Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια εριξα εναν υπνοοοοο...αλλο πραγμα...τελικα εχει δικιο ο αντρας μου,θα ανοιξουμε το βραδυ το κλιματιστικο για να κοιμηθουμε,δεν υποφερεται...παντως το ευχαριστηθηκα :D:D:D:D

κατερινακι να σου ζησει ο μπεμπαρος κ καλη λοχεια!!!!

τελικα ολα τα αγορακια μας βγηκαν ζουμερα...αντε να δουμε κ τα κορτσουδια μας :D:D:D οι κυριες κρατανε σιλουετα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?? ΓΥΡΙΣΑ!!! :D:D

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τίποτα...Εχουμε διακοπές στο ρεύμα λόγω της έκρηξης που έγινε και τρεχω να προλάβω με τις δουλειές πριν διακοπεί.

Διάβασα μόνο ότι γέννησε η Κατερίνα μας!!

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!! Πάντα γερό και καλότυχο να είναι το μωράκι σου! Καλή λοχεία και σε σένα!

Εμείς είμαστε πολύ καλά... Ο μικρούλης μου είναι πολύ ήσυχος και υπναράς..Γκρινιάζει μόνο όταν έρθει η ώρα για φαγητό, είναι ανυπόμονος. Με το θηλασμό πάμε αρκετά καλά..Δεν θηλάζουμε ακόμη αποκλειστικά, χρησιμοποιώ θήλαστρο ή ψεύτικη θηλή. Δεν εχει υπομονή ο μικρός και γίνεται χαμός! Υπάρχει περίπτωση να μου σταματήσει το γάλα αν χρησιμοποιώ μόνο θήλαστρο? Ξέρει καμία?

Μάλιστα μόλις τώρα έβγαλα γάλα για το επόμενο γεύμα και η χαζή κατα λάθος το έριξα κάτω και έχω καταστεναχωρεθεί! Πώς τα κατάφερα?? :roll::x

Εχω πολλά να σας γραψω αλλά τώρα αρχισε να ξυπνάει ο γλύκας μου! Σας βάζω και μια φώτο μας!!

ΑΑΑΑ και Γιελιζ...τελικά ο δικός μου δεν σκάλιζε!!! Τεντωνόταν!!! ¨ολη μέρα βάζει τα χέρια στα μάτια και στα αυτιά του κι όλο τεντώνεται!!!! :D:lol:

Αν τα καταφέρω θα μπω και αύριο...μετά τον παιδίατρο..

Σας φιλώ όλες!!!

post-9162-13873937394391_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι καλως ηρθες κοριτσι....τρεχεις κ δεν φτανεις ε...φανταζομαι ειναι ζορι τωρα με τις διακοπες κ με ενα βρεφος να τρεχεις...μπραβο σου που θηλαζεις κ οσο μπορεις κ αντεχεις...τωρα για το αν μπορει να κοπει το γαλα σου δεν γνωριζω...φανταζομαι πως οχι εφοσον βγαζεις.......

ο μπεμπης σου ειναι πολυ ζουμερος....να του τσιμπησεις τα μαγουλακια του...κ φαινεται μεγαλο μωρακι!!!

κ παλι να τον χαιρεσαι κ να μαθαινουμε νεα σου οποτε μπορεις..

τονια εισαι η επομενη...τελικα πολλα μωρακια αυτος ο μηνας...με το καλο την τεταρτη κ θα περιμενουμε τα νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας στρουμπουλίτσες μου!!!!!!!!!!!

Πολύύύύ ζέστη βρε κορίτσια…… δεν παλεύεται αυτό το πράγμα!!!!!!! Τι αρκουδίσιον όλη μέρα….. το μαλλί μούσκεμα & αρκετές φορές….. έτσι…. ένα πνίξιμο….. μία δύσπνοια!!!!! Μου αρέσει που κουρεύτηκα για να μη σκάω…. ναι…. καλά…..

