Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

To xirotero einai na mhn vriskoume doulia Marietta mou h akomi na doulevoume kai oi duo alla na mhn mas ftanoun giati idika o antras mou pou den kserei thn glosa ti doulia na kanei? kamia paliodoulia tha einai..Opos ta ipologisame me 2 vasikous misthous tha mas menoun peripou 2 xiliarika sthn akrh ta 700-800 tha pigenoun gia enikio kai meta tha mas menoun isa gia tous logariazmous mas....Edw vevea exoume ftasei na mas plironoun proth fora logariazmous ta petherika mou :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για σκεψου ρε γαμωτο πού ζουμε; βγαινεις να πας σουπερ μαρκετ και δε σου φτανουν ουτε για τα βασικα..εχω βαρεθει οχι να μετραω,αλλα να υπολογιζω να μη κανω πολυτελειες..λες και δεν αξιζουμε κατι παραπανω..για αυτο Ευακι,οσο ειναι καιρος ψαξ'τε το για εκει..σιγουρα στην αρχη θα πεσει το βαρος πανω σου,αλλα σιγα σιγα θα ερθετε στα ισια σας..θεωριες τωρα,αλλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι ο Μανος κατι λεει καποιες φορες,ενα βαρος εδω,ενας πονος εκει...και του βαζω τις φωνες με την καλη εννοια και προσπαθω να τον εμψυχωσω και να παρει κουραγιο..εχει εκνευριστει και με την δουλεια του και το αφεντικο του που τους χρωσταει χρηματα και γενικα θελει να την κανει,αλλα του λεω τωρα κανε τουμπεκι και μη μιλας γιατι δεν ειμαστε μονοι μας...ασε που κι εγω οταν γυρισω τελη Σεπ.στο γραφειο θα με διωξουν μολις χρονισει ο μπομπιρας...υπαρχει παραδοση στην εταιρεια..οσες κοπελες γεννανε,μετα τους κουνανε το μαντηλι...και μετα σου λενε καντε παιδια...και ποτε να τα κανουμε;οταν ηδη σπουδαζουμε;οταν ειμαστε στο σχολειο;για αυτο κι εφτασα 38 για να κανω ενα μωρο και μας το βγαζουν ξυνο..."χεσε μεσα Πολυχρονη"...ελεγε ο μπαμπας μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eeeee na kati tetia akouw kai tsitonome, sthn Souhdia auto den tha ginotan pote.Na se dioksei epidi ekanes mwro???? Epidi kai kala den tha mporeis na antapekkseltheis stis ipoxreosois sou h epidi twra tha prepei na sou dinei perisotera???

Pantos kserw para polous pou doulevoun alla den plirononte sthn wra tous.

Logiko einai na exei zesth mesa sto spiti giati olo to kalokairi exoun anapsei ta tsimenta kai twra ekpempoun thermotita.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη δεν θα μπορω να ειμαι ενταξει στις υποχρεωσεις μου..ετσι λενε..αλλα τι το ψαχνεις;μαλιστα οταν πηρα τον δ/ντη προσωπικου για να ζητησω το υπολοιπο της αδειας μου απο το 2010 και πανω στην κουβεντα λεγαμε ποσο καιρο λειπω(γιατι λειπω απο περυσι τον Απριλιο,λιγο αφου εμεινα εγκυος,ειχα χασει ενα μωρο και δεν υπηρχε περιπτωση να χασω δευτερο κι ετσι επαιρνα συνεχεια αναρρωτικες. )..μου ειπε με σχεδον παραπονο οτι ο νομος με προστατευει μεχρι να γινει το παιδι ενος ετους...δηλαδη τι κριμα που δε μπορουν να με σουταρουν νωριτερα; :twisted:

Ευακι,λεω να σε αφησω..ειμαι σιγουρη οτι θα βρεις καλυτερη παρεα...στον καναπε :lol::lol:

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twra etsi sto asxeto mourthe na se rotisw giati to altsxaimer ksanaxtipise...

To mwro ti onoma tha tou dosete telika??

