Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕ


Recommended Posts

Andria πολυ ωραια φαινονται οι μπομπονιερες και το κουτι!

Δαναη πολυ μ'αρεσει η κορουλα σου ανακυκλωση!!!! Και ο δικος μου συκωνει κεφαλι σαν να θελει να συκωθει. Του λεω να μην βιαζετε αλλα δεν με ακουει.

Σουλιτσα μου πολυ ωραια ακουγονται οι μπομπονιερες. Αλλα θα προλαβεις με την μικρη;

Για αλλο παιδακι λεω και εγω το ιδιο με σενα Ελενα: γερο και να ειναι και κοριτσι!!!!! Αλλα ολοι με κοροιδευουν! εαν ειναι αγορι; τι να κανω να ειναι γερο και υγιεστατο! Πολυ θα ηθελα και τριτο αλλα με αυτο το κρατος θα μπορεσουμε; Κατι ακουστηκε οτι θα καψουν το 6μηνο. Αισχος!!!!

Καπου στο μυαλο μου ειμαι μπερδεμενη! Δεν εχω βοηθεια καθολου απο τον ανδρα μου με τα παιδια και θελω και 3ο παιδι. Οι γονεις μου μου λενε να μην το κανω, αλλα εγω θελω τρια παιδια. εσεις τι λετε; Ξερω οτι μονη μου θα ειμαι και παλι, οικονομικα θα μας στηριζει ο ανδρας μου, αφου δουλευει μεχρι νυχτα.

Αχ ποσο χαιρομαι που σας εχω μονο και μονο που σας τα λεω ηρεμω πολυ μεσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 955
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξεχασα το μενου!!

Εχω μπιφτεκια που ειχα κανει και μπορει το βραδυ καμια πιτσα. Τρελαθηκαν με την πιτσα μου οταν τους την εκανα στην Κεφαλλονια.

Μαλλον θα φτιαξω μηλοπιτακια και για τον ανδρα μου ζαμπονοτυροπιτακια.

Πηρα ροδακινα και φτιαχνω γλυκο του κουταλιου, ελπιζω να βγει καλο οχι οπως η μαρμελαδα βερικοκο που παει για πεταμα τελικα ειναι πικρη.

Εχθες το βραδυ εφτιαξα στα γρηγορα και τζειςκεικ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά βρε Γεωργιάννα,ποτε προλαβαίνεις βρε θηρίο?!?!?!Μπράβο!εγώ χτες έφτιαξα ένα ταψί γεμιστά,θα τρώμε τρεις μέρες!έκανα κ μελιτζάνες γεμιστές που συνηθίζουν στην κρήτη!για το 3ο παιδί, αν το παίρνει το μάτι σου γιατί όχι??εμείς θέλουμε να χαρούμε τη μικρή μας,θα ήθελα να γίνει 2,5 χρονών τουλάχιστον όταν θα έρθει το δεύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια μυτιληνη ειμαι ακομα...καλυτερα τα πραγματα λοιπον θα πω κατι που αφορα στις μανουλες που θα μπουν στα στερεα δηλαδη κρεμεες Αλλα θελουν να συνεχισουν το θηλασμο συμφωνα με τον παγκοσμιο οργανισμο υγειας στους εξι με οχτω μηνες τα μωρα χρειαζονται μονο 200 θερμιδες παραπανω απο στερεεςτροφες ενω απο τον ογδοο μεχρι των δωδεκατο 550. η κυρια τους τροφη αμα θελουμε να θηλασουμε ενα χρονο εξακολουθει να ειναι το γαλα. Στην ελλαδα υπαρχει μια ταση να μειωνουν τουςθηλασμους πρωι κ βραδυ απο τον εκτο κ αυτο εχει σαν αποτελεσμα μεσασεδυο μηνες το γαλα να κοβεται. η σωστγ τακτικη ειναι δυο γευματα το πολυ τρια τους πρωτους δυο μηνες κ παντα στο τελος του γευματος προσφερουμε στηθος. ενστικτωδως τα περισσοτερα μωρα κατα την εισαγωγη των στερεων ξυπνουν το βραδυ γκ τρωνε για να διατηρησουν την παραγωγη.