Αύριο το απόγευμα τελικώς πάμε στα μαγαζιά για σουτιέν θηλασμού…. κοντά στην περιοχή μας έχουμε μεγάλο εμπορικό κέντρο (Κορυδαλλός) κι έχει πολλά καταστήματα…. πιστεύω δε θα δυσκολευτούμε να βρούμε…. αν δε βρούμε…. τότε πάμε σε Βρεφικά Πολυκαταστήματα κι είμαστε ΟΚ!!!!!!

Από το πρωί σήμερα έχω φοβερές ξινίλες!!!!! Πολύ έντονη ενόχληση!!!!! Ότι και να φάω…. ότι και να πιω…. καίγομαι από τις ξινίλες!!!! Ούτε το μήλο ούτε το παγωμένο γάλα δεν με ανακουφίζουνε πια…..

Μίλησα νωρίτερα με τη γιαγιά μου, περιμένει 2-3 μερούλες να περάσει το μεγάλο καμίνι, να έρθει να με δει…. θέλει να προλάβει να με δει φουσκωμένη!!!! Με τη μάνα μου ψιλοαρπαχτήκανε….. γιατί όταν εκείνη της είπε τις βλακείες που έλεγε σε μένα τις προάλλες…. η γιαγιά “της την είπε”!!!! “Να μη με συγχύζει”…. “κι έχω κανένα απρόοπτο με την πίεση”…. “και γεννήσω προ της ώρας μου”…. κι άλλα τέτοια!!!! Γενικώς… πάντοτε με υπερασπίζεται η γιαγιά…. δε μπορώ να πω!!!!!!

Στα δικά σας τώρα…… ότι θυμάμαι τσούπρες!!!!!! Και με τυχαία σειρά….. ΟΚ????

Καταρχήν……..

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ………. ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΣΟΥ!!!!!! ΕΤΟΙΜΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ!!!!!!! ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ!!!!!!

Αννούλα…. πολύ ωραίο το κολπάκι σου για τις φτέρνες!!! Εγώ βάζω (όποτε το θυμηθώ η μουλάρα…. δυστυχώς!!!!) μία ενυδατική κρεμούλα, τύπου NIVEA ή FISSAN (για εμένα προσωπικά οι 2 καλύτερες για το δικό μου πρόβλημα!!!!) και φοράω καλτσάκια, όταν πέφτω για ύπνο…. αλλά…. τώρα με το καμίνι…. δεν αντέχονται….. οπότε τις έχω παραμελήσει τις έρμες!!!!

Νίκη μου…. εάν δεν έχεις εναλλακτική με αυτόν τον Γιατρό που δε χωνεύεις…. Γιατί δεν πας αλλού??? Δε μπορείς να βρεις άλλον Γυναικολόγο, άσχετο, να κάνεις την εξέταση σου πριν την 1η Αυγούστου??? Εμένα μου φαίνεται ψιλομακρινό!!!!!

Merykalaki….. πολύύύύ ζέστη όντως!!!! Σε εμάς που είμαστε και διπλές….. φαίνεται ακόμη περισσότερο!!!! Υπομονή……. θα περάσει!!!!!!! Όσο για τα τρεχάματα…. αποφάσισα ν΄απέχω του άγχους…. τώρα που η πίεση μου είναι απλώς τέλεια…. ότι θέλει ας γίνει!!!! Δε σκάω για τίποτε!!!!! ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!

Μιχαέλα μου….. με το καλό να σπάσεις και το 30άρι!!!!!!!!! Δεν θ΄αργήσει!!!!! Πίστεψέ με!!!!!!!!! Τώρα που είπες για DVD……. σαν πολύ καιρό δεν έχω να δω το Γάμο μου??? Γιατί όχι!!!!

Σοφάκι μου…… υπομονή με τις μικρούλες σου!!!!!!!!! Τα δύσκολα περνάνε σιγά-σιγά!!!!!!!

Ντιοσάκι μου…. μακάρι να συνεχίσει έτσι ο μικρούλης σου…. να μη σε κουράζει…… το έχω ξανακούσει βέβαια αυτό για τις 40 μέρες…. αλλά τίποτε δεν είναι κανόνας!!!! Όλα είναι σχετικά!!!! Γέλασα πολύ με την περιγραφή σου για την ώρα του θηλασμού!!!!!!

