Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

Προφανώς μου κόβεται το γάλα σιγά-σιγά...... εεεεε......

Αφού ο μικρούλης μου αρνείται πεισματικά να θηλάσει............

Σήμερα....... όλη μέρα..... ζήτημα να θήλασε 5 λεπτάκια στο σύνολο......

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

προπαντων μην αγχωνεσαι...οσο αυτο ειναι εφικτο...ξερω οτι ακουγεται ουτοπικο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερααα τι κανετε...Πιπιτσα μου κανε οτι μπορεις και οτι γινεις...δεν θα εισαι και η χειροτερη μανα επειδη δεν μπορεις..εγω στο γιο μου 2 μηνες μπορεσα..εχω και το θεμα με τις θηλες..νομιζω η πρωτη φορα ειναι πιο δυσκολη..αυτη τη φορα σκεφτομαι να το κανω αλλιως και θα δειξει..αν παλι δεν τι να κανουμε...παντως θα προσπαθησω..Χρυσα μου αφου δεν πνιγηκε με το κουκουτσι σε τιποτα κακα θα το βγαλει..λογικα..ωραια και η θαλασσα εχτες...ξαλαφρωσα..καλε εσεις που γεννησατε ζεσταινεστε παλι πολυ η καλυτερα απο πριν??εγω δεν μπορω να αναπνευσω..λεω αντε να γεννησω..αλλα και παλι με τετοια ζεστη μπορει και να μην αλλαξει τιποτα...αχχ..Τεταρτη παω και γιατρο..μακαρι να μου κοψει τα γιουτοπαρ..τα βαρεθικα...εχτες ειχα λιγα πονακια για καμια ωριτσα χαλαρα ομως..πιο πολυ προετοιμασιας ειναι παρα κατι αλλο...πηγα και goodys και τσακισα ενα μπεργκερ...ρε κοριτσια 3 μερες τωρα με εχει πιασει μια πειναααα....τοσους μηνες δεν πειναγα και πειναω στο τελος??κουφο εεε...τι κανουν τα μωρακιααα...αντε να μπω στο κλαμπ να εχω θεμα να συζητησω...γιατι τωρα ειμαι ασχετη!!!φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kiska Μου κ που γέννησα πολύ ζεσταινομαι γιατι έχει απίστευτη ζέστη......... :) 1η φορα στη ζωή μου ούτε ενα μπανάκι φέτος αλλα χαρούμενη............ :D και εγω πείναγα τον τελευταίο μήνα περισσότερο βοήθησε οτι δεν είχα καθόλου καούρες ..αλλα τώρα ξεχνάω να φαω..........με ταιζει ο άντρας μου,,,,..

Πιπίτσα και εγω παλευω να κατεβάσω περισσότερο γάλα...........υπομονή και επιμονή κοριτσάκι μου...

ελπίζω να αρχίσω να μειώνω το ξένο...δύσκολο όμως πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καημερα κοριτσακια τι κανετε??

Εγω λιγον τι κομματακια μιας κ ο μικρουλης χτες ολο ετρωγε κ εκλαιγε καθε 2- 2,5 ωρες ζηταγε μαμ τον τρεναρα στο 3ωρο με κοπο...απο προχτες που αυξησαμε την δοση στα 150 κ τρωει 140 το περισσοτερο πειναει ακομη πιο πολυ...χτες μου εκανε κ εμετο..

Δεν προλαβαινε να κοιμηθει καθολου..μα καθολου ομως..20 λεπτα κ μετα παλι κλαμα για φαγητο..

Εγω παλι απο τις 3 που εφυγε ο αντρας μου για δουλεια καταφερα ναπαω για πιπι στις 9 το βραδυ πουρθε η αδερφη μου..για φαγητο δεν το συζητω τιποτα ..εκεινη την ωρα τον κρατησε κ εφαγα μια σαλατα...

Τωρα πηρα την παιδιατρο της ειπα οτι κανει 1 ωρα + να φαει κ μεζρι να ρευτει κ να τον παρει ο υπνος σε 1 ωρα ξαναπειναει..κ ειπαμε να αλλαξουμε το γαλα..για να δουμε..

Επισης δεν κανει να τρωει νωριτερα απο το 2ωρο διοτι θα κανει παλλινδρομηση του οισοφαγου..οπως κ εκανε..

