Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕ


Recommended Posts

Σουλα μου καλα ειναι τα δικα σας. Εμας μολις μας ηρθε 650ε!!!! συν Δεη 122ε και 28 το κοινοχρηστο και βαλε 30 η Ευδαπ!!! Τηλεφωνα και κινητα δεν βαζω!που να μας μεινουν λεφτα για εμας οταν θελει ο Αλεξανδρος μονο 80ε για τις εξωσχολικες δραστηριοτητες!!

Απελπιστικη κατασταση και δεν ξερουμε που θα παμε!!!!

Σορρυ απλα τρελαθηκα οτνα ανοιξα τον φακελο και αυτοι το γλεντανε κανονικα!

Αφρο μου Χρονια σας πολλα! Τελικα θα μπορεσεις να ερθεις στην συναντηση;

Για πειτε μερα!

Τελικα το κοτοπουλο το εκανα λεμονατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 955
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

K emas xalia mavra..Ir8ane logariasmoi tilefwnwn k foroi spitiou, skivalwn k ka8ariotitas 170,00..Axxxxx :(

Sas vazw k ena video me tin tsanta mas (an ta kataferw giati exei wra pou prospa8w)

[youtube:3748xeo5]dyMF9BwXMT0[/youtube:3748xeo5]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντιγράφω από το http://www.mammycool.gr/viewcontent.jsp ... mitstart=2

Ερμηνεύοντας το κλάμα του μωρού

Όπως φαίνεται και από τις ερωτήσεις τους στο ψυχολόγο, πολλοί γονείς αγωνιούν όταν το μωρό τους κλαίει και πανικοβάλλονται επειδή δεν ξέρουν πώς πρέπει να αντιδράσουν. Κάποιοι φοβούνται ότι αν δεν ανταποκριθούν σύντομα η αρνητική διάθεση του παιδιού κλιμακώνεται και δεν αντέχουν το κλάμα του όταν κοιμούνται τη νύχτα, ή σε δύσκολες στιγμές της μέρας και σε δημόσιους χώρους. Συχνά αποφεύγουν να βάλουν όρια ακόμη και για θέματα που προκύπτουν σε μεγαλύτερες ηλικίες, όπως αυτό του αποχωρισμού, της τουαλέτας ή του αν θα κοιμούνται μαζί με το παιδί, επειδή δυσκολεύονται να διαχειριστούν το κλάμα ή παρόμοιες αντιδράσεις.

Απ΄την άλλη, αναρωτιούνται αν πρέπει να ανταποκρίνονται σε κάθε γκρίνια ή κραυγή, φοβούμενοι ότι εαν ενδίδουν στο κλάμα και υποκύπτουν σε «αυτό που θέλει το παιδί», τότε το κακομαθαίνουν ή δημιουργούν κακό προηγούμενο. Αυτή η σύγχυση των γονέων ως προς το πώς πρέπει να αντιδράσουν στο παιδικό κλάμα, αντανακλά τις εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις που έχουν γραφτεί κατά καιρούς για αυτό το θέμα. Παλιότερα πίστευαν πως ο καλός γονέας πρέπει να αντιστέκεται όταν κλαίει το μωρό ώστε να του σπάσει το θυμό και το πείσμα, αλλιώς θα κακομάθει και θα γίνει απείθαρχο στο παρόν και το μέλλον.

Σήμερα ξέρουμε ότι βρέφη κάτω των 3 μηνών δε διαθέτουν τη νοητική ικανότητα να εκμεταλλεύονται ή να χειρίζονται τους άλλους, και με αυτή τη λογική δε μπορούν να κακομάθουν. Απλώς κλαίνε όταν κάτι δεν πάει καλά, όπως όταν είναι λερωμένα, πεινούν, κουράστηκαν ή τρόμαξαν. Είναι από τους τρεις μήνες και μετά που το μωρό μαθαίνει να χρησιμοποιεί τη συμπεριφορά του για να επικοινωνήσει με τους γύρω του και να τους κατευθύνει προς αυτά που έχει ανάγκη. Το κλάμα είναι ένας τέτοιος τρόπος συμπεριφοράς όπως και το γέλιο ή τα παιχνίδια. Η συνεχής και επαναλαμβανόμενη έλλειψη ανταπρόκρισης σε ένα μωρό από τους γονείς ή όποιον άλλον το φροντίζει, μπορεί να έχει σοβαρές επιπτώσεις στην ανάπτυξή του.

