Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aurio tha paw sto aerodromio na kounisw to mantili kai stous telefteous paratheristes..

H mama mou mazi me thn nufh mou kai ta paidia fevgoun to meshmerh..

Eftixos meta exoume na pame se ena paidiko party giati sinithos meta ton apoxeretizmo rixnw mavro dakri gia kanaduo meres.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw koritsia epidi afton ton kairo psuxologika eimai se fash skitsofrenias exw ginei sketh skula milame..

Kai fisika ola ta louzete o kakomirhs o antras mou :oops::oops::oops: Afou to katalavenw poles fores pws eimai anipoforh alla den mporw na elenksw ton eauto mou.. :?:?:? Kanenas kalos psuxiatros sas vriskete proxiros na mou ton sistisete ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ... ξέρω ένα καλό κέντρο ψυχολογικής υποστήριξης.. να δεις πως το λένε.. να δεις πως το λένε... α ναι!!!

Μammy's group therapy!!!!

Είναι και τζάμπα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ... ξέρω ένα καλό κέντρο ψυχολογικής υποστήριξης.. να δεις πως το λένε.. να δεις πως το λένε... α ναι!!!

Μammy's group therapy!!!!

Είναι και τζάμπα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Na sou pw thn alithia mono me esas ta vriskw teleftea.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι ρε συ ξεσπας στον ανθρωπο; παλι καλα που δε ξεσπας στα παιδακια!! πλακα κανω...

μολις φυγουν με το καλο και μπειτε παλι σε μια σειρα,θα ξαναβρεις τον εαυτο σου κι ο ανθρωπος την ησυχια του :)

ασε,οι ψυχιατροι μονο χρηματα ξερουν να παιρνουν κι απο συμβουλες,εμεις τις ξερουμε καλυτερα,αλλο αν δε τις εφαρμοζουμε οσο πρεπει..

κοριτσια σας πεφτουν τα μαλλια σας;εμενα αρκετα και ξαναρχισα το σιδηρο που επαιρνα στην εγκυμοσυνη...μιλαμε τα τραβαει κι ο μικρος και του μενουν στα δαχτυλα και παιζει..απο μαλλι παντως δεν εχει παραπονο γιατι κι ο Μανος εχει μακρυα μαλλια,οποτε οπου βρει βγαζει :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ... ξέρω ένα καλό κέντρο ψυχολογικής υποστήριξης.. να δεις πως το λένε.. να δεις πως το λένε... α ναι!!!

Μammy's group therapy!!!!

Είναι και τζάμπα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΣΩΣΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα πέφτουν κάπως, αλλά όχι τόσο τραγικά γιατί ασβέστιο και σίδηρο τα συνέχισα, μαζί με μαγιά μπύρας που παίρνω, οπότε το ντοπάρισμα συνεχίζεται! :lol:

Ο μικρός μη δει τούφα, κατευθείαν θα μου την τραβήξει! Μονίμως μαζεμένα τα'χω τα μαλλιά μου, στο τέλος θα καραφλιάσω από το πολύ τέντωμα...

Εύη μου ανοίγεις μεγάαααααλο θέμα και πονεμένο..

Τα οικονομικά είναι τεράστιο πρόβλημα για τους περισσότερους και φυσικά και για μας.

Εμείς πάθαμε μεγάλη ζημιά από το Δεκέμβριο του 2008, τότε που κάψανε την Αθήνα. Ο άντρας μου είχε μαγαζί στο κέντρο, απέναντι από το πολυτεχνείο, στην καρδιά των γεγονότων.. και από τη μια μέρα στην άλλη έπεσε η δουλειά κατακόρυφα, ήρθε και η κρίση μετά και πάτωσε.. αναγκάστηκε και το έκλεισε, χρέη..υποχρεώσεις.. δάνεια.. καταλαβαίνεις.. εκεί να δεις άγχος.. νεύρα.. ψυχολογική πίεση..

Αλλά μόνο αυτό πρέπει να λέμε: την υγειά μας να'χουμε κι όλα τ' άλλα γίνονται...

