Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν5


Recommended Posts

Μύριαμ, μην αγχώνεσαι. Αφού σου είπε απλά "με μέτρο" και όχι "κομμένα μαχαίρι", σημαίνει ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Προσπάθησε να μην τρως καθόλου γλυκά.

Όσο για το βάψιμο, εμείς δεν έχουμε ακόμα κουρτίνες, οπότε δε θα χρειαστεί να τις πλύνω! Ξεσκόνισμα θέλουν τα πάντα συνέχεια, αφού έχουμε όλη μέρα ανοιχτά και γεμίζουν σκόνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!!

Κοίμησα πριν από λίγο την αγαπίτσα μου, έκανα κι εγώ ένα μπανάκι και τώρα βλέπω Εζέλ.....(είπαμε υποκουλτούρα αλλά δεν έχει και τίποτα άλλο στην τιβι)...έφαγα και λίγο καρπουζάκι αλλά πάλι πεινάω γμτ!!!!!

Ηλιαννάκι μου τί έγινε με την γενική ούρων???? Μήπως υποτροπίασε η ουρολοίμωξη???? Περιμένουμε νέα....

Μυριάκι μου θα έρθω (θα με φέρει το αδερφάκι μου δηλαδή για να ξεσκάσω λίγο) Δευτέρα μέχρι το Cosmos, δεν θα μπώ στο κέντρο.....μακάρι να μπορούσαμε να βρεθούμε για καφεδάκι αλλά και πάλι η βόλτα μου θα εξαρτηθεί από τις δουλειές τις αδερφής μου....είναι κομμώτρια (έχει δικό της κομμωτήριο στο κέντρο δηλαδή) και όποτε παίρνει άδεια κι έρχεται Χαλκιδική την κυνηγάνε οι κλώσσες οι πελάτισσές της, δεν την αφήνουν να ευχαριστηθεί την άδειά της!!!!! Πάντως όπως και να 'χει θα γνωριστούμε οπωσδήποτε, κάποια ευκαιρία θα βρούμε!

Άννα Μαρία για την συρταριέρα αλλαξιέρα κι εγώ θα σου έλεγα (και μιλώντας εκ πείρας φυσικά) να πάρεις μία καλή συρταριέρα και αν θέλεις να βάλεις από πάνω ένα στρωματάκι αλλαξιέρα, μετά θα σου μείνει η συρταριέρα......εγώ στην κόρη μου δεν χρησιμοποίησα καθόλου αλλαξιέρα, είχα πάρει αρκετά σελτεδάκια (αυτά που στρώνεις από κάτω για να αλλάξεις το μωρό, σαν πετσέτα είναι και πλαστικό από κάτω) και την άλλαζα την μικρή είτε στο κρεβάτι μου είτε στον καναπέ....όπου βόλευε τελοσπάντων....

Εύη πάρα πολύ ωραίες οι πιπίλες!!!!!! Θα είναι πολύ γκλαμουριά μωράκι η Μίλα!!!!

Τιτίνα σε πολύ λίγο καιρό θα χαζεύεις και τον γιό σου μέσα στην κούνια! Με το καλό!

Κοριτσάκια μην αγχώνεστε από τώρα για θήλαστρο και τα σχετικά...καλά λέει η Εύη, μετά την γέννα με το καλό θα προσαρμοστείτε ανάλογα με τις συνθήκες....μην κάνετε περιττές αγορές από τώρα!

Τα βρεφικά επιπλάκια που έχω εγώ είναι σε καφέ μελί με πορτοκαλί παραστάσεις (αρκουδάκια κτλ.) ασορτί συρταριέρα, και ασορτί η προίκα (φωτιστικό, τσάντα-αλλαξιέρα, κουνουπιέρα κτλ.)...να πώ την αμαρτία μου την κουνουπιέρα δεν την χρησιμοποιήσαμε ποτέ και αργότερα που μεγάλωσε η κόρη μου και σηκωνόταν την διέλυσε...από φόβο μην της έρθει στο κεφάλι μαζί με την σιδερένια βάση, την βγάλαμε και δεν νομίζω να την ξαναβάλω ούτε για το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανεις Αννα Μαρια ψωμοτυρακι? :lol::lol:

