Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια;Τι κανετε;Εγω δεν κοιμηθηκα καλα χθες βραδυ.Ειχα υπερενταση...

Χθες ειχα μια δυσκολη μερα...Βασικα ειχα ενα ατυχημα.Γλιστρισα στην σκαλα. :( Ευτυχως κρατηθηκα απο τα καγκελα και δεν εσκασα κατω.Πηρα 3 σκαλια μαζι μου και μετα καθισα στο σκαλοπατι ευτυχως αρκετα απαλα.Φυσικα φοβηθηκα πολυ....Πηρα αμεσως την γιατρο μου μες στα κλαμματα και με εστειλε για καρδιοτοκογραφο και μετα να παω να με δει.Ετσι και αλλιως θα πηγαινα χθες,απλα πηγα πολυ νωριτερα φυσικα.Μεχρι να δω οτι το μωρακι μου ειναι ενταξει,πλανταξα στο κλαμα.Δεν μπορουσα να ηρεμησω...Τελικα ολα καλα.Η μπεμπα μας ειναι 2100,ο λωρος ειναι μπροστα απο το προσωπακι της και παιζει μαζι του με τα χερακια της!Το στεναχωρο ειναι πως ο πλακουντας μου εμφανιζει σημαδια γηρανσης,πραγμα που σημαινει πως δεν προκειται να φτασουμε με τιποτα τις 40 εβδομαδες.Η γιατρος μου θελει να φτασω με ασφαλεια στις 36 και μετα βλεπουμε.Την αλλη εβδομαδα θα κανω και ντοπλερ.Στις 35 εβδομαδες σταματαω και τα γιουτοπαρ για να αρχισουν συσπασεις,μιας και θελουμε το μωρακι να βγει νωρις,λογω πλακουντα.

Το πρωι ξυπνησα και εκλαιγα παλι,γενικα μετα το χθεσινο δεν ειμαι καθολου καλα.

Συγχωρεστε με,δεν διαβασα τα νεα σας.

Ειδα μονο οτι γενναει το Κατερινα κι μας!

Κατερινα μου,ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!Ολα θα πανε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νικη μου πως εγινε αυτο;κοιτα να προσεχεις πολυ στο εξης.εχω κ εγω σκαλια σπιτι κ παω σα τη κοτα.αφου ομως ειναι καλα το νινακι μη στενοχωριεσαι καθολου πια.

οσο για αυτο που σου ειπε η γιατρος 3 βδομαδουλες ειναι ακομα.ανετα θα τις βγαλεις.αλλα ριλαξ στο σπιτι ε;οχι πολλα σουρτα φερτα.κ ολα θα πανε καλα.εγω τη τριτη θα κοψω γιοτοπαρ κ τροφοκαρντ.αλλα απο συσπααεις δεν εχω καθολου πλεον

εγω απλα εχω λγια πιο πολλα υγρα.στο σκουπισμα.διαφανα κ αοσμα.σα πολυ αραιη βλεννη(σορρυ για τη περιγραφη)

τη προηγουμενη παρασκευη που ειχα κανει ντοπλερ ο γιατρος μου ειχε πει οτι το αμνιακο μειωθηκε αλλα ειναι αρκετο.τωρα!που ξερω!να χανω λιγο;τη τριτη θα παω στο ντοκτορ.να περασουν οι μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω πως εγινε Αννα μου,η κακια η ωρα ηταν...Ισως να ηταν ακομα βρεμμενα γιατι ηταν εξω η καθαριστρια και δεν ξερω τι εκανε.Μηπως ειχε σφουγγαρισει...

