μου....ούτε για δείγμα!!!!!!!!!!! Μου φαίνεται θα έχω τα ίδια που έπαθα και στην κόρη μου.........το πάτησα κιόλας μια μέρα το στήθος μου να δώ αν βγάλει τίποτα αλλά τζίφος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νια μου, καποιες μερες λερωνω κι εγω τα ρουχα μου αλλα προχθες εγινα χαλια.. Στο σπιτι δεν αντεχω να φοραω σουτιεν και φορουσα ενα ασπρο φορεματακι, εγινε κιτρινο απο το γαλα..και δεν το ειχα καταλαβει καποια στιγμη βλεπω εναν λεκε να...σημερα δεν ειχα κατι..

Νασια μου στις 14/9 μπαινω στον μηνα μου αλλα νιωθω απο τωρα μια πιεση και πονο μαζι...ακους παριο?εμενα απο παριο μου αρεσουν τα πιο παλια του, τακλασικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...