Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καταρρέω αλλά μ'αρέσει Νο 3!!!!!!!


Recommended Posts

τόνια μου γτ ρε γαμώτο άρχισε πάλι τα επεισόδια ο μικρός;

τι προηγείται όταν το κάνει αυτό;;;;

τι να πω//κ εγώ όταν μαλώνω τη μικρή στενοχωριέμαι

και το μετανιώνω..

άνθρωποι είμαστε όμως και έχουμε τα όριά μας..

προσπάθησε όσο γίνεται να εξηγείς στα μεγάλα παιδάκια σου

την ιδιαιτερότητα του μικρού

και αν μπορείς να περνάς λίγο χρόνο μόνο μαζί τους..

θα μου πεις,είναι εφικτό αυτό;

για αυτό σου λέω όσο μπορείς....

και εγώ την τρίτη ξεκινάω κανονικά δουλειά

και δεν θέλω καθόλου να πάω..

άτιμα λεφτά.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μανουλίτσες!!!!!!!!

Και επισήμως πλέον καταρρέω και πάλι..........

Γέννησα επιτέλους την προηγούμενη Δευτέρα στις 24 Οκτωβρίου (Σκορπίνα μας βγήκε τελικά).....επεισοδιακός, γρήγορος και πανεύκολος τοκετός (έτσι κάνω άλλα 5 παιδιά), τα νερά έσπασαν μέσα σε ένα γυράδικο (ούτε τον γύρο μου δεν πρόλαβα να ευχαριστηθώ).....πήγα στον γιατρό μου να με δεί και να μου πεί αν όντως είχαν σπάσει τα νερά γιατί εγώ μόνο κάτι βλέννες είδα (στην μεγάλη μου κόρη είχα κάνει πρόκληση και δεν ήξερα πώς σπάνε τα νερά), τίγκα στον κόσμο το ιατρείο......καμία καρακάξα δεν μου έδινε την σειρά της κι εγώ να περιμένωωωωωω....ευτυχώς ο άντρας μου τον πήρε τηλέφωνο τον γιατρό και του είπε ότι είμαστε απ'έξω και δεν μας δίνουν σειρά, φυσικά μας έστειλε κατευθείαν στην κλινική. Στον δρόμο είχα πόνους κάθε 3-4 λεπτά κι έλεγα στον άντρα μου ότι σίγουρα θα το γεννήσω το παιδί μέσα στο αμάξι, κατά τα άλλα ήμουν χαλαρή....να φανταστείτε έπαιρνα τηλέφωνο τον κουνιάδο μου να πάει στο σπίτι να πάρει το χρυσόψαρο μην μου ψοφήσει τόσες μέρες που θα λείπαμε! Τελικά, ο καημένος ο Λαζαράκος "τα τίναξε" λίγες μέρες μετά, δεν ξέρω αν φταίει ο κουνιάδος που δεν τον τάιζε ή επειδή τον άλλαξα ενυδρείο (άσχετο με το θέμα!) Για να μην τα πολυλογώ, στις 7 το απόγευμα έσπασαν τα νερά....κατά τις 8μιση είμασταν Θεσ/νίκη στην κλινική, μέχρι να με ετοιμάσουν και να μου κάνουν επισκληρίδιο γέννησα στις 10μιση!!!!!!!!! Σκεφτείτε πόσο φέεεεεεετα ήμουν, γεννούσα είχε φανεί το κεφαλάκι της μικρής από κάτω κι εγώ έβλεπα το τούρκικο του ΑΝΤ1 (ναι, ναι...έχουν πλάσμα ΤιΒι μέσα στις αίθουσες τοκετού)!!!!!!!

3850 και 53 εκατοστά η μπουμπού....φυσικά ούτε αυτή μου μοιάζει......

......με το μωρό και την Μαρία επικρατεί ένας πανικός εδώ!!! Το Μαρουλάκι μου ζηλεύει κιόλας....δεν το δείχνει, πηγαίνει και την χαϊδεύει και την φιλάει την αδερφή της αλλά της ρίχνει και καμιά ξανάστροφη στα ξαφνικά.....τα πεθερικά ξεκίνησαν να μαζεύουν ελιές (είναι η εποχή για τις μαύρες) και ο άντρας μου λείπει σχεδόν όλη μέρα! Ήρθαν οι γονείς μου το πρωί και πήραν την Μαρία για καναδυό μέρες αλλά τί να σας πώ.....πρώτη φορά που δεν ήθελα με τίποτα να φύγει το κοριτσάκι μου (ακόμα κι αν έχω απόλυτη ανάγκη από ξεκούραση)....έσκασα στο κλάμα μόλις έφυγε!!!!!

Γενικά δεν είμαι και στα καλύτερά μου....δεν θέλω να μένω μόνη μου ούτε λεπτό, με έχουν πιάσει οι φοβίες μου για το μωρό, με τον θηλασμό το προσπαθούμε αλλά χωρίς πολύ επιτυχία γιατί μάλλον δεν έχω πολύ γάλα και η μικρούλα δεν χορταίνει οπότε της δίνω και συμπλήρωμα αναγκαστικά, έχουμε κι ένα θέμα με τα κακάκια δεν κάνει κάθε μέρα και αγχώνομαι ότι πονάει και ζορίζεται.....Πολύ φοβάμαι ότι η επιλόχεια μου χτυπάει πάλι την πόρτα, και στην Μαρία είχα πάθει και νομίζω ότι αυτά τα συμπτώματα που έχω τώρα μάλλον τα έχω ξαναδεί.....Αυτό που πραγματικά με διαλύει είναι η σκέψη ότι κάτι θα πάθουν τα παιδάκια μου!!! Ακούγομαι υπερβολική και πιθανότατα να είμαι κιόλας αλλά πραγματικά νιώθω πανικόβλητη......μ'αρέσει που ήθελα και τρίτο, τότε είναι που θα σαλτάρω τελείως!!!!!!!!!!

