Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 955
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!! χρονια πολλα για την αννουλα, αφρο!!!γεωργιαννα, να τα εκατοστησετε και να περασετε ομορφα αποψε!!!! [smilie=occasion13.gif]

ιωαννα, συλληπητηρια για τη θεια σου, ευχομαι να αναπαυτει η ψυχουλα της κι εσεις παντα να τη θυμαστε με αγαπη... :(

αναστασια περαστικουλια στην γιωργιτσα, απο το εμβολιο μαλλον, εεεε;;;; αυριο φευγετε;;;;καλο ταξιδι να εχετε και καλες διακοπες!!!ελπιζω να μη σε χασουμε, και να τρυπωσεις και απο την κερκυρα!!!!

δαναη, δεν πινεις καθολου αλκοολ;;;;;εμενα η παιδιατρος μου ειπε να μην πινω αναψυκτικα και αντιθετως ενα ποτηρι κρασι η μια μπυρα κανει και καλο!!!!και να φανταστεις οτι ουτε στη εγκυμοσυνη επινα κοκα κολα και μου'χει λειψει τρελα!!! :lol::lol:

ελενα, πολυ ενδιαφερον το σαιτ....για να δουμε, τα ματια της μπεμπας μοιαζουν σκουρα μπλε, αλλα οπως τα ελεγε μαλλον θα γινουν καστανα....δεν με πειραζει (εννοειται!!!) απλα εχει κι ο μπαμπας της μπλε ματια κι ειναι κριμα να μην τα παρει!!!αλλα ειπαμε, να ειναι γερα!!!!

αντρια, μ'αρεσει η ιδεα της εικονιτσας, εγω προσωπικα δεν την εχω ξαναδει, και ειναι βεβαια ακριβουτσικη αλλα φανταζομαι για 50 ατομα δεν βγαινει κανενα τεραστιο ποσο!!!!ειναι χειροποιητες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite,έχω να πιω αλκοόλ από πέρυσι τον Αύγουστο. Κοκα κόλα θα πιω μόνο έξω κ αφού την έξω θηλάσει για βράδυ.Και στην εγκυμοσύνη έπινα με μέτρο, καθώς δεν πίνω ούτε καφέ ούτε καπνίζω είπα δικαιούμαι μια κοκακολίτσα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ήθελα να την αφήσω να ταλαιπωρείται, γι'αυτό της έδωσα depon! Εμένα μου έχει πει να της δίνω πάνω από 37,8. Σήμερα πάλι ήταν ζεστή, αλλά είμασταν στο super market και δεν μπορούσα να την θερμομετρήσω. Τώρα είναι δροσερή. Αλλά η γκρίνια, γκρίνια :?

Πήραμε pampers για να έχουμε στις διακοπές. Όσες χρησιμοποιείτε, στα καρφούρ έχει 20% έκπτωση!

Με τα babylino βρε κορίτσια είχα πολλές διαρροές (χάλια τα φορμάκια). Ήθελα να τα χρησιμοποιήσω γιατί είναι οικονομικά και ελληνικά αλλά τζίφος... ο ποπός της κόρης μου αποφασίζει :lol::lol::lol:

ή μάλλον τα μπουτάκια, γιατί μας φεύγαν απ'το πλάι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite mou einai kata to imisi xeiropoiites, i morfi tou Agiou den einai zwgrafisti alla prwtotipi eikonitsa xartini pou tin kollane..

Ginete i epikollisi tis eikonas tin epe3ergazontai, kovoun to 3ilo sto mege8os pou prepei k to vernikwnoun gia na gialisei k na ante3ei sto xrono..Ta kanei ena zevgari ilikias 50xronwn panw-katw :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou 8elw tin voi8eia sas..To de3i mou sti8os den paragei toso gala oso to aristero, otan einai i seira na tin 8ilasw apo to de3i 8ilazei ligo k meta klaiei k otan tin valw sto aristero ola mia xara, ti na kanw? Den to kanei panta alla poli sixna :(..Aa na sas anaferw pws auto ginete tis teleutaies meres, prin eixa perissoteri paragwgi..

An 8ilazw mono apo to aristero 1o. 8a meiw8ei teleiws i paragwgi tou de3iou k 2i. den 8a prolavenei na gemizei to aristero!!! VOI8EIA!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζε την συχνα στο στηθοε που δεν εχει παραγωγη για να αυξηθει..παντως εγω θηλαζα απο το 1 στηθος 2 μερες γιατι ειχα πληγωθει κ δεν ειχα θεμα.