ανδρια αν κ το χαπι εχει οντως ορομες κ δεν το προτεινω η μεθοδος της θειας αφηνει καταλοιπα που γινονται κυστες αν δε θες να κανεις σταδιακο αποθηλασμο που ειναισωστοτερο τοτε καλυτερα χαπι επισης ωραια πφοσκλητηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και νταντι!!!επιτελους ελευθερος ο υπολογιστης για σημερα!!! :):)

αντρια, ωραιες οι μπομπονιερες, με γεια το τραμπολινο σας, το χαιρεται η βικτωρια;;; πες μας εντυπωσεις!!!τωρα για τον αποθηλασμο, ειναι κριμα ,γιατι παιδευτηκες κοριτσι μου, αλλα αφου δεν γινεται αλλιως, τουλαχιστον πηγαινε ομαλα και οχι με δεσιματα, λιγο βαρβαρο μου φανηκε... :(:(

σαμανθα, να χαιρεσαι το γελαστο κοριτσακι σου!!!μπραβο, χαιρομαι που ειστε καλα και επανηλθες και στον επαγγελματικο βιο!!!οσο για 2ο μωρακι , με το καλο να σας ερθει οποτε θελετε!!!εγω συμφωνω με τη δαναη, να ειναι η αθηνουλα μου τουλαχιστον 2, να τη χαρω.... ;)

γεωργιαννα, βλεπω δεν αργησες να βρεις το ρυθμο σου!!!! :lol::lol: βρε θηριο, ποτε προλαβαινεις;!!

για 3ο παιδακι που λες, αν εχεις αντοχες καντο , μην ανησυχεις για τιποτε αλλο!!!η κατασταση ετσι οπως ειναι, ειναι χαλια ειτε εχεις 1 ειτε εχεις 3 παιδια!!!η κουνιαδα μου θελει και 3ο, για να δουμε θα αποκτησει κι αλλο ξαδερφακι η αθηνουλα;;; ;)

γιωργο, ευχαριστουμε για την προσκληση!!!με το καλο να γινει η βαπτιση!!!

αφροδιτη, ελπιζω να περνας καλα στη μυτιληνη με την αννουλα!!!

ελενακι , σε βλεπω ετοιμη για την κορη!!!μπραβο!!ποτε θα κανονισουμε μαμαδοσυντηση, πριν χειμωνιασει;;;

εμεις καλα ειμαστε, εχει γενεθλια η πεθερα μου σημερα , θα ανεβουμε σε λιγο ( στον 3ο μενει ). χτες, γελασε πρωτη φορα και μου φανηκε τοσο περιεργο!!!!ξερετε,το οτι βρηκε κατι αστειο, που ειναι ενα στοιχειο της προσωπικοτητας, και σκεφτηκα πως ειναι ενας ανθρωπος ξεχωριστος.... ;);) ποσο πολυ χαρηκα!!!αλλα δεν γελασε πολυ ωρα, 2-3 φορες ,ρε γμτ!!

τωρα τελευταια σαν να μην χορταινω τον υπνο και νιωθω κουρασμενη....μηπως φταιει η ζεστη;;;

φιλια σε ολες, σουλακι, γωγω, αναστασια, δαφνη και σε οσες ξεχασα, συγγνωμη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou 8elw na kanw apo8ilasmo siga siga stadiaka alla den nomizw na ta kataferw giati pernaw diskola..Eipa na min kanw sixnes antliseis gia na stelei entoli ston egkefalo na paragei k allo k exei apo tis 7:30 to prwi na antlisw diladi 12,5 wres k eimai SKATA to sti8os mou einai xalia mavra toumpano den mporw na to aggizw gemisa terastia kouvaria niw8w na kaiei, apo to pono ponisa to stomaxi mou k exw apisteuto ponokefalo..Nomizw 8a pe8anw :(..Vasanizome APISTEYTA!!!!!!!!