Μου εσπασε τα νευρα χθες η καθαριστρια!Μεσα σε 7 ωρες καθαρισε μονο τα 2 μπαλκονια και εκανε τζαμια και πατζουρια,μονο απο την εξω μερια... :evil: Εξυσε και κατι μπογιες που ειχε,10 ωρες εξυνε και ας της ειπα 2 φορες να μην τα κανει αναλυτικα αυτα και πως δεν με ενδιαφερουν.Το πλακακι μας ειναι του 80 στην βεραντα,αν ειχε και μερικες σταγονες μπογια χ@στηκα!Το βιολι της αυτη...Στο τελος που της ειπα να κανει την σκαλα,εκανε πασαλειματα,σε 5 λεπτα ειχε τελειωσει!Ηθελε να φυγει μαλλον.Μετα γλιστρησα και δεν προλαβα να της την πω... :evil:

Το σπιτι μεσα εγινε χαλια μιας και τρυπησαν για τα φωτιστικα.Αλλα που να της πω να τα κανει και αυτα;Αλλες 7 ωρες..... :evil: Καθοταν ο αντρας μου και σκουπιζε μεχρι τις 10 το βραδυ τις σκονες και τους σοβαδες...Τωρα πρεπει να βρω καποια αλλη για την γενικη,αλλιως θα τα κανουμε σιγα σιγα μαζι με τον αντρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι περισσοτερες ετσι κανουν νικη μου δυστυχως.κανουν 10 ωρες για τα γυρω γυρω κ μετα οταν ειναι να καθαρισουν τους εσωτερ χωρους δε τις παιρνει η ωρα κ τη κανουν.δεν επρεπε να τη πληρωσεις.εγω ετσι εκανα σε μια που ειχα κ της ειπα αν θελει τα λεφτα της να ρθει κ την επομ μερα να καθαρισει.την ετσουξε κ δε ξαναεκανε εξυπναδες.το χουν βρει τωρα το κολπο.θελει πολυ προσοχη η σκαλα ε!κ μη συγχιζεσαι.ολα θα γινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...ζεστη δυσκολη και για τις εγκυουλες ειτε για τις λεχωνες τι να λεμε...

μπεμπουλινο να προσεχεις τωρα λογο βαρους δεν ζυγιαζομαστε και με το παραμικρο μπορουμε να πεσουμε στο κωνσταντινο μου ειχα πεσει 2 φορες μια 5 μηνων και μια μολις μπηκα στο μηνα μου και ετσι ημουνα εκλαιγα και ετρεχα στο γιατρο για υπερηχο ημουνα και μονη μου τοτε ο αντρας μου σε ασκηση αφηστε τα ευτυχως ολα καλα...οσο για το μωρακι πες του να κανει υπομονη 3 βδομαδες και μετα ας γεννησεις και πιο νωρις δεν πειραζει...

κατερινα με το καλο να γεννησεις κοπελα μου...

σες μου αυτες οιπαλιο ορμονες μας ισοπεδωνουν ευτυχως στη μικρη δεν εχωτετοια θεμα...στο κωνσταντινο μου θυμασαι εκλαιγα με το παραμικρο τωρα δοξα το θεο ολα καλα βεβαια στην εγκυμοσυνη ειχα τετοιες μεταπτωσεις αλλα σαν λεχωνα ειμαι μια χαρα θυμαμαι τοτε εκλαιγα και μου λεγανε γιατι κλαις?και ελεγα δεν ξερω τωρα ειναι αλλιως....σες μου κανε λιγο ακομα υπομονη δεν εμεινε πολυ ο γαιτρος τι σου λεει υπαρχει περιπτωση να πας και 40 εβδομαδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου..προσεχε πουλάκι μου...πωπω..φανταζομαι τρομαρα που πηρες.

Ξεκουρασου οσο μπορεις, ολα θα πανε καλα οταν ερθει η ωρα σας...

οσο για την καθαριστρια...αχ!!!!..πονεμενο θεμα

Αννουλαεσυ πως νιωθεις...πλησιαζουν οι μερες σου ε;;;;

Ιφη μου ο γιατρος λεει οτι μου δινει 10 μερες το πολυ..ειναι λεει μεγαλο το μωρο και παρολο που ειμαι ΟΚ απο αποψη αμνιακου και πλακουντα...δε θα φτασω ποσο μαλλων να ξεπερασω τις 40 ευδομαδες..