Σημερα ψωνισα 2 μπουκαλια, 1 μικρο 1 μεγαλο της nuk, 1 πιπιλα, καθαριστη μπουκαλιων, χτενακι-βουρτσακι,και ενα φορμακι!Επισης ειδα κι ενα αποστειρωτη της avent στα 50 ευρω!Σκεφτομαι να το παρω!Εσεις τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΝΧΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΑΛΛΙΩΣ.....ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΓΛΥΚΑ ΔΕΝ ΤΡΟΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ,ΕΥΤΗΧΩΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑ ΠΑΓΩΤΑΚΙ ΤΟ ΤΡΟΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΝΑ ΣΚΑΣΩ?ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΚΟΨΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΔΕΝ ΛΟΓΩ ΚΟΛΙΚΩΝ,Η ΧΥΜΟΙ Κ ΤΑ ΟΣΠΡΙΑ ΔΕΝ ΛΟΓΩ ΔΥΣΠΕΨΙΑΣ,ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ,ΤΗΓΑΝΙΤΑ ΚΛΠ.ΚΠΟΜΕΝΑ ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ.ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ,ΠΑΡΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΜΙΑ Κ ΚΑΛΗ.ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΙΣ ΠΈΝΩ 3 Κ 4 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.ΑΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΞΕΣΚΟΝΙΖΩ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΡΑ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριάκι μου τώρα τα είδα τα αποτελέσματά σου....νομίζω ότι είναι μια χαρά....τα δικά μου ήταν χειρότερα και ο γιατρός μου δεν με άγχωσε καθόλου! Έκανα κι εγώ αυτή των 75γρμ. με τρείς λήψεις και είχα: Πρίν την γλυκόζη =81 με ΦΤ 70-100.....στα 60' =110 (μάλλον κάνω αργή απορρόφηση μου είπαν) με ΦΤ 110-170....στα 120' =140 με ΦΤ 120-140...είμαι στο όριο δηλαδή...απλά μου είπε ο γιατρός μου να κάνω ακόμα μία εξέταση περίπου στην 30η εβδομάδα, νομίζω γλυκοζυλιόμενη ή κάτι τέτοιο.....Αχχχχ πώς σε καταλαβαίνω....κι εγώ όλο δεν κάνει να τρώω διάφορα για διάφορους λόγους (κολίτιδα, αλλεργίες κτλ. κι έχω αγανακτήσει) μαζί θα ζοριστούμε και σ'αυτό φιλενάδαααααααααα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, αυτό σκοπεύω να κάνω! Θα πάρω κουρτίνες για το υπνοδωμάτιό μας και για το παιδικό αφού τα βάψουμε. Το γραφείο έχει μπαλκονόπορτα και βάλαμε στόρι εσωτερικό, με σχέδια, οπότε δε χρειάζεται καθόλου κουρτίνα. Το ίδιο και στην κουζίνα, και μετά μένει μόνο το σαλόνι χωρίς κουρτίνες. Ε, κάποτε θα έρθει και η δική του σειρά...

Είναι δύσκολο να έχεις περιορισμούς σε τροφές, και μάλιστα σε είδη που καταναλώνουμε καθημερινά. Για φαντάσου, όμως, να έπρεπε να κόψεις τελείως το αλάτι! Είναι πολύ χειρότερο! Κάνε κουράγιο, λίγος καιρός έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Κ ΤΟΙ ΟΧΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΛΕΝΧΟ....ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΟΩ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΖΩ ΜΕ ΑΕΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΛΟΓΩ ΠΡΗΞΙΑΤΩΝ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΨΙΜΟ ΜΕ ΥΣΗΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΕΔΕΜΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ.

ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕΓΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μυριάκι μου κι εγώ αυτό έλεγα όταν πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης!!!!!! Αλάτι δεν κάνει επειδή ανεβάζω πίεση......γλυκά, ζυμαρικά, ψωμί κτλ. δεν κάνει για το ζάχαρο......λαχανικά πολλά δεν κάνει λόγω σπαστικής κολίτιδας........κάποιες άλλες τροφές με προσοχή λόγω αλλεργιών......τί σκατά να τρώμε?????? Νερό????????????????? Αέρα??????????????

Εγώ να σου πώ την αλήθεια μου (και είμαι παράδειγμα προς αποφυγήν) τρώω από όλα και κάνω τον σταυρό μου μην μου τύχει τίποτα :shock::shock::shock:

Αναστασία μεγειά τα πραγματάκια της μπεμπούλας σας!!!!!

Άννα Μαρία μου μεγάλο μανίκι οι κουρτίνες πίστεψέ με αλλά χωρίς αυτές το σπίτι μου φαίνεται εντελώς γυμνό!!!!!!!!!!!!!!! Για την σκόνη τί να πώ.......όλη μέρα να ξεσκονίζω και πάλι βλέπω πάχνη στα έπιπλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΛΠ.ΤΡΟΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΡΗΘΩ.....ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΣΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΦΑΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΓΙΑ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΛΠ.ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΤΡΩΓΑ,

ΑΣΕ ΜΕ ΤΟ ΞΕΣΚΟΝΙΣΜΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ Κ ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΤΕΡΟ ΞΕΣΚΟΝΙΖΩ Κ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΥΓΡΟ ΠΑΝΙ Κ ΑΛΑΓΗ ΣΕΜΕΔΑΚΙΑ ΚΛΠ.ΑΣΕ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΛΕΝΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΞΕΘΩΡΙΑΣΕΙ ΑΠΟΡΩ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΛΠ.ΤΡΟΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΡΗΘΩ.....ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΤΕ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΣΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΦΑΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΓΙΑ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΛΠ.ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΤΡΩΓΑ,

