Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

Να 'μαι κι εγω! Γυρίσαμε σπίτι μας επιτέλους και αυτή την φορά οριστικά. Του χρόνου πάλι.

Διάβασα και όλα τα νέα σας και χαίρομαι που μας έχει πιασει η πολυλογία και είμαστε μια χαρούμενη παρέα. Δεν ξέρω βέβαια τι να πρωτοσχολιάσω.

Αυτό που μου έχει μείνει είναι η ιστορία της Ρεββέκας που είναι όντως πολύ συγκηνιτική!!!!

Ρεββέκα μου να είστε πάντα ευτυχισμένοι εύχομαι!Μπράβο σας!

Οι περιγραφές και οι φαντασίες της Μαρίας για τον Μανωλιό είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΆ!!!

Μαράκι πραγματικά και εγώ δεν χορταίνω να σε διαβάζω!!!!

Μαριετάκι έχεις πάρει φόρα κι εσύ απίστευτη έτσι; Καλά κάνεις!!! Μας ζωντανεύεις!

Ελενάκι μου καλώς ήρθατε κι εσείς πίσω. Λέμε καλό χειμώνα πλέον ε;

Συμπεθερούλα μου μπας και;;;;; Θα σε πάρω τηλ να μου πεις και τι κάνουν τα βλαστάρια μας.

Κρίμα για την νύφη σου ρε γαμώτο. Επρεπε να της τύχει κι αυτό;

Αχ κορίτσια αύριο επιστρέφω στην δουλεια και με περιμένει από εδώ και στο εξής τρελό τρέξιμο με την μετακόμιση της εταιρίας... Αnyway θα περάσει κι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ από θέμα διάρκειας περιόδου είμαι τα ίδια -8 ημέρες. Απλά πριν ήμουν τις 3 πρώτες μέρες συνέχεια με χάπια για να μην πονάω ενώ τώρα δεν με ενοχλεί καθόλου. Στήθος και εγώ καθόλου πόνος πλέον. Όλα περνάνε με την εγκυμοσύνη....αφού γλίτωσα τους πόνους δεν με απασχολεί καθολου πλέον το θέμα.

Ο Νωντάκος είναι σε πολύ καλή κατάσταση - μόνο που πλέον σταμάτησε να τρώει με όρεξη και δεν θα ξαναπάρουμε γραμμάριο μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι που θα ξαναπάμε στην Μήλο. Μέσα σε ένα μήνα κατάφερε να πάρει 700 γραμμάρια και επιτέλους πήγε 8400. Πρίν έπερνε τον μήνα 90 γραμμάρια κάθε φορά. Το καθημερινό μου άγχος είναι αυτό - αν θα φάει!! Αν και μου λένε να του δίνω όσο θέλει, αν τον αφήσω δεν θα φάει τίποτα.

Σιγά σιγά αρχίζει να ξαναμπαίνει σε πρόγραμμα και δεν κλαίει όταν δεν με βλέπει - έχουμε όμως ακόμα δουλεια...

Κατερινάκι δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καλό θα κάνεις στον Γιαννάκη που θα του φέρεις ένα αδερφάκι. Είμαι υπέρ του να έχεις τουλάχιστον 2 παιδάκια. Και όσο πιο κοντά το ένα με το άλλο τόσο το καλύτερο. Εμείς μέσα στο 12 θα βάλουμε μπροστά και για το 2ο. Ελπίζω να έχω χάσει κανένα κιλό μέχρι τότε γιατί θα γίνω φοράδα. Να γεννήσει η νύφη μου και μετά θα βάλω εγώ μπροστα. Να πάρει μια ανάσα και η μάνα μου γιατί δεν θα μπόρεί να φροντίζει 3 σπίτια ταυτόχρονα και 3 εγγόνια...ένα ένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσα,καλη επανοδο στην δουλεια!! θα ειναι λιγο πακετο το αυριανο,οχι τοσο με την μετακομιση,οσο γιατι το μυαλο σου θα ειναι ακομα σε θαλασσες και πελαγη...

Ευγενια,δε τρωει γενικα ή κατι συγκεκριμενο; παντως κι εγω αν δε του δωσω φαγητο και δεν επιμεινω λιγο,ειναι ικανος να μεινει και νηστικος..θελει λιγη δουλεια...εμενα αν με βλεπει να φευγω απο το δωματιο βαζει τα κλαμματα,αλλα απο μακρυα του μιλαω και μετα τον βλεπω που παιζει ησυχος..τοτε του κανω "τσα" και ουτε σημασια δε μου δινει..μη σου πω οτι μου κραταει και μουτρα :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw edw parousa!!!!!!!

