Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

επανηλθα.πω πω.μολις εκανα ενα ωραιοτατο πεντικιουρ κ ξαλαφρωσαν τα ποδαρακι μου τα κακομοιρικα

πιπιτσα λες να με προλαβεις;χαχα

το καλο ειναι οτι σιγα σιγα παιρνουμε ολες σειρα.κ οπου να ναι θα πρεπει να ανοιξουμε αλλο σαιτ που θα λεμε τα νεα απο τα μωρακια μας

σοφακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ναι πλησιαζω κ εγω.επιτελους.αν κ αγχωνομαι.δε μπορω να πω.πολυ

ρε σοφια που ειναι αυτο το μαγαζι που λεγεται νεξτ;εχω φαγωθει να το ψαχνω κ πουθενα :?

νικακι υπαρχουν χασε καλης ποιοτητας που ειναι σα σεντονακια.το τζαμπο δεν εχει καλες πανες ουτε χασε ουτε φανελενιες.ουτε στα μαδερκερ νομιζω θα βρεις.ψαξτο λιγο.πικε ειναι οι κουβερτουλες νομιζω

οι υπολοιπες που ειστε;

τη καλημερα μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειχε και φανελενιες στα Τζαμπο,που ειναι πιο χειμωνιατικες αλλα δεν μου αρεσε η ποιοτητα.Σαν να χνουδιαζαν... :roll: Θα παω μαλλον στα ΗΡΑ να παρω πανες αγκαλιας.Κουβερτες μου ειπε η κουμπαρα μου πως εχει πολλες,οποτε θα δω πρωτα τι θα μου δωσει και βλεπουμε...

Πολλη ζεστη και σημερα,αναψα το κλιματιστικο απο το πρωι!Και το βραδυ στο δωματιο το αναβοσβηνα...

Σημερα μαγειρευει παλι η πεθερα,ρυζι κινεζικο,μιαμμμ!

Στον καναπε μου εγω,δεν κουναω. :lol: Εχουμε λιγο σιδερο που θα κανει αυριο στο ρεπο του ο αντρουλης μου,η καθαριστρια θα ερθει την Παρασκευη οποτε ειμαι αραχτη. :lol:

Τα φωτιστικα ερχονται αυριο και πηρα τον μαστορα να ερθει Παρασκευη να τα βαλει.Για να δουμε...Πισττευω πως θα ερθει γιατι ακομα του χρωσταω λεφτα. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να πω την αληθεια εβαλα απο μια χοντρη τυπου ισπανικη στο βαλιτσακι κ μια λεπτοτερη,οπως επισης εβαλα μια πανα χασε κ μια φανελενια.κ ας διαλεξει η μαια τι να τους βαλει.η μαμη χτες μου ειπε οτι τα πρωτα 2 24ωρα κρυωνουν πολυ τα μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο κουβέρτες εχω βάλει 3 διαφορετικών υφασμάτων κ βλέπουμε, μια πικέ του Mothercare την κλασική, μια φλιζ και μια πλεχτή λεπτή.........

απο πάνες αγκαλιάς κάποιες με λεπτό ύφασμα που εχω πάρει απο το ΙΚΕΑ.......

beboulino μου ούτε κ εγω είμαι απο Αθήνα...τις είχα πάρει όταν είχα πάει πριν κανα μήνα......

αλλα δεν είναι κ τίποτα που δεν έχουμε στην πόλη μας απλά πανάκια είναι.....

Αυτες τις μέρες θα πάρω κ σεντονάκια για κουνια - πορτμπεμπέ και τέλος...

πόσα πήρατε απο αυτά? λέω να πάρω μόνο 1 σετ για το καθένα γιατι σκέφτομαι όλο κ κάποιο δώρο θα αλλάξω ..ή μπορέι κ να μου φέρουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηρα 3 σετ καθοτι εχω κ 2,αλλα σωστα το σκεφτηκες εσυ.ολο κ κατι θα φερουνπου θα τ αλλαξουμε.αν κ απο φιλες μου που εχω δει τι τους παιρνουν εχω ψιλοαπογοητευτει.οποτε εκανα το κουμαντο απο μονη μου κ αν φερουν κατι καλως,αν οχι...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις δεν παιρνουμε τιποτα στο μαιευτηριο που γενναω Αννα μου.Τα παρεχουν ολα εκεινοι,οποτε δεν με νοιαζει παρα μονο για οταν την βγαλω για να την φερω σπιτι.Αλλα για τοτε σκεφτομαι να παρω μια πικε κουβερτουλα.Θα σκαει ο τζιτζικας!Αν ειναι τελειομηνη,δεν υπαρχει λογος να την ντυσω βαρια.Ασε που μεσα στο αμαξι θα εχει ζεστη...Γενικα δεν ειμαι υπερ του να ντυνουμε βαρια τα μωρακια.Ζεσταινονται και αυτα πιο πολυ απο εμας...

