Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Νίκη μου μάλλον κατάλαβαν ότι είναι Σ/Κ και ξεκουράζονται κι αυτά!!!

Χθες του έλεγα 37,5 βδομάδες δεν βαρέθηκες εκεί μέσα??? Αντε καλέ βγες!!!

Και με δούλευε ο άντρας μου...παρανόησα η γυναίκα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhmeraa

hrtha k egw..emeis xtes koimhthikame pali sthn mama mou afou o antras mou ksemperdepse arga e tis douleies tou k meta eprepe shmera na einai edw konta giati tha douleuan..opote meiname sto xwrio..h alhtheia einai oti to apolambanw kathws olh thn mera rempeliazw alla exei polu zesth re koritsia..sto diko mou spiti den einai etsi afou den to pairnei o hlios sxedon katholou alla edw ouuuuufffffffffffff polu idrwtas!!!olh thn mera mesa sto ntouz thn ebgala

giwrgo ti wraies stigmes pou pernas ....anupomonw na erthei k h dikh mou seira an k den mou emeine polu akomh

beboulino ti kala pou teleiwnete k eseis..ante na etoimasteite k me ta teleutaia

maraki eutuxws exete klimatistiko apo dw k pera giati xwris auto ti tha kanate?k egw xtes tous eprhksa tous dikous mou na baloun ena..fae kati gluko gia na zwhrepsei ligo o mikroulhs sou..k emena einai merres pou einai etsi ushxos k alles pali polu kinitikos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μην ανησυχεις,τα μωρακια καταρχην δε χωρανε στη κοιλιτσα,κατα δευτερον τη περισσοτερη ωρα κοιμουνται.μου το ειπε ο γιατρος χτες.

νικη μου,ωραια τα κιττυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Εξαφανιστηκατε όλες??

Πήγα σε ένα μαγαζί κι ευτυχως βρηκα με τη μία και γύρισα γρήγορα σπίτι γιατί έχει σχεδόν 40 βαθμούς εξω :shock: Πήρα ένα μακρυ μαύρο φόρεμα που απλά κάτω από το στηθος έχει κάτι ασημί...με την έκπτωση 18 ευρω!!!! :o Μια χαρά!! Πήρα το small γιατί ήταν μεγάλα τα νούμερα...οποτε άνετα το φοράω κι αργότερα, όταν γεννησω...κι αν θέλω το κονταίνω!! Θα βάλω και μια απλη παντοφλίτσα από κάτω κι είμαι σούπερ...σιγα μην σκάσω!!

Συμπεθέρα μόνη σε αφήσαμε??? Με γεια το δωματιάκι σας!! Να έρθει με το καλό η μικρή και να το χαρεί!! Οταν το τελειώσετε θέλουμε φώτο!! :D

Ετοιμάζω το φαγητο μας τωρα και μετά θα ξαπλώσω λίγο..Το απογευμα θα πάμε στα ξαδερφια και θα μείνουμε μέχρι το βραδυ που θα φάω!!

Φιλιά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!

Ασχημη νυχτα η χτεσινη,γιατι κοιμηθηκα 4.30 το πρωι.ο μικρος κλωτσουσε,εγω καθε μια ωρα πηγαινα τουαλετα,επινα ολη την ωρα νερο γιατι εφαγα απ'εξω σουβλακι χοιρινο και μου επεσε βαρυ και αλμυρο και γενικως δεν με χωρουσε ο τοπος.

Σημερα ευτυχως δεν μαγειρευω γιατι ο αντρας μου εχει υπηρεσια.εγω θα φαω μελιτζανες ιμαμ που ειχα στην καταψυξη,με φετα.

Σημερα επισης εχω ραντεβου με τον ενδοκρινολογο.αρχισε η αντιστροφη μετρηση οποτε πρεπει να δουμε τι θα κανουμε και με το σακχαρο και την ινσουλινη.

Beboulino βαλε φωτο να δουμε το δωματιο της μπεμπας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα μεγεια το φορεμα!Ωραιο ακουγεται και η τιμη σουπερ!

Τι καλο τρωτε σημερα;Εμενα εφτιαξε η μαμα μου φασολακια απο χθες.Αυριο τρωμε μουσακα πεθερας,μιαμμμμ!Ανυπομονω!Με εχει πιασει μεγαλη λαιμαργια αυτες τις μερες.Ολο πειναω και προσπαθω να μην τρωω γιατι δεν θελω να βαλω αλλα κιλα αυτο τον μηνα. :roll: Αλλα δεν το βλεπω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια μου τι κάνετε; Βλέπω ότι κάποιες κοντέψατε πάρα πολύ για να αποκτήσετε το αγγελούδι σας. :D:D Τέλεια. Δεν το πιστεύω πόσο γρήγορα περνά ο καιρός. Σύντομα θα κρατάτε τα μωράκια σας.

