Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μολις γυρισα....πηγα μεχρι την μαμα μου για ενα γρηγορο καφεδακι...εφαγα κ μια τυροπιτουλα κ ηρθα...η μικρη μου ηθελε να ανεβει πανω στην αλλη γιαγια...οποτε ειμαι μονη.φαγητο εχω απο χθες...λεμονατο,οποτε ειμαι ξενοιαστη μαυτο...θα ριξω ενα σφουγγαρισμα τωρα που ειμαι μονη κ αυτα ηταν.

ιφιγενεια να σου ζησει κ καλη λοχεια να εχεις!!!

λογικα μαρακι κ η μαρια πρεπει να γεννησε...ποιος ξερει?

μαρουλιτα σιγα σιγα πρεπει να ξεκοβεις απο το μαγαζι...εφτασε πια ο καιρος...εγω εχω τον αντρα μου που ολο γκρινιαζει για το αμαξι...επειδη ακομα παω την μικρη στον παιδικο δεν θελει πολλα σουρτ φουρτ...αλλα μεχρι κ αυτον τον μηνα ειναι...μετα μονο εδω στο χωριο κ αυτο μονο το πρωι που εχει καψα...κατα τα αλλα εγω εχω αρχισει το περπατημα,οσο το επιτρεπει κ ο καιρος.η μαια μας ειπε οτι κανει πολυ καλο αρκει να γινεται συστηματικα κ οχιτην τελευταια στιγμη...επισης βοηθαει κ η ασκηση του τυπου βαθεια καθισματακια...οποτε κοριτσια ξεκιναμε :D:D:D αυτο με τα καθισματακια βοηθαει στο να γυμναστει η κατω περιοχη.οπως επισης οταν παμς τουαλετα να σφηγγουμε κ να αφηνουμε το πιπι μας...μπορουμε να το κανουμε κ οποιαδηποτε αλλη στιγμη σαν ασκηση...γυμναζουμε τους μυς,αποκτουν ελαστικοτητα κ κατα την εξωθηση δεν κινδυνευουμε να σχιστουμε.

βεβαια ο αντρας μου μου προτεινε αλλο τροπο για να εξασκησω το παπι μου ;);););) αλλα θα προτιμησω τις ασκησεις τις μαιας :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Maroulita μου!!!!!!!!!!!!!!!

Μην αφήνεις τον κάθε ένα να σε αγχώνει παιδάκι μου!!!!!!!!!!!!

Μα καλά κι αυτή η βλαμμένη..... δε σε βλέπει με την κοιλιά??????

Μωρέ.... τί αναίσθητοι που υπάρχουνε ρε παιδάκι μου!!!!!

Οι γεροντοκόρες ειδικά....... δεν παλεύονται!!!!!!

Η κακία να τους μείνει!!!!!!

Μαράκι μου..... κι εγώ αυτά σκέφτομαι με τα γεννητούρια......

Πως θα μαζευτούνε όλοι επάνω από το κεφάλι μου......

Μου έλεγε η πεθερά χθες..... μην τυχόν γεννήσεις και το μάθουμε μετά!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Να μας ειδοποιήσεις άμεσα!!!!! Οποιαδήποτε ώρα!!!!!!!!!!!

Αχ....... φαντάζομαι τί έχει να γίνει.....

Από τώρα εκνευρίζομαι......

Πού είσαι βρε Χρύσα μου???? Όλα καλά κοριτσάκι μου????? Πώς τα πας?????

Καλώς το και πάλι το Sisaki μας!!!!!! Φαντάζομαι...... τί σου πρότεινε ο καλός σου!!!!!!

Χριστινάκι....... super!!!!!!!!

Λέω να πάω σιγά-σιγά να φτιάξω 1 πολύ ελαφρύ καφεδάκι κοριτσάκια μου, να κάνω μερικές δουλειές.......

Το μπανάκι μου μετά & αράζω πάλι....... έως ότου έρθει η μάνα μου..... εάν έρθει..... δεν ξέρω ακόμη......

Προς το παρόν σας χαιρετώ........