Νικολ,τι κουβερτα πικε βρηκες στα μαδερκερ;Εγω δεν εχω δει...Μονο εκεινες τις λεπτες πλεκτες,που κανουν 13 ευρω και στα Τζαμπο κανουν 3! :o Και ειναι ακριβως η ιδια...Ειμαι παραξενη με τα υφασματα και τα κοιταω ολα εξονυχιστικα! :lol: Πηρα 2 τετοιες απο τα Τζαμπο και ειναι ΟΛΟΙΔΙΕΣ.Εχω και 3 φλις αλλα θελω και πικε...Θα ρωτησω πρωτα την κουμπαρα μου πριν αγορασω...

Σεντονακια πηρα απο το σαιτ που αγορασα την προικα,ειναι απλα εκρου βαμβακερα.Ειχε 2 με λαστιχο και 2 χωρις.Και αλλο ενα σετ που ηταν μερος της προικας,δλδ 3 και 3...Για το πορτ μπεμπε δεν θα παρω.Πεταμενα λεφτα,θα διπλωσω ενα μεγαλο και θα της βαλω.Αλλωστε αυτα δεν ειναι για πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα εμένα μου έχουν κάνει ήδη κάποια δώρα οι δικοί μου άνθρωποι χωρίς να τους πω κουβέντα για το τι μου λείπει ...που ήμουν έτοιμη να πάω να πάρω ....και με γλυτώσανε απο ταλαιπωρία ..γιατί ναι μεν είναι ωράιο να ψωνίζεις αλλα έτσι όπως έχω βαρύνει τώρα κ με τέτοια ζέστη δεν παλευεται...........

Οι φίλοι κ.λ.π. τις πιο πολλές φορές ρούχα φέρνουν κ εγω αυτο πάντα έπαιρνα...που αν έχεις ήδη πολλά...... ειδικά των πρώτων μηνών δεν τα προλαβαίνουμε θα πρέπει να αλλαχθούν........

αρα σκέφτομαι να αφήσω κ κάτι ελειπές για να ξέρω κ με τι θα το αλλάξω......

Beboylinno μου είναι οι κλασικές κουβερτούλες του Mothercare αν πας κατευθείαν στο ράφι την βλέπεις σε χρώματα κιτρινα μπεζ γαλάζια κ ροζ κ σε 2 διαστάσεις...

κάποια κοπέλα την είχε αναρτήσει....κάτσε να μπω στο site να σου πω σε ποια σελ. στον κατάλογο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα κοιτουσα τον καταλογο αλλα εχει μονο τις μουφλαν(φλις ειναι αυτες;) και τις αλλες τις πλεκτες... :roll:

Στα Ηρα εχει ωραιες πικε αλλα κανουν και 40 ευρω με τα σχεδιακια...

Εμεις εχουμε πει σε ολους να μας δωσουν λεφτα,οχι δωρα γιατι δεν μπορω να τρεχω να τα αλλαζω αν δεν μου αρεσουν...Τωρα αν φερει κανεις δωρο,σιγουρα θα ειναι ρουχα,οποτε δεν θα της παρω πολλα...Να δουμε και ποση θα ειναι!Μου ειπε η γιατρος ειναι ψηλη,μην παρω αδικα τα φορμακια και δεν της κανουν! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω πιστευω οτι με αυτες τις ισπανικες σκανε τα μωρακια,αλλα η μαμη επεμενε οτι χρειαζονται τις πρωτες 2 μερες.ευτυχως αυτες οι κουβερτουλες μπαινουν κ στα καθισματακια αυτοκινητου

9εχουν τρυπουλες στο σημειο της ζωνης),οποτε θα μου χρησιμευσουν κ μετα.

