Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο 48 - Το λιονταρακι!!!!


Recommended Posts

αργι το ξερω για το στομαχι ...ετσι παιθανε η γιαγια μου :(:(:( ηθελε 90+ ετων γυναικα μιση μεριδα που ετρωγε ελαχιστα να κανει νυστια 40 μερες τον δεκαπενταυγουστο :twisted::twisted::twisted::twisted: εκλεισε το στομαχι της αφου ετωγε μονο ΝΕΡΟ με χεμο και λιγο ψωμι !!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: 10 μερες μετα τον αρραβωνα μου παιθανε το 2003 :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αργυ μου ναι μπορει να κλεισει το στομαχι(του Αλεξ εχει κλεισει στανταρ) αλλα δεν ανοιγει δυσκολα...δε προκειται δηλαδη να παθει τιποτα χειροτερο ουτε να πεθανουν απο ασιτια..σιγα σιγα οταν εξωμαλυνθουν τα πραγματα και αρχισει να τρωει σιγα σιγα μονο του,θα φτιαξει η ορεξη του και θα τρωει φυσιολογικες ποσοτητες,ενω αν συνεχιστει αυτο το χαλι και τα νευρα μας θα γινονται κροσια και δε θα τρωει περισσοτερο και το στομαχι θα συνεχισει να κλεινει..δηλαδη εφοσον με τη τακτικη που ακολουθουμε δεν βλεπουμε προκοπη,μονο προς το χειροτερο θα πηγαινουν τα πραγματα και πολυ πιθανο να εχει διατροφικες διαταραχες για πολλα χρονια... :?

Οχι δεν εχει παιδια...

Αφρο μα εκει ειναι το θεμα απο οτι μου ειπε..οτι θα κανει οτιδηποτε για να περασει το δικο του και να μας φερει στα ορια μας,γιατι εχει συνδεσει το φαι με τη δικη μας ψυχολογια..αν δει οτι δεν αντιδραμε συναισθηματικα,θα αλλαξει...ετσι υποστηριζει εκεινη τουλαχιστον...φυσικα ο ερχομος του 2ου εχει κανει χειροτερα τα πραγματα,αλλα πρεπει να τους δωσουμε να καταλαβουν οτι θα ασχοληθουμε μαζι τους οποιαδηποτε αλλη ωρα και με αλλο τροπο,οχι με το φαγητο..

Κι εγω το εχω κανει πολλες φορες,αλλα δε το κρατουσα για πολυ κι εκεινος το ηξερε..και μολις επεστρεφα στη προηγουμενη συμπεριφορα,ηταν χειροτερα τα πραγματα..

Εγω θα προσπαθησω να το κανω να δω...

Με τα παιδια παντως δε προκειται να γινει αυτο με τη γιαγια σου,στανταρ για το λογο ακριβως οτι εκεινα εχουν εντονο το ενστικτο της επιβιωσης!

Γενικα τα παιδια οπως και τα ζωα οταν γεννιουνται δρουν κυριως βαση ενστικτων και μεγαλωνοντας η βιοματικη μαθηση και η ωριμανση του εγκεφαλου μας οδηγουν να αντιδραμε με διαφορετικους τροπους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα μικρο παιδι δηλαδη δε προκειται να παθει νευρικη ανορεξια γιατι αυτο ειναι καθαρα ψυχοσυναισθηματικος μηχανισμος που δε τον εχουν αναπτυξει ακομη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν φωβαμαι μην γιει το ιδιο ...φοβαμαι οτι δεν παιρνει τιποτα απο σιδιρο βιταμινες και οτι αλλο χρειαζεται

ηλικρινα σκευτωμαι και θα το κανω να μιλησω με την παιδιατρο για βιταμινες και οτι αλο χρειαζεται αφου δεν τρωει τιποτα περα απο γαλακτοκομικα και σιτηρα .Μουρουνελαιο θα μου πει μουρουνελαιο ,χαπια χαπια ....εχει μεινει και στασιμος σε υψος και παπουτσι εδω και πολυ καιρο και εχω αρχισει να φρικαρω ασχημα ....185 ειναι ο Κ και παιδακια με πιο κοντο μπαμπα-μαμα τον περνανε στο υψος ....

θελω ννα κανω σπιτικα μπισκοτα τωρα και το νινι κοιματε στο σαλονι :twisted::twisted: θα το ξυπνησω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα τα ιδια ρε Αφρο μου κι εχω φρικαρει κι εγω,αλλα αυτο ειναι που θελω και να αλλαξω..να βρω τροπο να τρωει σωστα για την αναπτυξη του...δεν ειναι λυση τα φαρμακα ρε γαμωτο...

