Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Εδω ειμαι και εγω!Μιλουσα με μια φιλη μου στο τηλ,πιασαμε το μπουρουμπουρου!

Αχχχ,κοριτσια εχω ενα προβλημα και θελω την γνωμη σας...Με εστειλε η γιατρος μου να κανω ντοπλερ στον γιατρο που ειχα παει και για την επιβεβαιωση της β επιπεδου.Αυτος ομως φευγει μεθαυριο και δεν εχει ραντεβου...Θα γυρισει 1Αυγουστου!Μου ειπε η γραμματεας να κλεισω ραντεβου με καποιον αλλο γιατρο(ειναι γυναικολογικο κεντρο εκει),στον οποιο ομως εχω παει παλια και ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΩΝΕΥΩ! :evil: Της ειπα πως δεν θελω και μου ειπε πως δεν υπαρχει καθολου χρονος στον αλλο,αφου πρεπει πριν φυγει να δει τις δικες του εγκυες!

Πηρα την γιατρο μου και της ειπα τι εγινε και μου ειπε κλεισε στον αλλο,αλλα της ειπα πως δεν θελω.Και μου ειπε οκ,δεν ειναι μακρυα η 1η Αυγουστου,κλεισε για τοτε...

Αλλα εμενα με τρωει ...δεν ειναι αργα;Θα ειμαι σχεδον 36 εβδομαδων!

Ξαναπηρα την γραμματεα και της ειπα ψεμματα πως η γιατρος μου,μου ειπε να μην περιμενω μεχρι πρωτη Αυγουστου αλλα και παλι μου ειπε πως δεν γινεται τιποτα. :evil: Και αν θελω να παρω τηλ.αργοτερα να μιλησω με τον ιδιο τον γιατρο,αλλα να ξερω πως δεν εχει χρονο...

Τι να κανω;;;Να κλεισω στον αλλο τον μ.....α;Δεν θελω,ειναι πολυ αποτομος και δεν τον εμπιστευομαι... :evil::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλυτερα νικη πηγαινε σαυτον κ ας μην το χωνευεις...καλυτερα να γνωριζεις παρα να σε τρωει η αγωνια μεχρι τοτε...αφου ειναι για να γινει η εξεταση...φανταζομαι περα απο το χαρακτηρα του να ειναι καλος στην δουλεια του κ να τον εμπιστευεται η γιατρος σου...γιατι αν δεν ειναι ουτε αυτο τοτε αστο για τις 1αυγουστου.εδω που τα λεμε δεν ειναι κ πολυ μακρυα...ισα που θα μπαινεις στο μηνα σου...δεν θα γεννησεις κ τοτε.καλυτερα ομως καντο τωρα για να δεις κ πω τρεφεται το μωρο...ειχες κ αυτην την μικρη γυρανση του πλακουντα,μην το αφηνεις για μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια σες μου ηθελα να σου πωε εκει που τον τσιμπησε ειναι φυσιολογικο να κλεισει το ματι οποιον και αν τον τσιμπησει εκει η χτυπησει κλεινει επειδη δεν εχει κρεας και ειναι ολο αδενες...αν εβαζες λιγο παγο αμεσως ξεπρηζεται και εμενα εχει τσιμπησει και ετσι εχω παθει δεν ειναι αλλεργικο μην φοβασαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες τι κάνετε?

Άννα και Νικόλ μάθατε βλέπω τις μαγικές ημερομηνίες!!!! Με το καλό κοριτσάκια μου να έρθει εκείνη η μέρα και να κρατήσετε τα μπεμπάκια σας στην αγκαλιά σας!!

Χρύσα μου περαστικά σας... άτιμο πράγμα τα κουνούπια...εύχομαι με την αλοιφή να περάσει γρήγορα και να ανοίξει το ματάκι του.

Μιχαέλα μου συνεχίζετε τα μπανάκια ε? Τι καλά... και εγώ θέλωωω!!

Πιπίτσα μου με το καλό να κλείσεις την βαλίτσα... και αν λείπουν μερικά πραγματάκια δεν πειράζει... θα τα πάρετε στην πορεία...

Νίκη μου τι λαχτάρα πέρασες και εσύ...περαστικά σου... πρόσεχε με τις σκάλες... και εγώ τις τρέμω... πρίν δύο χρόνια είχα πέσει και είχα σπάσει την "ουρά" και 15 μέρες δεν μπορούσα να κάτσω...