Έχω χάσει επεισόδια αλλά θα ξαναβρώ τους ρυθμούς μου....ελπίζω....

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με υπομονη ολα θα παρουν το δρομο τους και παλι μην αγχωνεσαι. οσον αφορα την επιλοχειο αν το εχεις περασει στην πρωτη σου θα πρεπει να εισαι λιγο ψιλιασμενη. Ειναι πολυ πιθανο να παρουσειασεις και παλι το ιδιο θεμα. Ξερεις πως πρεπει να μηλησεις αμεσα με τον γιατρο σου αν κατι δεν σου παει καλα.

εμεις κατα τα γνωστα οπως τα ξερετε. Σημερα ημουν απογευμα και ακομα δεν εχω κοιμηθει καιη ωρα ειναι ηδη 1, και αυριο πρεπει να σηκωθω παλι απο τις 7 να ετοιμασω τα παιδια για το σχολειο. Ο μικρος ψιλοβηχει μαλλον την αρπαξε.

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου να σου ζήσειειειειειειειει!!!!!!!!1Μπράβο κοπέλα μου για τη ψυχραιμία σου στον τοκετό,τα έφερες όλα άψογα εις πέρας!Μη σε παίρνει μωρέ από κάτω στην αρχή για όλες τις κοπέλες με ένα νεογέννητο στο σπίτι κάπως έτσι έχει η κατάσταση πανικό!Θα στρώνουν μέρα με τη μέρα τα πράγματα,θα κατεβαίνει και το γάλα και θα ρεγουλαριστούν της μικρής τα κακάκι.Όσο για τις ζήλιες θα τις έχετε,είναι μέσα στο πρόγραμμα αλλά μια εφευρετική και χαρωπή μαμά σαν εσένα ξέρει πως να τις αντιμετωπίσει.Μη σκας με το Μαρούλι που πήγε στη γιαγιά,με τους παππούδες τα άτιμα περνάνε καλύτερα γιατί τα έχουν πιο χαλαρά και δε τους λένε όλο μη και μη.Και μεις ανεβήκαμε Αθήνα το τριήμερο και ξεσάλωσαν στο παππού και τη γιαγιά.Ένα σας λέω το σπίτι τους φεύγοντας έμοιαζε με βομβαρδισμένη πολιτεία!!!Καλή λοχεία λοιπόν κουράγιο,καλή ανατροφή τη μπέμπα και να μη χάνεσαι να τα λέμε...Ότι σε απασχολεί να μας το λες εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νάσια μου να σου ζήσει.

αχ τα έχω περάσει κ εγώ με την κατάθλιψη και τα ξέρω..είναι πακέτο

αλλά να δέχεσαι όση βοήθεια σου δίνουν...

και ότι χρειαστείς μην κολλήσεις..εδώ είμαστε...

ελπίζω να είναι πάντα καλά κ γερή η νέα σου κορούλα..

μια χαρά παιδάκι βγηκε κ ψηλη!!!

μπράβο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα δικά μας τώρα...

σας διαβάζω κάθε μέρα στη δουλειά

αλλά επειδή γινόταν 2 μέρες της τρελής δεν προλάβαινα να γράψω.

ευτυχώς σήμερα είμαστε αρκετά χαλαρά..ως τώρα..

το κακό είναι ότι φεύγω από το γραφείο 6-6.30

και γυρνάω σπίτι και είναι βράδυ.....

κ μετά με παραλαμβάνει η αγγελική και μέχρι τις 9 παίζουμε.

μετά κάνω καμιά δουλειά και κανένα φαγητάκι

κ μετά την βάζω για ύπνο κ συνεχίζω δουλειές...και μετά ψοφάω!!

με την πεθερά μου η κατάσταση δεν έχει βελτιωθεί.

η μικρή δεν τρώει φρουτοκρεμα από εκείνη

και το μεσημέρι εξαολουθεί να μην μπορεί να την κοιμίσει.

προχτές πήγε η αδερφή μου κ την κράτησε το μεσημέρι

και χτες πήγε μεσημέρι ο άντρας μου

κ μετα ξαναφυγε απόγευμα για δουλειά

και γύρισε στις 12!!!

οπότε δεν είναι λύση και αυτή..

σήμερα θα πάει η μικρή αδερφή μου....

η αγγελική έχει τρομερό πρόβλημα δυσκοιλιότητας

και δεν ξέρω τι να κάνω...

φρουτόκρεμα της δίνω το απόγευμα.

λαχανικά δεν πολυτρώει.

βλέπω απόψε να της κάνω πάλι κλύσμα...

χτες που μπήκε ο άντρας μου σπίτι

βρήκε τη μάνα του με τη μικρή στο παιδικό δωμάτιο..

την είχε βάλει για ύπνο υποτίθεται....

η μικρή στην κούνια

και η πεθερά ξαπλωμένη στη μοκέτα δίπλα της

να της τραγουδάει..........

ε είναι δυνατόν να κοιμηθεί η μικρή;;;;;;;;;

κ ο νεροχύτης ήταν σε μια κατάσταση αηδίας...

αφού κ ο ίδιος ο άντρας μου σιχάθηκε μάλλον...

μου ξέπλυνε τα ....διάφορα...για να τα βάλω

στο πλυντήριο πιάτων εγώ μετά..

