Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο 49- Οι διακοπές συνεχίζονται!


Recommended Posts

Παναγιωτα καλη προσαρμογη! Για την βαφτιση ειναι το φορεμα ναι. Εγω δεν ηθελα μαυρο για βαφτιση και εψαχνα αλλο χρωμα αλλα πολυ βλακειες εχουνε εδω ρε συ. Μα καθολου γουστο μιλαμε. Και αν εβρησκα καποιο παντα ηταν μεγαλο. Και εγω δεν ειμαι σιγουρη αν το καμελο ειναι ωραιο για βαφτιση αλλα ειναι το μονο που μου εκανε και ειχα κουραστει τοσο που δεν ειχα κουραγιο να ψαξω αλλο. Ταιριαζει και με τις μαυρες μου γοβουλες οποτε το πηρα.. Καλα της ειπες της πεθερας! Μα και αυτη πως μπαινει ετσι ρε! 2 εβδομαδες συναχι ειναι πολυ. Πηγαινετε καλυτερα μια βολτα απο τον γιατρο. Περαστικα σας!

Θου και εγω με λαχανικα ξεκινησα. Καλη αρχη!!

Γωγω γιατι ντρεπεσαι ρε για τα ευρω? Αν ειναι καλη ποιοτητα τη σημασια εχει ποσο κανει? Καλα εκανες και το πηρες.

Επιτελους τον κοιμησα. Εκλαιγε 2,5 ωρες και του εδωσε λιιιιγο παυσιπονο. Δεν μπορουσα να τον κανω καλα με τιποτα. Δοντια μαλλον γιατι τα κατω ουλα σαν να ψιλοφουσκωσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παναγιωτα να μας ερθετε!!!!!!..αχ τρι καλα...πολυ ωραια θα ειναι!!!!!!!

Ρε συ ειδικα το φαγοπυρο αμα μαγειρευετι καλα ειναι τοσο μαλακο που δε θελει αλεσμα..αλλα δε και εσυ πως θα ειναι. Θα αραξουμε στην πισινα και θα πινουμε μοχιτος και καιπιρινιες....

Λενακι μεγεια το φορεμα...κουκλα θα εισαι οτι και να βαλεις. Καλα το ξερω οτι εξω δενε χει τυιποτα σοι...και για να βρεις κατι της προκοπης πρεπει να πας σε καποιο ακριβο καταστημα.

Αυτο με την πορτα το κανει και η δικη μου πεθερα...και κουνιαδα..πωπω νευριαζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες γεια σας!!!!!!!!!!!

ειχα γραψει πολλα και με πεταξε και τωρα βαριεμαι να ξαναγραφω...... :evil::evil::evil::evil::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

επιγραμματικα να πω οτι εμεις ειμαστε καλα.καφε σημερα δεν ειχα καθολου.μονο πονακια περιοδου.περιμενω να φτασει 25 να παω ναυπλιο να ξεκουραστω να παω και γυναικολογο!!!!

παναγιωτα,αυτο το σωσιβιο το εχουμε και εμεις.ειναι πολυ βολικο!!!!! ;)

λενακι,βαλε καμια φωτο το φορεμα!!!!! ;)

θου,μπηκα σε ενα σαιτ με προβλεψεις φυλων μωρων και μου βγηκε παλι κοριτσι..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: για να δουμε τελικα θα πεσεις εσυ μεσα???????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τονακι,μπραβο ρε που τα καταφερες με τις αντιλησεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D τωρα σκεφτεσαι να σταματησεις????????

γωγω μου,κι εγω εχω σκαλες και τις πολλες'πολλες αγλακιες ορθια τις εχω ελλατωσει!!!!! ;) αλλα καθιστες ειμαστε συνεχεια αγκαλιτσα!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

ρε κοριτσια,αυτες οι συσπασεις πως ειναι??????πως τις καταλαβαινουμε????????στην αναστασια δεν τις καταλαβα ποτε...... :oops:

μετα απο 19 μηνες θηλασμου το στηθος μου σημερα θυμηθηκε να πετρωσει σε ενα σημειο.....ποναει ρε γαμωτο....ειχα καιρο να το παθω αυτο..... :?

ειχα γραψει κι αλλα πριν αλλα δε τα θυμαμαι..... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααααααααααα

το ψωμακ μου ειναι στο φουρνο..εκανα κ σημερα..θα βαλω με τη πρωτη ευκαιρια τη συνταγη ;)

χρυσα η παναγιωτα κ το νερο μπορει να το αλεθει λεμεεεεε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::oops::oops::oops::oops::oops:

εδωσα νερο..δε ηπιε καθολου..δε ηξερε τι να το κανει..ενω το γαλα απο μπιμπερο το πινει

ο θοδωρης πινει κ αυτος νερο απο κει..οοοοοοοοοτι να ναι

εδωσα καροτο..δε τρελαθηκε..λιγο αναγουλιασε..λιγο δε ηξερε τι να το κανει :lol::lol::lol:

κ γω πηρα φορεμα για τη βαφτιση..