Nikol μου….. έμαθες κι εσύ τη μαγική ημερομηνία κουκλίτσα μου!!!!!!! Με το καλό αγάπη μου να σου έρθει ο μπουμπούκος σου!!!!!!!! Λίγο έμεινε πια…… μίλησες με το γιατρό σου για το πρήξιμο??? Εγώ τα βάζω συνέχεια ν΄ακουμπάνε σε σκαμνάκι…. να μην κρέμονται… όσο να΄ναι βοηθάει!!! και κανένα ποδολουτράκι χαλαρωτικό…. τώρα που το σκέφτομαι…. λογικά κι αυτό θα βοήθαγε!!!!

Χρυσούλα μου….. περαστικά κοριτσάκι μου στον κούκλο σου!!!!!! Πολύύύύ έντομο φέτος….. η αλήθεια…… η ζέστη να φταίει??? Το περιβάλλον??? Ποιος να ξέρει??? Περαστικούλια του!!!!!!

Τόνια…… με το καλό κοριτσάκι μου!!!!!!! Αφού είσαι η επόμενη!!!!!!! Με το καλό να γνωρίσεις κι εσύ το μαναράκι σου!!!!! Τα καλύτερα εύχομαι!!!!!!

Μαράκι μου…. ο μικρούλης σου είναι κουκλί ζωγραφιστό!!!!!! Άχου το μωλέέέέ!!!!!! Καλή υπομονή κοριτσάκι μου….. πάλεψέ το για το θηλασμό….. δεν ξέρω όμως να σου πω εάν θα έχεις θέμα με το θήλαστρο…… εάν κοπεί το γάλα!!!!!! Ο παιδίατρος τι λέει????

Δε θυμάμαι κάτι άλλο να σχολιάσω κοριτσάκια!!!!!!

Πάω να φάω τη φρουτοσαλάτα μου & να κάνω τις δουλειές μου…. σιγά-σιγά…..

Θα τα ξαναπούμε!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά-πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τι κουκλι ειναι αυτο!!!!

Πωπω..φτου του βαλου καμια χαντρα!!!!

Για να μη σου κοπει το γαλα πρεπει να αντλεις αποκλειστηκα μενοσοκομειακο θηλαστρο και να κρατας πρωτοκολλο αντλησεων, αν θες θα δω στο βιβλιο της Πατσουρου να σου πω πως!!!

Τονια με το καλο!!!

Μια καλη καισαρικη αν εχεις και ολα να παν εκαλα, να μας πεις και εσυ τα νεα σου!!!

Πηνελοπακη μου σουτιεν θηλασμου "καλα" θα βρεις σε καταστηματα τυπου μαδερκερ και Πρεναταλ, του πρεναταλ μου αρεσαν περισσοτερο, ψαξε παντως να βρεις κατι που να σου ταιριαζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ti kanete??emeis eimaste kala!!!!!!!!!

phga shmera ston giatro kai mou eipe na kanw thn paraskevh NST......mporeite na ou dwsete plhrofories sxetika me aythn thn exetash?????????einai o kardiotokografos pou lete??h kati allo???pws akrivws ginete?????eyxaristw prokatavolika!!!!!!!!!!!!

maria mou o giokas sou einai panemorfos...san zwgrafia.......ax ante na dw kai egw to antraki mou...anypomone polyyyyyyyyy :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

titina μου αυτο ακριβως ειναι...ο καρδιοτοκογραφος...γιατι ομως σου ειπε να πας απο τοσο νωρις να το κανεις...αυτο γινεται αφου μπεις στον μηνα σου...αλλοι το κανουν καθε βδομαδα,αλλοι καθε δεκα μερες,αναλογα το γιατρο...εφοσον ομως μπεις στο μηνα σου.με αυτο μετραν τις συσππασεις,αν κανει,η μητρα κ τους παλμους του μωρου...σου βαζουν μια ζωνη στην κοιλια με ενα σαν ακουστικο,μενεις ξαπλωμενη κανενα 20λεπτο κ αυτο καταγραφει τις συσπασεις κ τους παλμους σε ενα μηχανημα που το βγαζει σαν καρδιογραφημα...αυτο διαβαζοντας το ο γιατρος βλεπει κατα ποσο πλησιαζεις στην ωρα του τοκετου.

