Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο15!Αυγουστιάτικοι θυσαυροί


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια....Μιχαλεαααα οι 2 μας λοιπον..για να δουμε ποια θα εχει σειρα...χαχα..παντως αυτη τη βδομαδα δεν γενναω μιας και μεχρι την Παρασκευη πινω τα χαπια....Νικη μου ειναι δυσκολο το ξερω αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι αλλιως...εγω περασα στον Χριστοφορο και μαλιστα πηρα και χαπια..τωρα λεω στον εαυτο μου οτι δεν θα αφησω να το παθω παλι αυτο...ειναι η κουρσαη η αποτομη αλλαγη στη ζωη μας ...ολα...και λεω και ελπιζω πως μιας και τα περασα μια φορα...ξερω τι με περιμενει και ελπιζω να μην παθω...ολα καλα να πανε..Μαρουλιτα τα καλυτερα για αυριο και περιμενουμε νεα ...φευγω..παμε στην πλατεια για σουβλακιααα μιαμ μιαμ...και αυριο ερχεται και η μανουλα μου...ανυπομονωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 849
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ παλι κοριτσακια....ειναι κανεις εδω?πριν λιγο ντουζαριστικαμε μαμα κ κορες κ τωρα αραζουμε...η μικρη μου βλεπει λιγα παιδικα κ σε λιγο θα παμε για υπνο...το απογευμα βγηκαμε για περπατημα κ παλι με επιασε η μεση μου...μαλλον εχω παραβαρυνει τελικα κ το οχημα δεν τραβαει :D:D:D

ευη οντως τα δυο μας μειναμε....με βλεπω ομως να μενω τελευταια...κ εγω μεχρι την παρασκευη δεν το κοβω να γενναω...οποτε κ αυτη την βδομαδα μαζι θα την βγαλουμε...την τριτη θα παρω τηλ τον γιατρο του νοσοκομειου να κανονισουμε τι θα κανουμε τελικα μετα της 5/9 αμα δεν...

σημερα εμαθα κ για μια φιλη που γεννησε...ηταν κ αυτη μετα απο μενα,μεχρι της 15/9 κ γεννησε προχθες,τηε σπασανε τα νερα κ γεννησε φυσιολογικα...ολες με φαγανε στην στροφη :D:D:D που δεν ειμαι κ πρωταρα.τωρα πια το πηρα αποφαση κ δεν σκαω...οτι θα βγει...θα βγει...περασαν πια τοσες μερες οποτε μια εβδομαδα ακομα δεν ειναι τιποτα...θα περιμενουμε.

νικη μου γλυκαθηκες?ολα αυτα που νοιωθεις ειναι φυσιολογικα κ αναμενομενα...θα δεις σε λιγο καιρο ολα θα στρωσουν...κ οταν ερθει η σειρα μου θα μου τα λετε εσεις,οκ? ;););)

καλο βραδυ...για ονειρα γλυκα δεν λεω, γιατι ξερω πως καμια δεν προλαβαινει να κοιμηθει,ποσο μαλλον να δει κ ονειρα :D:D:D:D φιλακια σε ολα τα μωρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα μου,σ'ευχαριστω!

Βοηθεια εχω και απο τον αντρα μου και απο την μαμα μου.Την κρατανε οταν κοιμαται για να κοιμαμαι και εγω...Αν και δεν τα καταφερνω παντα απο την υπερενταση.Αλλα και που με βοηθανε,παλι το ιδιο νοιωθω...Ντρεπομαι που το λεω,αλλα αντι να χαρω το μωρακι μου,ωρες ωρες χανω την υπομονη μου απο την κουραση και δυσανασχετω...Σκεφτομαι μονο ποτε θα ερθει η ωρα να κοιμηθω λιγακι...Μετα σκεφτομαι πως δεν ειμαι καλη μανα ,που με νοιαζει ο υπνος και οχι το μωρο.Αλλα δεν το κανω επιτηδες,μου βγαινει αυθορμητα.Αυτη η δεσμευση να μην μπορει αλλος να την ταισει και να πρεπει να ειμαι μαζι της συνεχεια,μην ξυπνησει και πεινασει,με πνιγει...

Παω μεχρι το ζαχαροπλαστειο να παρω κανενα γλυκο να φαω,να παρω και λιγο αερα,πριν ξαναξυπνησει.Νοιωθω οτι θα σκασω εδω μεσα!

Αχ!ακριβως μα ακριβως τα ιδια νοιωθω κι εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια.Τι κανετε;

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ,ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ!!!ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!κΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!

