Μετάβαση σε περιεχόμενο

Re: ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο6


Recommended Posts

Χ+Μ σε ευχαριστω πολυ,πολυ!!!

Αυτο με το νουμερο το ξαναακουσα αλλα ειμαι πολυ συγκρατημενη σε τετοια, μακαρι , θα δειξει...

Ολα να περασουν γρηγορα σου ευχομαι, και να το απολαυσεις και εσυ!!!

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δώσε και στη δικιά μου την κοκινιάρα κάτι να μην ξανάρθει για 9 μήνες.....

Αν και περνάμε μέρες κρίσης έδωσα ότι είχα και δεν είχα και τα κανόνισα! ;) Μη μου στεναχωριέται καμία! Το 2012 θα έχετε όλες αγκαλίτσα τα μωράκια σας! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σας το εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου κορίτσια μου! ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσακια μου ολες βλεπω ξεκινατε να γινετε μαννουλες πολυ πολυ συντομα ε?αντε μακαρι να πανε καλα για ολες σας καλη επιτυχια με πολλα θετικα τεστακια %%-%%-%%-%%-%%-%%-

madi μου ελπιζω να μην την κανει γυριστη παλι η κοκκινιαρα γιατι θα την πλακωσω στο τελος X(X( ετσι σου λεει εσενα οτι δεν θα ερθει και στο τελος μου εμφανιζεται καταλαβες? =p~ τσαμπα λεφτα παιρνει :lol::lol: για καλο και για κακο φυσα εσυ ;)

εγκυουλες μας τι κανετε?πολλα φιλακια στα μπεμπεδακια σας @};-@};-:-*:-*:-*:-*:-*:-*

ξερετε τι προβλεπω?οτι σε λιγο καιρο θα πεσουν βροχη τα μωρα,κλειστε ομπρελεεεεεεεςςςςςς :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα, τι κάνετε;οι εγκυούλες μας καλά;άντε να μαθαίνουμε μόνο ευχάριστα!

Προχθες αδιαθέτησα κι ο γιατρός μου είχε πει οτι θα είναι ψευτοπερίοδος μετά την επέμβαση.Επειδή όμως είχα κι έχω πάρα πολύ αίμα τον πήρα τηλέφωνο και είπε οτι είναι κανονική περίοδος :) και μετά ξεκινάμε την προσπάθεια!!!τα χασα γιατί περίμενα τώρα ψευτοπερίοδο και την κανονική γύρω στα μέσα Νοέμβρη.Χαίρομαι γιατί μουρθε ξαφνικό και μάλιστα και με την επέμβαση ήρθε στην ώρα της, μια μέρα καθυστέρηση, αλλά δεν ενθουσιάζομαι γιατί από τότε που αποφασίσαμε για εξωσωματική ανυπομονώ να ξεκινήσουμε!αδιαφορώ σε σημείο που δεν μετράω καν τις μέρες αφού ξέρω οτι φυσιολογικά δεν θα συλλάβω, δεν θα πεθάνω κιόλας.Το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι πρέπει να περιμένω κανά μήνα ακόμη για να συζητήσουμε για την εξωσωματική γιατί θα με δει μετά την επόμενη περίοδο.Ελπίζω μέχρι τότε να μην έχω βγάλει τίποτε άλλο, ευτυχώς με την υστεροσκόπηση καθάρισα και δεν θα χάσω χρόνο ;)

Χθες πήγαμε σε ένα πολυκατάστημα να αγοράσει κάτι εργαλεία ο άντρας μου και έπεσε και των δυο μας το μάτι σε σε μια υπέροχη κορνιζούλα για μωράκι.Βουρκώσαμε κι οι δυο αλλά για πρώτη φορά δεν το σχολιάσαμε, είναι κι αυτό ένα βήμα, όσες το έχετε περάσει με καταλαβαίνετε.

Τα φιλιά μου σε όλη την παρέα!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα μου σιδερένια εύχομαι!

άντε να ξεκινήσετε κι εσείς σιγά σιγά!!! άσε που τώρα που δεν το έχετε στο μυαλό σας δεν ξέρεις μπορεί να έρθει από μόνο του!!!

εμείς Σάββατο ξεκινάμε τις ενεσούλες! τελική ευθεία! δεν το πιστεύω!!! ανυπομονώ και εύχομαι και προσέυχομαι να είναι τυχερή η προσπάθεια και τον Νοέμβριο να έχω ένα μωράκι στην κοιλίτσα μου!!!