ειναι στο στηθος μωβ κ απο κατω μαυριο σατεν..

γοβες εχω αλλα ειναι εκτος μοδας..μυτερες..δε λεει ε? :roll::roll::roll:

παναγιωτα το μαυρο ειναι για ολα..γαμους βαφτισια κηδειες :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

θελω να σε πω ειναι για τα παντα

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μην εχεις αλλη φορα τα κλειδια στη πορτα! Θα το παριε το μηνυματακι νομιζω!!!;)

Ρε συ σωστα που να κουβαλας 200 τσιμπραγαλα στις διακοπες για τα φαγητα του μπεμπη;

Κι εγω στη θεση σου μονο τα βυζια μου θα επαιρνα!!!! :lol::lol::lol:

Της πεθερας στον ενικο της μιλαω(μετα απο δικη της επιμονη γιατι εγω ηθελα να συνεχισω το πλυθηντικο)αλλα χθες ηταν και ο πεθερος μου μαζι γιαυτο ειπα "καλα το κανατε"..

Τετοιες τσαντες που λεω βρε εχει στο τζαμπο...δε τις εχετε δει;;; καταλαβατε ποιες λεω;;;οχι σαν αυτες που εδειξε η Αργυ,καμια σχεση...

Α Παναγιωτα μου μη βαλεις ρε μαυρο στη βαφτιση του μικρου...εκτος αν δωσεις χρωμα με παπουτσια,αξεσουαρ κτλ... :roll:

Εσενα συμπεθερακι μου μια χαρα ειναι το καμηλο! ;) τι εννοεις δεν εχεις ξαναβαλει;;;φορεμα;;;; :shock: γιατι καλε;;;; αφου εισαι στυλακι! ;)

Τη κρεμα της τη δινω το απογευμα γιατι ρωτας;;; το πρωι φρουτοκρεμα και το μεσημερι λαχανικα..

Αντλησεις κανω 4-5 τωρα...

Παιδια σημερα ο Αλεξ μας εφερε πραγματικα στα ορια νευρικου κλονισμου!!!! εκανε οτι μποριεταε να φανταστειτε το αποκορυφωμα ηταν οταν μπηκα στο δωματιο του που τον ειχα βαλει για υπνο και βλεπω να εχει κανει κακα στο παμπερ,να τα εχει βγαλει με το χερι του και να τα εχει πασαλειψει ΠΑΝΤΟΥ!!!! Το εκανε και χθες σε μικροτερο βαθμο και απλα τον μαλωσα,αλλα σημερα του παιξα 2 στα μπουτια!!! θολωσε το μυαλο μου μιλαμε!!!! ~x(~x(~x(~x(

Νατασακι καλως ηρθατε και καλως να ξαναφυγετε να συνεχισετε να διακοπαρετε!!! :P

Χρυσα εμενα δε μου πολυαρεσει το μοχιτο αλλα δε θα τα χαλασουμε εκει!!ας ερθω εγω και πινω και νερο απο τη πισινα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Θουλακι γιατι δεν εβαλες μωρε και πατατουλα και λαδακι με λεμονακι να νοστιμσει;;;

Να δω ποτε θα συγχρονιστουμε να τα πουμε! :roll:

Ευακι οι συσπασεις ειναι σα πονακια περιοδου και νιωθεις και λιγο τεντωμα-τραβηγμα-πετρωμα(δε ξερω πως να το περιγραψω) στη κοιλια..στην αρχη μπορει να νιωθεις συχνα τετοια μικροπονακια που δεν ειναι τιποτα...μονο αν γινουν συστηματικα να το κοιταξεις..

Αν θα σταματησω τις αντλησεις...πφφφφφ...δε ξερω...για μενα πρεπει να τις σταματησω,αλλα για τη μπεμπα λυπαμαι...ειναι κριμα...προς το παρον απλως μειωνω πολυ και βλεπω πως θα παει... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονακι,πονακια περιοδου νιωθω αλλα οχι πετρωματα.δεν πιστευω να φταιει ο θηλασμος ε???????θα σκασω αν αναγκαστω να τον κοψω..... :( πινει αλλο γαλα η μπουμπου ή μονο μαμαδογαλατακι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα πονακια ειναι γιατι μεγαλωνει η μητρα σου ....χαλαρωσε ολα καλα θα πανε .

ο θηλασμος κανει συσπασεις στην μητρα αλλα οχι τετοιες που βλαπτουν ...κανει συσπασεις ομοιες με αυτες που γινονται οταν κανεις σεξ .

