Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

καλησπερα!!

να μπω και εγω στην παρεα σας μπαααας και χαζω κανενα κιλακι επιτελους??

εγω ειμαι λιγο γιογιο αλλα ειπα να σταματησω τα χαζα οποτε...

εχθες εφαγα

1 κουλουρι, 1 γαλα, 1 καδε με 2 ζαχαρινες

1 ροδακινο+1 τσαι

πατατες φουρνου με χοιρινο+1 φετα ψωμι+1 σαλατα+1 κομ. τυρι

1 τοστ+1 ροδακινο+1 φετα πεπονι

το βραδυ ητανε λιγο υπερβολη αλλα απο αυτα που τρωω συνηθως ητανε λιγοτερο!! :lol::lol:

μωρουδενια εαν εχεις δυσκοιλιοτητα να τρως το μεσημερι μαγειρευτα κατσαρολας και οχι στεγνα..

ο μικροςμ ο υεχει και μου το ειπε η γαστρενετρολογος..απαραιτητα μαγειρευτο π.χ. φασολακι με κρεας ή μπαμιες με κοτοπουλο κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχα.αμαν βρε κοριτσια στην πεινα εισαστε.καλα θα προσπαθησω σημερα να μαι πιο αυστηρη....φανταστειτε γιατι εβαλα 5 κιλα σε μια βδομαδα.χαχαχαχα

μ αρεσει αυτο το γαλα με το τριανταφυλλλο καθε μερα!!!νοστιμο?

για την δυσκοιλιοτητα προτεινω βρωμη.τρως τωρα σε λιγο πας τουαλετα... τα λεμε το βραδυ για την εξομολογηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάτσι, δυστυχώς ούτε να βάλεις πέντε κιλά σε μια βδομάδα είναι καλό, αλλά ούτε και να χάσεις! Με μέτρο όλα σε συνδυασμό με άσκηση και θα έχεις αποτελέσματα. Εγώ πάντως πριν μείνω έγκυος και όταν έμεινα και δεν το ήξερα ακόμη, έκανα μια διατροφή και με βοήθησε πολύ. Το πρωί έτρωγα ψωμί και τυρί ή ψωμί με μαρμελάδα + καφέ, το μεσημέρι κανονικό φαγητό, αλλά όχι τρελές ποσότητες, το απόγευμα φρούτο και το βράδι μια πλούσια σαλάτα, είτε με κοτόπουλο, είτε με αβγό, μέχρι και με ρύζι είχα φτιάξει! Ένιωθα πάρα πολύ ανάλαφρη, το στομάχι μου ήταν μια χαρά και άρχισα να βλέπω διαφορά. Μετά έμεινα έγκυος και την παράτησα εννοείται!

Εμένα ευτυχώς δε με πιάνουν τρομερές πείνες τώρα στην εγκυμοσύνη, οπότε δεν κάνω καταχρήσεις! Τώρα μένω για λίγες μέρες στη μάνα μου, επειδή λείπει ο άντρας μου κι έχουν εκεί σιρόπι τριαντάφυλλο και φτιάχνω το γάλα! Αλλιώς σπίτι μου δεν παίρνω, γιατί έχει πολλή ζάχαρη... Είναι νόστιμο πάντως και πολύ δροσερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas kalos th veni.

ego extes peinagaaaaaa

gala me fitness

3 syka

kreas me patates kokkinisto 1 feta mavro psomi ligo feta

1 nektarini

gala me fitness k 1 syko kai meta liga fystikia aiginis.

pio meta ithela na fao pitsa alla den parageila..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μπαρμιτσα που κρατηθηκες με την πιτσα.. :ymapplause:

μ'αρεσει πολυ το τικερακι με τα κιλα σου :lol::lol::lol: εχασες ρε θηριο τοσα κιλα????? μπραβο!

εγω εχθες εφαγα..

1 κουλουρι+1 γαλα+1καφε

1 ροδακινο

σαρδελες με σαλατα ντοματα

καμια 10-12 συκα (γμτ)

χορτοσουπα αλλα οχι μεριδα..μπορει και μια σουπιερα..μα ητανε τοοοοοοσο νοστιμη :oops:

λετε επιβαρυνθηκα πολυ? σουπα ητανε μωρε... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,,,,καλημερα!!!

