Μετάβαση σε περιεχόμενο

απωλεια στην 22 εβδομαδα


Recommended Posts

πριν μια εβδομαδα εχασα και εγω τη κορη μου στην 22 εβδομαδα.

τριπλη περιτυλιξη λωρου στο λαιμο.

μου την πηραν με καισαρικη.

δε ξερω πως να το αντιμετωπισω, εχω στερεψει απο το κλαμα.

εχω ενα κοριτσακι 2 ετων και δε θελω να με βλεπει σε αυτη τη κατασταση, ομως δε μπορω να το ελενξω.

γιατι να συμβαινουν αυτα τα πραγματα???

δεν αντεχω.ποναει η ψυχη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω κοπέλα μου ! αυτά δυστυχώς είναι οι αδικίες της ζωής .. ! δεν υπάρχει λόγος που συμβαίνουν αυτά τ'άσχημα ! Προσπάθησε να είσαι δυνατή για τη κορούλα σου .. σ'έχει ανάγκη όπως και εσύ ! Βλέπε το χαμογελό της και παίρνε δύναμη ... Κουράγιο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den yparxoyn logia parhgorias h monh parhgoria soy einai to koritsaki soy pare dynamh apo ekeinh kai phgene mprosta gia esena kai gia thn mikrh soy..........exw perasei ta idia kai exw xasei to agoraki moy sthn 31 evdomada se katalavenw apolyta....se filw koyragio...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο efi21. πιστεύω ότι ο καιρός θα γιατρέψει την πληγή σου. να χαίρεσαι την κορούλα σου και να προσπαθήσεις-θέλει προσπάθεια- να μη βλέπει τη μαμά της χάλια ψυχολογικά γιατί υποσυνείδητα όλα περνάνε στην ψυχολογία ενός παιδιού, ακόμα και αν δεν το δείχνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσάκι μου τι έπαθες??? Κρίμα και για εσένα και για την μικρούλα σου.

Ότι και να σου πω λίγο θα είναι, κουράγιο.

Μακάρι να μην ξανοιώσει καμία μάνα αυτόν τον πόνο το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου για όλες τις μανούλες του κόσμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι, πραγματικά λυπάμαι. Δεν υπάρχουν λόγια να σε κάνουν να ξεχάσεις. Δυσυχως. Μόνο το χαμόγελο της μικρής σου κορουλας θα σε βοηθήσει. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός.

Το έχω βιώσει δυο φορές και ξέρω πως νιώθεις. Μόνο που εγω δεν είχα άλλο παιδάκι για να παίρνω δύναμη. Εύχομαι ο θεός να βοηθήσει και σύντομα να κρατάς στην αγκαλια σου το επόμενο. Ξέρω είναι δύσκολο αλλα μην αφήσεις να σε πάρει απο κάτω. Μακάρι να πανε όλα καλα απο δω και πέρα και να μην συμβεί σε καμία γυναίκα κάτι τέτοιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efi μου πραγματικά λυπάμαι πάαααρα πολύ.... :cry::cry::cry: Δεν έχω λόγια να σε παρηγορήσω....Δυστυχώς αυτό ήταν καθαρά θέμα ατυχίας... :(:(:(:(:(:( Από τα λίγα πράγματα που δεν μπορείς να ελέγξεις.... :(:(:( Κάνε κουράγιο για το κοριτσάκι σου το μεγάλο και σύντομα το μικρό αγγελάκι σου θα σου στείλει ένα αδερφάκι για την κορούλα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουράγιο και πολλή υπομονή efi ! προσπάθησε όσο μπορείς για το κοριτσάκι σου κ όσο περνάει ο καιρός, σίγουρα δεν θα ξεχάσεις, τα πράγματα όμως θα είναι καλύτερα, και με την υποστηριξη του συντρόφου σου. μια αγκαλίτσα απο εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι απο τα βαθη της ψυχης μου!Εγω ειχα αποβολη λογω παλινδρομης πριν 1,5 μηνα στην 7η εβδομαδα!Ο πονος ειναι τοσο μεγαλος και καμια κουβεντα και καμια αγκαλια δεν μπορει να τον απαλυνει παρα μονο του παιδιου σου και του αντρα σου!Παρε δυναμη απο αυτους και προσπαθησε να σταθεις στα ποδια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κάνεις κουράγιο και να πέρνεις δύναμη απο το μικρό σου κοριτσάκι, πραγματικά είναι πολύ δύσκολο και πολύ λυπηρό αυτό το γεγονός.

Να πέρνεις δύναμη και απο όσες άλλες κοπέλες έζησαν κάτι παρόμοιο και τελικά μετά απο λίγο καιρό έφεραν στον κόσμο τα μωράκια του. Ετσι κάνω και εγώ, έχασα τα δυδιμάκια μου πριν δυο εβδομάδες ήταν στην αρχή βέβαια ο πόνος δεν ξέρω αν είναι ο ίδιος αλλά εν μέρη μπορώ να σε νοιώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κουκλίτσα μου και δύναμη!!!!!!!!!! Είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς....σε καταλαβαίνω, το έχω ζήσει κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (στην 25η εβδομάδα)......μόνο ο χρόνος θα σου απαλύνει τον πόνο!!!!!! Θα παίρνεις δύναμη από το κοριτσάκι σου......

Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Θεός σου έδωσα ένα κοριτσάκι για να σου απαλύνει τον πόνο σου. Φαντάζομαι θα σκέφτεσαι...ναι, αλλά γιατί μου πήρε το άλλο???.... Δεν υπάρχει απάντηση σε αυτό, μόνο ο ίδιος ξέρεις, μην χάνεις όμως την πίστη σου και σύντομα θα σου ξανά χτυπήσει την πόρτα η ευτυχία!!!

Αρκεί να είσαι έτοιμη και να το περιμένεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια.δυστυχως βλεπω οτι πολλες το εχουν περασει.

σκεφτομαι οτι τα πραγματα μπορει να ηταν χειροτερα.ευτυχως πηγα για εξεταση εκεινη τη μερα και ειδαμε οτι δε ζουσε πια. ποιος ξερει τι θα παθαινα αν δε το βλεπαμε εγκαιρως... τι θα γινοταν το κοριτσακι μου μετα??? ο θεος με φυλαξε κατα καποιο τροπο.

ο γιατρος μου ειπε οτι συντομα μπορω να ξαναπροσπαθησω.

το κοριτσακι μου εφυγε αλλα συντομα θα ξαναερθει να μπει στη κοιλιτσα μου.

δε το βαζω κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ! ΓΙΑΤΙ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ????? ΓΙΑΤΙ...????ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...