Ουφ δε ξερω πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω οτι δεν ειναι λυση ...αλλα μεχρι να βρεθει ...

τονια θα πιασει πιστευω στον αλεξ και σε εμας ειχε πιασει τοτε ετρωγε τα δικα του φαγητα....τιποτα νεο δεν εφαγε ....

α! ναι ειχε γλυψει ενα μηλο :lol::lol::lol: και ειχε ζουπιξει μια ντοματα :lol::lol::lol::lol: τοσο καλα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας! 8-)

τι κάνετε??

Αφροδίτη και Τόνια μην αγχώνεστε τόσο με το φαγητό

δε βλέπετε και μένα? :D:D:D:D

Μόλις άκουσα στις ειδήσεις όσοι έχουν επιστροφή φόρου πάνω από 1500 ευρώ θα τα πάρουν Χριστούγεννα :D:D:D:D Ας μας στείλουν να πληρώσουμε έκτακτες εισφορές κλπ κλπ και θα πάμε εφορία να τους ενημερώσουμε ότι και αυτοί θα τα πάρουν αφού μας στείλουν τα χρήματα για τα οποία ήδη έχω φορολογηθεί και ακόμη δεν τα πήρα στα χέρια μου.

Τι θα μας κάνουν?? 8-)

τι άλλα? Αναστασία εμένα ποτέ δεν θα ζητούσε η μαμά του Γ να κρατήσει τα κορίτσια. Ειδικά αν ήταν να μας εξυπηρετήσει με τη δουλειά κλπ κλπ... Λέμε έχει να τις δει από Οκτώβρη :roll::roll::roll:

Πριν λίγο έβρεξε..Σήμερα και χτες κάναμε παντζούρια στις βεράντες. Λάμπουν :D

Α θα σας βάλω το diaper cake που φτιάξαμε με το Γ και τα κορίτσια και το πήγαμε δώρο στη μπέμπα να μου πείτε αν σας αρέσει :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία ωραία τούρτα :D

Αφρο μην αγχώνεσαι με το ύψος και εγώ αγχωνόμουν με τον Λ. αλλά το άφησα διότι

1ον. ο παιδίατρος μας είπε ότι αναπτύσεται κανονικά, να μην ανησυχούμε (εγώ ανησυχώ)

2ον. κάθε παιδί αναπτύσσεται διαφορετικά, πιστεύω ότι αν το διπλανό ψηλώνει τώρα κάποια στιγμή θα σταματήσει και θα ψηλώσει το δικό μου (δικιά μου καταπραϋντική θεωρία!!!)

3ον. στο ύψος παίζει ρόλο η διατροφή αλλά και η άθληση

4ον. παίζει ρόλο κα η κληρονομικότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως εγώ μέχρι και έκτη δημοτικού ήμουν το πιο κοντό κοριτσάκι και παρέλαζα τελευταία

μετά το γυμνάσιο και λύκειο ψήλωσα και τώρα είμαι ψηλότερη από τις φίλες μου ;) που πάντα στο σχολείο ήταν ψηλότερες από εμένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα κορίτσια σταματά η ανάπτυξη μόλις τους έρχεται η περίοδος ενώ τα αγόρια αναπτύσσονται μέχρι και τα 18!!!!........

αν το παιδί αναπτύσσεται κανονικά, μην ανησυχείς Αφρο......και ο Λ. έτσι ήταν με το νούμερο του παπουτσιού......επίσης ακούω την Νατασούλα που λέει πόσο ύψος έχει ο Μηχαλάκης της και απογοητεύομαι ακόμη πιο πολύ......αλλά δεν πειράζει σε αυτόν τον κόσμο δεν μπορούμε να είμαστε όλοι ψηλοί....αρκεί να έχουμε υγεία και καλή καρδιά...... ;)

η Ρ. είναι 1μ., ....σε λίγο θα φτάσει τον Λ. και ας έχουν 3 χρόνια διαφορά!!!! :?

ο άντρας μου είναι 1,86 και εγώ το αντίστροφο.....για να δούμε τα παιδιά μας......!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!

μαρακι πολυ ωραια η τουρτα! εσυ την εφτιαξες??? χρυσοχερα!

ειμαι καπως στεναχωρημενη.. τα αποτελεσματα απο τον β επιπεδου ειναι απλα καλα..