μπορει να νιωθεις καποια πραγματα οταν θηλαζεις αλλα δεν πειραζουν ...αν αργοτερα (οπως και εγω) ειναι συχνες απλα θα σου δωσει ο γιατρος χαπακια για τις συσπασεις και θα συνεχισεις να θηλαζεις .

καλο βραδυ κοριτσια ,παω τον Μ για υπνο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ?

εγω θα αντιδρουσα νομιζω χειροτερα...

πω πωωωω μα τι παιδι μα τι παιδι..αμαν ρε πουλακι μου..ολα μαζι σου πεσαν..κ τωρα τελειωνει κ η αδεια του μακη κ χεσε μας..

τι σκεφτεσαι?> :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια νομίζω πως είσαι τέρας υπομονης!!!! Εγώ θα τον είχα βουτήξει στη χέστρα και θα πατούσα το καζανάκι!!

Με το σκατό τί έκανες;;;;;;;; Βρώμησε ο τόπος;;;;;;;;;

Θουλάκι μου φιλάκια!!! Αύριο βάλε και λίγη πατατούλα στον παντελάκο!!! Και καλή σας όρεξη!!!

Λενάκι διάβασα για το φόρεμα!!! Με γεια! Καλοφόρετο να είναι!!! Πότε είναι η βάπτιση;;;

Χρύσα πως τα πάτε; Με το θηλασμό εννοώ. Το στήθος σου είναι καλύτερα; Πονάς ακόμη;

Αφροδίτη τί τρελό γυαλί που φοράει ο Πανούλης!!!!!!!Φτου φτου!

Εύα είσαι έγκυος; Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Με το καλό το νινάκι !

Νατασούλα περαστικά στο Ελενάκι!!! Γυρίσατε φαντάζομαι...

Παναγιώτα μου πλυντήρια;;;;;;; Ήρωας! Εμένα ευτυχώς μ'έκοψε τώρα και έβαλα 2-3 εκεί που είμασταν! Τώρα όμως να με δω που θα λείψω 2 εβδομάδες και δεν θα έχω πλυντήριο γιατί θα είμαι στο κάμπινγκ...

Σισσάκι και σένα σε διάβασα;;; Τέτοια αγάπη με τον πεθερό;;; Η διάρροια από το νερό ήταν τελικά;;;

Αργι το αυτοκίνητο καλό; Καλοτάξιδο να είναι!!!

Γωγώ η Ιω δεν έκοψε τη βραδυνή πάνα; Είχα την εντύπωση πως την είχε κόψει από καιρό..

Εμείς περάσαμε πολύ π[ολύ όμορφα! Ήταν μια γεμάτη εβδοαμάδα από παιχνίδι,θάλασσα εξόδους, ξενύχτι, μπύρες και φαγητό! Εγώ η στερρημένη έβαλα μισό κιλό!!!Ουαάου! Γενικά το ευχαριστηθήκαμε όλοι! Η Ε τρελάθηκε στα παιχνίδια στη θάλασσα και έγινε μαύρη σαν το γυφτάκι! Ελπίζω να πράσουμε το ίδιο καλά σο υπόλοιπό μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας γράφω στα πεταχτά....Καλά ρε βαφτίζετε τα παιδιά σας όλες και εγώ δεν το έχω πάρει χαμπάρι;;;;;; :o:o:?:?:twisted::twisted: Μήπως τα λέτε κρυφά γιατί φοβάστε μήπως σας έρθω;;;;;; :roll::roll::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Θου πότε βαφτίζεις μωρή τον γαμπρό μου;;;;;;

Παναγιώτα εσύ πότε βαφτίζεις τον μικρό;;;;;;Ένα lapin outlet έχει στο Περιστέρι...Εκεί πήγα εγώ..Έχει κι άλλα όμως...Αν και τώρα δεν έχει πράγματα ωραία..Αγορίστικα κάτι είχε..Κοριτσίστικα χάλια... :(:( Θα πάω να πάρω prada παπούτσια στην Ιω....Δεν είχα πολλά λεφτά μαζί θες... :roll::roll:

Λενάκι;;;;;;;;Α, όσο για την Ιω πρέπει να τα έχει βγάλει όλα τα δόντια...20 έχει... :D:D:D

Τόνιααααααα εγκεφαλικό θα πάθαινα αν μου έκανε τίποτα τέτοιο...Και λίγα του έκανες... :oops::oops: Θα είχε πέσει τρελή τιμωρία αν ήμουν εγώ.... :oops::oops::oops: Θα τον έβαζα όπως έλεγε και η πεθερά της Αφρος να τα φάει.... :oops::oops::?:?:lol::lol:

Νατασάκι μου κοριτσάκι μου τι κάνετε;;;;;; :D:D:D Που θα πάτε πάλι;;;μωρή κώλο δε βάζεις μέσα.... :lol::lol::lol::lol: Α, καλέ όχι η ιω δεν έχει κόψει βραδινή..μόνο αυτή μας έμεινε... :?:? Για να δούμε..Και σήμερα με βρακί την έβαλα.. :?:?