ΑΣΕ ΜΕ ΤΟ ΞΕΣΚΟΝΙΣΜΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ Κ ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΤΕΡΟ ΞΕΣΚΟΝΙΖΩ Κ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΥΓΡΟ ΠΑΝΙ Κ ΑΛΑΓΗ ΣΕΜΕΔΑΚΙΑ ΚΛΠ.ΑΣΕ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΛΕΝΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΞΕΘΩΡΙΑΣΕΙ ΑΠΟΡΩ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε κι εγώ είμαι φαν του κρέατος....θα μπορούσα να ζήσω και χωρίς κρέας!!!!!! Και τώρα στην εγκυμοσύνη δεν τρώω πολύ, προσπαθώ γιατί πρέπει αλλά.......

Εγώ κουρτίνες πλένω δύο φορές τον χρόνο, όπως και τα χαλιά μου, δεν θα το άντεχα περισσότερο....αλλά με το ξεσκόνισμα και τις βασικές δουλειές του σπιτιού έχω κόλλημα!!!!!! Θέλω το σπίτι να μυρίζει καθαριότητα γιατί αλλιώς με πιάνουν κάτι νεύραααααααααα.......

Πάω για νάνι κοριτσάκια.....αν μπορέσω μ'αυτή τη ζέστη!!!!!

Καληνύχτα!!!!!!!!!! Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες..κλασικα μπηκα στα γρηγορα πριν φυγω για μαγαζι...Σαββατοκυηριακο και κλασικα στολισμοι και κλοουν...τουλαχιστον δεν θα ειμαι κλοουν μιας και ηρθε η αδερφη μου να βοηθησει....Μυριαμ μου το συγκεκριμενο θερμαντηρα μου τον πηρε η αδερφη μου απο το Λητω καμια 40 ευρω νομιζω εχει..μπες στο Λητω να δεις πρεπει να εχει και σε αλλες μαρκες...να σου πω εγω τον ηθελα γιατι πραγματικα ειχα παιδευτει στο Χριστοφορο που το ζεσταινα και μετα ειχε ζεσταθει πολυ και μετα επρεπε να το κρυωσω....τουλαχιστον αυτο το κανει οσο πρεπει και μπορεις να ζεστανεις και το φαγητο αργοτερα..αυτα..Χριστινακι εγω ειδα και τις φωτο στο facebookk...τελεια ειναι...προσοχη με τα αυτοκολλητα γιατι τωρα που βαφαμε το δωματιο ειχα παρει απο τα τζαμπο αυτοκολλητα και ενω τα βγαλαμε εμεινε το σφουγγαρι με την κολλα και μας βγηκε η πιστη να τα βγαλουμε...αυτααα φιλακια και καλημερα...αα ναι το μαιμουδακι μας ειχε πει οτι παει διακοπες βρε κοριτσια...ματς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Πως είστε σήμερα?? Εγώ εχω αρχισει κ βαραίνω επικίνδυνα μάλλον..Δεν έχω διάθεση, πονάνε τα πόδια μου, ότι κ να μου πέσει πια κάτω (πράγμα που γίνεται πολύ συχνά τις τελευταιες μέρες..) δεν σκύβω καν να το πιάσω κ σ ολα τα υπόλοιπα έρχεται να προστεθεί κ αυτό:εστειλα τη μαμα μου σε μικροβιολογικο με δειγμα για γενικη εξέταση ούρων προχθές κ εκείνη ζήτησε κ καλλιέργεια επιπλέον -έτσι για να υπάρχει- και το αποτέλεσμα??Μου ζητησαν επαναληψη με σωστη προετοιμασια γιατι μάλλον υπάρχει μικρόβιο παροτι στην γενικη δεν φαινεται τιποτα...΄Πήρα τήλέφωνο το γυναικολόγο κ μου είπε οτι ενα 4% των γυναικων στην εγκυμοσυνη παρουσιάζουν ασυμπτωματικη ουρολοίμωξη!!!!!!Δηλαδη ουρολοίμωξη χωρις συμπτώματα η οποια ομως θα πρεπει να αντιμετωπιστει αν υπάρχει..Ελεος πια!!Είπα κ γω να πάρω τα πάνω μου κ πάλι με θεραπείες κ αντιβιώσεις με κόβω...Απ το πουθενα...Αφήστε τα πετρώματα που συνεχιζουν κ με αγχώνουν..Τεσπα που θα πάει θα περάσει κ αυτό..

Εύη μου καλημέρα κ καλή δουλειά.Είσαι σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη κ πηγιανεις ακομα στη δουλειά ε?

Σε θαυμαζω!Εγω εχω 2 εβδομαδες ακομα κ τις σκεφτομαι με τρόμο!Μάλλον είμαι κακομαθημένη τι να πω..

Τιτίνα μου καλορίζικο το κρεβατάκι!!Πολυ όμορφο το έχεις φτιάξει!Φαντάζομαι όταν θα αποκτήσει ζωή θα συμπληρωθεί η ομορφιά του!Αλήθεια εσύ πως είσαι τώρα που έχεις μπει στην τελική ευθεία??

