Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο 49- Οι διακοπές συνεχίζονται!


Recommended Posts

Λενάκι στο Βερολίνο πήγανε!!! :?

Νατασούλα ακόμη δεν κάναμε αίτηση!!!! :?:evil:

πήραμε το Α4 στέισον βάγκον......είχα βάλει και φωτό στο προηγούμενο τρενάκι!!! :lol::lol::lol::lol:

καλέ θα το πάρω το αμάξι, θέλω να πάρω κάτι σεντονάκια για τα παιδιά!!!! :roll::roll::roll: , με τ απόδια δεν μπορώ να πάω και σιγά μην πάρω το λεωφορείο!!!! ;)

Αφρο να το βάλεις στην θάλασσα, αν είναι καθαρή.......ερώτηση: Ο Κ. δεν έχει βαρεθεί την θάλασσα, εννοώ επειδή είναι για πολύ καιρό σε πλοίο και βλέπει μόνο γαλάζιο, πώς του φαίνεται που πάει διακοπές σε θάλασσα?!!! :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι αλλα δεν κανει μπανιο :lol::lol::lol::lol:

εδω εχει μεγαλωσει σε θαλλασα !!η αληθεια ειναι οτι δεν θα μπορουσε να ζησει καπου χωρις θαλασσα την αγαπαει πολυ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο το απόγευμα η θάλασσα είναι πολύ ζεστή, αν είναι καθαρή μπορείς να δοκιμάσεις να το βουτήξεις λίγο να δείς αν του αρέσει. Και η Γωγώ είπε ότι βούτηξε την μικρή

Καλαμίτσα πήγαμε κι εμείς ένα απόγευμα και ήταν πολύ ήσυχα, απλά δεν έχει μεγάλη αμμουδιά για να παίζουν τα παιδιά..

Αργυρώ κάτι διάβασα και για εκπαίδευση τουαλέτας. ξεκινήσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασούλα εδώ γελάμε!!!! :evil::evil:

να σου πω την ιστορία μας: την προηγούμενη Δευτέρα κρύβω τις πάνες και της λέω ότι δεν έχουμε άλλες.....το δέχθηκε και λέεο εντάξει στο βρακάκι....κάνει 2 φορές πάνω της, οκ, μετά την έβγαλε κυρίως στην τουαλέτα προσπαθώντας να κάνει πιπί!!!! :lol::lol::roll::roll: ....έκανε και με φώναξε να το δω!!!!....την Τρίτη τα ίδια ..... αλλά δεν της αρέσει το βρακάκι καθόλου και θέλει να κυκλοφορεί γυμνούλα από την μέση και κάτω.....και το χέρι της το έχει όλη την ώρα στον πωπό της μπροστά και πίσω!!!! :roll::roll::roll::roll: ....κατεβαίνει λοιπόν κάτω, την βλέπει ο άντρας μου και της λέει να πάει να πλύνει τα χέρια της (τα πλέναμε όλη την ώρα), πάει τουαλέτα, κάθεται στην λεκάνη....σηκώνεται, τα ίδια πάλι.....και εκνευρίζεται ο άντρας μου ( :evil::evil::evil: ) και λέει να της φορέσω πάνα, της φόρεσα γιατί δεν μπορώ να είμαι δίπλα της όλη την ώρα και να της πλένω τα χέρια.....ήθελα να μαγειρέψω, να κάνω και κάποιες δουλειές!!!......την επομένη και ενώ είχε πάνα πάει στην τουλάτε την βγάζει και κάνει κακά της!!!! :D .......αλλά εκεί σταματήσαμε άδοξα :( .....ο ένας προσπαθεί και ο άλλος σαμποτάρει.... ε έτσι δεν γίνεται δουλειά!!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα έρθω εκεί και σου δώσω να γλείψεις σοκολάτα αλλά δεν θα σου δώσω στο τέλος, να δούμε θα σου αρέσει?!!!! :lol::lol::lol::lol:

Μιλαμε για το τρελο βασανιστηριο!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και καλα ρε συ καθεται ξαπλωμενο το μωρο 8 μηνων στο καροτσι;;;;;;; :shock: η δικια μου και να θελω να τη βαλω ξαπλωτη εκνευριζεται και κανει να σηκωθει!!!

