Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχ αυτά τα κιλά Νο2...


Recommended Posts

a katerina sygxarhthria gia to magio kai me geia. ante na rthei kai h diki mas ora.

esy ta kila ta eixes parei apo thn egkymosynh? kai an nai posa eixes parei kai poso soy phre na ta xaseis?

sentoni aplosaaaaaa

κοριτσαρες μου γεια σας

Βαρβαρουλα να σε ευχαριστησω πρωτα κοπελα μου και στα δικα σου συντομα ευχομαι και να σου πω την ιστορια των κιλων μου,παντα ημουν αδυνατη με 1,70 υψος ημουν και 50 κιλα ενα διαστημα,οταν εμεινα εγκυος στον πρωτο μου ημουν 56 και εφτασα 76 οταν ηταν 18μηνων εφτασα στα 60 οπου και ξαναεμεινα εγκυος στον δευτερο και εφτασα στα 75,σε 4 μηνες μετα την γεννα παω στα 54 χωρις διαιτα,δουλευα τοτε και ετρεχα πολυ και δεν ειχα πολυ ορεξη για φαγητο,τα διατηρησα ετσι μεχρι που εμεινα εγκυος στον τριτο και φτανω στα 80,δυσκολευτηκα αρκετα να τα χασω,θηλαζα μεχρι 8 μηνων τον Δημητρακη και περυσι τετοιο καιρο ημουν 67 κιλα,ενω δεν ετρωγα οπως ελεγα δεν εχανα με τιποτα,αλλα εκανα λαθος γιατι δεν ετρωγα το βραδυ αλλα ετρωγα πολυ το μεσημερι και τα κιλα εκει φτανω στα 64 μετα κοπων και βασανων και τοτε ανοιξαμε το ποστ μας και τελικα καταλαβα οτι πρεπει να ξυπνησει ο μεταβολισμος μου γιαυτο και επιμενω να τρωτε σαλατες και ολα τα γευματα,αρχισα να μειωνω τις ποσοτητες στο μεσημεριανο και να κανω τρια γευματα και δυο σνακ μεσα στη μερα,το διαστημα που τα εχασα νηστευα κιολας και τα βραδια ετρωγα σαλατες εχω κατεβασει πολυ χορταρικο :lol::lol: και ετσι εφτασα στο επιθυμιτο αποτελεσμα στα 58 κιλα και ειμαι μια χαρα μπορω να φωρεσω πλεον οτι θελω

ελπιζω να μη βαρεθεις και να το διαβασεις :o:lol:

Αννα Μαρια μου πολυχρονη κοπελα μου και του χρονου να γιορτασεις με τον μπεμπουλ αγκαλιτσα!!!!

Μαρινακι το Πασχα που νηστευα ειχα το ιδιο προβλημα και γενικως το εχω και εγω αυτο το προβλημα και στις εγκυμοσυνες υπεφερα,το μονο που με εσωσε ηταν τα δημητριακα και τελευταια ριχνω και βρωμη μεσα και με βοηθαει πολυ και τα ξερα δαμασκηνα θα σε βοηθησουν,σε καταλαβαινω παντως ειναι μεγαλη ταλαιπωρια κουραγιο

δεν γραφω τι εφαγα χθες γιατι το βραδυ ειχαμε κοσμο και ψησαμε και εφαγα αρκετα,εκανα και κατι ωραια σουδακια με κρεμα και περιχυμενα με λευκη και σοκολατα γαλακτος τελειαααα!!!!!μιαμμμμμμ

πωωωωω πολλα εγραψα :o:o φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 598
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

loipon ta simerina mou...

prwino:stafyli

mesimeriano:1 piato spanakorizo+1 feta pswmi +1 tiri

apogeymatino:karpouzi 2 fetes

vradino:2 damaskina apoksiramena+2 verikoka apoksiramena+4 fraoules apoksiramenes!!

autaaa :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο πιλάφι με αρακά και διάφορα λαχανικά + αρκετό γιαούρτι.

Απογευματινό: Σταφύλι.

Ένα μικρό κομμάτι κέικ βανίλια με κομματάκια σοκολάτας.

Βραδινό: Το ίδιο με το μεσημεριανό.

Ένα ποτήρι σόδα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Είμαι στα +5 τώρα... Μήπως είναι πολλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το γιαουρτι ειναι light αννα μαρια??

γιατι παχαινει το αλλο αν τρως και πολυ.,,

αλλα μια χαρα τα βλεπω τα κιλα..αφου εχεις και το μπεμπε :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, το γιαούρτι είναι κανονικό. Δεν τρώω ποτέ μου λάιτ προϊόντα. Άμα είναι να παχύνω από κάτι, ας παχύνω από γιαούρτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, το γιαούρτι είναι κανονικό. Δεν τρώω ποτέ μου λάιτ προϊόντα. Άμα είναι να παχύνω από κάτι, ας παχύνω από γιαούρτι!

giati den trws??? emena o diaitologos pou ton elega giati na mhn faw kanoniko mou elege exei polla lipara kai den tha adynatizeis oso thes kai as trws mono 1 giaourti... :roll::roll: kai genika ola ta galoktomika light mou elege na ta trww

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχα!!!!!! Κάνανε δουλειά τα δαμάσκηνα ε; Εγώ τα απεχθάνομαι, αλλιώς θα έτρωγα κι εγώ, γιατί έχω μια ψιλοδυσκοιλιοτητούλα! Δεν αντέχω ούτε τα ξερά, ούτε τα φρέσκα.