ΜΑΡΟΥΛΙΤΑ με το καλο!Με εναν πονο κοπελα μου!

Εγω δεν ειμαι καθολου καλα...Δεν αντεχω αλλο,νοιωθω εξαντλημενη...Μου λειπει υπνος,η μικρη μου αρχισε να ειναι ανησυχη τα βραδυα...Ενω την ημερα κοιμαται του καλου καιρου.Αυριο θα εχω το μπιμπερο της Μεντελα που παρηγγειλα,αυτο που δεν σταζει.Ελπιζω να το πιασει...Να γλιτωνω 1-2 γευματα,να το βγαζω με το θηλαστρο και να της το δινει ο αντρας μου για να κοιμαμαι λιγο...Αμαρτια που το λεω,αν θελετε κατηγορηστε με αλλα δεν αντεχω με τον αποκλειστικο θηλασμο...Μου φαινεται πολυ δυσκολος.Και απο το να τα παρατησω τελειως καλυτερα να τρωει 1-2 γευματα δικο μου γαλα με το μπιμπερο.

Νομιζω πως παθαινω επιλοχεια καταθλιψη κοριτσια.Νοιωθω πως δεν εχω πια ζωη..Ολη μερα με το στηθος απ'εξω...ή θα θηλαζω ή θα κοιμαμαι οταν μπορω,δεν κανω τιποτα αλλο,η ζωη μου εχει σταματησει....Δεν ειμαι καθολου καλα...

νικακι μου τι κανεις;θα σε μαλωσω ε!ακους εκει νιωθεις ενοχες.

σιγα μην ειναι καμια μας εδω μεσα που δεν εχει φεξει για υπνο κ δε περιμενει πως κ πως να παει γιΑ ΥΠΝΟ.

ΟΛΕς ΜΑς ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ.βλεπουμε μαξιλαρι κ γιαλιζει το ματι μας.κλαινε τα μωρα κ λεμε αμαν!κ φαντασου το λεω εγω που οι μικρες μου γκρινιαζουν ενα τεταρτο πριν τις ταισω.ενοχες να μη νιωθεις.να προσπαθησεις να χαλαρωσεις.το μωρακι δε παθαινει τιποτα οταν κοιμασαι εσυ.ουτε πνιγεται ουτε τιποτα.αφησε το στη μαμα σου κ βγες μια βολτα με τον αντρουλη σου να ξεσκασεις.αφιερωσε μια ωρα τη μερα για να σουλουπωσεις τον εαυτο σου.να κανεις το μπανακι σου,το μαλλι σου,τα μανικιουρ σου,τα πεντικιουρ σου.

παρε τη μικρη αγκαλιτσα σε ασχετη ωρα κ καντε χαδακια.μερα με τη μερα που περναει,που θα αρχισει σιγα σιγα να ανταποκρινεται,θα τα ξεχασεις ολα αυτα

βαλε κ λιγο μουσικουλα σπιτι ε!

μανουλες γιναμε ,δε πεθαναμε

φροντισε μαζι με το μωρακι κ τον εαυτο σου κ μην εχεις ενοχες κ σκεφτεσαι χαζα ε;χωσε κ μια κυριακη τη μαμα κ τον αντρουλη σου κ πηγαινε μια βολτα για καφε με μια φιλη σου

ο πρωτος μηνας ειναι δυσκολος ,θα δεις

εμεις κοριτσια χτες πηραμε τις ευχουλες απο το παππουλη

οποτε μπορουμε να βγουμε τη βολτα μας

σημερα περιμενουμε κ το γιατρο μας,να μας δει

ποτε κοψατε το βραδινο ταισμα βρε κοριτσια.εμενα αλλες φορες οταν τις ξυπναω θελουν γαλα κ αλλες φορες αδιαφουν.παντως δε ξυπνανε βραδυ ποτε για φαγητο.το ξεχνανε το θεμα

να ρωτησω κ κατι αλλο

η μια τριβει τα ουλακια της με το χερακι της,λετε να την τρωνε τα δονακια της;κουλο μου φαινετα τοσο νωρις αλλα το κανει 2 μερες τωρα.να παιζει απλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!!Τι κανετε??