Καλή σας συνέχεια........ έπιασε ζέστη...... ουφφφφφφφ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sissi mou kala tha kaneis na epilekseis tis askiseis tis maias....ax aftoi oi antres.....

na rwtisw koritsia eseis pou eiste i tha mpeite twra ston 9 poia xapia sa eipe o giatros na kopsete?

pipitsazouzouna ki egw thelw kafedaki twra tha kanw ena freddo.....min to dei o antras mou mono gt den thelei na pinw kafe epeidi den kanei...ela mwre ena sto toso.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω ρε κοριτσια...τι να πω!!!!!!!!!!!!!!!Καλα χαλαρωσα ευτιχως!!!!!!!!!!!!!

Σημερα κοιτουσα τα κιλα του μωρου μου...ειναι καλα τα 1852 που ειναι????????

Τωρα θα φαω τα φρουτακια μου...!!!!!!!!!!!!!ΖΕΣΤΕΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα εγω προς το παρον περνω μονο φελισιν κ σιδερο...την αλλη βδομαδα εχω γιατρο αλλα κ παλι δεν νομιζω να κοψω κατι μεχρι να γεννησω...απο οσο θυμαμαι κ στην μικρη τα παιρνεις μεχρι να γεννησεις.μονο το μαγνησιο κοβεις οταν μπεις στον μιηνα σου.

μαρουλιτα εμεις στις 27/6 που καναμε υπερυχο ειμασταν 1800.τωρα ξανα στις 14/7.ειστε μια χαρα...εμενα μου ειπε κιολας οτι αν συνεχισει ετσι θα ειναι μπαμπατσικη η μικρη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

christina τελειο το τραγουδακι :)

pipitsazouzouna εδω ειμαι, απλα ειχα κατι τελευταιες μικροδουλειες.. η μικρη ειναι ψηλά ακομα και δεν λεει να κατεβει, της αρεσει πολυ εκει μεσα :D

α! οσο για τα φαρμακα εγω περνω απο την 12η εβδομαδα σιδηρο ασβεστιο και μαγνησιο και το σιδηρο και το ασβεστιο μου εχει πει οτι θα το συνεχισουμε και μετα που θα γεννησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα καλώς ήρθες και πάλι...όπου να'ναι ερχεται κι εσένα το μωράκι σου!!

Μιχαέλα εμεις πάλι έχουμε το αντίθετο...προτείνω στον καλό μου τωρα που φτάσαμε στο τέλος να κάνουμε ασκησούλες ;) κι όλο με μαλώνει!!! :lol::lol::lol::lol:

Μαρία μου μια χαρά είναι τα κιλά σας!!

Πιπίτσα μου κι εμένα όλοι το ίδιο μου λενε να τους παρω τηλ όταν με πιασουν οι πόνοι...σιγά μην εχω στο νου μου εκεινη την ωρα να ειδοποιήσω όλο το σόι..Ο άντρας μου τους έχει προειδοποιήσει ότι μόλις γεννησω θα το μαθουν...Ας έρθουν κι αυτοι στη θέση μας μια φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου τελειο το τραγουδακι....συγκινηθηκα παλι!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΝΙΦ.....

Μιχαελλα μου εμεις ειχαμε γιατρο στις 6 ιουλιο τοτε ηταν 1852...και ειπε ο γιατρος οτι ειναι πανω απο το μετριο...αλλα δεν ξερω κατα το ποσο πεφτουν μεσα σε αυτα!!!!!!!!Τωρα ξανα εχουμε ραντεβου στις 25...αντε να δουμε!!!!Εσενα η μεγαλη σου ποσο γεννηθηκε?

Χρυσα μου καλως ηρθες και παλι...πλησιαζεις και εσυ!!!!!!!!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena o giatros m exei pei oti tha gennithei 3100 me 3300..mia xara dld....i koritsara mou....

zestainomaiiiiiii........peinaw..........

egw exw skopo na tous to pw otan tha pigainw sto nosokomeio stous poli kontinous kai stous allous otan gennisoume...apla oi dikoi mou de menoun athina kai prepei na erthoun edw gi afto..

ki egw sygkinithika me to tragoudi gt me epiase to parapono gia ti mana mou de me exei parei til apo ta xristougenna..exoun ginei polla edw kai xronia..vasika den feretai san mana oute se mena oute sta aderfia mou kai einai ligo kapws olo afto...alla exw synithisei..den peirazei..osi agapi den pira tha ti dwsw sto koritsaki mou.. @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααχ ελα βρε χριστινακι.. ελπιζω να καλυτερευσουν καποια στιγμη τα πραγματα με την μαμακα σου..