αναστασια ο πυρετος ειανι απο το εμβολιο..κι εμας ανεβασε..μας εδωσε dolal ο γιατρος για πανω απο 38... μας περασε με κομπρεσουλες!!

καλα να περασετε στις διακοπουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

δεν με παίρνει ξανά να ξενυχτήσω έτσι.Χθες επιστρέψαμε στις 3.30, 6.30 η μικρή ξύπνησε και 7 ξανακοιμήθηκε και μετά ξαναξύπνησε. Για να μην πολυλογώ κοιμήθηκα 5 ώρες σπαστές και είμαι κομμάτια. Και το πρωί γκρίνιαζε γιατί μάλλον την πονούσαν τα ούλα. Τώρα την κοίμισε ο άνδρας μου κ πάω να την πέσω κ εγώ... i-)i-)i-)i-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. αχ Δανάη αν κοιμάται 4-5ώρες μονοκόμματα μια χαρά σας βρίσκω. Εμένα ξυπνάει για να θηλάσει ανα 2-3ώρες.. Τύχαινε να πιεί τη μέρα ένα μπουκάλι ξένο για συμπλήρωμα γύρω στα 50-80ml αλλά τώρα δεν το θέλει καθόλου, τρώει μόνο απο μένα, για να δούμε θα τα καταφέρουμε; Να ρωτήσω βρε κορίτσια, κρέμες αρχίζουν μόλις κλείσουν τον 5ο και πάρουν τον 6ο ή πρέπει να κλείσουν τον 6ο και μετά;;; Γιατί αρχίζω και μετράω το χρόνο αντίστροφα, λίγο κουράστηκα πήγαινε-έλα σπίτι μαγαζί, ενώ αμα θα αρχίσει τις κρέμες θα θηλάζει λιγότερες φορές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανιτα, η Μυρτώ κοιμάται 9 ώρες σερί, χθες την πήγαμε και τη φέραμε κοιμισμένη από την πεθερά μου. Από 2μηνών κοιμόταν 8ωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια εγώ από την αρχή είχα θέμα με τον δεξί μαστό. Πληγώθηκε τόσο πολύ η θηλή που έκανε τρύπα...ναι τρύπα και δεν κρατούσε το γάλα, με αποτέλεσμα το γάλα να τρέχει.

Ακόμα και τώρα δεν μένει πολύ γάλα και αρκετό πάει τζάμπα και ο μαστός να είναι μισογεμάτος κάθε φορά. Προσπαθώ να ξεκινώ το θηλασμό πάντα από εκείνον το μαστό για να μην τρέχει και καθώς το παιδί θηλάζει από τον άλλον για να σώζω όσο περισσότερο γίνεται. Πάντως να ξέρεις ότι πάντα υπάρχει μία μικρή διαφορά άλλοτε μικρή άλλοτε μεγάλη στη παραγωγή μεταξύ των μαστών.

Εμείς συνεχίζουμε να ξυπνάμε πολύ συχνά ακόμα. Σήμερα το βράδυ είχαμε ξύπνημα και τάισμα στις 1, 3, 5, 6, 7 και 8 εκ των οποίων και δύο φορές κακάκια και άλλαγμα. Ακούω κάποια να κοιμούνται 8ωρα και 9ωρα κι εγώ παρακαλάω για ένα 4ωρο ή 5ωρο.

Για τις κρέμες το έχω κι εγώ απορία πότε ξεκινάνε, όταν κλείσεις τον 6ο ή όταν μπεις; Έχουμε παιδίατρο την Πέμπτη που θα είμαστε 5 μηνών και 10 ημερών...λέτε να μας πει για κρεμούλα ή ριζάλευρο; Και αν μας πει για ριζάλευρο δεν είναι καλύτερα να το παρασκευάζω μόνη μου με κονιορτοποιημένο βιολογικό ριζάκι; Είναι καλές αυτές οι κρέμες του εμπορίου; Προσφέρουν τίποτα ή είναι μόνο θερμίδες; Ένα βράδυ που μου ήρθε λίγο αίμα και μειώθηκε το γάλα μου ξαφνικά πολύ, επιχειρήσαμε να της δώσουμε ξένο (Frezylac βιολογικό) και το αηδίαζε. Μου έβγαζε τη γλώσσα έξω και έκανε σαν να θέλει να ξεράσει. Δεν δέχεται ούτε το νερό όταν έχει καύσωνα που μου είπε ο γιατρός να της δίνω. Λέτε να έχουμε θέμα και να μην μπορώ να κόψω το θηλασμό; Έχω αρχίσει και κουράζομαι πάρα πολύ με το ξενύχτι. Θα είμαι υπέρευχαριστημένη αν καταφέρω να τη θηλάσω αποκλειστικά και αυτό το μήνα και να κλείσουμε τους έξι έτσι ώστε να πάει σε 2ης βρεφικής αν χρειαστεί ξένο..Βρε κορίτσια το σκονόγάλα ης βρεφικής μου βρωμάει σαν μην πω τι.