Ηλιαννα μου πως είσαι??Εύχομαι να ξεκουράζεσαι κ να μην έχεις αλλο αιματάκι!

Μυριαμ μην αγχώνεσαι με την καμπύλη.Είναι συνηθισμένο το φαινομενο στην εγκυμοσυνη γι αυτό κ είναι στάνταρ εξέταση πια.Σε καταλαβαίνω γιατί όλο μη το ένα μη το άλλο απελπίζεσαι αλλά που θα πάει δεν αργει πολύ η ώρα που θα τρώμε ότι θέλουμε! ;)

Αναστασία μου καλορίζικα τα ψώνια σου!!Με το καλό κ στα υπόλοιπα!

Νάσια μου είσαι κ συ λίγο υπερβολική με την καθαριότητα ε?Κ γω έτσι ήμουν.. :lol: Τώρα βλέπω τη σκόνη, με ενοχλεί αλλα ε΄χω αφήσει το νοικοκυριό στην μαμά.Φέρνω κ μια γυναίκα μια φορά το μήνα (παροτι δεν μου περισσεύουν) για τα χοντρά, παντζούρια κλπ κ και έτσι δεν μας έχουν φάει ακόμα τα σκουλήκια!! :oops: Δεν μαρέσει κ πολύ να ανακατευονται αλλοι στο σπιτι μου, όπως καθαριζει η καθε μια μας δεν γινεται να στο πετυχει αλλος, αλλά κανω υπομονή..

Αννα Μαρία ούτε εγώ έχω κουρτινες ακόμα κ μου φαίνεται αδειο το σπίτι..άσε που δεν μπορώ να κυκλοφορήσω με το βρακι στο σπίτι όταν ζεσταίνομαι..Δεν μας μένουν λεφτά όμως τώρα κ με τα ψώνια του μωρού κούνιες κλπ οπότε αναβάλλεται για την ώρα.

Πολλά φιλιά κ καλημέρες σε όλες σας!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια με τις όμορφες κοιλιτσες!

Βλέπω στο ίδιο κλημα είμαστε όλες!

Εμένα έχει έρθει η μαμα μου κι απο χθες όλο δουλειεσ κάνει! Σήμερα πρωι πρωι κάτεβασε όλες τις κουρτίνες

Να τις πλυνει να κάνει τα τζάμια και δεν συμμαζευεται..οκ, είμαι κι εγω λίγο υστερικη με την καθαριότητα αλλα η μάνα μου τα παρακανε!

Όσο για τους περιορισμόυς που μας έχουν βάλει, εγω είμαι σε χειρότερη κατάσταση αφου το αλάτι μου το έχει κόψει μαχαίρι, γλυκά να τα αποφεύγω, θαλασσινά όχι, μακαροναδες και ψωμιά με προσοχή. Να τρώω Πάολα ψάρια αλλα όχι μεγάλα (τόνο,ξίφος ,Σολωμό) μόνο μικρα. Να τρώω λαχανικά και φρούτα με προσοχή, κτλ..το ρύζι προκαλεί δυσκοιλιοτητα ...

Δλδ τι να φάω? πόσες φορές να κάνω φασολακια,αρακα,μελιτζανες,μπριαμ κτλ. Και μάλιστα αναλατα?και όσο λεμόνι και να βάλω στο κρέας δεν γίνεται νόστιμο χωρίς αλάτι. Και σαν να μην έφταναν όλα αυτα, τρώω πιο υγειινα απ ότι ετρωγα ποτε στη ζωη μου αλλα το φουσκωμα παει σύννεφο κι εκείνα τα κιλά όλο αυξάνονται.

Θέλω πίτσα,σουβλάκια,κρεπα σοκολάτα,μακαρόνια με κιμά και μπόλικο τυρί τριμμενο,χταποδακι, γαρίδες,σουφλε , πατάτες τηγανητες...θέλω.. Θέλω.. Θέλω..

Αυτο όμως που με πειράζει περισσότερο είναι ότι όταν με το καλο γέννησω πάλι δεν θα μπορω να απόλαυσω όλες αυτές λιχουδιές αφου θα πρέπει να κάνω διατροφή να χάσω τα κιλά..

Τουλάχιστον όμως δεν θα είναι η ζωη και η διατροφη μου αναλατη!!