φανταστείτε τι αντίκρυσε το μάτι του!!!! :evil:

εεεεεετσι για να τα βλέπει με τα ίδια του τα μάτια

και να μη λεει ότι εγώ είμαι υπερβολική...... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Καλυψούλα τι τραβάς και συ....Τι να πω,άμα δεν έχεις τον έλεγχο του σπιτιού(και δε σε κατηγορώ φυσικό είναι αφού δουλεύεις ως αργά)δε θα γίνονται όλα όπως τα θες.Εμείς πάντως με τις μικρές στο παιδικό μια χαρά τα πάνε αν εξαιρέσεις τα συναχάκια που από ότι βλέπω και παιδάκια που μένουν σπίτι κολλάνε.Και εμείς δεν υποχρεωνόμαστε σε κανέναν και μένει και το σπίτι καθαρό και όταν γυρνάμε όλοι μαζί οικογενειακώς όλα είναι στη θέση τους.Κάνε υπομονή αυτό το χρόνο αφού δε προλάβατε τους δημόσιους βρεφικούς και από του χρόνου τη βάζεις ασυζητητη.Να δεις θα ηρεμήσει το κεφαλάκι σου.Και αυτά τα ωράρια που έχετε στην Αθήνα βρε παιδάκι μου βάρβαρα...Από τις 08,00 φεύγεις 18,30;;;Πολλές ώρες...ήμαρτον..Άντε να σου βάλουμε ιδέες και για δεύτερο μετά θα μας διαολοστείλεις και με το δίκιο σου!χα χα.κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάντριο το ωράριο μου είναι 10-18.00.... :evil:

νομίζω ότι είναι το χειρότερο που υπάρχει

και το θέμα είναι ότι κ στο προηγούμενο γραφείο

πάλι τέτοιο ωράριο είχα

αλλά τότε δεν είχα την αγγελική!!!!! :P

αχ το θέμα είναι ότι έχω σύμβαση ορισμένου χρόνου εδώ

μάλλον μέχρι τον απρίλιο

οπότε δεν θα είναι πολύς ο καιρός...

αλλά τον σεπτέμβρη ελπίζω ότι θα έχω δουλειά

για να δεχτούν τη μικρή σε δημόσιο σταθμό...αλλιώς........ :?::?:

άσε που έχω ακούσει τα χειρότερα για τον δικό μας σταθμό.

είναι λίγες οι κοπέλες και πολλά τα παιδάκια

και δεν τα προσέχουν και ιδιαίτερα...

εσύ είσαι ευχαριστημένη από τον δικό σας σταθμό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις καταρρεουσες μανουλες. Ευα που εισαι και σε χασαμε????

Καλυψω υπομονη τι αλλο να σου πω. Τα παιρναω καθημερινα αυτα που λες και για αυτο προτημω την γυναικα. Βεβαια η μαμα μου ειναι σαν την πεθερα σου και φροντιζει παντα και με το παραπανω να κοιμουνται το μεσημερι και να τρωνε αυτα που πρεπει. Βεβαι οταν δουλευεις και τοσες ωρες οπως εσυ μην περημενεις το σπιτι να ειναι στην τριχα. Το δικο μου ειναι παντα σε κατασταση εκτακτου αναγκης, παιχνηδια παντου, χαμος. Καλα για τον νεροχυτη δεν το συζητω παντα εχει απλυτα, αφου ο καθενας βαζει απο ενα ποτηρι νερο και μετα τσουπ στον νεροχυτη. Ασε τον μικρο που βγαζει τα κουταλια για να φαει _ λεμε τωρα - και μετα τα πεταει στον νεροχυτη.

Αυτα τα ολιγα. Αυτες τις μερες εχω ρεπο αλλα νοιωθω κουρελι, κρυωσα μαλλον κιολας και ειμαι χαλια.

Σκεφτομαι ποσα εχω να κανω και το παθαινω το εγκεφαλικο απο που να αρχισω :geek::geek::geek:

Νασια μου ελπιζω ολα να ειναι καλα.

Σας καληνυχτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia μου δεν έχω εννοείται απαίτηση να είναι όλα στην τρίχα

αλλά όταν κάθε βράδυ καθαρίζω τον νεροχύτη μου

και το πρωί που φεύγω τον αφήνω άψογο,

δεν είναι κρίμα ο κόπος μου;; :shock:

δεν έχω απαίτηση από τον άντρα μου να πλύνει πιάτα

αλλά από εκείνη έχω να ξεπλύνει τα μπολάκια της μικρής

και να μην μου αφήσει τα ζουμιά από τα φρούτα και τις σάλτσες παντού...

όλη μέρα δεν κάνει τπτ εδώ..δεν ζητάω πολλά νομίζω.... :cry:

τέσπα και εγώ έχω πολλές δουλειές αλλά κάνω μόνο τα βασικά

γτ δεν βγαίνει αλλιώς... ;)

φιλάκια και καληνύχτα σε όλες μας εύχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψω μου σιγουρα δεν ζητας πολλα ομως μην περημενεις ουτε τα ελαχιστα δυστηχως. Αλλο η μανα μας που μας ποναει και αλλο η πεθερα. Αν και βεβαια και αυτη θα επρεπε να σκεφτεται το παιδι της και πως να βοηθησει αν μπορει. Εγω δεν εχω πεθερα και ειμαι η τελευταια που θα μπορουσε να πει οτιδηποτε. Θελοντας βεβαια παντα να βλεπω την καλη πλευρα των ανθρωπων και προσπαθωντας παντα να δικαιολογω τους αλλους λεω πως οντας μεγαλη γυναικα μπορει να κουραζεται ή να μην τα σκεφτεται αυτα που λες. Λεμε τωρα ετσι!!!!!!!!

Αχ κοριτσακι μου το καλυτερο θα ηταν να μπορουσαμε να ειμαστε στο σπιτακι μας και να κανουμε τις δουλειες μας οπως πρεπει ομως μας καταντησανε να ψαχνουμε το λεπτο.

Εγω δουλευω το σκ και τις δυο μερες απογευμα. Δεν βαριεσαι προσπαθω να μην το βαζω κατω , να σκεφτομαι οσο πιο θετικα μπορω, να κανω ονειρα για το μελλον και να διακομωδω την κατασταση γιατι αλλιοως εχω καβαντζαρει θεση στο Δαφνι.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΤΟΙΜΟΡΟΠΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΝΑΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ????

ΕΥΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???

ΜΑΔΡΙΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι στη δουλεια και περημενω πως και πως να γυρησω σπιτι και να αγκαλιασω τα μικροζουζουνα μου. Ξερω πως πολλες φορες ειμαι αδικη απεναντι τους και κυριως απεναντι στους μεγαλους. Ξερω πως τους ζηταω να αναλαβουν ευθυνες που δεν τους ανηκουν και για τουοτο το λογω ζητω συγγνωμη. Ομως πολλες φορες και εγω χανομαι μεσα σε αυτο τον κυκεωνα ευθυνων. Προσπαθω να μην ξεχωριζω κανενα τους ομως δεν ειναι παντα εφικτο. Δυστηχως ο μικρος λαμβανει ιδιαιτερη προσοχη λογω της καταστασης και αυτο δεν ειναι κατι που κανουμε ολοι μας εσκεμμενα. Λυπαμαι που δεν εχω την υπομονη που ειχα και την ορεξη να χαρω τα παιχνηδια και τα γελια σας. Δεν ξερω τι εχει αλλαξει μαλλον εγω αλλαξα και οχι προς το καλυτερο. Ειλικρινα προσπαθω μα δεν μπορω. Θαρρω πως εγινα αυτο που πανατ ελεγα πως δεν θα γινω. Θαρρω πως μεγαλωσα και αρχισα να ασχολουμαι με πεζα, ανιαρα , βαρετα καθημερινα πραγματα και εχασα τον αυθορμητισμο μου.

Χρειαζομαι μια αλλαγη μα δεν ξερω ποια και τι .

Ισως τελικα αυτο να σημαινει γινομαι μανα, γινομαι γονιος, γινομαι υπευθυνος.

Καληνυχτα μανουλες παω να φυγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τόνια μου πόσες φορές σκέφτομαι σαν εσένα..

πολλές φορές νιώθω ότι έχω γίνει σαν αυτούς τους ανθρώπους που κοροιδεύω,

που δεν χαίρονται τη ζωή τους και όλο γκρινάζουν

και ειλικρινά πολλές φορές νιώθω γριά

και ότι με προσπερνάει ο χρόνος...

δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ για αυτό

και αυτό είναι που μου τη δίνει περισσότερο....

είναι χάλια όλη η κατάσταση

αλλά πρέπει να δείξουμε δύναμη και να χαμογελάμε για τα παιδάκια μας..

το μωρό σας είναι ξεχωριστή περίπτωση

και αν είσαι μεροληπτική απέναντί του δεν είναι κάτι που μπορείς να ελέγξεις

και σίγουρα δεν πρέπει να νιώθεις τύψεις για αυτό!!!!!

πιστέυω ότι είσαι πολύ καλή μαμά

και κάνεις ότι καλύτερο μπορείς!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!!!!!

να χαίρομαι το κοριτσάκι μου!!

έφερα σοκολατάκια από τα max perry και έγιναν ανάρπαστα.

το βράδυ περιμένω το σόι να έρθει..

δεν θα κάνουμε τπτ αλλά ένα γλυκό θα το φάμε......

χτες σπάσαμε ρεκόρ...η πεθερά κατάφερε και έβαλε τη μικρή

να κοιμηθεί το μεσημέρι..... [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο εμενα την ..εξαφανισμενη ..

Καταρχην Χρονια πολλα στην Αγγελικουλα της καλυψως !! Γερη δυνατη κ παντα ζουζουνα , να την χαιρεσαι καλο μου ..

Επισης να πω στην φιλεναδα Νασια να χαιρεται το καινουργιο μπεμπιδιο κ καλη λοχεια ..Ρε συ μην μασας ..ολα καλα θα πανε ..

Τι κανετε κορες ??? Εχω καιρο να μπω αλλα δεν ημουν κ στα καλυτερα μου ..Τεσπα ..Περασαμε κ μια υπεροχη κριση αλλεργιας στην μικρη ..ζορι πολυ αναγκαστηκαμε να δωσουμε σολντεσανιλ σταγονες ..Ατιμη κορτιζονη αλλα την εκανε την δουλεια της ..Αφου το καημενο δεν το πηρα στα γενεθλια της Μαρθουλας της Σωσως αλλα δεν ηθελα να το ταλαιπωρησω ..Κ ο Νικολας μου επισης χαλια με την αλλεργια του ..τα ματια του ειχαν γινει τουμπανο κ το αψου αψου πηγαινε πριμο σεκοντο ..μια αυτος μια η Αριαδνη ..χαρμα ..Ευτυχως ειμαστε καλυτερα τωρα ..Αλλα μου εκανε παλι δυσπνοιες το μικρο κ την βγαζαμε στο μπαλκονι για να παιρνει καθαρο αερα ..ο καημενος ο παιδιατρος ηρθε αρον αρον σαββατο απογευμα στο ιατρειο του για να την δει ..τι καλος ανθρωπος ..ομως παει περασε κ αυτο ..Μ'αρεσει που ειχαμε πει οτι θα κοβαμε δοκιμαστικα το σκονακι αυτο που επαιρνε η μικρη απο 2 μηνων για να δουμε πως θα τα πηγαινε ..τζιφος γιατι λιγες μερες μετα εκανε κ την κριση αλλεργιας ..οποτε θα το ξαναρχισουμε κ ειλικρινα δεν ξερω που θα παει ολο αυτο ..θα το παιρνουμε μεχρι να παντρευτει κ να κανει δικα της παιδια ισως ???

Επισης το σαββατο που μας περασε γιναμε παρανυφακια .. Παντρευοταν ενας πρωτος ξαδερφος του Νικου κ μας προτεινε να μπουν παρανυφακια οι μεγαλες ..Ευτυχως γιατι στην αρχη ηθελε κ τις τρεις κ ειλικρινα δεν μπορω να σκεφτω τι θα γινοταν με μια Αριαδνη να φτανει ισαμε τις εικονες κ τα καντηλερια για εξερευνηση ..αχ τι ομορφα που ηταν τα κοριτσουδια μου ..ειχαν παρει βεβαια κ τον ρολο τους πολυ στα σοβαρα ..περιμενω να δω κ τις φωτο του γαμου γιατι η Σοφια απο την πολυ σοβαροτητα νομιζω θα εχει βγει καπως ..Ελπιζω επισης να εχουμε γλιτωσει το κρυωμα γιατι παρολο που τους φορουσα καπα γουνακι ειχε μια τρελη υγρασια εκεινο το βραδυ ..ειδομεν ..

