Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

Καλημερα κορες!! Ρουλα κι εγω απο τις προηγουμενες φωτο που ειχες βαλει της βαπτισης,διαπιστωσα οτι μοιαζετε πολυ με τον αντρα σου!!

πολυ ωραιες οι φωτο!!κι ο Φιλιππακος ειναι κουκλακι,οποτε απο οποιον και αν εμοιαζε,κουκλος θα ηταν!! κοιμηθηκε μετα ο μικρουλης;ελπιζω ναι!!

παω να αρχισω την μερα μου με τον αντρα της ζωης μου!!

τα λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα....

μετα λετε για μενα....θα στραβωθω να τα διαβασω ολα...

λοιπον κοριτσια το νεο ειναι οτι....

κοιμηθηκε απο τις 10 τοβραδυ μεχρι 6 θηλασε και μετα υπνο ως και τις 8...

τελικα η τεχνικη εχει αποτελεσματα..και εχτες που την εβαλα για υπνο δεν εκλαψε τις πηρε 2 μονο λεπτα να κοιμηθει :D:D:D καλε κοιμηθηκα επιτελους....

ρουλα τι ομορφη οικογενεια.....θα σας βαλω και γω μια οικογενειακη της βαφτισης ζηλεψα...

μετα....

για τα φαγητα που λετε κοριτσια εμενα η μεγαλητερη μου φοβια ειναι μην πνιγει,δεν ξερω πως θα καταφερω να της δωσω μη αλεσμενα,για την ωρα τα τρωει σαν πουρε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!!

Ρεββέκα μπράβο σας!!! Εύχομαι καλούς ύπνους!!! :D:D:D

Πόσο καιρό είχες να κοιμηθείς τόσες ώρες σερί;; Από πριν τη γέννα να υποθέσω εε;;

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!!

Όντως, με τον αδελφό μου δε μοιάζουμε καθόλου, γιατί εγώ είμαι φτυστή η μαμά μου κι εκείνος μοιάζει του παππού μας από τη μεριά του πατέρα μας!

Μαριέττα δεν κοιμήθηκε αμέσως!! Πήγαμε στο κέντρο.. φάγαμε.. έφαγε το μπιφτέκι του.. :lol: χόρεψε με τη μαμά :D και μετά κοιμήθηκε!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rebbeka ante oso pate kai kalitera koimate h mikrh sou, mia xara ta kataferes mpravo :D:D

Egw exw ena anxos vre koritsia gia thn stigmh pou tha ton valw sto domatio tou..To kathisterisa polu an kai den eixa tetio skopo mono kai mono giati akousa thn mama mou pou mou eipe oti etsi kai alios sto xwrio pali mazi mas tha koimate opote as kanw mia kai kalh thn fasaria otan girisoume :?:?

Pios kserei ti tha traviksw twra gia na sinithisei monos tou... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alithia Rebbeka h katagogh sou edw apo Ellada apo pou einai??? Giati kapou san na pire to mati mou paliotera pws tha ertheis se ligo Kavala....

Pantos an einai na ertheis mexri thn kavala lew na petaxteis kai sthn Thessalonilh :P , kernaw kafe, fagito, gluko h oti alo travaei h oreksh sou telos panton.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη παρε το βιβλιο κοιμησου παιδι μου,αν τα καταφερεις εφαρμωσε το,εκανα τα παντα ειναι το μονο που με βοηθησε....και η λυδια μου ξεκουραζετε και ειναι μες την καλη χαρα,και γω ξεκουραστηκα απο το κουνημα περα δοθε,η αρχη ειναι δυσκολη...

εγω ειμαι ελληνιδα αλλα ζω στην κωνσταντινουπολη 3 χρονια,παντρευτηκα εκει...εχω γραψει το στορι μας...

καβαλα σεπτεμβρη θα ερθω θελω να ξαναπαω θασσο...τωρα για θεσσαλονικη αμα εχουμε καλη διαθεση..για την λυδια λεω :lol: θα ερθουμε...αρχισε να μου κανει εμετους στις διαδρομες...

