Μετάβαση σε περιεχόμενο

13 ebdomada.... distixos pallindromise


el81

Recommended Posts

ola pigainan toso kala!! o teleutaios iperixos itan polu kalos stis 25/7. simera piga to proi gia auxeniki opos eixame programmatisei toso xaroumeni toso aisiodoksi kai distixos... ston iperixo den eixame kardiaki leitourgia :( imouna 13 ebdomadwn akribos. o giatros pou mou ekane ton iperixo itan polu sobaros apo tin arxi. xtupage elafra to mixanima pou kanoun ton iperixo stin koilia mou kai ksana kai ksana kai ksana alla den eixame kamia kinisi tou eipa mipos koimate? den apantise....kai otan ebale tin kardia tou distixos den akougotane tipota. mou tin espase pou den mou elege tipota eniosa toso aorati egw na klaio kai autos oute mia koubenta simparastasis to bodi... to xreiazomouna pragmatika itan ekei k o giatros mou opou kai ton fonakse kai tou eipe oti pallindromise to mwraki mou. .milisame me ton giatro mou (o opoios mou simparastathike oso tipota allo) alla mou eipe oti se tetoia ebdomada den eprepe na pallindromisei den einai fisiologiko afou oles oi eksetaseis bgainane kathares kai ola pigainan kala , kai oti einai problima me xromosomata.......... aurio tha paw na mou to paroun (den thelw.........den to pisteuw.. isos o giatros na ekane lathos.... auto thelw na pisteuw) meta tha steiloun to mwro gia biopsia kariotupou. o antras mou mou leei na min stenaxwriemai kai oti o theoulis tha mas ferei allo otan brethei to problima kai to lisoume....... pos mporei na to leei auto. toso anesthitos einai? egw thelw auto to mwro auto auto auto....................................................................................

isos ola ginontai gia kapoio logo den kserw den exw logia na to eksigisw pos egine auto

pragmatika

stenaxwriemai oso tipota allo kai klaiw sinexeia

elpizw me ton kairo na to kseperasw ti na pw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑΣ Κ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΤΩΡΑ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΛΥΠΑΤΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΕΙ.ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κουκλα μου...τι να πω; Τα λόγια δυχτυχώς δεν φαίρνουν το μωράκι πισω..... είναι τραγικό.... :cry:

Λυπάμαι πολύ... :cry::cry::cry:

Ευχομαι συντομα να επουλοθούν οι πληγές σου (δεν λέω να το ξεπεράσεις γιατί σίγουρα μέσα στην καρδούλα σου θα υπάρχει πάντα αυτό το αγγελούδι) και να σου στείλει το μωράκι σου ένα άλλο νινί υγιές και γερό, όταν θα είσαι έτοιμη!

Όσο για τον αντρούλη σου.... δεν νομίζω πως είναι αναίσθητος. Απλά αν καταρευσει και εκείνος μπροστά σου μετά τί θα κάνετε;;; Σιγουρα πονάει όσο και εσύ, σίγουρα του κόστισε πολύ. Απλά σου δίνει δύναμη που αυτή τη στιγμή την χρειάζεσαι όσο τίποτα. Δεξου την αγκαλιά του και αφησε τα δάκρυά σου να κυλίσουν και να ανακουφιστεις εστω και λίγο....

Θα σε σκεφτομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΩΡΑΚΙ,ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ 8 ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου ξερω πως νιωθεις.στισ 7-6-10 πηγαινοντας για αυχενικη στη 13 βδ ολο χαρα ο γιατρος μου ανακοινωνει ψυχρα οτι το μωρο εχει μια ανωμαλια και θα επρεπε να μου το παρουν.δεν το πιστεψα.πηγα και σε αλλους 2 για επιβεβαιωση.εκλαιγα ασταματητα γιατι στη δικη μου περιπτωση ηταν ζωντανο και το εβλεπα να κινειται.ελεγα στον αντρα μου οτι δεν θελω αλλο μωρο παρα μονο αυτο.οταν τελικα μου το πηραν ρωταγα καθε 5 λεπτα τον αντρα μου αν ξαναεμενα εγκυος αν θα ερχοταν η ιδια ψυχουλα.σαν χαζη...το εκλαψα πολυ και τελικα ηρεμησα και απο οτι βλεπεις ειμαι ξανα εγκυος.αν θελει ο θεος οταν το παρω αγκαλια θα ξεχασω αυτη τη ασχημη εμπειρια...