Feugw apo tin mama mou na paw na to vgalw twra sto spiti mou giati eimai xalia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε?η Μυρτώ μου φαίνεται πως περνάει ακόμη ένα άλμα ανάπτυξης...σήμερα τρώει με μανία κάθε 1,5-2 ώρες!!!με όρεξη λες κ έχει να φάει μέρες.τι να πω?ελπίζω να έχω γάλα πάλι σε 1,5 ώρα για το βραδινό της.εγώ έχω βγει off, από τις 6.30 ξύπνια, χωρίς μεσημεριανό ύπνο βέβαια. είπα στον άντρα μου ότι από αύριο θα το κάνουμε 1-1,ένα μεσημέρι θα την έχει αυτός (αν είναι ξύπνια)ένα εγώ, γιατί δεν την παλεύω.φτάνει 10.30 το βράδυ κ κοιμάμαι στον καναπέ.ούτε μια ταινία από την αρχή μέχρι το τέλος δεν μπορώ να δω.

Γιώργο, ευχαριστούμε για την πρόσκληση.Με το καλό!!!

φιλάκια κ καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω μες τα νευρα ειμαι εγραψα δυο κατεβατα απο το πρωι κ σβηστηκαν :shock::x ελπιζω να ειναι 3η κ τυχερη...

ονομα ακομη δεν αποφασισαμε ασε μεγαλο θεμα τελικα!!!!!οπως κ να εχει σε ενα διμηνο θα πρεπει να ξερουμε!!!!!!

σαμανθακι κ ελενα ετοιμες σας βρισκω!!!αντε τα χριστουγεννα τοτε να ξεκινησουμε το σπορ της αναπαραγωγης :lol::lol::lol:

γεωργιαννα μου μια χαρα προλαβαινω!!!!παραγγειλα σημερα τα τουλια κ τις κορδελες!!!!μισα φουξ μισα λαχανι!!!ηθελα να βαλω νεραιδα διακοσμητικο αλλα βγαινουν πολυ ακριβες κ θα βαλω πεταλουδες...μολις τα παρω ολα κ τα φτιαξω θα σας βαλω φωτογραφιες,θα φτιαξω μονη τα χωνακια για τα μερςμελοους,αυριο εχουμε πολλες δουλειες!!!να δουμε κουστουμι προσκλητηρια κ τιποτα για μενα..

αντρια ωραιο το κουνακι!!!!της αρεσει της μικρης???

γιωργο κλεισε θεση ερχομε :lol: μακαρι να ειμασταν κοντα!!!!!!

δαναη πανε μαζι οι μπεμπες μας :lol: εμενα εχει μερες που παρακαλαω να φαει κ αλλες οπως σημερα που τρωει συνεχεια!!!!!

αφρο μου ωραια περνας ε???σε ποιο μερος εισε???

φιλουδια κοριτσαρες μου σε ολες!!!!!!!!! πρεπει να μετρησω ατομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!σήμερα είναι μια καινούρια μέρα!!!νέα εποχή ξεκινάει!χθες το βράδυ αποφάσισα να ξεκινήσω γυμναστήριο!!!γιατί γελάτε?!?! :lol::lol::lol: δεν πάει άλλο, όλη μέρα μέσα στο σπίτι, κινούμαι ελάχιστα κ είμαι συνέχεια πιασμένη!!τωρα το πρωί θα πάω να κοιτάξω δυο που είναι κοντά μας!θα γυμνάζομαι κ θα ξελαμπικάρω κ λίγο βγαίνοντας από το σπίτι!ξέρει μήπως καμία σας αν χρειάζεται να αποφύγω κάποια άσκηση για να μην επηρεαστεί ο θηλασμός?μάλλον όχι, αλλά για να είμαι σίγουρη...

Βράζω φασόλια γίγαντες για να τα κάνω στο φούρνο που μας αρέσουν πολύ! ε ρε πορδούλες που έχει να ρίξει η μικρή :lol:

φιλάκια σας επισυνάπτω την τελική μορφή ενός από τα 4 σχέδια μπομπονιέρας.που έφτιαξε η αδελφή μου.σε 1,5 μήνα έχουμε τα βαφτίσια μας.εντωμεταξύ είχα ένα πολύ ωραίο φόρεμα που σκεφτόμουν να βάλω με το οποίο όμως δεν θα μπορώ να τη θηλάσω στο τραπέζι μετά.Να ρωτήσω, η δικιά μου μόλις θα έχει ξεκινήσει τις κρέμες (5,5 μηνών) αλλά από ότι ξέρω ξεκινούν σταδιακά με δυο κουταλιές κτλ, θα της φτάνει ή θα τη θηλάζω μετά όπως έγραψε κάποια από εσας χθες?αρα θα πρέπει να πάρω ένα φόρεμα σε στυλ κρουαζέ που να βγαίνει το στήθος εύκολα,ε?

post-14553-13873937704697_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα, δοκίμασα κ με 3 κουφέτα που είχες προτείνει αλλά φαινόταν πολύ φτωχή, απλά έκοψε μικρότερα τα κομμάτια τούλι γιατί περίσσευε κ γι'αυτό ίσως φαινόταν φορτωμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας γλυκες μανουλλες!!! ερχετε σ/κκκκκκκκκκκκκκκκ!!!!!! οπας ! ITS FRIDAYYYYYYYYYYYY!!!!! :P:P εχω βγαλει τις φωτος αλλα δεν προλαβα να τις πςερασω στο usb αποψε πιστευω θα τις εχετε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Βλέπω μαζευτήκαμε έτσι?Καλό Χειμώνα εύχομαι κ καλη προοδο για τα μεγαλύτερα παιδάκια που ξεκινάνε το σχολείο.

Εμείς εδώ με τις κρεμούλες μας,Ελενάκο,την τρώμε μια χαρά ανοιγουμε στοματάκι κ γινομαστε σαν καρχαριάκι!!!Αλλες φορές τρώει με γκρίνια,αλλα δεν θέλω να την πιεζω οπως μου εχει πει κ ο γιατρός.

Δοκίμασα κ εγώ την κρεμαστή κούνια αλλά εχει πολυ κενό γυρω της δεν ειναι οπως της Αντριας που αγκαλιάζει το μωρο :D

Με το καλό τα βαπτισια σας κοριτσια κ Γιωργο ευχαριστούμε για την τιμή που μας κάνετε,αν κ είναι κομματάκι δύσκολο 8-)

Κατα τ'αλλα προχτες το βραδυ πηγε ο Χρηστος κατα τις 1 να ανοιξει το παραθυρο κ να κλεισει το air condition κ ξαφνικα την βλέπει να του χαμογελάει....ε ρε γλέντια! 2 ωρες προσπαθουσαμε να την κοιμήσουμε,ηθελε να παιζει :o

Τελικά μου λεει κοιμησου εσυ κατα τις 3 ,θα την κοιμησω εγω,κ την κουναγε λες κ τον ειχες βάλει στο 5ο επιπεδο.....την κοιμησε μετα απο μιση ωρα κουνημα αλλα την επομενη το πρωι δεν μπορουσε να σηκωθει απο την μεση του κ καναμε ενεση να συνέλθει!!!!!!!!

Πολύ στεναχωρήθηκα αλλα σήμερα ευτυχως ειναι καλυτερα.

Α!ειδα ενα site με μαρτυρικα κ επαθα πλακα!!!http://www.facebook.com/photo.php?fbid=116408991769366&set=a.116408968436035.21367.100002007961850&type=1&theater

ειναι στο fb εμεις φτιαξαμε το 10103 ....δειτε το !!!!

Φιλακια τα λεμε μετα,παω επισκεψη στα ξαδελφια που ηρθαν απο Κρητη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Εφυγε και η μανουλα σημερα! Για ενα περιεργο λογο δεν εκλαψα εχθες που την αποχαιρετησα! Ισως επειδη την βλεπω στο ιντερνετ.

Τελικα εχθες δεν εφτιαξα τα μηλοπιτακια επειδη μου φερανε ταρτακια.

Ανδρια οταν λεμε να το κοψεις σιγα σιγα το εννοουμε!!! Λογικο ειναι να πονας μετα απο 12,5 ωρες!! να μην τραβας για 6-7ωρες και γενικα να μην αντλεις την ιδια ποσοτητα αλλα λιγοτερη!