Girisame apo thn volta mas an kai den thn efxaristithikame katholou :( O Triantafullos den kathete me tpt sto karotsi tou pleon kai to xirotero einai pws thelei aggalia ala na eisai orthios :o

Ton kratousame me vardies oloi alla aftos ekei mes sthn grinia..Eutuxos girnontas sto spiti koimh8ike kai katsame me ton antra mou sto mpalkoni pinontas mpires kai trogontas patatakia :oops:

Maria hr8e h skazmenh eee?? den pirazei skepsou pws tha exeis efkeria gia perisoteres xaroules alon ena mhna [smilie=sex.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μένα!!

Νατάσσα καλή αρχή στη δουλειά... όλα να πάνε καλά!!

Εύη κι εγώ χτες βράδυ που πήγαμε μια βόλτα κάπως αργά, στα χέρια τον πηγαινοέφερνα γιατί δεν καθόταν, ήθελε να πάρει τη σοκολάτα μου να πιει, το φρέντο του πατέρα του κι ότι άλλο υπήρχε πάνω στο τραπέζι! :lol:

Με τα πολλά σούρτα φέρτα στο τέλος κοιμήθηκε και τον έβαλα στο καρότσι...

Πάντως, άμα τον έχω στο καρότσι και κάνουμε βόλτες κάθεται.. ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία οι περιγραφές σου (πραγματικές και φανταστικές) απλά δεν παίζονται!!!

Μην αγχώνεσαι από τώρα για τα διαβάσματα!!! Άσε που μπορεί να σε ξαφνιάσει ευχάριστα το παιδί! Γιατί ντε και καλά να μη θέλει να διαβάσει;; Μπααααααααααααααααα... :lol:

Ευγενία ο παιδίατρος τι σου λέει για το λίγο βάρος που έπαιρνε το προηγούμενο διάστημα;;

Ελπίζω πάντως να συνεχίσει με καλύτερους ρυθμούς τώρα. Κάθε παιδί έχει τους δικούς του...

Μαριέττα ο δικός μου τσιρίζει, ακόμα κι άμα του μιλάω από το διπλανό δωμάτιο... άμα δε με βλέπει έχουμε θέμα... πως το δουλεύουμε αυτό;;; Πάντως, όταν τον αφήνω στους γονείς μου ή με το μπαμπά του, δεν έχει πρόβλημα, δε γκρινιάζει, δεν κλαίει, μια χαρά περνάει... ουφ... από Σεπτέμβριο να δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ασχετο:στα κρεββατακια εχετε παντα;το λεω επειδη εχω ενα,αλλα αρκετα λεπτο κι ο μικρος ετσι οπως γυριζει στον υπνο του,κοπανει το κεφαλακι του στα καγκελα...οχι,δεν ειναι χουλιγκανακι...κι ανησυχω μπας και χαζεψει το μωρο μου :roll: εχω κι ενα πιο παχυ,αλλα με τετοια ζεστη θα σκασει και απο την αλλη,θελω να βλεπει γυρω του τι γινεται οταν δηλαδη ειναι ξαπλωμενος..

εμας στο καροτσι καθεται μεχρι να αρχισει να πεινασει..τοτε εκνευριζεται και τον βολταρουμε μεχρι να φυγουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα εγω πιστευω οτι ακριβως επειδη ειναι με τους αλλους και δεν μας βλεπουν,μαλλον μας εχουν ξεχασει,οποτε ασχολουνται με αυτους που εχουν διαθεσιμους...αλλα αν μας δουν,επειδη μας αγαπανε και μας λατρευουν!!!! δε θελουν να μας αποχωριζονται!!! 9 μηνες στην κοιλια δεν ειναι και λιγο,τοσους μηνες αγκαλια,ε!! μη το ψαχνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έχεις δίκιο...

Μόλις με δει, κατευθείαν σηκώνει χεράκια να τον πάρω...

Για την πάντα δεν ξέρω τι να σου πω, εγώ τον έχω σε παρκοκρέβατο ακόμα (με κανονικό στρωματάκι όμως μέσα) γιατί δε χωράει κανονική κούνια στο δωμάτιο μας.