Χριστινιω να σας ζησει το μπεμπε!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να ναι παντα γερο κ καλοτυχο κ συ να χεις καλη λοχεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαρουλιτα μου με το καλοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Νικακι μου αν δεν εισαι εσυ καλα ,ουτε ο αποκλειστικος θηλασμος θα πετυχει..το μωρακι σου σε νιωθει σε καταλαβαινει...συζητησε το με την παιδιατρο κ τον γιατρο σου..μπορει να σου δωσει μαγνησιο,βοηθαει στην καταθλιψη..

Αν παλι δεις οτι δεν αντεχεις η προχωρα με συμπληρωμα η δωσε μονο ξενο...

Μην πεσετε να με φατε που το λεω αυτο..αλλα αν η μαμα δεν ειναι καλα δε εχει νοημα..πρεπει κ η μαμα να ναι καλα!!

Ομως Νικακι θα σου πω κ το αλλο που εγωδινω τωρα μονο ξενο μια κ μου σταματησε..

Ειναι πιο δυσκολο,μπιμπερπ,αποστειρωσεις,νερα,να πετυχεις θερμοκρασια κ να χεις το μωρο να ουρλιαζει επειδη πειναει κ εσυ ενω προσπαθεις για το πιο γρηγορο αυτο παντα να σε προλαβαινει..

Γελιζακι γενικη?τι ειναι αυτο??Μπραβο σου που το καταφερες!!

Εμενα τωρα μου φαινεται πιο ευκολος ο θηλασμος...

Κοριτσακια ειμαι στεναχωρεμενη...ο μικρουλης κρυωσε..εχει μυτουλα βουλωμενη...

κ αυτος ο ορος μαρτυριο για το μαναρακι μου τοβλεπει κ κλαιει απο πριν...

Φιλακια σε ολες Ξυπνησε το μικρακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα καικαλή εβδομάααδα!!!!

Μαρουλίτα με το καλόοοοο!!! Όλα να πάνε τέλεια!!!!

Νικάκι μου συμφωνώ 100% με τα κορίτσια!!! Ειδικά η Άννα είπε όσα θα σου έλεγα και εγώ! Χαλάρωσε και μην νιώθεις καθόλου ενοχές... όλες τα περάσαμε αυτά που λές! λογικό δεν είναι?? Αλλάζει η ζωή σου... όσο προετοιμασμένη και να είσαι , είναι μεγάλη αλλαγή!! Κάνε λίγη υπομονή μέχρι να σαραντήσετε...λισως και λίγο παραπάνω... μετά όλα είναι πολύ διαφορετικά!!! Πίστεψέ με!! Επίσης να προσπαθείς να κοιμάσαι όποτε κοιμάται είναι η καλύτερη λύση... εγώ όταν ξεκίνησα να το εφαρμόζω ένιωσα άλλος άνθρωπος, η αυπνία σε κάνει να γτα βλέπεις όλα μαύρα! Αν καταφέρεις να πιάσει η μικρή και το μπιμπερό ακόμα καλύτερα!! Τότε θα μπορείς να κοιμάσαι όλο το βραδυ και να αναλαμβάνρει ο άντρας σου τη μικρή....

Όλα αυτά θα σου φαίνονται τόοοοοοσο μακρινά σε λίγο καιρό....όταν αρχίσει η μικρή να σου κάνει χαμογελάκια η όταν την βάζεις στο μεμέ και μόλις χορτάσει να αρχίσει να παίζει με το μεμέ και να ξεκαρδίζεται στα γέλια!!! Θα λιώνεις!!!!

Και όπως πολύ σωστά είπε η Μιχαέλα, για ότι χρειαστείς εμείς εδώ είμαστε!!

Αννούλα εμείς κάποιες νύχτες ξυπνάμε για μαμ κάποιες όχι... δεν θυμάμαι πότε ξεκίνησε να γίνεται αυτό ακριβώς....

Όσο για τα ούλα που λές...μήπως προσπαθεί να πιπιλήσει το χεράκι της? Ο δικός μου δεν κρατάει πιπίλα και όταν θέλει να πιπιλήσει κάτι βάζει το χέρι του στο στομα...

Κατερινάκι περαστικά σας!!! Μετά απο τόοοσο καιρό κατάφερα να κάνω γενική ναναι καλά ο άντρας μου που κράτησε τον μικρό αλλιώς δεεεν!!! Αν και όταν κάνω τις καθημερινές δουλειές τον βάζω στο σλίνγκ και τις κάνουμε μαζί... ειδικά όταν σκουπίζω ρίχνει κάτι ύπνους!!! :lol::lol: Αλλά χθές είχα αρκετή δουλειά και έπρεπε να τον κρατήσει κάποιος.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε???

