Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ 2010 Νο13-ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ........


Recommended Posts

ναι ναι κοριτσια πειτε εσεις για φαγητα και εγω να καθομαι απραγη!!!

καλημερα σας απο τη βροχερη ροδο! πριν απο λιγο ξυπνησα, χαπακωθηκα και σε λιγο θα ετοιμαστω να παω για το καθιερωμενο καφεδακι μου. πρωτοχρονια θα τη κανουμε σε κλαμπακι με τον αντρα μου αφου το μωρο θα ειναι στη μαμα μου στο χωριο και θα κοιμαται και εγω μπορω να πιω τις μπυριτσες μου (μεχρι στιγμης)!!! δε μαγειρευω τιποτα για σημερα ενα κοτοπουλο θα παρω απο εξω και αυτο ειναι! βασιλοπιτα εχω ετοιμη για οταν γυρισουμε να την κοψουμε να την τσακισω με μαρμελαδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 928
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντε να σας πω και τα καλαντα ετσι να μας παει καλα η καινουργια χρονια!!!

Αρχιμηνιά κι Αρχιχρονιά

ψηλή μου δεντρολιβανιά

κι αρχή καλός μας χρόνος

εκκλησιά με τ' άγιο θρόνος.

Αρχή που βγήκε ο Χριστός

άγιος και Πνευματικός,

στη γη να περπατήσει

και να μας καλοκαρδίσει.

Αγιος Βασίλης έρχεται,

και δεν μας καταδέχεται,

από την Καισαρεία,

συ' σαι αρχόντισσα κυρία.

Βαστά εικόνα και χαρτί

ζαχαροκάρνο, ζυμωτή

χαρτί και καλαμάρι

δες και με-δες και με το παλικάρι.

Το καλαμάρι έγραφε,

τη μοίρα του την έλεγε

και το χαρτί-και το χαρτί ομίλει

Άγιε μου-άγιε μου καλέ Βασίλη.

Και νέον έτος αριθμεί

την του Χριστού περιτομή

και η μνήμη του Αγίου

Ιεράρχου Βασιλείου.

Του χρόνου μας αρχή καλή

και ο Χριστός μας προσκαλεί

την κακία ν' αρνηθούμε

μ' αρετές να στολιστούμε.

Να ζούμε βίον τέλειον

κατά το ευαγγέλιον

με αγάπη με ειρήνη

και με τη δικαιοσύνη.

Χρόνια πολλά και ευτυχή

με καθαρά κι αγνή ψυχή

με χαρά και με υγεία

και με θεία ευλογία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!! χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία!!! καλή χρονιά να έχουμε!!! αλέκα μου καλή λευτεριά να έχεις και όσες θέλετε καινούριο σποράκι εύχομαι να σας έρθει μέσα στο καινούριο έτος!!! πάω να καθαρίσω το σπίτι για να βάλω μπρος για μαγείρεμα... φιλιά πολλά θα τα πούμε του χρόνου :D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ζετουλα μου. σου ευχομαι το καινουργιο ετος να σου φερει οτι επιθυμεις και να διωξει μακρια τα μαυρα συννεφα!!!

τι καλο θα κανεις σημερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι παλι!!!! θα κάνω χοιρινό με πατατούλες στην γάστρα, κεφτεδάκια, κρεπούλες και μια σαλάτα με μαρούλι, τυρί, ζαμπόν, ρόδι και μια σως από βαλσάμικο, μουστάρδα και λάδι. Επίσης η μαμά μου θα φτιάξει μια σπανακόπιτα με φύλλο δικό της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιλιες ευχες απο καρδιας για οτι προσμενετε και αγαπατε. Να περισσευουν οι χαρες, μερες και νυχτες γιορτινες!

Ευχομαι το 2012 να ειναι το καλυτερο για ολους μας με υγεια και αγαπη! Και με το καλο οσες θελετε να γινεται διπλες!!!! (μαρια 1984 προσπαθειτε για δευτερο μωρακι???)