λοιπον τα χθεσινα μου....

πρωινο:1 τοστ με γαλοπουλα και κασερι και ενα ποτηρι χυμο

προγευμα:2 συκα

μεσημεριανο:1 mprizola + makaronia vides misi merida

vradino:1 milkshake ipia

auta....

h dyskoiliotita gia 5h hmera kala kratei...

paw na parw damaskinaa apoksiramena...den paleuete allo :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mμωρουδενια η γαστρενετρολογος του μικρου μας απαγορεψε ακριβως αυτα που τρως για να τρρψσει η δυσκοιλιοτητα..

οχι τοστ ξηρα τροφη πολλα γαλακτοκομικα(εμεις τα κοψαμε ενετελως αλλα ειναι θεμα αλλεργιας)

μακαρονια ρυζι..μονο λαδερα και πολλα φρουτα και λαχανικα αλλιως δεν θα βρεις ακρη..τρως αυτα που δεν πρεπει..

σορρυ που βγαινω απ οτο θεμα αλλα επειδη με καιει για αυτο.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα σάντουιτς με χωριάτικο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα κολοκυθάκι και μία ντομάτα γεμιστά με πληγούρι + λίγο από μελιτζάνα + φέτα.

Απογευματινό: Μία φορμόζα.

Λίγο σταφύλι.

2 κουταλιές νουτέλα (ουπς...).

Βραδινό: Ένα σάντουιτς με χωριάτικο ψωμί, χαλούμι και ντομάτα.

Ένα μεγάλο ποτήρι γάλα με τριαντάφυλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

μωρουδενα 71.5 ειμαι :evil::evil: με στοχο τα 58

λοιπον εχθες το ....λιγο

1 τοστ+1 γαλα+1 καφε

1 ροδακινο

1 ποτηρι γαλα με κουακερ & μελι

1 πιατο ρυζι με κεφτεδακια(φουρνου)+1 φ. ψωμι+τυρι

1 καφε

2 τοστ+1τσαι

θελω να γινω μαμα τι ειναι η φορμοζα?

και απο οτι βλεπω τρως αρκετα το πλιγουρι ε? ειναι πιο καλο απο το ρυζι αλλα δε ντο τρωει ο αντρας μου οποτε δε ντο χρησιμοπιω μονο για τον μικρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraa

veni to tiker tha einai teleio otan paei deksia deksia...

ta kila htan egkumosynhs ta phra eykola kai ta exasa xoris prospatheia apo ta 70 kai meta ksekinhsa diaita!!

alla aytes tis meres poly peina re paidi moy.

vlepo to syko paei synnefo!!

extes

gala me fitness

2 syka

kreas me patates kokkinhsto 1 feta psomi (o antras m efage patates me avga kai t eklepsa k mia patata)

3 syka

gala me fitnes k 1 rodakino..

anna maria merentoyla e? oraia kai go exthes myriza th merenta alla den thn aggiksa .

ante filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia...ta xthesina mou

prwino:1 koulouri me tiri

mesimeriano: ligo kotopoulo vrasto me araka( 1 koutali ths soupas) +1 feta tiri

\apogeumatino:ligo stafylaki

vradino:1 mikro pastaki

auta ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα κομμάτι ρολό κιμά με αβγό + πατάτες φούρνου + ντοματοσαλάτα.

Απογευματινό: Μία κουταλιά μερέντα (ούπς)...

Βραδινό: Ένα τοστ με χωριάτικο ψωμί, τυρί, λούντζα και ντομάτα και μερικές πατάτες φούρνου.

Λίγο σταφύλι.

Ένα ποτήρι γάλα.

Βένι, η φορμόζα είναι ένα πάαααρα πολύ νόστιμο καλοκαιρινό φρούτο.