Μετά την ηλικία των 3 μηνών και καθώς το παιδί μεγαλώνει, οι γονείς θα πρέπει να αξιολογούν τις συνθήκες κάτω από τις οποίες κλαίει το παιδί τους και να αντιδρούν ανά περίπτωση με υπομονή και ευελιξία. Για το παιδικό κλάμα ισχύει, όπως και για άλλα θέματα των παιδιών, πως κάθε στιγμή χρειάζεται διαφορετικές αντιδράσεις από τους γονείς. Σε κάθε περίπτωση, πρέπει να μην αμφισβητείται η αγάπη, η αποδοχή και ο σεβασμός από την πλευρά των γονέων προς το παιδί, αλλά και η ύπαρξη συγκεκριμένων και απαράβατων ορίων και κανόνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαρελάκια στο κρεβάτι, δυο χεράκια να εξερευνούν το πρόσωπό μου, να μου τραβάνε τη μύτη, τα μαλλιά και γέλια, πολλά γέλια! Ύστερα μπρούμυτα πάνω μου, το πρώτο σκαρφάλωμα, κατόρθωμα μεγάλο, χαμόγελο ικανοποίησης κι αγάπης, πόση γλύκα σ' ένα βλέμμα! Ρουφώντας ζωή από το στήθος, το ένα χεράκι το αγκαλιάζει, το άλλο χεράκι χαϊδεύει, παίζει, ρίχνει μικρές μπουνίτσες, πόση τρυφερότητα σ' ένα άγγιγμα! Κλείνουν σιγά σιγά τα βλέφαρα, ύπνος ήρεμος, γλυκός. Στην αγκαλιά μου έχω το κόσμο όλο!!

ανατριχιασα, βρε δαφνη!!!!φτου σου κοπελα μου, τι ωραια που τα λες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη, ευχαριστω , κι εγω ελπιζω να μην ειναι τιποτε!!επισης, πολυ χρησιμες οι πληροφοριες και ενδιαφερουσες!!!καθαρα απο λιγη εμπειρια, θα ελεγα οτι τα μωρα μεχρι 6 μηνων δε μπορουν ακομα να χρησιμοποιουν το κλαμμα ως οπλο, δεν θα ελεγα το ιδιο ομως, για τα παιδακια ενος ετους και πανω...

ειδικα, εκει στα 2 με 3 χρονια, μπορουν να γινουν τυραννοι!!!!! :lol::lol::lol: τοτε, χρειαζονται οπωςδηποτε ορια!!!

γεωργιαννα, καλη ιδεα το λεμονατο!!!!αντρια με γεια η τσαντα!!!!σουλακι, τι να πω για το μπουγιουρντι, εμας, μας ηρθε χτες και ειμαι πολυ παρμενη, ο,τι καταρες ξερω τις εχω πει .... :twisted::twisted: αφρο, να χαιρεσαι την αννουλα!!!

εχω σιδερο, οποτε σας αφηνω!!!!

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σούλα και Γεωργιάννα δυστυχώς μας περιμένουν πολύ δύσκολες μέρες!

Άφρο χρόνια πολλά!

Άντρια με γεια τη τσάντα!

Ούτε εγώ συμφωνώ με το κλάμα και με τις τεχνικές ελεγχόμενου κλάματος. Θεωρώ πως αυτές μπορούν να εφαρμοστούν πολύ αργότερα όταν το παιδί έχει αναπτύξει το λόγο. Πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία θα βρείτε στη πιο κάτω παρουσίαση. (αναφέρεται κυρίως στο θέμα του ύπνου αλλά έχει διάφορα στοιχεία)

http://pediatros-thes.gr/?p=1127

Προφανώς κάθε μανούλα έχει το τρόπο της!

Εγώ κοτόπουλο στο φούρνο σήμερα.