Μιχαέλα είσαι ακόμα εδώ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααα....γιεληζ κι ομως ειμαι ακομα εδωωωωωωωω....θα παρω αυριο τηλ το γιατρο για να δουμε τι θα κανουμε...απο ενοχλησεις μηδεν...μονο η μεση μου ποναει κ εχω πολλα ασπρα υγρα σαν βλενες...κ καπου διαβασα οτι οταν δουμε αυτες τις ασπρες βλενες,μετα απο δυο περιπου μερες ξεκιναει ο τοκετος...εγω παλι τις εχω εδω κ δεκα μερες αλλα τοκετος δεεεεεεεν.

ειπαμε εγω θα κλεισω το ποστ :D:D:D:D

ολα κατευχην στην μαρουλιτα!!!!

αυτες τις μερες με εχει πιασει απιστευτη βαρεμαρα...δεν εχω να σχοληθω με τιποτα κ ολο ψαχνομαι...τωρα μαζεψα πιπερια απο το μπαξε κ τα ετοιμασα για καταψυξη...με λιγα λογια κανω οτι βρω... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...ΤΙ κάνετε? Ε'ιχαμε γεννητούρια βλέπω???

Χριστινάκι μου να σου ζήσει!!! Πάντα γερό να είναι το μωράκι σας!! Καλη λοχεία και σε σένα!!Περιμένουμε νέα σας!!

Η Μαρουλίτα μου έστειλε μηνυμα πριν από λίγο, είναι στην κλινική και είχε ήδη συσπάσεις...θα σας ενημερώσω για τα νεότερα!

Πιπίτσα μου μπράβο που τα καταφέρες με το θηλασμό...

Νικόλ μου απαραδεκτοι που δέχτηκαν να έρθουν για φιλοξενία αλλά αφού ο άντρας σου τους κάλεσε να τους αναλάβει κιόλας..Εσύ να συνεχίσεις να κάνεις ότι κάνεις κάθε μέρα για το νινί σου και οποιος παρεξηγηθεί να μην ξανάρθει...

πάντως πρεπει να είχαμε πολλά κεφια όταν έγινε η σύλληψη γιατί όλες κουκλιά έχουμε!!

Νικόλ μου τα μαγουλάκια του δεν παίζονται!!! :D

Μιχαέλα μου ακόμα εδώ εσύ??? Αντε να μας κάνεις το κλείσιμο!!!

Εύη μου με το καλό να υποδεχτείς τη μανούλα σου!

ΚΑτερίνα μου και του δικού σου του αρέσουν οι βόλτες??? Πάλι καλά τουλάχιστον να μπορούμε να κυκλοφορούμε!!

Νίκη μου γλυκιά τι έιναι αυτά που διαβάζω??? Θα συμφωνήσω με την Αννα για όλα όσα σου είπε...Κάνε λίγη υπομονή και θα στρώσει...να επιμένεις να συνηθίσει το μπιμπερό τουλάχιστον να πίνει το γάλα σου και να νιώθεις λιγη παραπάνω ελευθερία...για ότι θες εδώ είμαστε...

Τονια μου τα ίδια ισχύουν και για σενα!!

Γιελιζ μου καλημέρα...έκανες τα ψώνια σου???Τα νέα για τη Νίνα μας σου τα είπα.. :D

Οι υπόλοιπες τι μου κάνετε??

Εγώ είμαι πολύ αυπνη και λίγο κομμάτια...ΤΟ Σαββατο βγήκαμε τελικά αλλά το μυαλό μου ήταν κολλημένο στο μικρό και ένιωθα τύψεις που τον άφησα..Οταν μου έστειλε η μαμά μου μηνυμα να μου πει ότι ξύπνησε και ετρωγε με πήραν τα ζουμιά και ήθελα να φύγουμε!!! :roll: Οταν γύρισα σπίτι κοιμόταν και κοιήθηκα κι εγώ μόνο 2 ώρες γιατι μετά ξύπνησε..Χθες είχα κόσμο στο σπίτι και πάλι κοιμήθηκα μόνο 3 ώρες...οποτε θέλω ύπνο!!!!!!!!!!!!!! :?:)

Ο Στεφανάκος μου έμαθε στις αγκαλίτσες και κλαιει μέχρι να τον πιάσω και μετά κοιμάται..οταν το βάλω στο κρεβατι ξυπνά και κλαιει πάλι!!!!!!!!!!!Μου κάνει και κάτι χαμογελα όταν του μιλώ ή του χαϊδεύω τα μαγουλάκια και λιώνω!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι κ ελλη...........σιγουρα δεν ειναι στο χερι της...με καποιο τροπο θα βγει,το ποτε δεν ξερουμε ;););)

