Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κουράστηκα να κλαίω.....


Recommended Posts

Ψαχνοντας στο ιντερνετ μου μπηκε παλι η αμφιιβολια... Βρε κοριτσια μηπως δε πρεπει να ρισκαρω το 1/100 για αποβολη;;; Αλλα απο την αλλη, να ''τρωγομαι'' 5 μηνες;;; Δε ξερω τι να κανω... Εχουμε απελπιστει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε, θα δεις!

Μην κάθεσαι να ψάχνεις όλα τα πιθανά σενάρια στο ίντερνετ, θα πελαγώσεις!

Τι θα δηλαδή... τέλος πάντων!

Το 1/100 είναι απλά μια στατιστική, δε σημαίνει τίποτα. Άμα είσαι σε έμπειρα χέρια όλα καλά θα πάνε.

Η βελόνα που λες είναι όντως μεγάλη, αλλά δε θα καταλάβεις τίποτα ή σχεδόν τίποτα.

Εγώ εκείνη την ώρα είχα κλείσει τα μάτια μου και το μόνο που κατάλαβα ήταν το τσίμπημα κι ένα ανεπαίσθητο πονάκι εσωτερικά, κάτι σαν μικρό πονάκι περιόδου φαντάσου, που κράτησε μερικά δευτερόλεπτα. Τίποτε άλλο.. Είχα το γιατρό μου δίπλα μου που παρακολουθούσε τη διαδικασία και του'χα ταράξει το χέρι στο σφίξιμο! :P

Μετά βγήκα έξω και ένοιωθα τόσο μουδιασμένη από την τρομάρα μου... αλλά τελικά η όλη διαδικασία δεν ήταν τίποτα!

Το βασικό είναι να'σαι ήρεμη όσο γίνεται για να μην μεταδίδεις νευρικότητα στο νινάκι σου. Το θέλουμε ήρεμο και φρόνιμο εκείνη την ώρα.. γι'αυτό, χαλαράάάάάάάάάάάάά...

Εμένα ο γιατρός μου'χε πει να φροντίσω να μην χρειαστεί να πάω τουαλέτα μετά (προφανώς για να μην σφιχτώ), οπότε έκανα ένα κλυσματάκι στο σπίτι πριν φύγω.. :roll:

Επίσης μου'πε να είμαι ξάπλα το πρώτο 24ωρο (μόνο μέχρι την τουαλέτα) και μετά ακόμα 3-4 μέρες να κάτσω σπίτι, χαλαρά και ξεκούραση. Κι αυτό έκανα.. και μάλιστα είχα πάει στη μαμά μου εκείνες τις μέρες κι από την πολλή φροντίδα έβαλα κι ένα κιλό μέσα σε 5 μέρες! :lol:

Όλα καλά θα πάνε!!! Να 'σαι ήρεμη, να'χεις πίστη στο Θεό, εμπιστοσύνη στο γιατρό, θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ, ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΥΠΕΡΥΧΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΌ , ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ. ΟΣΟ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΟ ΝΟΙΩΣΕΙΣ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!! ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ , ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :-bd [smilie=thumbsup.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου εκανα χθες την εξεταση. Ολα καλα πηγαν,δοξα τω θεω. Τελικα δεν ηταν κατι το τρομερο. Ημουν απιστευτα ηρεμη, κοιταζα και την οθονη,ολα τελειωσαν σε δευτερολεπτα και το μωρο μου ειναι μια χαρα.Πιο πολυ ηταν το ψυχολογικο και το αγχος που μας διελυσε!!!

Αυριο θα βγουν τα πρωτα... μακαρι να πανε ολα καλα!!!! Με εχει πιασει τρομερο αγχος!!! Αλλα δε μετανιωνω που την εκανα, γιατι δε θα αντεχα 5 μηνες να ζω με αυτο το τρομερο αγχος!!!

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

Σας φιλω!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κούκλα μου!! Είδες που στα λέγαμε ότι δεν ήταν τίποτα φοβερό;; Μόνο στην ιδέα και η τρομάρα μας είναι... χαλαρά τώρα, ξεκούραση και ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!! Όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα ολα τελεια πηγαν!!! Το αγορακι μου ειναι μια χαρα!!!! Ειμαι τοσο απιστευτα φοβερα χαρουμενη!!!

Σας ευχαριστω ολες για τη βοηθεια και τις ευχες σας!!!

Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακι μου!! Πολύ χαίρομαι!! Είδες ότι αδικα ανησυχούσες? Απολαυσε το υπολοιπο της εγκυμοσύνης σου και με το καλό να κρατησεις αγκαλια το αγοράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσι μου...χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σου........με το καλο ο μπεμπακος σου και οχι αλλα κλαμματα...ενταξει;;;;;

ο μικρος θελει χαρουμενη τη μαμα του ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι, οχι αλλα κλαμματα!!! Αρχιζω τις αγορες σε λιγο και να φτιαχνω το δωματιο του ζουζουνου μου!!!!

Ειμαι τοοοοσο χαρουμενη!!! :D

Σας φιλω !!!!!!!! 8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο πολύ χάρηκα που όλα είναι καλά, με το καλό το μωράκι σου (sorry μάλλον μπερδέυτηκα χθες, νόμιζα αύριο πως θα μας πεις κ μπήκα να δω νέα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...
στις On 6 Αυγούστου 2011 at 4:14 ΜΜ, ο/η etoile! είπε:

Σας ευχαριστω!! Μακαρι να ειναι καλα ολα τα μωρακια του κοσμου!!!!! :D

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ είσαι ακομα μεσα στο site θελω να σε ρωτήσω κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...