κι εμείς κάναμε βόλτα σε ένα εμπορικό και μας έδωσε μία κυρία μία σακουλίτσα και μέσα έιχε έναν κατάλογο με κούνιες, παιδικά ρουχαλάκια, καρότσια κλπ... για ένα νέο μαγαζί που άνοιξε!!! κοιταχτήκαμε και βούρκωσα κι εγώ και σκέφτηκα αν θα βρεθώ ποτέ κι εγώ στην κατάσταση να φτιάχνω το παιδικό δωμάτιο και να αγοράζω πάντες και προίκες κλπ... και στεναχωρέθηκα και μελαγχόλησα αλλά τον πήρα και τον έβαλα στο καλάθι των απλύτων και τον χαζεύω καμιά φορά και το βάζω πέισμα! μπορεί να μην προλάβω αυτή την κολεξιόν αλλά θα προλάβω την καλοκαιρινή!!! το βάζω στόχο!!! ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ πολύ σύντομα ρε γαμώτο!!! ΘΑ ΓΙΝΩ!

όλες ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!

φιλάκια πολλά σε όλες!

δεν σχολίασα άλλες δημοσιεύσεις γιατί δεν έχω προλάβει να διαβάσω!!!

καλό βράδυ και καλό τριήμερο σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο μελιπικτο μου!!θα γινεις μανουλα!!!ολες θα γινετε!!!!!αγγελα περαστικα και καλη αρχη!!!ροουζ τι κανουμε;

εμεις να δειτε ποσο βουρκωναμε!!ακουγαμε μωρακια να κλαινε και κλαιγαμε παρεα... :) ..θα ερθει το μωρακι..υπαρχουν μωρακια για ολες τις μανουλες που περιμενουν και τα ονειρευονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια και ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ!! ειναι λογικο να μελαγχολειτε αλλα σε λιγο καιρο θα κλαιτε απο συγκινηση οταν δειτε τα σπορακια σας μεσα στις κοιλιτσες!!! :)

εγω ειχα ενα περιστατικο χθες, ειδα λιγο αιματακι και τρομαξα πολυ.. Ευτυχως ολα καλα, το μωρακι ειναι οκ, απλα θα παραμεινω το τριημερο ξαπλα να περασει.. Ηδη ειμαι καλυτερα, σας στελνω τα φιλια μου!

καλη δυναμη σε ολες.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto γλυκιά μου πώς με καταλαβαίνεις!Καλή επιτυχία κορίτσι μου, έτσι δυνατή σε θέλω.Καλέ, θέμα χρόνου είναι.Παρακαλώ ο κατάλογος να βγει από το καλάθι γιατί θα σου χρειαστεί σύντομα! ;)

Cuando πώς πας;όλα καλά;Twiggy ξάπλα σε παρακαλώ, εγκυούλες μου σας προσέχουμε γιατί μας δίνετε δύναμη!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελα μου περαστικα να ειναι και θα περασουν γρηγορα οι μερες!

Συντομα και εσυ θα γινεις μανουλα και θα εχεις πολλες φωτογραφιες και πολλα αλλα μωρουδιστικα!!

Εγω σημερα πηγα στο γιατρο παμε καλα και εχουμε κανει και αλλα αυγουλακια.

Παω για ωοληψια τη Δευτερα ...

Σημερα εχω τα γενεθλια μου αλλα δεν θα παμε πουθενα, γιατι το βραδυ εχω να κανω και την τελευταια ενεση οποτε οικογενειακα και μεσα...

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνα πολλα LIL και από εμένα!!!!!! Πολύχρονη και του χρόνου να σβήσεις τα κεράκια αγκαλίτσα με το ζουζουνάκι σου! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.

Να ευχηθω κι εγω LIL για τα γεννεθλια σου και καλη επιτυχια να εχεις!!!!!Υπομονη !!!

Φιλια σε ολες σας!!!!

Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!!!!!

LIL χρόνια πολλά και καλά, σύντομα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα,

Melipikto καλή επιτυχία κουκλίτσα μου.

Rose ευχομαι αυτός ο μήνα ς να είναι ο δικός σου!!!

Εγώ πήγα εχτές στον γιατρό και τα αυγουλάκια δεν ότι καλύτερο, ήταν μόνο 12 χιλιοστά, θα πάω πάλι την Δευτέρα και ευχομαι να είναι ικανοποιητικά για να μπορέσω να κάνω την σπερματέχυνση. Δώσαμε και το σπέρμα για κρυοσυντήρηση. Προσευχομαι στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω να μας βοηθήσει να τα καταφέρουμε.