ποια μανουλα δινει μονο ξενο??Καθε ποση ωρα τρωει κ ποση ωρα κανει να φαει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα κισκα θυμαμαι οταν ηταν να γεννησω ειχα σκασει απο ζεστη υπεφερα ελεγα να ηρεμησω μετα που γεννησα για κανα 20μερο παλι υπεφερα λογο ορμονων...

κατρεινα κανονικα με το ξενο θα επρεπε να κοιμαται 2,5 ωρες σιγουρα και παραπανω γιατι πιανεται.παντως γνωστη μου και εκειηνης μεχρι μεγαλος καθε 2 ωρες ηθελε γαλα συνεχεια ηταν φαγανος κανε του μεγαλυτερη ποσοτητα πχ 180 και δινε του με δοσεις δηλ 60-70 και ρτεψιμο 60-70 ρεψιμο κΑμια φορα ειναι και λαιμαργα και τρωνε ετσι...

σες μου αμαν πως καταπιε το κουκουτσι καλα ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου. Τι κάνετε?

Χρύσα μου σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση! Τώρα είδα που έγραψες ότι έφαγε κουκούτσι ο Χριστόφορος... μην στεναχωριέσαι θα βγεί μόνο του και δεν θα καταλάβει τίποτα, περαστικά σας!

Πηνελόπη μου, κουράγιο κοριτσάκι!!! Στο κάτω κάτω αν δεν καταφέρεις να το θηλάσεις το μωράκι σου δεν πειράζει, αφού το προσπάθησες!

Για την αύξηση της παραγωγής συμφωνώ με την marinax, εγώ πίνω μπυρίτσα απο όταν ήρθαμε σπίτι απο το νοσοκομείο (μου το είχε συστήσει η Χρύσα) επίσης να τρώς μπόλικο χαλβά η ταχίνι (συμβουλή της γιαγιας μου που θήλασε 6 παιδιά, τον πατέρα μου μέχρι τα 5!!! :shock::shock::shock: ) και τα αποξηραμένα φρούτα λένε βοηθάνε πολύ!! Σταφίδες σύκα δαμάσκηνα, ειδικά το σύκο έχει και πολύ σίδηρο!!

Το νέρο είναιτο πιο σημαντικό!!! Να πίνεις πολύ νερό εγώ πίνω κοντά 5 λίτρα την ημέρα!!

Εύη αποφάσισε το νινί σου να φάει στο τέλος???? :lol::lol: Μια χαρά σε βρίσκω! Φάε τώρα που μπορείς γιατί μετά δεν θα προλαβαίνεις!!!!

Νικόλ μου και εγώ φέτος πρώτη φορά δεν έκανα μπανάκι!! Ελπίζω να καταφέρω τον Σεπτέμβριο να κάνω!!

Κατερινάκι μήπως περνάτε άλμα ανάπτυξης??? Για δές εδώ...

Τα αλματα ανάπτυξης σε εβδομάδες :

Η 5η

Η 8η και η 9η

Η 12η

Η 15η -16η-17η-18η-19η (συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η)

Η 23 -24-25-26 (με κορύφωση στην 26η)

Η 29-30 (αγχος αποχωρισμού /προσκόλληση)

Η 34-35-36-37 (με κορύφωση στην 36η)

Η 42-43-44-45-46 (με κορύφωση στην 44)

Η 51-52-53-54 (με κορύφωση στην 53)

Η 60-61-62-63-64 ( με κορύφωση μεταξή 61-62)

Η 71-72-73-74-75 (με κορύφωση μεταξύ 72-73)

Στα αλματα ανάπτυξης τα βρεφη παιρνουν μια πολυ εντονη περίοδο που τα αναστατώνει . Ετοιμάζουν τα νεα τους κατορθώματα ( μπουσούλημα , σηκωμα , περπάτημα , ομιλια ) και αυτα τα αναστατωνει , τα κανει να φοβουνται και αναζητουν την γνωριμη αγκαλια της μητέρας . Μονο εκει νιωθουν ασφάλεια και σιγουρια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου εγω τώρα του δίνω 90-100 + μητρικό κάπου 30 ....και φυσικά σπάνια κοιμάται κατευθείαν....κάνουμε πολύ ώρα να κοιμηθούμε μετά ...........η μόνη λύση που βρήκα εγω για να κοιμάμαι κ λίγο το βραδάκι ...αν δεν κοιμάται τον βάζω πάλι στήθος όπου καιμάται κατευθείαν...μετα τον πετάω στο κρεβάτι μας και κοιμάται σαν μωράκι :D:D στην κούνια του ξυπνα :shock: το μουτράκι..οπότε πολύ προσεχτικά το βάζω ανάμεσά μας.....αλλα με σφίνες μαξιλάρια στον άντρα μου για να μην το πλακώσει...εγω κοιμάμαι μάρμαρο ακίνητο.........

