Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

πού ειναι να μου φερουν το παιδι; :evil::evil::evil:

σωπα καλε τιποτα δεν παθαινει το παιδι..απλα θα σπασουν τα νευρα τους απο την γκρινια του μωρου που θα πειναει...ο δικος μου ξεσηκωνει τον κοσμο..

δεν ειναι δικο μας εθιμο που να το ξερεις ξερω οτι το κανουν στην αμερικη σιγουρα..στα σουπερ το γιαουρτι..παντως το δοκιμασα και εμενα δεν μαρεσει πως αρεσει του μικρου δεν ξερω...μπλιαχ..και οσο για το γαλα αμα παλι δεν το πιει δοκιμασε διαφορα...δεν γινεται αλλιως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τωρα που λες για παρτυ γενεθλιων,απιστευτο μου φαινεται οτι σε λιγους μηνες θα σβησουμε κερακια!!

περυσι τετοια εποχη ειμασταν με την κοιλια στο στομα και τωρα μιλαμε για τα πρωτα κερακια!!

χαμος θα γινει!!!φανταζομαι τον Μανωλακη δε θα ξερει πού να πρωτοκοιταξει και με ποιον να πρωτοασχοληθει!!! θα λαλησουν ολοι!!! εχετε κηπο στο σπιτι ή μενετε σε διαμερισμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια εβαλα την μικρη για υπνο....

θυμηθηκα και το σπορ λιγο μην ξεχνιομαστε :oops::oops::oops:

και δω παντως δεν ερχονται πριν σαραντησεις,και οσοι ερχοντε χρυσωνουν το μωρο με χρυσες λιρες...εχω μαζεψει καμποσες :D:D

λοιποοοοον....

εγω ειμαι ερασιτεχνης στιχουργος... το κυνηγουσα πολυ με καλιτεχνες του εντεχνου....μουζουρακης μπαμπαλη,μαχαιριτσας...με ολους ειχα μιλησει και δωσει στιχους ασχετως αν δεν τα καταφερα...γιατι τα παρατησα ολα και ηρθα εδω...

εχω μια σελιδα στο my space για την δουλεια μου....ο τζεμ εψαχνε απεγνωσμενα ελληνικη μουσικη και στο ψαξιμο επεσε πανω μου...

εντωμεταξυ εδω λενε φλυτζανια κτλ και τα βρισκουν ολα...παλια του ειχαν πει θα παντρευτει με μια ξενη με 2 β στο ονομα της και μια ελια στο αριστερο χερι....ανατριχιασα....

αυτη εισαι μου λεει...αυτη που ψαχνω...

καλε δεν ειμαι...ειχα ψιλοχεστει πανω μου εγω γιατι δεν ειχα τετοιου ειδους κονε μεσα απο ιντερνετ...

εκεινος επεμενε για μηνες μιλουσαμε....μετα καμερα...με επερνε μαζι παντου με το λαπτοπ του...σε τραπεζια με φιλους...με ειχε γνωρισει στην οικογενεια...μεχρι και σαμο που ειχα παει βρηκαμε web live cam απο ενα παραθαλασιο μαγαζι δωσαμε ραντεβου και εγω χαιρετουσα στο αερα να με δει :D:D:D πολυ γελιο....μετα αρχισαμε τηλεφωνα με τις ωρες και αγγλικα παντα οπως και τωρα ασχετως αν εχω μαθει τουρκικα....

μια μερα μου πε οτι θελει να ρθει να με δει απο κοντα να αγγιξει αυτο που ερωτευτηκε να με μυρισει...αχ τι ρομαντικος....πηρε το λεωφορειο και κατα τις 4 τα ξημερωματα πηγα να τον παρω...περιττο να σας πω σκηνη ταινιας...κοιταζομαστε απο μακρια στεκομαστε του πεφτει το σακ βουαγιαζ και παραδινομαι στην αγκαλια αυτου του ξενου μα τοσο κοντινου μου ανθρωπου....

εμεινε 3 μερες....και με πηρε μαζι του οταν εφευγε κατοπιν συνενοησεως με την δουλεια μου...ευτηχως ο εργοδοτης μου ηταν φιλος και πλεον νονος μας...εμεινα 1 μηνα εδω μαζι του να τον γνωρισω να δω τι ζωη εχει κτλ...μενουμε στην καλητερη περιοχη της πολης και ο τζεμ εχει ενα εργαστηριο κεραμικων...

