Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο 49- Οι διακοπές συνεχίζονται!


Recommended Posts

Κσλημέρα..Τι κάνετε κοριτσάκια;;;;

Εμείς καλά....Η μπέμπα με αφήνει να στρώσω επιδερμίδα δυο μέρες τώρα...Ξυπνάει 6-6.30, θηλάζει και μετά ξανακοιμάται μέχρι τις 9-10... :D:D:D:D:D

Αντίθετα, η Ιω με πήδηξε κανονικά..Όλη νύχτα γκρίνιαζε στον ύπνο της... :?:?:?:? Όσο για τα τσίσα, είχε λερώσει λίγο το βρακάκι της, αλλά σεντόνακια κλπ όχι... :D:D:D Για να δουμε.... :roll::roll:

Νατασούλα μη μου λες τέτοια για τις τσάντες των τζαμπο....Λες να έχει πιο ωραίες από το Μουστάκα και να βιάστηκα;;;Πάντως αυτή που πήραμε στην Ιω είναι θεϊκή... :x:x:x:x:x:x

Και όντως ρε είναι όόόόλες τεράστιες..Να δεις την Ιω με τσάντα..Η τσάντα πιο μεγάλη από αυτην... :lol::lol::lol::lol::lol:

Αρτζι ναι καλέ..Μονο 32 είναι το καμάρι μου... :D:D:D Μου ρίχνει 5 χρονια.. 8-)8-) Εγώ σε ένα μήνα κλείνω τα 27... :o:o:o:o:cry::cry::cry::cry::roll::roll::roll::lol::lol::lol:

Της ρεας γιατί θα της πάρεις τσάντα;;;;Θα πάει σχολείο τελικά;;;; :roll::roll: Εχω χάσει κάτι;;; :?:?:? Όσο για το Λουκά εννοείται ότι ΕΣΥ θα του πάρεις τσάντα... :D:D:D Αυτές είναι δουλειές για μαμά... ;););) Εγώ πεθαίνω για τέτοια... :lol::lol::lol:

Χρύσα μάλλον κάνει κολικούς το μικρούλι ρε...Μήπως να προσέξεις λίγο τη διατροφή;;; :roll::roll: Τρως σάλτες, καυτερα κλπ;;; :?:?:?:?

Τόνιαααα η Ιω μάλλον στον πατέρα της έμοιασε...Εγώ δεν είμαι sex machine... :roll::roll::oops::oops::lol::lol:

Φαντάζομαι χοντρή η ψηλεγκω ε;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αργυρουλα 160 ηταν και για τους τρεις μας..τα παιδια μεχρι 4 μενουν δωρεαν. Ουσιαστηκα ηταν ενα Superior δικλινο στο οποιο βαλανε παρκοκρεβατο...το οποιο δεν χρισημοποιησαμε, αλλα ειχε και ενα κατι σαν καναπε - κρεβατι...πιο πολυ με ντιβανι εμοιαζε..στο οποιο κοιμαται ανετα αλλο ενα παιδι..διλαδη και του χρονο αμα επιλεξουμε παλη αυτο σε ιδιο τυπο δοματιου θα μεινουμε και οι 4..με τα ιδια λευτα.

Καλα ηταν αλλα για τελος Αυγουστου περιμενα να ηταν κανα ενα 30ευρω πιο φτηνα.

Νατασουλα το σκεφτηκα αυτο...μηπως τον ενοχλει ο ξαπλωτος...αλλα τον σηκονω παντα να ρευτει...

απο φαγητα τροω φυσιολογικα..λογω του προβληματος μου αναγκαστηκα πολλες φυτικες ινες αλλα καυτερα μπαχαρικα κλπ δεν τροω...αφου και εμενα με πειραζουν.

λετε να τον πειραζουν τα φρουτα;;;;..αλλα ρε γμτ το κανει μονο το βραδυ.

Τσαντα εμεις πηραμε μια benetton στον φοφο περισυ...και την ιδια θα εχει και φετος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νευρα μου !!!

ο Μ δεν θελει να βαλει τιποτα απο αυτα που πηραμε χθες ...μια σκετη αντιδραση σε ολα ...

αχ θα το πω και ειναι αμαρτια αλλα θελω να μηνω μονη με το μικρο ...να παε διακοπες μονοι τους να με αφησουν ησυχη :oops:

νατασουλα του τα εδειξα ...του αρεσαν ηθελε να τα βαλουμε (πανω απο την πανα) ε με το που το βαλαμε τσιριζε να το βγαλω ....

του πηρα μπρατσακια και γιλεκο σοσιβιο ...ουτε αυτα θελει να βαλει λιγο να τα δουμε ....