Εμείς σήμερα σαρανταρίσαμε και πήγαμε εκκλησία. 40 μέρες ξενύχτι αλλά και 40 μέρες απόλυτης ευτυχίας. Ψες μια απ΄τα ίδια, πρέπει να κοιμήθηκα 3 ωρες αφού το μωράκι έχει και τα πονάκια του εκτός απ το τάισμα. Κάναμε την πρώτη επίσημη μας βόλτα σήμερα. Είμαστε στα πεθερικά μου οι οποίοι είναι ξετρελαμένοι με το μωρό. Μας έδωσαν "αδεια" και μένα με τον άντρα μου για ύπνο τώρα μέχρι να πεινάσει ο μπέμπης και το θηλάσω.

Χτες Μαράκι πήγα βόλτα Μακαρίου για καφέ για πρώτη φορά μετά που γέννησα. Ωραία ήταν. Μιάμιση ώρα. Ας εν καλά οι γιαγιάδες και οι παππούδες.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!!!

Χρυσταλλενη σαραντησατε,τελεια!!!

Γιωργακη μεγαλωσατε κι εσεις!!!πολυ σας ζηλευω που ξυπνατε στις 7,κι εμεις το παλευουμε αλλα ποοολυ δυσκολο!!Οι νυχτες μας ζοριζουν πολυ!!

Μαρακι μεγεια το φορεμα!Κ η τιμη σουπερ!!!Καλα να περασετε στη βαπτιση!

Νικη μου μεγεια το δωματιακι!!Μολις βαλετε κ τα πραγματακια της μικρης περιμενουμε φωτο!!!

Μαρουλιτα κ Μαιρη μου φιλια στις κοιλιτσες!!

Τονια κοντευεις κι εσυ καλη μου!Καλο γιατρο σημερα!

Η συμπεθερα μου χαθηκε κι αυτη ε???Δε μας αφηνουν στιγμη τα καμαρια μας :D:D:D

Αννουλα πως εισαι γλυκια μου?Ποοολυ ζεστη οντως σημερα,ελπιζω να ειναι λιγο καλυτερα το απογευμα να βγουμε μια μικρη βολτουλα με τις νεραιδουλες μας ;);)

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου!Μολις τελειωσα βραδυνα ταισματα κ πινω καφε στο μπαλκονακι με το λαπιτοπι!!Ειπα να ξανακοιμηθω αλλα μπαααααα....

ΣΚ κ χαθηκατε ολες!Αν υποψιαστω οτι απολαμβανετε κ θαλασσιτσα θα ζηλεψω παλι...

Αννουλα πηρες φορμακια για νεογεννητα?Ειναι τα πολυ πολυ μικρα που φοριουνται μονο για 10-15 μερες το πολυ κ μονο απο μικρα μωρακια οπως τα διδυμακια.Αν δεν πηρες να σου δωσω τα δικα μου,ειναι ολοκαινουργια,φορεθηκαν ελαχιστα,γιατι να πανε χαμενα???6 εχω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια ηθελα να σας πω οτι την πεμπτη γεννησα τελικα ενα κοριτσακι 3400 φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο χωρις τιποτα μεσα σε 2,5 ωρες και η γεννα ηταν παρα πολυ ευκολη ολα πηγαν καλα σημερα ειμαι σπιτι μου απο χθες δηλ...

σας ευχομαι με μια καλη γεννα και ενα γερο μωρακι και καλη λοχεια στις υπολοιπες κοπελες σας ευχαριστω για την παρεουλα θα τα λεμε παλι για ολες τι αποριες μας και για εγκυμοσυνη και για τα μωρακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω για τις ευχες σας οσες θελετε να μαθετε τα νεα για τη γεννα μου την εγραψα στα ασταματητα μωρακια μαιου ιουνιου ιουλιου 09 νουμ7

δεν ξερω αν το βγαζει απευθειας

http://www.mammyland.com/forum/17/17511

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου!Μολις τελειωσα βραδυνα ταισματα κ πινω καφε στο μπαλκονακι με το λαπιτοπι!!Ειπα να ξανακοιμηθω αλλα μπαααααα....

ΣΚ κ χαθηκατε ολες!Αν υποψιαστω οτι απολαμβανετε κ θαλασσιτσα θα ζηλεψω παλι...

