Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Marietta mou esu eisai statherh aksia, kai nuxtopouli :lol::lol::lol:

ευχαριστω για τα καλα σας λογια :oops::) η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να διαβαζα κι ενα βιβλιο τετοιες ωρες,αλλα πού να αναβω φως και να ξυπνησει ο μικρος :x ..οποτε διαβαζω μονο τα μεσημερια οταν κοιμαται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγινε ο αποχαιρετισμος;πηγατε στο παρτυ;περασατε ομορφα;εκανε εντυπωση η Φλωρα με το νεο της λουκ;ποσες καρδιες εκαψε ο μικρουλης;ποσα καμακια της εκαναν της Φλωρας;η μαμα ηταν απο κοντα ή απο μακρυα καμαρωνε;

θες να τα ξαναπω απο την αρχη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη εισαι καλα;

Epanerxome sthn erotish pou apantisa alla xathike.

Authn thn stigmh eimai kala alla sigoura epekse rolo to oti den exw minei monh lepto olo to apogevma-vradi..

Pantos thn wra pou aggaliastikame gia na apoxeretistoume mas piran ta zoumia enoite kai h mama mou mou zhthse signomh gia ola kai akomi mou eipe pws tha epanorthosei me kapion tropo......Twra auto pws tha ginei den kserw alla kai den me endiaferei pleon, egw ta exw afisei ola piso mou idi kai auto eipa kai sthn mama mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου αφηνω χρονο,ασε μου κι εμενα για ενα τσιγαρο κι επανερχομαι...αν το διαβασει η Ρουλα αυτο,θα μου την πει κι εμενα για το καπνισμα :roll::oops: ενταξει Ρουλα,σε ολη την εγκυμοσυνη δεν κρατησα ουτε τσιγαρο σβηστο και μεχρι να σταματησει ο θηλασμος κρατηθηκα μακρυα...δηλαδη για 15,5 μηνες δεν ηταν καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Epanerxome sthn erotish pou apantisa alla xathike.

Authn thn stigmh eimai kala alla sigoura epekse rolo to oti den exw minei monh lepto olo to apogevma-vradi..

Pantos thn wra pou aggaliastikame gia na apoxeretistoume mas piran ta zoumia enoite kai h mama mou mou zhthse signomh gia ola kai akomi mou eipe pws tha epanorthosei me kapion tropo......Twra auto pws tha ginei den kserw alla kai den me endiaferei pleon, egw ta exw afisei ola piso mou idi kai auto eipa kai sthn mama mou.

ΜΠΡΑΒΟ ΕΥΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγινε ο αποχαιρετισμος;πηγατε στο παρτυ;περασατε ομορφα;εκανε εντυπωση η Φλωρα με το νεο της λουκ;ποσες καρδιες εκαψε ο μικρουλης;ποσα καμακια της εκαναν της Φλωρας;η μαμα ηταν απο κοντα ή απο μακρυα καμαρωνε;

θες να τα ξαναπω απο την αρχη;

Sto party pigame kai eftuxos eixame polous ethelontes gia na mas kouvalisoun aggalia giati exei twra merikes meres pou o mikros den kathete me tpt sto karotsi otan den einai na paei volta.

H Flwra exei pathei plaka me to kainourio mali kai sinexia kathreftizete to noumero ase pou nomizei pws kaneis den tha thn anagnorisei twra pou koureftike :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia to gala pou eleges noritera thelw na sou pw pws kai emeis molis alaksame apo to anagogiko se no2.

An kai exei kairo na pame sthn paidiatro mas kai den kserw emeis pou vriskomaste alla den nomizw na paizei kapio rolo auto pou den pire varos kai upsos ton telefteo mhna o mikros sou.