μονο τα κουβαδακια ανοιξε και παιζει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ φαντάζομαι τις ίδιες τσάντες έχουν παντού ;)

Χρύσα μήπως τον πειράζουν τα γαλακτομικά?

Αφρο υπομονή, τουλάχιστον του άρεσαν τα κουβαδάκια, κάτι είναι κι αυτό........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσάντα θα διαλέξουμε μαζί με τον Λ. δεν μπορώ να την διαλέξω μόνη μου!!!!

νατασούλα έλα να δεις τις δικές μας τσάντες εδώ!!!!....πιο παλιά είχα βάλει και φωτό!!! :)

Αχ Αφρο μην ντρέπεσαι να το λες, φυσιολογικό είναι!!! όλοι κάποια στιγμή έτσι νιώθουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! :D

Μάλλον το νερό με πειράζει εδω πέρα. Απο χθες που άρχισα το εμφιαλωμένο αισθάνομαι κάπως καλύτερα.

Το οτι δεν περνάω καλά δεν έχει να κάνει με το εντέρι μου! :lol: Δεν περνάω καλά γιατί δεν κάνω αυτά που θέλω. :roll: Και επίσης γιατί δεν άντέχω να είμαι ΤΟΣΕΣ μέρες με τον πεθερούλη μου... :twisted::twisted::twisted:

Γωγώ και ο δικός μου τα 32 έκλεισε στις 10 Αυγούστου. :roll::roll::roll:

Η μικρή περνάει καλά! Έχει εξελιχθεί σε δελφίνι, έχει ξεφύγει και έχει βγει εκτός προγράμματος. Θα μου πείτε αυτή είναι η έννοια των διακοπών. Όταν κατεβαίνουμε στην πλατεία το βράδυ, πηγαίνει μόνη της στο περίπτερο και αγοράζει καραμέλες! :shock::lol:

Είναι πολύ κοινωνικο παιδάκι πάντως το αγαπάκι μου! :x

Χρύσα του χρόνου να κλείσεις και για μας δωμάτιο στο ξενοδοχείο αυτό! Και για όποια άλλη ενδιαφέρεται! Πολύ θα ήθελα να πίνουμε μοχιτος στην πισίνα μαζί! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραμέλες αγοράζει? όντως ξέφυγε!!!! :lol::lol::lol::lol:

Νουτέλα τρώει ή ακόμη στην μερέντα είναι? :roll::roll::roll:

Γωγώ ευελπιστώ ότι η Ρ. θα πάει παιδικό κάποια στιγμή από Σεπ., για τότε θα πάρω την τσάντα....αν και είμαι σίγουρα ότι ο άντρας μου θα μου πει να της δώσουμε του Λ., αλλά ΟΟΟΟΟΧΙ [-x[-x[-x , θα έχει καινούργια....ελπίζω να μην φέρουν καμμιά τα πεθερικά όταν θα έρθουν!!!! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΡΕΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :D:D:D:D:D

τι πρωνο κ αυτο..αααααααααααααααααααααααααααααα

υπνησε ο θοδωρης 7,10 κ με εδιεχνε το λαιμο του..εγω νομιζα κουνουπι το τσιμπισε..τεσπα να τολεω μη κλαει θα ξυπνησεις το μικρο τιποτα..του εδωσα μια στη πατουσα αλλα παλι δε σωπασε//καλα δε περιμενα να γινει κατι...

με τα πολλα 8 παρα ξυπησε κ ο παντελης..

κ καταλαβα οτι τελικα ο θοδωρης σταβολαιμιασε το πουλακι ου..δε μπορει να γυρισει πλευρο..

λοξα με κοιταει :lol::lol::lol::lol::lol: κ να κλαει ποοοοοοοοση ωρα γτ πονουσε..

κ να κλαει κ ο μικρος απο αποψη..μα 2 ωρες να κλαει ο μικρος..απαπαπαπ

κ αγκαλια εκλαιγε..οχι συνεχεια αλλα εκλαιγε..

τα ειδα ΟΛΑ

τους πηγα εμπορικο βολτα κ ηρθαμε..

κ ο θοδωρης να χοροπηδαει στο κρεβατι μας..κ παρτον κατω..κ δωωωωωωωστου κλαμα...

μιλαμε μουχλα πιασαμε με τοσο κλαμα.. 8-)8-)8-)

τωρα κοιμουνται

παω να φαω φασολαδα...αφρο κερναω :lol::lol::lol::lol::lol:

γωγω μη μασας για τα 9 ευρω...