Κ τωρα που σας ειπα τα νεα μου ας κανω κ κανενα σχολιο για τα δικα σας ..

Λοιποοοον ..Καλυψω η πεθερα σου μου θυμιζει λιγο την δικη μου ..ειλικρινα ..μηπως ειναι συγγενεις κ δεν το ξερουμε ???!!! :lol::lol::lol: Μπορεις να κανεις τα στραβα ματια σε πολλα πραγματα αλλα ολα εχουν ενα οριο ρε γμτ ..Συζητησε το κ με το ..υιο της αλλα απεφυγε να το κανεις μ'εντονο τροπο ..εγω οποτε το εκανε εβγαινα παντα χαμενη γιατι επαιρνε συνηθως το μερος της μανουλας του κ θεωρουσε εμενα υπερβολικη ..Δεν υπαρχει καποιος αλλος να προσεχει την μικρη ? Αδερφες θειες εστω καποιος πιο νορμαλ ?? Αν παλι οχι εγω θα προτιμουσα να πηγαινα το πιτσιρικι μου παιδικο παρα να ζω μονιμως στην τσιτα ..δεν ξερω ..αποψη μου παντα κ με ολη την καλη μου διαθεση :D

Νασια μου καλη , καλη μου Νασια ...Τι κανει το μπεμπεδακι ?? το μαρουλι πως την πηρε την αλλαγη ?? Δωσε χρονο κ στον εαυτο σου αλλα κ σε ολους να συνηθισετε τα νεα δεδομενα κ θα δεις οτι θα μπειτε σιγα σιγα σε μια ρουτινα ..λιγο διαφορετικη απο πριν βεβαια αλλα θα βρειτε τους ρυθμους σας ..Κ μην κανεις σκεψεις για καταθλιψη κτλ ..ολες τα σκεφτομαστε αυτα ..ιδιαιτερα στην φαση της λοχειας ενα δυο κολληματα τα παθαινουμε ..οταν δεις τα δυσκολα κλαψε ρε πουλακι μου ..θα δεις θα ξαλαφρωσεις λιγο ..θα σου φυγει η ενταση ..Προσπαθησε μεσα σε ολα αυτα να εχεις απο κοντα το Μαρουλι ..κ μενα τοτε οταν γεννηθηκε η Αριαδνη ηταν τα νευρα μου σε κατασταση εκτακτου αναγκης ..ομως μια μανουλα με ειχε συμβουλεψει οτι πρεπει να βαλω κ τις μεγαλες μου στο παιχνιδι που λεγεται νεο μωρο ..ετσι την αλλαζαμε μαζι , την καναμε μπανιο , την ταιζαμε ..για να μην νιωθουν μωρε κ τα μεγαλυτερα παραμελημενα απο το νεο μωρο ..μην ξεχνας η πρωτη εντυπωση ειναι αυτη που μενει ..να νιωσει η μικρη οτι προσφερει οτι η μαμα την εμπιστευεται γιατι ειναι μεγαλη ..Α ..κατι αλλο που ειχα κανει εγω ηταν να τους υπενθυμιζω οτι το μωρο ειναι ΔΙΚΗ ΤΟΥς αδερφη ..ειναι δηλαδη ΔΙΚΟ ΤΟΥς το μωρο πρωτα απ'ολα κ μετα της μαμας κ του μπαμπα ..Θελει πολυ υπομονη τωρα στην αρχη αλλα δεν σε φοβαμαι ..θα τα καταφερεις ..

Τονιαντονι καλο μου χαιρετω κ σενα ..οποτε μπαινεις συχνα εσυ δεν μπαινω εγω ..πως τα καταφερνουμε ετσι ??? Τι κανουν τα δικα σου ζουζουνια ..μ'αρεσει παντα να σε διαβαζω ...μερικες φορες νιωθω οτι σκεφτομαστε παραλληλα ..

Μαρντιο κ υπολοιπες κοπελουδες φιλακια κ σε σας !!

παω να κανω καμια δουλεια κ θα επιστρεψω το μεσημερακι να σας διαβασω αναλυτικα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!!!!!!!!!

Χρόνια πολλά στην Αγγελικούλα μας!!!!!!!!!! Καλυψώ μου να την χαίρεστε!!!!!! Να είναι γερή κι ευτυχισμένη!!!!!!!!!!!!

Τονιαντόνι μου πόσο σε νιώθω......ώρες ώρες κι εγώ βλέπω ότι γίνομαι σιγά σιγά όλα αυτά που σιχαινόμουν!!!!!!!!!!

Ευάκο μου άτιμες οι αλλεργίες και όσο πιο μεγάλος τις αποκτάς τόσο χειρότερα είναι γιατί δεν τις ξεφορτώνεσαι ποτέ......από 2 μηνών το Αριαδνάκι ε???? Κρίμα μωρέ το καλό μου.......έτσι σκατά όπως έχει γίνει η ατμόσφαιρα πια, κι αυτά που εισπνέουμε και αυτά που τρώμε.....δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος χωρίς αλλεργίες!!! Εγώ μέχρι τα 25 μου δεν ήξερα τί θα πεί αλλεργία....τώρα τις έχω αποκτήσει όλες, ρινίτιδα, κνίδωση, έκζεμα, στα μάτια....όλες γμτ!!!!!!!!!!