εγω παλη εχω την εντυπωση οτι θα γεννισω μετα τις 23...δεν ξερω γιατι...ε θα δουμε...

Ευτυχως εισαι καλα τωρα...καλα ασε τις ορμονες μετα τη γεννα..δεν το συζητω!!!!

Παλη καλα που ο Κωνσταντινος ανταποκρινετε πολυυυυ καλα στην αφιξη της μπεμπας...τι γλυκο παιδακι...

Για το θηλασμο μη μασας..κανεις οτι καλυτερο μπορεις..εισαι με αλλο ενα παιδι που χρειαζετε τη μαμα του και πολλες ωρες μονη

Οσα και να τα καταφερεις μπραβο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορτσουδια........επιτελους αραξα...απο το πρωι τρεχω σαν το βεγγο να τα προλαβω ολα..θα τον καρυδωσω αυτον τον αντρα μου...μου ειπε χθες οτι θα παει σημερα για ψαρεμα αλλα θα φυγει το μεσημερι...κ ως γνωστον οταν πανε...κανουν κ πικνικ...οποτε παντα κατι του μαγειρυευω κ του ετοιμαζω...ε λεω οκ θα τα κανω ολα το πρωι με την ησυχια μου...κ με παιρνει στις 10 κ μου λεει αλλαξανα τα σχεδια θα παμε τωρα το πρωι...κ αντε τρεχα σαν την τρελη να μαγειρεψεις να παρει μαζι του...να μαγειρεψω κ για μας...ηρθε τελικα στις 11 κ μου λεει φευγουμε κατα τις 1...οποτε παμε κ σμ..γυρισαμε να τακτοποιησω τα ψωνια...να τηγανησω να φαμε...να μαζεψω τα απλυτα...τωρα εφυγε,εκανα ενα ντους κ αραξα στο κρεβατακι μου...το απογευμα εχει θαλασσα!!!

ρε νικη τι επαθες...αυτος ηταν παντα ο φοβος μου...να μην πεσω στις σκαλες...φανταζομαι τρομαρα...παντως ειχες δεν ειχες με προλαβαινεις στην γεννα :D:D:D λογικα θα παρεις την μια εβδομαδα του 9ου...μην αγχωνεσαι γιατι η μπεμπα απο οτι φαινεται μεχρι τοτε μια χαρα θα ειναι κ στα κιλα της...αντε τυχερουλα γρηγορα θα την εχεις κοντα σου...οταν με το καλο γεννησεις θα ξερω κ εγω ποσο θα μου βγει η δικια μου,αφου μαζι παμε εμεις ;);) οποτε λοιπον τρεις βδομαδουλες μετρας...φανταζομαι θα μπεις με προκληση κ οχι καισαρικη.

συμπεθερα υπομονη ρε συ...λιγο σου εμεινε...εγω σε κοβω το πολυ 10 μερουλες ακομα...αν λες οτι εχεις πρηστει κιολας...ετοιμαζεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακια μου τι κανετε???

Εμεις μια χαρα..ξυπνησαμε νωρις νωρις πηγαμε θαλασσα για μπανακι..ηταν παρα πολυ ωραια δροσερη δροσερη την ευχαριστηθηκα!!!!!Ισως παμε κ αυριο..

Μετα πηγαμε ΣΜ..και σπιτι..φτιαξαμε το δωματιο του μπεμπη μας και ολα ειναι ετοιμα!!!!

Μας λειπουν ακομη βεβαια τα αυτοκολλητα κ οι κουρτινες...αλλα προς το παρον εβαλακαποιες που ειχα λευκες με πορτοκαλοκοραλι φυλλα..κ ταιριαξαν πολυ μιας κ ειναι λαχανι κιτρινο πολυ ανοιχτα το δωματιακι του..