Φιλακια πολλα και υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia mou!!!!!!!!edw eimai k egw!!!!!!!!

den koimithika kai poly kala...xypnisa me klotsies stis 5 kai meta evlepa thleorash mexri tis 7 pou xypnisa ton antra mou gia douleia!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: den xerw giati....lete na me anxwse to krevataki tou mwrou....xixixixixixiixixi

evi mou asta xalia ta aytokolita...einai ayta ta fouskwta kai ta kolisa kai idh exoune ksekolisei kai exoun pesei.........tha dw ti tha kanw...tha parw alla.....den xerw kai poia na parw gia na mhn mou kanoun shmadi!!!!!!

katerinaki kouragio me thn ourolimwxh eyxomai na sou fygei grhgora!!mhn anxwnese symvainei se polla koritsia!!!!!!!

koritsia afth h diatrofh xaliaaaaaaa den mporesa na thn kanw me tipota!!!!!egw aplws twra prospathw na mhn trww polles xazomares....an kai den ta katafernw panta.....ligo emeine mwre tha ta kataferoume!!!!!!!!kala eidika to alati den mporw na to kopsw gia kanenan logo den ginete na fas xwris alati re gamwto!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου!!!!!!!

Τί κάνετε???????? Εγώ - κλασσικά - πάλι δουλειές, σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, έβαλα ένα πλυντήριο......ήρθαν οι γονείς μου και πήραν το κοριτσάκι μου κάτω στο χωριό οπότε βρήκα ευκαιρία για μια γενική φασίνα #:-s#:-s Ευτυχώς φαγητό έμεινε από χθές και γλιτώνω το μαγείρεμα γιατί έχει απίστευτη ζέστη πάλι σήμερα και δεν θα το άντεχα να είμαι πάνω από μια κατσαρόλα!!!!!

Τώρα χαλαρώνω στον καναπέ παρέα με τον ανεμιστήρα φυσικά!!!!!! Σκέφτομαι να κάνω κι ένα μπωτέ ομορφιάς τώρα που μπορώ μιας και λείπει η ταλιμπανίτσα μου!!!!!

Ηλιαννάκι μου.....φιλεναδίτσα μου τί έγινε με την εξέταση?????? Δεν μπήκες να μας πείς....να ανησυχήσω???????

Μυριάκι μου πώς είσαι σήμερα?

Κατερινούλα μου κι εγώ που έχω κουρτίνες ντρέπομαι να κυκλοφορήσω με το βρακί μέσα στο σπίτι....αν και τώρα με τον καύσωνα το έχω κάνει κάποιες φορές!!! Ο άντρας μου όμως μου είπε ότι ένας που μένει απέναντί μας είναι ολίγον ματάκιας οπότε το έκοψα το σπόρ :lol::lol: Τώρα τί θα μπορούσε να λιμπιστεί από μια φούσκα έγκυο με βρακί μόνο αυτός το ξέρει αλλά τελοσπάντων!!!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μην έχεις ούτε ουρολοίμωξη ούτε τίποτα καλό μου....γίνονται και λάθη καμιά φορά! Αλλά ακόμα κι αν συμβαίνει κάτι τέτοιο τυχερή είσαι που το ανακάλυψες έστω και τυχαία, θα κάνεις την θεραπεία σου και όλα θα πάνε καλά!

Αγγελική μου τί τραβάς κι εσύ......με νεράκι και κοπανιστό αέρα την βγάζεις κι εσύ ε????? Υπομονή κουκλίτσα, όταν πάρεις αγκαλίτσα τον γιόκα σου θα πείς χαλάλι η ταλαιπωρία,άσε που δεν θα θυμάσαι τίποτα από όλα αυτά!!!!!!!!

Τιτίνα μου κι εγώ δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αλάτι.........πριν χρόνια έπαθα μια χοντρή αλλεργία και έπαιρνα κορτιζόνη μου το είχαν κόψει μαχαίρι (μαζί με άλλες τροφές φυσικά)...απαπαπαπα αηδίαααααααααααα!!!!!!!!!! Μία εβδομάδα άντεξα...μετά ξανάρχισα το αλάτι και είπα δεν βαριέσαι ας πρηστώ κι ας γίνω τούμπανο....που έγινα δηλαδή.... :lol::lol::lol:

Πού είστε φουσκίτσες?????? Σάββατο και κάνετε δουλίτσες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πετάει η ομάδα βλέπω, παρ' όλο που είναι Σάββατο!

Νάσια, όντως φαίνεται γυμνό το σπίτι, αλλά όπως και η Κατερινούλα, δε μας περισσεύουν τα λεφτά για κουρτίνες τώρα! Θα πάρουμε μόνο για τα δύο υπνοδωμάτια και μετά βλέπουμε. Με το βρακί να κυκλοφορήσω στο σπίτι δεν υπάρχει περίπτωση, δε νιώθω άνετα, αλλά ο άντρας μου όλη μέρα με το σώβρακο κυκλοφορεί και δεν τον νοιάζει! Απέναντι έχουμε ένα ΚΑΠΗ, το οποίο είναι μόνο ισόγειο, δίπλα ένα σπίτι που επίσης είναι ισόγειο, πίσω χωράφι, οπότε, δε νιώθουμε περικυκλωμένοι από γείτονες!