Καλα ο αντρας σου εχει πολυ γελιο με το αυτοκινητο!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Οντως επρεπε να μην εχει το Λουκα μαζι του και να τον αφησεις να ερθει με τα ποδια!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Συμπεθερα σημερα θα της δωσω το τριτο γευμα..λαχανικα..μια χαρα τρωει παντως της αρεσει το φαγακι!!! :P

Ο Γαμπρος μου;;;καλοφαγας;;; :P

Ρε παιδια το Μιτσακι που ειναι;;; λετε το μωρο να ειχε τιποτα τελικα που εβηχε;;;; :?

Νατασουλα μπορει να ειναι ο τριημερος πυρετος που κυκλοφορει χωρις αλλα συμπτωματα..περαστικα της παντως! :roll:

Το κατεψυγμενο ρε γαμωτο ειμαι στη σκεψη να το πεταξω γιατι εμεινε ανοιχτη η πορτα της καταψυξης χωρις να το παρουμε χαμπαρι και ναι μεν δε ξεπαγωσαν αλλα επιασε παγο και φοβαμαι μην αλλιωθηκαν... :? η αληθεια τα λυπαμαι αλλα ουτως η αλλως δε νομιζω να τα επινε με τιποτα...

Αφρο γιατι δε κολυμπαει καλε ο Κ.;;;;; δηλαδη παει στη παραλια και δε μπαινει μεσα;;;;; :o μονο απο διπλα που περναω μου ρχεται να βουτηξω!!!! :D

Με τη τουαλετα ακομη παιδευομαστε με κατουρηματα κι εμεις αλλα παμε καλα νομιζω...τωρα τον εχω κατουρημενο γιατι βγαζω γαλα και δε μπορω να τον αλλαξω και δε τον αφηνω να κατσει πουθενα! δε πειραζει να ζοριστει λιγακι μηπως και την επομενη φορα το σκεφτει καλυτερα οταν του λεω να παει τουαλετα και μου ΄λεει απο πεισμα οχι!!! :evil:

Αργυ οντως αν δεν ειστε κοινο μετωπο με τον αντρα σου δε θα κανεται δουλεια... :roll: βρε μηπως να στειλεις εκεινον στη μαμα του αντι να σας κουβαληθει αυτη εκει;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Έλενα ξαναέκανε πυρετό 38,5 τρώει κανονικά όμως και έχει καλή διάθεση αλλά είπα στην γυναίκα να της δώσει ντεπον. Κάνει να μένει πολλές ώρες με πυρετό?

Αργυρώ τότε από Σεπτέμβρη που θα γυρίσει ο άντρας σου στην δουλειά να την ξεκινήσεις, έτσι όπως τα περιγράφεις δεν νομίζω να δυσκολευτείται καθόλου.

Τόνια αν δεν ξεπάγωσε το γάλα δεν έχει πρόβλημα, κρίμα ρε συ να το πετάξεις, δεν λυπάσαι το κόπο σου? Δοκίμασε να το αναμείξεις με φρέσκο όπως σου είχε πεί η Ιουλία.

Πόσες ανλήσεις κάνεις τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια το καημένο το μωράκι θέλει να σηκωθεί η μαμά του δεν τον αφήνει, άκου σκηνικό: τον βάζει ο μπαμπάς του στην καρέκλα, τον δένει και σηκώνει την πλάτη της καρέκλας ώστε το παιδί να κάθεται και πάει η μαμά του και το κατεβάζει λίγο, ώστε να είναι ξαπλωτός!!! :shock::shock::shock: και το μωρό να κάνει προσπάθεια για να σηκωθεί!!!.....της λέω θέλει να σηκωθεί.....και πάω διακριτικά και το σηκώνω!!! :lol::lol::lol::lol: ....θα σας βάλω την φωτό, αλλά θα την σβήσω αμέσως γιατί δεν είναι δικό μου παιδάκι!!! ;)

σιγά μην έρθει με τα πόδια, αφού υπάρχουν τα ΜΜΜ!!! :lol::lol::lol:

τώρα στους γονείς του είναι!!!!