Κουράστηκα να παλευω με την ψυχολογία μου να μην πέσει κάτω, να προσπαθώ να προσποιούμε πως όλα είναι καλά. Δεν ξέρω πόσες αντοχές έχω ακόμη και αν έχω.

Αυριο το πρωί θα δείξει, προβλέπετε δύσκολη βραδιά. Θα κάνω και την ενεσούλα σήμερα και ευχομαι να κάνει ότι καλύτερο μπορεί. Ποιος θα μου το έλεγε ότι θα εξερτιέμαι απο μια βελόνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημέρα κι από εδώ!!!

ευχαριστώ πολύ όλες σας για τις ευχές σας! εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να κρατάμε στην αγκαλιά μας το πιο μεγάλο θαύμα του κόσμου για εμάς!!!!

Twiggy μου περαστικά και να μην ξαναανησυχίσετε για τίποτα με το μωρουλάκι σας!!! ποπο σε μία εβδομάδα θα ξέρετε σίγουρα τί είναι το σπορίνι!!!!

Lil μου χαρούμενα γενέθλια και όλα τα όνειρά σου να γίνουν μία όμορφη πραγματικότητα!!!!!

cuando μου μεγαλώνετε κι εσείς,ε;;; όλα καλά να πάνε γλυκιά μου!!!!

morouli μου πώς πάτε εσείς;;;

MaDi & Anastasia32 πλησιάζετε σιγά σιγά προς το θαύμα!!! πόσο χαίρομαι για εσάς!!!!

Αγγέλα μου, όλες τα ίδια περνάμε! πώς να μην σε καταλαβαίνω!!! προχθές καθόμουν στο τζάκι και χάζευα τον κατάλογο (τον είχα δώσει σε μία έγκυο φίλη να δει για προίκα και μου τον άφησε στο τραπεζάκι του σαλονιού) και φανταζόμουν πώς θα το είχαμε στον καναπέ με το κουβερτάκι του και πως θα το μύριζα και θα το κοιτούσα και θα το χάιδευα :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream: και μου λέει ο άντρας μου, τί διαβάζεις για παιδικά κρεβατάκια;;; και το είπε τόσο λυπημένα που μετά μελαγχόλησα για το υπόλοιπο της βραδυάς!!! ξεκίνησα χτες με τις ενεσούλες μας! ευτυχώς ούτε αυτές τις νιώθω!!! είχα αγωνία αν τις προηγούμενες τις έκανα σωστά αφού δεν ένιωθα τίποτα αλλά οι εξετάσεις έδειξαν ότι όλα τα έκανα σωστά και λειτουργούν και σωστά!!!

σας φιλώ όλες όλες γλυκά!!!

τώρα βήμα βήμα και πλησιάζουμε στον στόχο μας!!!!! :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!!!!!

LIL χρόνια πολλά και καλά, σύντομα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα,

Melipikto καλή επιτυχία κουκλίτσα μου.

Rose ευχομαι αυτός ο μήνα ς να είναι ο δικός σου!!!

Εγώ πήγα εχτές στον γιατρό και τα αυγουλάκια δεν ότι καλύτερο, ήταν μόνο 12 χιλιοστά, θα πάω πάλι την Δευτέρα και ευχομαι να είναι ικανοποιητικά για να μπορέσω να κάνω την σπερματέχυνση. Δώσαμε και το σπέρμα για κρυοσυντήρηση. Προσευχομαι στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω να μας βοηθήσει να τα καταφέρουμε.

Κουράστηκα να παλευω με την ψυχολογία μου να μην πέσει κάτω, να προσπαθώ να προσποιούμε πως όλα είναι καλά. Δεν ξέρω πόσες αντοχές έχω ακόμη και αν έχω.

Αυριο το πρωί θα δείξει, προβλέπετε δύσκολη βραδιά. Θα κάνω και την ενεσούλα σήμερα και ευχομαι να κάνει ότι καλύτερο μπορεί. Ποιος θα μου το έλεγε ότι θα εξερτιέμαι απο μια βελόνα.