Η Κατερίνα θα έχει γεννήσει τώρα... Χθές που "μιλήσαμε" με sms μου είπε ότι θα μας ενημερώσει με την πρώτη ευκαιρία!!

Αχ τι καλά σιγά σιγά έρχονται όλα τα μωράκια μας!! Άντε να γεννήσουμε όλες για να μιλάμε για πάνες θηλασμούς κτλ!! :lol::lol::lol: όσο θα προλαβαίνουμε να μπαίνουμε βέβαια!!

Συμπεθέρα κουράγιο με τους κολικούς... θα περάσουν, που θα πάει???

Δεν θυμάμαι άλλα...

Νίκη μου συμφωνώ με τη Μιχαέλα.. κλείσε σε αυτόν και ας μην τον χωνεύεις...απο το να σε φάει η αγωνία μέχρι τη 1η Αυγούστου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω σκεφτομαι να παω τελικα σε αυτον...Αν και μου ειναι εντελως αντιπαθης! :evil: Ειναι ο γιατρος μιας φιλης μου,μια χαρα γεννησε η κοπελα.Αν και απο εξετασεις πολυ λιγες την εβαλε να κανει...Απο την αλλη σκεφτομαι να περιμενω,αλλα φοβαμαι για περιτυλιξη! :roll:

Ποτε γινεται κανονικα το ντοπλερ;Σε ποια εβδομαδα;

Ιφιγενεια και Γιελιζ καλημερα!Τι κανουν τα μπεμπακια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είναι το μπεμπάκι μου Νίκη μου έφαγε και κοιμάται...

Ντόπλερ εγώ είχα κάνει την 28η εβδομάδα ( εκεί που είχα κάνει την Β επιπέδου) και μετά μου έκανε ο γιατρός μου και μου έκαναν και στο νοσοκομείο που πήγα... δεν ξαναπήγα δηλαδή σε άλλον γιατρό 2η φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ειχα κανει στην β επιπεδου ντοπλερ.Απ'οτι καταλαβα προχθες που πηγα στην γιατρο μου,μου εκανε και εκεινη.Αλλα ειπαμε,ειναι ψειρας και με στελνει παντα και για 2η γνωμη. ;) Αυτα τα μπλε και κοκκινα πανω στον υπερηχο δεν ειναι το ντοπλερ;Που δειχνουν στην ουσια τον λωρο; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη δεν ξερω ποτε το κανεις ντομπλερ....την πεμπτη που πηγαμε δε μου εκανε...μου ειχε κανει ομως την πιο προυγουμενη φορα που ημουν στην 30η...κ αυτο το καταλαβα γιατι δεν μου ειπε κανουμε ντομπλερ απλα μου εδειξε με κατι χρωματιστα μπλε κ κοκκινα αν δεν κανω λαθος,στον υπερυχο κ ειπε οτι με ατο βλεπουμε οτι το μωρο τρεφεται σωστα κ κατι για τα αγγεια...κ του λεω δηλ αυτο ειναι το ντομπλερ... κ μου λεει που τα ξερεις εσυ αυτα...εεε με τετοιες δασκαλες ολα τα μαθαινω :lol::lol::lol: φανταζομαι τωρα που θα ξαναπω θα μου κανει...λεω τωρα εγω.

καλα θα κανεις κ θα πας...

γιεληζ πως τα πατε με τις ζεστες...ο μπεμπης μπηκε σε προγραμμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη το κυριως ντοπλερ γινετε εως την 32η ευδομαδα το αργοτερο για να δουν την καλη αιματωση κιαι θρεψη του εμβρυου, καλυτερη επεικονηση πλακουντα και αμνιακου υγρου, για σενα αυτο εχει σημασια γιατι εςαν λεμε τωρα υοαρχει προβλημα, το μωρο συνηθως το παιρνουν στις 36 ευδομαδες η και νωρητερα εξαρταται...

Ιφη μο το φανταζομαι...πρεπει να υποφερει το καημενο αλλα και τι να κανω..παγο οχι αλλα του εβαλα παγωμενο χαμομιλι..

εντωμεταξυ ειναι μεσ αστην γκριναι καιτη μοιρλα..και με εκνευριζει αλλα ουτε να του φωναξω μπορω γιατι τον λοιπαμαι..