Τον βλέπεις να διαμαρτύρεται, να δυσανασχετεί όταν χτυπάει το κεφάλι του;; Δεν πιστεύω πάντως να'ναι πρόβλημα... αλλά αν θα είσαι πιο ήσυχη, βάλε τη μεγάλη πάντα... να δεις κιόλας, μπορεί να γκρινιάζει που θα περιοριστεί το οπτικό του πεδίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietta egw tou exw to idio panta ximona kalokairi alla kai pali kopaniete sta kaggela giati sinithos ksaplonei apo thn meria pou den exei panta :?

Exthes proth fora eskase na klaiei kai sto kareklaki tou autokinitou, fantastika pws htan epidi proth fora empene se alo autokinito ektos apo to diko mas alla kai shemera to apogevma pou pigename volta pali htan mesa sta nevra kai eklege mexri pou tou edosa to kinito mou na paizei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη ελπίζω κλειστό το κινητό εε;; :D

Κορίτσια, παθαίνουν ντελίριο τα μικρά σας με το τηλέφωνο;

Δε μπορούμε να μιλήσουμε, ούτε σε σταθερό, ούτε σε κινητό, κυρίως το σταθερό. Με το που θα μας δει, λυσσάει να πάρει το τηλέφωνο!!! Μιλάμε τον ακούει όλη η γειτονιά!!! Άμα του το δώσω το τηλέφωνο κάνει κάτι χαρές άλλο πράγμα!! Αλλά δε θέλω να του το δίνω γιατί έχει ακτινοβολία..

Αφού να φανταστείτε συνήθως με τη μάνα μου μιλάω σε ανοιχτή ακρόαση για ν'ακούει αλλιώς δεν κάθεται με τίποτα... :shock::shock::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia ta mwra mas twra pernane thn fash me to legomeno (anxos apoxorizmou), emeis eimaste h asfalia tous kai nomizoun otan mas xasoun apo to optiko tous pedio pws den tha mas ksanadoun giafto klaine amesos. Thelei apo oti thimame otan valoun ta klamata na pigenoume na ta kathisixazoume, na tous leme pws tha epistrepsoume amesos kai auto mporei na ginete poles fores mesa sthn mera mexri na katalavoun pws h mama fevgei alla den xanete gia panta..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δε δυσανασχετει,ευτυχως...αυριο θα του βαλω το πιο χοντρο,να δω...αν και γενικα θελει να τα κατεβαζει...

τι μαγειρευουμε αυριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα απο το ντελιριο που λες,του αγορασαμε ενα ψευτικο κινητο και του δωσαμε ενα αληθινο,βγαζοντας τις μπαταριες..μια παλια μας συσκευη...ε!! προτιμαει το αληθινο!!πού καταλαβαινει ενα σκατο οτι αυτο ειναι πιο καλο; :o

η πλακα ειναι σε εμας οταν τον φωτογραφιζουμε ή με το κινητο ή με φωτο/μηχανη...εκει γινεται το ελα να δεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη ελπίζω κλειστό το κινητό εε;; :D

Κορίτσια, παθαίνουν ντελίριο τα μικρά σας με το τηλέφωνο;

Δε μπορούμε να μιλήσουμε, ούτε σε σταθερό, ούτε σε κινητό, κυρίως το σταθερό. Με το που θα μας δει, λυσσάει να πάρει το τηλέφωνο!!! Μιλάμε τον ακούει όλη η γειτονιά!!! Άμα του το δώσω το τηλέφωνο κάνει κάτι χαρές άλλο πράγμα!! Αλλά δε θέλω να του το δίνω γιατί έχει ακτινοβολία..

Αφού να φανταστείτε συνήθως με τη μάνα μου μιλάω σε ανοιχτή ακρόαση για ν'ακούει αλλιώς δεν κάθεται με τίποτα... :shock::shock::D

Nai, nai kleisto to edosa roula...

Kai o dikos mas etsi kanei san trelos alla oxi mono gia to thlefwno, mhn tuxon kai se dei na alazeis kanali sthn tv ekei ginete h megalh maxh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πώς μου αρεσει να κοιμαται με τα ποδια-χερια τελειως ανοιχτα και τεντωμενα!! σαν μαχαραγιας!!!