Ακόμα κ αν δεν θηλάζεις θα σου έλεγα να τον βάζεις λίγο στηθος μετα το ταισμα απλά για να ηρεμεί κ να κοιμάται πιο γρήγορα....................

Χρύσα μου θα βγει το κουκουτσάκι κ θα είναι μια χαρα το μωράκι σου....σε νοιώθω....

Πιπίτσα υγραααααααααααααααα είναι το πιο σημαντικό κ φυσικά έρχομαι να πιστεψω ότι δεν έχουν όλα τα στήθη τα ίδια απωθέματα......με εμένα τουλάχιστον έχω απογοητευτεί...είχα παραολουθήσει κ μαθήματα αποκλειστικού θηλασμού...τρομάρα μου..............................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diosaki μου και εγω απο Σεπτέμβριο με βλέπω...αρκεί να μου έχει φύγει η κοιλίτσα γιατί ντρέπομαι... :oops: αλλιώς Δεκέμβριο που δεν θα υπάρχει ψυχή............ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!

Αχ βρε κοριτσάκια μου μην απογοητεύεστε!! Μην το βάζετε κάτω... αλλά και να μην θηλάσετε δεν είναι και το τέλος του κόσμου!!! Αρκεί να είναι καλά τα μωράκια σας!!

Νικόλ μου εμένα δεν με απασχολεί η κοιλιά...απλά θέλω να δροσίσει λίγο για να πάρω και τον μικρό μαζί, όχι για μπάνιο αλλά για βόλτα... να πάρει λίγο θαλασσινό αεράκι!

Οι υπόλοιπες που χάθηκαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Τί κάνετε? Εμείς καλά είμαστε, πήγαμε μια βολτιτσα σήμερα. Ο μικρος οταν πάμε βόλτα ρίχνει κάτι ύπνους... :D στο σπιτι γκρινιάζει και θέλει αγκαλίτσες. Ταλαιπωρείται το καημένο μου με τη δυσκοιλιοτητα και τα αερια και δεν ξέρω τι άλλο να του κάνω. Αυριο θα πάρω τον παιδίατρο...

Κατερίνα μου εμένα πίνει και δικό μου γάλα και ξένο.Ξυπνά κάθε 4 ώρες. Πίνει 120 μλ αλλα νομίζω πως αρχισε να θέλει κι άλλο. Πριν ήπιε 120 και μετά από 1 ώρα του έδωσα ακόμα 30 για να ηρεμήσει.

Χρύσα μου μην ανησυχεις και θα βγει το κουκούτσι.

Πιπίτσα μου πίνε πολλά υγρά και με τις συχνές αντλησεις θα αυξηθεί.Αλλά και μην αυξηθει δεν χάθηκε ο κόσμος.

Εμένα σκίστηκαν οι θηλές μου αυτές τις μέρες και πονάω πολύ αλλά το παλεύω.

Οι άλλες τι κάνετε? Φιλάκια στις γκαστρούλες μας και στα μωράκια μας..

Θα τα πούμε αυριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουπςςςςς να μαι κ εγω.....σημερα υποφερω απο την ζεστη...μα ποσο πια θα παει αυτο το πραγμα...κοντευει να βγει ο μηνας κ οι ζεστες...καψες...θαλασσα πλεον η αληθεια δεν εχω διαθεση κ κουραγιο να παω...

σημερα γενικα δεν ειμαι στα καλα μου...μαλωσα κ με την μικρη μου κ με πηραν τα κλαματα...εκλαιγα χωρις να ξερω το γιατι...ετσι απλα...με πηρε το παραπονο...