Δανάη η μικρή σου θηλάζει και κοιμάται τόσες ώρες; Από Σεπτέμβρη τι θα κάνω που αρχίζω και δουλειά; Θα πέσω κάτω!

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Οι κρεμες αρχιζουν οταν κλεισουν τον 5 κ μετα. Ο δικος μου παντα αρχιζει με φρουτα στο δεκατιανο κ μετα κρεμες το απογευμα. Μαριτινα κανονικα θα σας δωσει προγραμμα ποτε θα αρχισετε . Πολυ συχνα ξυπναει την νυχτα μη της μεινει συνηθειο κ στο κανει κ μετα. Ανδρια λιγες μπομπονιερες θα κανεις, μια χαρα τιμη τοτε. Εμεις ετοιμαζομαστε για επιστροφη Αθηνα! Καλα ηταν εδω. Α! Εκοψα ασχημα το δαχτυλο μου κ δεν μπορω να κανω μπανιο τελευταια μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maritina και εμένα ξυπνούσε πολύ συχνά τη νύχτα ανα δύορω και μετά το πρωί στις 6-7 αλλά τώρα ξαναγύρισε στα φυσιολογικά, δηλαδή ξυπνάει ανα 2 με τρείς φορές τη νύχτα γιατί ξυπνάει ανα 3ωρο.. Danai όντως αν σου κοιμάται τόσο μόνο με θηλασμό, τι να πω.. φτου φτου, είστε μια χαρά!! Γεωργιάννα περαστικούλια με το καλό α γυρίσετε στην Αθήνα! Andria αν είναι για τόσο λίγες μπομπονιέρες τότε είναι μια χαρά και αφου την έχεις και ταμένη τότε καλά έκανες και διάλεξες αυτήν την εικονίτσα, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα τη πετάξει κανείς. Ποπό είδα ένα άσχημο όνειρο και ξύπνησα για να μη δω τη συνέχεια.. μάλλον θα φταίει η ψυχολογία μου και το κλίμα που είναι βαρύ τις τελευταίες μέρες λόγω της θείας και της γιαγιάς που δεν ξέρουμε ακόμη τη θα τη κάνουμε.. 98χρονών, τραγική φιγούρα, να χάνεις το παιδί σου και εσύ να μένεις πίσω τόσο χρονών. Τέσπα, αρκετά σας χάλασα και εσάς τη διάθεση με αυτά που λέω..φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maritina,η μπουμπού σου είναι απίστευτη φατσούλα!να σου ζήσει!η Μυρτώ θηλάζει αποκλειστικά.Κ εμείς θεωρουμε τους εαυτούς μας τυχερούς που κοιμάται.Βέβαια μέσα στην ημέρα κάνει 3-4 20-30λεπτους ύπνους συνήθως.Μια φορά πριν μια εβδομάδα ξύπνησε στις 5.30 κ έκανα το λάθος-για μενα-να τη θηλάσω. Την επόμενη ξαναξύπνησε, την χάιδεψα, τηςν έβαλα μουσική και ξανακοιμήθηκε. Από τότε δεν ξαναξύπνησε. Κανονικά δεν θα έπρεπε σε αυτή την ηλικία να έχουν ανάγκη να τρώνε μέσα στην νύχτα.Τι να πω;κάθε παιδί είναι διαφορετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία,εγώ με του lidl τις πάνες είμαι πολύ ευχαριστημένη πάντως, είναι άνετες κ δεν έχουμε διαρροές.Σήμερα που έκανε 2 φορές γενναία μερίδα δεν της βγήκε τπτ από το πλάι.Το βράδυ μονο της φοράω Libero αλλά ούτως ή αλλως το βράδυ δεν κάνει κακά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε πιτσουνακια μου???

μαριτινα μια κουκλα η μπεμπουλα σου!!!!!να την χαιρεσε!!!!

χοανιτα μου τα θερμα μου συλληπητηρια...

εμεις σημερα ειχαμε το μνημοσυνο του 1ου μου ξαδερφου σκοτωθηκε πριν 3 χρονια με μηχανη 26 χρονων...η ψυχολογια χαλια μια το μνημοσυνο μια τα οικογενιακα προβληματα εχω ισοπεδοθει...