θα ερθει η μπουμπου σου τωρα και θα ξανανιωσεις και εσυ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μεγαλη μου γεννηθηκε στις 40+1 εβδ. 3160γρ. κ 51ποντους...ενα κανονικο μωρο.ο γιατρος τωρα μας ειπε οτι αυτη πιθανον να την ξεπερασει γιατι απο τις τωρα μετρησεις φαινεται οτι ειναι πιο ψηλη για την εβδομαδα της...γενικα ειναι μια χαρα στην αναπτυξη της.ειδωμεν!!!αλλα οπως ειπες κ εσυ αυτες ειναι μετρησεις που λιγο πολυ,πανω κατω πεφτουν εξω...απο 100-300γρ.

χριστινακι μην τα σκεφτεσαι........οση προσοχη κ αγαπη δεν πηρες θα την δωσεις στην κουκλα σου κ αυτη θα σου το ανταποδιδει καθε μερα με ενα της χαμογελο...δεν θα σκεφτεσαι πια τετοια...μονο η κορη σου εχει πια σημασια κ κανενας αλλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα μου, μην στεναχωριέσαι...λογικό να σε παίρνει το παράπονο αλλά τώρα θα έχεις κι εσύ το δικό σου μωράκι και τα υπόλοιπα δεν θα τα σκέφτεσαι!!

Γεια σου Μαίρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den kserw ..mallon epeidh stamataei tis krampes isws na exei k kapoia sxesh k me tis suspaseis..lew egw twra den kserw..pantws sthn dikh mou peroptwsh mou eipe mono gia ena mhna na to parw an dw beltiwsh k h alhtheia einai oti an to pairnw swsta den exw krampes..den kserw molis to stamathsw ti tha ginei..mallon xamos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια εμένα ο γιατρός μου σταμάτησε μόνο τα γιουτοπαρ!!! Όταν τον ρωτησα για το μαγνήσιο μου είπε ότι δεν εχει σχεση με τις συσπάσεις οποτε μπορω να το συνεχίσω..Αν και ομολογώ ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες δεν το πήρα...

Παίρνω όμως τις πολυβιταμίνες μου, το φολισιλ και το ασβέστιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω περνω 4 τροφοκαρντ την ημερα...και αμα παραλειψω να παρω εστω και ενα μετα τυραννιεμαι πολυ με τις κραμπες!!!!!!!!!!!!!!!Το σιδηρο θελω να κοψω δεν το αντεχω αλλο!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου και εγω σας αφηνω...ηρθε η ωρα του υπνου!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλο μεσημερι σε ολες σας....και επειδη μπορει να μη μπω καθολου αυριο καλο σας σαββατοκυριακο!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα φουσκωτουλες!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή όρεξη Μαίρη μου καλή ξεκούραση...

Κι εγώ μόλις έφαγα...τελικά έφαγα ντολμαδάκια και κολοκυθάκια βραστά με λαδολέμονο..Κι αυτά με το ζόρι τα έφαγα αλλά είπα όχι πάλι πεπόνι...θα το φάω αργότερα βέβαια!! Τώρα μας έπιασε λόξυγγας!!!

Δεν ξέρω αλλά εμένα δεν πιστεύει ότι το μαγνήσιο αποτρέπει τις συσπάσεις...πιο πολύ για τις κραμπες μου το ειχε δωσει. Βεβαιο το μαγνησιο που παίρνω είναι διαφορετικό από αυτό που λέτε...ονομάζεται magneB6.

Το σίδηρο δεν το μπορούσα με τίποτα λόγω δυσκιλιοτητας και τον είπα να μου δώσει πολυβιταμίνες με σίδηρο τουλάχιστον να μην με επηρεάζει τόσο.

Καλό μεσημέρι Μαρία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...