αργα μετα το απογευμα βγηκαμε για περπατημα με την μικρη...πηραμε κ απο ενα παγωτο στο χερι κ καναμε καμποσα χιλιομετρα...μολις βγηκαν τα κουνουπια μαζευτηκαμε γιατι μας καταεφαγαν :evil::evil::evil:

αυριο θα παρω τηλ να δω ποτε θα παω απο το γιατρο του νοσοκομειου...αντε να φευγει κ αυτη η βδομαδα...

κοριτσια μου καλη υπομονη με το θηλασμο...ευχομαι κ εγω να τα καταφερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια να σας ρωτήσω...αυτή η ενόχλησή πονακι που νιώθω χαμηλά όταν περπαταω είναι φυσιολογικό?μα πότε θα βγει αυτός ο μπέμπης μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα ολα ειναι φυσιολογικα...κ εγω απο την περασμενη κυριακη νοιωθω πονακια...στην κοιλια κ στην μεση...κ απο κατω κατι σαν σπρωξιμο,τραβηγμα...ολα ειναι μεσα στο προγραμμα...αλλα το ποτε θα βγουν μονο αυτα το ξερουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και εγώ ακριβώς αυτα νιώθω...άντε να δούμε...εχω τόση ανυπομονεσια που δεν αντέχω άλλο κουραστικα πολυυυυ!!!θέλω να τον δωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κοριτσάκια!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!!!!!!

Σήμερα ο μπαμπάς μας επέστρεψε στη δουλειά!!!!!

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Έχει και την ερχόμενη εβδομάδα άδεια βέβαια......

Δεν του έκανε καρδιά να φύγει.... πώς να στερηθεί το νινί τόσες ώρες???

Κι εγώ έχω 1 άγχος.... πώς θα τα πάω 1η μέρα.... χωρίς τον καλό μου δίπλα μου.... πώς θα είναι ο μπεμπούκος μας.... αν θα τα καταφέρω δίχως να πελαγώσω...

:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Δυστυχώς (ή ευτυχώς!!!!) θα έρθουνε τα πεθερικά σήμερα από εδώ & θα είναι ως αργά.... σίγουρα θα τους πετύχει ο καλός μου που θα είναι στο σπίτι μετά τις 6 το απόγευμα....

ΟΚ... γενικά δεν έχω πρόβλημα.... ας έρθουν οι άνθρωποι.... που ευτυχώς βοηθάνε κιόλας.... αλλά αυτήν την 1η μέρα εγώ μπορεί να είμαι κάπως..... πελαγωμένη!!!! Τέλος πάντων.... ας μην είμαι κι αχάριστη!!!!!

Σε λιγάκι θα "ξαναρμεχτώ"..... ο μικρούλης μας έφαγε κατά τις 6 το πρωί 120μλ. και πιστεύω δε θα ξυπνήσει πριν τις 12 αλλά θα τον ξυπνήσω εγώ νωρίτερα να φάει πάλι.... δε μας αφήνει τόσες πολλές ώρες να κοιμάται η Παιδίατρος.... στο 5ωρο το πολύ να τον ξυπνάμε!!!!

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Εννοείται μας ξενύχτησε πάλι!!!!! Μα τί παλιόπαιδο που είναι!!!! Θα του φάω τα πατουσίνια για τιμωρία!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Το μάτι γαρίδα όταν η μαμά κι ο μπαμπάς θέλουνε να κοιμηθούνε!!!!

Όσο για το θηλασμό & το θήλαστρο.... θα προσπαθήσω να του δώσω όσα περισσότερα αντισώματα μπορέσω ως τις 40 μέρες!!!!! Εάν μέχρι τότε δεν έχουμε μπει στους ρυθμούς μας.... δεν πειράζει... το πάλεψα.... θα μεγαλώσει με ξένο & θα γίνει μία χαρά στρουμπουλούλης!!!!!

Σας αφήνω......

Πάω να πετάξω τα ποπόνια μου όξω!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κι έπειτα λέω να ξαπλώσω λιγάκι..... κομμάτια είμαι!!!!!!

Δεν σας έχω πει το καλύτερο μας!!!!!! Και των 3 μας!!!!!

Ξάπλες στο κρεβάτι μας..... ο μπεμπούκος ανάμεσα μας..... περιτριγυρισμένος από μαξιλάρια!!!!!!!