Τωρα πριν λιγο φαγαμε εκανα κ μπανακι κ σε λιγο θα ετοιμαστω γιατι εχω κ εναν γαμο!!!!!!!!!!!

Ο μπεμπης τελ μερες θα διασκεδασει αρκετα μεσα στην κοιλιτσα!!!!!!

Νικακι μου γλυκο!!!Τι επαες ρε κοιτσι?Αυτες οι σκαλες ειναι ο εφιαλτης μου..εχω παντου..για να παω στο δωματιο μου,για να παω στου μωρου για να παω τουαλετα για να βγω εξω...εχω πεσερι κ στις εσωτερικες κ εσπασα το ποδι μου κ στις εξωτερικς περυσι...

Και τωρα παω χειροτερα κ απο κοτα!!

Σισακι μου πρεπει να ξεκουραζεσαι βρε κιολας...αν θελουν ψαρεμα ας παρουν κ καμια τυροπιτα δεν χαλασε κοσμος..

Σεσιλια μου υπομονη γλυκεια μου κοντευεις...ειναι η αγωνια το αγχος ..εχει κ τον μικρο σου που σκεφτεσαι...θα περασουν ολα ομως..

Τονια μου κεσυ κοντευεις..αλλα ενταξει εχεςι ακομη 3 βδομαδες γεματες...μαλλον μετατην Αννα θα σαι...

Αννα μου 12 μερουλες ακομη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ιφι μου τι κανουν τα ζουζουνια σου???Φιλακια να τους δωσεις πολλα πολλα!!!!!!!!

Πιπιτσα μου σε ευχαριστω!!!!Κ κοιτα κ λιγο εσενα κ ασε τι λενε οι αλλο κ μην συγχιζεσε!!!!!!

Κοριτσακιαααααααααα σας φιλωωω!!!!!!!!!Θα τα πουμε αυριοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααααααααααααααααα θελω κ εγω μπανακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:(( θα σκασωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

κατερινα μου πως αισθανεσαι που ηρθε η ωρα;

εμενα κοριτσια σα να μ εχει πιασει μια κολουμπρα νομιζω κ τωρα μου φαινεται περνανε γρηγορα οι μερες.φοβο να το πω;δε ξερω.εννοειται οτι ξυπναω μες τη τρελλη χαρα καθε πρωι,αλλα που ξερω.το βραδυ αρχιζω κ σκεφτομαι διαφορα.

εσυ κατερινα πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θέλω κι εγώ μπανάκια!!!!!!!!! Βουτιές........ σπλατς....... σπλουτς!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλάάάά.......... κομμένα!!!!!!!!!

Μπράβο σου πάντως Κατερινάκι που κάνεις ως την τελευταία στιγμή!!!!!!!!!!!!

Πολύ γεμάτη η σημερινή μέρα, τα ίδια κι αύριο.........

Αλλά προχωράμε μία χαρούλα με τις δουλειές μας............

Αύριο φτιάχνω τη βαλιτσούλα μου, παρόλες τις ελλείψεις σε σερβιέτες λοχείας & σουτιέν θηλασμού..... το πολύ-πολύ να μου τα πάρει ο καλός μου ή η μάνα μου μόλις μπω στο Μαιευτήριο..... δε θα κάτσω να σκάσω!!!!!!!!!!!

Για τον μπεμπάκο τα έχω όλα!!!!!!! Μοσχοπλυμμένα & σιδερωμένα...... περιμένουνε να τα βάλω στη βαλίτσα!!!!!!!