εγω τη ιδια τσαντα εχω εδω κ 3 χρ για το μικρο..

μια για καλοκαιρι με ροδακι κ μια για χειμωνα με αρκουδακι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:oops::oops::oops::oops:

μα τη χαιδευα για να χαλαρωσει κ μετα μου γυρισαν τα μυαλα στη ιδεα οτι θα ξυπνησει τη κουκουβαγια

Χαχα!!!!!!!!!!! μα την πατούσα του χάϊδευες για να χαλαρώσει?

Σόρρυ που γελάω αλλά μου φάνηκε αστείο.....

Καλή αρχή με τις στερεές :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο το χω πει αυτο ουουου πολλες φορες!!!!!Να μεινω μονη με τη μικρη να ηρεμησει το κεφαλι μου!!!!!! :?

Ρε συ χεσε τη τουαλετα τωρα,αφου βλεπεις και αντιδραει μη ταλαιπωρεισαι αδικα..τα νευρα σου θα σπασουν μονο και τιποτα αλλο! :roll::roll:

Θουλακι ντοντ γουορι νταρλινγκ!!!! ;) ε μα αδερφακι μου με τοση γκρινια πως να μη σου γυρισει το μυαλο!!!! :crazy:

Νατασουλα τα παιδακια της 1ης-2ας δημοτικου πρεπει να παιρνουν εκεινες τις τσαντες τις παραλληλογραμμες που μπαινουν στον ωμμο..ξερεις τις κλασσικες που ειχαν και παλια..κι αυτο γιατι αυτες οι τσαντες κατανεμουν καλυτερα το βαρος απο τα βιβλια και δε ταλαιπωρουν τη πλατη του παιδιου που ειναι πολυ μικρο ακομη! ;)

Αργυ καβουρια εχει ο αντρας σου και θα πει να παρει η Ρεα τη παλια του Λουκα;;;;; :-w:-w:-w σιγα που δε θα παρεις κοριτσιστικη τσαντα στο μπουμπουκι!!!!! :P

Κι εγω της μπενετον ειχα δει καποιες που μου αρεσαν πολυ και λεω να παρω του Αλεξ!!! :P αρκει να τις βγαλουν και φετος! :roll:

Σισσακι με τα πεθερικα κανεις διακοπες;;;;;;;; :o:? ε πως να περνας καλα;;... Η Χαριλινα ολα τα λεφτα!!ακου παει μονη στο περιπτερο και αγοραζει καραμελες!!!!! :lol::lol::lol:

Χρυσα δε ξερω κι εγω να σου πω γιατι το κανει αυτο ο μικρος...μηπως ειναι και απο κουραση απο τα τοσα καινουρια ερεθισματα της μερας;;;; :roll:

Ποια με ρωτησε για το φαγητο του Αλεξ;;;Νατασουλα μου εσυ νομιζω;;; ε.....θα μου τον βγαλει το καρκινο με αυτο το θεμα σας το λεω!!!! ενταξει λιγο καλυτερα αλλα μη φανταστειτε πολλα πραγματα...απλω εγω πλεον δε τον κυνηγαω κι οτι θελει ας γινει! με τρωει βεβαια μεσα μου πολυ!!!! :?:(

Αχ παιδια αφησα,χθες που βγηκαμε με τη ψηλη,το μωρο με τη πεθερα γιατι θα γυρνουσαμε αργα και οταν γυρισα μου λεει.."α το πηγα και μια βολτα το μωρο" "μπραβο καλα το κανατε" της λεω "επειδη φυσουσε του εβαλα ενα μπλουζακι πανω απο το ζιπουνακι και του σκεπασα και τα ποδαρακια με τη πανα" μου λεει με καμαρι!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock: με 40 βαθμους της λεω;;;;;; αναφυλαξια θα επαθε το μωρο!!!!!!!! :o:o:o:o

αχ δε τη μπορω τη βλακεια ρε παιδια δε τη μπορω!!!! :ymsigh:

Γωγω δηλαδη ξεμπερδεψατε και απο τη βραδυνη πανα;;;;; ρε ειναι πολυ μπροστα το Ιωαννακι λεμε!!!!!! :ymparty::ymparty: \M/ \M/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια στο πλυθηντικό μιλάς στην πεθερα? :o:o:o:o:o:o

Τέτοια τσάντα που λές δεν έχω δεί πουθενά :?:?:?:?:?

Οι περισσότερες είναι με ροδάκια για να τις σέρνεις.........