Δε χορταίνουμε να τον χαζεύουμε.... κι εκείνος.... έχει τις άπλες του κι είναι τόσο ήρεμος!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια καλη βδομαδα να χουμε..αχ πως κοιμαστε με το μωρο στη μεση ?εγω τον κωνσταντινο μου τον επαιρνα τα μεσημερια για κανα 2ωρο για να κοιμηθουμε και μονη μου και δεν κουνιομουνα δεν γυρνουσα τιποτα χαλια και εσεις και οι 3 ολο το βραδυ?αχ δυσκολα...ευτυχως η μικρη μου απο νεογεννητο μου κοιμοταν 4-5 ωρες το βραδυ και τωρα εχει 3 μερες κοιμομαστε 12,30 με 7 τελεια...ευτυχως σημερα ξυπνησε και ο μεγαλος μου 8 εχει 2 μηνες ξυπναει μεταξυ 6 και 7 και δεν ξανακοιμαται...για τον θηλασμο μην σκατε οτι μπορειτε κανετε...απλα εγω θα προτεινα οσο εχετε γαλα εστω και τα 30γρ.να το βαζετε στο στηθος να το πινει και μετα ξενο εγω αυτο το εκανα ενα χρονο και δεν μου κοπηκε πηρα χαπια για να καταλαβετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσιααααααααααααααα παει καιρός......................

Τι μου κάνετε? Εχω χάσει ΠΟΛΛΑ επεισόδια, αλλά ελπίζω να είστε όλες καλά.

Εμείς μεγαλώνουμε, 2 μηνών και 8 ημερών σήμερα. Πάμε πολύ καλύτερα. Τα πονάκια μειώθηκαν και ηρέμησε λίγο η μικρούλα μου.

Βλέπω πως πρέπει να ανανεώσω το προφιλ μου. Θα σας βάλω και φωτό, αν και οι περισσότερες βλεπόμαστε και στο φβ.

Αυτά προς το παρόν, πάω για το γάλα, δεν κατάφερα και ΄γω να θηλάσω για πολύ, αλλά τώρα πια το ξεπέρασα.....

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!!

Μαράκι μου και ο δικός μας μόλις τον βάζω στο καρότσι κοιμάται... ενώ στο σπίτι θέλει να τον έχω αγκαλιά.. δεν κάθεται και στο ρηλαξ κούνια(πεταμένα λεφτά!!) .... σκέφτομαι να του πάρω ένα απλό ρηλάξ μπάς και κάτσει γιατί και στο κάθισμα αυτοκινήτου μια χαρά κάθεται. Επίσης δεν θέλει πιπίλα...θέλει να πιπιλάει το μεμέ μου!! :lol::lol::lol: Εδώ και 2 μέρες όμως κάθεται ξαπλωμένος και χαζεύει για αρκετή ώρα και μετά κοιμάται.. όλα αυτα μόλις βάζω το cd των U2 να παίζει! :D:D

Α αρχίσαμε και γελάμε με ήχο!!! Όταν ξυπνάει το πρωί έχει πολλά κέφια!! Του μιλάω και ξεκαρδίζεται!!

Μιχαέλα καλό γιατρό και κουράγιο!!!

Χριστινάκι κουράγιο καισεσένα και υπομονή... δεν έμεινε τίποτα... θα τον δείς τον μπέμπη σου!!

Πιπίτσα μου εύχομαι να περάσει ήσυχα η πρώτη μέρα χωρίς τον μπαμπά σας!!

Και εγώ τον παίρνω στο κρεβάτι... και ο δικός μου όπως της Νικόλ μόλις τον έβαζα στην κούνια τσίριζε έτσι και εμείς στείλαμε τον μπαμπά μας στον καναπέ και κοιμόμαστε στο κρεβάτι τα 2 μας!!! :D:D Βολεύει πολύ και στον θηλασμό γιατί τον θηλάζω ξαπλωμένη και δεν κουράζομαι καθόλου...

Ελισάβετ καλώς μας ξαναήρθες!! Μεγαλώσατε και δεν πονάτε πιά ε? Μπράβο σας! Εμβόλιο κάνατε?

Περιμένουμε φωτό!

Οι υπόλοιπες που είστε καλέ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Εμεις ειμαστε 32 ημερων σημερα.