ρουλα μου οντως απο 6 μηνων εγκυος δεν μπορουσα να κοιμηθω,ειναι η πρωτη φορα που κοιμηθηκα 7 ωρες σερι....πωπωωωωωωωω απιστευο :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκα συγχαρητηρια στην μικρη Λυδια και στην μαμα της επισης που εχει επιμονη κι υπομονη!!

Κοριτσια σημερα με εχει πιασει μια βαρυεστημαρα,δε θελω να κανω τιποτα!!κοιταω γυρω γυρω και ενω εχω δουλειες,απλα αρνουμαι!!δεν εχω το δικαιωμα μια φορα να κατσω ευκαιρια τωρα που κοιμηθηκε μεχρι να φαει το μεσημερι και να αραξω;πηγαμε σουπερ μαρκετ,εκανε χαρουλες σε ολους,τωρα πια ειναι πιο κοινωνικος με τους ξενους,τους γελαει αλλα γυρναει να με δει για να τον παροτρυνω κιολας κι εχει πλακα!! ρε σεις κοριτσια,νιωθετε ανετα αν οι ξενοι πιανουν τα χερακια των μωρων σας;ενταξει τα ποδαρακια ή το μαλλακι,αλλα τα χερακια; :evil: γυρναμε σπιτι και τα πλενουμε αμεσως,αλλα καμια φορα τα βαζει στο στομα και δεν τον προλαβαινω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα κι εγώ το ίδιο mood έχω κι έχω του κόσμου τις δουλειές...

Τώρα έβαλα ένα πλυντήριο κι έπεται συνέχεια...

Μη σε απασχολεί αυτό που λες για τα χεράκια.. εντάξει, εννοείται ότι του τα πλένεις όταν γυρνάτε σπίτι, όπως άλλωστε κάνουμε όλοι, αλλά και λίγη επαφή με μικρόβια κλπ καλό τους κάνει γιατί "εμβολιάζονται".. αν τα'χουμε "στη γυάλα", το ανοσοποιητικό τους δε θα'ναι ισχυρό και μετά θα'ναι πιο ευάλωτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δουλειες εεε???και τι εγινε????δεν θα παιθανουμε κιολας,χρειαζομαστε χρονο για μας,απλα να αραξουμε και να μην κανουμε τιποτα,

εμενα κοιμηθηκε η μικρη 11 για 1μιση ωρα και ξανακοιμηθηκα :oops::D

αν βαριεμαι να μαγειρεψω το λεω στον τζεμ και μου λεει και τι καλα που κανεις θα ερθω να μαγειρεψω εγω :D:D αχ και μαγειρευει ωραια.....

τωρα θα παρω την μικρη για βολτα στο παρκο μας....κοριτσια αμα δειτε τι παρκο εχω διπλα στο σπιτι...ειμαι πολυ τυχερη...ειναι 5 λεπτα και ετσι εχω την ευκαιρια να την πηγαινω 2 φορε την μερα...

για τα χερακια δεν μου πολυαρεσει,καμια φορα την πιανουν και στο προσωπο....καλα τα αντισωματα και τα μικροβια δεν με πειραζουν,μ ενοχλει η πιο αηδιαστικη μερια,πλυσιμο των χεριων μετα την τουαλετα ξυσιμο αυτιων μυτης κτλ των μεγαλων....σας αηδιασα εεε??σορυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη βδομαδα ομορφιες μου :P

για οσες εσπευσαν να ατιμασουν το ονομα μου ,θελω να τους πω οτι αδιαθετισα :lol::lol::lol::lol:

εγω ξεκινησα παλι διαβασμα,βαριεμαι τρελα και προτιμω να κανω δουλειες και να μαγειρευω,φτανει να το αποφυγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοιταω για τσαντουλα του Παναη μου,αχ Χριστε μου ποσο μεγαλωσε και θα παει παιδικο................λες και θα τον παρουν στο Χαρβαρντ η την ΝΑΣΑ αισθανομαι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνάκι καλή δύναμη στα διαβάσματά σου....