Kapious mhnes apla menoun stasima ta mwra kai meta ta pernoun ola mazi.Outos h alos trwei tosa ala pragmata twra.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το θεμα αυτο που λες,σκεφτομουν οτι οι μανουλες που θηλαζουν ακομα τα μωρα τους κι ειναι τωρα 8 μηνων,τι δηλαδη το γαλα τους τωρα ειναι δευτερης βρεφικης; συγνωμη κοριτσια μη γελασετε!!! οποτε καπως με καθυσηχασε η σκεψη μου..τωρα που μου γραφεις κι εσυ οτι τωρα αλλαξατε γαλα,ειμαι καπως καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν αντεχω αλλο...παω να κοιμηθω..."σορρυ αλλα εχω βρει καλυτερο αγορι" :lol::lol:

ενταξει μη το παρετε προσωπικα,αλλα τα ποδια μου εχουν αρχισει και καινε απο το καθησιο στο γραφειο...και τα μωρα μου κοιμουνται,το χρεος μου το εκανα σαν μανα,γυναικα,φιλη...

φιλακια,πειτε τα εσεις κι "αυριο ξημερωνει μια νεα μερα"(Σκαρλετ Ο' Χαρα, οσα παιρνει ο σιφουνας...ε!!! συγνωμη,ανεμος ηθελα να πω!!! τι σου κανει η νυστα!!ανοιγεις το κουτακι με τις μαλακιες που ελεγε κι ο μπαμπας μου!!!

αντε καληνυχτα λεμε!!! [smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wow!!!! Έχετε γράψει τα απίστευτα!!!

Ρεββέκα φοβερή η ιστορία σας!!! Μήπως από στιχουργός να το γυρίσεις σε σεναριογράφος και να το κάνεις ταινία;;; Μπράβο κούκλα μου, χίλια μπράβο που τόλμησες και να'σαστε πάντα ευτυχισμένοι και να ζείτε τον έρωτά σας για πολλά πολλά χρόνια με την ίδια δύναμη εκείνου του πρώτου μήνα!!! Wow!!!

Kάτι άλλο: το τσάι είναι συμβατό με το θηλασμό;; Γιατί έχει μέσα τεΐνη που είναι σαν την καφεΐνη. Μήπως γι'αυτό η κούκλα σου δεν καλοκοιμάται το βράδυ; Για τσέκαρέ το... ;)

Μαριέττα το μόνο που θα πω, είναι κρίμα, μετά από τόσους μήνες διακοπής, να ξαναρχίσεις το κάπνισμα. Το ένα φέρνει το άλλο και για πότε βρίσκεσαι πάλι κανονική καπνίστρια, ούτε που το καταλαβαίνεις.. Το'χω ζήσει με φίλες, με τον άντρα μου.. κρίμα είναι!!

Εύη καλά κάνεις και τ'αφήνεις πίσω σου όλα αυτά, πολύ καλά...

Φωτογραφία της Φλώρας θα μας βάλεις;;;;

Μαρία μην κάνεις τέτοιες σκέψεις!! Ο Μανωλιός μια χαρά θα χαίρεται που θα'χει αδελφάκι σε κοντινή ηλικία και μια χαρά θα παίζουν μαζί. Και για σένα, μπορεί να'ναι λίγο ζόρι στην αρχή, αλλά μόλις ξεπεταχτούν λίγο θα'ναι μια χαρά!!

Και μέχρι να διαβάσω όλες τις σελίδες.. και να γράψω τα παραπάνω.. όλες πήγατε για ύπνο!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια, καληνύχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

ρε κοριτσια τα νινια σας σηκωνοντε απο τις 6 με 7 η μονο η δικια μου???

και αλλη μια ερωτηση!!!να αρχισω να δινω κροκο αυγου απο τωρα??ετσι μου πε ο γιατρος λιγο λιγο με παυσεις ανα δυο μερες!!

το βραδυ ειμαι η πρωτη που σας αφηνω και το πρωι ξανα η πρωτη!!!! :D

μαριετα εχω διαβασει πως το γαλατακι μας αναλογα με τους μηνες του μωρου αλαζει η ποιοτητα για να ερθει στα μετρα του!!!!περναει απο φασεις και το γαλατακι μας!!!