Ειδικά από τότε που πέθανε ο κουμπάρος μας, 40 χρονών παλικάρι, με προβλήματα, άγχος, χρέη κι εκείνος... δε λέω τίποτε άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twra pou milame gia malia na sas pw pws shmera piga sto kommwtirio me thn flwra kai ekopse ta malia ths konto kare. Apo perish to limpizotan kai den thn afisa na ta kanei toso konta alla afou ida pws epimenei akomi ta kopsame kai apo tote den ksekolaei apo ton kathrefth shmera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη κι εμας τα οικονομικα σε λιγο καιρο και με την βαπτιση του μικρου μετα...θα πιασουμε πατο...το εχω σιγουρακι!!

τι κι αν γυρισω στο γραφειο,αφου παλι στα ιδια θα ειμαστε..τωρα θα εχουμε και την 500αρα της νταντας...

χεσε μεσα δηλαδη και συγνωμη για την εκφραση...παλι καλα που εχω το ακκορντεον καπου στο πατρικο μου και θα βγαινω μαζι με το μωρο να μαζευω κανενα φραγκο....δηλαδη για το μωρο θα δινουν το κατιτις οι ανθρωποι...κοριτσια χωρις πλακα,ειλικρινα δε ξερω πώς θα τα καταφερουμε κι αργοτερα που θα πηγαινει σχολειο κλπ...και μετα σου λενε να κανουμε και δευτερο για να μη μεγαλωσει μονο του..αν βαλουν τα χρηματα,εμεις κανενα προβλημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μας βάλεις φωτογραφία!!!!

Με'γεια της!! Καλά έκανες και την πήγες, αφού το ήθελε τόσο...

Μαριέττα αυτά σκέφτομαι κι εγώ και δεν ξέρω αν θα κάνω δεύτερο..

Από την άλλη δε θέλω να'ναι μόνος του ο Φίλιππος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twra pou milame gia malia na sas pw pws shmera piga sto kommwtirio me thn flwra kai ekopse ta malia ths konto kare. Apo perish to limpizotan kai den thn afisa na ta kanei toso konta alla afou ida pws epimenei akomi ta kopsame kai apo tote den ksekolaei apo ton kathrefth shmera...

κουκλιτσα θα ειναι ρε συ!! να μας βαλεις φωτο της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλα πραγματικα με πιανει ενας πονος μεσα μου οταν σκεφτομαι οτι αυτο το παιδακι καποια στιγμη θα μεινει μονο του..γιατι τι κι αν εχει ξαδελφια,τι κι αν εχει φιλους...τα αδελφια ειναι αλλο πραγμα..εμεις ειμαστε τρια αδελφια(ουτε ταβερνα να καναμε :lol::lol: ) κι ειμαστε απιστευτα δεμενοι μεταξυ μας..κι απο τοτε που ο μπαμπας μας εφυγε απο την ζωη,ακομα πιο πολυ κολλησαμε ο ενας στον αλλον..η μαμα μας μας κοροιδευει με την καλη εννοια..κι ετσι σκεφτομαι για τον μικρο και με πιανει μελαγχολια..ειναι σαν να μας πει καποια μερα:εμενα με ρωτησατε που δεν εχω αδελφακι;τι θα του απαντησουμε τοτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alimono koritsia o kathenas ta dika tou kserei alla me trelenei h idea pws den mporw na kanw kati gia na kaliterepsoun ta pragmata sthn oikogenia mou, 35 xronon kai esthanome axristh apo thn stigmh pou den iparxei pouthena doulia..Apo thn alh ti???? Na figeis ??? tha eimaste kalitera ekei???? Exw mperdeftei kai den kserw ti na kanw pleon.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα μου ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι...

Κι εγώ με τον αδελφό μου είμαστε πολύ δεμένοι και αγαπημένοι.

Και θέλω αυτό να το ζήσει και το παιδί μου.