Κι άμα ψάχνεις μια δικαιολογία να σε αποσπάσει απ΄αυτά, ας οργανώσουμε έναν καφέ βρε αδελφέ!!! :-p:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas kai pali,kala otan den mpenw thn hmera exete grapsei 10 selides mexri to vradi kai shmera oles eksafanizmenes eiste....

Sorry pou paraponieme alla authn thn stigmh exw ena plakoma alo pragma kai auth h zesth me eskase pia, ftanei thelw na drosisei kourastika ta klimatistika....

Simpethera mou esu pws eisai shmera??? Elpizw na mhn ekanes kai pireto...

Shmera eipa na arxisw na tou dinw to fagito tou me komatakia kai ta frouta ta ekopsa se polu mikra kivakia, fisika etsi den mporoume na trome tis idies posotites alla prepei na sinithisei siga siga...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι ελληνιδα αλλα ζω στην κωνσταντινουπολη 3 χρονια,παντρευτηκα εκει...εχω γραψει το στορι μας...

καβαλα σεπτεμβρη θα ερθω θελω να ξαναπαω θασσο...τωρα για θεσσαλονικη αμα εχουμε καλη διαθεση..για την λυδια λεω :lol: θα ερθουμε...αρχισε να μου κανει εμετους στις διαδρομες...

Rebbeka thn istoria sou thn diavasa, polu sigginithika vre. Oute ston cinema tetio love story.....

Kserw oti eisai Ellhnida apla rotisa mipos eisai apo edw Makedonisa.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνάκι καλή δύναμη στα διαβάσματά σου....

Κι άμα ψάχνεις μια δικαιολογία να σε αποσπάσει απ΄αυτά, ας οργανώσουμε έναν καφέ βρε αδελφέ!!! :-p:-p:-p

συμφωνω κι επαυξανω!! Ειρηνη να ξελαμπικαρεις βρε αδελφε!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη κι εμενα ενα ψυχοπλακωμα με ειχε πιασει απο το πρωι για αυτο και δεν εκανα σημερα ΤΙΠΟΤΑ..μονο με το παιδι ασχοληθηκα κι οταν κοιμοταν..διαβαζα λογοτεχνια..ουτε μαγειρεψα..ας φαμε απ'εξω και τι εγινε;

ο Μανος ακομα να ερθει,αλλα υποψιαζομαι οτι εχει παει στην μανουλα :lol::lol: καλυτερα μπας κι ερθει φαγωμενος,γιατι εγω συμβιβαζομαι με μια σαλατα κι ενα γιαουρτακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαράς το θάρρος σου Ρεββέκα να τα παρατήσεις όλα και να φύγεις να πας να ζήσεις σε μια άλλη χώρα και να μην ξέρεις εκεί κανέναν,,,λίγοι άνθρωποι θα το έκαναν. Αλλά πραγματικά αξίζει γιατί από ότι λες υπάρχει πραγματική αγάπη και τρελός έρωτας!!

Στα δίκά μας τώρα, ο μικρός συνεχίζει να μην τρώει σχεδόν καθόλου φρουτόκρεμα. Αύριο θα του αλλάξω εντελώς τα φρούτα μήπως την έχει βαρεθεί..τα υπόλοιπα τα τρώει σχεδόν όλα. Ίσως αρχίσω και εγώ να του δίνω κατά την διάρκεια της ημέρες κομματάκια φρούτων για να τρώει και λίγο φρούτο. Ο παιδίατρος δεν μου έχει πει τπτ αλλο εκτός από ψωμί μέχρι στιγμής. Ψάρι και αυγό από αρχές Σεπτεμβρίου αν και το αυγο θα το αφήσω λίγο ακόμα. Γιαούρτια κλπ δεν μπορούμε να φάμε οπότε συνεχίζουμε με βανίλια ΗΑ. Έψαξε ένας γνωστός μου στο ιντερνετ για γάλατα κρέμες κλπ και τα βρήκε όλα πολύ πιο φθηνά. Εγώ πρέπει να τα πέρνω όλα από φαρμακείο και τα πληρώνω φαρμακείο. Την κρέμα του την πέρνω 10 ευρώ και την βρήκα 2!! Κλέφτες!!! :x:x:x

Βαριέμαι να κάνω οτιδήποτε για την βάπτιση και το βράδυ που πέφτω για ύπνο με πιάνει ένα άγχος για όλα όσα πρέπει να κάνω...βασικά τώρα εχουν μείνει τα δικά μου, φορέματα, νύχια, μαλλιά κλπ για τον Νώντα και επιπλέον ο σταυρός για την βαπτιστήρα μου.