Εγώ πάντως κορίτσια δεν τρελαίνομαι για θάλασσα...Προτιμώ να είμαι κάπου σε πισίνα, να πίνω καφεδάκια κλπ από το να κολυμπάω... 8-)8-)8-)8-)8-)

Χρύσα τον καημενούλη...τι καλό μωράκι..να έχει κολικούς και να μην κλαίει το ψυχάκι... :x:x:x

Θουυυυυυ δωσε μωρή στο παιδί να φάει...Επίσης γιατί όλες ξεκινάτε με λαχανικά;;; :?:?:?:? Εγώ 5/9 έχω ραντεβού με παιδίατρο..Θα του πω τέλος Σεπτέμβρη να αρχίσω φρούτα και στανταρ θα μου πει να της δώσω ρυζάλευρο... :evil::evil::evil: Αλλά δεν.......Στην ιω είχα δώσει..Αλλά ελάχιστο..

Ευάκι όλα καλά θα πάνε..Φυσιολογικά είναι τα πονάκια σου... ;);)

Ρε κορίτσια έχω αρχίσει να αγχώνομαι....Όταν πάω δουλεια τόσες ώρες που θα λείπω δε θα μειωθεί η παραγωγή μου;;;;; :?:?:(:(:( Πρωί- βράδυ θα θηλάζω λογικά και θα βγάζψ και με θήλαστρο...Τις υπόλοιπες ώρες;;;;; :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Αχ τι θα κάνω;;;;Αγχώθηκα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Γωγώ αφού είσαι χαλαρά στη δουλειά θα μπορείς να αντλείς. Λίγο καιρό πριν θα ξεκινήσεις να κάνεις τράπεζα και όταν πας στη δουλεία θα έχεις καβάτζα.

Εγώ τη θάλασσα τη λατρεύω!!! Η πισίνα δε μαρέσει . Προτιμώ θάλασσα και μπιτσόμπαρο!!!

Άντε και καλό κόψιμο της βραδινής λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτακι,δεν ηξερα για τα χαπια!!!!!!!αφου δεν πειραζουν στο θηλασμο τοτε ολα οκ!!!!!!!!! ;) ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!!!!!!!!!!!χαιρομαι πολυ που τα εχετε καταφερει εσεις!!!!!!!!!!!! ;) παιρνω δυναμη!!!!!!!!!!!! ;)

νατασα μου,εχω κανει τεστακια ουρων απο ιντερνετ και φαρμακειο και βγηκαν ολα θετικα.χοριακη εδω δεν εχει να κανω οποτε περιμενω να παει ο μηνας 25 να παω ναυπλιο και να κανω κατευθειαν τον πρωτο υπερηχο!!!!!! ;) ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!διακοπουλες εισαι???????ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

γωγω μου,ναι το ξερω!!!!ειχα και στην αναστασια!!!!!αλλα οσο να ναι ξερεις!!!!!!!!μια ανησυχια την εχω!!!!! ;) αν και καμια φορα λεω οτι για να εχω πονακια κατι γινεται!!!!!μεγαλωνει το σπορακι!!!!!αν δεν εχω λεω τι εγινε τωρα?????γιατι δεν ποναω?????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::P:P:P:P:P:P:P:P οτι να ναι!!!!!!!!!με το θηλασμο μια χαρα θα τα πας!!!!!μην ανησυχεις!!!!!!!!!!!!!θα βαζεις το μωρο στο στηθος οσο περισσοτερο μπορεις και τα υπολοιπα γευματα με θηλαστρο!!!!!νοσοκομειακο εχεις φανταζομαι..... ;)

γαμωτο...το στηθος με ποναει..... :? ολο με κατι να ασχολουμαστε πια.... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

χαλια και σημερα...παλη κολικους ειχε τη νυχτα..ρε παιδια, δεν ξερω τι να κανω για να τον βοηθισω.

Υποψιαζομαι οτι ισως λεω τωρα ισως να εχει αλλεργια και αυτος...θα κοψω εντελως ολα τα γαλακτοκομηκα να δουμε.

Τονια σοβαρορολογεις..πωπω...το χα το εγκεφαλικο..και παλη ψυχρεμα αντεδρασες.