κλαψε το εμβρυακι σου, το αξιζει αλλα ξεκινα προσπαθειες για να ξαναμεινεις οταν στο επιτρεψει ο γιατρος και θα δεις οτι ολα θα ειναι διαφορετικα..τωρα το βλεπεις βουνο και πιστευεις οτι σε σενα ειναι διαφορετικη η κατασταση απο ότι σε αλλες.πιστεψε με ομως σε λιγο θα εισαι καλυτερα.....κουραγιο,φιλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ελ μου λυπηθηκα τοσο πολυ... :( δυστυχως οτι και να πουμε τωρα ειναι λιγο. Ειναι πολυ κριμα και αδικο και καμια δεν πρεπει να τα περναει αυτα.. ευχομαι να νιωσεις καλυτερα οσο πιο συντομα γινεται, να ειστε κοντα με τον αντρα σου να βοηθησετε ο ενας τον αλλο... κι εμεις εδω ειμαστε ο,τι χρειαστεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ευχομαι να φανεις δυνατη σε ολο αυτο ξερω στο περιπου τι περνας η αδερφη μου που με εμπιστευεται τοσο πολυ εχασε 3 παιδια ετσι ακριβως το μονο που μπορω να πω ειναι για να αποφυγης ενα τετοιο λαθος για αλλη μια φορα να αφησεις τον χρονο να περασει κ οταν θα ενστανθεις λιγο καλυτερα να πας να κοιταχτης πολυ καλα το λεω αυτο γιατι η αδερφη μου στο δευτερο παιδι που εχασε εμεινε εγκυος μεσα σε 2 μηνες κ η αιτια που ξανα εχασε ηταν αυτη ξερω οτι κανεις δε μπορει να σε παρηγορισει τωρα ομως θα πρεπει να το βαλεις καλα το πεισμα μεσα σου κ θα τα καταφερεις οπως κ η αδερφη μου 2 παιδακια εχει αλλα 3 εχασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

el στενοχωριεμαι πολύ με αυτά που διαβαζω τα εχω περασει πριν 1 μιση χρονο και ξερω ποσο τραγικό ειναι. Το πρωτο καιρο θα ειναι δυσκολα αλλα σιγα σιγα θα το ξεπερασεις, βεβαια παντα θα το σκεφτεσαι αλλα και αυτο καλό ειναι.Μην ανησυχεις θα βρεις το κουραγιο να ξαναμεινεις εγκυος και τοτε ολα θα ειναι ομορφα. Παρηγορησου με την σκεψη οτι το εμβρυο δεν ήταν υγιες. Ξερω όλο τον πονο και το κλαμα το θυμαμαι σαν χθες ομως ειμαστε δυνατοι ε? σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristw polu gia ti n simparastasi sas koritsia oles sas i kathe mia sas mou dinei koiuragio me ta logia tis kai thelw na euxaristisw akoma pio polu oles esas pou ta eipame estw kai ligo sto " manoules ianouariou fevrouariou 2012 "

o ponos einai pragmatika megalos .. den kserw pragmatika exasa tin gi katw apo ta podia mou to proi . egina kai psilo rezili apo ta klammata sto maieutirio kai me koitagane kala kala . kai malista den tha ksexasw tin kopela stin ipodoxi tou maieutiriou pou otan me eide ekei klammeni perimenontas ton giatro mou na mou ferei kati xapia feugontas . me eide kai mou eipe .. ma kala eseis den pigate gia tin auxeniki? ti pathate kai klaite? kai otan tis to eipa stenaxwrithike. e.. ekei egina xeirotera.

den kserw pos tha to kseperasw kai pote alla pros to paron den thelw na to pisteupsw.. apla den thelw. den to xwraei o nous mou

polles kopeles exoune perasei ta idia i kai akoma xeirotera apo emena distixos kai pragmatika mporw na niwsw ton pono tous . iksera oti ponaei alla den mporousa na fantastw poso .......apla den to xoneuei o nous mou..... eimai na skasw,

sas euxaristw kai pali kai euxomai olopsixa na min ksana ponesei kammia alli kopela ston kosmo gia kati tetoio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάνε σχεδόν 3 χρόνια που έχασα κι εγώ το "σποράκι" μου... που το είδα ακίνητο στην οθόνη... στην 9η εβδ(παλλίνδρομμη κύηση).. Σίγουρα, το να σου λέω, ότι το έπαθα κι εγώ, δεν μειώνει τον πόνο σου...

Ο πόνος είναι μεγάλος και όπως λες, κανείς δεν φαντάζεται το πόσο.

Δε σου λέω "κάνε κουράγιο" ή "είσαι μικρή θα κάνεις κι άλλο παιδάκι", γιατί είναι άτοπο. Κι εγώ ήθελα "εκείνο" το παιδάκι, όχι άλλο...