Βενετον πάντως έχει πολύ ωραίες στον Μουστάκα, έχει στην Κρήτη Μουστάκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια τέτοια θα πάρει ο Λ., πρέπει να διαλέξει σχέδιο!!!! ;)

στον πληθυντικό? :o:o:shock::shock::shock:

εμένα τα πεθερικά μου, μου είχαν συστηθεί με τα μικρά τους ονόματα!!! ;) ....αλλά δεν τους φωνάζω έτσι γιατί είναι μεγαλύτεροί μου και αισθάνομαι άβολα!!!....

Θούλη κάνε του μασαζάκι στον σβέρκο!!! ;)

Τόνια και αν κρυώσει η μικρή? :lol::lol::lol::lol: ....παπλωματάκι δεν είχε μαζί? για κάθε περίπτωση!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!

Τί κάνετε;;;;;;;;;

Μπήκα να σας χαιρετήσω και να σας αποχαιρετήσω!!!

Γυρίσαμε χθες και ξαναφεύγουμε μεθάυριο!!!!

Έχασα πολλά φαντάζομαι αλλά θα με ενημερώσετε ε;;;;;;;;;;;;

Εμείς περάσαμε πολύ πολύ όμορφα όλη την εβδομάδα και αναμένουμε τώρα και τη συνέχεια!

Συγχωρέσετ με που δεν σχολιάζω αλλά δεν έχω διαβάσει τπτ και σιγά σιγά θα μπω στο κλίμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Τι κανετε;

Γυρισα με το μικρο απο το χωριο, θα μεινω μαλλον μεχρι Σαββατο και μετα θα ξανανεβω..

Δε σας διαβασα, αν προλαβω το βραδυ..

Κανενα νεο , ολες καλα;;

Ααα, αν μπορει καποια , ας σβησει τις φωτο μου, εγω ακομα να τα καταφερω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Χθες ο Γ. απο της 3:30 και μετα ξυπνουσε ανα μια ωρα. :twisted: Bρηκα επιτελους φορεμα σημερα! Εψαχνα 3 ωρες και στο τελευταιο μαγαζι που μπηκα βρηκα ενα σε χρωμα καμελο με μια μαυρη λεπτη ζωνιτσα. Πολυ απλο οπως το ηθελα μιας και δεν εχω ξαναφορεσει, και δεν ειμαι για πολλα φρουφρου.

Αργυ ηλιος ηλιος!!!!!!! :D Σουπερ μερα η σημερινη!! Εδω δεν εχει ρε ωραιες τσαντες. Στην Ελλαδα εχουν πιο πολυ φαντασια. Αυτη η μπλε η τελευταια ειναι πολυ ωραια ομως! Αλλα τοσο ακριβες ειναι? :o

Νατασουλα τι καλα που συνηλθε η Ελενα. Η ορεξη θα της ερθει σιγα σιγα. Γιαουρτακι απο τον 8ο ε? Και δινουμε κανονικα αγελαδινο? Στην Ε. εδινα αγελαδινο σκετο αλλα δεν θυμαμαι ποιον μηνα ακριβως.

Γωγουλα και εγω εχω πιασει την Ε. να ακουμπαει πραγματα στο πιπι της. Τελευταια ολο και πιο πολυ το πιανει αλλα ξερω ειναι της ηλικιας. Γιατι τοση γκρινια η Ιω? Κανενα δοντι μηπως?

Σισσιω αμαν ρε καθε φορα με τις διαρροιες! Εμ πως να περασεις καλα κουκλα μου με τα πεθερικα?

Συμπεθερα ποσες αντλησεις κανεις τωρα? Την κρεμα την τρωει το απογευμα?

Νενη στις εσβησα εγω τις φωτο ;)

Η Ε. μεσα σε ενα μηνα εχει βγαλει 3 γομφιους!! Ε πως να φαει με τοσο πονο. Δεν διαμαρτυρηθηκε λεπτο ομως η ψυχουλα μου. Ακομα ενας και τελειωσαμε με το θεμα δοντια για λιγα χρονια.

Παω μπας και καταφερω να κοιμησω τον μικρο. Μεσημερι δεν κοιμηθηκε και κουντουτρισε. Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!! :D:D:D

εβδομαδα προσαρμογης περναμε...

ελπιζω απο αυριο να τα λεμε πιο τακτικα.

εχω βαλει 7 πλυντηρια... :?:?:?:?

ρε κοριτσια το συναχι μου συνεχιζεται.εχει περασει πανω απο 1 εβδομαδα , και του Γ. δυο.να παμε σε γιατρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια τι να πεις...εχω πετυχει τον φοφο να φοραει καλτσες μεσα στο σπιτι με 40 βαθμους...για να μη κρυωνουν τα ποδια του...