Καλημερα σας κοριτσαρες μου. πως τα περασατε χθες??? εγω τελεια 5:30 το πρωι μαζευτηκαμε σπιτι και αυτο επειδη ειχα κουραστει εγω και δεν αντεχα, χορευα και τσιφτετελια αλλα απο τη μεση και πανω!!! ηπια και τις μπυριτσες μου το ευχαρηστηθηκα!!! σημερα θα παμε στο χωριο να φαμε ολοι μαζι και να κατεβασουμε τη κυρια κοκοπικου σπιτι! το περιεργο ειναι οτι σημερα εχει ηλιο μετα απο τοσες μερες κρυου και βροχης καλο ειναι αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΥΓΕΙΑ,ΑΓΑΠΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ!!!ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΗ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΟ ΘΕΡΜΕΣ ΜΟΥ ΕΥΧΕΣ.ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΕΛΙΔΑ, ΚΑΙ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΑΣ ΠΙΚΡΑΝΑΝ, ΠΙΣΩ, ΤΑ ΞΕΧΝΑΜΕ. Εμεις ξυπνήσαμε και μαζευουμε το σπίτι!!Τωρα΄βρηκα ωρα να σας γραψω που τρωμε πρωινό!!!!Περασαμε υπέροχα, είχαμε γυρω στα 25 ατομα, φαγαμε, ηπιαμε και διασκεδασαμε! Μειναμε στο τελος να παιζουμε χαρτακι και ποκερακι μεχρι τις 4!!!Παρολο που πλυναμε και χτες πολλα πιατα, το σπίτι ακόμα μοιαζει βομβαρδισμένο τοπίο..αλλά ΧΑΛΑΛΙ!!!!

Λοιπόν κορίτσια μου πάμε με το δεξί στη νέα χρονιά!!!!

Φιλιάααααααααααααααααααα!

Το μεσημερι μας εχει η κουμπαρα μου τραπέζι και θα παμε σε λίγο να τη βοηθησω κιολας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xronia polla kai pali kali xronia se oles tis manoules me igeia kai xara na exoume...

emeis xtes mazeutikame sta petherika mou kai perasame omorfa isixa...kai simera mia apo ta idia...

aleka mou nai kaname kai emeis tin arxi gia deutero mwraki minas p mas perase eixame eleuthera epafi :oops: twra opote thelei as erthei dn to kinigaw kiolas na s pw tin alitheia ;) ...kalos na orisei.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ;)

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΜΠΗΚΕ ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ 2012 :?::!:

ΕΛΕΝΑΚΙ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ,ΒΛΕΠΩ ΒΡΟΧΕΣ Κ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΕΤΑΡΤΗ Κ ΜΕΤΑ :roll::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΝΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ 2012 ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ !!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΦΑΓΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ. ΕΙΧΑ ΦΤΑΙΞΕΙ ΚΑΤΣΙΚΑΚΙ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΜΕ ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ, ΜΙΑ ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ ΚΑΙ ΣΑΛΑΤΟΥΛΕΣ. ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 11.00. ΕΜΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 12.00 ΚΟΨΑΜΕ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 12.30 ΤΟ ΔΙΑΛΥΣΑΜΕ. ΗΣΥΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΦΕΤΟΣ.

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΑΛΕΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΡΙΞΕΣ ΕΞΩ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΙ ΕΓΩ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑ ΣΠΗΓΑΝ ΣΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΑΔΥΝΑΤΟΝ.

ΝΤΙΜΙ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΣΟΥ. ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΤΥΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ 2 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΩ 3-4 ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΩΡΑ.

ΕΛΕΝΑΚΙ ΚΙ ΕΣΥ ΕΔΩΣΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΙΔΕΕΣ. ΘΑ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΨΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΤΑΣΤΑΣΗ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ. ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΟΚ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειπαμε να μας μπει καλα το 2012 αλλα το μαμμυ τι το εχει πιασει??? αχ δεν μου αρεσει ετσι αντε να αλλαξει γρηγορα να σας βαλω φωτο απο τη ζωντανη φατνη που πηγα τη κοκοπικου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΜΟΡΦΟΚΟΡΙΤΣΑΑΑΑΑΡΕΣ ΜΟΥ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

3 ΜΕΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!! ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΦΕΙΣ!!!!

ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΤΡΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ Κ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟ ΤΟ 2012 Κ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ!!!!

ΕΜΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΑΛΑΞΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΜΕ ΦΑΓΑΚΙ ΚΡΑΣΑΚΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 10

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΗΑΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΚΥΛΟΣΟΙ ΠΟΥ ΛΕΩ Κ ΕΓΩ :lol::lol::lol:

ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΣΕ 2 ΓΙΟΤΡΕΣ !

Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΑΙ ΒΑΣΙΛΗ... ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΠΑΡΜΠΑ ΠΑΝΩ....ΤΟΝ ΤΣΑΚ ΤΟΝ ΦΟΡΤΗΓΑΡΑ ΠΟΥ ΜΗΛΑΕΙ Κ ΕΙΝΑι το ποιο τελειο παιχνιδι για τα αγορακια ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΤΑΤΑ Κ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ Κ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΕΡΔΙΣΕ Κ ΤΟ ΦΛΟΥΡΙ ΤΟ ΤΥΧΕΡΟΥΛΙΚΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!!

ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ (EMEINE H ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ)ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια

εκατσα να πιω καφε κ ειπα να σασ γραψω τωρα που καθοντε κ τα ταλιμπανακια μου :mrgreen:

εμεισ καλα ειμαστε σπιτι σπιτι σπιτι :roll: ψιλοβαρεθηκα :cry: τα νευρα χτυπανε κοκκινο ωρεσ ωρεσ ιδικα με τα μικρα οταν τσακωνοντε :twisted: αλλα απο την αλλη δεν θελω να πανε σχολει :oops: τα θελω στα ποδια μου αχ τα λατρευω :x:xτραβαμε κ ασ κλαιω καταντισα :mrgreen:

παω να βαλω κανα πλυντηριο κ να κανω καμια δουλιτσα

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες μου !!!!!

Κι εμείς καλά είμαστε .... δεν έχω ξεκουραστεί βέβαια αυτές τις τρεις μέρες που δεν δούλευα καθότι είχαμε επισκέψεις ... φαγοπότια .... κλπ. ΤΟ ζουζουνάκι μου πέρασε καλά .. άνοιξε τα δωράκια του κι ας μην καταλαβαίνει ακόμα το "πνεύμα των Χριστουγέννων".... Εγώ δεν είμαι κ πολύ στα καλά μου ... λίγο κουρασμένη.. λίγο στεναχωρημένη .. λίγο ντάουν βρε παιδίμου.. μελαγχολική... Θέλω κάποια αλλαγή προς το καλύτερο ... δεν αντέχω αυτή την κατάσταση .... με τρελαίνει νομίζω... !!!!!!! Τϊποτα δεν πάει καλά ... Ετσι μου ρχεται ώρες ώρες να πάρω τα βουνά...!!!!!!!! Anyway... μην σας ζαλίζω άλλο με τα ψυχολογικά μου...μέρες που είναι...

Καλή προσπάθεια λοιπόν ...στις κοπέλες μας που θέλουν κ προσπαθούν για το δεύτερο !!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια καλές μου...

Υ.Γ. Χαίρομαι πολύ που υπάρχετε και με ακούτε.... !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι περαστικούλια ... τριγυρνάνε συνέχειά ιώσεις... Να προσέχεις !

Συμπεθερούλα μου... είσαι σούπερ !!!!!!!!! Πολλές φορές σε σκέφτομαι με τα τρία καθώς και την Ηλιανούλα κ παίρνω κουράγιο ..... αν εγώ με το ένα κ νιώθω κουρασμένη κ εγκλωβισμένη .. τι να πείτε κι εσείς με τα τρία .... !!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου μου λείψατε!! Και σε μένα το ίδιο πρόβλημα έκανε...

Μπράβο με γεια τα δωράκια σας Έλενα μου!!! Και μένα ο Κωνσταντίνος ενθουσιάστηκε με τα δωράκια του αλλά τωρα πάιζει συνέχεια με μπάλες...γιαυτό και ο νονός του του έφερε μαζί με τα ρούχα και τα παπούτσια, ένα σετ μπόουλινγκ και όοοοολη μέρα χτυπάει με τη μπάλα τις κορίνες!!!

Εγώ του πήρα και κάτι παραμυθάκια με ωραίες εικόνες και σκληρές σελίδες, και ένα βιβλίο με αριθμούς και το παίρνει και θέλει να μετράμε μαζί!!!Αφού μου κατέβαζε όλα τα βιβλία από τη βιβλιοθηκη και τα κοίταγε..έιπα να του κάνω δική του βιβλιοθήκη!!! Μελετηρό το παιδάκι μου!!! :lol::lol:

Μαρία μου αντε με το καλό να σας ερθει το δευτερο παιδάκι!!