Δεν μπορώ πια να μπαίνω όπως πρώτα......ως συνήθως είμαι στο τρέξιμο......η μπέμπα έχει το μάτι γαρίδα και δεν με αφήνει να ασχοληθώ με τίποτα άλλο, αν την αφήσω στην καλαθούνα σπαράζει στο κλάμα!!!! Μιλάμε ότι μελανιάζει από το κλάμα.....μόλις την πάρω αγκαλιά ηρεμεί! Και είμαι ολομόναχη στο σπίτι....όλη μέρα ένας πανικός ώσπου το βράδυ πέφτω σαν το κούτσουρο για ύπνο από τις 10!!!!!!

Με τον άντρα μου είμαστε χάλια, μία μέρα μιλάμε και δέκα είμαστε στα μαχαίρια!!!! Όλη μέρα με βλέπει να κλαίω από την σύγχιση και την κούραση (για να μην αναφέρω την καταθλιψάρα που με έχει πιάσει) και με ρωτάει "τί έχεις" λες και δεν βλέπει ότι έχω γίνει ερείπιο......γέννησα πριν 15 μέρες και ήδη έχω χάσει 10 κιλά!!!! Αλλά ο άντρας μου είναι στην κοσμάρα του......χθες μου είπε και το κορυφαίο, αυτός τρέχει για όλα κι εγώ δεν προσφέρω όσα εκείνος!!!! Σημειωτέον, στην παρούσα φάση δεν έχει σταθερή δουλειά, είμαστε με το ταμείο ανεργίας! Εγώ δηλαδή που φροντίζω το σπίτι, μεγαλώνω τα παιδιά, κάνω χίλιες δουλειές μέσα στο σπίτι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και είμαι και λεχώνα.......δεν προσφέρω τίποτα??????? Κάθε μέρα λέω ότι θέλω να τα μαζέψω και να φύγω.......

Και του φαίνεται και παράξενο που δεν μπορώ (για άλλη μια φορά) να θηλάσω......με τί ψυχολογία, με τί ηρεμία να καταφέρω να θηλάσω??????? Πού να βρώ χρόνο να θηλάσω????? Όλα από τα χέρια μου περνάνε και ακούω και βρισίδια και προσβολές από πάνω.......έτσι του έμαθαν οι γονείς του να "σέβεται" τις γυναίκες!!!!! Ούτε τις εγκυμοσύνες μου σεβάστηκε (καλά εμένα με έχει χεσμένη ούτως ή άλλως) ούτε την λοχεία μου.....

Αννούλα, MARDIO, Λενάκι τα φιλιά μου σε όλες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Νασια σε καταλαβαινω ..στην φαση που εισαι τωρα απο την μυτη να σε πιασουν θα σκασεις κ εχεις κ δικιο με χιλια ..ομως το ξερεις κ συ οτι ολο αυτο ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ .. βαθειες αναπνοες ..Μην ασχολησαι με κανεναν αλλο απο τα παιδακια σου γιατι σε εχουν αναγκη ..κλεισε αυτια κ ματια σ'ολους μα ολους αν αυτο σε κανει να νιωθεις καλυτερα κ σου μειωνει το στρες..Μακαρι να ειμασταν κοντα βρε να βαλω κ γω ενα χερακι για βοηθεια ..Οι αντρες καλο μου δεν τους περναει καν απο το μυαλο τι ζορι τραβαμε καθημερινα ..ασε τους στην κοσμαρα τους κ δωσε τους κ δικιο να σ'αφησουν στην ησυχια σου ..Απλα σκεψου οτι τωρα αν κατι σου φαινοταν πριν αυτο που λεμε υπερβολικο , σ'αυτη την φαση εχει γινει τεραστιο λογω ορμονων ...μην περιμενεις να στρωσουν ολα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα ..να σκεφτεσαι μονο οτι θα τα καταφερεις ..αν το λες καθημερινα στον εαυτο σου δεν θα σε παρει απο κατω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..α κ κατι αλλο ..γιατι δεν βαζεις την μικρη σε μαρσιπο η σε σλιγκ ?? βολευει απιστευτα κ εχεις κ τα δυο χερια ελευθερα ..δοκιμασε το !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ευάκο μου το ξέρω ότι λόγω των ορμονών όλα μου φαίνονται τεράστια τώρα αλλά και λίγη τσίπα από τον άντρα μου δεν θα έβλαπτε......θα πείραζε να μην συμπεριφερόταν σαν κάφρος????? Δηλαδή θα του πέσει ο κώλος να βοηθήσει λίγο την κατάσταση??? Δεν θέλω να κάνει πολλά, λίγη ψυχολογική υποστήριξη ζητάω.......γιατί πρέπει να μουρμουρίζει και να ξινίζει τα μούτρα του κάθε φορά που κάνει κάτι???? Γιατί πρέπει να με βρίζει κάθε φορά που του ζητάω συμπαράσταση???? Γιατί πρέπει να με προσβάλλει ότι δεν προσφέρω τίποτα?????? Τα παιδάκια που του χάρισα είναι τίποτα????? Ένα καθαρό και συμμαζεμένο σπίτι, ένα φαγητό, μια γυναίκα σοβαρή που δεν θα έχει λόγο να ντρέπεται γι'αυτήν (ζούμε σε μικρή κοινωνία και ακούγονται πολλά για διάφορες παντρεμένες κυρίες και πώς "σκοτώνουν" την ώρα τους).......Ούτως ή άλλως ότι κάνω το κάνω για τα παιδάκια μου γιατί αν δεν ήταν αυτά θα τον είχα αφήσει εδώ και καιρό......για να είμαι ειλικρινής, ακόμα και με τα παιδιά, αν ήμουν αποκατεστημένη επαγγελματικά πάλι θα τον άφηνα γιατί δεν τον αντέχω άλλο!!!!!!!!!!

