Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Καλημεραααααα!Τι κανετε;Πριν λιγο σηκωθηκα και δεν εχω τιποτα να φαω για πρωινο!Ετσι αποφασισα να παρω πρωινο ντελιβερυ απο ενα σαντουιτσαδικο εδω διπλα.Που να βγαινω με αυτη την ζεστη!Περιμενω λοιπον να μου φερουν τυροπιτα και ΜΙλκο! :lol: Πειναωωωωω!

Πολλη ζεστη σημερα και λεω να παμε μπανακι το απογευμα,μιας και ο αντρας μου εχει ρεπο!

Καλο γιατρο στα κοριτσακια που εχουν σημερα!Οι υπολοιπες που ειστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα νικη.......πολυ μου αρεσε το πρωινο ντελιβερι :lol::lol::lol::lol: εγω εφαγα για πρωινο....πιτσα :shock::shock::shock: ειχα κανει χθες βραδυ κ ως γνωστο οταν κανω,κανω ταψια :lol::lol::lol: ντελιβερι δεν κανω αλλα με εξρες κουριερ για βραδυνο θα φτασει στην ροδο...τι λες. :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα καλημερα!Καλη η ιδεα για το κουριερ! :lol::lol::lol: Τι να κανω μωρε...αφου εχει ζεστη,που να τρεχω τωρα να παιρνω τυροπιτα! :lol: Αντε,δεν ηρθε ακομα και πειναωωωωωω!

Η μπεμπα μου ειναι ησυχη απο χθες και ανησυχω. :roll: Κλωτσαει αλλα οχι τοσο ζωηρα...Σκεφτομαι μηπως μπλεχτηκε στον λωρο... :roll::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε μην βαζεις τετοια στο μυαλο σου...μπορει να την πιασαν κ αυτην η ζεστες :D:D:D κ να μην εχει καθολου ορεξη...

εμας παλι οσο μεγαλωνει αντι να ηρεμει γιατι δε εχει κ πολυ χωρο υποτιθεται...γινεται ολο κ πιο ζωηρη...με εχει ταραξει τις τελευταιες μερες...ειδικα οταν ξαπλωνω...λες κ το κανει επιτηδες το σκατουλικο...αντε να δουμε ποσο εχει γινει το καμαρι μου...λογαριαζω γυρω στα 2300 με 2400...σημερα θα ξερουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia

k egw molis ksupnhsa alla h nuxta mou htan polu anushxh..eipa pws tha gennnousa..eixa polu entona ponakia k suspaseis..shmera mphka ston mhna mou tooosoo polu arxise na biazete o mpempakos mou???

twra trww prwino ..merentoula

mhn agxwnese nikh gia thn mikrh k emena einai merres pou den einai toooso zwhros..an k pathenw auto pou eipe to sisaki anti na ushxasei olo k pio zwhros einai k me ponaei twra pia alla maresei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη χαλαρα!!!!..τιποτα τετοιο δε σημβαινει...απλα κοιμαται..και μη διαβαζεις παρομοια ποστ..δε βοηθανε.

Σημερα ο μεγαλος τι κανει..ειχε αφισει ο αντρας μου κατι ζελεδακια καραμελες στο τραπεζι..παει αρπαζει μερικες..ερχετε το πρωι στο κρεβατι....λεει..τι ειναι αυτο;;;;..λεω αυτο ειναι του μπαμπα και δεν το πειραζουμε..χαμογελαει..ανοιξουμε!!! λεει και δαγκωνει ενα..ειναι πονιρουλης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω βρε Μιχαελα μου,ανησυχω...Κανονικα πρεπει αυριο να παω γιατρο αλλα θα εχω την καθαριστρια εδω και τον μαστορα για τα φωτιστικα.Ισως της πω να παω αργα,μετα τις 7...Τωρα περιμενω να φερουν τα φωτιστικα.Και ηρθαν ολα εκτος του παιδικου!Τα νευρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαιρη!Νομιζω οτι ο μπεμπακος θελει να βγει!!!Κοντευεις και εσυ! :D

Χρυσα αφασια ο μικρουλης σου!