Νατασα με τον θηλασμο τα παμε μια χαρα τρωει αρκετα και γρηγορα, το στηθος εφτιαξε και ειμαστε μια χαρα..δε με ταλαιπωρει καθολου το γλυκο μου για την ωρα. Αν δεν ειχαμε και τους κολικους θα ηταν ιδανικος. Θου ξεκολα...τα περισσοτερα δικα μου παποτσια- γοβες ειναι μητερα γιατι εμενα ετσι μου αρεσουν οποτε μη σκας.

Αυτα..δε θυμαμαι αλλα γιατι νυσταζω..αμα παρει η πεθερα τον φοφο θα την πεσω μαζι με τον μικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

ευτυχώς πέρασε γρήγορα αυτή η βδομάδα και δε την πολυκατάλαβα.

Η Έλενα ευτυχώς μια χαρά χθές έφαγε και λίγο παραπάνω.

Χθες την πήρα 1η φορά και κάναμε μπάνιο μαζί, έλειπε ο Η και είπα να το τολμήσω, ξετρελάθηκε αλλά έκανε και διάφορα χαζά όταν βγήκα και πήγα να φέρω το μπουρνούζι της για να την βγάλω την είδα με το ξυραφάκι στο χέρι να προσπαθεί να ξυρίσει τα πόδια της :o:o:o

Χρύσα τον Παπαβέντζη τον ρώτησες για το ενδεχόμενο αλλεργίας?

Νατάσα καλώς ήρθατε, που είσασταν διακοπούλες? Η Ειρήνη καλά με το χεράκι?

Τόνια και πάλι ψύχραιμη ήσουν..... εγώ νομίζω θα είχα αντιδράσει πολύ χειρότερα :roll::roll::roll:

Λενάκι με γειά το φόρεμα, στην Γερμανία θα κάνετε την βάπτιση?

Γιαουρτάκι εγώ αγελαδινό έδινα.

Γωγώ κι εγώ με φρούτα ξεκίνησα, μου είχε πεί με ρυζάλευρο της είπα ότι δεν θέλω να δώσω και μου είπε να ξεκινήσω με φρούτα και μετά βάλαμε λαχανικά

Ξεκίνησε λίγο πριν πας στην δουλειά να κάνεις τράπεζα και μέχρι να αντικαταστήσει γεύματα καλό θα είναι να αντλείς και στην δουλειά. Το ΣΚ που θα είσαι σπίτι θα θηλάζετε περισσότερο. Εγώ στην δουλειά έκανα για 8 μήνες 2 αντλήσεις καθημερινά....

Θου κι εσείς βάπτιση ετοιμάζεται? δεν το είχα πάρει είδηση

Σήμερα γυρνάει και η Αναστασία?

Ευα ηρέμησε και μην αγχώνεσαι, να δείς που όλα θα πάνε καλά

Τόνια στα τζάμπο δεν είδα τέτοιες τσάντες που λές όλες σε σακίδια ήταν :?:?:?:?

Παναγιώτα τα κλειδιά γιατι τα αφήνετε έξω από την πόρτα?

Τον Νικόλα τον πήραν στον παιδικό?

Αργυρώ 120 για όλα καλά είναι, εδώ αυτή που άρεσε στον Μιχάλη έκανε 45 μόνο ο σάκκος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Τόνιαααααα :o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock: ....θα του είχα ρίξει μια στον πωπό και στο δωμάτιό του τιμωρία!!!! :? .ρε τι σκανταλιάρης που είναι, νύφη έχεις? όχι ε?.....τέτοια που κάνει πού θα βρεις?! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::roll::roll::roll:

η Ρ. χθες ανέβηκε στο κρεβάτι της, στρογγυλοκάθησε και έσκισε την ταπετσαρία του τοίχου της, της έδωσα μια και της είπα να καθήσει στο δωμάτιό της.............βγήκε μια, βγήκε δυο, την έβαζα πάντα μέσα, μετά από 1 ώρα την έβγαλα!!!!...έκλαιγε και την λυπήθηκα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!! :D

Αργυ τουτ παιξα 2 στα μπουτια,αλλα στο δωματιο του τιμωρια δε μπορουσα να τον βαλω γιατι ηταν υπο απολυμανση!!!! :lol::lol::lol:

Χαχαχα ναι που να βρουμε νυφη,οποια τον πλησιαζει το μετανιωνει!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Γωγουλα ρε συ θα τη θηλαζεις το πρωι πριν φυγεις μετα θα τρωει φρουτοκρεμα,το μεσημερι λαχανικα,το απογευμα θα εχεις αφησει ενα γευμα γαλα αν δεν εχεις γυρισει και μετα οταν σχολασεις θα τη θηλαζεις κανονικα..το μωρο επειδη αντλει γαλα πολυ πιο αποτελεσματικα απο το θηλαστρο,θα μειωθει μεν αλλα θα ειναι τοσο οσο χρειαζεται για τους 2-3 θηλασμους που θα κανει! ;)