Για την ώρα θα πάρω τον Νώντα και θα πάμε βόλτα με το καρότσι και από αύριο θα ξεκινήσω (έτσι λέω και για την διαίτα). Γραμμάριο δεν έχω χάσει η βουβάλο. :oops::oops::oops::oops::oops:

Για τον καφέ και εγώ φυσικά μέσα είμαι...για εσένα Ειρήνη και μόνο...για να ξεφύγεις λίγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν σας φτανει που ολο το βραδυ ειστε μπιρι μπιρι οποτε λειπω σας πιανει και το πρωινο"κουτσομπολιο"αλλα κοριτσαρες μου σας συγχωρω γιατι εχω ευχαριστααααα...

ΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εκανε τεσσερα ολοκληρα βηματα χωρις να κρατιεται απο πουθενα κουνιοταν βεβαια μπρος πισω αλλα πιστευω μερα με την μερα θα γινεται και πιο σταθερο το βημα του εε?τι λετε?του πηρα και μια στρατα αυτο κινητακιγια πρωτη μερα την εσπρωχνε σαν ολα τα αλλα αυτοκινητα που εχει και επαιζε με τα κουμπακια και χορευε νομιζω θα ξεθαρεψει με τον καιρο..μαριεττα του πηρα και ενα βιβλιαρακι με ζωακια και ηχους αλλα μια που του ξεφυλλισα και μια που το ξεχασα...βρε τι του το εβαζα μπροστα του πανω στα ποδια του πανω στα παιχνιδια του αυτος το πετουσε παραπερα και συνεχιζε..εε αμα σας τα λεω εγω με θεωρειτε υπερβολικη μωρε φαινεται απο την αρχη αλλα ας ειναι γιατι θα γινει ενας διασημος παμπλουτος και ταλαντουχος ποδοσφαιριστης που απλα θα εχει βγαλει το λυκειο με 15(αν ειμαι τυχερη)πως τα λεω εε???δεν εχω καθολου μεγαλη ιδεα για το μωρουλι μου εεε??

ρεββεκακι μια χαρα συνηθιζει η μικρη εγω παντως την πρωτη νυχτα που κοιμηθηκε σερι την πανυγηρησα το πρωι βεβαια εμεις το καναμε αυτο γυρω στις 40-50 ημερες αλλα δεν το λεω...

ρουλα τι θεος που ειναι και ποσο πολυ εκτιμαει το καλο φαγητο :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ξετρελαθηκα μιλαμε..καθομαι και την χαζευω

ευακι τι εχεις κοριτσακι μου??ποιος σε πειραξε?

ειρηνη εγω προτεινω να διαβαζεις να ξερμπεδεψεις και μια ωρα αρχιτερα..πως νοιωθεις που μεγαλωσε ο παναης??εγω κοριτσια νομιζω θα βαλω τα κλαματα..αντι να κλαιει ο μανωλης μαλλον εγω θα κλαιει και θα μου λεει σωπα μαμα με κανεις ρεζιλι...ρεζιλι θα το κανω το παιδακι μου αχ πως θα τον αποχωριστω???υπηρχε παλια μια διαφηση δεν θυμαμαι για τυρι ηταν για το βιταμ ηταν δεν θυμαμαι εδειχνε μια μαμα που εντυνε το αγορι της για την πρωτη μερα στο σχολειο,εκανε πρωινο εφαγαν ολοι μαζι,του ετοιμασε το κολατσιο του και το εβαλε στην τσαντα και μετα το αφησε στην πορτα του σχολειου και απο την μια ηταν περηφανη και απο την αλλη δακρυζε..αχ ετσι θα ειναι και στην πραγματικοτητα?ευακι πως ηταν με την φλωρα...πειτε τετοιες εμπειριες οσες εχετε..(αν δεν κλαψω σημερα θα σκασω)