Αννουλα πηρες φορμακια για νεογεννητα?Ειναι τα πολυ πολυ μικρα που φοριουνται μονο για 10-15 μερες το πολυ κ μονο απο μικρα μωρακια οπως τα διδυμακια.Αν δεν πηρες να σου δωσω τα δικα μου,ειναι ολοκαινουργια,φορεθηκαν ελαχιστα,γιατι να πανε χαμενα???6 εχω ;

καλημερα σοφακι.ποια θαλασσα;τη μπανιερα του σπιτιου κ πολυ ειναι

σοφια βρηκα μονο ζιπουνακια για 0 μηνων.κ απο αυτα εχω 10 μονο.φορμακια πηρα τα πιο μικρα 0-1 που ειναι.δε θα τους κανουν λες;δε βρηκα πουθενα μικροτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια να σου ζησει το κοριτσακι σου κοπελα μου!!!Να την καμαρωσετε οπως ποθειτε κ καλη λοχεια σε σενα ευχομαι!!

Αννουλα εγω ειχα παρει απο τα NEXT αυτα που γραφουν newborn κ ειναι πολυ μικρουλικα.Ζιπουνακια κι εγω 0 κ 1-3 αλλα τις πρωτες μερες ολα μεγαλα ηταν!!!Παντως τα φορμακια αν θελεις στα δινω,δεν ειναι πολλα αλλα ειναι του κουτιου που λενε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..μπηκα να σας δω λίγο...Τι κάνετε?? Εγώ χθες πήγαμε στα ξαδερφια για φαγητο και επειδή καθόμουν πολλες ώρες και ήταν κι αβολα φουσκωσαν ξαφνικά πολύ τα πόδια μου και όταν γύρισα σπίτι υπέφερα! Η μέση και τα πόδια....καλυτερα να μην πω!!! ΑΑΑ και το ζώδιο μου έλεγε ότι η 11/7 και η 12/7 είναι οι πιο τυχερες μου μέρες...Λετε να γεννάω ??? :lol::lol::lol::lol:

Σοφάκι μου γλυκό, τι κάνεις?? Οι μικρές σου είναι κούκλες! Και οσο για τη θαλασσα συμπάσχουμε!!!

Χρυσταλλένη μου αφού άρχισες και τις βολτίτσες μια χαρα!! Σαραντησατε κιόλας...τελεια!!!

Άννα μου καλημέρα!

Ιφιγένεια μου χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες καθόλου! Να χαιρεσαι και πάλι το κοριτσάκι σου και καλή λοχεία και σε σένα!!

Τόνια μου περιμένουμε νέα σας από τον γιατρο..

Οι άλλες τι κάνετε? Ξεκουράζεστε??

Εχει αποπνικτική ζέστη...είμαστε στο κλιματιστικό και λέμε να φάμε μονο καρπουζάκι αφού θα φάμε και στη βαφτιση το βραδυ..Στην εκκλησία μάλλον θα παει μονο ο άντρας μου κι θα έρθει να με πάρει μετα για το γλεντι!

Σας φιλώ όλες...Θα τα πούμε αύριο!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!!

Τι κάνετε?

Ιφιγένεια να σας ζήσει το μωράκι σας!! Καλή λοχεία να έχεις!

Συμπεθέρα μου χαθήκαμε δε λές τίποτα... εμείς πήραμε το ΟΚ απο την γιατρο μας για βόλτες και μας έχει χάσει το σπίτι, γιαυτό δεν έμπαινα...

Βγαίνουμε κάθε πρωί και κάθε απόγευμα βολτούλα για να μαζέψουμε βιταμίνη D απο τον ήλιο γιατί θηλάζω και το μητρικό γάλα δεν έχει λέει...