Χρυσα μα αν ηταν αλλεργια δε θα εβλεπες και τιποτα αλλο;;πχ πρασινα κακα;;; :roll:

Μαρη ανεμογυριστρω Νατασα 2 βδομαδες καμπινγκ παλι;;;;; :P καλα το κανεις ρε!!! ;)

Κι εμενα μου αρεσουν τα μπιτσομπαρα,αλλα χωρις μωρα!!! :P

Οπως επισης προτιμω κι εγω τη θαλασσα απο τη πισινα...με θαλαρωνει πολυ ο ηχος και η μυρωδια της θαλασσας... :ymdaydream:

Επισης θελω κι εγω να γινω μαυρη σα το γυφτακι οπως η Ειρηνη!!!!!!! :((:((:((:((

Θουλακι τι εννοεις τι σκεφτομαι;;; για τον Αλεξ ή της αντλησεις;;;;

Για τον Αλεξ δε ξερω εχω σηκωσει τα χερια ψηλα...

Για τις αντλησεις θα μειωσω πολυ 3-4 τη μερα και βλεπω...

Ευακι ολα τελεια θα πανε θα δεις! ;)

Η μπεμπα ναι μονο δικο μου γαλα εχει πιει! :D

Α και Νατασακι γιαυτο που ειπες οτι ειμαι τερας υπομονης....μαλλον ακριβως το αντιθετο!!!! νομιζω τα νευρα μου ειναι τοσο τεντομενα που με εκνευριζουν και τα πιο απλα πραγματα πλεον! :(:( απλως με τον Αλεξ προσπαθω να μη ξεφυγω γιατι με τοσα που κανει θα τον εδερνα ολη μερα και ξερω οτι αυτο δεν ειναι λυση... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια .

πηγε στην δουλεια ο Κ σημερα και μπορω να σας γραψω .

σιγα σιγα ετοιμαζομαστε για διακοπες!!το σαββατο βραδυ θα φορτωσουμε το αυτοκινητο και την κυριακη το πρωι (οσο πρωι μπορουμε) θα ντυθουμε θα παρουμε τα παιδια και τα φυγουμε .

χθες πηγαμε βολτα στο ριβερ γουεστ (καινουργιο εμπορικο για οσες δεν ξερετε ,εκεινο με την τελεια εθουσα θηλασμου) πηραμε πεδιλα στον Μ ...δεν ειχε μεχρι τωρα ηταν με τα σταρακια ,ευτυχος τον καταφεραμε και τα φορεσε .Με τσατιζει που αλλες τιμες εχουν στην βιτρινα και αλλες σου βγαζουν μεσα ...

Αλλα δεν επιασε το κολπο σε μενα ...πηρα στην τιμη που ηθελα .

εχθες κοιμηθηκαν αργα τα μικρα ο Π 10:30 με 11 και ο Μ σχεδον 12 ...Ο Π απο εκεινη την ωρα ξυπνησε στις 6 για μαμ και μετα στις 8 και ακομα κοιματε .

Τονια εγω θα ειχα δωσει 4 και θα πηγενε και τιμωρια σε αλλο δωματιο :lol::lol::lol::lol::lol:

πω πω ουτε να το σκευτω δεν θελω !!!!

χρυσα κοψε τα γαλακτοκομικα και αλλεργεια να μην εχει τοσο μηκρα ειναι ευαισθητα .

γωγω σε ειδα στον υπνο μου και εσενα και την Ιω ,την ειδα να μηλαει και να λεει οτι πρεπει το γατακι να το πατε στον γιατρο να το κανει καλα .... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι το θεμα...οτι μερικες φορες κανει πρασινωπα κακα..αλλα μπορει να ειναι και υπερπαραγωγη αν και δινω στηθοε και γευμα. Απο την αλλη απο βαρος παει σουπερ, εχει σηγουρα βαλει κιλο...θα δουμε..γαλα ουτως η αλλως δεν επινα τωρα θα κοψω και τα κρυφα γαλακτοκομικα... ε ρε γλεντια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα...Τι μου κάνετε;;;;;;Εγώ έτσι κι έτσι..Σηκώθηκα με ζαλάδες σήμερα...Η Ιω πάλι γκρίνιαζε στον ύπνο της από τις 2.30 και μετά...Σηκώθηκα στις 3, πήγα να τη δω και είχε κατουρηθεί.. :?:?:? Την άλλαξα κοιμισμένη, έστρωσα ένα σελτεδάκι πάνω από το σημείο που είχε κατουρήσει και μετα κοιμήθηκε ήσυχη...Εννοείται ότι ξύπνησε καταστεγνη..Δεν είχε ξανακατουρήσει από τις 3 μέχρι τις 9.30 το πρωί... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Κοριτσάκια στη δουλειά δεν μπορώ με τίποτα να κάνω αντλήσεις....Και χώρο δεν έχουμε και ψυγείο για να το βάζω...Σκέφτηκα για κατεψυγμένο, αυτό βασικά είχα σκοπό να κάνω,αλλά με αυτά που ακο΄πυω από τα δικά σας ότι δεν το πίνουν, απογοητεύομαι...