Άντε πείτε για τη συνάντηση! Εκτός από Πέμπτη πρωί όλα τ' άλλα πρωινά μπορώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou einai akrivi alla den vrika alli se auto to mege8os pou i8ela gia na me vole4ei..8a einai k i tsanta ta3idiou tis otan me to kalo pame kammia fora ta3idi (AN pame pote mas :( )..Apo katastimata me paidika eidi pou piga itan i pio ftini, 3ekinousan apo 80evro-250evro fisika 250evro itan mia me 8ilastro mesa...

To xrwma pou pirame einai ekeino tis photo k oxi tou video..

afrodite mou k daphne mou se euxaristoume!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη βεβαίως στα 2-3 χρόνια πολλά παιδάκια δοκιμάζουν τα όριά σου. Και χρειάζεται να βάλεις όρια. Η μεγάλη διαφορά είναι πως έχουν αναπτύξει πλέον το λόγο και μπορείς να τους εξηγήσεις το γιατί! Επίσης είναι πια σε θέση να αντιλαμβάνονται πως συνεχίζεις να υπάρχεις ακόμα κι αν δε σε βλέπουν. Αυτό δεν ισχύει για τα μωρά τα οποία βιώνουν τον αποχωρισμό και την απώλεια ακόμα κι όταν πέφτουν για ύπνο.

Επίσης μη ξεχνάμε το στάδιο της προσκόλλησης και το άγχος αποχωρισμού. θα προσπαθήσω να σας γράψω περισσότερα σε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικιά μου πάντως βιώνει εδώ και μερικές μέρες το άγχος των ξένων, ενώ πριν ήταν χαμογελαστή και προς τρίτους,τώρα μόλις βλέπει ξένους (ακόμη κ την πεθερά μου) βάζει τα κλάματα κ ηρεμεί μόνο σε μενα ή στον μπαμπά της.Χρειάζεται λίγο χρόνο να εξοικειωθεί κ μετά σταματά να κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καθενας εχει την γνωμη του, εγω δεν τα πιστευω αυτο με το κλαμα. Ισως ειμαι πολυ σκληρη, ισως κακια. Αλλα ετσι εμαθα να μεγαλωνω τα παιδακια μου.

οσο με βλεπει απο το παρκο δεν παιζει και κλαιει συνεχεια, μολις παω κοντα του γελαει. Εβαλα ενα σεντονι για να μην φαινομαι και ετσι ο Διονυσης παιζει μονος του στο παρκο για οσο θελει, μετα παιζουμε μαζι. Ειδικα το βραδυ του αρεσει να ασχολουμε μαζι του και με τον Αλεξανδρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικιά μου πάντως βιώνει εδώ και μερικές μέρες το άγχος των ξένων, ενώ πριν ήταν χαμογελαστή και προς τρίτους,τώρα μόλις βλέπει ξένους (ακόμη κ την πεθερά μου) βάζει τα κλάματα κ ηρεμεί μόνο σε μενα ή στον μπαμπά της.Χρειάζεται λίγο χρόνο να εξοικειωθεί κ μετά σταματά να κλαίει...

και η δικη μου εχει αρχισει και το κανει, οχι με ολους, αλλα καποιες φορες ειναι ετοιμη να βαλει τα κλαματα...μια εβδομαδα πριν, γελουσε με ολους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερωτηση : μεχρι ποτε βιωνουν το αγχος του αποχωρισμου;;;;

το κοριτσακι που θα βαφτισουμε ειναι 11 μηνων και ακομα τωρα, οταν την παιρνω αγκαλια, η απο το χερακι για να παμε βολτα, παντα ψαχνει τη μαμα της, να δει αν ειναι στον χωρο....ειναι φυσιολογικο για την ηλικια της, η εχει περασει καποια τραυματικη εμπειρια αποχωρισμου;;;;να αναφερω οτι η μαμα της δε δουλευει, αλλα δεν εχει και καποια γιαγια να την αφησει, οποτε ειναι συνεχεια μαζι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παιδια λογω των θεματων με τη μικρη ειναι σχεδον αδυνατο για συναντηση κοιμαται 11 με 1 το πρωι κ αν τυχον δεν ειμαστε σπιτι οταν νυσταξει η πρεπει να τη βαλω στο καθισματακι στο τουτου κλαιει πολυ, μονο το βραδυ ειναι βολικη γιατι κοιμαται βαρια βαρια και δεν ξυπνα στις μετακινησεις :(:(:(:(:(:(