ρουλα ενας φιλος μου χει πει να την γραψω χαχαχαχα!!!δεν παιζει!!!! :D

μου αρεσει να γραφω ποιηματα και στιχους τραγουδιων,μου αρεσει η μουσικη.....καποια στιγμη θα σας αναρτησω κανα ποιηματακι αναλογος την περιπτωση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα ρουλα εχεις δικιο για το τσαι!!!ομως η καφεινη δεν περναει αμεσως στο γαλα??αν θηλασω μετα απο 2 ωρες που το ηπια???το χω σκαιυτει αλλα δεν νομιζω γιατι και αλλες φορες που εχω πιει πιο πολυ εχει κοιμηθει....δεν ξερω παλι θα το ψαξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανες..κακη μερα ξημερωσε σημερα...εχω τρομερη ζαλαδα ολα γυριζουν και το μονο που θελω ειναι να ειμαι ξαπλωμενη με τα ματια κλειστα να μην κουνιεμαι λες και εχω πιει ολο το βοσπορο νοιωθω...αλλα πρεπει να σηκωθω να μαγειρεψω να παιξω και να παω και στο μαγαζι το μεσημερι...

ρεββεκα και εμενα ξυπνητηρι ειναι 7 νταν οτι ωρα και να εχει κοιμηθει θα αρχισει να χοροπηδαει ασε που εχω μαθει πια και ξυπναω μονη μου και κοιταζω το ρολοι και μεχρι να σκεφτω α κοντευει 7 ωρα να σηκωθει αρχιζει τις ζουζουνιες...ευτυχως τωρα ξανακοιμαται τον ειχα στο καρεκλακι του και κουνιοτανε με τα τραγουδια που εβλεπε και τσουπ κοιμηθηκε το βλασταρι μου...το λατρευω το μωρακι μου..τον βλεπω να μου γελαει η να μου κανει ελα με τα χερακια του και λεω πως σιγουρα σαυτο το γελιο μεσα κρυβεται ο θεος...τωρα τελευταια με ταιζει κιολας(αερα κοπανιστο αλλα δεν εχει σημασια)εχει ξεπατικωσει πως κανουμε τα χερια μας οταν δινουμε λιχουδια στα σκυλια που οταν καθομαστε για φαγητο απλωνει τα χερακια μου και με ταιζει..η ψυχουλα μου

ευακι φανταζομαι την φλωρα να καμαρωνετε και εσυ να την θαυμαζεις..να σε ρωτησω πως ειναι η μεταβαση απο το να μεγαλωσεις ενα κοριτσι στο να μεγαλωνεις ενα αγορι..εγω αν κανω κοριτσι δεν νομιζω να τα βγαλω περα..τα κοριτσια ειναι αλλιως θελουν προσοχη ειναι πιο ευαισθητα ειναι συναισθηματικα...μαλλον θα το εχω πολυ πιο χημα απο οτι θα επρεπε και δεν ειναι και πολυ σωστο για το παιδι..εσυ πως ενοιωθες?

δεν σας ειπα...εχθες μαλλον ηταν νυχτα ασκητη γιατι καναμε και εμεις αγαπουλες :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: (κοιτα να δεις που καθε φορα που θα το κανουμε θα μοιαζει με ειδηση...)και σημερα που σηκωθηκα χαλια γυριζει και μου λεει ο αλεξης :εμ ετσι ειναι αυτα αμα δεν αντεχεις κυρια μου μια νυχτα παθους ποιος φταιει?και εδωσα μονο το 40%..αλλα που να τα βαλεις μαζι μου δεν αντεχομαι ο ανθρωπος..ναι του λεω αυτο ειναι το μονο σιγουρο..δεν αντεχεσαι με τιποτα.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!! κατι ασχετο:μια γνωστη μου ειναι εγκυος και θα κανουν μια γιορτη που την ονομαζουν baby shower και καλα του στυλ να γεμισουν οι φιλοι και οι συγγενεις με δωρα την μελουσσα μαμα...εσεις το βρισκετε νορμαλ; δε ξερω γαμωτο,αλλα η Παναγια να ειναι μαζι της και μαζι με το εμβρυο,αλλα πριν γεννησεις γιορταζεις; καταλαβαινετε τι θελω να πω,αλλα δε τολμω να το ξεστομισω...ποια ειναι η γνωμη σας;εμεις θα παμε βεβαια,αλλα;