εγω στην μικρη μου με το που μπηκα στο μηνα μου καθε βδομαδα με εστελνε πρωτα στην κλινικη, το εκανα κ μετα πηγαινα απο το ιατρειο να το δει..πρεπει να εκανα καπου 4 αν θυμαμαι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βρε μην αγχωνεσαι...απλα ρωτησα γιατι ειχα διαβασει σε καποια αλλα φορουμ κατι αναλογο...κ πως αν δεν ειναι τα κιλα του καλα για την εβδομαδα του σε στελνουν για nst απο τοσο νωρις...εφοσον ομως δεν σου ειπε κατι τετοια την τελευταια φορα μην αγχωνεσαι τζαμπα...την παρασκευη θα σου λυθουν οι αποριες.

παντως καθε γιατρος εχει την δικη του τακτικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Πως ειστε σημερα?Εμεις εχθες πηγαμε παιδιατρο μας βρηκε ποοολυ καλα!Φτασαμε σχεδον 4 κιλα η καθε μια!!Ειναι φαγανα τα κοριτσακια μου κ ετσι μας ειπε να κανουμε 5 τα γευματα ημερησιως κ οχι 6 κ το βραδυ να τρωμε ο,τι ωρα ξυπναμε!Ευτυχως να ηρεμησουμε λιγο τουλαχιστον απο τα πολλα ταισματα!Οσο για τους κολικους μας ειπε οτι τωρα ειναι σε κορυφωση κ σιγα σιγα θα περασουνε.Μακαρι!!!Αν εξαιρεσουμε ομως τα πονακια ειμαστε πολυ ησυχες οποτε περιμενουμε κ κανουμε υπομονη...

Αννουλα οντως δυσκολα τα διδυμακια κ πολυ πολυ ξενυχτι.Εγω προσωπικα το τετραωρο καθημερινα δεν το κλεινω κ οσο απο βοηθεια εχω μονο τη μαμα μου,ολοι οι αλλοι ειναι διακοσμητικοι....Ευτυχως οσο μπορει κοιμαται κι αυτη εδω κ ετσι υπαρχουν μερες που γεμιζω τις μπαταριες μου ;) Για τα φορμακια δε σε ξεχασα αλλα ηταν πολυ δυσκολα τις τελευταιες μερες κ δε βγηκα καθολου!

Γιελιζακι μου μετα τα 40 συνηθως γινονται ακομη καλυτερα τα πραγματα κ αφου το αγγελουδι σου ειναι ηδη τοσο βολικο θα γινει ακομη περισσοτερο ;);)

Νικολ μου μαθατε κι εσεις ημερομηνια,μετρας ηδη αντιστροφα!Τελεια!ΟΛα καλα να πανε γλυκια μου!

Νικη μου για τον γιατρο που λες κι εγω συμφωνω να πας στον μακακα για να μη σε τρωει κ η αγωνια.Μια φορα ειναι,θα περασει!!

Χρυσα μου περαστικα στον Χριστοφορο σου.Αυτα τα κουνουπια φετος ειναι οοολα μολυσμενα!Κ ο ανιψιος μας χαλια ειναι απο τσιμπηματα ο καλος μου κ παντου πρησμενος :(:(

Μιχαελα μου ακομη κανεις μπανακια τυχερουλα!!Σου εχω πει ποσο σε ζηλευω?????

Πιπιτσα μου γλυκια ετοιμαζεσαι κ εσυ..

Δε θυμαμαι τι αλλο διαβασα :oops::oops: Σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορτσούδια μου!!!!!!!

Καλά κοιμήθηκα απόψε...... ξεράθηκα για την ακρίβεια!!!!!!!

Το αρκουδίσιον στο φουλ εννοείται..... κι 1 σεντονάκι από πάνω λεπτό.......

Νυχτικό ή πυζάμα δε φοράω εδώ και καιρό....... μόνον το εσώρουχο μου....... δεν αντέχω.......

Αλλά την ώρα που σηκώθηκα....... είχα κάτι τραβήγματα στο πιπί...... τρελάθηκα.....