πηγα να τον τσεκαρω κι ειχε αυτη την εικονα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έψησα ένα μικρό παστίτσιο σήμερα κι έχει μείνει να φάμε μια φορά, αλλά μου'στειλε και η μάνα μου νουά με ρυζάκι. Οπότε δε μαγειρεύω αύριο. Μια σαλατούλα κι είμαστε έτοιμοι. Αλλά έχω να βάλω πλυντήρια, σίδερο.. να ετοιμάσω σιγά σιγά τα πράγματα γιατί θα φύγουμε για Εύβοια την Πέμπτη.. πάμε να κάνουμε κανένα μπανάκι να χαλαρώσουμε λίγο... και μετά γυρνάω για δουλειά??.. :cry::?:roll:

Μα τι τα πιάνει βρε παιδί μου;;;

Τα κουμπάκια, τα φωτάκια, οι ήχοι προφανώς..

Ναι, και με το τηλεκοντρόλ το ίδιο κάνει κι έχει πάρει χαμπάρι ότι αλλάζεις κανάλια μ'αυτό και πατάει τα κουμπιά και γυρνάει και κοιτάει την τηλεόραση να δει τι άλλαξε... τηλεορασάκιας απο τώρα;;;; :shock::shock:

Όταν τον φωτογραφίζω δεν κοιτάει να μου βουτήξει την κάμερα ή το κινητό, στήνεται να τον φωτογραφίσω!! Ψώνιο!!! :lol:

Το κορυφαίο δε σας το'πα!!! Κάνει "γεια - γεια" με το χέρι του, αλλά μόνο στον εαυτό του στον καθρέπτη!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δε δυσανασχετει,ευτυχως...αυριο θα του βαλω το πιο χοντρο,να δω...αν και γενικα θελει να τα κατεβαζει...

τι μαγειρευουμε αυριο;

Egw Marietta aurio tha kanw ena diskolooooooooooooo fai, apapaaa......Omeleta !!!!!!!!!!!!

Giati h Flwritsa thn ekane gia to xwrio shmera kai emeis trelenomaste gia avga opote otan lipei vriskw efkeria kai kanw avgofagito... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα αυτό θα κάνω, θα ψάξω να βρω το παλιό κινητό μου να του δώσω. Αλλά δε νομίζω ότι θα πιάσει το κόλπο, γιατί του δίνω το σταθερό σβηστό, ασχολείται για μερικά δευτερόλεπτα και μετά το πετάει κάτω (άλλη πονεμένη ιστορία, όλα κάτω τα πετάει!) και γκρινιάζει, προφανώς γιατί αυτό δεν κάνει τσικι τσικι και δεν αναβοσβήνει... :roll:

Καλά, άμα αρχίσει να στέλνει και φιλάκια στον καθρέφτη, πάει, θα την ψωνίσω τελείως η μάνα! :lol::lol::lol::lol::lol:

Εύη κι εμένα μ'αρέσουν πολύ οι ομελέτες!! Και η στραπατσάδα!! Μιαμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena o dikos mou epidi ekei pou einai h kounia tou exei apenanti kathrefth, otan ton pigenw ta meshmeria gia upno pou exei ligo fws sto domatio kathete kai xazevei posh wra thn fatsa tou, sinxronos kanei kai diafores gkrimatses. Arage katalavenoun ti vlepoun h nomizoun pws einai alo paidaki??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το μεσημεριανο τους φαγακι ειναι το κλασσικο : πατατα,καροτο,κολοκυθι και κρεας ή κοτοπουλο;

ή ετοιμαζετε το δικο σας φαγητο,που να μπορουν να φανε κι αυτα και τους το αλεθετε;

ολο τα ιδια και τα ιδια του δινω του κακομοιρη..η γιατρος μας εχει πει να βαζω και οσπρια,ζυμαρικα μεσα στο φαγακι του...το εχω ηδη αρχισει,εχει φαει και φακες και νυχακι...αλλα τι αλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena o dikos mou epidi ekei pou einai h kounia tou exei apenanti kathrefth, otan ton pigenw ta meshmeria gia upno pou exei ligo fws sto domatio kathete kai xazevei posh wra thn fatsa tou, sinxronos kanei kai diafores gkrimatses. Arage katalavenoun ti vlepoun h nomizoun pws einai alo paidaki??

Ευη εγω νομιζω οτι καταλαβαινουν τι βλεπουν,παλιοτερα που τον κρατουσα στον καθρεπτη,κοιτουσε μια το ειδωλο του και μια εμενα κατευθειαν μετα...δε ξερω παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας πολυλογούδες μου!!!!