Μαράκι και εγώ πιστεύω ότι μόλις βγούν τα ράμματα θα γεννήσεις... :D:D:D

Δεν διάβασα τίποτα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδεςςς εδω ειμαι και εγω...λιωνω απο τη ζεστη..το σκ ειναι γεματο δουλεια εχτες ειχα παρτυ και πεθανα σημερα πηγα μαγαζι να φτιαξω μπαλονια να παμε το απογευμανα στολισουμε και καποια στιγμη νομιζα οτι θα λυποθυμισω...ετοιμαζομαι να φαω και να την πεσω απο την ζεστη δεν αντεχω...και κουραση μαζι...Ιφιγενειααα να σου ζησει καλη λοχειααα παω να διαβασω στο αλλο ποστ τα νεα σου...Μαρακι...λες 12-07???Εχω τα γενεθλια μου εκεινη τη μερα...αυριο ερχεται και η αδερφη μου εχω να την δω απο το Πασχα...θα μου φερει και τα πραγματακια με τη hello kitty και ανυπομονω...την τεταρτη θα ρθει η κουμπαρα μου και με ρωτησε τι να παρει για το μωρο και της ζητησα μια πιπιλα NUK με ζβαροφσκι απο το babyly hills σε μεγαλο νουμερο για τη βαπτιση...χιχιχι ειναι τελειαααα...και ροζ ετσι...αα εφτιαξα και ενα κρεμαστο με κορδελες και λουλουδακια και χαντρες...ροζ φουξια για να μην αναρωτιεστε οχι τιποτε αλλο....χιχιχι και τουλι και εκανα και hello kitty κεφαλακι αμε πυλο θα τα κολλησω την δευτερα γιατι περιμενα να στεγνωσουν για να τα βαψω και θα σας βαλω φωτο....εεμμμ αφου δεν μπορω να βρω hello kitty το κανω μονη μου...ξεκιναμε και βαψιματα αυριο και ανυπομονω,...ολα αυτη τη βδομαδα θα γινουν απο οτι βλεπω...θα παω να δω μπας και αυτη τη βδομαδα μου φερουν το καροτσι να τελειωνω και με αυτο..τους ειχα πει δεν βιαζομαι αλλα πενραω περναω και δεν βλεπω φως....θα παω αυριο να πω οτι βιαζομαι..αυταααα φιλακια πολλαααα αντε Μαρια με το καλο και ελπιζω μολις βγαλεις τις ραφες να γεννησεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια να σου ζησει το κοριτσακι σου κοπελα μου!!!Να την καμαρωσετε οπως ποθειτε κ καλη λοχεια σε σενα ευχομαι!!

Αννουλα εγω ειχα παρει απο τα NEXT αυτα που γραφουν newborn κ ειναι πολυ μικρουλικα.Ζιπουνακια κι εγω 0 κ 1-3 αλλα τις πρωτες μερες ολα μεγαλα ηταν!!!Παντως τα φορμακια αν θελεις στα δινω,δεν ειναι πολλα αλλα ειναι του κουτιου που λενε!!

αν δε τα χρειαζεσαι σοφια μου ναι θα τα ηθελα να μου τα δανεισιες.οχι τιποτα αλλο αλλα για αυτο το θεμα με τρωει το αγχος καθημερινα.μηπως δηλ δε φτανουν η δε τους κανουν αυτα που τους πηρα.στειλε μου στο φεις μπουκ που θελεις να συναντηθουμε οποτε σε βολευει κ οπου σε βολευει.εκτος απο σημερα γιατι εχουμε ενα γαμο(στον οποιο βαριεμαι,αλλα πρεπει να παω).

σ ευχαριστω παρα παρα πολυ

γιελιζ καλημερα κ καλες βολτουλες

μαρακι μου καλημερα.απο την ορθοστασια σπυ πρηστηκαν τα ποδαρακια σου.εγω τα βαζω σε κρυο νερο κ κατευθειαν επανερχονται.μακαρι κουκλα μου να γεννησεις στις 12 οπως λες.αφου το θελεις κ εσυ :D

καλημερα κισκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τα κοριτσάκια!!!

Εύη μου καλή όρεξη και καλή ξεκούραση... Ωραία φαίνεται η πιπίλα με swarovski!! :D:D

Άννα μου 18 μέρες ακόμα ε?? Τίποτα δεν έμεινε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες!!!!

τι κανετε;;;

Ιφη μου να σου ζησει..ειδεςπου στα ελεγα οτι τσακ μπαμ θα γινουν ολα!!!

Καλη λοξεια να εχεις και φιλακια πολλα!!!!

Γιελιζακι...ξεκινησατ εβολτουλες;;;..καλα κανετε!!!!!!

Ευακη μη δουλευεις τοσο πολυ...ξεκοθρασου οσο μπορεις..

Και τα δικαμου ποδια πριζονται...απο τη ζεστη ειναι...

αχ παιδια χτες κατι επαθ εκαι το κληματιστικομας και απο χτες το απογευμα ολο βριζω τον αντρα μου...γκξρρρρ...μια χαρα δουλευε με το που επιασε στα χερια του το κοντολ νεδ δει τι εξεληγμενες λειτουργιες εχει...παειιιιιιιι.....

και σημερα εχει την απιστετη ζεστη...αφου τον Χριστοφορο τον εχω μονο με την πανα...και σκεφτομαι να βγαλω και αυτην αλλα φοβαμαι μη μου κατουρισει τους καναπεδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...