ΗΛΙΑΣ το ονομα του πατερα του Μανου...δε θα παιξει και Δημητρης :( δε πειραζει να ειναι καλα το παιδι και τιποτα αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι,λεω να σε αφησω..ειμαι σιγουρη οτι θα βρεις καλυτερη παρεα...στον καναπε :lol::lol:

φιλακια!!!

Mpa monh mou eimai me ta paidia, o antras mou doulevei.....

Kalhnuxta Marietta oneira gluka.

Sto deftero Marietta tha valeis oti theleis esu....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδιτσες!!!

κοιμαστε καλε??σηκωθητε να πιουμε καφε!!!εγω τσαι βεβαια!!!

εχτες κοιμηθηκαμε αμεσως λιγο κλαμματακι και μετα σιγη αυτο ηταν ειχε κοιμηθει δεν προλαβα να μπω να την παρηγορησω!!!! :o

βεβαια το βραδυ ξυπνησαμε 3 φορες,ομως την ταισα στις 5 το πρωι και οχι πιο πριν!!!

κοριτσια εχτες πηγα στα πεθερικα μου μιση ωρα δρομος και η μικρη εκανε εμετο,μια ακομη μου χει κανει οταν πηγαμε λευκαδα με τις στροφες,λετε να αρχισει να το κανει συνεχεια????τι κανω οταν κανει εμετο??της δινω νερο??την θηλαζω??ποναει η κοιλιτσα της μετα???και μυριζε απαπα,της ειχα δωσει πολυ λιγο γιαουρτι πριν φυγουμε...οχι το δικο μου :D ....

λοιπον εγω εχω 3 αδερφια,ειμαστε αγαπημενοι αλλα παντα ειχα μια αποσταση,μια στο τοσο τους εβλεπα,και ποσο μαλλον τωρα που ζω στην Πολη!!!εγω πιστευω στο εξης!!!

ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙς ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ.....αυτο το οτι θα μεινουν μονα τους κτλ για μενα δεν ισχυει!!!ειναι κατι που το λενε ολοι ισως ειναι πραγματικοτητα!!!αλλα δεν μενουν μονα βρε κοριτσια,κανουν οικογενειες εχουν φιλους ξαδερφια συγγενεις γειτονες σκυλια γατια!!!ειναι στον ανθρωπο!!!ολα ειναι μια συνηθεια σε αυτην την ζωη!!!γνωμη μου και με αγαπη παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Διάβασα όσα γράψατε κι ένα (ή μάλλον δύο) πράγματα έχω να πω:

Πιέστε τους άντρες σας να πηγαίνουν για εξετάσεις. Αυτά τα τσιμπηματάκια, σφιξιματάκια και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, μπορεί να μην είναι τίποτα, μπορεί όμως να'ναι και "καμπανάκια". Μην τα αγνοείτε. Καλύτερα να προλαμβάνουμε παρά να... τρέχουμε και να μην φτάνουμε!!!

Μην ξεχνάμε ότι οι άντρες μας τώρα είναι στη λεγόμενη "κρίσιμη" ηλικία. Γι'αυτό: καλή και η εμψύχωση που λέει η Μαριέττα, αλλά το βασικό είναι εξετάσεις!!!!

Και το δεύτερο που ήθελα να πω ήταν για χτες που με ρώτησε η Εύη που θα πηγαίναμε αν αποφασίζαμε να φύγουμε. Δεν έχουμε κάποιο συγκεκριμένο προορισμό στο μυαλό μας. Η αλήθεια είναι ότι έχω συγγενείς σε Αμερική, Ελβετία (εκεί γεννήθηκα), ο αδελφός μου τώρα θα είναι μόνιμα στη Γαλλία γιατί βρήκε δουλειά εκεί κι επίσης ο άντρας μου έχει συγγενείς στη Σουηδία. Λέω το που έχουμε συγγενείς γιατί πιστεύω πως θα'ταν λιιιιγο πιο εύκολο να πάμε κάπου που ήδη έχουμε κάποιους γνωστούς που θα μπορούσαν να μας βοηθήσουν να βρούμε μια άκρη. Και πάλι όμως δεν είναι εύκολη απόφαση κι αν δεν έχεις πρώτα βρει μια άκρη επαγγελματικά, δεν φεύγεις έτσι εύκολα...