Σαν να αρχισε να κουνιεται η γοργονιτσα μου,ουφφφ!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ ετσι κ αλλιως δεν μπορεις να κανεις κατι με τις δουλειες,μονο επιβλεψη....οποτε ασε την μαμα σου με τους μαστορους κ πηγαινε...ή εστω κ μετα τις 7 με την δροσια...να σου φυγει κ το αγχος με την μικρη

κ θα συμφωνησω με την συμπεθερα...μην δαβαζεις ολα τα ποστ ;);) σιγουρα μας επηρεαζει κ βαζουμε κακες σκεψεις στο μυαλο μας,αλλα ολες οι περιπτωσεις δεν ειναι ιδιες ειπαμε...ηραμησε κ μια χαρα ειναι η μικρη...απλα τεμπελιαζει :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k egw etsi lew h mikrh apla tempeliazei alla ase kapoion sto posto sou k phgaine na se dei o giatros gia na hremhseis

den kserw re koritsi k twra an shkwthw niwthw entono trabhgma-tsouksimo katw xamhla sto pipi mou...!!!!!!k den exei erthei k to krebataki akomh k oute phra ta pragmata ap to farmakeio..mhpws na perimenei ligo akomh ..mexri na taktopoihthoume swsta?????? :lol::lol::lol::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρες, εγω γύρισα κ απο τα τελευταία ψώνια του μπέμπη........πήραμε σεντονάκια για κούνια κ πορτ μπεμπέ..κ είμαστε ετοιμοι για τα τελευταία πλυσίματα....να κλείσει επιτέλους κ η βαλίτσα γιατί κ εγω έχω σεισπάσεις αρκετες και μπούκωμα κάτω κ φοβάμαι κανένα απρόοπτο.......

πολλές φορές Μαίρη εγω πονάω κ χαμηλά εσωτερικά σαν σουβλιά-τσίμπημα κάπως έτσι....ειδικά όταν κουνιέται ο μπέμπης ....ο οποίος έχει στριμωχτεί αρκετά το μαναράκι μου.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρούλα οι συσπάσεις είναι ύποπτες για γέννα όταν επαναλαμβάνονται κάθε 5 λεπτά...........εγω έχω καθε 30-60' η κ κα΄ποιες μαζεμένες αλλα μετα σταματάνε για λίγο...........αλλα εχω πονάκια περιόδου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

auto pou les san tsimphma otan kouniete o mikros to xw k egw

eutuxws den epanalambanontai kathe 5 lepto alla xtes to bradu eixa mazemenes gia kana 20 lepto k olo auto sunodeuotan me ponakia periodou opws k esu

ante kala plusimata..k emena xtes mou edwse h mama mou ta teleutaia rouxalakia k eimai k egw etoimh na kleisw thn balitsa thn opoia tha paw na etoimasw twra

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω Μαιρούλα μόλις φύγω απο το γραφείο έφυγα σπίτι για πλυσιματάκια ...... :D

είναι φυσιολογικές οι συσπάσεις που έχουμε μην ανησυχέις.........πιο πολλές δεν θέλουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας γιομιστές κοιλίτσες!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Τι κάνετε??? Μου είσαστε όλες καλά???

Εμείς μόλις γυρίσαμε από το Μαιευτήριο…..

Ο μπουμπούκος μας είναι 2,700!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ζωηρότατος (καλά….. έφαγα πολύύύ κλωτσιάάάάά!!!!) κι έχουμε το κεφαλάκι μας κάτω…. λιγάκι δύσκολα τώρα πια θ΄αλλάξει θέση…. δε θέλει ο καλούλης μου να παιδεύει μανούλα του!!!! Οπότε….. βουρ για φυσιολογικό…. Πρώτα Ο Θεός βέβαια!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Το NST μας πολύ καλό….. μπόλικες συσπασούλες…. καλή προετοιμασία κάνει η μήτρα, μας είπε η Γιατρός μας, την ερχόμενη εβδομάδα πάλι NST & κολπική εξέταση για διαστολή….

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!

Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥ ΘΕΕ ΜΟΥ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩΩΩΩΩ!!!!!!!

Καλημερούδια Αννούλα μου!!!!! Τί κάνουνε οι ζουζουνίτσες σου???

Κατερινιώ μου…. με το καλό κουκλίτσα μου!!!! Σπουδαία η αυριανή μέρα!!!!!!

Καλημέρα Μιχαέλα μου!!!! Ήρεμα με τις δουλειές…. κι εγώ έχω…. αλλά είπα να πάρω “τη τζούρα μου” πρώτα!!!! Κι εμένα ο μικρός μου…. αντί να στριμώχνεται… ρίχνει κάτι κλωτσομπουνίδια όσο περνάνε οι μέρες….. όλο και πιο δυνατά!!!!

Νίκη μου…. καλή σου μέρα!!!! Καλά έκανες με το ντιλίβερι!!!! Σωστή σε βρίσκω!!!! Καλό μπανάκι το απόγευμα!!!!

Merykal μου μαζί πάμε εμείς είπαμε!!! Κι εσύ μπήκες στο μήνα σου καλό μου…. άντε να δούμε…. με το καλό να μας έρθουνε τα παληκαράκια μας!!!!!