Όσο για τα λάιτ προϊόντα, γενικά τα αποφεύγω, γιατί βάζουν διάφορες τεχνητές ουσίες για να τα κάνουν πιο νόστιμα, επειδή μαζί με τα λιπαρά, αφαιρούν και τη νοστιμιά τους! Φυσικά, δεν πίνω ολόπαχο γάλα, ούτε τρώω ολοπαχο τυρί, αλλά ημιάπαχα. Άλλωστε, σ' αυτή τη φάση, δεν κάνω δίαιτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχα!!!!!! Κάνανε δουλειά τα δαμάσκηνα ε; Εγώ τα απεχθάνομαι, αλλιώς θα έτρωγα κι εγώ, γιατί έχω μια ψιλοδυσκοιλιοτητούλα! Δεν αντέχω ούτε τα ξερά, ούτε τα φρέσκα.

Όσο για τα λάιτ προϊόντα, γενικά τα αποφεύγω, γιατί βάζουν διάφορες τεχνητές ουσίες για να τα κάνουν πιο νόστιμα, επειδή μαζί με τα λιπαρά, αφαιρούν και τη νοστιμιά τους! Φυσικά, δεν πίνω ολόπαχο γάλα, ούτε τρώω ολοπαχο τυρί, αλλά ημιάπαχα. Άλλωστε, σ' αυτή τη φάση, δεν κάνω δίαιτα!

ouuu poly kalh douleia kanane!!aurio exei zygisma meta apo auto..gia na doume tha deiksei meiwsh???????? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia

den prolavaino na grapso ti exo fai pantos eimai 64 kila gennhse h aderfh moy shmera kai eimaste pera dothe h mia krataei ta paidia ths allhs kai h allh paei nosokomeio kai loipa.

katerina to diavasa kai malista 2 fores gia na to empedoso ayta ta sixamena laxanika kanoyn olh th doyleia den ta thelo katholoy alla ti na kanooyme??

anna maria kai marina filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαρβάρα, να σας ζήσει το ανηψάκι!

Δε σ΄αρέσουν τα λαχανικά ε; Εμένα μ' αρέσουν πολύ, αν μπορούσα θα γινόμουν χορτοφάγος, αλλά έχω αναιμία και το κρεατάκι χρειάζεται!

Γράφω τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Ένα κομμάτι κέικ βανίλια με κομματάκια σοκολάτας.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο "ντομάτες στο πιάτο".

Απογευματινό: Σταφύλι.

Βραδινό: Το ίδιο με το μεσημεριανό, αλλά κάπως μικρότερη ποσότητα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Πού χαθηκατε ολες καλέ;

Μαρίνα, συγχαρητήρια, και εις κατώτερα σου εύχομαι!

Τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Ένα κομμάτι κέικ βανίλια με κομματάκια σοκολάτας.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο "ντομάτες στο πιάτο".

Απογευματινό: Ένα μεγάλο ποτήρι αριάνι.

Σταφύλι.

Βραδινό: Ένα κρύο σάντουιτς με μαύρο ψωμί, βιτάμ και τυρί (ήθελα τόστ, αλλά κόπηκε το ρεύμα).

Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, βιτάμ και τυρί (όταν ήρθε το ρεύμα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ; Πού χαθήκατε;

Γράφω τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα κομμάτι από στήθος κοτόπουλο + πληγούρι με φιδέ και λαχανικά + γιαούρτι + σαλάτα ντομάτα-πιπεριά-φέτα.

Απογευματινό: Μία χούφτα σταφίδες, μήπως βοηθήσουν στη δυσκοιλιότητα (δε βοήθησαν).

Βραδινό: Μερικά σουβλάκια κοτόπουλο (κομματάκια σουβλάκι, όχι καλαμάκια), 3-4 τηγανιτές πατάτες, κυπριακή πίτα, ταχίνι.

Δύο κομμάτια καρπούζι.

Νομίζω και ένα ποτήρι γάλα, δε θυμάμαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

anna maria se eyxaristo kai sy me to kalo na genhseis to moraki soy soy eyxomai.

exthes

proino tost

mesimeri kotopoulo me patates

vrady taverna (paidakia kai ta sxetika)

e kyriaki exthes klasika ksefyga

alla den variese 5 kila meinane tha ta xaso

ante filakiaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαρβάρα, σ' ευχαριστώ!

Γράφω τα χτεσινά μου, για να μην ξεχνιόμαστε!