Ρεββέκα μου έχεις ένα δίκιο σ'αυτό που λες περί φίλων, αλλά ο φίλος είναι φίλος, δεν είναι αδελφός. Δε θα σε πονέσει όπως ο αδελφός. Βέβαια εξαρτάται κι από τη σχέση που υπάρχει ανάμεσα στα αδέλφια. Εγώ κρίνω με βάση τη σχέση μου με τον αδελφό μου που είναι πολύ δυνατή. Αρκεί να σας πω ότι στη βάφτιση (νονός του γιου μου), την ώρα που ξεκίνησε να πει το Σύμβολο της Πίστεως, τον έπιασε τέτοια συγκίνηση που δε μπορούσε ν'αρθρώσει λέξη...

[Περιττό να σας πω βέβαια ότι μέχρι εκείνη την ώρα εγώ κρατιόμουν "κυρία" και φυσικά εκείνη τη στιγμή βαλάντωσα στο κλάμα - ας είναι καλά η αδιάβροχη μάσκαρα!! :lol::lol::lol: ]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο Σαββατο κοριτσια!!!!

Μαριεττα ..ετσι σου ειπε ρε ο παπαρας ο δ/ντης;;; :evil::evil::evil:

αχχχχχχ αν μπορουσες πανω στο χρονο να ξαναμεινεις εγκυος....να του πω εγω ...του παλιορατσιστη!!!!!!!

Καλα Νατασα εχεις ξεσαλωσει εντελως ε;;;καλα κανετε!!!!!

Ρουλα..και κλαμααααααααα η κυρια ε;;;

Ρε κοριτσια ...στο θεμα με τις πεθερες...για να μη χαλαμε και πολυ φαια ουσια...

εγω θεωρω οτι ειναι μια καταδικασμενη εως και ανυπαρκτη σχεση!!!!

δηλαδη εμενα περιμενε η πεθερα μου, που ειναι 65, για να εχει φιλη και να πινει καφε;;; :o:o:o

εμενα μενει και απο κατω μου!!!!! :roll::roll::roll:

εγω στη σχεση με το γιο της και τα εγγονια της δεν εχω παρεμβει..αλλα ως εκει..κολλητηλικια και αγκαλιτσες ουτε ειμαι υποχρωμενη να κανω ουτε θελω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια.Μολις γυρισαμε απο καφεδακι και σε λιγο θα φαμε μιαμμμμ!

Παναγιωτα μου εχεις απολυτο δικιο σ αυτο που λες για τισ πεθερες.Και εγω ετσι κανω!

Ρουλα μου και εμενα η αδερφη μου τον βαφτισε τον μικρο...οποτε σε καταλαβαινω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεσαλλωσατε παλι κυριες μου...λιγο σας αφηνω και μετα πρεπει να εχω ολο το απογευμα ελευθερο να σας διαβασω..κλειστε τωρα τα ματια και φανταστειτε σκηνικο..το σπιτι μου ειναι διορωφο αρα εχω μια πορτα στην σκαλα που κατεβαινει κατω και μια σε αυτην που παει στην ταρατσα κλειστες οι πορτες οι ενδιαμεσες εκτος του δωματιου που ειμαστε(η κρεβατοκαμαρα μου)και ετσι ο μπομπιρακος αφου δεν ξερει τι να κανει στεκεται μπροστα στα καγκελα και φωναζει με ολη την δυναμη του...μαλλον ψαχνει καποιον να τον ελευθερωσει...και αμα κουραστει αρχιζει και πιπιλαει πομολα ξυλα πορτες...οτι βρει μπροστα του...

ξεχασα να σας πω τα συνταρακτικα νεα-οχι οχι δεν ειμαι εγκυος οχι ακομα τουλαχιστον αλλα να με φτυνετε εσεις θα με ματιασετε πιο πολυ θα ενθουσιαστειτε εσεις αμα μεινω παρα ο αλεξης-λοιπον το καμαρι μου απο χθες στεκεται μονο του προσπαθει να κανει βημα αλλα πεφτει στεκεται ορθιος και χορευει και εγω κοντευω να τρελαθω...ποτε λετε να το κανει το βηματακι???