και εμενα καποιο διαστημα ειχε σταματησει να τρωει την φρουτοκρεμα πουρε και τα ηθελε κομματια και τωρα δεν τον πειραζει παλι..με τα φεγγαρια του αυτο το παιδι...και το φαγητο παλι δεν το αλεθω εντελως αφου εχει αρχισει να μασαει καλο ειναι να σταματησουμε τους πουρεδες..ειπα οτι βγαλαμε πια και το δευτερο δοντακι???αμεεεε

βρε κοριτσια δεν σταματαω να μιλαω για τον γιο μου..καντε κατι..σταματηστε με..αντε πειτε κατι και εσεις να αλλαξουμε θεμα..

μαριεττα που εισαι?ρεββεκα παλι τρελιτσες κανεις? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω μαρακι τι σεντονι απλωσες :D:D:D:D:D

τι ωραια μωρε που εκανε τα πρωτα βηματακια μπραβο...φοβερο συναισθημα το καθε κατορθωμα τους....

50 μερες??τι για να μαθει να κοιμαται στην κουνια του???

ευγενεια σ ευχαριστω....μακαρι να μπορουσα να σας συναντησω....μαζευτητε ολες και ελατε εδω :D

ευη μου πειραιωτισσα ειμαι τοτες... :D καταγωγες απο νησια και ριζες απο ιταλια....κουβαρι ενα πραμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καλε ηταν 50 ημερων οταν κοιμηθηκε πρωτη φορα ολη νυχτα αλλα στην κουνια του κοιμηθηκε απο την αρχη...μολις ηρθαμε στο σπιτι μπηκε αμεσως στο δωματιο του..ηξερα οτι θα ηταν δυσκολο και για τους δυο μας αν το αφηναμε για πιο μετα για αυτο απο την αρχη αμεσως και ας πηγαινοερχομουν 2-3φορες καθε βραδυ που ξυπνουσε..

κατορθωμα δεν λες τιποτα και τρελο καμαρι η μανουλιτσα...μαλλον του εχω κανει πιπιλιες απο το πολυ ρουφηγμα και τα φιλια..πειραζει????? :oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες! Δεν σας προλαβαίνω πάλι; Τι να πρωτο σχολιάσω;;;;

Καταρχας συχαρητήρια στον Μανωλάκι μας!!!!!!!!!!!! Τι καλά Μαράκι ε;;; Είναι τέλειο να βλέπεις το παιδάκι σου να στέκεται στα πόδια του και να περπατάει κιόλας. Είναι ατρόμητος ο Μανωλιος! Σίγουρα να δεις μέρα με την μέρα θα βελτιώνεται το βάδισμα του.

Η δικιά μου στέκεται για δευτερόλεπτα όρθια μόνη της, ανεβοκατεβαίνει για πλάκα απ' τον ποπό της όρθια όταν ακουμπάει σε κάτι ακόμα κι αν αυτό το κάτι (π.χ. το πόδι μιας καρέκλας) το κρατάει με το ένα χέρι. Όλοι μου λένε ότι είναι έτοιμη να περπατήσει αλλά εγώ την βλέπω να βολεύεται με αυτό το στάδιο... Βεβαια κάνει βήματα γύρω από το τραπέζι ή όταν της κρατάς τα χέρια. Θα δείξει...

Βγάλαμε κι εμείς κι άλλα δοντάκια! Τα δύο πάνω. Σκασανε και τα δυο μαζί. (Κι επιτέλους σταμάτησε να βάζει συνέχεια τα χέρια της στο στόμα, προς το παρών δηλαδή...).

Αύριο έχουμε εμβόλιο το engerix που είναι για την υπατίτιδα β. Το έχει κάνει καμιά σας αυτό βρε κορίτσια; Εχώ διαβάσει λίγο περίεργα πράγματα γι' αυτό το εμβόλιο και το ψιλο φοβάμαι. Θα το συζητήσω με την παιδίατρο μας.