Αχ ρωτησα τον Παπαβεντση παιδια και ειπε οτι ειναι μαλλων κολικοι...γμτ...αλλα δεν κλαιει, μονο δυσανασχετει...

εντμεταξη μιλησα με 3 κοπελες που γνωρησα στο μαιευτηριο και τα δικα τους μια απο τα ιδια..τι στο καλο, τοχει η μερα.

Αργηρω ωραιο το σετακι μου αρεσε..καθολου μωρουδιστηκο, και μετα εμενα αυτα με τους διαφορους ηρωες στα αγορια δε μου πολυαρεσουν. Καλη επιλογη και μια χαρα τιμη. Εμεις την τσαντα benetton νηπιαγωγειου την πηραμε μαζι με την Γιωτα - αυτη σε ροζ- γυρω στα 20 ευρω, επισης πηραμε και τσαντα φαγητου- πιο μικρη- και την εχουμε και αυτη γυρω στα 15. Για μια τσαντα που την κραταω πανω απο μια σεζον μια χαρ ατιμη ηταν.

Σισσιω χαλαρασε..σε καταλαβαινω..μπορει να ειναι ο αγαπητος σου πεθερουλης που σου ανακατευει το στομαχι και οχι το νερο ;);););):lol::lol::lol::lol::lol: . Υπομονη κοριτσαρα..θα τελειωσουν οι μερες.

Οπου κλεισω του χρονου θα σας πω..να ερθετε να πιουμε μοχιτο. Θα παμε παντως καπου κοντα δεν το συζητω, δεν ειμαι για μακρινες αποστασεις, θα θελω να ξεκουραστω ειπαμε..αλλιως θα πηγαινα χαλαρα Αιδυψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι για τη βαπτιση ειναι το φορεμα;;;

κοριτσια θελω να σας ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ το φορεμα που θα βαλω στη βαπτιση του μικρου.ειναι μαυρο και σχετικα απλο (ισιο και μεχρι το γονατο )...πειραζει;;;

σισσακι το νερο ειναι ρε στανταρ.και ο Γ. το ιδιο παθαινει στο Αγρινιο. :!::!:

νατασουλα και Αργυ θα πανε πρωτη ρε φετος;;;πω πω... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

γωγω που ειναι το λαπεν αουτλετ;;;μια χαρα η φορμα!!!!

χρυσα θενκς για τις συμβουλες.θα τα μαγειρεψω σε ζουμι αλλα λεω να τα αλεσω ρε συ.

τονια μου ωστε ετσι η ψηλη μ ετο φαγητο... :lol::lol::lol: ρε συ 3ο γευμα δεν εβαλα γιατι πηγα διακοπες να μην εχω να κουβαλαω πραματα στην παραλια!!!

Ρε θου βαλε τη συνταγη για το ψωμι...Καλη αρχη με τις στερεες!!!!Και εγω λαχανικα εδωσα πρωτα στον μπεμπη!!!!

Αφροοοοοο...ειδα αυτο και το ερωτευτηκα ...αλλα πολυ ακριβο μου φανηκε :roll::roll::roll:

Αν ομως το ειχα δει πριν φυγω θα το επαιρνα γιατι το μικρουλη μου τελικα βγηκε πολυ δελφινι (ο μπεμπης).

http://mariaevita.gr/index.php?dispatch ... ory_id=655

Ο Νικολας μια χαρα κολυμπαγε και με τα μπρατσακια. :mrgreen::mrgreen:

Ελενη μου πολλα φιλια.

Νατασα γυρνα να τα λεμε παλι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μπορει να φυγουν σιγα σιγα οι κολικοι!!!!

Του χρονου παντως αν κλεισεις σε κανα ολ ινκλουσιβ παιζει να σου ερθουμε!!!δε θα θελουμε ειδικα μαγειρεματα οπως φετος!!!!

Καλε και εγω στον πληθυντικο μιλαω στα πεθερικα..ΑΑΑΑΑα και τωρα ακουστε...παιρνει τηλ ο Γ. τη μαμα του να ερθει πανω (με ρωτησε πρωτα) να κατσουνε.οκ!!!!

ρε κοριτσια ειχα τα κλειδια εξω απο την πορτα και δεν χτυπησε κουδουνι!!!! Ανοιξε φορα παρτιδα!!!!:o:o:o

Δηλαδη αν ημουνα με το βρακι μου θα με εβλεπε...

και της λεω "Αχ δεν ακουσα που χτυπησατε " μεσα στο χαμογελο....και μου λεει "Εεεε ναι"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...