νατασσακι ειδες αμα τα λεω εγω???παντως υποθετω θα ειναι το καλυτερο καλοκαιρι σου εε??αντε παντα τετοια και αμα πετυχεις τον τζιγγερ πες του να κανει το σωστο χωρις εγωισμους..αχ και να τον ειχα μποστα μου...ειμαι παναθηναικος απο οτι καταλαβες και εχω και εγω τον πονο μου(τα ειπα και ξεθυμανα...)

βρε ρεβεκκα μου να σε ρωτησω?γιατι πινετε τοσο τσαι?οπως εχουμε εμεις τον καφε τον ελληνικο εχετε εκει το τσαι???εβλεπα την μενεξε και τα εμαθα..τωρα ο αλεξης εχει κολλησει και λεει συνεχεια ουφ ταμαμ..

λοιπον σας αφηνω γιατι τουτο το πλασματακι δεν μαφηνει υσηχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εντυσα το μωρο και τον πηρε ο μπαμπας του να πανε βολτα στο θειο του στο Πορτο Ραφτη..βεβαιως θα ειναι και η γιαγια του εκει,εγω δεν ηθελα να συμμετεχω στην παρεα τους κι ετσι,με πονο ψυχης αφησα τον γιο μου κι ελπιζω να ερθει την ωρα του βραδυνου γαλακτος...ελπιζω επισης να θυμηθουν να του βαλουν κρεμα για τα κουνουπια κι επισης να του φορεσουν το μπουφανακι του αν κανει ψυχρα αργα το βραδακι :roll::roll:

το πρωι πηγαμε να δουμε μπουμπουνιερες και προσκλητηρια,απο ιδεες παιζουν μαλλον ημερολογια ξυλινα ή ξυλινα αναλογια..ευτυχως αν παμε μεχρι την αλλη Τεταρτη και τα κλεισουμε,τουλαχιστον τα προσκλητηρια θα τα εχουμε μεχρι το τελος του μηνα για να τα μοιρασουμε...ολα στην τουρλα του Σαββατου..μια ζωη...

σε αντιθεση με σενα Μαρια που τα οργανωνεις νωριτερα....καμια σχεση με σενα :lol::lol:

ρε σεις κοριτσια να σας ρωτησω:εμεις ακομα πινουμε γαλατακι πρωτης βρεφικης ηλικιας και την Δευτερα θα παω να του αγορασω δευτερης το Novalac 2...λετε τοσο καιρο να του εχω κανει ζημια και για αυτο να μην εχει παρει γραμμαριο απο τον προηγουμενο μηνα και ουτε ποντο;το εχω συνεχεια στο μυαλο μου και νιωθω απιστευτες τυψεις...θα μου πειτε γιατι δεν το ειχαμε αλλαξει;γιατι μια φορα που πηγα να του δωσω αλλο γαλα,δεν το επινε καθολου!!και τωρα δεν πολυπινει...εχω διαπιστωσει πως αν το απογευμα του δωσω γιαουρτι,τοτε το βραδυ θα το κατεβασει ολο το γαλα 210ml,ενω αν του δωσω ρυζαλευρο,ζητημα ειναι αν πιει μεχρι 150ml...αρα μενει χορτατος απο το ρυζαλευρο;

πωπω!!μου λειπει ηδη το παιδι κι οσο το σκεφτομαι οτι θα ειναι χωρις την μαμα με ποναει η ψυχη μου,αλλα να σας πω και την αμαρτια μου,καλο μου κανει γιατι ολοι μου λενε οτι εχω παθει ψυχωση με το παιδι και το βλεπω κι εγω...κανω προετοιμασια για οταν αρχισω και παλι την δουλεια....εκει να δειτε ποσο θα με ανεχτειτε με τα κλαμματα μου :shock::shock:

παω να κανω ενα μπανακι,να συγυρισω λιγο κι επανερχομαι....τετοιες ωρες μου ερχεται να κοπανησω λιγο αλκοολ για να μη νιωθω την απουσια του παιδιου μου....