μετα γυρισα πισω στην δουλεια...οταν εφευγα με το τρενο εκει να δειτε ταινια...τρεμοπεζαν τα χειλη του και εκλαιγε πιστευε πως δεν θα ξαναγυρισω....ειχαμε περασσει εναν υπεροχο μηνα μαζι...

εεε αυτο ηταν γυρισα δεν αντεχαμε χωρια...πηρε το αμαξι εβαλα οτι μπορουσα μεσα και τα υπολοιπα..την μηχανη μου...το επιπλωμενο σπιτι....την δουλεια οπου γινομουν συνεταιρος...τα πουλησα τα αφησα ολα...

και ξερετε κατι...αξιζε...αξιζει και δεν συγκρινετε με τιποτα αυτος ο μοναδικος ανθρωπος-αγγελος....

αχ αυτα.....και αλλα πολλα...συγκινηθηκα παλι.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωωω..θα κλαψωωω...τι ομορφη ιστορια..ειδες η μοιρα?το ποσο πιστευω στο πεπρωμενο στην μοιρα στο γραμενο δεν λεγεται...και εγω θελω να μου πει καποιος τον καφε...ρε ρεββεκα με δυο β γραφεσαι?γιατι δεν μου το λες τοσο καιρο και σε γραφω λαθος :oops::oops::oops:

να σας πω ολες παραπονιοσασταν πως δεν..."γυμναζεσται"αλλα τσουκου τσουκου χωρις πελατες θα μεινει ο ασκητης :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια και γω πιστευω....

το ρεββεκα γραφετε με 2 κκ αλλα η νονα μου που ακου συμπτωση ηταν κωνσταντινουπολιτισσα..οταν εφτιαξαν την ληξιαρχικη ειπε με 2 ββ...οπως της αδερφης της που χε παιθανει...

ελα κατα δω...στειλε φωτο χαχα

οσο για το σπορ αν συγκινηθω παραπανω θα παω και για 2ο γυρο :oops::oops::D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες που η μοιρα σου ηταν γραμμενη απο την αρχη??ποπο τι σου ειναι η ζωη..τελικα οτι και αν γινει στην ζωη σου παντα θα παρεις αυτα που πρεπει και τελικα αυτα που σου αξιζουν για αυτο και πρεπει να ζεις την καθε στιγμη με τους ανθρωπους που σε αγαπανε και τους αγαπας και να μην βαζεις μιζερια η οτιδηποτε αλλο αναμεσα σας..και στο κατω κατω της γραφης σ'οποιον αρεσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιζεριααααα???τι ειναι αυτο??μακριαααα...

οτι αξιζεις το περνεις...

πριν γνωρισω τον τζεμ...ειχα κανει ενα γαμο στα 20 εχασα τον μπαμπα μου στα 17...μετα απο χρονια ερωτευτηκα πολυ δυνατα εναν ανθρωπο που δεν αξιζε ημουν σε φαση νευρικης ανορεξιας κρισης πανικου κτλ και ηρθε αυτος ο ανθρωπος και σκεπασε ολη την μαυριλα...τα λεω αυτα γιατι οντως οτι αξιζεις περνεις και οτι μετα τα χειροτερα παντα ερχετε η ανοιξη.....

ειμαι φουλ θετικη ενεργεια πλεον....

δοξα το θεο τον αλαχ το συμπαν και οποιον αλλο...

ενταξη σταματαω παρασυγκινηθηκα....

μαριετα στον εφεραν??ολα καλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληνυχτιζω διοτι κλεινουν τα ματια μου και δεν ξερω τι διαθεσεις εχει το καμαρι μου...

ευχαριστω που μου δωσατε την ευκαρια να διηγηθω την ιστορια μας για αλλη μια φορα και θυμηθω ξανα...φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε θηριο τα εζησες ολα αυτα??μπραβο αντοχες και καθομαστε και σκεφτομαστε για τις πεθερες...παντα πιστευεις πως τα δικα σου προβληματα ειναι τα μεγαλυτερα του κοσμου μεχρι να ακουσεις την ιστορια καποιου αλλου και τοτε ζαρωνεις σε μια γωνια και το βουλωνεις γιατι συνηδητοπιεις πως λες μαλακιες..

ρεββεκα??καληνυχτα κοριτσακι και καλη ξεκουραση αν και δεν νομιζω να ξεκουραστεις μετα την τοση συγκινηση.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ναι μου τον εφεραν και τον ταισα και κοιμαται σαν πουλακι...

διαβαζα τοση ωρα την ιστορια σας Ρεββεκα...πολυ δυνατη ιστορια!!