Με φαίνεται....... ξάπλα πρέπει να την βγάζω από εδώ & στο εξής.......

Θα βγω κατά τις 9 για το Φαρμακείο, δε βρήκα Σίδηρο χθες & είπε θα μου κρατήσει να πάω σήμερα..... αλλά θα πάω νωρίς, γιατί ήδη έχει ζέστη....... που να πάρει!!!!!!!

Το απόγευμα..... βολτίτσα στα μαγαζιά!!!!!!!

Τί τρώτε σήμερις???? Άσχετο!!!!!! Εγώ έλεγα να φτιάξω καμιά πατατοσαλάτα....... δροσιστική........ δεν παλεύεται η κουζίνα με τέτοιες ζέστες για μαγείρεμα!!!!!!

Καλημερούδια το λοιπόν σε όλες σας!!!!!!!!!!!

Τιτινάκι....... φανταστική εξέταση το NST ή αλλιώς Καρδιοτοκογράφος!!!!!!!!!!

Εγώ θα πάω πάλι την Πέμπτη, να κάνω το 2ο & να δω τη Γιατρό μου κι ανυπομονώ..........

Μου έλεγε η Μαία πως κρατάει κανένα 20λεπτο & την παρακαλούσα να με αφήσει κι άλλο!!!!!!!!!

Κάθε φορά που έτρωγα κλωτσιά από τον μπέμπη...... πάταγα το κουμπάκι!!!!!! 30 κλωτσιές μέσα σε τόσο λίγη ώρα....... ενθουσιάστηκε η Μαία!!!!!!!!! Ζωηρότατος ο μικρός σου μου λέει!!!!!!! Φτου!!!!!!! Φτου!!!!!!!! Κι η Γιατρός..... τέλεια αποτελέσματα λέει!!!!!!!!! Για να δούμε μεθαύριο!!!!!

Αχ........... αύριο έχω Βυθοσκόπηση!!!!!!! Έχω 1 άγχος!!!!!!!! Πώς γίνεται αυτή η εξέταση??? Κάτι που έχω ακούσει για κολλίριο, ισχύει, ξέρετε???? Και για 1 θολούρα μετά???? Αχ..... Παναγιά μου.... να βγει καλή η εξέταση..... να μπορέσω να κάνω τον φυσιολογικό τοκετό που θέλω!!!!!!!!! Κεραμίδα θα μου έρθει εάν μου πούνε για Καισαρική!!!!!!!!!!!! ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες!τι κανετε;

κατερινα μου,ευχομαι κ απο δω ν ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΑΓΟΡΑΡΟς ΣΟΥ,ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ

σοφακι μου μην ανησυχεις.καταλαβαινω οτι εχεις τρεξιμο κ οτι ταλαιπωρεισαι.εγω πηρα ουτως η αλλως γιατι φωναζε ο αντρας μου οτι θελει να ειμαστε ετοιμοι για να μην αγχωνομαι.οσο για καφε κ βολτα με τις μπεμπουλες μας εχουμε ολο το χρονο μπροστα μας :D να σε ρωτησω.πηρες καροτσακι;κ ποιο;

νικακι να πας στο γιατρο που σου ειπε η γιατρος σου.μη το αφηνεις .ειναι πολυ σημαντικη εξεταση.θα σε τρωει η αγωνια.δε σας ελεγα τις προαλλες οτι ο γιατρος που θα με ξεγεννησει δε μου εκανε κ ετσι κ εγω πηγα στο γιατρο εξω που μου χε κανει ολους τους σημαντικους υπερηχους κ ησυχασα

μιχαελλα τι κανεις;καλημερα

[ι[ιτσα αντε λυθηκε κ το θεμα της αγορας.οποτε θα σαι ησυχη κ εσυ στο εξης

μαρακι κουκλι το μωρακι σου.φτου φτου σκορδα.περιμενουμε νεοτερα.ελπιζω να προλαβεις πριν γεννησω.οχι τιποτα αλλο να ξεαγχωθω λιγο

γιελιζ τι καλα που βρηκατε το ρυθμο σας γρηγορα.θελω κ εγω τα μωρακια μου ησυχα

τονια μου με το καλο κουκλα μου να γεννησεις το μωρακι σου

τιτινα καλη εβομαδα ειναι για ντοπλερ.μεταξυ 34ης κ 36ης γινεται

αυταααααααααααααααα!εχουμε γιατρο σημερα το πρωι.να δουμε τι ωρα θα τελειωσω παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανατροπή των σχεδίων!!!!!!!!!!!!!