α!! κατι ασχετο:μια γνωστη μου ειναι εγκυος και θα κανουν μια γιορτη που την ονομαζουν baby shower και καλα του στυλ να γεμισουν οι φιλοι και οι συγγενεις με δωρα την μελουσσα μαμα...εσεις το βρισκετε νορμαλ; δε ξερω γαμωτο,αλλα η Παναγια να ειναι μαζι της και μαζι με το εμβρυο,αλλα πριν γεννησεις γιορταζεις; καταλαβαινετε τι θελω να πω,αλλα δε τολμω να το ξεστομισω...ποια ειναι η γνωμη σας;εμεις θα παμε βεβαια,αλλα;

αντε σας αφηνω μπας και κανω και καμια αποτριχωση της προκοπης!!!

Κατερινα πού εισαι;ΟΛΑ ΚΑΛΑ;ΜΗΠΩΣ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ;ΑΝ ΝΑΙ,ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια τι ωραια που στεκετε το αντρακι σου,εεε τωρα συντομα θα κανει το βηματακι...

,το τσαι ειναι σαν τον καφε εδω,πινουν και καφε αλλα η παραδοση θελει τσαι σε αυτα τα χαριτωμενα μικρα φλυτζανακια οπου ειναι σχεδιασμενα ετσι για να μην καιγετε το χερι σου,γιατι το πινουν καυτο,αν κρυωσει λιγο περνουν αλλο...το τσαι του εχει μια ιδιαιτερη γευση δεν ειναι απλο και μ εχει κερδισει,πινω 4 τετοια μικρα φλυτζανακια την μερα.....

μαριετα αυτα τα παρτυ που οτι βρουν απο αμερικη το φερνουν..δεν μου αρεσουν καθολου,εχουμε τα δικα μας εθιμακια...εκτος κι αν ειναι απο κει....

παω να βαλω την μικρη και επανερχομαι ελπιζω συντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε συ Ρεββεκα!!! δηλαδη τι νοημα εχει να κανω παρτυ για ενα μωρο που δεν εχει ακομα γεννηθει!! ειμαι τοσο πισω δηλαδη;και ναι εχεις δικιο γιατι ο μπαμπας ειναι απο Αμερικη ή Αγγλια,δε θυμαμαι καλα...και δηλαδη τι δωρο να παρεις τωρα;κατι συμβολικο;θα σε παρεξηγησουν...κατι καλο;και μετα οταν γεννηθει το μωρο,ξανα δωρο;πωπω!! θα με πειτε τσιγγουνα,αλλα δεν ειμαι..απλα σκεφτομαι οτι αυτα ειναι λιγο καραγκιοζιλικια....εντωμεταξυ ειναι μεσημερι το παρτυ και σκεφτομαι οτι ο μικρος θα ειναι μες την τσιτα...αντε να τον ταισω το μεσημεριανο του εκει...μετα δε θα θελει να κοιμηθει;πού να τον βαλω;μεσα στο σπιτι;ή στο καροτσι;και δε θα εχει και ζεστη;και πόση ωρα να κατσουμε για να μη τα παιξει τελειως ο μπεμπης!! κατι τετοια γινονται και με λενε υπερβολικη,αλλα οταν εχεις μωρακι κι οχι παιδακι 2,3 χρονων νομιζω ειναι διαφορετικο..κανω λαθος;εσεις θα πηγαινατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι κι ο δικος μας εχει αρχισει και στεκεται για κατι δευτερολεπτα ορθιος στο κρεββατακι ή στο παρκο και το καταλαβαινει οτι δε κρατιεται...τι χαζο ειναι; :lol: και πεφτει μετα επιτηδες και ξανασηκωνεται για να σταθει και παλι για να ξαναπεσει...αυτο γινεται συνεχεια εδω και λιγες μερες...και γελαει!!!!!

σημερα το απογευμα τον ταισα στην περπατουρα την κρεμα του και ξεσηκωσε τον κοσμο απο την χαρα του και γιατι του αρεσει το ρυζαλευρο και γιατι το ετρωγε περπατωντας!!!

πλακα ειχε!!!