μπραβο κοπελα μου,τα παρατησες ολα και εκανες αυτο που σε διεταζε η καρδια σου!!!

αξιζετε ο,τι καλυτερο!!

κι εγω πιστευω στο πεπρωμενο παρα πολυ,νιωθω πως ο,τι σου ειναι γραμμενο αυτο θα συμβει με τον εναν ή τον αλλο τροπο...δε μπορεις να το αποφυγεις!!

Καληνυχτα Ρεββεκακι,σε ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας!!

τυφλα να εχει ο Ασκητης,δεν τον εχουμε αναγκη..ηταν να μη γινει η αρχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριεττα ενταξει?σωος και ασφαλης ο μπομπιρας?τον εψαξες καλα???τι καλα που ειναι αμα κοιμουνται..και εγω κουτουλαω απο την νυστα ξυπνησαμε παλι ξημερωματα σημερα..ελπιζω παντως μεγαλωνοντας να αργει να ξυπνησει...δεν μπορω να φανταστω να ειναι χειμωνας να χουχουλιαζω κατω απο το παπλωματακι μου και να πρεπει να σηκωθω για γαλα στις 6,30-7...θελω λιγο ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δειχνει σωος και αβλαβης..δε τολμω να ρωτησω αν του επιαναν τα χερια με βρωμικα δικα τους..ή αν τον φιλαγαν στο προσωπο :evil: κατευθειαν τον επλυνα και τον ταισα..η πλακα ηταν οτι το μωρο ηταν μες την τρελη χαρα!!ξεσηκωμενο εντελως!!κι οταν με ειδε,γυρισε προς τον πατερα του και μετα προς εμενα κι αφου μαλλον πηρε την εγκριση,εδειξε να με θελει :shock::shock:

αντε πηγαινε ξεκουρασου κι αυριο μερα ειναι!!!!

μη χανεις τις ωρες που κοιμαται ο μικρος,εκμεταλευσου τις!!!!

κανε ο,τι κανει η Ρεββεκα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ θα το ηθελα αλλα ο δικος μου ειναι κλασσικος ελληνας..τωρα ειναι αραχτος στον καναπε και βλεπει εργο...δεν ενοχλουμε τωρα..οχι πλακα κανω..απλα τον λυπαμαι τον αντρουλη μου ολη μερα στην δουλεια ειναι τα σαββατοκυριακα εμας απο τωρα ειναι διαγραμμενα απο βδομαδα παλι...με τοση δουλεια στο μαγαζι και ειναι εκει απο τις 9.30 το πρωι μεχρι τις 9.30 το βραδυ με διαλειμμα 1.30 ωρα που παω εγω εεε ειναι εξοντωτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχεις αδικο,λες και ολα ερχονται ετοιμα στο πιατο...δες και συ το εργο μαζι ή πιειτε κανενα ποτακι εξω στην βεραντα...λες κι εγω τα κανω που σου τα γραφω..κι εγω μολις κοιμηθει ο μικρος,θα κατσω παρεα με εσας και μετα νανι...

μας παιρνει λιγο η μπαλλα και δεν το καταλαβαινουμε..θελουμε ομως και εμεις λιγο το χρονο μας βρε αδελφε..εκτος απο μανες ειμαστε και γυναικες...

παω λιγο εξω γιατι βγηκε για τσιγαρο ο μπαμπας..αν θες καν'την..μη μενεις μεσα επειδη ειμαι κι εγω 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα να σου πω βαριεμαι να ανεβω πανω μολις ξεσηκωθει θα φυγω και εγω...

καθομουν και σκεφτομουν μηπως ειμαι αχαριστη που θελω τοσο γρηγορα δευτερο μωρο?μηπως σκεφτει αργοτερα ο γιος μου ο μοσχοαναθρεμενος:ρε μανα τρια χρονια περιμενες να ερθω και χτυπιοσουνα και τωρα δεν προλαβα να χρονιασω και με βαζεις σε δευτερη μοιρα γιατι θες κι αλλο μωρο?δεν σου φτανω εγω?τι εκανα?(καλε τα λεω και κλαιω..παει χαζεψα..)λετε να παιζει κατι τετοιο μηπως τελικα οντως ειμαι αχαριστη που το προσπαθω και το σκεφτομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε συ Μαρια;ειναι δυνατον να χαζεψες;συγνωμη κιολας,με το συμπαθειο :o