Γιελιζ πως τα πατε;;;;...πρεπει να ειναι πολυ βολικο παιδακι ..φτου φτου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου εμένα στο νοσοκομείο που μου είπε ο γιατρός (την 36η εβδ) κάτσε να σου κάνουμε και ένα ντόπλερ... το έκανε στον υπέρηχο τον κανονικό και δεν έδειχνε κόκκινα και μπλέ...(και μου είχε κάνει εντύπωση τότε) κοίταξε τον λώρο τον πλακούντα και μέτρησε το αμνιακό... και μου είπε όλα καλά, το μωρό τρέφεται καλά, παίρνει οξυγόνο και το αμνιακό σου μια χαρά...τώρα τι να σου πώ... δεν ξέρω...

Μιχαέλα μου με τις ζέστες μια χαρά τα πάμε χάρη στο κλιματιστικό!! :lol::lol: Αλλιώς δεν παλευόταν με τίποτα!!! Ο μικρός κάθε μέρα και καλύτερα...μπαίνει σε πρόγραμμα... τώρα πια τα βράδια κοιμάται 5 ώρες σερί...όταν θηλάζω δεν κάνει όση ώρα έκανε στις αρχές για να χορτάσει(που ήταν ατελείωτες!!!) ... τώρα αδειάζει το μεμέ τσάκ μπάμ... :lol::lol:

Χρύσα μου ευτυχώς μέχρι στιγμής φαίνεται να είναι ήσυχος και βολικός... δεν ξέρω τι θα γίνει μετά τα 40 που λένε ότι αλλάζουν χαρακτήρα... ελπίζω να συνεχίσει έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το βουλευει δηλ καλα το εργαλειο...μπραβο στο αντρακι σου...καλα λενε οτι οι πρωτες μερες ειναι ζορικες...μετα κατεβαζει γαλα η αγελαδα :lol::lol::lol::lol: οσο για το μετα τις 40 μερες εγω ξερω οτι στρωνουν καλυτερα...στο ευχομαι να ειναι τοσο ησυχος οσο ειναι κ τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρυσα αν ειναι οπως τα λες,το εχω κανει το κυριως ντοπλερ στην β επιπεδου οπως ειπα. :roll: Ειδα και το χαρτι,το γραφει....

Γιελιζ,μπερδευτηκα τωρα! :lol: Το αμνιακο υγρο και τον πλακουντα τον ειδε σιγουρα προχθες που πηγα...Μαλλον και ντοπλερ εκανε,απ'οτι καταλαβα.Καλη,χρυση αλλα ωρες ωρες εκνευριζομαι που δεν μου λεει τι μετραει να ξερω και εγω... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε, αγελάδα δε λές τίποτα!!! Είμαι με το βυζί συνέχεια έξω!! :lol::lol::lol::lol: Αν το δουλεύει καλά λέει, άμα τον δείς πώς ψάχνει το βυζί και μόλις το πετύχει πώς κολλάει σαν βεντούζα θα πεθάνεις στο γέλιο... και μόλις σιγουρέψει ότι έρχεται και γάλα βάζει και τα 2 του χέρια πάνω στο βυζί σαν να λέει "ΔΙΚΟ ΜΟΥ" :lol::lol::lol: Αφού λέω στον άντρα μου ότι έχασε τους τίτλους ιδιοκτησίας!! Τώρα ανηκουν αλλού!!! :lol::lol::lol::lol:

Και εγώ το ελπίζω να συνεχίσει έτσι... Μακάρι.

Νίκη μου και εγώ δεν είχα καταλάβει... και ούτε είχα ρωτήσει..απο τη στιγμή που ήταν όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου.......

γιεληζάκι μου τι ωραία που είναι να ακούω για επιτυχημένους θηλασμούς..........μπράβο στο μπεμπε σου ......και σε εσένα για την υπομονή σου..είναι πολύ σημαντικό να θηλάζουν τα παιδάκια....μακάρι να τα καταφέρω κ εγω..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου το εύχομαι να τα καταφέρεις Νικολ μου... είναι τέλειο συναίσθημα!! Εγώ το ήθελα και πολύ... συνέχεια έβλεπα όνειρα (μετά τα περσινά) ότι θηλάζω ένα μωράκι... Στην αρχή βέβαια που και αυτό είναι αδύναμο και κουράζεται γρήγορα...που και εγώ ήμουν πρωτάρα και αγχωνόμουν ότι δεν τρώει αρκετά το μωρό, είχα φρικάρει λίγο... αλλά το ξεπεράσαμε...ειδικά όταν το ζυγίσαμε και είδα ότι βάζει κιλά ηρέμησα περισσότερο... και τώρα το απολαμβάνω...