Όσο για τα φαγητά, εγώ τρώω απ' όλα, εκτός από επικίνδυνες τροφές, π.χ. οστρακοειδή και τέτοια, που ούτως ή άλλως τα απεχθάνομαι, μισοψημένα αβγά που δε μου αρέσουν, μουχλιασμένα τυριά που επίσης δεν τα πολυτρώω, γενικά ό,τι απαγορεύεται και είναι επικίνδυνο, δεν το έτρωγα έτσι κι αλλιώς. Για γλυκά δεν τρελαίνομαι, αν και το περασμένο σαββατοκύριακο το παρακάναμε λίγο. Πάντως, χωρίς αλάτι δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα είναι... Χάλια...

Χριστίνα, κι εμένα ήρθε ο άντρας μου για ύπνο τρεις παρά, εγώ κοιμομουν εννοείται, έβαλε το χέρι στην κοιλιά μου, και χτυπιόταν ο μικρός!

Όσο για τη σκόνη... Κι εγώ τα κάνω με φτερό, αλλά όπως τα παίρνει, έτσι ξαναγεμίζουν στο λεπτό... Όποτε μπορώ τα κάνω με overlay και πανί, αλλά πάλι γεμίζουν... Ε, δε θα κάτσω να σκάσω...

Άντε, πάω να μαγειρέψω κοριτσάκια! Σήμερα το μενού έχει κοτόπουλο κοκκινιστό με πληγούρι και γιαουρτάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ase anna maria mou kai pou eisai akomaaaaaaaaaaaaaaaa......emena kanei oloklhra eksogomata pleoN!!!!!!!!!!!DEN FANTAZESE TI GINETE!!!!!!!!!AFOU DEN MPORW KALA KALA NA GYRISWSTO PLAI GIATI FOVAMAI POLY PLEON ME PIEZEI PARA POLY KAI FOVAMAI PWS TON ZORIZW PARA POLY!!!!KAI TWRA TA IDIA KANEI KSEPETAGETE APO ARISTERA KAI DEXIA....PERA DWTHE H KOILIA PAEI......ALLA DEN GINETE NA KOIMITHW ANASKELA GIATI DEN MPORW NA ANAPNEYSW!!!!!!!!!!!

TELEIO AKOUGETE TO FAGAKI SAS..GIAMMMMMMM KALA MAGEIREMATA KAI KALH SAS OREXH!!!!!!!

EMEIS SHMERA FEVGOUME GIA EKSOXIKO KAI MPANAKIA TO APOGEYMA!!!!!!! :D:D:D:D:D

ANTE NA DOUME POSA THA PROLAVOUME NA KANOUME!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι πολύ χαρούμενη, πάω για πεντικιουράκι!!!!!(με τι χαίρεται ο άνθρωπος..!)Ε δεν μπορεί θα με ανεβάσει λιγάκι!!

Να σας ρωτήσω βρε κοριτσια μου!Θα θέλατε να είναι ο άντρας σας παρών την ώρα του τοκετού?????Ή εσείς που είστε ήδη μανούλες είχατε ανάλογη εμπειρία??Ημουν κατηγορηματικά αρνητική μέχρι τώρα θεωρώντας ότι δεν είναι κ η ποιο ιδανική κατάσταση για να σε "καμαρώσει" το έτερον ήμισυ...αλλά όσο πλησιάζει η ώρα σκέφτομαι πόσο μαγικό θα είναι κ για τους δυο γονείς να αντικρύσουν μαζί το μωράκι τους..Έτσι κατά κάποιον τρόπο συμμετέχει κ αυτός στη διαδικασία (ok η γυναίκα τραβάει το ζόρι..) κ μήπως δένεται διαφορετικά με το παιδί του??Απ την άλλη δεν μπορώ να πω ότι δεν ντρέπομαι..Απλά δεν ξέρω κατα πόσο έχει ο άντρας άμεση οπτικη επαφή με το συμβάν αν με εννοείτε..!Δεν ξέρω λέω να ρωτήσω κ το γιατρό μου στην επόμενη επίσκεψη!!