Nikol μου κι εμείς λογικά ξεμπερδεύουμε το απόγευμα με ψωνάκια…. αύριο έχει φουλ πλυσιματάκια-σιδερωματάκια & θέλω να πιστεύω…. Σάββατο ως το μεσημεράκι η βαλιτσούλα μας θα είναι πανέτοιμη!!!! Πονάκια περιόδου δεν έχω ακόμη…. καθόλου….

Ρε κοριτσάκια μου…. μη βάζετε άσχημες ιδέες με το μυαλό σας…. κι εγώ το παθαίνω αραιά & πού…. αλλά βοηθάει καθόλου??? Γιατί ν΄αγχωνόμαστε περισσότερο???? Προφανώς…. κουράζονται τα έρμα τα νινάκια μας να κλωτσάνε όλη μέρα και….. “ρεπάρουνε”!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wraia ta nea sas pipitsa..me to kalo na mas erthoun!!!!

nikol egw exw k entonous ponous sthn mesh xtes dhl olo auto pou perasa sunodeuotan k me entonous ponous sthn mesh

k emeia aurio exoume giatro stis 7..ante na doume k egw to pethumisa to zouzouni mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κ παλι.

νικακι μη βαζεις χαζα με το νου σου.κ εμενα τα πασχαλακια μου ειναι αλλες μερες πολυ ζωηρες κ αλλες κοιμουυυυυυυυυυυυυυυυυνται.ρωτησα κ το γιατρο οπως σας ειχα πει κ μου πε οτι τα μωρα τωρα στριμωχνονται κ κοιμουνται πολυ.λιγες κλωτσιτσες αν καταλαβαινεις ειναι μια χαρα.αλλα βοηθα να ξαπλωνεις λιγο στο πλαι,τοτε αναγκαστικα μετακινουνται κ κλωτσανε πιο πολυ

νικολ μεγεια τα πραγματακια σας

κατερινα μου εσενα ποτε θα σου πει ακριβη ημερομηνια;

μιχαελλα κ εγω ειμαι υπερ της πιτσας για πρωινο. :lol: εχω φαει πιτσα για πρωινο ουκ ολιγες φορες

εγω μολις εφαγα τα φρουτακια μου.τωρα τελευταια εχω πολυ πεινα

κ εχω αρχισει κ να πρηζομαι.ευτυχως 2 βδομαδες μειναν ακομα

τι τρωτε σημερις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Γιατρό αύριο Merykalaki μου!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ.........

Εμένα η μέση με πιάνει όταν κουράζομαι.....

Αννούλα μου.... υπομονή.... κι εσύ στο τέλος φτάνεις πια.......

Εμείς σήμερα τρώμε.... γιαουρτάκι με πιλαφάκι.... πολύύύύ δροσιστικό.... δε μπορώ με αυτήν την παλιοζέστη να μαγειρεύω!!!!!

Μόλις τσάκισα κι εγώ τη φρουτοσαλάτα μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας αφησα γιατι μου βουτηξε ο αντρας μου το λαπτοπ! :lol:

Νικολ καλημερα,καλα πλυσιματα!Τελειωνεις και εσυ!

Πιπιτσα καλημερα!Μια χαρα τα νεα σας απο τον γιατρο.

Αννα καλημερα!15 εμειναν! :D

Μαιρη καλο γιατρο αυριο!

Τελικα η δικη μου η ζουζουνα ηθελε φαι!!! :lol: Μολις εφαγα την τυροπιτα και ηπια και το μιλκο αρχισε τις βολτες! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πιπιτσα μου,κ εμεις πιλαφακι σημερα.με κοτοπουλο αλλα δε το θελω.θα φαω μονο γιαουρτακι με ρυζακι.το βραδυ θα ψησουμε κιολας σουβλακια οποτε να μη πολυφαω το μεσημερι.αν κ τωρα εχω σκασει απο τα φρουτα

κανω υπομονη πιπιτσα μου,τι να κανω,αλλα ζοριζομαι πολυ ρε γαμωτο

νικακι εγω κ ο μπαμπας μου αποφασισαμε να μετρησουμε αλλιως τις μερες σημερα.βγαλαμε τη σημερινη+τη μερα που θα γεννησω.ΑΡΑ; ΜΟΝΟ 13 ΜΕΡΕΣ ΜΕΝΟΥΝΕ

σιγα σιγα θα βγαλουμε τις ωρες του υπνου κ ειμαστε ικανοι να πουμε οτι σε 1 βδομαδα γενναμε

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!!!!!!!!!!!! Έτσι να το κάνετε Αννούλα!!!!!!!!! Συμφέρει περισσότερο!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ βρε Νίκη μου..... άδικα διαμαρτυρήθηκες!!!!!!! Ήθελε φαί η μπουμπού!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ τώρα μόλις δεν σας είπα πως τσάκισα τη φρουτοσαλάτα μου???? Γιατί πεινάω πάλι????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω...πηγα στο γιατρο για να γραψω της μικρης την αντιβιωση κ ξεμπερδεψα μαυτο...σπαω κ εγω το κεφαλι μου τι να μαγειρεψω...μαλλον για κριθαρακι το κοβω...