Αύριο πάμε στη Γιατρό για Καρδιοτοκογράφο & την Πέμπτη στο ΙΚΑ Λένορμαν για τη Βυθοσκόπηση.....

Ουφ!!!!!!!!!!!!!! Οπότε..... αύριο........ λογικά θα μάθω και για διαστολή!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εφόσον θα με δει από κάτω!!!!!!!!!!!! Ωχ μάνα μου!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πιπιτσα μου.να δουμ θα ναι καλος ο γιατρος σημερα;γιατι αν παει να με ξεπεταξει σημερα θα τον βρισω.αληθεια

αντε ξεμπερδευεις κ εσυ μ αυτη τη περιφημη βυθοσκοπηση

κ θα δεις κ σε τι φαση εισαι οσον αφορα τη γεννα

πφφφφφφφφφφφφφφφφ!απο τωρα πολυ ζεστη η μου φαινεται;παω να κανω μπανακι.αν κ ως τις 11 που θα φυγω για το γιατρο με βλεπω να ξανακανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα δεν προλαβα να σας διαβασω αλλα πιπιτσα ηθελα να πω οτι πας σου βαζουν κατι σαν κολληριο περιμενεισ κανα τεταρτο για να ανοιξει η κορη γινεται αυτο και γι αυτο εχεις μισ θολουρα και αναλογα με το ποσο σου ριξουν αναλογα εχεις λιγο η πολυ απλα τη μερα ειναι χειροτερα γιατι ειναι πιο εντονα ολα θελεις απαραιτητα συνοδο...σε βαζει σε ενα μηχανημα βλεπει και τελειωνεις τελειως απλη διαδικασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει καρεινα ο μπεμπουλης καλη λόχεια να εχεις...

μαρακι καλωηρθες για το θηλαστρο ποως λεει και σες το κλαυτρεο ειναι το νοσοκοκμειακο και θελει κανονικο προγραμμα για να μην κοπει το γαλα...καλα ειναο οσο και οταν μπορεις βαζε τον...τι ποσοτητα αληθεια βγαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!!! σας έχασα και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας!!!

από ότι πήρε το μάτι μου γέννησε το Μαράκι μας!!!!!! Να σας ζήσει κουκλίτσα μου!!καλή λοχεία να έχεις και πάντα ευτυχισμένες στιγμές!!!

Γέννησε και το Κατερινάκι!! μιλήσαμε εχθές!! Να σας ζήσει και σας κοριτσάρα μου και από εδώ!!

Έχω χάσει κάτι άλλο???