εξακολουθω να μην ειμαι στα πολυ καλα μου αλλα δε μπορω να δω και φιλες μου δε μου βγαινει εχω τις κλειστες μου...δυστυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου κριμα! Μια αλλη φορα που θα εχει μεγαλωσει και αλλο και δεν θα γρινιαζει.

Αφροδιτη πιστευω πως το καθε παιδι ειναι διαφορετικο στο θεμα του αποχωρισμου. Το ανηψακι μου ακομη και 2 χρονων ηθελε μονο την μαμα του και μεχρι 1,5 εκλεγε δυνατα σε ξενους, ειχε και μεγαλυτερο αδελφο.

Εμεις εχουμε πισινα σε λιγο και το σκεφτομαι επειδη ψιχαλιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερωτηση : μεχρι ποτε βιωνουν το αγχος του αποχωρισμου;;;;

το κοριτσακι που θα βαφτισουμε ειναι 11 μηνων και ακομα τωρα, οταν την παιρνω αγκαλια, η απο το χερακι για να παμε βολτα, παντα ψαχνει τη μαμα της, να δει αν ειναι στον χωρο....ειναι φυσιολογικο για την ηλικια της, η εχει περασει καποια τραυματικη εμπειρια αποχωρισμου;;;;να αναφερω οτι η μαμα της δε δουλευει, αλλα δεν εχει και καποια γιαγια να την αφησει, οποτε ειναι συνεχεια μαζι....

Απόλυτα φυσιολογικό, το άγχος αποχωρισμού μπορεί να διαρκέσει μέχρι τα 2 έτη.

11 μηνών, μη σου πω πως είναι σε κορύφωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις!!!ευτυχως, γιατι ειχα αρχισει να πιστευω πως δε με συμπαθουσε.... :( ωραια δεν ειναι που βρεχει;;;;μυριζει φθινοπωρο.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια ειναι Αφροδιτη! και ειδικα οταν εισαι σπιτι!

πηγαμε με βροχη στην πισινα. καλα ειναι πολυ ωραια και μαθαινουν πολλα. βεβαια ο δικος μου κουραζετε ευκολα, αρχη ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάποια links για την προσκόλληση, το άγχος αποχωρισμού, το κλάμα κλπ. για όποιον τα βρει χρήσιμα.

http://www.yeskid.gr/egkymosyni/tropos- ... piki-sxesi

http://pediatros-thes.gr/?page_id=591

http://pediatros-thes.gr/?page_id=587

http://pediatros-thes.gr/?page_id=585

Όπως έχετε προσέξει, έχω μια ιδιαίτερη αδυναμία στον κύριο Παπαβέντση! Καθένας με τα πάθη του... ;):lol:

Γεωργιάννα ωραία είναι που πηγαίνετε πισίνα, είναι πολύ καλό για τον Αλέξανδρο πιστεύω.

Μου πρότεινε και μένα μια φίλη να πηγαίνουμε μαζί τα ΣΚ στον Πανελλήνιο και λέω να το προσπαθήσω αν ο άντρας μου κρατάει τον Άρη. Το κολύμπι είναι η καλύτερη γυμναστική.

Πολλά φιλιά, πάω να ξυπνήσω τον άντρα μου γιατί θεωρητικά πρέπει να πάμε σε μια έκθεση φωτογραφίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, τι κάνετε?

Εμείς πέμπτη πρωί, με το καλό, θα ξεκινήσουμε για Αθήνα!

Δε χαίρομαι και ιδιαίτερα που θα αφήσω τους δικούς μου, τον καθαρό αέρα και την ηρεμία της μικρής πόλης...

:(

και γυρίζοντας θα έχω να αντιμετωπίσω τα χαράτσια του "αγαπημένου" μας κράτους :roll:

Με τι όρεξη και τι λεφτά να ετοιμάσουμε βαφτίσια?