Στην Αμερικη το κανουν συνεχεια...

δεν εχεις δει friends ή sex and the city που εχει δειξει αναλογες σκηνες???? :?::?::?:

Βασικα ειναι ξενοφερτο εθιμο...κοιτα αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει ασχετα με το baby shower... ;)

Μετα ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΔΩΡΟ!!!!!

Στην Αμερικη το κανουν γιατι εν αντιθεση με εδω δεν πανε στα μαιευτηρια και στα σπιτια επισκεψεις.

Καλημερααααααα και καλη Κυριακη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλή Κυριακή!

Μαράκι έτσι έτσι!!! Και να δεις που θα σκάσει μύτη σύντομα το 2ο νινί!!! :D:D:D

Αλλά βρε παιδάκι μου, τι ακροβατικά κάνατε που σ' έπιασε τέτοια ζαλάδα;;; :lol::lol:

Δε σε χορταίνω όταν μιλάς για το Μανωλιό... :)

Ρεββέκα κι εμένα μου'χε πει να του δίνω 3 φορές την εβδομάδα κρόκο από τότε που έκλεισε τους 8. Του έδωσα μια φορά (το έβαλα μέσα στο φαΐ του) αλλά δεν το συνέχισα γιατί το ψιλοφοβήθηκα να σου πω την αλήθεια. Από τη μια η ζέστη, από την άλλη θα έλειπε ο παιδίατρος για διακοπές, και δεν το συνέχισα, είπα θα το συνεχίσω από αρχές Σεπτεμβρίου.

Όντως το μητρικό γάλα αλλάζει συνεχώς! Καταρχήν δεν είναι το ίδιο όλες τις ώρες της ημέρας. Πχ το βράδυ έχει κάποια συστατικά που ηρεμούν το παιδί για να κοιμάται πιο καλά. Γι'αυτό και λένε σ'αυτές που αντλούν, το γάλα που αντλούν να το δίνουν πάντα την ίδια ώρα που το άντλησαν. Όχι δηλαδή ν'αντλούν πρωί και να δίνουν το γάλα το βράδυ.

Όσο μεγαλώνει το παιδί, αλλάζει και το γάλα για να καλύπτει τις ανάγκες του.

Για το τσάι, για δοκίμασε 1-2 μέρες να μην πιεις καθόλου να δεις τι θα γίνει.

Κορίτσια, όσο περνάνε οι μέρες, τόσο πιο πολύ αγχώνομαι που θα τον αφήσω για να πάω στη δουλειά...

Θα τον κρατάει μεν ο Γιάννης (κι όταν δεν μπορεί θα τον κρατάνε οι γονείς μου) κι αυτό σίγουρα είναι μεγάλη υπόθεση. Αλλά όπως και να'χει... ουφ... ουφ.... θα μου λείπει το βλαστάρι μου... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααα! γυρίσαμε κι εμείς! τι κάνετε φιλεναδούλες μου; ξεσαλώσατε βλέπω όσο έλειπα, νομίζω ότι σας είχα αφήσει στην 31 σελίδα και πήγατε 70!!! εύχομαι όλα τα νέα σας να είναι ευχάριστα και όμορφα, θα τα διαβάσω αργότερα γιατί τώρα δεν προλαβαίνω...