Σε λιγάκι θα κάνω και το μπανάκι μου & θα την αράξω........ πολύύύύύύύ ζέστη!!!!!!!!!!11

Καλό βραδάκι σε όλες τις φουσκίτσες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κορτσουδια........πηγαμε κ εμεις απογευματινο μπανακι κ ηταν τελειαααα....αποψε θα ειμαστε μονες τα κοριτσια :D:D:D κ επιτελους θα εχω ενα κρεβατι δικο μου...τωρα με τις ζεστες θελω να απλωνομαι αλλα με τον αντρα μου διπλα δεν εχω κ πολλα περιθωρια...συνηθως οταν ειμαστε μονες το βραδυ περνω την μικρη κ κοιμομαστε αγκαλιτσα...αλλα τωρα πια δεν το επιχειρω...μια φορα την πηρα κ εμεινα αυπνη ολη νυχτα γιατι στριφογυρναει συνεχεια κ μια φορα με ειχε χτυπησει...οποτε μονη στο κρεβατι σημερα :D:D:D

κατερινακι καλα κανεις κ απολαμβανεις την θαλασσα ακομα κ τωρα...κ εγω νομιζω πως μεχρι να γεννησω οσο αντεχω θα πηγαινω...δεν μπορω χωρις θαλασσα!!!

πιπιτσα ετοιμη κ εσυ....ε καλα δεν χαθηκε κ ο κοσμος...την ετοιμαζεις κ οταν απο βδομαδα τα παρεις τα βαζεις κ αυτα μεσα...κ εγω τα εχω ετοιμασει ολα σε μια ακρουλα κ κατι ελλειψεις που εχω τις συμπληρωνω...στο τελος εναν ελεγχο κ ειμαστε ετοιμοι...

αννα μεχρι τωρα δεν περνουσαν οι μερες κ τωρα.....μαλλον ειναι απο την αγωνια κ οτι προσπαθεις μερα με την μερα να συνηδιτοποιησεις τι θα συμβει.

για αυριο τι λεει το προγραμμα...εμεις το πρωι χαλαρα στο σπιτι...μετα θα παμε θαλασσα,λιγο νωρις αυριο κ το βραδακι εχουμε κατι εγκαινια...κ απο βδομαδα σχολειο,να ξαναμπουμε στο προγραμμα.μια βδομαδα τωρα δεν την εστειλα που ηταν αρρωστουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες μο τι κανετε;;;

Κατερινακη αυτο ηταν!!!..Αυριο ειναι η μεγαλη μερα!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλοο κοριτσαρα μου με το καλο..και να γυρησετε σπιτακι σας με τον κουκλο σας..και να πας τα πεις ολα!!!

Αννουλα μετραμε αναποδα;;

Πηνελοπη μου πως εισαι σημερα;;;;..μην αφινεις ρε χαζο να σε συγχιζουν..εισαι στη τελικη ευθεια...θα κανεια ΩΜΜΜΜΜΜΜ σαν τη γιογκα και δεν θα ασχολεισαι...μονο εσυ και το μωρακι σου εχουν σημασια

Συμπεθερα πως περασες;;;;;...εννοω μονη....

εγω κοιμαμαι μονη συχνα...γιατι οταν ξυπναει ο Χριστοφορος παει ο αντρας μου να του δωσει νερο και κοιμαται μαζι του..οποτε πρεπει να πηγαινω και να τον ξυπναω..αλλα επειδη βαριεμαι να σηκοθω, του αφινω και κοιμουνται μαζι...εχουν πολυ γελιο....

Εμεις σημερα θα παμε στην Νονα μας να της δωσουμε το αλμπουμ της βαφτισης..τωρα ειχα χρονο να ασχοληθω τι να κανω,και φυσικα το δωρακι των γεννεθλειων της που ειναι το Σαββατο αλλα επειδη ισως μεχρι τοτε να εχω γεννησει..παμε απο τωρα.