Ρενάτα μου μην απογοητεύεσαι και μην τα παρατας...το είχα πει και παλαιότερα..η μαμά μου με απέκτησε μετά από παρα πολλες προσπάθειες και 21 χρόνια γάμου!!Και κάποια άλλη κοπέλα έκανε 11 εξωσωματικές και τώρα έχει δίδυμα και μετά έκανε ακόμα ένα παιδάκι...Άντε, έυχομαι όμως το 2012 να είναι η τυχερή σου χρονιά!!

Αλέκα βαλε μας τη φάτνη!!!!

Θένα μου τί κάνεις? Πόυ χαθηκες? Σου αρέσει με τα μικρά σπίτι ε? Είναι πράγματι άλλη φάση..

Κορίτσια εμένα ο άντρας μου ήθελε σήμερα να πάει σουπερμαρκετ..ήθελα να πάω και εγώ αλλά δεν προλάβαινα και του είπα τί θέλαμε..πηγε στο καρφούρ..και πήρε και τα ψ'ωνια που του είπα αλλά ήρθε μες την τρελλή χαρά να μου ανακοινώσει ότι μου πήρε δώρο... :? έφερε ένα κουτί με ένα πολυόργανο γυμναστικής για γυναίκες που ήταν προσφορά από 70 ευρώ το πήρε 17, και πήρε και ένα διάδρομο ηλεκτρικό από 780, 230!!! Μου ήρθε να τον καρυδώσω!! :shock: Αυτά μας μαράνανε...όλα τα χε η Μαριορή...Και με κοίταγε και με ένα ενθουσιασμό ότι τα πήρε σε τρελλές τιμες..εντάξει ήταν όντως καλες τιμες, και διαδρομο θέλαμε να πάρουμε αλλά όχι τώρα..τελοσπαντων..του λέω γιαυτό θέλω να έρχομαι πάντα όταν πας για ψώνια..γιατί χαλάει λεφτά..ενώ όταν του πω εγώ να πάμε σε μαγαζί για ρουχα, παπούτσια και τέτοια, μου βγάζει το λαδι!! :twisted:

Τέσπα...τωρα θα φτιάξω σώμα με το διαδρομο!!! :mrgreen::mrgreen: θα τον βάζω να προσεχει τον Κωνσταντίνο και εγώ θα ...αθλούμαι!!!!! :lol::lol:

Οι υπόλοιπες όμορφες τί κάνετε?

Τα φιλιά μου σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιμι μου τώρα διάβασα τα μην.σου! Να μας μιλας, γιαυτό είμαστε εδώ..σε καταλαβαίνω..και μένα με πιάνουν τα κάτω μου χωρίς ιδιαίτερο λόγο..λίγο από όλα..γενικά...θα περάσει..και δε μας ζαλίζεις..μην το ξαναπείς!

Και εγώ σκεφτομαι τα κορίτσια με τα τρια παιδάκια καθώς και την κουμπάρα μου με 4!!! Και όλα περνανε από το χέρι της..όλα όμως..σπίτι, τυπογραφείο, μέχρι να κουρέψει το γρασίδι, να κλαδέψει το φράχτη, να φροντίσει γενικά τον κήπο και να αντεπεξέλθει σε 4 παιδιά που από το μεγαλύτερο στο μικρότερο όλα κάτι θέλουν από αυτήν...και εγώ λέω με ένα σπίτι μικρό, με βοήθεια και ένα παιδί και πνιγομαι... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΜΑΡΑΚΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΣΑ ΜΕ ΤΟΝ αντρα σου ετσι κανει κ εμενα αλλα οχι με τοοοσο ακριβα πραγματα....αλλα εσενα με αυτα που σουεφερε εγω στη θεση σου δεν θα του καθομουν για ενα χρονο :lol::lol::lol::lol::lol: γιατι σου λεει απ εξω απ εξω οτι εισαι χοντρη κ δεν του αρεσεισ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

συμπεθερουλα ολοι εχουμε τισ κακεσ μασ στιγμεσ κ εδω μεσα βρισκομαστε γιανα βοηθαμε η μια την αλλη εστω κ γραπτα γι αυτο βγαλε τα σοπψυχα σου ;;):YMHUG::-*

εγω το λεω κ το ξαναλεω το πρωτο παιδι ειναι δυσκολη περιοδο κ οχι δυσκολο το παιδι ,οταν θα κανετε κ τα δευτερα θα δειτε ποσο ευκολα κ καλυτερα θα ειναι κ για μασ κ για το παιδι ;)

σημερα μου αφησαν 5 κουταβακια αρσενικα στην αυλη ,ειναι κουκλια τα 2 τα δωσαμε αλλα εχουμε κ τα αλλα κ τα κακομοιρα ειναι φωβισμενα. :cry: ειναι πολυ γλυκουλικα κ δεν ξερω τι να τα κανω :roll: .