αννα πολυ μου αρεσει ο τροπος που μετρας :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν όσο περνάνε οι μέρες ..κ πλησιάζει ο καιρός ...σταματάει ο χρόνος.......και εγω αυριο το Απογευμα εχω γιατρό..κ εύχομαι να μας πει κ ημερ. κάπου την τελευταία βδομάδα του Ιουλίου θα είμαι κ εγώ...άρα το πολύ 15 μέρες.................... :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κρίμα βρε κορίτσι μου, πολύ δύσκολο αυτ΄ο που περιγράφεις, αλλά πιστεύω θα σταματήσει κάποια στιμγή, δε μπορεί! Πάντως είναι για καλό, αυτό να σκεφτεσαι όσο μπορείς ❤️ Εγώ έκανα όλο κι όλο 4 εμετούς μεταξύ 6η-9ης εβδ, μετά υποχώησαν αρκετά οι ναυτίες και επανήλθαν κάπου στην 11η εβδ με αποκορύφωμα χθες που ήμουν 12+1 έκανα εμετό μετά από τόσο καιρό και ήταν ο χειρότερος μέχρι στιγμής.... δλδ σα να έβγαλα και την ψυχή μου ένα πράγμα 😅 δε ξέρω τι φάση... και στο μεταξύ ενώ είχα ψιλοεπανέλθει και με την ενέργεια, από χθες είμαι ένα κουρέλι, σήμερα να φανταστείτε, κατά τις 4μμ λέω ας ξαπλώσω λίγο έτσι 30 λεπτά, μιας και δεν είχα άλλα μιτιγκς, και κορίτσια ξύπνησα στις 6+μμ!! πάλι καλά δε μ' έψαξε κανείς απ τη δουλειά 🤣🤣🤣  και χθες τα ίδια, είχα πάρα πολύ κακή διάθεση και τρομερή εξάντληση... πιστεύω όμως ότι σε 1-2 εβδ να είναι πάλι καλύτερα τα πράγματα. Τλχ τώρα που είδα το μωρό να χοροπηδάει σα βατράχι την περασμένη Δευτέρα, ξέρω γιατί επανήλθαν οι αναγούλες  🤣🤣🤣 
    • Όχι καλε τι μόνη είμαιστε πολλες εδώ 😂 Εεε και εγω λόγο παλινδρομήσεις είχα πολύ άγχος και με έβαζε κάθε εβδομάδα δεν μου πήρε σε όλες τις επισκέψεις λεφτά  εεε συνήθως οι αναγούλες μετά την 7-8 εβδ αρχίζουν αλλά μπορεί και να μην έχεις βέβαια 
    • Κορίτσι μου, μην μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία. Ακου τον γιατρό σου που έτσι κι αλλιώς τον εμπιστεύεσαι!! Μια χαρα ειναι τα νούμερα. Εγω δεν ρισκαρα αμνιο ουτε οταν είχα ζήσει αυτά που σας έγραφα χθες... Ολα καλα!
    • Ναι είναι! Εμείς πηγαίναμε για αποξεση κι με το που μπαίνω για υπέρηχο δεν μίλαγε ο Γιατρος και λέει καλε αυτό μεγάλωσε..και όχι μόνο μεγάλωσε αλλά ακούμε και καρδιά!!!! Λέω έλα παναγια μου!!!! Τι να πω! Μακάρι όλα να πάνε καλα! Σε καμία μας δεν αξίζει να χαιρόμαστε και μετά να μας παίρνουν τη χαρά!🫶🙏🙏🙏🙏🙏
    • Νομίζω πως πλέον μπορείς να αφήσεις στην άκρη τις χοριακες! Αν και σίγουρα κι εγώ στη θέση σου θα χαιρομουν βλέποντας ότι αυξήθηκε (μπορεί να είχε θέμα το μικροβιολογικό που πήγες τις άλλες φορές)! Υπομονή μια βδομάδα για να πας στον γιατρό σου ξανά για υπέρηχο!! Το σπορακι σου έχει βγάλει σε όλους τα γυαλιά!! 😊😎Να ξέρεις ότι είναι πολύ σημαντικό που ακούσατε καρδούλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...