μωρούλι μου τώρα διάβασα την δημοσίευση! λυπάμαι που δεν ήταν τα αυγουλάκια όσο έπρεπε αλλά μην το βάζετε κάτω! μέχρι άυριο έχει ο Θεός!!! μπορεί να πάνε όλα καλά, δεν ξέρεις!!! εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατ' ευχήν γλυκιά μου.... να ξέρεις πάντως ότι όλες μας σχεδόν που προπαθούμε ανεπιτυχώς ως τώρα έτσι νιώθουμε... αμέτρητες φορές ένιωσα απογοήτευση γιατί δεν έρχεται, γιατι αφού προσπαθούμε και τηρούμε με ευλάβεια τις οδηγίες των γιατρών ταλαιπωρούμαστε, γιατί πρέπει να κάνω χίλιες ενέσεις και να πάρω τόσα φάρμακα για κάτι που στους περισσότερους έρχεται φυσιολογικά... γιατί αφού το ονειρεύομαι από μικρή δεν μου το στέλνει ο Θεός;;; είναι χιλιάδες τα αναπάντητα ερωτήματα, μαζί και πολλά που αφορουν το πρόβλημα της υγείας μου, γιατί αφού ποτέ δεν έκανα καμία κατάχρηση, δεν καπνίζω, δεν πίνω, τρώω και κοιμάμαι καλά, προσέχω πάντα τι βάζω στο σώμα μου από κρέμες καλλυντικά κλπ, που πάω διακοπές (μακριά από πυλώνες ΔΕΗ, εργοστάσια κλπ...)... γιατί λοιπόν έτυχε σε εμένα;;; μάλλον απλά έτυχε, αλλά δεν παύει νε με τρώει το γιατί όταν το σκέφτομαι, όταν κάθε πρωί για το υπόλοιπο της ζωής μου θα πάιρνω το χάπι να μου θυμίζει ότι δεν υπάρχει πια ο θυρεοειδής μου εκεί και εξαρτιέμαι πάντα από αυτό! μπορέι να ακούγεται ασήμαντο για πολλές κοπέλες και άντρες που έχουν περάσει ή και περνούν πιο σοβαρά προβλήματα υγεία, που κάθε πρωί ξυπνούν και αντικρίζουν ένα στηθος ας πούμε αντί για 2... το δικό μας πρόβλημα όμως και το πως νιώθουμε εμείς με αυτό και για αυτό είναι κάτι που μόνο εμείς γνωρίζουμε και παλεύουμε...

έχω φτάσει πολλές φορές στον πάτο, να νομίζω ότι δεν έχει πιο κάτω, ότι ο Θεός δεν με αγαπάει καθόλου και για αυτό περνάμε τόσα πολλά... μετά όμως σκέφτομαι πόσο χαζά είναι όλα αυτά που σκέφτομαι και πως σίγουρα ο ΘΕός θα φυλάει και καλές μέρες για όλους μας και ανυπομονώ να έρθουν... πολλές φορές κουράζομαι να τις περιμένω αλλά τελικά είμαι ακόμα εδώ και παλεύω να τις φέρω πιο κοντά στην ζωή μας.... σίγουρα θα έρθουν...

ο γιατρός μου μου είπε μία μέρα κάτι που ακούστηκε λίγο σκληρό αλλά ίσως είναι αλήθεια... "ο Θεός, μου είπε, δεν σου στέλνει παραπάνω από όσα μπορέις να αντέξεις..." και τον ρώτησα "αν δυστυχώς αντέξεις πολλά και μπορέις να αντέξεις πολλά τότε την πάτησες,ε;;;" και μου είπε απλά, "ξέρει Εκείνος... να του ζητάς να είναιο εκεί και να σε στηρίζει, να σου ελαφρώνει τους ώμους από τα βάρη... να μην του ζητάς βοήθησέ με να κάνω αυτό ή εκείνο, να ξεπεράσω αυτό ή εκείνο... απλά να είναι κοντά σου και να σε στηρίζει..." προσπαθώ να το κάνω, καμιά φορά με επιτυχία και άλλες δεν τα καταφέρνω καθόλου και απογοητεύομαι...

στα λέω τώρα εγώ και σε 15 μέρες μπορεί να σου γράφω όσα λες εσύ και να με στηρίζεις εσύ...

δεν ξέρω αν σε βοήθησα καθόλου... να κοιτάς όσο μπορείς πιο μακριά και πιο θετικά....

και όλα τα όνειρα θα γίνουν πραγματικότητα σιγά σιγά...