Κοιταξτε, θα κάνω ένα θηλασμό 6-7 το πρωί όπως τώρα, έναν κατά τις 9-10 πριν φύγω για τη δουλειά και μετά από τις 8 το βράδυ και μετά που γυρίζω... :?:?:? Οπότε 3 θηλασμούς την ημέρα... :roll::roll::roll::roll: Ένα γεύμα θα είναι τα φρούτα που φαντάζομαι ότι θα τα έχω αντικαταστήσει μέχρι να γυρίσω δουλειά και ένα το φαγητό.... :roll::roll::roll::roll: Και σκεφτόμουν να έκανα μια άντληση το πρωί πριν φεύγω από τη δουλειά και μια το βράδυ όταν γυρίζω... :?:?:?:?:?:? Εξάλλου, η μπέμπα 6 κανονικούς θηλασμούς την ημέρα κάνει...

Σκεφτόμουν για μικτή διατροφή, να δώσω και ξένο, αλλά ο Γιώργος διαφωνεί..Μου λέει τόσο ταλαιπωρήθηκες, έφτασες σε αυτό το σημείο και θα δώσεις ξένο;;;;; :roll::roll::roll: Αν και αρχικά ο στόχος μου ήταν το 6μηνο, τώρα αναθεώρησα και λέω να το τραβήξω μεχρι το χρόνο.... :roll::roll::roll::oops::oops::oops::oops:

Αφροοοο μωρή τρελή τι όνειρα βλέπεις;;;; :lol::lol::lol::lol: Τι σου έκαναν με τις τιμές στα πεδιλάκια;;;; :?:?:?

Αρτζιιι έσκισε την ταπετσαρία;;;;;; :o:o:o:o:twisted::twisted::twisted: Καλά της έκανες και την έβαλες τιμωρία...

Τόνια σε βλέπω και σενα να το τραβάς μέχρι χρόνο.... :D:D:D Προσκυνώ....

Νατάσα εννοείται ότι κι εγώ θέλω μπιτσόμπαρα..Αλλά χωρίς παιδιά... :lol::lol:

Νατασούλα πόσο καιρό παίρνει συνηθως να αντικαταστήσεις θηλασμό με γεύμα;;;; :?:?:?

Α, τώρα που είπε η Αφρο για αίθουσα θηλασμού, χθες ήμουν στα ΙΚΕΑ και το μωρό ήθελε να φάει..Κάθομαι σε ένα παγκάκι παιδικό που δεν ήταν τόόοοοσο μεγάλο πέρασμα, πετάω το βύζο έξω, χωρίς σεντονάκι χωρίς τίποτα και θήλαζα την μπέμπα... :D:D:oops::oops: Βαριόμουν να πάω στο χώρο που είχε για θηλασμ΄ό..΄'Επρεπε να κάνω ολόκληρο δρομολόγιο...Έρχεται σε κάποια φάση μια κοπέλα-πελάτης και μου λέει έχει υπέροχο δωμάτιο θηλασμου κάτω και εγώ της λέω ¨Αχ ναι;;Δεν το ήξερα..Ευχαριστώ.." :oops::oops::oops::oops: Εκανα την ανήξερη.. :lol::lol::lol::lol: Σε κάποια φάση ήρθαν κατι παιδάκια 7-8 χρονών, με βλεπουν να θηλάζω, λένε "Ωχχχχ...", χαζογέλασαν και έφυγαν... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αλλες μαμαδες έλεγαν στα παιδάκια τους κοιτά το μικρό μωράκι που πίνει γάλα.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Τα έδειξα πάλι τα βυζιά μου...Ποια εγώ;;;;;;; :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den mou kanane tipota xontro alla otan olh h bitrina einai se duo times xamiles kai exoun kai autokolita pantou poso xamiles einai kai paw mesa kai mou bgazoun gia dokimh ta akriba .....oxi den thn patisa giati ta forouse kai tou ekanan kai tou aresan tou balame apo ekina pou hthela kai pirame sthn timh pou diafimizan ....oi poutanies se mena den pianoun .... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!!! μπράβο ρε Άφρο έτσι θέλουν ;););)

Γωγώ εξαρτάται άλλα μωρά αντικαθιστούν γεύμα από την 1η εβδομάδα και άλλα κάνουν μήνες να αντικαταστήσουν. Όταν λείπεις από το σπίτι και τα ταϊζει άλλος είναι πιο εύκολο να αντικαταστήσουν γεύμα.