όταν θα πάει δουλειά πάλι, θα την έχω γυμνούλα, όπως θέλει!!!! ;)

απλά ο άντρας μου υποστηρίζει ότι είναι θέμα υγιηνής!!! αφού πιάνει τον πωπό της και μετά τον τοίχο, την σκάλα κ.λπ.!!!!...........εν τω μεταξύ η Ρ. θα γίνει στριπτιτζού και σεξομανής μου φαίνεται!!!....αφού ό,τι βρει το βάζει στι πιπί της!!!! :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα περαστικά, εγώ πάντως δίνω παυσίπονο-παρακεταμόλη σε υπόθετο....γιατί να ταλαιπωρείται το παιδί?! δεν κάνει κακό ;)

1. Ιδού η φωτό εγώ με το παλιό αμάξι χθες το βραδάκι!!! :lol::lol::lol:

2. και το μωράκι στην καρέκλα του με τα δικά μου από δίπλα!!!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δίνω από 38 και πάνω αλλά τώρα είναι σαν να μη έχει πυρετό, δηλαδή διάθεση στο φουλ, δεν γκρινιάζει, δεν νυστάζει και τρώει κανονικά, δεν δείχνει δηλαδή να την ενοχλεί ο πυρετός γιαυτό ρωτάω. Έπίσης έκανε 1 φορά ψιλοδιάρροια, όχι τελείως νερουλά αλλά όχι και κανονικά :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...

αργι οοοοχι ποτε μη μου το κανεις αυτο..με τη σοκολατα εννοω..

ρε δε νομιζω να χτυπησε..εκλαιγε αλλα οχι σα να χτυπησε..απλα τρομαξε..τον ρωταω αλλα δε λεει..δηλ του λεω εβαλες τους μαρκαδορους μεσα?ναι με λεει..κ μετα τα καλαμακια?ναι με λεει..οποτε βγαλε ακρη :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

νατασουλα τα διαβασες ρε θηριο? :o περαστικα στη ελενα..αν εχει κλαηδιαθεση δε θα εδινα..

με τη τουαλετα καλα?τελειωσατε?

εμενα καπου καπου κανει τσισα πανω του..αλλα οκ ξεμπερδεψα..αλλα αυτο το μηνα ειχα πολλα ατυχηματα :twisted:

λενακι κ σενα τοσο λιγο κοιμαται ε?εμενα σημερα με πηραν τα κλαματα..κοιμηθηκε 10,30 ξυπνησε οριστικα 7,10 κ με ξυπνησε κ το μεγαλο..

τονιααααααα τακαταφερες ρε θηριο..10000000 μπραβο σου...ποσες αντλησεις κανεις?

θελω να ερθω κρητηηηηηηηη..α το μιτσακι διακοπαρει καλεεεεε

αφρο κ οΑ ετσι ειναι..δε θελει γεματες παραλιες..ησυχιιιιαα!!!!!!!!!

ευα ο γιοκας μιαχαρα θα κρατηθει..μη μασας ;);)

χρυσα ολα καλα?ρε χεστους..μη συγχιζεσαι...

α σημερα πηγα στη φιλη μου..ειναι αυτη που με ειχε πεταξει το γυμναστηριο..θυμαστε? :twisted::twisted::twisted:

ε καπνιζει αυτη κ εχει 15 μηνων κορη..κ μυριζε καπνα :o το σπιτι..καπνιζει κ αυτη κ ο αντρας της στη μπαλκονοπορτα κοντα αλλα μεσα στο σπιτι..κ τη λεω πανε εξω..κ με λεει αα εδω κανω ..κ της λεω καλε ξυλο θα φας..ε βγηκα εξω με τα παιδια..κ αντε οκ ο θοδωρης (λεμε τωρα) αλλα ο παντελης? :cry::cry::cry:

κ μετα πηρε το μπαμπη χωρις να πλυνει χερια..