μαλιστα μαθαινουμε και διαβαζουμε,του εχω παρει βιβλιαρακια με ζωακια που ειναι αναγλυφα και κοριτσια του αρεσει πολυ να γυρναει τις σελιδες και να τα πιανει...κι οταν του λεω γυρνα την σελιδα,με κοιταει και την πιανει να την γυρισει..(αλλη δε γεννησε,μονο η Μαριω τον Γιαννη δε λενε; ετσι ειμαι κι εγω τωρα :oops::oops: )...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω την αληθεια μου με την βαφτιση με το μονο που δεν εχω ασχοληθει ειναι η διακοσμηση του κεντρου γιατι στην εκκλησια δεν θελω τιποτα μια που ειναι μοναστηρι για αυτο το βαρος θα το ριξω στο κεντρο παντως εχω βρει και προσκλητηρια και μπομπονιερες εδωσα και στην νονουκα μας το σταυρο που μαρεσε(και εκεινης της αρεσε)μου εδειξε και τα ρουχαλακια που εχει σκοπο να παρει και ολα ειναι κομπλε καθολου αγχος...ηρεμια κοριτσια..περιμενω απλα να περασει ο καιρος για να αρχισω τις παραγγελιες...τωρα ασχολουμαι με το παρτι μας για τα γενεθλια μας τα πρωτα μας και πιο ομορφα χαμος θα γινει...

μαριεττα δεν ειναι κακο να μενεις μονη σου οντως καλο θα σου κανει..εμεις ειχαμε βγει πριν κανα μηνα πρεπει να ηταν που ημουν σητεια στην μανα μου(δεν θυμαμαι αν σας το ειχα πει)με τον αλεξη την αδερφη μου και μια φιλη της και ειχα αφησει τον μπεμπη σπιτι..μπορει να επαιρνα τηλ.καθε μιση ωρα μεχρι να πεσει για υπνο ο μικρος αλλα το καταφχαριστηθηκα ηπιαμε γελασαμε ηρεμησα και πηγα με τρελη ορεξη μετα στο παιδακι μου...μας χρειαζεται νομιζω και οσο και αν εχουμε τυψεις που τα αφησαμε μοναχουλια για να περασουμε εμεις καλα τοσο αναγκη το εχουμε..

ουτε εμενα του αρεσε το δευτερο γαλα που ηπιε και αλλαξαμε κανα δυο τωρα πινει το aptamil plus2 μια χαρα βολευτικε αλλα ειναι λογικο τωρα χρειαζεται περισσοτερες θερμιδες και δεν ξερω αν το 1 τις εχει..ξερω και εγω?στον παιδιατρο σας το εχεις πει ?και φυσικα το ρυζαλευρο τον χορταινει αφου εχει περισσοτερες θερμιδες..προσπαθω να μην του δινω κρεμες το απογευμα εκτος και αν ειμαστε εκτος σπιτιου συνηθως τρωμε γιαουρτακι..ποιο του δινεις?εγω παιρνω το βιολογικο του ολυμπος και το λατρευει...κοβω και φρουτακι μεσα και ειναι ταμαμ που λετε και εσεις ρεβεκκα...

ρεβεκκα ξερεις τουρκικα?να σου πω πες την ιστορια πως γνωριστηκες με τον αντρα σου...θα εχει ενδιαφερον...

οσο για το baby shower το κανουν γιατι μετα μολις γεννησει η μαμα δεν πανε στο σπιτι (δεν ειναι σαν εδω που σου χτυπανε το κουδουνι οτι ωρα και στιγμη χωρις να τους νοιαζει αν κοιμαται το μωρο αν το θυλαζει η μαμα του)εκει πηγαινουν οταν τους καλεσουν να δουν το μωρο.οποτε το καλο δωρο το κανουν τοτε...ετσι νομιζω λειτουργει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια το ειχα πει στην παιδιατρο και μου ειπε οτι πρεπει να το αλλαξω..θα παω την Δευτερα να το παρω..γιαουρτι δινω το Noulac της Nestle..δινω το σκετο,χωρις φρουτα..το γιαουρτι που λες το βρισκεις στα σουπερ ή μονο σε μαγαζια με βιολογικα;

Ναι ρε συ Ρεββεκα,πες μας την ιστορια αγαπης σας!!!

παντως το εθιμο αυτο πρωτη φορα το ακουω κι αν ειναι ετσι οπως τα λες,τοτε να κανουμε καλο δωρο..θα ρωτησω και μια φιλη μου που μεγαλωσε στο εξωτερικο...μη γινουμε ρεζιλι δηλαδη :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...