καλή επιτυχία άυριο γλυκιά μου! εύχομαι η αρμαθιά των σπερματοζωαρίων να μπει δυναμικά και να πολιορκήσει και να κατακτήσει τουλάχιστον ένα αυγουλάκι και να βγεί από τον πόλεμο ένα υπέροχο μωράκι!!!! μέσα από την καρδιά μου το εύχομαι...... :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρούλι μου τώρα διάβασα την δημοσίευση! λυπάμαι που δεν ήταν τα αυγουλάκια όσο έπρεπε αλλά μην το βάζετε κάτω! μέχρι άυριο έχει ο Θεός!!! μπορεί να πάνε όλα καλά, δεν ξέρεις!!! εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατ' ευχήν γλυκιά μου.... να ξέρεις πάντως ότι όλες μας σχεδόν που προπαθούμε ανεπιτυχώς ως τώρα έτσι νιώθουμε... αμέτρητες φορές ένιωσα απογοήτευση γιατί δεν έρχεται, γιατι αφού προσπαθούμε και τηρούμε με ευλάβεια τις οδηγίες των γιατρών ταλαιπωρούμαστε, γιατί πρέπει να κάνω χίλιες ενέσεις και να πάρω τόσα φάρμακα για κάτι που στους περισσότερους έρχεται φυσιολογικά... γιατί αφού το ονειρεύομαι από μικρή δεν μου το στέλνει ο Θεός;;; είναι χιλιάδες τα αναπάντητα ερωτήματα, μαζί και πολλά που αφορουν το πρόβλημα της υγείας μου, γιατί αφού ποτέ δεν έκανα καμία κατάχρηση, δεν καπνίζω, δεν πίνω, τρώω και κοιμάμαι καλά, προσέχω πάντα τι βάζω στο σώμα μου από κρέμες καλλυντικά κλπ, που πάω διακοπές (μακριά από πυλώνες ΔΕΗ, εργοστάσια κλπ...)... γιατί λοιπόν έτυχε σε εμένα;;; μάλλον απλά έτυχε, αλλά δεν παύει νε με τρώει το γιατί όταν το σκέφτομαι, όταν κάθε πρωί για το υπόλοιπο της ζωής μου θα πάιρνω το χάπι να μου θυμίζει ότι δεν υπάρχει πια ο θυρεοειδής μου εκεί και εξαρτιέμαι πάντα από αυτό! μπορέι να ακούγεται ασήμαντο για πολλές κοπέλες και άντρες που έχουν περάσει ή και περνούν πιο σοβαρά προβλήματα υγεία, που κάθε πρωί ξυπνούν και αντικρίζουν ένα στηθος ας πούμε αντί για 2... το δικό μας πρόβλημα όμως και το πως νιώθουμε εμείς με αυτό και για αυτό είναι κάτι που μόνο εμείς γνωρίζουμε και παλεύουμε...

έχω φτάσει πολλές φορές στον πάτο, να νομίζω ότι δεν έχει πιο κάτω, ότι ο Θεός δεν με αγαπάει καθόλου και για αυτό περνάμε τόσα πολλά... μετά όμως σκέφτομαι πόσο χαζά είναι όλα αυτά που σκέφτομαι και πως σίγουρα ο ΘΕός θα φυλάει και καλές μέρες για όλους μας και ανυπομονώ να έρθουν... πολλές φορές κουράζομαι να τις περιμένω αλλά τελικά είμαι ακόμα εδώ και παλεύω να τις φέρω πιο κοντά στην ζωή μας.... σίγουρα θα έρθουν...

ο γιατρός μου μου είπε μία μέρα κάτι που ακούστηκε λίγο σκληρό αλλά ίσως είναι αλήθεια... "ο Θεός, μου είπε, δεν σου στέλνει παραπάνω από όσα μπορέις να αντέξεις..." και τον ρώτησα "αν δυστυχώς αντέξεις πολλά και μπορέις να αντέξεις πολλά τότε την πάτησες,ε;;;" και μου είπε απλά, "ξέρει Εκείνος... να του ζητάς να είναιο εκεί και να σε στηρίζει, να σου ελαφρώνει τους ώμους από τα βάρη... να μην του ζητάς βοήθησέ με να κάνω αυτό ή εκείνο, να ξεπεράσω αυτό ή εκείνο... απλά να είναι κοντά σου και να σε στηρίζει..." προσπαθώ να το κάνω, καμιά φορά με επιτυχία και άλλες δεν τα καταφέρνω καθόλου και απογοητεύομαι...

στα λέω τώρα εγώ και σε 15 μέρες μπορεί να σου γράφω όσα λες εσύ και να με στηρίζεις εσύ...

δεν ξέρω αν σε βοήθησα καθόλου... να κοιτάς όσο μπορείς πιο μακριά και πιο θετικά....

και όλα τα όνειρα θα γίνουν πραγματικότητα σιγά σιγά...