Ρεββεκα μπράβο κοριτσάκι μου που τα καταφέρατε με την Λυδίτσα με τον υπνο. Πολύ ευχάριστο αυτό!

Με τα φαγητά και τα μη αλεσμένα κι εγώ φοβόμουν τις δοκιμές αλλά σιγά σιγα τώρα στις διακοπές είχα και τον άντρα μου που όλο και της έδινε να δοκιμάζει τα πάντα και ξεθάρεψα κι εγώ. Της δίνω ψωμί την κόρα και την παλεύει πολλή ώρα αλλά δεν την αφήνει αν δεν το φάει όλο. Γιαούτρι που της αρέσει πολύ. Της δώσαμε και ψάρι απ' αυτά που ψάρεψε ο μπαμπάς. Φαίνεται να της αρέσει πολύ.

Απ' τα φρούτα μόνο την μπανάνα της δίνω στο χέρι και τρώει προς το παρόν τα άλλα τα φοβάμαι ακόμα. Ά και καρπούζι έχει φάει μόνη της αλλά δεν της το ξαναδίνω γιατί γίνεται σαν γουρουνάκι και δεν ξέρω από που να την πιασω μετά για να την καθαρίσω.

Ρουλίτσα τι κουκλος που είναι ο Φιλλιπάκος σου;;;; Πραγματικά μοιάζετε με τον άντρα σου!

Ελενάκι πως είσαι κούκλα μου; Πήγες σε γιατρό για το δόντι σου;

Μαριέττα κι εγώ σήμερα σερνόμουν μετά την δουλειά και δεν έκανα απολύτως τίποτα στο σπίτι. Δεν βαριέσαι! Και τι έγινε;

Ευγενία μου ο Νώντας να δεις έχει βαρεθει τα φρούτα του. Το περάσαμε κι εμείς αυτό το στάδιο.

Αλήθεια θυμισέ μου πότε έχετε την βάφτιση εσείς; Κι εγώ για ρούχα θέλω να βγω να παρω μονο και βαριέμαι να το κάνω. Φεύγει πάλι και ο Βασίλης αυριο για ταξίδι και θα γυρίσει την Δευτέρα και έτσι θα τον περιμένω να βγούμε παρέα να ψωνίσει κι αυτός να τελειώνουμε.

Αυτά τα νέα μας κορίτσια. Μαλλον θα πάω να ξαπλώσω γιατί εχτές το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε καλά. Η Σοφούλα ξυπνούσε ανα μία ώρα σχεδόν και γκρίνιαζε και σηκωνόμουν συνέχεια. Είχε να μου το κάνει αυτό από τριών μηνων. Δεν ξέρω τι την έπιασε. Το μόνο που υποψιάζομαι είναι ότι επειδή είχε πολλη αέρα εδώ σε μας και ακουγοταν μάλλον την ενοχλούσε την κυρία. Ας ελπίσουμε σήμερα να μην φυσάει και έχουμε τα ίδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασσα μου και εγω το ιδιο φοβομουν και να που σημερα την πηρε την μεγαλη αποφαση οποτε ερχεται και η σειρα σου..απο οτι μου λεει και η μανα μου και εγω 9μηνων περπατησα μονη μου οποτε σοι παει το βασιλειο...με το καλο και τα δοντακια σας..βρε συννεφο πανε οι μπριζολιτσες.. :lol::lol::lol::lol: οσο για το εμβολιο το καναμε την πρωτη του μηνα..ολα καλα..ουτε πυρετο (μου ειπε πως ετσι κι αλλιως δεν κανει πυρετο)και ολα μια χαρα τι εχεις ακουσει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανωλακη εισαι τρελλα με την πρασινη φανελα!!!! μπραβο οδηγητη και μπροσταρη σε ολους τους αγωνες!! ποσο περηφανη την κανεις την μανουλα!! την εχεις συγκινησει απιστευτα και κλαιει :lol: κανε κατι βρε παιδι μου,μιλα της λιγο να ηρεμησει και πες της οτι θα εισαι διπλα της για παντα,θα την αγαπας,θα την νοιαζεσαι,θα της γνωρισεις τις γκομενιτσες απο το σχολειο,θα σου δινει την εγκριση της,θα σε συμβουλευει,θα κρυφακουει τα τηλεφωνηματα σου,θα σε σταυρωνει καθε φορα που θα ξεμυτιζεις απο το σπιτι...ΜΑΝΑ ΕΛΛΗΝΙΔΑ!!! α ρε Μαρια!! εισαι φουλ ερωτευμενη με το αντρακι σου και μπραβο!!!αυτος ο ερωτας θα μενει για παντα ζωντανος!!!