Αρχιζω να καταρρεω.εδω και τρεις μερες ειχαμε κολικους.εχθες το απογευμα εκλαιγε για κανα 3ωρο το πουλακι μου.εντομεταξυ μετα το θηλασμο συνεχιζει να κανει γουλιτσες και ολο αυτο τον αναστατωνει και κλαιει τουλαχιστον για 2 ωρες μετα,μεχρι που ερχεται η ωρα να ξαναφαει.οπως καταλαβαινετε κοιμομαστε σπανια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα

τι κανετε;;;

εγω υποφερω!!!..δεν ειναι κατασταση αυτη παιδια...σταματαει το ενα πιανει τοαλλο...αφου τελειωσα με το θεμα πισινος...απο προχτες με επιασε πονος στο δοντι ...και απο χτες και στο αυτι...γκρρρρ..τα νευρα μου...και του ειπα το οδοντιατρου περισυ..καντο απονευρωση το ριμαδι..οοοχχχιι..να σωσουμε το δοντι.... :evil::evil::evil: .

Εγω δεν χρειαζετε να κανω διαιτα αφου δεν μπορω να φαω τιποτα!!!!

Πιπιτσακι μου στη δικη σου περιπτωση δοκιμασε να παρεις μαγια μπυρας, βοηθαει αμα κανεις μονο αντλήσεις.

Ελλη μου τις ειδα τις φωτο της κουκλιτσας σου...φτου φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GYRISAME ATHINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!AXXXXXXXXXXXX ANTE TELOS OI DIAKOPOULES..........ANTE NA ERTHEI TWRA KAI O MPEMPOULIS NA OLKLHRWTHOUME!!!!!!!!!!!!!!AYRIO VASH PERIODOU EXW PHT.... :P :P :P :P :P GIA NA DOUME............OUF EXW SKASEI EGW SAS ESKASA KAI ESAS...XIXXIIXIXIIXI!!!!!!!!!!!MESA STHN EVDOMADA EYXOMAI NA EXW GENISEI DEN PAEI ALLO........SE ANAMENA KARVOUNA EIMASTE OLOI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P

PWPW EXW KATH MERA KAOURES AYTES TIS MERES TI APAISIO PRAGMA!!!!!!!!!!!

PIPITSA MOU KOURAGIO KORITSAKI MOU ME TON THILASMO.........

AXOU PERIMENW PWS KAI PWS KAI EGW AYTES TIS XAPLES ME TON MPEMPOULI STO KRAVATAKI MAS...........!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια και Χρύσα περαστικά βρε κορίτσια!!!

Τόνια κουράγιο με τους κολικούς!! Προσπάθησε να κοιμάσαι όταν κοιμάται ο μικρός...

Χρύσα μου τι πράγμα και αυτό?? Περνάει το ένα σε πιάνει το άλλο... στο δόντι δεν μπορεί να γίνει κάτι τώρα?

Εμένα κορίτσια εδώ και 2 μέρες με έπιασε φαγούρα... στο πιπί :oops::oops::oops: ... και έχει κάνει ραγάδες και 2 σημεία και τσούζουν πολύ!! Πήρα τον γιατρό τηλ είπε να πάω το απόγευμα να με δεί και ότι το πιο πιθανό ε'ιναι να συμβαίνει αυτό λόγω έλλειψης οιστρογόνων επειδή δεν έχω περίοδο... ούφ!!! Πάνω που είχα χαρεί ότι θα κάνω πολύ καιρό να του το ξαναδείξω!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χριστινάκι καλώς ήρθατε σπιτάκι σας, άντε με το καλό να έρθει και ο μπεμπάκος σας να υποδεχτείτε όλοι μαζί αγκαλίτσα το φθινόπωρο και τον χειμώνα!!

Και εγώ ανυπομονώ να έρθει ο χειμώνας για να θηλάζω και να κάνιυμε βολτες χωρίς να στάζω ιδρώτα!! Πολύ ζέστη βρε κορίτσια!! Τις τελευταίες μέρες έχει παραγίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXXXX ANYPOMONW KAI EGW NA FYGEI AYTH H ZESTH KAI NA ERTHEI AYTO TO GLYKO DROSERO AERAKI TOU FTHINOPOROU POU MAI ME THN PAREA TOU MPEMPOULI MOU THA EINAI AKOMA PIO GLYKO.....KALO GIATROULI DIOSA MOU!!!!!!

AXXXX AYTES OI EPISKEPSEIS STON GYNAIKOLOGO OI XEIROTERES MOU OLO TA PODIA MAS ANOIGOUME TIS MISWWWWWW!!!!!!XAXAXAXAXA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Γιελιζ..και εγω περιμενω πως και πως να δροσισει να ξεχυθω στους δρομους!!!