εγω το πιστευεις οτι βλεπω εγκυες στον δρομο και ζηλευω;θυμαμαι τα δικα μου και μου λειπουν οι στιγμες που χαιδευα την κοιλια μου,που εφτιαχνα το δωματιακι του,που σιδερωνα τα ρουχαλακια του...ακομα αν θες το πιστευεις οτι μου λειπει ο γιατρος μου;μου συμπαρασταθηκε παρα πολυ σε ολη την εγκυμοσυνη και δε θα ξεχασω,οταν βγηκε ο μικρος και με πηραν τα ζουμια και αφου τελειωσε με τα ραψιμματα,εσκυψε και με φιλησε στο μετωπο και μου ειπε χαρακτηριστικα:περασα καλα μαζι σου,μου αρεσε που σε εβλεπα και τα σχετικα...λες να με ειχε ερωτευθει;;;;;;;;;;;; :lol::lol: πλακα κανω...

ξεφυγα απο το θεμα μας....επανερχομαι και λεω οτι αυτο που νιωθεις ειναι αλλη μια αναγκη σου να προσφερεις αγαπη και να νιωσεις ακομα πιο γεματη σαν γυναικα και σαν μαμα...

δε ξερω αν λεω χαζομαρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ενταξει εκφρασου ελευθερα..δειχνω κατανοηση εγω...το καταλαβαινω πως μεγαλοποιω τα πραγματα αλλα ερχομαι στην θεση των κοριτσιων που δεν εχουν κανενα παιδι και παλευουν χρονια και που πριν λιγο καιρο ημουν μια απο αυτες και σκεφτομαι πως θα διαβαζουν την λαχταρα μου να κανω δευτερο και θα λενε εσυ εχεις ενα παιδι και αντι να κατσεις να το λιωσεις στα φιλια και τις αγκαλιες και να το κακομαθεις οσο δεν παει αλλο σκεφτεσαι να κανεις δευτερο..φτου σου...μαλακιες λεω εε?αλλαακουω για εγκυμοσυνες τρυγυρω μου και ζηλευω(με την καλη εννοια)λες και δεν εχω το βασανακι μου και λεω μηπως ειναι αμαρτια να σκεφτομαι ετσι...αλλα δεν φανταζεσαι..σημερα ελεγα στην φιλεναδα μου οτι την στιγμη που θα γεννησεις θα πιασεις την κοιλια σου και θα περιμενεις να το νοιωσεις να κλωτσαει..ποσο μου ελειψε αυτη η κλωτσια..

και εμενα μου λειπει ο γιατρουλης μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μη νιωθεις ασχημα για οσα αισθανεσαι..ειναι απολυτως υγιη ολα αυτα και μπραβο σου για το κουραγιο σου να κανεις δευτερο μωρακι και να μεγαλωνουν με τον Μανωλακη παρεα!!!

τα παιδια ειναι ευλογια Θεου!! κι εσυ που ταλαιπωρηθηκες παραπανω,ξερεις πολυ καλα τι σημαινει αυτο κι εχεις ενα λογο παραπανω να νιωθεις οπως νιωθεις!! με το καλο Μαρακι να ερθει το δευτερο!!το ευχομαι πραγματικα!!εχεις αποθεματα δυναμης και αγαπης που αν τα παρει ολα ο Μανωλιος,θα γινει κακομαθημενος :lol::lol: ενταξει,τωρα μπορεις να με βρισεις.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν βριζω τετοια ωρα ;);););) αλλα λεω να παω στο κρεβατακι μου το απαλο..καληνυχτα λοιπον ομορφα και ηρεμα ονειρα να δουμε αν και λενε τα ονειρα του σαββατου δεν πιανουν...φιλια πολλα τα υπολοιπα αυριο... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas manoules.

Mpour, mpour piasame psilh kouventoula pali vlepw eee?? :lol::lol::lol:

Katarxhn thelw na pw mpravo sthn Rebbeka pou tolmise na zhsei to oneiro ths kai telika ths vgike se kalo, axxxx polu sigginithika me thn istoria sou...

Marietta epestrepse o asotos gios :lol::lol::lol: Axxx autes oi manes eimaste gia desimo anti na xalaronoume otan lipoun ta mwra mas emeis trelenomaste perisotero.

Maraki giati skeftese etsi poulaki mou??? Siga na mhn se katigorisei o Manwlios pou tha tou kaneis aderfaki. Outos h alos den prokite na ton agapas ligotero epidi tha exeis 2 paidia..Egw apla tha ta eixa peksei apo thn kourash me 2 mwra mesa sto spiti giafto kai thavmazw autes pou to kanoun sinidita..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...