Δαναη δεν την πειραζουν τα φασολια την μικρη; Τι θα κανεις με την Μυρτω οταν θα πηγαινεις για γυμναστικη; Εγω περπαταω το πρωι για δουλειες εξω, δεν παιρνω το αυτοκινητο αλλα το καροτσι και βολτα στην γειτονια. Μετα απο 3,5 χρονια που μενω εδω μαθαινω την γειτονια.

Πιο ωραια δειχνει τωρα η μπομπονιερα! Μου αρεσουν τα χρωματα.

Αφροδιτη και εγω λεω για συναντηση προς το τελος του μηνα να γυρισει και η Αναστασια. Ελενα εσυ θα τα καταφερεις τωρα με την μετακομιση;

Αχ προβλημα δεν ξερω τι να μαγειρεψω!! το απογευμα παω και στην εκθεση στην Ανθουσα που ειναι με δωρα, εχουμε περιπτερο απο την δουλεια μου και πρεπει να δωσω το παρον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sto trampolino ka8ete gia ligo den poli ekfrazete oute gela oute klaiei :))..

Gewrgianna mou exei 2 evdomades peripou pou vgazw ana 6-7wres k gi'auto piga stis 12,5 wres..Den piga amesws..Antlousa to prwi stis 7:30 sxedon 2 geumata k meta evgaza ana 6-7 wes, vasika edina 3-4 geumata diko mou gala k 2-3 3eno gala..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Είμαι λίγο βιαστική, συγχωρείστε με αν δε σχολιάσω όλα όσα γράψατε.

Θέλω να ρίξετε μια ματιά σε κάποια κειμενάκια σχετικά με αυτά που συζητάγατε Άντρια, Γεωργιάννα και Δανάη.

Θηλασμός κι επιστροφή στη δουλειά

http://pediatros-thes.gr/?page_id=633

http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/0 ... ilasmos%29

http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/0 ... ilasmos%29

Εισαγωγή στέρεων τροφών

http://pediatros-thes.gr/?page_id=216

http://pediatros-thes.gr/?page_id=218

http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/0 ... ilasmos%29

Θηλασμός και γυμναστική

http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/0 ... _4430.html

Ελπίζω να βοηθήσουν λίγο με κάποιες απορίες.

Πάω να κάνω κάποιες δουλίτσες και υπόσχομαι να σας γράψω το απόγευμα.

Σας φιλώ πολύ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη, ευχαριστώ για τα links!

Γεωργιάννα, θα την προσέχει ο άνδρας μου για κανένα 2ωρο.είναι δίπλα οπότε μόλις τη θηλάζω θα πηγαίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α επίσης Αντριούλα με γεια το τραμπολίνο! Επειδή εμένα μου το υπερτονίσανε, σου λέω και σένα πως για ασφάλεια τα χεράκια της Βικτώριας πρέπει να είναι ανάμεσα στους ιμάντες κι όχι μπροστά όπως τα βλέπω στη φωτό. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου κ Γιώργο! Δεν είμαι στα πολύ καλά μου σήμερα.Μόλις ξύπνησα έκανα εμετό κ απο εκείνη την ώρα έχω αναγούλες.Είδα λίγο αίμα αλλα δεν έχω ροή καθόλου,μόνο μια γραμμούλα στο σερβιετάκι κ αυτό όχι έντονο κόκκινο.(sorry για την περιγραφή..) Έχω καταστεναχωρεθεί,φοβάμαι μήν ξεκίνησαν πάλι τα προβλήμα που είχα με την περίοδο πρίν μείνω έγκυος. Άν θυμάστε για τη πρόωρη εμμηνόπαυση που σας έλεγα. Θέλω να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις(fsh,lh.e2 κτλ) αλλα δεν ξέρω άν το αποτέλεσμα θα είναι φυσιολογικό λόγω θηλασμού.Γνωρίζετε κάτι;

Πήρα να κλείσω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο που με παρακολουθούσε άλλα συνταξιοδοτήθηκε! :o

Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα νέα σας.Πάω να τα δώ κ επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α επίσης Αντριούλα με γεια το τραμπολίνο! Επειδή εμένα μου το υπερτονίσανε, σου λέω και σένα πως για ασφάλεια τα χεράκια της Βικτώριας πρέπει να είναι ανάμεσα στους ιμάντες κι όχι μπροστά όπως τα βλέπω στη φωτό. Φιλάκια!