Κλάψε και θρήνησε το σποράκι σου. Πρέπει να φύγει από μέσα σου ο πόνος. Το να κρατιέσαι μην κλάψεις δεν έχει ουσία. Κι εγώ πήγα κλαμμένη στο μαιευτήριο. Εκεί, έχασα το πρώτο μου παιδάκι και εκεί, γέννησα το δεύτερο! Πραγματικά, δεν το ξεπέρασα ποτέ... απλά το άφησα πίσω μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου λυπαμαι τοσο πολυ για την απωλεια σου..προσπαθω να μπω στην ψυχολογια σου αλλα σιγουρα αν δεν εχεις ζησει κατι τετοιο δεν μπορεις να καταλαβεις απολυτα..σε καταλαβαινω ομως ως μητερα και γυναικα...σιγουρα αυτο που περνας ειναι τραγικο,προσπαθησε ομως να μην το βαλεις κατω,ο καλος θεουλης ειχε τα δικα του σχεδια για αυτο το μωρακι ομως ειμαι σιγουρη οτι θα σε ανταμειψει...κανε κουραγιο και μην κατηγορεις τον αντρα σου...τα κανει ολα για να μην τρελαθεις εσυ..για το δικο σου καλο...σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα μωρακι...και θα δεις οτι ο πονος σου θα απαλυνει με τον καιρο.Φιλικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου λυπάμαι πάρα πολύ είναι πολύ δύσκολες οι ώρες που περνάς και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες το μυαλό είναι συνέχεια εκεί, τα γιατι πολλά και η θλίψη μεγάλη πάρε ομως όσο χρόνο σου χρειάζεται. Ο άντρας σου με τον τρόπο του σε στηρίζει είναι πολύ σημαντικό που θέλει να κοιτάξετε μπροστά.

Θα σου πω αυτά που μου έλεγαν και εμένα πριν απο ακριβώς ενάμιση μήνα, όταν είδα και εγώ στην 8η εβδομάδα οτι οι δύο καρδούλες που πάλλονταν είχαν σταματήσει, η φύση ξέρει και ο θεός φροντίζει για αυτές τις ψυχούλες αλλά και για μας.

Να είσαι δυνατή και θα το ξεπεράσεις, όταν νιώσεις έτοιμη θα κάνεις πάλι τις προσπάθειές σου και θα έρθει ένα μωράκι να σε κάνει ευτυχισμένη την επόμενη φορά.

Σου εύχομαι σύντομα να γεμίσει πάλι η κοιλίτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εχασα τη μπεμπα μου αρχες ιουλιου και ημουν 5 μηνων εγκυος.

απο το να εχεις ενα παιδι με προβλημα που θα βασανιζεται ολη του τη ζωη, καλυτερα ετσι.

εγω αυτο σκεφτομαι.

εγω εχω ηδη ενα κοριτσακι 2 χρονων και σκεφτομαι οτι θα ηταν αδικο και γι΄αυτην.

σου ευχομαι και εσενα συντομα να ξαναχτυπησει μια καρδουλα στη κοιλιτσα σου.

μια καρδουλα απο ενα παιδακι γερο που θα σας χαρησει χαρα και ευτυχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουραγιο και δυναμη θελει κοριτσι μου. σε νιωθω ......εγω τον εχασα τον μαρτιο. τον γεννησα και εζησε μονο εξι μερες. τον ειδα τον ενιωσα.....αυτο ειναι ακομα χειροτερο πιστεψε με. οπλισου με δυναμη και μην το βαζεις κατω και συντομα θα δεις θα ερθει αλλο και ολα θα ειναι διαφορετικα δε θα ξεχασεις αλλα θα απαληνει ο πονος που νιωθεις αυτη την στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela moy moiwthw to pono soy.akrivws thn idia empeira me th dikh soy sthn idia vdomada.avastaktos o ponos alla h zwh synexizetai.egw tote apo to methepomeno mhna poy eixa kanei thn apojesh emeina egkyos kai opws vlepeis sta tickerakia moy synexizw akathekth!ki emena htan xrwmmoswmatikh anwmalia..einai tyxaia ayta kai dystyxws de mporoyme na kanoyme tipota.de shmainei kati na deis poy seligo tha eisai mia triseytyxismenh manoyla kai ola tha moiazoyn kako oneiro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ EVINIKOLAS 1980 ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΕΒΗ Κ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ 13η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ,ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ.

ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 20 ΜΗΝΩΝ ΣΧΕΔΟΝ Κ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό κουράγιο κ δύναμη να έχεις καλή μου!Ξέρω είναι πολύ δύσκολο...Βέβαια δεν το έχω περάσει αλλά το πέρασε μία καλή μου φιλή κ ξέρω ότι πονάει πολύ...Θα το ξεπεράσεις όμως!

Κουράγιο κ δύναμη!Εύχομαι πολύ σύντομα οΘεούλης να σου στείλει ένα αλλο μωράκι στην κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...