τεσπα δε το κανει επιτηδες αλλα ΔΕ ΤΗ κοβει

σας φιλω..παω να ξεκουραστω..λεμε τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα μια χαρά τα πάμε με την πάνα, ελάχιστα ατυχήματα συνήθως όταν παίζει με άλλα παιδάκια και ξεχνιέται και καμιά φορά το βράδυ αν φάει πολύ κρπούζι αργά και πιεί και γάλα.

Να σε ρωτήσω στους παιδικούς πρέπει να πάρουμε εμείς τηλ και αν ναι πότε?

Με τι θα ξεκινήσεις τελικά τον Παντελάκο, λαχανικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερωτηση ....οταν τους βγαζετε την πανα τι τους λετε ? το εχουν καταλαβει απο πριν η με το που βραχουν μια δυο φορες τοτε το καταλαβαινουν ?

εγω θελω να την βγαλω αλλα ο Μ δεν θελει να παει τουαλετα η γιογιο ....αν τα κανει πανω του μια δυο φορες θα θελει να παει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι η δευτερη φορα πο γραφω και δεν το δημοσιευει :evil::evil::evil::evil::evil:

τεσπα...

Νατασουλα ναι του κανανε υπερυχο, δεν βρηκαν κατι...τωρα ξανα εκτος συγκλονιστικου απροοπτου οταν γινει 6 μηνων.

Ο φοφος επεσε και χτυπησε στο χερουκι απο το επιπλο του σαλονιου, εκανε μια μικρη τρυπουλα και ετρεξε λιγο αιμα..του εβαλα οξυζενε..κλαψαμε μαζι...δεν προλαβα το κακο γιατι εκλεγε ο αλλος που ηθελε αγκαλια....του εδωσα να φαει βραστο καλαμποκι και ηρεμησε.

Επισης για να σας αποδειξω ποσο ασπρη ειμαι...βγηκα στο μπαλκονι να απλοσω 4 σεντονια και 4 μαξηλαροθηκες...ε αμεσως κοκκινησα στο ντεκολτε..ειναι δυνατων;;;...και να λεει ο Ο οτι ομορφηνα...εμ βεβαια...αμα εχει να σε δει ηλιος κατι χρονια..πως να μην ομορφηνεις...προλαβαινεις τη φωτογυρανση!!!!!!

Αχ ηθελα να πω και αλλα αλλα παω να ετοιμασω και αλλο πλυντηριο..μ'αρεσει που χαιρομουν πως ο μικρος θα φοραει ιδια ρουχα με τον φοφο...αμ δε...τα μισα του ειναι ηδη μικρα...περιμενω να μου πει πως και πως η παιδιατρος το βαρος του...θα ειναι σηγουρα κοντα στα 5 κιλα..αν και μου ειπε να μην περιμενω να παρει πολυ λογο μεγαλου βαρους γεννησης και αναλογα με τον γεννετικα προδιαγραμμενο σωματοτυπο...

Αφρο ο φοφος στα κακα πλεων τα λεει...στην αρχει ελεγε "θελεις κακα"..μετα ελεγε "κανεις κακα"..και τωρα λεει "ποναιε ο κωλος" :lol::lol::lol: και τον προλαβαινω...οσο για τα τσισα..την πρωτη φορα που κατουρηθηκε δεν του αρεσε καθολου...δυστιχως απο κει και περα το να ειναι κατουρημενος τον αφινει παγερα αδιαφορο και απλα αφου τα κανει ερχετε και μου λεει "εκανες τσισ"..αντε τωρα να συννενοηθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμηθηκα 1,15.κ ο μικρος μαζι..κ ξερετε γτ?γτ οοοοοολη αυτη τη ωρα ειχε το μεμε στο στομα..

με το που το βγαλα ξυπνησε μετα απο λιγο..αλλα ξανακοιμηθηκε..πφ

χρυσα μα ποναει ο κωλος? =))=))=))=))=))=))

ωχ το καλο μου χτυπησε...