Daphne mou to 3erw aplws se ekeini tin photo eimastan etoimoi na tin vgaloume apo to trampolino alla eipame na tin vgaloume mia photo :) k etsi ta xerakia tis einai e3w :D..Se euxaristw omws pou to anaferes..Se euxaristoume k gia ta sites pou para8eses...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Που χαθηκατε το απογευμα;

Ελενα μην αγχονεσε το ιδιο ειδα και εγω πριν 2 εβδομαδες. Μηπως να επαιρνες πρωτα ενα τεστ εγκυμ. επειδη εκανες και εμετο; θυμαμαι οτι ειχατε ενα ατυχημα.

Εμεις πηγαμε βολτα και γυρισαμε αργα. Θα τα πουμε αυριο. Εχω να παω σε μια βαπτιση στην εκκλησια που παντρευτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den to pisteuw..egrafa tosi wra kai svistikan!!!snif...

ti kanete omorfes kai omorfe???

giwrgo,danai,happy,andria me to kalo oi vaftiseis sas!!!

elenaki mou epeidi ki egw eixa akrivws ta idia themata me sena..kai to kokkino kai anagoules..ekana 2 test arnirika..mallon einai ormoniko!i ta proeortia tis kurias!!!ap oti mou eipe o gunaikologos oso thilazeis apokleistika tote einai 99% san na pineis antisulliptiko.uparxei vevaia kai to 1%...!gi auto k mprorei ana pasa stigmi na kaneis woriksia kai na min to ksereis afou den ksereis pote na perimeneis!episis apo ti stigmi pou tha eisageis otidipote apo kseno gala alla kai otidipote allo ektos tou mitrikou na perimeneis tin afiksi!!auta..e;pizw na voithisa!

gewrgiana mou ki egw stin idia fasi me sena eimai.the;w polu 3o kai tha to kanw den paizei.arkei na maste kala me ton antrouli mou!outws i allws pame katadiaolou opote ti 2 ti 3! ki egw den exw kamia voitheia..ma kamia..kai oikonomika oxi polu kala..alla oloi oi kaloi xwrane arkei na kaneis thusies san gonios giati pragmatika to theleis ki oxi argotera na metanoiwneis...!fusika auta ta eipa epeidi exw akousei ta pandeina..!axeto alla eftiaksa mia tarta amugdalou me marmelada vusino!mourlia!ki esena pou den sou aresoun ta sokolatenia tha ksetrelatheis...einai ligo mpelalidiki alla aksizei...

filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσακια δεν εχω γυρισει ακομα αλλα θελω να κανω μια παρατηρηση για την ρισαγωγη κρεμων. Απευθυνομαι στις μανουλες που θελουν να συνεχισουν να θηλαζουν ενω δινουν κρεμες κατα το πρωτο ετος. Απο τον εκτο ως τον ογδοο τα παιδια με κυρια τροφη υο μητρικο χρειαζονται μονο διακοσιες θερμιδες απο επιπλεον τροφες δηλαδη δυο μεγαλα η τρια μεσαια γευματα τη μερα ενω στο τελος καθε γευματος δινουμε στηθος π α ν τ α. Απο τον ενατο ως το χρονο χρειαζονται 550 θερμιδεες τη μερα δηλ τεσσερα γευματα η τρια με ενδιαμεσο σνακ.Αυτα που γραφω αναφερονται στον ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΥΓΕΙΑΣ αν αρχισετε να θηλαζετε πρωι βραδυ μονο κ δεν προσφερετε στηθος συχνα οδηγειστε με μαθηματικη ακριβεια σε προωρο αποθηλασμο για τον οποιο ευθυνονται πολλοι ελληνες γιατροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες που δουλευουν μπορουν να δινουν κρεμες οσο λειπουν κ οταν γυρνουν ελευθερα στηθος με την εισαγωγη των στερεων η πλειοψηφια των μωρων θηλαζουν κ ξημερωματα που η προλακτινη ειναι στα υψη για να διατηρησουν την παραγωγη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...