Και οταν γυρισω, θα φτιαξω επιτελους τη βαλιτσα μου και το δοματιο του μπεμπη...μπας και φιλοτιμιθει να βγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα...κοριτσια μπηκα στον 8οοοοοο......ποσο χαιρομαιιιιι....Κατερινα μου αντε με το καλο αυριο ολα να πανε καλα και θα σε περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου....εγω εχω παρει το χαπακι μου εχει ενα ψιλοτρεμουλακι αλλα μιλαμε ριχνω τοσο φαι πριν το πιω..ομως τελικα με εχει βοηθησει πολυ αυτο....Νικη μου...τρομαφρα που πηρες εεε...εγω επεσα την προηγουμενη βδομαδα στον δρομο που μου εσπασαν τα λουρια απο το παπουτσι...τελικα ανακαλυψα εχτες πως λογω βαρους δεν μπορω να σηκωσω πολυ ψηλα το ποδι οταν περπαταω για αυτο και πεφτω...εχτες μιλαμε περπαταγαμε και σκονταφτα συνεχεια...και καταλαβα οτι ειναι αυτο...Την Παρασκευη παω εγω για Ντοπλερ και ανυπομονω!!Σημερα εχει παλι θαλασσα μιας και η τοση ζεστη δεν παλευεται αλλιως....παιρνω και τη σανιδα του Χριστοφορινου και ανεβαινω και με παει ο αντρας ου βολτες για να κανει στα ποδια του γυμναστικη και περναω τελειααα!!δεν κουνιεμαι καν..κανω βολτα και δροσιζομαι κιολας...ρε κοριτσια να σας πω...οταν πηγα στη γιατρο μου προχτες για τις συσπασεις που ειχα ειδε τα υγρα μου και ηταν μια χαρα καλα δεν ειχα δει και εγω τιποτα να βγαινει οποτε δεν ειχα ανγχος...εχτες ομως το μεσημερι...και το λεω γιατι μπορει να ειναι και η ιδεα μου δεν ξερω...ξαπλωνω και συγνωμη τωρα που το λεω αλλα αισθανομαι μια ποσοτητα να βγαινει απο υγρο και δεν ηταν τσισα γιατι δεν βγηκε απο εκει...κοιταω το σεντονι και οντως ειχε κανει μια σταμπα λες και επεσε νερο...κατι τετοιο δεν ξανα επαθα μετα αλλα σημερα παω για τσισα κανω κανονικα και μετα σηκωνομαι και βλεπω να συνεχιζει να τρεχει(συγνωμη και παλι που το λεω)επειδη στο γιο μου δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα ...και οταν γεννησα τα νερα τα εσπασαν στο νοσοκομειο...και ετσι δεν εχω ιδεα...ειναι τιποτα υγρα αυτα η τιποτα αλλο??Δεν μπορω να καταλαβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Ψιλοχαθηκα χθες γιατι ξαπλωσα το απογευμα και μετα φυγαμε.Πηγαμε μια βολτα απο την πεθερα μου και μετα πηγαμε και φαγαμε κλαμπ σαντουιτς.Μετα μας πηραν τηλ.τα ξαδελφια του αντρα μου οτι θα πηγαιναν για ποτο και πηγαμε μαζι.Ωραια ηταν,ξεσκασα λιγο γιατι δεν ημουν και στα καλυτερα μου.

Σημερα λεω να κανω σιγα σιγα μερικες δουλειες.Ηδη εβαλα ενα πλυντηριο.Το σπιτι ειναι παλι βομβαρδισμενο,μιας και τρυπησαν για τα φωτιστικα και γεμισαμε παλι σκονες!Τελικα ειναι πολυ ωραια τα φωτιστικα!Οταν ετοιμασουμε και το παιδικο θα ειναι κομπλε το σπιτακι μας!

Χρυσα καλημερα!

Ευη,παρε τον γιατρο σου και πες του για τα υγρα!Δεν θελω να σε τρομαξω,αλλα ισως χανεις αμνιακο υγρο...Μην το αμελησεις!Και εγω θα παω για ντοπλερ αυτη την εβδομαδα,νομιζω αργισα και λιγο...Αλλα ειχα ξανακανει στην β επιπεδου...