Λοιπόν... τα νέα μας... τρέχουμε και δεν φτάνουμε!!Η μπέμπα είναι σε γενικές γραμμές ησυχη.. αν εξαιρέσουμε τα πονάκια που έχει και που θέλει την αγκαλίτσα της μαμάς για να ηρεμήσει.. τρώει πολυ και έχει φτάσει τα 4740 παρακαλώ!!!!!!'εχει μεγαλώσει αρκετά!! Δεν θηλάζουμε γιατί συναίβει κάτι πολύ περίεργο και από την μια στιγμή σταμάτησε το γάλα... :roll::roll: ήταν τρομερά δύσκολα η συγκίνηση μεγάλη αλλά και η ψυχολογία μου όχι και στα καλύτερα της και δεν είχα κουράγια κι εγώ να το προσπαθήσω όσο έπρεπε.. με το Νικόλα να τραβάει το στήθος από το στόμα της μπέμπας για να δει τι κάνει.. την μπέμπα να θέλει να είναι συνέχεια στο στήθος και τον Νικόλα να θέλει να τον πλύνω να τον ταίσω να παίξει οι μόνες στιγμές που ήμουν ήρεμη για να θηλάσω ήταν την νύχτα που κοιμόταν ο μεγάλος και που με έπαιρνε ο ύπνος με το μωρό στην αγκαλιά... δεν άντεξα πολύ με αυτούς τους ρυθμούς... μόλις κοιμαται το ένα ξυπνάει το άλλο.. όταν δεν είναι και τα δύο ξύπνια!!!πάνω από δύο ώρες σερί δεν κοιμάμαι..και βέβαια το πολύ 4 ώρες την ημέρα!!:cry::cry: δεν προλαβαίνω ούτε να φάω.. ούτε τουαλέτα να πάω... αλλά χαλάλι τους!!!είναι η πιο γλυκιά κούραση!! 'Ενα θα σας πω... είμαι -3 κιλά από όταν έμεινα έγκυος!!!(αυτό είναι το καλό της υπόθεσης!!! :lol: )... 'Εχω χάσει πολλά από τα νέα σας... ελπίζω να είστε όλες καλά!!ελπίζω σύντομα να βρούμε τους ρυθμούς μας και να μπορώ να είμαι πάλι στην παρέα!!μου έχετε λείψει αφάνταστα!!!!!!!!!

φιλάκια πολλάπολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!Τι κανετε;Σημερα η μπεμπα με ξυπνησε τα ξημερωματα γιατι επαθε εντονο λοξυγγα!Την ετριψα λιγο και της περασε,αλλα κρατησε πολυ,κανενα μισαωρο.Μηπως ειναι ανησυχητικο;Μετα την ξαναεπιασε στις 9 και με ξαναξυπνησε.Και σηκωθηκα πια.

Ηρθε το μπανακι μας! :D Πηγε και το εφερε η μαμα μου απο το ταχυδρομειο!Το ειχα παραγγειλει απο το αμαζον.Εδω στα Μαδερκερ εκανε 160 ευρω και εγω το πηρα 100 και με δωρεαν μεταφορικα!

Στις 12 περιμενω το κρεβατακι μας!Γιουπιιιιιι!!! :D Χθες καθισε ο αντρουλης μου και εκανε γενικη το παιδικο με το ντετολ,τα εκανε ολα λαμπικο!Ντουλαπες,πατωματα,διακοπτες,ολα!Ετοιμο να υποδεχθει την μπουμπου μας!Το μονο που μενει ειναι να στησουμε τα πραγματακια της.Και η κουρτινα και το φωτιστικο!

Μαρακι μου καλως μας ηρθες ξανα!Ο γαμπρος μου ειναι ΚΟΥΚΛΟΣ!!! :D Απο την πεθερα του πηρε και ειναι ετσι υπναρας! :lol: Ευχομαι να τα πατε καλα με τον θηλασμο.Οποτε μπορεις να μπαινεις να μας γραφεις τα νεα σας!

Τονια,με το καλοοοο!Αυριο ειναι η μεγαλη μερα!Τυχερη,θα δεις τον μπεμπακο σου!Πως νοιωθεις;

Σοφακι μια χαρα οι ζουζουνιτσες,μεγαλωσαν!Αντε να περασουν και οι κολικοι να ησυχασετε!

Αννα καλο γιατρο!

Πιπιτσα,θα βρεις σουτιεν μην αγχωνεσαι.

Στην βυθοσκοπιση σου βαζουν ενα κολληριο και μετα βλεπεις θολα για καποιες ωρες,μην τρομαξεις.Και εγω ισως κανω και δεν θελω καθολου γιατι οταν ξαναεκανα φοβηθηκα μηπως μεινει ετσι η οραση μου! :lol: Ποση μυωπια εχεις;

Οσο για τον γιατρο,με αυτους τους 2 συνεργαζεται η γιατρος μου και δεν μπορω να παω σε αλλον...Θα δω τι θα κανω.Η γιατρος μου το εκανε το ντοπλερ,ειμαι κατα 99% σιγουρη για αυτο.Απλα οπως παντα θελει να το επιβεβαιωσει,ειναι πολυ ψειρας!Θα παρω να την ρωτησω αν οντως το εκανε και αναλογα θα κινηθω.Εκεινη δεν αγχωθηκε η αληθεια,μου ειπε να παω 1Αυγουστου.