Το πληγούρι είναι πολύ συνηθισμένο στην Κύπρο κι ευτυχώς μου αρέσει αρκετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, Μαρίνα, το έχω παρακάνει αυτές τις μέρες με τα γλυκά... Χτες δεν είχα σκοπό να φάω μερέντα, αλλά είδα τα δώρα που μου έστειλε η πεθερά μου για τον άντρα μου, για μένα και για το μωρό, και εκνευρίστηκα τόσο πολύ, που ήθελα να φάω κάτι γλυκό και σοκολατοειδές. Να πνίξω τα νεύρα μου στο σταφύλι, δύσκολο! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, Μαρίνα, το έχω παρακάνει αυτές τις μέρες με τα γλυκά... Χτες δεν είχα σκοπό να φάω μερέντα, αλλά είδα τα δώρα που μου έστειλε η πεθερά μου για τον άντρα μου, για μένα και για το μωρό, και εκνευρίστηκα τόσο πολύ, που ήθελα να φάω κάτι γλυκό και σοκολατοειδές. Να πνίξω τα νεύρα μου στο σταφύλι, δύσκολο! :P

:lol::lol::lol::lol: eides eides?? h pethera kanei kako sthn ygeia!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Κλασικά σαββατοκύριακο, γράφω μόνη μου!!!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μία μεγάλη μερίδα (την έφαγα σε δύο δόσεις) σαλάτα με μαυρομάτικα φασόλια, κρεμμύδι, πιπεριά και μαϊντανό.

Απογευματινό: Μία φορμόζα.

Σταφύλι.

Βραδινό: Ένα σάντουιτς με χωριάτικο ψωμί, λούντζα, τυρί και ντομάτα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, να σας πω και τα δικα μου διαβητικα :lol::lol:

πρωινο...2 φετες του τοστ με μια κουταλια μαργαρινη και φετα τυρι, 1 φλυτζανι γαλα

δεκατιανο...κοιμομουν :lol:

μεσημεριανο...1 φλυτζ φακη,σαλατα ντοματακαι αγγουρακι,3 κομματακια τυρι φετα,1 φετα ψωμι

απογευματινο.....2 φρουτα

βραδινο...ρυζι με ενα κουπακι γιαουρτι

προ υπνου.....1 φετα ψωμι,1 φλυτζανι γαλα

Αυτα....πεινα λεμεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, μια χαρά σε βλέπω!!!

Κι εγώ περίπου τα ίδια τρώω!!! Εκτός από κάτι μέρες που τρώω κάτι μερέντες ή παγωτό, π.χ.! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Τϊποτα.

Μεσημεριανό: Τέσσερα μικρά λιθρίνια τηγανιτά και σέσκουλα βραστά με λαδολέμονο.

Απογευματινό: Μία φορμόζα.

Δύο μικρές μπάλες παγωτό φράουλα-καραμέλα + σταφύλι.

Βραδινό: Ένα τοστ με χωριάτικο ψωμί, τυρί, φέτα και ντομάτα.

Γάλα δεν ήπια, γιατί πονούσε πολύ η κοιλιά μου απ' τη δυσκοιλιότητα. Τελικά ξαλάφρωσα κατά τα μεσάνυχτα, αλλά το τι τράβηξα... Μάλλον θα παίζει ρόλο που διπλασίασα το σίδηρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia ta xthesina mouuu

prwino:1 potiri gala 1,5% kai 3 koulourakia kanelas

mesimeriano:2 vrasta loukanika kai 2 fetes pswmi

apogeumatino:1 pagwto 0%

vradino:1 tost me kaseri

autaaa :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααααααα

Πρωινο...1 φλυτζανι γαλα,1 ψωμακι μαυρο με βιταμ και φετα

δεκατιανο...1 φρουτο

μεσημεριανο.....1 μεριδα μπονφιλε μοσχαρι με 1 φλυτζανι μακαρονια,1 σαλατα ντοματα,1 φετα ψωμι μαυρο

απογευματινο..2 μικρα αχλαδια

βραδινο....1 μεριδα μπονφιλε,1 1/2 φλ.μακαρονια,1 φετα ψωμι μαυρο,1 σαλατα

προ υπνου...1 γιαουρτι 2% και 1 φετα ψωμι μαυρο

Μωρουδενια σντονισε πιο καλα τη διατροφη σου,εσυ λυσας καλε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...