εχει ηπια υδρονεφρωση στο δεξι νεφρο και οι μητριαιες αρτηριες μου δεν ειναι οσο αποδοτικες θα επρεπε

η υδρονεφρωση ειναι κατα 90% πιθανο να φυγουν μεχρι τη γεννηση αλλα αυτο με τις αρτηριες ειναι που με ανησυχει περισσοτερο.. μου ειπε οτι για τη δεδομενη φαση ειναι οκ αλλα οταν μπω στον 7ο κ μετα εχω αυξημενες πιθανοτητες να ανεβασω αποτομα πιεση, οποτε να εχω ενα πιεσομετρο κ να ελεγχομαι τακτικα! η γιατρος μου μου ειπε οτι ιεναι κ τα 2 ανευ μεγαλης σημασιας, οτι ετσι κ αλλιως θα κανουμε επανελεγχο στην 30η-32η εβδ κ να μην τα σκεφτομαι καθολου!

κατα τα αλλα το παλικαρακι μου ειναι πολυ καλα, λιγο μικρο, 370γρ, ο εγκεφαλος χερακια ποδαρακια κοιλιτσα κλπ ολα τελεια!

ημασταν εκει απο τις 11 μεχρι τις 3.30, δε γυρνουσε με τιποτα το σκασμενο!

οταν φυγαμε ημουν λιγο χαμενη, κ ο τολης με πηγε κ ψωνισαμε λιγα ρουχαλακια γιατο μπεμπεκι απο τα μαδερκεαρ!

ελπιζω να βρω χρονο να σας διαβασω λιγο αργοτερα! φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα αφού σου είπε ότι δεν έχουν μεγάλη σημασία και να μην ανησυχείς να ακολουθήσεις τις συμβουλές του/της γιατρού σου!!! :!::!:

υδρονέφρωση μα είχε πει και η Χρύσα....τελικά τι έγινε αφού γεννήθηκε το παιδί, δεν μας είπε!!! :?

τελικά 100% μπεμπάκος ε? :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ Λένα το θεματάκι αυτό με τις αρτηρίες το είχε και μια φίλη μου περιμένουμε να γεννήσει σήμερα αύριο και τα ίδια της είπε ο γιατρός της και ήταν πολύ καθυσηχαστικός. Το μωρό μεγάλωσε μια χαρά και αυτή πρόσεχε τη διατροφή της και το αλάτι στα φαγητα και την πίεση της. Δεν αντιμετώπισε κανένα απολύτως πρόβλημα :D

Μην σε αγχώνει βρε τελικά είναι κάτι συνηθισμένο ;)

Μια χαρά τα νέα σας! Θα γίνει παίδαρος!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αγοραρος!!! το πηρα αποφαση! αφου καθομουν κ χαζευα τη τσουτσου σημερα :lol::lol::lol::lol:

αχ μακαρι κοριτσια να μην ειναι τιποτα, αγχωθηκα τοσο σημερα που οταν βγηκαμε απο το κεντρο κοντεψα να λιποθυμησω. :?

αντε ολα καλα να πανε με τη φιλη σου μαρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι ναι βρε αφου σου λεει η γιατρος να μην ανησυχεις,ειναι ολα καλα! ;)

Κι εμενα ηταν παντα χαμηλο το βαρος της,ειχα οριακα αμνιακα υγρα,ειχαμε ακουσει και κατι αρυθμιες στη καρδουλα της και ειχα χεστει πανω μου,αλλα τελικα ειχε δικιο ο γιατρος που μου ελεγε να μην ανησυχω!

Κανενα προβλημα δεν ειχε η μπεμπα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ αρχιζω κ παιρνω κουραγιο κοριτσαρες!!! ναστε καλα!!!

εψαξα κ λιγο στο ιντερνετ κ δε βρηκα κατι ανησυχητικο για τις τιμες που εχω!!

αχ ολα καλα να πανε, χαλαλι κ ολη η ταλαιπωρια που τραβηξαμε σημερα μεσα στη ζεστη!!

καλε σημερα μπηκα στον 6ο!!! ουαου!! πως περναει ετσι ο καιρος καλε! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΑΤΕΒΑΤΟ ΚΑΙ ΣΒΗΣΤΗΚΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...............................

~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(

Τα νευρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με την καμία δεν μπορώ να τα ξαναγράψω.......

Και τα έλεγα τόσο ωραία....

Για το γάλα , το φαγητό.......