καλή επιτυχία άυριο γλυκιά μου! εύχομαι η αρμαθιά των σπερματοζωαρίων να μπει δυναμικά και να πολιορκήσει και να κατακτήσει τουλάχιστον ένα αυγουλάκι και να βγεί από τον πόλεμο ένα υπέροχο μωράκι!!!! μέσα από την καρδιά μου το εύχομαι...... :ympray:

τελικά όλες που περνάμε τα αυτά....τα ίδια σκεφτόμαστε.....διάβαζα αυτά που σκέφτεστε κ ήταν σα να άκουγα εμένα.....όντως αυτό το γιατί με τρώει κ μένα....κ να βλέπεις κάποιες χωρίς καμιά προσπάθεια....προχθές συνάντησα τυχαία στο δρόμο μία πρώην φίλη μου.... η οποία κάθε μήνα έριχνε κ ένα κέρατο στον άνδρα της....εγώ βέβαια που είμαι της άποψης ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα στη ζωή του να κάνει ότι θέλει και ότι αυτό που με νοιάζει στους φίλους μου είναι να είναι εντάξει απέναντι μου...δεν την κατέκρινα....κ ας με έβαζε πολές φορές να την καλύψη στον άνδρα της....και είχε ήδη ένα παιδάκι....αφού έμεινε έγκυος πριν παντρευτούνε ένα βράδυ που γυρίσανε μεθυσμένοι σπίτι...κ ας είχε πολυκυστικές.... ώσπου κάποις στιγμή συνείδητοποίησα ότι κ μένα με εκμεταλλεύεται....κ έτσι έκοψα επαφές.... και προχθές που τη συνάντησα ....ήταν έγκυος.... με έπιασε το παράπονο....τελικά ποιοι τιμωρούνται??? εγώ γιατί τιμωρούμαι???δεν έκανα κακό ποτέ σε κανέναν κ δε φέρθηκα άσχημα ποτέ σε κανέναν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha_gino_manoyla έτσι είναι! η ζωή δεν φέρεται δίκαια σε όλους! ίσως υπάρχει κάποιος λόγος που γίνονται όλα! τότε θα είχε κάποιο νόημα η ταλαιπωρία! ίσως είναι πράγματι τυχαία όλα στην ζωή! μακάρι να μην ταλαιπωρηθούν ποτά τα παιδάκια μας κι ας ταλαιπωρούμαστε εμείς για να τα κάνουμε! ας είναι γερά και τυχερά στην ζωή τους!

κι εγώ έχω γνωστές που είναι τόσο αχάριστες και που όμως όλα τους έρχονται όλο και καλύτερα! δεν λέω να μην τους έρχονται αλλά σκέφτομαι πως η καλοσύνη, η εγκράτεια, η ευγνωμοσύνη δεν επιβραβεύονται τελικά όπως δεν τιμωρούνται η κακία, η αχαριστία, η προδοσία...

ποιος ξέρει γιατι γίνοντα όλα τελικά;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην το ψάχνετε, ο κόσμος που ζούμε είναι σκληρός κι άδικος.Χθες μου είπε η μάνα μου με παράπονο οτι πήγε σε μια βάπτιση και καλύτερα που δεν πήγα γιατί ήταν όλες μικρότερές μου με ενα παιδάκι κι άλλο ένα στην κοιλιά.Δεν μου φτάνει ο πόνος μου, πρέπει να κάνω και τον καραγκιόζη στους δικούς μου και να νιώθω τύψεις που δεν τους ευχαριστώ με κάτι για το οποίο δεν ευθύνομαι!melipikto μου θύμισε το περιστατικό με τον αντρούλη σου.γιατί αυτή παράνοια σε μας;να πω οτι ζητάμε κάτι υλικό;tha ginomanoyla,τα ίδια τράβαγα πρόπερσι με μια τέτοια''φίλη'' και τώρα μαθαίνω οτι παράτησε σύξυλο τον άντρα της, πήρε και τα παιδιά μαζί της γιατί απλά αυτό ήταν, της τελείωσε ο έρωτας.Μάλιστα μου είπε απο το τηλέφωνο οτι δεν έπρεπε καν να είχε κάνει παιδιά αλλά τουλάχιστον κάτι της έμεινε,πώς λέμε δεν έπρεπε να πάρω αθλητικά παπούτσια αλλά μου έμειναν για να κάνω το μπαλκόνι;Αυτό.Εν ολίγοις κοριτσάκια μου, η ζωή είναι αγώνας και εμείς θα αγωνιστούμε.όσο αντέχουμε.Α, και μανούλες θα γίνουμε όλες, δεν τα είπαμε; ;) Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι θα γίνουμε!!!όλες!!! ο επιμένων νικά έτσι δε λένε??? και μεις θα επιμείνουμε μέχρι να το καταφέρουμε..... σήμερα στον ύπνο μου είδα το γυναικολόγο μου!!!!με είχε πάρει λέει να μου πει να πάω γιατί σκέφτηκε μια λύση.... ακόμη και στο ύπνο μου αυτά βλέπω....