Το εύχομαι σε όλες τις μανούλες να τα καταφέρουν αν το θέλουν.

Κοριτσάκια σας αφήνω τώρα...πάω να κάνω φαγάκι... μπιφτέκια στον φούρνο με πατατούλες σήμερα!!

Τα λέμε σας φιλώ όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμεις μολις φαγαμε κ λεμε να την πεσουμε για λιγο...η θαλασσα ματαιωνεται γιατι ο μπαμπας μας θα παει στο συνεργειο το αυτοκινητο...οποτε την πεφτουμε κ εμεις για νανι κ αργα το απογευματακι καμια πλατεια...τα λεμε αργοτερα...

γιεληζ πολυ μου αρεσε ο τιτλος ιδιοκτησιας :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ξεκούραση κούκλες..........:-)

Βρε κορίτσια αν δείτε τα πόδια μου θα φρίξετε .....έχουν πρηστεί απο τον αστράγαλο και κάτω πάρα πολύ ..............είναι λες κ τα έχω φουσκώσει ...σα μπαλόνια.............και χειροτερευουν μέρα παρα μέρα..............

αντε να φύγω κ εγω ........................σε λίγο.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ πρεπει να ειναι τελειο συναισθημα!Πολυ χαιρομαι που τα καταφερατε!Μακαρι να τα καταφερουμε και εμεις!Θελω πολυ να θηλασω!Καλη ξεκουραση και φιλακια στον μπεμπη!

Μιχαελα καλο υπνο!

Νικολ μου,μηπως να το πεις στον γιατρο σου για το πρηξιμο; :roll:

Εμενα σημερα μαγειρευει η πεθερα,ψαρακια με χορτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γιατι παρακαλω να αλλαξει μετα τις 40 μερες;;;..μια χαρα θα ειναι το ιδιο καλοβολος και ισυχος..δεν ειναι απαραιτητο ολα τα μωρα να σου βγαζουν το λαδι..μια χαρα θα ειναι το κουκλι σου Γιελιζ μου...

Οσο για το μεμε,..ε σε λιγο θα αρχισει να μουγκριζει..ετσι εκανε ο Χριστοφορος...ξυπναγε το αρπαζε και μουγκριζε απο ευχαριστιση...

Θα γινει καλοφαγας ξερει να απολαμβανει καλε το παιδι!!!!

Νικη μου μπορει και να σου ξαναεκανε ντοπλερ για λογους που φανηκαν στον Β επιπεδου, συνηθως οταν υπαρχει καποιο θεματακι καλα κανουν και το ξαναψαχνουν..καλυτερα να προλαμβανουν καποια πραγματα..

εγω σημερα λεω να φτιαξω μακαροναδα..βαριεμαι να μαγειρευω και ο μικρος εχει φαγητο..

Νικολ βαλε τα ποδια σου σε κρυο νερο..θα ξεπριστουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα πάλι με νέα!!!!

ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΜΗΝΥΜΑ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!! ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 10:50 ΕΝΑΝ ΚΟΥΚΛΟ 3530γρ ΚΑΙ 52 εκ!!!!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!! ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουαου!!!!!

Τι αντρακλας ειναι ΚΑΙ αυτος!!!!

Πωπω...θρεφταρακια βγαζει το φετινο καλοκαιρι!!!

Με το καλο Κατερινα μου...καλη λοχεια να εχεις..να πατε σπιτακι σας γρηγορα, να βρειτε τους ρυθμους σα..

Να σας ζησει και να τον καμαρωσετε οπως επιθυμειται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου να σου ζησει και καλα θρεμματα!

κοριτσακια τελικα ειμαι η επομενη.Την Τεταρτη το πρωι μπαινω στην κλινικη για κ.τ..Πηγα σημερα στο γιατρο και μετα απο το βιοφυσικο προφιλ που καναμε,αποφασισε οτι δεν μπορουμε να περιμενουμε αλλο για το καλο του μωρου,αλλα και το δικο μου.(λογω ιστορικου)

Επιτελους θα δω τον μπεμπη μου!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...