τωρα για μετα εννοειται κ εγω τις λεπτες θα χρησιμοποιω.μες τον αυγουστο θα ταχω κ με τα ζιπουνακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα πολυ ωραιες ακουγονται αυτες οι κουβερτες με τις τρυπουλες!Απο που τις πηρες;

Κανε οτι σου πουν οι μαιες....Μετα βλεπεις.Θα ειναι και μικρουλες οι δικες σου. ;)

Παντως βρε κοριτσια,ενα πλασματακι τοσο δα και θελει ολοκληρη προικα! :lol: Χθες που ψωνισαμε μου ελεγε μετα ο αντρας μου τοι ειναι σαν να τα παιρνουμε για καποιον αλλον...Δεν εχει συνειδητοποιησει οτι ειναι για το δικο μας μωρο! :lol: Ουτε και εγω να σας πω την αληθεια! :oops:

Πηρα και 2 μπιμπερο ΝUK first choice γυαλινα για να δειξω στην μαμα μου τον κωδικο να μου τα φερει απο το φαρμακειο.Πολυ ωραια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα πρεμαμαν τις πηρα.ειναι πολυ ωραιες κ πολυ καλης ποιοτητας κ το βασικο δε θα πανε χαμενες

εδω εμεις τα εχουμε ολα ετοιμα κ παλι δε το πιστευουμεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχαμε Πρεμαμαν γμτ και κλεισανε!!! :o Θα μπω να δω τον καταλογο...

Τα Πρεναταλ εχουν βαλει 40% σε ολα,μου ειπε μια φιλη μου.Θα παω και απο εκει μια βολτα.Αν και μονο ρουχα εχω δει,δεν ξερω αν εχει κουβερτες κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι κατι μπεζ-γκρι με κυκλακια.η αληθεια ειναι οτι εχουν παρα πολυ ωραια ποιοτητα τα ρουχα κ η προικα τους,κ εμας εδω το ενα εχει το ενα το αλλο εχει το αλλο.μαζεματα.αλλα τι να κανεις.οσο αισθανεσαι ακομα ελαφρια τρεξε να βρεις τι θελεις γιατι σε κανα μηνα δε θα μπορεις.παω να φαω,πειναω πολυ.πρωτη φορα θα φαω απο τις 12.30.ερχομαι σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ Νικολ!Αυτες τις κυψελωτες λες;Τις εχω δει,ειναι ιδιες με αυτες του ΤζΑΜΠΟ,που εγραψα παραπανω. ;) Ελεγα να παρω και πικε σαν αυτες:

http://www.irabebe.gr/category/43/kouvertes

Απλα ελεγα μηπως εβρισκα κατι πιο οικονομικο...Αυτες κανουν και 50 ευρω η μια... :? Μακαρι τελικα να εχει η κουμπαρα μου να μου δωσει και να ειναι και καλες! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

epanhltha k egw..sfouggarisa katharisa to mpanio k lew na balw ta fasolakia na ginontai..aaxx kourashhhhh

egw apo pike agorasa polu wraies apo magazi me tetoia eidh k tis phra 25 eurw thn mia..k egw den exw apofasisei ti tha balw sthn balitsa akomh alla kata pasa pithanothta pike k mia ligo pio xontrh pou exw agkalias an k den nomizw na xreiastei giati tha skasei to kahmeno to mwro me tetoia zesth

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μαρακι να σου ζησει ο γιοσ αμαν τωρα ειναι η σειρα μου και τισ κατερινασ αμαν φρικαρα λιγο που ειμαι η επομενη αλλα επιασαν και οι ζεστεσ οποτε καλυτερα εξω παρα στην κοιλια. αυριο θα μαθω ημερομηνια. :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες!!!!

ζεστη σημερα και δεν εχω βγει καθολου σημερα.ο αντρας μου εχει υπηρεσια και βαριεμαι μονη στο σπιτι.

το πραγματακια του μπεμπη ειναι ετοιμα.ολα πλυμενα ,σιδερωμενα και τακτοποιημενα στη ντουλαπα του.ολη την ωρα την ανοιγω και την μυριζω.μυριζει σαν μπισκοτακι.

η βαλιτσα μου ετοιμη!θελω να παρω και μερικα πραγματακια για το μωρο αν και θα γεννησω σε ιδιωτικο που παρεχουν τα παντα.θα παρω ενα σεντονακι και μια κουβερουλα πλεκτη για να στολισω την κουνια,μερικα ζιπουνακια και μια ωραια σαλοπετα για την εξοδο μας απο το μαιευτηριο.