και που να βλέπατε πως η υποτιθόμενη "φίλη" φερόταν στο παιδάκι της και στον άνδρα της....τους έβριζε όλη μέρα!!!το καημένο το παιδάκι τόσο καλό κ όλη την ώρα του φώναζε και το έβριζε...και αυτό προσπαθούσε να τα κάνει όλα μόνο του....3 ήταν τότε...να φάει να ντυθεί μόνο του να μαζευει τα παιχνίδια του...για να μη το βρισει....το λυπόμουνα...

σίγουρα υπάρχει κάποιος λόγος που γίνονται όλα αυτά....απλά εγώ ακόμη δεν τον καταλαβαίνω...

melipikto θα συμφωνήσω μαζί σου....μακάρι τα παιδάκια μας να είναι τυχερά....

Αγγέλα κ γω αποφεύγω τις βαπτίσεις....κ τις συναντήσεις με φίλους με παιδιά...δε το αντέχω πια....

τη δουλειά όμως δε μπορώ να την αποφύγω....είμαστε πολλοί εκεί μέσα....και απ όταν ξεκίνησα εγώ...2 χρόνια πριν...κάθε βδομάδα ακούω για μία που έμεινε έγκυος....γεννάνε...γυρνάνε στη δουλειά...κάποιες ξαναμείνανε....κ γω εκεί....να το παίζω τρελλίτσα κ χαλαρή....κ απαντώντας σε όλους που αρχίζουν "άντε εσύ πότε???" ότι δε θέλω ακόμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα μου με έπιασαν τα γέλια με τα αθλητικά παπούτσια!!!!!!!

καμιά φορά θα ήθελα να ήμουν λίγο πιο πολύ αναίσθητη, αυτό το "μπαινάκης - βγαινάκης" που έχουν μερικοί άνθρωποι πολύ το ζηλεύω! εγώ δυστυχώς επηρεάζομαι και στεναχωριέμαι μετά!

κι από γάμους και βαφτίσεις αλλά και από γέννες άλλο τίποτα και φέτος!!!! αυτόν τον μήνα γεννάνε 3 φίλες μου και τον επόμενο άλλες 2 και τον επόμενο άλλες 2!!!! πάω και παίρνω δωράκια για τα νεογέννητα και τρελαίνομαι! και από την χαρά μου και από την λύπη μου ταυτόχρονα!!!! αφήστε που η μία με ήθελε μαζί της να διαλέξει τα έπιπλα του μωρού, τα ρουχαλάκια του, τα μπιμπερό του... και είναι η μόνη που ξέρει ότι προσπαθούμε από τον Απρίλιο! δεν ξέρει για εξωσωματικές κλπ αλλά ξέρει ότι το παλεύουμε! τί να της πεις! αρνήθηκα ευγενικά όλες τις φορές και δεν πήγα μαζί της! δεν το άντεχα ρε κορίτσια... και είναι και του στυλ "δεν θέλω να φοράει το παιδί μου τα ίδια με του γείτονα το παιδί" και θα της έλεγα καμιά κουβέντα καμιά ώρα!!!

τελικά πρέπει να γινόμαστε λίγο καραγκιόζηδες και για την δικιά μας ηρεμία και ας γίνεται η ψυχολογία σκ*****!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια...

καιρό έχω να γράψω στο συγκεκριμένο θεματάκι αλλά και γενικώς στο mammy...

ένα έχω να πω...οτι όλα αυτα που λέτε τα έχουμε περάσει όλοι και τα περνάνε συγχρόνως χιλιάδες κόσμος καθημερινά...απόδειξη οτι κάθε χρόνο πραγματοποιούνται ένα σωρό θεραπείες γονιμότητας σε τόσα γυναικολογικά ιατρεία και εξειδικευμένα κέντρα...

Το θέμα είναι εκτός από ιατρικό και ψυχολογικό...και την αρνητική ψυχολογία δεν την κάνει θετική κανένα φάρμακο.