Ευγενια οταν αρχισαμε τα φρουτα,η γιατρος μας ειχε πει ή να τα κανουμε σαν κομποστα,ή να βαζουμε λιγο ρυζαλευρο μεσα ή να βαζουμε λιγο μπισκοτακι..εγω διαλεξα τον δευτερο τροπο και μεχρι στιγμης τα παμε καλα..πιο πολυ βαζω λιγη κρεμα για να μη ξινιζει απο το πορτοκαλι..εσεις δινετε πορτοκαλι;

Πριν καμια ωρα γυρισαμε απο βολτα,τον ταισα και κοιμαται το μικρο μου...σημερα τον εβαζα ορθιο μπροστα στους καναπεδες και πιανοταν σφιχτα κι εκανε κατι βηματακια..Μανωλακη ακολουθουμε τα χναρια σου :D:D

κοριτσια ολη μερα ημουν σχεδον νηστικη και τωρα εφαγα πιτσα και δε μπορω να αναπνευσω η φοραδα :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Μανωλακι ,καλες τρεχαλες.

Ναι για καφε,που και ποτε????????????????????????????????????????????????????? :lol:

παμε ολες Κωνσταντινουπολη στο ρεββεκακι ???? θα πιουμε και τσαμπα τσαι ;) ευουλα και εσυ ε?

ελενακι τι επαθες βρε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα μαρεσε το σκεπτικο σου λιγο εκει με τις γκομενιτσες στο σχολειο μου τα ψιλοχαλασες αλλα οκ..ρε κοριτσια λετε να μου τον τυλιξει καμια σουσουραδα το παιδι μου και να μην αφηνει να την μανουλα να το βλεπει?καμια καπατσα?λετε να γινω σαν την δικια μου(φτου φτου μακρια απο μας)πλακα κανω..αμα ειναι ευτυχισμενος δεν με νοιαζει..μονο να ξερει να μαγειρευει...θα ρεψει το παιδι μου... :shock::shock::shock::shock: οταν αρχισαμε και εμεις φρουτοκρεμα του εβαζα μεσα κρεμα να γλυκαινει και σας πληροφορω καποια μερα που δεν ειχα κρεμα την κανω σκετη και την εφαγε με πολλη περισσοτερη ορεξη απο τοτε δεν του ξαναεβαλα και τωρα του στιβω ενα δυο πορτοκαλια και τα πινει ετσι στο ποτηρι με καλαμακι εχουμε ενα με τον μακουην..ολοκληρο αντρακι ειναι..ααα και στα γευματα ενδιαμεσα αμα πεινασει και γκρινιαξει του δινω φρουτακι ποτε μπανανα ποτε καρπουζι ροδακινο γιαρμα οτιδηποτε..το καταφχαριστιεται δοξα το θεο το ειχα ενα αγχος το θεμα των φρουτων..καλα παμε...

ευρηνακι ειπαμε διαβασμα..ξεμυαλιστρες ολες αφηστε το κοριτσι να διαβασει βρε :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανωλακη αυτο το φιλακι απο ποια κυριουλα προερχεται;ελπιζω να μην ειναι απο την μαμα....για λεγε!!