Με το δοντι τωρα το μονο που κανω ειναι να παρω αντιβιωση για να μη κανω περιοδοντιτιδα..περιτονιτιδα..κατι τετοιο...απονευρωση ναι μεν μπορω να κανω αλλα σφραγησμα οχι ακομα..οποτε περιμενω να παει ο μικρος 3-4 μηνων και βλεπουμε..ασε που ακομα τρωει πανω στο διωρο και δεν εχω δοκιμασει να του δοσω μπιμπερο με δικο μου γαλα..ειπαν να το δοκιμασω αφου σαρανταρισω...

να πας να σε δει μπορει να μην ειναι τιποτα και απλα να εχει γυρισει καμια τριχα...

Αχ ειπες γαι ραγαδες..ρε κοριτσια απο τοτε που γυρησα σπιτι και ξεπριστηκα..ανακαλυψα οτι ειμαι γεμματι...εχω κανει παντου...στους γλουτους, στου ςμηρους στην μεση στην κοιλια..μεχρι και στο εσωτερικω στα μπουτια κοντα στο γονατο...

ΟΚ εφυγαν αποτομα κοντα στα 11 κιλα...αλλα οχι και ετσι...οσο ημουν εγγυος δεν εβλεπα ουτε μιση ραγαδιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά σε θαυμάζω!!! και συγκινούμαι σινάμα γιατί κάπως έχω παρόμοια πορεία με τη δουλειά... Κι εγώ έχασα τη δουλειά μου το Φεβρουάριο φέτος και για μια στιγμή σκέφτηκα μήπως να σταματ΄ησουμε τις προσπάθειες γιατί δεν μπορείς προφανώς να προβλέψεις πότε κι αν θα βρεις κάτι άμεσα. Ο σύντροφός μου ευτυχώς με έφερε στα συγγκαλά μου και μου είπε ότι "δε θα βάλουμε φρένο στη ζωή μας για μια δουλεια, θα τα καταφέρουμε ό,τι κι αν γίνει". Και έτσι έγινε, εγώ ευτυχώς στάθηκα τυχερή και βρήκα κάτι αμέσως, και μετά έμεινα κι έγκυος! Το Μάρτιο ήταν βιοχημική και μετά τον Απρίλιο ήρθε το μωράκι που έχω τώρα 🙏💖 Φυσικά και τρέμω την ώρα και τη στιγμή που θα πω στη δουλειά ότι έμεινα έγκυος με το καλημέρα σας, αλλά να σου πω και κάτι, ένας αριθμός είμαστε γι αυτούς. Τίποτε άλλο... προσέλαβαν μια γυναίκα σε αναπαραγωγική ηλικία, ε είναι κάπως αναμενόμενο ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο 😅 η δουλειά δουλειά κι η οικογένεια οικογένεια. Όπως είπες, ό,τι και να ναι, "να πάει να γ***θεί!!" χαχαχαχ δε θα βάζουμε φρένο στα όνειρά μας για κανέναν. Καλές σπουδές κι αντοχές λοιπόν! 💕 Καλά κάνατε κι εσέις και προτιμήσατε κάποιον που σας εμπνέει εμπιστοσύνη και ασφάλεια, δεν έχεις περάσει και λίγα... Δικαιλογημένα αναζητάς κάποιον που θα σε φροντίσει μέχρι να κρατήσεις το μωράκι συο αγκαλιά 💖  
    • Εγώ δεν έχω μιλήσει ακόμα γι' αυτό! Θα μιλήσω με το γιατρό μου και βλέπουμε.
    • Κορίτσια σας έχουν μιλήσει για τα βλαστοκύτταρα; Εμένα μου είπαν ότι είναι ακόμη σε πολύ πρώιμο στάδιο το όλο θέμα και ότι δεν έχουν όφελος σε γονιδιακή βλάβη.. Κόστος 1000-1500 €..το έχετε ψάξει;;
    • Καλά κι εγώ αυτόν τον ενθουσιασμό περίμενα από όλους που τον είδα τελικά μόνο από δύο άτομα!! Κι αυτό μου αρκεί!! 🤗
    • Ναι, παρακαλώ!! Αναμένουμε ενημέρωση!! 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...