Προσωπική συμβουλή (επιτυχίας): βγάλτε το απ το μυαλό σας. Εγώ σε κάθε κύκλο λίγο πριν να αδιαθετήσω έβλεπα σημάδια, συμπτώματα, έλεγα...μάλλον κάτι κάναμε...και τζίφος! Τη μοναδική φορά που σκέφτηκα...σιγά μη πετύχουμε αυτό το μήνα άσε που σκεφτόμουν οτι αν μείνω έγκυος τώρα (ήταν χειμώνας) θα φάω όλο το καλοκαίρι με την κοιλιά τούμπανο (τρομάρα μου που είχα και προτιμήσεις για την περίοδο εγκυμοσύνης )...ε τότε έμεινα έγκυος...και μάλιστα είχα και την απορία γιατί να συνέβη τώρα κι όχι όλες τις προηγούμενες φορές που υπήρχαν καλύτερες προυποθέσεις...αλλά είπαμε "άγνωσται αι βουλαί...".

Κι έχω και παραδείγματα πολλά από παρόμοιες ιστορίες σαν την δική μου... Σήμερα έμαθα και για μια συμμαθήτριά μου...15 χρόνια παντρεμένη και μόλις φέτος έμεινε έγκυος απολύτως φυσιολογικά πάνω που το είχανε ξεγράψει οτι δε θα τα καταφέρουν ποτέ. Κι όμως...δεν πρόκειται για θαύμα...είναι η ψυχολογία, το σωστό timing...τι να πω...μάλλον όλα μαζί. Γιατί δεν μπορώ να πιστέψω οτι η συγκεκριμένη κοπέλα που παντρεύτηκε από τα 20 και ήθελε να κάνει οικογένεια δεν είχε τις καλύτερες προυποθέσεις να κάνει παιδιά τότε απ ότι τώρα που είναι στα 35.

Αυτά κι άλλα πολλά...

Και όταν με το καλό έρθει η στιγμή του θετικού τεστ... θα σας φαίνεται όλη η περίοδος προσπάθειας σαν να κράτησε πολύ πολύ λίγο...σχεδόν καθόλου! Και δεν μιλώ ως κάποια που της ήρθαν όλα πολύ εύκολα...με το σύζυγό μου είμαστε 13+ χρόνια μαζί όχι βέβαια παντρεμένοι όλα αυτά τα χρόνια αλλά φέτος τα καταφέραμε κι εμείς και φαντάζομαι δεν είμαστε οι μόνοι που μας πήρε τόσο...

Και μάλιστα σκεφτόμουν σήμερα...έπρεπε τελικά να κάνουμε μερικά ταξιδάκια ακόμα όσο ήμασταν οι δυο μας...γιατί τώρα που ξαφνικά γίναμε 4...είμαστε λίγο δυσκίνητοι...

Καλή επιτυχία σε όλες μέσα από την καρδιά μου...να είστε γερές και δυνατές γιατί τα καλυτερα έρχονται και είναι κοντά...πολύ κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

σευχαριστούμε πολύ Ελίνα, μακάρι να μαστε κάθε φορά ολες πιο ηρεμες και να καταφέρουμε να το βγάλουμε από το μυαλο μας.

Έμειναν 6 μέρες για να μάθουμε αν τα καταφέραμε σαυτή μας την προσπαθεια. Το ελπιζω και το εύχομαι. Αυτό που σκέφτομαι είναι πόσο όμορφο θα ναι μια καλή χοριακή.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Τα νέα μου οχι τα καλύτερα, πήγα και σήμερα στο Γυναικολόγο να δούμε τα αυγουλάκια μου, τα οποία δεν μεγάλωσαν καθόλου, αποτέλεσμα της FSH η οποία έχει αυξηθεί επικίνδυνα, θα το δούμε ξανά σε δυο περιόδους και αν είμαι στα ίδια θα πάρω κάποιο φάρμακο να την ρίξουμε, μετά θα κάνω τις ενεσούλες και πρώτα ο Θεός αν είναι καλά θα προχωρήσουμε, αλλιώς ξεχνάω το να αποκτήσω παιδί με δικά μου ωάρια. Εχουν στενέψει πολύ επικίνδυνα τα περιθώρια.

Εχω πιάσει πάτο. Φοβάμαι πολύ για όλα και δεν ξέρω πως να αντιμετοπίσω πλέον αυτήν την κατάσταση.

Ο Θεός και η Παναγία μαζί μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...