μου πηρε η κουμπαρα και ενα ωραιο παιχνιδι για την κουνια.της fisher price τα ιπταμενα αρκουδακια.μου αρεσει πολυ!!!!

την Δευτερα πρωτα ο Θεος εχουμε γιατρο παλι.για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορτσουδιααααα....σημερα δεν τα καταφερα απο το πρωι να μπω....ειχα μαθηματα ανωδυνου στο νοσοκομειο...σημερα μαθαμε τις αναπνοες της εξωθησης...οταν τελειωσαμε η μαια μας εκανε κ μια ξεναγηση στα δωματια κ στην αιθουσα τοκετου να δουμε τους χωρους...μετα συναντηθηκα με την κολλητη μου που ειχε ραντεβου στον γυναικολογο μας κ πηγα κ εγω μαζι της μπας κ με κοιτουσε.εχουμε αυριο ραντεβου να δουμε την μπεμπα κ ειπα μηπως κ με εβλεπε σημερα...αλλα τελικα ειχε δουλεια κ δεν με ειδε...οποτε αυριο το απογευμα...

κοριτσια βλεπω ολες εχουμε αρχισει κ ετοιμαζουμε βαλιτσες...τι ωραια που ειναι...αντε κοντοζυγωνουμε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως η όλη διαδικασία της προετοιμασίας των βρεφικών ρούχων και της βαλιτσούλας μας.... τελικά είναι πολύ-πολύ όμορφη!!!

[smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif]

Ανυπομονώ κι εγώ για τα επόμενα ψώνια-πλυσίματα-σιδερώματα..... να ξεμπερδεύω....

Αύριο έχουμε ραντεβού με το αντράκι μας!!!!!!! Κι έπειτα πάλι Γιατρό.....

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :

Θα μάθουμε βάρος.... θέση.... & κάνουμε και το 1ο μας NST!!!! Ελπίζω να είναι όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!

Καλό ξημέρωμα σε όλες τις συν-φουσκίτσες!!!!!

Έχω λίγη αγωνία.... ελπίζω να μπορέσω να κοιμηθώ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα γκαστρουλες κ μανουλες!!!!!!Τι κανετε??

Εμεις μια χαρα ,μεγαλωνουμε τσιτωνουμε την κοιλια της μαςτοσο πολυ που νομιζει οτι θα σκασει κ ετοιμαζομαστε για την μεγαλη εξοδο!!!!!!!!!!Αυριο η τελικη ημερα...για να δουμε!!!!

Επισης ζεσταινομαστε πααααααααααααααααρααααααααααααααααα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!

Σημερα η μερα εχει αποτριχωση,μανικιουρ,πεντικιουρ..

Αυριο μετα το ραντεβου στο γιατρο φρυδια κ μετα ας με πιασουν πονοι,ας σπαοσυν τα νερα,ας μου πει ο γιατρος γενναμε κ σημερα....!!!!!!!!!!Θα μαι πανετοιμη!!!!

Αγχος δεν με εχει πιασει καθολου...ακομη....δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο...

Το μονο που θελω ειναι να τον παρω στην αγκαλια μου,να δω το προσωπακι του,να ναι γερο κ ολα να πανε καλα!!!!!!!!!

Ειρηνη μου φτασαμε στο τελος!!!!!!!!!!!Με το καλο γλυκεια μου!!!!!

Αννα μου θα σαι η επομενη....Και ερχεστε κ οι υπολοιπες...

Αντ κοριτσια να ανοιξουμε αλλο ποστ σγια σιγα με τα μωρα μας,τα ξενυχτια μας!!!!

Παω να κανω ενα ντουζακι να ετοιμαστω για το beaute μου!!!!!!!!!

Φιλακιααααα τα λεμε μετα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορτσουδιαααααααα....εδω γυρω θα ειμαι κ εγω.λεω να κανω καμια δουλιτσα τωρα που ειναι νωρις γιατι μας εφαγε η σκονη...κ μετα ολα κλεισιμο κ αρκουδισιον

το απογευμα εχουμε γιατρο :D:D:D

θελω να ανεβω κ στον αγροτικο να γραψω την αντιβιωση της μικρης....αντε να δω ποση παππουδια θα βρω κ αν μου δωσει κανεις την σειρα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...