Ξεχασα να σας πω οτι ζυγιστηκα...Ειμαι +8..... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μεναααααααααα

τι υπνηλια ειναι αυτη θεε μου

κισκα δε παιρνεις ενα τηλ το γιατρο σου,μηπως χανεις αμνιακο υγρο;αφου τσισα δεν ειναι,κ μιλας κ για τετοια ποσοτητα εγω λεω καλυτερα τηλ του να του το πεις

σρσιλια μου ναι μετραω αναποδα πλεον;-)κ μου φαινονται λιγες τωρα οι μερες.σα να μη μου φευγει το αγχος

κατερινακι με το καλο αυριο ξαναευχομαι

καλήμερα νικηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη.ολο βολτες μου εισαι :)

φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αννουλα!

Μπα,δεν παω πολλες βολτες,κουραζομαι πολυ...Αλλα ηθελα να ξεφυγω χθες και παρολο που νυσταζα,πηγαμε για ποτο(εγω ηπια σπραιτ).Μην φανταστεις,στις 12 ημασταν πισω!

Σημερα σκεφτομαι μηπως παμε για καμια βουτια το απογευμα.Μιας και τελικα θα γεννησω νωριτερα,ας προλαβω να κανω μερικα μπανακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα θα κανεις νικη μου,μονο να προσεχεις μη κολλησεις τιποτα.νομιζω τελευταιο μηνα πριν γεννησει η γυναικα δε κανει να παει θαλασσα.βεβαια αυτο ισχυει για τις τελειομηνες εγκυμοσυνες κ οχι για εμας που γενναμε πολυ νωριτερα.αλλα καλου κακου εχε το νου σου

εμεις χτες βγηκαμε για ποτο κ περπατησα λιγο αλλα δε μπορω να παρω τα ποδια μου πλεον.κυριολεκτικα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλε,δεν απαγορευεται να πηγαινεις μπανιο.Οταν την ρωτησα μου ειπε πως μπορω. :roll: Αλλωστε παω σε καθαρες θαλασσες.Εδω εχουμε μπολικες. ;)

Καπου με ρωτησε η Μιχαελα αν θα παω με προκληση ή καισαρικη.Δεν ξερουμε ακομα,η μπεμπα δεν εχει εμπεδωθει.Θα το δουμε στην πορεια...Μπορει απλα να σπασουν και τα νερα,μολις σταματησω τα γιουτοπαρ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα,εχω αρκετες ακομα και τωρα που παιρνω τα χαπια.Ευχομαι να σπασουν μολις τα κοψω για να μην χρειαστει να κανουμε προκληση!Ετσι και αλλιως στις 36 εβδομαδες θα τα κοψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΖΕΕΕΕΕΕΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!! ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΖΕΕΕΕΕΕΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα δεν είμαι και στα καλύτερα μου..........

Ξύπνησα με τσιγκλιές στη μέση........ το κεφάλι μου είναι κάπως.......

Ο μικρός ευτυχώς ξεσαλώνει..... party κάνει εκεί μέσα!!!!!!!

Σήμερα μπαίνουμε στην 37η εβδομάδα!!!!!!!!!

Φοβάμαι!!!!!!!!!!

Λέτε να γεννήσω τόσο γρήγορα???????

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χθες η μάνα μου ψώνισε για τον μικρό μας από τα JUMBO(πράγματα που κατά πάσα πιθανότητα πήραμε κι εμείς...... σελτεδάκια, πετσέτες, φορμάκια, πάνες αγκαλιάς) αλλά όσα και να πάρουμε από αυτά...... χαμένα δεν πάνε!!!!!! Της είπα και πώς να τα πλύνει & να μου τα σιδερώσει καλά......