Αχ! Τα παιδάκια μας γεννήθηκαν σε δύσκολες εποχές.......

Sorry, για τη διάθεσή μου βραδυάτικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα να σας βαλω κατι πολυ ωραιο απο το σιτε που τοσο πολυ φροντιζει η Δαφνη να μας βαζει αλλα ειδα κατι στην τηλ. και ειπα να σας γραψω πρωτα αυτο.

Αυριο και Πεμπτη στα Καρφουρ οι πανες Λιμπερο 45%!! Θα παω αυριο πρωι γτ μου αρεσουν πολυ.

Λοιπον διαβασα κατι που και ο δικος μου το κανει και τα δικα σας. Μας χαιδευουν τα στηθη. το γτ το διαβασα εδω.

Η φύση προέβλεψε το μωρό να ενεργοποιεί τις ορμόνες όπως η ωκυτοκίνη με τα χεράκια του. Πιάνει το στήθος, το χτυπάει απαλά, το γραπώνει και με αυτόν τον τρόπο αυξάνει την ροή γάλακτος. Έχετε δει πως θηλάζει ένα γατάκι ή ένα σκυλάκι; Κυριολεκτικά «αρμέγει» το γάλα. Αυτό το τόσο αυτονόητο και αναπόσπαστο κομμάτι του επιτυχημένου θηλασμού στα θηλαστικά οι δυτικές αντιλήψεις, δυτικές νέες μητέρες αλλά και επαγγελματίες υγείας το έχουν αγνοήσει ή και θεωρήσει πρόβλημα προς αποφυγή. Είναι συχνό η μητέρα να μάχεται με το μωρό ώστε αυτό να μην βάζει τα χέρια του στο στήθος της, να θεωρεί η μητέρα τα χεράκια του εμπόδιο που πρέπει να φύγει από την μέση, να φασκιώνεται το μωρό ανήμπορο να χρησιμοποιήσει στοιχειωδώς τα χεράκια του. Αφήστε το μωρό να σας καθοδηγήσει

ευχαριστουμε Δαφνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως, γεωργιαννα, πολυ ομορφο αποσπασμα!!!αναστασια, καταλαβαινω τη διαθεση σου, αλλα τι να πω, ας ειναι τα μπεμπακια μας καλα...

ειμαι πολυ αγχωμενη...διαβαζα πριν λιγο, εδω στο μαμι για τους σπιλους ( ελιες ) -ενα αρθρο του κ.πανουσοπουλου, και ανησυχω ολο και περισσοτερο....μου φαινεται οτι θα μας πει να το αφαιρεσουμε χειρουργικα και τρεμω στην ιδεα!!!φοβαμαι πααααααρα πολυ για αυριο , ξαφνικα σκεφτομαι πως δεν ειναι για καλο το οτι μας εστειλε η παιδιατρος , μαλλον δεν ηθελε να μας το πει η ιδια...δεν αντεχω στην σκεψη οτι κατι μπορει να απειλει το παιδακι μου, και θα πρεπει να υποβληθει σε εξετασεις και χειρουργεια....προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη, αλλα δε μπορω ρε γμτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτάκι εύχομαι όλα καλά να πάνε με την Αθηνούλα, πιστεύω πως δε θα'ναι σοβαρό, μη φοβάσαι. Θα περιμένουμε νέα σου!

Γεωργιάννα καταπληκτικό αυτό το κείμενο που βρήκες, μπράβο και σ' ευχαριστώ εγώ!

Αναστασία οι εποχές είναι πολύ δύσκολες, αισιοδοξία και μαχητικότητα χρειαζόμαστε και πάνω απ' όλα αλληλοϋποστήριξη και συλλογικότητα! Τα παιδάκια μας πρέπει να μεγαλώσουν με ελπίδα γιατί θα είναι ίσως η γενιά που θα διαμορφώσει έναν καλύτερο κόσμο...