Πρωινό: Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: Ένα μικρό κομματάκι κέικ.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο μακαρόνια με μοσχαράκι ροσμπίφ + τριμμένο τυρί + λίγη σαλάτα ανάμεικτη.

Απογευματινό: Μία φορμόζα (φρούτο) + σταφύλι.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, βιτάμ, τυρί και ντομάτα.

Ένα ποτήρι γάλα.

Ε; Δεν μπορείτε να πείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teleia anna maria!!!!!!!!! :D:D:D:D

koritsia na rwthsw kati????

pws ginetai na me deixnei 70,5 mesa se 1 evdomada???? :roll::roll::roll::roll:

vasika exw priksimo kai ygra...kata thn woriksia exoume katakratisi????? :roll::roll::roll:

exw kai dyskiliotita...skatoules! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μαρίνα μου, μήπως να πήγαινες σ' ένα διαιτολόγο; Είναι κρίμα να παιδεύεσαι τόσο καιρό μόνη σου και συνέχεια να πισωδρομείς...

Μπορεί να μην έχεις βρει το κουμπί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μαρίνα μου, μήπως να πήγαινες σ' ένα διαιτολόγο; Είναι κρίμα να παιδεύεσαι τόσο καιρό μόνη σου και συνέχεια να πισωδρομείς...

Μπορεί να μην έχεις βρει το κουμπί σου!

ax ti na kanw???lew na mhn ksodeuw tzampa lefta...

entaksei mporei na exw kai katakrathsh ti na pw??

tha ksanazigistw se kamia evdomada pali :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λέω επειδή είναι πολύς καιρός που το παλεύεις...

Πάντως σίγουρα η δυσκοιλιότητα και η κατακράτηση προσθέτουν κιλά. Κι εγώ αυτές τις μέρες είμαι φουσκωμένη, τρώω φρούτα, πίνω νερά, αλλά δε γίνεται τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λέω επειδή είναι πολύς καιρός που το παλεύεις...

Πάντως σίγουρα η δυσκοιλιότητα και η κατακράτηση προσθέτουν κιλά. Κι εγώ αυτές τις μέρες είμαι φουσκωμένη, τρώω φρούτα, πίνω νερά, αλλά δε γίνεται τίποτα...

mipws ftaei kai h zesth??? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίζει, γιατί το έχω προσέξει ότι κάθε καλοκαίρι με πιάνει δυσκοιλιότητα, φούσκωμα και πόνοι στα έντερα... Ε, εμένα θα προσθέτει και κάτι η εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίζει, γιατί το έχω προσέξει ότι κάθε καλοκαίρι με πιάνει δυσκοιλιότητα, φούσκωμα και πόνοι στα έντερα... Ε, εμένα θα προσθέτει και κάτι η εγκυμοσύνη...

EUXOMAI na prostethei kai emena !!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

Αννα Μαρια μου εσυ κοπελα μου εισαι εγκυος μην τρωγεσαι με τα κιλα σου,μονο τη δυσκοιλιοτητα προσεξε γιατι θα δημιουργηθουν αιμοροιδες και θα πονας πολυ μετα τη γεννα,σου μιλαω εκ πειρας οταν γεννησα τον πρωτο μου και πηγα τουαλετα μετα δεν θα το ξεχασω λες και με εκοβαν με μαχαιρι στην γεννα τοσο πονο δεν περασα,εμενα παντως μονο τα δημητριακα με βοηθησαν μαυτα βρηκα μονο σωτηρια

Μαρινα λογικο ειναι αν δεν πας τουαλετα να σε δειχνει παραπανω και το ξαναλεω δημητριακα με γαλα καθημερινα για να ρυθμισεις το εντερο και να ξεφουσκωσεις τιποτα αλλο δεν κανει δουλεια,ακουσε μια φορα :o;)

Βαρβαρουλα να σου ζησει ο ανηψιος σου,αληθεια το τικερακι σου δεν προσπαθησες να το διορθωσεις;;

εμενα εδω και τρεις μερες τωρα με δειχνει 57,7 αν και δεν εκανα και τιποτα το ιδιαιτερο,μονο που κανω 100 κοιλιακους καθε μερα ανελειπως προετοιμαζω την κοιλιτσα μου για την παραλια!!! :D

αντε να γραψω και τα χθεσινα μου

πρωι:γαλα με δημητριακα

δεκατιανο:μισο κομματι κεικ,καφες

μεσημερι:ενα κομματι μουσακα,αγγουροντοματα,μιση κεφτεδα

απογευμα:μια φλωρεντινα,καφες

βραδυ:γιαουρτι με δημητριακα,ενα ποτηρι χυμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, αιμορροΐδες έχω ήδη. Πρέπει να τις είχα από πριν. Αυτές τις μέρες είμαι περίπου όπως τα λες, λες και με κόβουν με μαχαίρι όποτε πηγαίνω στην τουαλέτα...

Τα δημητριακά δεν τα αντέχω.... Είναι λες και τρως χαρτί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...