Φιλιά για την ώρα..Πάω να φτιάξω τα νυχάκια μου μήπως κ αλλάξει λίγο η διάθεσή μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΙΑ!!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΛΑΙΚΗ Κ ΓΥΡΙΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ...ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΑΥΡΟ Κ ΠΑΤΑΤΕΣ.ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ Κ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΣΕΤΕ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟΥΛΙ Κ ΚΑΛΟ ΜΠΑΝΑΚ Ι!!!!!!ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ!!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ Ε?ΕΓΩ ΑΥΤΙΝ ΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΑ ΕΧΩ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΚΟΡΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ.Κ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΥ ΣΙΔΕΡΟ Κ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....ΚΑΛΟ ΜΠΟΤΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΝΥΧΑΚΙΑ Ε?Κ ΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΓΑΜΟ Κ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΙΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα αν σας αφήσουν από την κλινική (γιατί είναι θέμα πολιτικής της κάθε κλινικής, δεν αφήνουν παντού) εγώ θα σου έλεγα να τον αφήσεις να είναι παρών στον τοκετό τον άντρα σου (αν το θέλει και ο ίδιος φυσικά)!!!!!!! Ο δικός μου ενώ στην αρχή έλεγε ότι δεν θέλει με τίποτα να είναι μέσα, τελικά μπήκε και από τότε λέει και ξαναλέει ότι είναι ότι καλύτερο έχει ζήσει ποτέ στην ζωή του!!!!!! Και έκοψε και τον ομφάλιο λώρο και τα είδε σχεδόν όλα......αυτός μου περιγράφει ακόμα και τώρα πώς ήταν η στιγμή που βγήκε το κεφαλάκι της μικρής......και συγκινείται κάθε φορά!!!!! Και τώρα λέει ότι (εκτός απροόπτου φυσικά) δεν την χάνει με τίποτα αυτήν την εμπειρία!!! Καμιά φορά τον ακούω που λέει στην κόρη μας (χαριτολογώντας φυσικά) ότι αυτός ήταν που μας χώρισε μάνα και κόρη!!!!! Κι αυτά που λένε ότι ο άντρας μετά την βλέπει "κάπως" περίεργα την γυναίκα μετά από αυτό εγώ πιστεύω ότι είναι ανοησίες.....τουλάχιστον σε μένα δεν υπήρξε τέτοιο θέμα.....και χαίρομαι απίστευτα που το σημαντικότερο πράγμα που έκανα στην ζωή μου το μοιραστήκαμε!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, έσκασααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!! Τέλειο βγήκε το φαγητό!!!!!!! Τώρα προσπαθώ να χωνέψω!

Πάντως, μετά τη γέννα πάλι δε θα μπορούμε να φάμε ό,τι θέλουμε, πρώτο γιατί όπως λέει και η Αγγελική, θα κάνουμε διατροφή για να χάσουμε τα κιλά, και δεύτερο και κυριότερο, γιατί αν θηλάζουμε, είναι οκτακόσια πράγματα που δεν πρέπει να τρώμε γιατί πειράζουν το μωρό. Όσπρια, π.χ., γιατί του προκαλούν αέρια, πολύ ξινά γιατί του προκαλούν ξινίλες, καυτερά γιατί του προκαλούν καούρες, κι αν έχει και καμιά αλλεργία στο αγελαδινό γάλα, πείτε αντίο σε γάλα, τυριά, γιαούρτι, λοιπά γαλακτοκομικά και μοσχαρίσιο κρέας...

Χριστίνα, εμένα πάντως ο άντρας μου με βρήκε να κοιμάμαι ανάσκελα, που ποτέ δεν κοιμάμαι έτσι! Τώρα κλωτσούσε ο μικρός και γύρισα χωρίς να το καταλάβω, έτυχε, δεν ξέρω...

Όσο για το να είναι παρών ο άντρας μου στη γέννα, εγώ αρχικά δεν ήθελα. Δεν ντρέπομαι καθόλου, αφού όταν είχα σπάσει το χέρι μου, τι στην τουαλέτα με πήγαινε και με σκούπιζε κιόλας γιατί δεν μπορούσα να κουνηθώ, τι μπάνιο με έκανε, ε, πόσο χειρότερο θα είναι αυτό; Δεν ήθελα, επειδή θεωρούσα ότι αυτό είναι μια δική μου στιγμή. Είναι λίγο εγωιστικό, βέβαια, αλλά έτσι το σκεφτόμουν. Ούτε κι αυτός ήθελε να μπει αρχικά, μετά άλλαξε γνώμη και είπε ότι θέλει οπωσδήποτε, αλλά μετά άρχισαν διάφοροι καλοθελητές να του λένε ότι θα με σιχαθεί μετά, ότι είναι τρομακτικό, κ.λπ. Κι αυτός είναι λιγόψυχος, του λέω π.χ. ότι μετά τον τοκετό ο γιατρός σε ράβει από κάτω, και παθαίνει κρίσεις ανατριχίλας, σηκώνεται πάνω και χτυπιέται! Οπότε, αν μπει, θα στέκεται δίπλα απ' το κεφάλι μου και δε θα βλέπει τι γίνεται εκεί κάτω, γιατί θα τον μαζεύουμε! Νομίζω πάντως ότι αν θέλει κι ο ίδιος, είναι δίκαιο να συμμετέχει κι αυτός στη διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε?????πως ειναι τα μωρακια στις κοιλιτσες????

το βραδυ ημουν πολυ κουρασμενη κ σημερα απο το πρωι εκανα τις δουλιτσες μου εδω κ εφτιαξα κ φαγητακι!!!!!!

τελικα με την γενικη ουρων ειμαι κομπλε!!!!βγηκε καθαρη , δεν υπαρχει πλεον η ουρολοιμωξη!!!!!

το αιμα ειναι απο μεσα απο οπως κ τις αλλες φορες, κ ο γιατρος μου ειπε τα κλασικα προσοχη , ξεκουραση , ξαπλα , οχι βαρη , οχι επαφη (κοντευουμε να ξεχασουμε κ πως ειναι πως γινεται :lol::lol: ) κτλ. !!!!!!!!!!