Κάποτε, όταν ήμουν μικρή κι ανέμελη, έλεγα ότι θέλω 3 παιδιά... και τώρα το σκέφτομαι αν θα κάνω 2ο.. γμτ πως μας κατάντησαν έτσι...

Εύη μου εσείς τουλάχιστον έχετε μια εναλλακτική. Έτσι δεν είναι; Θέλω να πω, αν αποφασίσετε να πάτε έξω θα'ναι πιο εύκολα να προσαρμοστείτε και να συνεχίσετε τη ζωή σας εκεί, σε σχέση πχ με μας, που αν κάνουμε κάτι τέτοιο θα είμαστε εντελώς ξεκρέμαστοι..

Πάντως ο άντρας μου ήδη έχει αρχίσει και το σκέφτεται.. ότι κάποια στιγμή ίσως πρέπει να "την κάνουμε" από δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena pantos koritsia gnomh mou einai pws an to mono provlima einai ta oikonomika tote na to kanete to deftero giati kapia stigmh tha sas to zitane kai tote tha sas kakofenete paaaarrrraaa poluuu... Emena kathotan kai eklege to poulaki mou kai parakalouse ton theouli, akomi kai ton agio Basilh gia aderfaki kai egw xantakonomoun giati distixos den htan epilogh mou na mhn kanw deftero..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ δεν ξέρω.. όσο τα σκέφτομαι αγχώνομαι..

Βάλε και το ότι είμαι σχεδόν 38...

Είναι κι ο Γιάννης πολύ πιεσμένος με όλα αυτά... και μετά αναρωτιόμαστε γιατί θέλουμε τον Ασκητή! :lol:

Τπ... είπαμε, την υγεία μας να έχουμε και όλα τ' άλλα θα τα βρούμε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο...

Κορίτσια σας αφήνω να κάτσω λίγο μαζί του..

Φιλάκια, καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To mono kalo gia mas Roula einai pws kserw thn glosa kai thn neotropia tous alla o antras mou den kserei oute agglhka, vlepeis ton estelnan oi gonois tou kai autos pidouse apo ta parathira kai efevge.

An tha figoume tha pesoun ola ta vari pano mou kai den kserw an eimai etimh na ta sikwsw ola stis plates mou..

Gia pia xwra sizitate an pote xriastei???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη το χειροτερο που μπορει να γινει αν πατε Σουηδια αν θυμαμαι καλα;ποιο θα ειναι;εκει τουλαχιστον θα εχετε τους δικους σας κοντα,δε θα ειστε μονοι κι εκτος αυτου,οι συνθηκες ζωης θα ειναι σαφως καλυτερες απο εδω..εκει τι θα μπορουσε να κανει ο αντρας σου;εκεινος το συζηταει καθολου;εσυ εκει θα μπορουσες να βρεις δουλεια;

για φαντασου την Φλωρα να ζηταει αδελφακι!! πωπω!!ειναι σαν να την εχω εικονα μπροστα μου και με λυωνει....απο την αλλη,λεω κι αυτοι που κανουν και δευτερο και τριτο,τι δηλαδη!! εχουν πιο πολλα απο εμας;αλλα τουλαχιστον να μη λειπουν τα βασικα απο τα παιδια..δε ξερω,παντως εγω θα το ηθελα πολυ ενα δευτερο μωρο,ο Μανος ουτε καν να το σκεφτει..δεν ειναι οτι ειμαι αναισθητη,αλλα εχω πιστη στις δυναμεις μου...απο μικρη ενιωθα δυνατη μεσα μου και μεχρι στιγμης καλα ειμαστε...ας μη λεω μεγαλες κουβεντες,κανω την προσευχη μου καθε φορα και προχωραω...ετσι εμαθα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνυχτα Ρουλα!!

Ευη ατσα!!!!μπραβο σας!!!

H ftoxia thelei kaloperash Marietta mou :lol::lol::lol:

Ase pou meta efaga mia flasia to vradi pou vgika sto mpalkoni mou, giati o apenanti me kitouse polu epimona kai lew apo mesa mou....Vre leeeessssss na mas pire mati o gitonas :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...