Λένα μου όλα καλά θα πάνε! Υγιέστατος θα είναι ο μπέμπης!!! Να του στέλνεις μόνο θετικές σκέψεις και θα γεννηθεί ύγιής! Τα καλύτερα ευχόμαστε.......

Τόνια μου ήθελα να στο πω και χθες αλλά δεν πρόλαβα!!! Πολύ όμορφα μου φαίνονται όλα τα της βάπτισης! Με το καλό!

Αναστασία φαντάζομαι πως κατάλαβες οτι ξέχασες το ταπεράκι με τα γεμιστά! Να τα φάωωωωωω;;;;εεεεεε;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια ?

εβαλα τον μικρο για υπνο και ταισα τον μεγαλο ...εφαγε γιατι του εταξα μετα οτι θα φαει γιαουρτακι !!εφαγε 4 μπουκιες κοτοπουλο !!!!ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ !!! εφαγε και λιγο τυρι φετα και μια μπουκια ψωμι ....αυτα ,τσακισε και το γιαουρτακι ;)

εκανα τα μπισκοτα της ερης με το μουσλι που εχει αλλα τα εψησα περισσοτερο και τριβονται :(

αχ και το εγραφε 10-12 οχι περισσοτερο αλλα δεν το θυμωμουν καλα και τα αφησα 15-20 λεπτα :(:(:(

λενα μια χαρα θα ειναι το μωρο ηρεμησε ,πλησιαζεις καλε να γεννησεις ...περασε ο καιρος !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασακι γιατι ρε γαμωτο σβηστηκαν;;;; :(:(:(

Νομιζω κι εγω οτι θα ειναι ωραια τα της βαφτισης ευχαριστω βρε κοριτσια!!! :YMHUG:

Τα γεμιστα ακομη δε τα φαγες;;;καλε θα χαλασουν κριμα ειναι!!!! :P:lol::lol:

Αφρο εμενα πηγε πολυ καλα σημερα με το φαγητο κανοντας αυτα που μου ειπε...δεν ασχοληθηκα καθολου,του εβαλα το μεσημερι μακαρονια με κοτοπουλο εβαλα και σε μας και κατσαμε ολοι μαζι και τον αφησα να φαει τελειως μονος,οπου εφαγε εστω και λιγο

Το απογευμα ζητησε μονος του χυμο και του εστιψα 2 πορτοκαλια κια στη Γιωργια που πηγαμε εφαγε 2 κρακερ με τυρι γιατι ειδε τη Μαρθουλα να τρωει..το βραδυ τον ρωτησα τι ηθελε γαλα ή γιαουρτι μου ειπε γιαουρτι,του το εδωσα με ελαχιστα σοκομπαλακια,αρχισε να φωναζει οτι θελει να φαει κι αλλα μπαλακια σκετα,του ειπα αν θες φαε το γιαουρτακι σου ετσι αλλιως παμε για υπνο και δεν ξαναασχοληθηκα..το εφαγε ολο...

Ραμονα τι κανεις;;;;πως κι απτα μερη μας βρε;;; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Τονια μου τι να πω? :( Για τον μπαμπα σου...

Για τα της διατροφης συμφωνω πως αυτος τροπος θα ηταν ο σωστος...αλλα!!!!ΑΛΛΑ!!! :lol:

Νατασακι 1 γεμιστο ειναι!Δεν ανοιξες να δεις?Ενα τοσοδουλι γεμιστο(και αν το ετρωγε ολο θα εκανα παρτυ)!Και θυμηθηκα οτι το ξεχασα πριν καν κατεβω ολα τα σκαλοπατια!Αλλα ποιος ανεβαινε παλι? :lol::P

Λενα ολα θα ειναι οκ κουκλα μου!Μην αγχωνεσαι κ προσεχε τη διατροφη σου κ την ψυχολογια σου!

Αυριο θα παρω την Αννυ κ θα παμε θαλασσιτσα!Θα συναντησω την κουμπαρα μου εκει!Ο Α θα ψιλοδουλευει αλλα καλυτερα γτ γκιρ-γκιρ(γκρινια) θα μας αγχωνε παλι! :P

Μαρια το ξερω αυτο(για την πεθερα σου) αλλα πως θα ενιωθες εσυ αν ηταν μονη χωρις τον Γ με τα κοριτσια? :roll:

Βρε Σισσιω μου!Με 6 λουκανοπιτακια γεμισες???Μικρα εννοεις ή...λουκανικοπιτες? :lol::lol::lol:

Η Θουθου που ειναι?Ααα θα την σφυροκοπησω!!! :P Κ Η Γωγω χαθηκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...