Αφού δεν θα μπορείς να αντλείς στην δουλειά ξεκίνησε από τώρα να κάνεις τράπεζα. Βάλε ένα μπουκαλάκι στην κατάψυξη και βγάλτο μετά από 1-2 μέρες να δοκιμάσεις αν θα το πιεί.

Η Έλενα πάντως το έπινε μια χαρά το κατεψυγμένο δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Εγώ συνέχισα να αντλώ στη δουλειά και μετά που αντικατέστησε γεύματα γιατί έφευγα το πρωϊ στις 7, μέχρι τις 11 που έτρωγε τα φρούτα ήταν πολλές ώρες και έπινε γάλα ενδιάμεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!! :D:D:D

πω πω σκανταλιες διαβαζω ε :lol::lol::lol:

Νατασουλα τα αποτελεσματα για τους κρατικους-δημοτικους βγαινουν τελη Αυγουστου... :shock::shock::shock: του πεταματου ειμαστε...Ασεεεεεεεε

Βλεπω να μην τον εχουν παρει και να τρεχω για ιδιωτικο τελευταια στιγμη!!!

Τα κλειδια τα εχω απ εξω γιατι μπαινοβγαινα να κανω δουλειες και φοβομουνα μην με κλειδωσει ο Νικολας

!!!! :roll::roll::roll:

Αλλα και παλι δεν επιτρεπεται αυτο!!!Δηλαδη οταν σου λεει η γειτονισα ας πουμε ελα για καφε ..ε δε μπουκαρεις ετσι...τες πα!!!!

Θουλαρα μου λειψες ρε!!!θα σε τηλ καμια μερα που θα ευκαιρω.

Χρυσα μου πολλα πολλα φιλια και υπομονη.στον Χρ. ποτε καταλαβατε την αλεργια;;;;

ΑΘΗΝΑΙΕΣ εγω βαφτιζω 01/10. Ειστε ολες καλεσμενες φυσικα!!!! :D:D:D θα ειναι ομως μια σεμνη τελετη.μη περιμενετε πολυτελειες.

Αχ τι καλα ηταν που 25 μερες ειμασταν μονοι μας με τον Γιωργακη μου!!!! ;;);;);;)

τωρα παλι τα γνωστα θεματα...ευτυχως απο Γεναρη αρχιζω δουλεια...

εγω παλι δεν εχω σκεφτει για αντλησεις...δε θα λειπω και παρα πολλες ωρες..γυρω στις 6.δε νομιζω να πρεπει να αντλω ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Τι κανετε ομορφες;;;

Πηγα για ψωνια, και μετα καφεδακι με την αδερφη... Τωρα εχω τρελη βαβουρα στο κεφαλι....

Συννεφια και ζεστη σημερα.........

Καθε χρονο , τετοια εποχη ανεβαινα Αθηνα, φετος τιποτα...

Βαριεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο καλα του τα πες!!! εμ δεν ειναι ολοι κοροιδα!!!! ;)

Αντε να φυγετε να πατε κι εσεις προς τη μαμα σου να σε ξεκουρασει λιγο! :D

Γωγω κανε το ετσι που λες και δες πως θα παει!μπορει να μη χρειαστει καν να αντλεις αν αντικαταστησει γρηγορα γευματα! ;)

Καλα ε πολυ σε χαιρομαι που πετας το βυζο εξω οπου βρεθεις κι οπου σταθεις!!!! :lol::lol::lol:

Παντως κι εγω λεω οτι αν με αυτες τις 3-4 αντλησεις καταφερνω να μαζευω τα 2 γευματα που χρειαζομαι πλεον,θα το τραβηξω κι αλλο! ;)

Α και κανε αυτο που σου ειπε η Νατασουλα μη μαζευεις αδικα γαλα...

Η Ιωαννιτσα ρε λογικο να εχει ατυχηματα το βραδυ ακομη! προχθες τη βγαλατε..και παλι καλα ουτε του παππα που κρατιεται τοσες ωρες! ;)

Χρυσα το γαλα το ειχες κοψει λογω θηλασμου;;;; ευτυχως που δε χρειαστηκε να κανω τιποτα τετοιο γιατι εχω εξαρτηση με το γαλα!!! το βραδυ που κοιμουνται και κανω το τσιγαρακι μου με την ησυχια μου,αντι να βαζω κανενα ποτακι,βαζω γαλα με χεμο!!!!! :P

Παναγιωτα μπακ του ριαλιτυ ε;;;; :roll::roll: αααχχχχ δυστυχως τα καλα κρατανε λιγο... :roll:

Καλημερα Νενη! τι καλο ψωνισες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...