Τελικά πήγαμε στην έκθεση φωτογραφίας και μετά για φαγητό αλλά σπάστηκα πολύ με κάτι που έγινε και μου χάλασε η διάθεση. Ήταν στην παρέα μια τύπισσα που δεν πολυσυμπαθώ, ζήτησε να πάρει αγκαλιά τον Άρη, τον πήρε αλλά εκείνος έκλαιγε πολύ κι έτσι θέλησα να τον ξαναπάρω εγώ. Εκείνη μου πέταξε ένα "δεν πειράζει, θα του περάσει" και σηκώθηκε να τον πάει βόλτα ενώ ο μικρός ούρλιαζε. Ε τα πήρα! Πήγα και τον βούτηξα στη κυριολεξία.

Τώρα έχει πέσει ξερό το καλό μου στο κρεβατάκι του και πάω κι εγώ. Όνειρα γλυκά σας εύχομαι και καλό ξημέρωμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γεωργιάννα, ωραίο κείμενο!!!

Δαφνη, σε καταλαβαίνω,ετσι κάνω κ εγώ όταν την έχει η πεθερά μου κ κλαίει, στην αρχή την αφήνω μήπως κ σταματήσει αλλα όταν βλέπω κ κλαίει με δάκρυα λέω γιατί να ταλαιπωρείται το μωρό χωρίς λόγο κ την παίρνω επιτόπου, μάλιστα μια φορά δεν ήθελε να την αφήσει λέγοντας αυτό που είπε κ η γνωστή σου...Δεν υπήρχε περίπτωση!!!

Αναστασία, κ εγώ είμαι προβληματισμένη,Συμφωνώ μετη Δάφνη!Με το καλό να επιστρέψεις!

Σήμερα το μενού έχει μελιτζάνες παπουτσάκια κ μετά γυμναστήριο (για να τις κάψω...χχοχοχοχ)

Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!ευχαριστω, κι ο αντρας μου ειναι αισιοδοξος, μονο εγω ειμαι τοσο αγχωμενη, αν και σαφως καλυτερα απο χτες το βραδυ!!!

θελω λιγο τα φωτα σας.....η αθηνουλα 8-8.30 το βραδυ, παιρνει συνηθως εναν υπνακο, κατα τις 9 την κανουμε μπανιο και γυρω 10-10.30 κοιμαται....11.30-12 περιπου την ταιζω για τελευταια φορα , κοιμισμενη και ξανατρωει οταν ξυπνησει το πρωι δηλ στις 9.30, μπορει και 10-κλεινει σχεδον 12 ωρες!!!!!!προχτες, λοιπον, ημασταν στην πεθερα μου και δεν κοιμηθηκε κατα τις 8 οποτε , μετα το μπανιο, νυσταζε πολυ και κοιμηθηκε στις 9.30 αντι για 10.30, οποτε θεωρησα η δολια μανα οτι θα ξυπνησει μια ωρα νωριτερα το πρωι, δηλ 8.30-9 ( εννοειται οτι την ταισα στις 11.30 το βραδυ κοιμισμενη ) ελα ομως, που 5.40 το πρωι εκανε χαρουλες!!!την ταισα και ξανακοιμηθηκε διχως κουβεντα!!! θεωρησα οτι ηταν τυχαιο, γιατι δεν το ειχε ξανακανει, και ξυπνησε κανονικα 9.30. αποψε, ομως, παλι κοιμηθηκε 9.15 και στις 7.15 την βρισκω ανασκελα να γελαει στο μομπιλο με ενα πλατυ χαμογελο!!!! :o:o:o την ταισα, αλλα της πηρε κανα τεταρτο να ξανακοιμηθει....κανω κατι λαθος;; οταν προχτες κοιμηθηκε απο τις 9.30, σκεφτηκα οτι ειναι καλη ευκαιρια να μαθει να κοιμαται νωριτερα, τωρα που θα χειμωνιασει και θα νυχτωνει απο τις 5!!!επισης , καλα θα ηταν να ξυπνουσε κατα τις 8, να προλαβαινουμε λιγο μερα....τι να κανω, να το συνεχισω ετσι, και να την βαζω για υπνο νωρις, μπας και στρωσει, η να ξαναγυρισουμε στο παλιο προγραμμα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...