μαρακι εχεις απολυτο δικιο...πριν λιγες μερες κοιτουσα ολα τα μωρακια στα προφιλ σας κ αυτο σκεφτομουν...ολα ειναι πανεμορφα!!!!το καθενα με τη χαρη του... κ ολα μα ολα εχουν αφρατα μαγουλακια :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ για να μην ξεχναμε τις παλιες καλες κουβεντες μας....πειτε μου καμια καλη συνταγη για σουπιες :D:D:D εβγαλα απο την καταψυξη κ δεν ξερω πως να τις κανω για αυριο...σκεφτηκα με ρυζι αλλα θελω κατι πιο ζουμερο κ οχι στεγνο...για να βλεπω ιδεες...να μην ξεχνιομαστε κιολας. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι χαζομαμά!!!! :lol::lol::lol::lol:

Μόλις είχαμε ξυπνήσει όταν έστειλες το μνμ, Πόσο χάρηκα δεν φαντάζεσαι!!! Να της ζήσει ο γιόκας της πάντα γερός και καλότυχος να είναι!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Ακόμα ένα καλοκαιρινό μωράκι ήρθε!!! :D:D:D

θέλει τη μαμάκα του ο Στεφανάκος!!!

Έχεις δίκιο έχουμε ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΑΑΑ!!! Πολλα κέφια πρέπει να είχαμε όντως!!! :D:D

Καλημέρα Ελισάβετ!!

Μιχαέλα εγώ δεν ξέρω να κάνω σουπιές γιατί δεν τις τρωω... ξέρει ο άντρας μου αλλά δεν είναι εδώ τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας αφήνω πρός το παρόν... πάω να πλύνω το μπαλκόνι, τη νύχτα φύσαγε και το έχει κάνει χάλια! Αργότερα περιμένω να έρθει η κομμώτρια να με σουλουπώσει λίγο οπότε δεν σηκώνει αναβολή! Τα λέμε το βράδυ αν καταφέρω να μπώ!! Φιλάκιααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλες δουλειες Γιελιζ μου και κσλό σουλούπωμα!! :D

Μιχαελα μου δεν ξερω ουτε εγω καμια συνταγη για σουπιες αλλα ευχαριστως θα τις ετρωγα! :lol::lol:

Καλημερα Ελις!!

Εχει πονακια το καλο μου, σφιγγεται και εχει πολλα αερια.Στο μεταξυ εχει βγαλει στο προσωπο κατι σαν ιδρωτηρα. Μπορω να του βαλω κάτι? Ποια ελεγε για κομπρεσες απο χαμομηλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κούκλες.... :D

Μαράκι μου το ξέρω...απο Τεταρτη θα περάσω μεγάλο λουκι για μια βδομάδα....δεν ξέρω αν θα μπορώ κ να μπαίνω να σας διαβάζω...........

σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια...τα εχω φαει τα μάγουλα ....μιαμ...

Νικη μου στα είπαν μια χαρα όλα τα κοριτσακια ......μην έχεις τύψεις .είμαι σίγουρη οτι είσαι τέλεια μανούλα....απλά θέλει υπομονή..είναι δύσκολο για όλες μας....

Και εγω κοιμάμαι 3-4 ώρες κάθε μερα...ολη μέρα με το μωρό δεν κάνω τίποτα άλλο....θηλάζω ...αποστειρώνω...βγάζω με το θήλαστρο....τα ξημερώματα αν δεν τα έχω υπολογίσει καλά τρεχω για μπουκάλια και βραστα νερά...άστα ένα δράμα είναι κ το ξένο γάλα πόσο μάλλον αν παλευεις κ με θηλασμό......Οταν περάσει ο καιρός κ μειωθούν τα γευματα ο αποκλειστικός θηλασμός είναι ότι καλύτερο θα θηλάζεις για λίγα λεπτά κ τέλος....κ αν αφήνεις το μωράκι κάπου θα του έχεις φυλάξει δικό σου γάλα....και στην χειρότερη..............του δίνουν κ λίγο συμπλήρωμα......