αυτα σε λιγο θα δουμε το Σαβασ στο τουρκικο η δαναη περιμαινει πωσ κ πωσ :lol:

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!!! τι κάνετε? μαρία μου έτσι κάνει και μένα και για του λόγου το αληθές σήμερα μου ήρθε στο σπίτι και μου έφερε δώρο ένα smartphone και επιπλέον έκλεισε εισητήρια για να πάμε ένα 3ήμερο στη ρώμη :D:D:D:D εντάξει από τη μια γκρίνιαξα γιατι λεφτά δεν έχουμε και έξοδα κάνουμε αλλά απ΄΄ο την άλλη μια φορά ζούμε ρε γαμώτο και έχουμε να πάμε κάπου οι δυό μας από όταν έμεινα έγκυος :?:?:? διακοπές όλο στα χωρια μας πάμε για να μην κάνουμε εξοδα...άντε να δούμε μπας και αλλάξει λίγο η ψυχολογία μας γιατί κι εγώ σαν την ντίμη είμαι...στα κάτω μου...απελπισία και απογοήτευση... χαίρομαι που η μια εδώ δίνει λίγο κουράγιο στην άλλη και σας ευχαριστώ γι'αυτό :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:x:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΛΟΥΣΕΙΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑ :lol::lol::lol::lol: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΡΩΜΗ?????? :lol::lol::lol::lol: ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΝΤΕ ΚΑΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΠΑΩ :lol::lol::lol:

ΝΤΙΜΗ ΜΟΥ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ???? ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ Η ΑΠΛΑ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ??

ΜΑΡΙΑ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ!!!!!! ΘΕΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ :lol::lol::lol::lol: ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΨΩΝΙΖΕΙ ΟΤΙ ΒΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΡΦΟΥΡ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ

:lol: ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΒΡΕ????

ΑΝ Κ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΝΑ!!!!! ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΡΟΠΟ :?:?:?:?:?

ΘΕΝΑΚΙ ΔΕΝ Σ ΦΤΑΝΟΥΝ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΣ Κ 3 ΣΚΥΛΙΑ""???? :shock::shock::shock:

ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΟΦ!!! ΧΤΕΣ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΚΑΟΥΝΤΕΡΠΕΙΝ Κ ΠΑΣΑΛΕΙΥΤΙΚΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ!!! ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΑ!!! ΕΚΛΑΙΓΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΕΙΧΑ ΗΜΙΚΡΑΝΙΑ!!!

ΓΙΑ ΑΠΟΣΥΡΣΗ ΕΙΜΑΙ!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΠΟΛΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΛΑΙΜΑ ΜΟΥ?!!!!

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΥΞΩΘΗΚΕ Κ ΒΗΧΕΙ!!!!! ΓΚΡΡΡΡΡ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΕΜΑΣ ΟΜΑΔΙΚΟΣ Η ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ!!!!! Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!! ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: ΑΧ ΑΡΧΙΣΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΒΑΛΗΜΑ Η ΚΟΚΟΠΙΚΟΥ!!!!!

ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ ΚΟΚΟΠΙΚΟΓΑΜΠΡΟ....ΓΑΙΔΟΥΡΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΓΑΙΔΑΡΕ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ :lol::lol::lol::lol::lol:

ΠΕΡΑ ΑΠ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΑΛΕΚΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΤΕΛΕΙΑ ΦΩΤΟ ΚΡΑΤΑ ΤΗΝ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσιαα, και εγώ σήμερα έκανα το δεύτερο μπανιο, νομίζω με παίρνει ένα ακόμα κ μετά τέλος. Κ εγώ έλεγα δεν θα μπαίνω αλλά δεν μπορώ να πω όχι στην θάλασσα 🫠
    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...