Καλά έκανε πάντως.... κατάλαβε πως δε θα πηγαίναμε μαζί..... καλά έκανε και πήγε...... να διαλέξει του γούστου της....... γιατί όχι??? 1ο της εγγνόνι είναι!!!!!!

Έχω βάλει 1 πλυντηριάκι & όταν απλωσωμπουγαδιάσω....... έχει σιδέρωμα μετά..... και βαλιτσούλα..... να μου φύγει κι αυτό το άγχος...... λογικά πάλι θα έχω πίεση.... αλλά τρέμω να μετρηθώ......

Πάλι το βράδυ πονάκια........ αλλά προφανώς ανοίγει το σώμα....... υπομονή!!!!!!!!

Αυτάάάάά!!!!!!!!!!!

Σας αφήνω μικρές μου!!!!!!!!!!!!

Φοβάμαι!!!!!!!! Δεν ξέρω τι...... αλλά φοβάμαι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου καλό μας ΣΚ.... :D

Εμείς γεννάμε τελικα 30 ΙΟΥΛΙΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ............. :D εκτός απροόπτου γιατί έχει λεπτύνει ο τραχυλος κ εχω γενικά σημάδια τάσης για πρόωρη .......κ να το άφηνα μέχρι 11 Αυγούστου που ήταν τελική ημερ. ...δεν νομίζω να τα κατάφερνα βιαζεται ο μπέμπης ...ζεστένεται εκει μέσα...........

Σε 13 μέρες θα τον έχω αγκαλίτσα .......... :shock: δεν το πιστευω [smilie=blob6.gif]

Για να διαβάσω κ τα νεα σας..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΕΡΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ..........

Ευχομαι υγεία και πολύ πολύ τύχη στη ζωή του...............

Σε φιλώ.....ανυπομονούμε να μάθουμε τα συναισθήματά σου........

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδιααααα...μπα μπα σημερα πολλες ερημιες!!!που ειστε καλε ολες...το ριξατε στις παραλιες κ τις βολτες...κ εμεις πριν απο λιγο γυρισαμε απο τα εγκαινια που ειχαμε παει...ωραια αλλα πολυ κουνουπι :evil::evil::evil:

κατερινακι καλη επιτυχια αυριο...με το καλο το μωρακι σου...εσυ κ αν εχεις σημερα ετοιμασιες...

νικολα εμαθες κ εσυ ημερομηνια...τι καλα μεχρι να βγει αυτος ο μηνας θα εχουμε αλλα τρια ή μαλλον τεσσερα μωρακια...μην ξεχναμε κ τα διδυμακια σου αννα...εκτος κ αν κανενα βιαστικο μας την κανει νωριτερα ;););)

ευη τι εκανες τελικα με τα υγρα...μιλησες με το γιατρο...μια κοπελα που παμε μαζι στα μαθηματα ειχε κατι αναλογο...εκει που ταιζε την μικρη της αγκαλια με το μπιμπερο ειδε πολλα υγρα χωρις να καταλαβει τι ειναι...στην αρχη νομιζε οτι την κατουρισε η μικρη της...τελικα δεν ηταν ετσι κ πηγε αμεσως στο γιατρο...ευτυχως ο σακος ηταν φουλ γεματος,δεν ειχε παθει τιποτα κ μαλλον ηταν ακρατεια χωρις να παρει χαμπαρι...μαλιστα ο γιατρος της ειπε οτι το αμνιακο υγρο μυριζει σαν σπερμα...οποτε ας το εχουμε υποψιν οι υπολοιπες....παντως ενημερωσε για να σε δει...

να ευχηθω στην μικρη μαρινα της μαριας....πολυχρονη κ γερη κ η μαμα να καμαρωνει κ τα δυο της κοριτσακια...αληθεια εχει καμια νεα της...λογικα πρεπει να γεννησε...μακαρι να της πηγαν ολα καλα!!!

καλο βραδυ κ αυριο με υγεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...