Να σας πω λίγο τα δικά μας: επιστρέψαμε χθες το απόγευμα και από τη μία χαίρομαι που είμαστε πάλι στην "έδρα" μας και θα μαζευτεί λιγάκι η μικρή γιατί ΞΕΣΑΛΩΣΕ, αλλά από την άλλη στενοχωριέμαι όχι μόνο γιατί περάσαμε καλά και ήδη μου λείπουν οι διακοπές, αλλά γιατί πλησιάζει ο καιρός που θα γυρίσω στη δουλειά :(:(

Μέχρι το βράδυ ξεπακετάριζα και τακτοποιούσα τα πράγματα, και όταν επιτέλους έπεσα πτώμα για ύπνο με πιάνει ένας πονόδοντος άλλο πράγμα! τελοσπάντων, όπως σας είπα περάσαμε καλά στις διακοπές, με εξαίρεση μια μέρα που η μπέμπα έκανε εμετό και το βράδυ ανέβασε και λίγο πυρετό, αλλα ευτυχώς την επόμενη μέρα το μεσημέρι ήταν καλά. Ισως να πέρασε κάποια ίωση πολύ ελαφριά, τι να πω... γενικά ήταν η μασκώτ και της παρέας (γύρω στα 20 άτομα είμασταν!!!) αλλά και της παραλίας! την είχε καταβρεί, ήταν συνέχεια από αγκαλιά σε αγκαλιά και όλοι έπαιζαν μαζί της, άντε τώρα να την μαζέψω! στον ύπνο πάλι δυσκολεύτηκε αλλά λιγότερο από την προηγούμενη φορά, δυστυχώς όμως την έμαθε ο πατέρας της να κοιμάται στην αγκαλιά του και τώρα δυσκολεύεται ακόμα περισσότερο να κοιμηθεί μόνη της! αχ αυτοί οι άντρες, δεν καταλαβαίνουν από λόγια! ακόμα προσπαθεί να μπουσουλήσει αλλά πέφτει με τα μούτρα, μας κάνει άλλα καινούρια τώρα, της λέω σήκω και σφίγγει αμέσως τα χέρια μου και σηκώνεται και όταν με ακούει να γελάω με κοροϊδεύει και κάνει και αυτή χα χα. Μεγάλο νούμερο!

Αυτά προς το παρόν, πάω να ταίσω την μικρή και μετά θα φύγουμε να πάμε στη γιαγιά μου να δει λιγάκι το δισέγγονο, θα μπω αργότερα να σας διαβάσω. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη welcome back!!

To μεγάλο νέο είναι ότι η Κατερίνα μας περιμένει 2ο μωράκι!!! :D:D:D

Ρουλα ποτε ξεκινας;;;φουλ ωραριο ή ωραριο μητρερας θα εχεις;;;

1η Σεπτεμβρίου πιάνω δουλειά.

Με το ωράριο δεν ξέρω τι θα γίνει, πρέπει να το συζητήσω με το αφεντικούλι.. :roll::roll::roll:

Πάντως ο λογιστής μου είπε ότι μπορώ να πάρω είτε μια ώρα για 2 χρόνια, είτε 2 ώρες για ένα χρόνο + 1 ώρα για μισό χρόνο, είτε να το πάρω μαζεμένη άδεια 3-4 μήνες, κάτι τέτοιο. Δεν παίζει βέβαια αυτό γιατί η κοπέλα που είχαν προσλάβει για να με αντικαταστήσει, έχει ήδη φύγει από τέλος Ιουλίου.

Πάντως αν τελικά συμφωνήσουμε για μειωμένο, λέω να του πω για το 2ωρο και να πηγαίνω 10-4 αντί για το 9-5. Να μπορώ να τον θηλάζω με την ησυχία μου το πρωί κι όχι με την ψυχη στο στόμα και το απόγευμα να γυρνάω μέχρι τις 5 το πολύ στο σπίτι..

Τι λέτε κι εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...