το μονο που μου δινει χαρα αυτη την στιγμη ειναι η κορη μου...η μονακριβη μου!!!!!

αντρια ωραια μπομπονιερα!!!εδω κυκλοφορουν πολυ σε γυαλινο,ειναι κατι που μενει...

σημερα ο πατερ εκανε αναφορα στα ματακια...η εκκλησια μας τα απαγορευει δεν το ηξερα!ειχε παρει η μανα μου μια παναγιτσα κ εχει κ ενα ματοχαντρο επανω θα παω αυριο να μου το κοψουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα η παιδογαστρεντερολογος μου τονισε να κλεισει τον 6 κ μετα... και η παιδιατρος ειπε οχι πριν τον εκτο για τα θηλαζοντα. Απο τον πεμπτο σε αυτα που πινουν φορμουλα, Μαριτινα κι εμεις ξυπναμε συχνοτατα το βραδυ... Κ εγω θα δινω βιολογικο ρυζαλευρο αλλα θα κονιορτοποιω και κεχρι ψαξτο στο ιντερνετ κουκλα η κορη, φυσικα κ οταν θες θα αποθηλασεις μην αγχωνεσαι να ξερεις απο την πειρα μου στο φαρμακειο, το βιολογικο το φρεζιλακ λιγα μωρακια το δεχονται αυτα που θηλαζουν τα περνανε συνηθως στο ναν και στα υποαλλεργικα γαλατα...γιωργιαννα περαστικουλια... Α Μαριτινα θελω να πιστευω οτι οταν μπουν τα στερεα θα στρωσουν τα πραγματα... Και επειδη εψαξα το ποτε πρεπει να ξεκινησουν τα στερεα ανεξαρτητα με οτι μου ειπαν λεει οτι μετα τους 5,5 μηνες στα μη θηλαζοντα το τονιζω:βλεπεις : α) να καθονται μονα τους καλα και να στηριζουν πληρως το κεφαλι

β) να δειχνουν ενδιαφερον οταν τρως και τοτε ειναι ετοιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες.. αχ να μην ελπίζω ότι έχω ένα μήνα ακόμη μπροστά μου ε;; την επόμενη βδομάδα έχω ραντεβού με τη παιδίατρο θα τη ρωτήσω για να μου φύγει και η περιέργια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και νταντι!!!ελπιζω να ειχατε μια ηρεμη νυχτα :D:D:D

μαριτινα να χαιρεσαι την κορουλα σου, κουκλι ειναι!!!αυτο με την τρυπα στο στηθος πρωτη φορα το ακουσα και σοκαριστηκα!!!!!κι εμενα με ειχε δαγκωσει ασχημα αλλα και μου ειχε κανει μια σχισμη αλλα με τον καιρο επουλωθηκε και τωρα εχω μονο ενα σημαδι και θηλαζει κανονικα!!!να κανει τρυπα και να τρεχει το γαλα, μου ειναι απιστευτο!!!!ο γιατρος τι λεει;;;παντως, ξυπναει υπερβολικα μες στη νυχτα, ρωτησες τον παιδιατρο σου αν μπορεις να κανεις κατι;;;;εκτος απο το κλασσικο, δηλ υπομονη !!!!!!

ιωαννα κι εμενα καθε 2 με 3 ωρες τρωει αλλα τη νυχτα κοιμαται ενα 8ωρο....τι να πω, κι εγω θυμαμαι οτι μου ειχε πει η μαια πως μετα τις πρωτες 40 μερες δεν εχουν αναγκη να φανε και μεσα στη νυχτα, αρα μπορουν να το κοψουν, αλλα αυτο που λες δαναη, καθε παιδι ειναι διαφορετικο.... ;)

σουλιτσα, διαβασα το τοπικ που ανοιξες , και καταλαβα οτι περνας ζορια..... :(:( ειναι πολυ ασχημο να πρεπει ο αδερφος σου να διαλεξει, και προσωπικη μου αποψη ειναι, πως ο,τι και να ειναι η μαμα σου, δεν αφορα τη νυφη σου....σκεφτομαι οτι αν ειχα π.χ. μια πεθερα μεγαιρα θα ελεγα στον αντρα μου : εγω δεν θελω καμια σχεση μαζι της, εσυ, μανα σου ειναι, κανε ο,τι νομιζεις.... το να βαζεις καποιον να διαλεξει σ'εσενα και τη μανα του ειναι απαραδεκτο!!!!τι να πω, ειναι κι ο αδερφος σου μικρος, εχει και την ευθυνη ενος μωρου, εχασε το δρομο του.....μην χαθειτε κι εσεις, γιατι εισαι ο μονος του κρικος με την οικογενεια..... και το ματακι δεν χρειαζεται να το κοψεις, απλα σταματα να πιστευεις στη δυναμη του, τοτε θα ειναι ενα απλο διακοσμητικο και τιποτε αλλο.... ;)