νασιουλα μου καλη μου σημερα εισαι μοναχουλα χωρις το μαρακι ,ε??? δεν πηραζει να κανεις κ εσυ τις δουλιτσες σου κ να ηρεμησεις λιγακι!!!!!!!

κ εγω παρακαλαω να εχω λιγη ησυχια ομως.... μονο αν τα παει ο αντρας μου για λιγο καμια βολτουλα εδω τριγυρω με τα ποδηλατα, αλλιως κατω......μονο οταν εχω καμια δουλεια κ αυτο σχεδον με το ζορι!!!!

τιτινακι μου πολυ ομορφη η κουνια σας κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αντε σε λιγες μερουλες να ερθει κ ο μπεμπακος να την χαρει!!!!!!!!!!!!!καλα να περασετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

νιακι μου τι κανεις?????πως τα περασατε χθες στο παρτακι????????????

μυριαμακι μου γλυκο πως εισαι κοπελιτσα μου??????μην αγαγχωνεσαι!!!!!κ εμενα στις εγκυμοσυνες ετσι οριακα ηταν η καμπυλη!!!!τι να κανουμε να ειναι γερα τα μωρακια μας κ μετα θα τρωμε τα παντα!!!!!!!

αναστασια μεγια τα πραγματακια σας!!!!!!!!!!!!

κατερινουλα μου αν θελει ο αντρουλης σου να ειναι μεσα κ δεν φοβαται κ το θελεις κ εσυ γιατι να μην ειναι μεσα!!!!εγω παντως δε ηθελα να ειναι μεσα ο αντρας μου στην αρχη που το συζητουσαμε (κ υπολογιζαμε σε φ.τ κ οχι σε κ.τ. που καταληξαμε τελικα) δεν ηθελα να με βλεπει ετσι!!!

αλλα εμενα ειναι κ χεστης ο δικος μου!!!!

μαρακι μου γλυκο τι κανεις κοπελα μου????? πολυ καλα θα κανεις καλη μου να το συζητησεις με τον αντρουλη σου!!!να δεις που δεν θα ειναι τιποτα!!!!!

ε δικαιολογουμαστε εμεις με τις ορμονες να χορευουν.........!!!!!!!!!!!!!!!!

αννα μαρια μου καλα θα κανεις με τις κουρτινες, βαζεις μετα μια κ καλη!!!!

αγγελικη μου πως εισαι????

ευη μου ειναι τελειες κ οι δυο πιπιλες!!!!!!!!!!!!!!!!μικρη πριγκιππισα η μιλα!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα σε ολες κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλιτσες τι κάνετε? εγω είμαι καλα ξεκουραστικα κοιμήθηκα καλα και το μέσΙμερακι και τώρα είμαι στην Μαμα για καφεδάκι..... Έχθες περάσαμε τέλεια και του ασρεσε του αντρουλι μου η έκπληξη πολυ......

Χριστινακι μου πολυ όμορφη η κουνιτσα σας άντε φτάνουν οι μέρες που θα γεμίσει....... με το καλο μικρή μου........

Ηλιανακι μου μια χαρα είμαι και εγω και τα μικρά μου......ευτυχώς που δεν έχεις κάτι άλλο κοριτσάκι μου......

Σας φιλω ολες γλυκά και θα μπω το βραδάκι πάλι ........"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
    • Κορίτσια τι κάνετε ;;  συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!! οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !!  Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών… μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα!  γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες ! ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !
    • Κοριτσαρες μου!!!  Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες.. Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!   @Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!
    • Εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη βέβαια όχι σε κάθε ραντεβού, σίγουρα δεν χρέωσε 4 κ 1000€ καισαρική. Εκείνη την εποχή έλεγαν τα κορίτσια στη συζήτηση με τα δίδυμα ποσα της τάξεως των 2000-2500 ευρώ κ λέω μια χαρά είμαστε!!!😱😱😱
    • Αυτό με τα σουτιέν πονεμένη ιστορία! 😂Έχω στήθος γενικά και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει βαρύνει κι άλλο. Εννοείται πως κανονικό σουτιέν δεν παίζει να βάλω, αθλητικά μόνο και πάλι με ζορίζουν!  Ελπίζω να μπαίνω στο μαγιό μου 😅 @Katiana1987 μωρέ την απολαμβάνω τη διαδρομή αλλά είμαι και καμμένη, γι’ αυτό λέω να περάσουν αυτές οι μέρες χαχα @Kate1992 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σίγουρα δεν είναι κάτι σοβαρό, θα κάνεις τη θεραπεία σου και όλα καλα. Γενικά παίζει πολύ στην εγκυμοσύνη βακτήρια/μύκητες. Αλλάζει το ph του κόλπου. Εγώ παίρνω και προβιοτικά γιατί ταλαιπωρούμαι συχνά από candida και ενδεχομένως να έχω και τώρα. Στο επόμενο τρίμηνο θα κάνω καλλιέργεια και παπ.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...