οσο για τα ρουχα..το ΙΔΙΟ ελεγα..οτι θα ναι πιο χοντρος απο το μεγαλο γτ δε του κανουν τα ρουχα κτλ

αμ δε..ειναι κατα λιγα γρ πιο αδυνατος..δε του κανουν γτ μαζεψαν με το καιρο..ω ναιιι

νατασα θα πας απο 1-6 σεπτεμβρη να τη γραψεις(κ να παρεις κ τα 50 ε :P:P:P:P )κ θα σε δωσει ενα χαρτι που ειναιη προσκληση του παιδιου για το σταθμο..δηλ οτι σε πηραν εκει μεσω εσπα κτλ

καλα κ το βραδυ δε φορας πανα?εγω φοραω..ακομα με γεματη πανα ξυπναει..μον προχθες ηταν καθαρη που ξυπνησε 7,20 κ πηγε τουαλετα να τα κανει

αφρο βγαλε πανα ειδοποιησε οτι τελος η πανα κ οτι οοοποτε θες τσισα η κακα παμε γιογιο..βασικα πες του απο σημερα οτι απο αυριο θα βγαλουμε τη πανα γτ ειναι καλοκαιρι κ μας ζεσταινει κτλ

κ καλη αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο υποτίθεται ότι μετά τα 2,5 το σύστημα αρχίζει και λειτουργεί δλδ το παιδί αντιλαμβάνεται πότε ουρεί και πότε κάνει κακά του!.....τώρα φορώντας βρακάκι όταν θα κάνει πιπί του θα αντιληφθεί ότι είναι βρεγμένος και θα συνδυάσει την αίσθηση με την πράξη!!!! ...... το εξήγησα καλά? κατάλαβε κανείς? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αν είναι χωρίς βρακάκι δεν θα το πολυκαταλάβει γιατί απλά δεν θα βραχεί και δεν θα νιώσει "άσχημα"!!! :?

εσείς τώρα που πάτε διακοπές μπορείς να το δοκιμάσεις....αν το αρχίσεις αύριο και δεν έχει πετύχει τον σκοπό του μέχρι να φύγετε θα του βάλεις πάνα στο αυτοκίνητο και είναι σαν τον γυρίζεις πίσω.....ενώ στις διακοπές θα έχεις το χρόνο να το κάνεις!!! ;)

Χρύσα πού εκανε τρυπούλα ο φωφός? δώσε του πολλά φιλιά και θα περάσει!!! ;)

έτσι κάνω στην Ρ. αν χτυπάει και με το φιλί μου περνάει κάθε πόνος!!!! ;):roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο κεφαλακι ο καημενος...ασε πολυ τον λοιπηθηκα. ειχα το νινι αγκαλια και τον φοφο και κλαιγαμε και οι τρεις..ο καθενας για τον δικο του λογο!!!...ασε..

Α ηθελα να σου πω..τοσο μεγαλο μωρο και το εχουν ξαπλωτο;;;;..εμας η παιδιατρος απο τον δευτερο μηνα μας βαζει να ξαπλωνουμε τον φοφο μπρουμητα για 5 λεπτα να δυναμωσουν ου μυες...δεν καταλαβαινουν οτι ετσι καθηστερουν την μυοσκελετικη αναπτυξη του παιδιου;;;;;;.

Αφρο καλη αρχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι με τιποτα δεν θα τον αρχισω στην πεθερα ...θα μου τον αγχωσει ....δεν θελετε να ξερετε πως εκοψε την πανα στον Κ ....

οταν γυρισουμε η στην μαμα μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο για πες!!! :roll::roll::roll:

Χρύσα το μωράκι γυρίζει και μπουσουλάει με το στρατιωτικό στυλ: σέρνεται δλδ!!!....και επειδή την ημέρα τον έχουν σε ένα σαν πάρκο (έχει κάγκελα και στρωματάκι) του έμαθα να σηκώνεται και να βάζει το χεράκι στα κάγκελα για να σηκώνεται πάνω!!!! :lol::lol::lol: ....όλα τα "κακά" του μάθαινα!!! :lol::lol::lol:

κρίμα τον Φωφούλη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια και τελείωσε και το άγχος του αυτοκ. λέμε να πάμε μερικές μέρες κάπου, πού όμως δεν ξέρω....βρήκα αυτό που είναι πολύ ωραίο και έχει και δραστηριότητες για παιδιά, με πειρατές και τέτοια χαζά!!!!...για 6 νύχτες 1500ευρώ!!! μόνο πρωινό όμως.....καλά δεν θα πάμε, αλλά λέμε....αυτό είναι:

http://www.hohe-duene.de/familie-arrang ... n-los.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο με δημοκρατικές διαδικασίες η πεθερά σου!!!! :lol::lol::lol:

Χρύσα αυτό με το καρεκλάκι τους το έλεγε και η μαμά της αλλά αυτοί δεν.....οπότε άκουσαν και εμάς και μάλλον σκέφτηκαν "για να το λένε και άλλοι, μάλλον έτσι είναι" :lol::lol::lol:

τώρα είμαι ξαπλωμένη στον καναπέ, έχω το λαπτοπ στα πόδια μου, η Ρ. μόλις ξύπνησε αλλά παραμένει στο δωμάτιό της και η λοιπή οικ. πετάει προς τα εδώ!!!! :roll: .... ο Λ. μέσα στην καλή χαρά που είναι στο αεροπλάνο και μετά στο λεωφορείο!!!!.....ούτε που τον ένοιαξε που ξύπνησε τόοοοσο νωρίς!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα μανουλίτσες!

Προσπαθώ να σας παρακολουθήσω, αλλά δεν μου είναι πολύ εύκολο να συμμετάσχω στη κουβέντα, συγχωρέστε με!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για τους χθεσινούς εορτάζοντες και τις εορτάζουσες!!!!!!

Συμπεθερούλα μου, χρόνια πολλά και καλά!!!! Να ζήσεις, να σε χαίρονται οι άντρες σου, να 'σαι πάντα τόσο γλυκιά και χαμογελαστή!!!!! :x:x:x:x:x

Μαρία, Μ-Ι της Βίκυς, Πανούλη, Παναγιώτη-Νένης, Παναγιώτη-Σισσιώς κι όποιον ξεχνάω... πολλές ευχές μέσα απ' τη καρδιά μου! :D

Εμείς είμαστε καλά, αύριο φεύγουμε διακοπούλες και σήμερα τρέχω και δε φτάνω, να προλάβω τις δουλειές!

Α! Γωγούλα και Τόνια με τα ΥΠΝΑΡΟΥΔΙΚΑ μωρά, θα σας το πω όσο πιο ευγενικά μπορώ, ναι, είσαστε αχάριστες και παρακαλώ πάρα πολύ να βγάλετε το σκασμό γιατί στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σκοινί!!!!!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Εντάξει, πλάκα κάνω, το καταλαβαίνω ότι αν τα μωρουδέλια είναι υπναρούδικα, έχεις άλλα στάνταρ και περ/ρες απαιτήσεις, κι εγώ το ίδιο θα έλεγα!!!!!! :lol::lol::lol: Αλλά και πάλι... βγάλτε το σκασμό!!!! :P

natasoula μου, περαστικά στην Έλενα και καλή αρχή στη δουλίτσα! Καλό χειμώνα!

Αργυρούλα, μεγειά το αυτοκίνητο!!! Διάβασα αυτό με τον δερματολόγο που σου είπε ο άντρας σου και έμεινα! :shock: Είπαμε, αρρώστια, αλλά ως ενός σημείου!!! :?:lol: Καλές και πολλές βόλτες!!! :D

Αφροδίτη, καλά να περάσετε στις διακοπούλες σας!!! :D Θα γνωρίσεις και τις Θεσσαλονικιές!!! Ζηλεύω!!!! 8-)

Δεν έχω διαβάσει τις τελευταίες σελίδες, αν προλάβω αργότερα!!!

Σας φιλώ πολύ γλυκά όλες και πάω να κάνω καμιά δουλειά όσο κάθεται το μικρόβιο στο καρότσι... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...