Έχω πάρει μέι τάι ακριβώς γι'αυτόν τον λόγο, για να έχω τα χέρια μου ελεύθερα να κάνω κι άλλα πράγματα.....αλλά το πρόβλημά μου δεν είναι να ελευθερώσω τα χέρια μου (εκτός αν θελήσω να τον μουτζώνω όλη μέρα).....το πρόβλημά μου είναι ότι αυτός ο άνθρωπος ΔΕΝ ΜΕ ΣΕΒΕΤΑΙ!!!!!!!! Θεωρεί ότι είμαι πολύ τυχερή που τον έχω να με βοηθάει (εδώ γελάνε) ενώ άλλοι άντρες είναι όλη μέρα στα καφενεία και δεν κάνουν το παραμικρό για τις γυναίκες τους (κι εδώ είναι που λέγαμε για τις κυρίες και τους ωραίους τρόπους που έχουν βρεί για να σκοτώνουν την ώρα τους όταν οι άντρες τους είναι στα καφενεία!) Προς Θεού δεν εννοώ ότι όλες οι γυναίκες τα κάνουν αυτά στους άντρες τους, απλά εδώ στο χωριό που ζώ έχουμε αρκετά τέτοια παραδείγματα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυσκολη κατασταση καλο μου...αν ηταν ανεκαθεν λιγακι του ραχατιου , η τελοσπαντων αυτου του στιλ μην περιμενεις οτι θ'αλλαξεις ..κ μην ξεχνας οτι καλως η κακως εμεις τα τραβαμε ολα μα ολα ..σιγουρα μια ψυχολογικη υποστηριξη θα ηταν οτι καλυτερο απο την πλευρα του αλλα αν βλεπεις οτι δεν υπαρχει κατι τετοιο τοτε προσπαθησε να σταθεις μονη σου στα ποδια σου ..οσο βλεπεις οτι τα πραγματα ειναι καπως , προσπαθησε τουλαχιστον να μην "ανταλασσετε " παραπανω κουβεντες ..μεχρι να ηρεμισουν λιγακι τα πραγματα ..

Σιγουρα στις πιο μικρες κοινωνιες τα πραγματα ειναι ακομα πιο δυσκολα γιατι οι παντες κοιταζουν τα παντα κ κουτσομπολευουν απο πανω ...μην σκας ..

Δεν θυμαμαι αν σε ειχα ξαναρωτησει αλλα καποιος να ερθει λιγο για βοηθεια , μαμα αδερφη κτλ δεν υπαρχει τετοιο ενδεχομενο ?? Εστω για να σε ξαλαφρωσουν λιγακι τωρα στις αρχες ..ισα ισα μεχρι να παρεις τα πανω σου ..αληθεια το μαρουλι το εχεις στους γονεις σου η μαζι σας ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νάσια καλό μου θα σου πω απλά μια λέξη που τα περιλαμβάνει όλα:άντρες!!!!!

είναι όλοι ίδιοι..δεν μπορούν να ξεφύγουν από το κομπλεξικό κόλλημα ότι είναι άντρες

και είναι αυτοί που ζουν την οικογένεια επειδή δουλεύουν..

εγώ έχω βαρεθεί να συγκρίνει ο άντρας μου τι κάνει εκείνος

και τι κάνω εγώ όλη μέρα..

είναι μια σύγκριση που με βγάζει πάντα χαμένη..

αυτοί με 2 δουλειές ταυτόχρονα απλά μπλοκάρουν..

εμείς μπορούμε να κάνουμε τόοοοοσα πράγματα ταυχτόχρονα!!!

μην το ψάχνεις και μην ψάχνεις να βρεις δίκιο από τη στιγμή που τον ξέρεις...

κάνε το καλύτερο για σένα και τα παιδάκια σου

και κοίτα να κάνεις και λίγο το κορόιδο...

κάνε ένα φαί και να είναι καθαρή η κουζίνα και το μπάνιο σου

και τα υπόλοιπα ας είναι βρώμικα..

δεν θα μπορέσεις να τα έχεις όλα τέλεια

και θα είσαι και εσύ κουρέλι όπως λες αν τρέχεις όλη μέρα.

βάλε προτεραιότητες και κοίτα να σε βοηθάνε με τη μεγάλη σου οι γονείς σου.

για την πεθερά δεν θα πω γτ είσαι και εσύ καμένη σαν και μένα!!!!!!!!

ο θηλασμός είναι μια υπόθεση που θέλει ηρεμία

και καλήψυχολογία.

αλλιώς δεν κάνεις δουλειά κοριτσάκι μου....

ευάκι σε τι είναι αλλεργική η μικρή;για θύμισέ μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψουλα σου ευχηθηκαμε κ μεσω φεις για την μικρη σου ;) ..

Σου θυμιζω οτι η Αριαδνη εχει θεμα με τον Νοτια κ γενικα τις αλλαγες του καιρου ...χαλι μαυρο δηλαδη ..συνηθως ανοιξη κ φθινοπωρο εχουμε θεμα απλα δεν περιμενα οτι θα το παθαινε με το που σταματησαμε το σκονακι εκεινο που επαιρνε ..απ'οτι φαινεται την καλυπτε τουλαχιστον οποτε μαλλον θα το επαναφερουμε ..Ομως ειλικρινα πιστευω οτι καλος ο παιδιατρος αλλα πρεπει να παμε κ καπου αλλου ..τετοια κριση δυσπνοιας ειχε να κανει απο τον Μαρτιο ..υποτιθεται οτι μας ωφελησαν κ τα 40 μπανια που καναμε το καλοκαιρι ..αντε να δουμε ..