γεωργιαννα καλη επιστροφη να εχετε και περαστικα για το δαχτυλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκρρρρ κανει τον κλασικο της υπνακο τωρα αλλα τελικα τον θελει αγκαλιτσα την αφηνω κ ανα δεκαλεπτο ξυπνα... Λοιπον εμεις χθες κοιμηθηκαμε δεκα μεχρι 2 το βραδυ φαγαμε 2 λεπτα κ την ξαναπεσε μεχρι τις εφτα παρα εικοσι εφαγε 2 λεπτα κ μετα κοιμηθηκαμε αγκαλια μεχρι τις 9. Καλα ειναι πιστευω γιατι κοιμηθηκε οολο το βραδυ στο λικνο της και μονο μετα τις 7 μαζι μου κ το λεω γιατι τον τελευταιο μηνα κοιμομασταν μαζι... Δε θελω να σας απελπισω αλλα αν διαβασετε το θεμα του φορουμ: καταρρεω αλλα μ αρεσει θα δειτε πως υπαρχουν παιδια που κοιμηθηκαν συνεχομενα το βραδυ απο 18 κ απο 20 μηνων! το καθε παιδι ειναι φυσιολογικο, αυριο εχει εμβολιο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι να πω, ίσως κάνω εγώ λάθος που κάθε φορά που ξυπνάει τη βάζω στο στήθος. Έχουμε ραντεβού με τον γιατρό την Πέμπτη και θα μου λύσει τις απορίες. Ίσως και να μην της φτάνει το γάλα μου πια και φοβάμαι πως αν της κόψω το βραδινό δεν θα παίρνει βάρος πριν μπει στις στέρεες τροφές. Επισημαίνω δε ότι λόγω της παλινδρόμησης ο θηλασμός δεν κρατάει πάνω από 5 λεπτά..θηλάζει πολλές φορές μέρα - νύχτα και λίγο. Νεότερα θα σας πω μετά τον παιδίατρο. Φιλάκια σε όλες.

Η κοράκλα μου είναι 5 μηνών και 8 ημερών (Μέχρι να καταφέρω να βάλω τικερ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριτινα οταν ενα παιδακι παιρνει βαρος και δε σπαραζει και λερωνει πανες κανονικα δεν υπαρχει δε φτανει το γαλα κι εμεις εχουμε παλινδρομηση και θηλαζουμε λιγο και συχνα ετσι ειναι τα παιδακια μας κουραγιο και μη λυγισεις οι περισσοτεροι γιατροι δεν ειναι ενημεροι για το θηλασμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι βρε κορίτσια.. να εμψυχώνουμε η μια την άλλη με το θηλασμό γιατί ώρες-ώρες χρειάζεται πολύ υπομονή!! Αλλά και τα κορίτσια που δίνουν ξένο χρειάζοντε στήριξη γιατί είναι δράμα συνέχεια αποστήρωση..καλό βραδάκι να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τελικά κορίτσια κι εμένα τα 100ml γλυκόζης μου έγραψε ο γιατρός και 4 μετρήσεις... +γενικές αίματος και ούρων!!! Ρώτησα για το εμβόλιο και μου είπε ότι δεν το κάνει γενικά. Θα ρωτήσω και την καινούρια γιατρό να δω τι θα μου πει και θ' αποφασίσω. Αν και γενικά είμαι υπέρ των εμβολίων και διάβασα ότι το συγκεκριμένο είναι καλό να το κάνεις 28η με 30η εβδομάδα. Είδωμεν!!!
    • Ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά σε όλες μας κορίτσι μου. Απλά αυτήν την εβδομάδα νομίζω ότι έχουν ευθυγραμιστεί οι πλανήτες βρε παιδί μου...  
    • Καλημερα κορίτσι μου, λυπάμαι πολυ για αυτά που έχεις περάσει… δυστυχώς για κάποιες από εμάς ειναι δύσκολο το ταξίδι αυτο. Ηθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κανει ποτε καμπύλη ζαχαρου. Ξερω μια περίπτωση που είχε θέμα κ δεν το γνώριζε, και το ανακάλυψε ένας ενδοκρινολόγος. Όταν διορθώθηκε έμεινε φυσιολογικά έγκυος. Δεν είχε μπει καθολου στη διαδικασία εξωσωματικής η συγκεκριμένη. 
    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...