Ειρηνη δε βαρεθηκες να διαβαζεις;πωπω αντε παρατα τα!!αυτα που ξερεις δε σου φτανουν; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό. Είδαμε τον σάκο που έχει μεγαλώσει πολύ και τον λεκιθικο ασκό. Εμβρυϊκά στοιχεία δεν είδαμε και καρδούλα, όσο και αν προσπαθήσαμε, δεν ακούσαμε.  Βέβαια δεν απογοητεύτηκα γιατί ξέρω πως είναι πολύ νωρίς ακόμα ( 5w 3d).  Μας είπε πως για τις εβδομάδες μας είμαστε πολύ καλά και πως θα ακούσουμε καρδούλα την άλλη εβδομάδα. Αυτααα
    • Θα τα καταφέρετε γλυκιά μου, έχετε ήδη μια εγκυμοσύνη στο ιστορικό σας που αν θυμάμαι σωστά ήρθε σχετικά εύκολα. Θα ξαναγίνει το θαύμα όσο κι αν φαίνεται μακρινό τώρα. Στο λέω εγώ που η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήρθε με τη μία με μετρημένες 3 επαφές σε ό,τι να ναι μέρες γιατί δεν είχα ιδέα από γόνιμες κτλ όταν ξεκίνησα. Κι όταν λοιπόν ξανα ξεκινήσαμε τον Ιούλιο του 2023 πίστευα ότι θα έρθει εξίσου εύκολα. Δεν ήρθε όσο άμεσα όσο και την πρώτη φορά, αλλά πιστεύω πως όταν ήρθε τότε ήταν πραγματικά έτοιμο και το σώμα μου. Απ τον Ιούλιο μέχρι το Δεκέμβρη πέρυσι ο κύκλος μου είχε γίνει από 30-33 μέρες 26-27, η περίοδος μου άλλαξε τόσο πολύ, λες και ξαναγεννήθηκα ένα πράγμα. Από το Φλεβάρη και μετά νιώθω ότι επανήλθε το σώμα μου σε μια κανονικότητα, όχι όπως ήταν προ εκείνης της εγκυμοσύνης αλλά ήρθε σε μια αρμονία. Και τότε ήταν που ξαναέμεινα έγκυος. 1 χρόνο ακριβώς μετά την αποβολή. Καταλαβαίνω ότι ένας χρόνος σου ακούγεται τώρα ένας αιώνας, αλλά είναι η πραγματικότητα κάποιες φορές. Άλλες περιπτώσεις πετυχαίνουν άμεσα, όπως η @Elk, αλλες πιο μετά, ποτέ δε θα ξέρουμε το γιατί και το πώς. Το πιο σημαντικό είναι να μην αφήσετε αυτό το θέμα της σύλληψης να σας καταβάλει εσένα και το σύντροφό σου. Προσπαθείστε να εστιάσετε στους εαυτούς σας, κάντε βόλτες, εκδρομές ό,τι μπορείτε, να χαίρεστε αυτό που έχετε ήδη, ο ένας τον άλλο. Η αναμονή είναι ψυχοφθόρα αλλά ζήστε το παρόν - είστε μαζί, ε΄ιστε αγαπημένοι κι υγιείς. Αυτό ❤️
    • Κορίτσια δεν σας κρύβω,  εχθές το αγόρι μου την ώρα που με είχε αγκαλιά μου λέει λες να τα καταφέρουμε; και κείνος το σκέφτεται αρκετά,  τώρα θέλει να μιλήσουμε με κάποιο ανδρολογο μήπως υπάρχει σε εκείνον κάποιο θέμα,  έχει φοβηθεί κι εκείνος 
    • https://www.lifo.gr/various/blastokyttara-mythoi-kai-alitheies Βρήκα αυτό αλλά είναι του 2008 το άρθρο! Κι εγώ προς όχι τείνω!
    • @Barbiee Νομίζω είναι για λευχαιμία κορίτσια, για τέτοιες ασθένειες αλλά επισης νομίζω πάλι πως αυτά διατηρούνται για μερικα χρόνια (πχ 5 χρόνια ) μετά είναι άχρηστα δεν ξέρω κιολας αν τα λεφτά αυτά τα 1000-1500 καλύπτουν την φύλαξη πχ και για τα 5 χρόνια  ή θα πρέπει να ξανά πληρώσεις 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...