Βρε μπήκα κι εγώ να ξεκινήσω να διαβάζω σιγά-σιγά τις 40 σελίδες που έχασα, αλλά που;; άλλες 4 γράψατε από το μεσημέρι :lol::lol:

Διάβασα καλά;;;; Κατερινάκι μου είσαι έγκυος; το πόσο χάρηκα δεν λέγεται!!! με το καλό κουκλίτσα μου, όλα καλά να πάνε κι εμείς θα είμαστε εδώ να μας λες για τις αναγούλες, τις κλοτσίτσες και τη φουσκωμένη σου κοιλίτσα και θα αναπολούμε τα παλιά! μμμ τώρα συνειδητοποίησα, το πρώτο μωρό χριστουγεννιάτικο και το δεύτερο μάλλον πασχαλινό ε;; τέλεια!

Μαρία με το καλό να είσαι εσύ η επόμενη! πραγματικά καταπληκτικές οι φανταστικές σου ιστορίες... εγώ πάντως ψηφίζω ότι ο Μανωλιός στην τάξη θα είναι ο πιό καλός ο μαθητής! φαίνεται το έξυπνο παιδί από μικρό!

Ρηνιώ;;; κάτι για καθυστέρηση διάβασα.... βρε λες να έρχεται η κόρη;;;

Ρεββέκα καλώς ήρθες στην παρέα μας! κάτι για μια καταπληκτική ιστορία διαβάζω αλλά δεν έχω προλάβει τα προηγούμενα... θέλω κι εγώ! καλέ σταματήστε το μπίρι μπίρι να προλάβω :lol:

Συμπεθερούλα μου είσαι καλά; μου έλειψες! να δώσεις πολλά φιλάκια στον γαμπρούλη μου και στη Φλωρίτσα.

Μαριέττα; σου ανήκει το βραβείο, χα χα χα! άντε να ξαναβρίσκουμε τον παλιό καλό μας εαυτό! Πάντες εγώ έχω 2. Η μία είναι μεγάλη και χοντρουλή, αυτή που ήταν στο σετ, και όταν η μικρή άρχισε να κόβει βόλτες στην κούνια και την βρήκα ένα πρωί με τα πόδια να κρέμονται έξω από τα κάγκελα, έστειλα τον άντρα μου στα jumbo και πήρε και μια πιό λεπτή για το υπόλοιπο μισό. Κι εγώ ανησυχώ οταν κοπανάει το κεφαλάκι της στην λεπτή αλλά και τι να κάνουμε; συμφωνώ με την Ρουλίτσα, βάλε και την πιό χοντρή δοκιμαστικά και βλέπεις, μπορεί και να μην την δεχτεί.

Αναστασάκι καλό χειμώνα και στις δυό μας λοιπόν! καλή επάνοδο στη δουλειά, σε λίγες μέρες θα είμαστε όλες πίσω.

Ασχετο, εκτός από τον πονόδοντο που σας έλεγα, μάλλον ανεβάζω και πυρετό... πονάει απίστευτα το κεφάλι μου και από τους δύο λόγους συγνώμη αν ξέχασα κάποια, εύχομαι αύριο να είμαι καλά γιατί φοβάμαι μην κολλήσω και το μωρό...

Καλέ, πατάω υποβολή και βλέπω ένα σωρό νέα posts, δεν σας προλαβαίνωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ του βάζω: πατάτα, μπόλικα καρότα, κολοκύθι, ντομάτα, κρεμμύδι και το κρεατάκι (μοσχαρι ή κοτόπουλο). Κι όταν τα αλέθω βάζω λίγο λάδι και λίγο λεμόνι.

Όταν τρώμε αρκετά συχνά του δίνω λίγο από αυτό που τρώμε και πάντα το τρώει, σε τίποτα δεν έχει δυσανασχετήσει. Πχ σήμερα του έδωσα λίγο από το παστίτσιο.

Εμάς δε μας έχει πει ακόμα για όσπρια, αλλά του'χω δώσει ζουμί από φασολάδα και φακές.

Από ζυμαρικά μόνο από αυτά που θα τύχει να φάμε εμείς, δεν του'χω δώσει ακόμα κανονικά- δε μου'χει ο παιδίατρος ακόμα.

Να δείτε πως κάνει για το τζατζίκι!!! Μου'μοιασε το παιδάκι μου!!! :lol::lol::lol:

Εύη νομίζω πως ακόμα νομίζουν ότι είναι άλλο παιδάκι.. αργότερα καταλαβαίνουν ότι είναι ο εαυτός τους..

Καλώς την Ελένη!!! Περαστικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...