Λοιπόν κοριτσακια τα βράδυα θηλάζω ξαπλωμένη τον μπέμπη κ κερδίζω λίγο ύπνο παραπάνω μιας κ ηρεμεί κ κοιμάται αμέσως μετα...αλλα κοιμαται μαζί μου...........είναι πολύ πιο ξεκούραστα απο καθιστή.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαρακι μου κ εμένα το μωρό απο τοτε που γεννήθηκε έχει κατι άσπρα σπυθουράκια..που δεν λένε να φύγουν ...η παιδίατρος μου ειπε να μην κάνω τίποτα θα φύγουν μόνα τους με τον καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Σας ευχαριστω παααρα πολυ για την συμπαρασταση!Ειστε η παρηγορια μου,πραγματικα. :YMHUG:

Μαρουλιτα,ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ!Γερος και καλοτυχος να ειναι!Καλη λοχεια!

Κατερινα περαστικα στο μπεμπακο σου!

Μιχαελα μου θα βγει η μπεμπα,που θα παει...Υπομονη!

Ευη,θα κανεις καισαρικη τελικα;Γυρισε η μπεμπα;Παντως και εγω φοβομουν την καισαρικη και τελικα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!Πιστεψε με,ειναι πολυ ευκολη υποθεση!Εγω ηδη κυυκλοφορω κανονικα,απο την 1η εβδομαδα ημουν πολυ καλα,μονο λιγα πονακια ειχα.

Συμπεθερα μου και η νυφη σου εχει πολλα αερια και σφιγγεται!Και ειναι υπναρου,σαν τον Στεφανακο!Γι'αυτο θα ταιριαξουν! :lol: Εμενα η μικρη μου εχει φοβερη ξηροδερμια,ακομα και στα χειλακια της και της βαζω χαμομηλι.

Τονια μου και εσυ το ιδιο νοιωθεις,ε;Μακαρι να περασει γρηγορα αυτη η φαση...

Γιελιζ,Αννουλα,Νικολ,Ελις,ολα τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε;Δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε... :oops:

Σημερα ειμαι καπως καλυτερα.Ισως επειδη κοιμηθηκα λιγο την νυχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα νικη.......ετσι μπραβο...σε λιγο καιρο ολα θα ειναι καλυτερα...για τα σπιθουρακια που λετε...ειναι φυσιολογικα,οφειλεται σε μια ορμονη αν δεν κανω λαθος κ ειναι κατι σαν ακμη των νεογνων...θα περασει απο μονο του...απλα μονο να ενυδατωνεται το δερματακι του κ τιποτα αλλο.

για την ξαπλωτη θεση που ρωτας ειχα βρει βιντεακια στο youtube αλλα δεν θυμαμαι...εσυ ξαπλωνεις στο πλαι κ στηριζεις την μεση σου πισω με μαξιλαρι..βαζεις το μωρο στο πλαι στο υψος του στηθος κ το στηριζεις κ αυτο απο πισω με ενα μαξηλαρι...ελπιζω να βοηθησα...θα ξαναψαξω μπας κ τα βρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ μου υπομονή για τις επόμενες μέρες και μην αγχώνεσαι για μας, εμείς εδώ θα είμαστε...

Συμπεθέρα μου έτσι μπράβο, να ακούω ότι νιώθεις καλυτερα..Μου φαίνεται ότι τώρα είναι υπναράδες και μετά θα κάνουν την επανάστασή τους!!! :D:D:D:D

Προσπαθω να τον κοιμησω μπας κ κοιμηθω κι εγω αλλά τιποτα, ολο γκρινια ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα.....

Μαράκι, εγώ σώθηκα από τους κολικούς με κάτι "σταγόνες" συμεθηκόνης. Αν θυμάστε παλιότερα κάτι χαπάκια simeco που ήταν για το στομάχι, κάτι σαν το μαλοξ. Αλλά είναι αδρανές και δεν αποροφάται από τον οργανισμό, οπότε θεωρητικά όσο και να πιεί δεν πειράζει. Βοθάει να αποβάλλει τα αέρια κι έτσι δεν πονάει. Η μικρή μου σώθηκε πάντος και μαζί της και εμείς!!!!! Α INFACOLIC λέγονται. Ρώτα αν θέλεις τον παιδίατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Βρήκες γιατρό δηλαδή να σε αναλάβει ;  ποιος ξέρει εσυ να κανείς οτι σου πουν οι γιατροί  Θα ρωτήσω και εγω αν μπορω αλλά να πω την αλήθεια στην εγκυμοσύνη δεν πολύ μπαίνω στην θάλασσα έτσι και αλλιώς 
    • Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση  εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 
    • Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω  ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 
    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...