Τιτινα και εγω αρχισα καρδιοτοκογραφους,πριν 3 εβδομαδες!Ειναι η τακτικη καθε γιατρου!Δεν ειναι απαραιτητο να εχει δει κατι κακο.Μαλιστα επειδη ειχα συσπασεις και επεφταν οι παλμοι της μικρης εκανα 2 φορες την εβδομαδα.Τωρα παω μια φορα την εβδομαδα,μεχρι να γεννησω!

Εγω παντως τον βαριεμαι παρα πολυ...Την πρωτη φορα οκ,μετα γινεται βαρετο... :? Ασε που καθε φορα φοβαμαι μηπως δεν ακουσουμε καρδουλα... :? Ειδικα οταν επεσα,ειχα πολυ αγχος που πηγα...

Ιφιγενεια,καλημερα!Τι κανει το μωρακι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να πω καλημερα?μαλλον καλημερα....

μαμα νικολα αχ σε νιωθω καπως ετσι ειμαι και εγω αλλα το παλευω ακομη με το θηλασμο της εδινω μονο 30γρ συμπληρωμα και οχι σε ολα τα γευματα αναλογα.σε γενικες γραμμες ειναι ησυχη η μπουμπου μου αφου υπαρχουν βραδια που κοιμαται και 6 ωρες σερι και ολη τη μερα κοβει υπνο αλλα να εχει κανα 2 βραδυα με εχει τεντωσει προχθες ξυπνησε 3,30 και κοιμηθηκε στις 7 και 8 ξυπνησε ο μεγαλος μου δεν πονουσε η μικρη απλα ετσι δεν κοιμαται χθες παλι απο τις 11 που ξυπνησε για να την ταισω κοιμηθηκε στις 4,30 κατεληξα να την ταισω 2 φορες στηθος και 2 φορες συμπληρωμα και παλι το ματι γαριδα....τι να πω δεν ξερω ευτυχως κοιμηθηκαμε απο τις 4,30 μεχρι τις 8,30 εχωτην πεθερα μουκαι οποτε κραταει τον μικρο μολις ξυπνησει να κοιμηθω λιγο...σκεφτομαι μπας κια βγαλω λιγο με το θηλαστρο για να την ταιζω και να μην της δινω συμπληρωμα η για το βραδυ που με κανει τετοια...χθες πηγαμε παιδιατρο ειμαστε 3440 βαλαμε το βαρος που χασαμε τα 300γρ...και πηραμε 2 ποντους υψος μεσα σε 10 μερες απλα εχουμε πολυ λιγο ικτερο ακομη και την βαζω στο παραθυρο...αυτα τα νεα μου ζεστενομαι υπερβολικα κοριτσια οπως εσεις λογο απο τις ορμονες νομιζω οτι ζεστενομαι πιο πολυ απο οτι εγκυος....τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου..............

Σας διάβασα μια μια αλλα..................... :shock: λίγα θυμάμαι.......

Πρώτα απο όλα να ζήσει στο Κατερινάκι μας το μωράκι της, πάντα υγιές και ευτυχισμένο........

Μαράκι μου να σου ζήσει το κουκλάκι σου.................είναι πολύ όμορφος......

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές για τα πρησμένα ποδαράκια μου, πιπίτσα μου κ Cesiliaκι μου....θα τα βάλω σε κρυο νερό να δω................

Οσο για τον καρδιοτοκογράφο κ εγω έκανα τον 1ο μου χθες..και είχα 1 σύσπαση....θα τον πάει ο άντρας μου σήμερα στο γιατρό κ θα δούμε...θα κάνω αλλον ενα 3 μέρες πριν γεννήσω και πάπαλα......

Ιφιγενεια ..υπομονή κοριτσακι μου...ξέρεις εσύ καλύτερα απο εμένα ο πρώτος καιρός είναι ο πιο δύσκολος.............θα βρει το πρόγραμμάτης και θα ησυχάσεις απο τα ξενύχτια......

κοριτσάκια 11 + σήμερα...................... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...