Θα κανετε παρτακι για την μικρη η θα την περασετε την ημερα οικογενειακα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμαμαι αν σε ειχα ξαναρωτησει αλλα καποιος να ερθει λιγο για βοηθεια , μαμα αδερφη κτλ δεν υπαρχει τετοιο ενδεχομενο ?? Εστω για να σε ξαλαφρωσουν λιγακι τωρα στις αρχες ..ισα ισα μεχρι να παρεις τα πανω σου ..αληθεια το μαρουλι το εχεις στους γονεις σου η μαζι σας ??
Η μαμά μου και η αδερφή μου πάντα βοηθάνε αλλά μένουμε λιγάκι μακριά 20 χλμ. απόσταση και δεν είναι εύκολο να είναι κοντά μου συνέχεια, η αδερφή μου μένει στην Θεσ/νίκη και έρχεται τα σαβ/κα........Το Μαρούλι από τότε που γέννησα δεν θέλει να πηγαίνει πουθενά, με τα χίλια ζόρια κάθεται στην πεθερά μου τώρα που ο άντρας μου πηγαίνει στις ελιές για μερικές μέρες!! Ζητάει συνέχεια εμένα το παιδάκι μου, ίσως ζηλεύει κιόλας τώρα που νιώθει ότι την στέλνω στην γιαγιά της κι εγώ κάθομαι με το μωρό στο σπίτι....Το θέμα είναι ότι εγώ χρειάζομαι ψυχολογική υποστήριξη από τον άντρα μου......οι δουλειές του σπιτιού με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα γίνουν....Δεν περιμένω να αλλάξει αλλά δεν περίμενα ούτε ότι θα εξελιχθεί σε τέτοιο γαϊδούρι.....Σε μεγάλες κρίσης αυτοκριτικής το παραδέχεται ότι δεν φέρεται καλά και δεν μου αξίζει αυτή η συμπεριφορά αλλά δεν κάνει και τίποτα για να διορθώσει λίγο αυτή την κατάσταση!!!! Μόνο στην λέξη διαζύγιο πέφτει στα πατώματα αλλά τί να το κάνω???? Πρέπει να τον απειλώ δηλαδή??????

Καλυψούλα μου δίκιο έχεις αλλά εμένα ο άντρας μου τουλάχιστον σε αυτή την φάση δεν θα έπρεπε ούτε καν να τολμάει να κάνει την σύγκριση γιατί δεν δουλεύει καν....στο ταμείο ανεργίας είναι προς το παρόν οπότε δεν νομίζω ότι θα του ήταν μεγάλος κόπος να συνεισφέρει λίγο στο σπίτι τώρα που έχω κι εγώ ανάγκη.....και δεν με νοιάζει σε τελική ανάλυση αν θα βοηθήσει στις δουλειές όσο το να με στηρίζει ψυχολογικά! Να μου μιλάει όμορφα, να μου κάνει παρέα....εγώ όλη μέρα είμαι μόνη μου, με έχει πιάσει ψυχοπλάκωμα πια!!!!!!!! Ζώ σε ένα σκατοχώρι και η μοναδική μου φίλη δουλεύει σχεδόν όλη μέρα οπότε ούτε για έναν καφέ δεν μπορώ να πάω...άσε που δεν υπάρχουν ούτε μαγαζιά να πείς θα βάλω το μωρό στο μάρσιπο και θα πάω να χαζέψω τις βιτρίνες.........Μέχρι τα 33 μου ήμουν γυριστρούλα, ζούσα στην Θεσ/νίκη ανεξάρτητη κι έκανα ότι ήθελα! Και ξαφνικά βρέθηκα σε ένα χωριό 1000 κατοίκων και πνίγομαι..................και ο άντρας μου στον κόσμο του, το χωριό του είναι το μικρό Παρίσι, ένα Παρίσι που ούτε το ΚΤΕΛ δεν περνάει από δώ..........

Αχχχχχχχχ δεν βγαίνει άκρη κοριτσάκια μου........και πολύ φοβάμαι ότι σιγά σιγά μεταλλάσσομαι σε αυτό που πάντα μισούσα, να γίνω μια γυναικούλα που φοβάται να σπάσει τα δεσμά της γιατί δεν έχει που να πάει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψω μου να χαιρεσαι την κορουλα σου , καλοτυχη και ευτηχησμενη να ειναι παντα και εσεις - οι γονεις - γεροι να την μεγαλωσετε. Αντε να δεις που στο τελος η πεθερα θα σε καταπληξει, αφου καταφερε να την βαλει και για υπνο. Καποια στιγμη θα αρχισει και η ιδια να κουραζεται και για να υσηχαζει θα την βαζει και για υπνο καθε μερα.

Νασια μου θα σου πω και εγω οτι και οι υπολοιπες, υπομονη. Ειναι γεγονος πως η λοχεια ειναι μια ακρως περιεργη περιοδος για την γυναικα κατα την οποια χρειαζεται υποστηριξη ομως αυτο οι αντρες δεν το καταλαβαινουν γιατι δεν μπορουν να το ζησουν. Ο αντρας στα διδδυμα ηταν πραγματι γεματος υποστηριξη και κατανοηση κατι το οποιο δεν ηταν στην δευτερη γεννα. Ισως θεωρουν πως ειμαστε πλεον και πιο εμπειρες μανουλες και καπου επαναπαυονται. Οσον αφορα την καταθλιψη που λες σου εφιστω την προσοχη και παλι εφοσον το εχεις ξαναπερασει. Προσπαθησε οσο μπορεις να φροντιζεις τον εαυτο σου, να ξεκουραζεσαι και αν δεις οτι κατι δεν παει καλα επικοινωνηδε με τον γιατρο σου γιατι δεν θα μπορεσεις να το αντιμετωπισεις μονη σου.

Ευα μου καλως μας ηρθες και παλι. Σε καταλαβαινω με αυτες τις αλλεργιες και εμεις υποφερουμε με τον εναν απο τους μεγαλους. Δοξα το Θεο ομως φετος μεχρι στιγμης δεν ειχαμε κανενα θεμα. Τωρα βεβαια δεν ξερω τι θα γινει αργοτερα. Βεβαια σολντεσανιλ πηραμε και εμεις μια φορα τωρα αλλα δεν λειε τιποτα γιατι περυσι τις περναμε συνεχεια.

Αυτα προς το παρον τα ξαναλεμε αργοτερα φιλακια σε ολες

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...