Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

kalhspera koritsakia moy ti kanete???egw eimai xalia shmera..ponokefalo apo to prwi kai moy exei kopeiteleiws h oreksh ta kala poy eixa kai sth proigoymenh egkymosynh moy dhladh.ekana ki allo ena test shmera gia sigoyria kai htan katharo thetiko pali.akoma den phra to giatro oyte xoriakh ekana..tha mpw se aytes tis diadikasies apo ayrio.

shmera gurise h mama moy apo diakopes kai moy krataei ligo to mpemph.sas to exv pei oti o mpemphw moy exei trelh adynamia sth giagia toy?parolo poy den th vlepei syxna kanei sa palavos.shmera apo th gonia thn eide na kataftanei kai ekane xalasmo.fantasthte oti eixe na th dei 2 vdomades,peirazei pou zhleyw ligo???axxx nivthw ena ptvma.....th prohgoymenh fora eixa kai aima sthn arxh gia arketes meres ayth th fora omws tipota doksa to theo,hrthe fainetai apofasismeno to sporaki na edraiwthei sth koilitsa moy kai na ferei ta panw katw apo twra!einai fysiologiko vre koritsia poy niwthw typseis gia to mpemph moy???noiwthw oti den mporw na agaphsw allo mwraki toso oso ayton. :roll::roll::roll::roll::roll: exw ginei hdh kai sugkinhsiara apo tis ormones kai olh mera klaiw! :geek::geek::((:((:((

maraki me to kalo kai h filh soy!oso gia tis petheres koritsia.........marieta thumasai th symboylh poy soy eixa dwsei na milhseis ksekathara kai tha hremhseis?e akyro..to symperasma einai oti aytes de stamatane me tipota ama einai tsaoyses....fantasthte egw prin 2 bdomades eiixa milhsei gia pragmata poy me enoxloyne kai mexri kai proxthes htan aggelos.molis emathe omws oti eimai egkyos h kyria....frontise twra poy ksanaeimai euaisthith na moy kanei ksekatharo oti tha epembainei kai tha paitaei mphxtes o kosmos na xalasei.opws tha kserete xthes eniwsa xalia kai th phra kai hrthe aron aron..kala mexri edw kai ths to anagnvrrizw poy hrthe.molis emathe oti eimai eggyos eipe.toso nwris??me parapono...meta ekane kati doyleies sth koyzina kai moy efere etsi sth koyveda gia mia gnosth ths poy h nyfh ths leei enw menane konta thn eixe "apo makria"kai molis emeine egkyos kai htan sto krevati hthele na thn exei olh mera spiti.koritsia to thrasos ayths ths gynaikas den exei oria.....kai se kolaei kai den ksereis ti na apanthseis giati ta leei oanta meto ganti!toso kairo de sas lew tipota kai trwgomai mesa moy alla ta petherika moy einai gia polles klotsies.einai poly kalos xarakthras o antras moy gia na mh ton pw alliws kai vriskoyn pathma.

opws katalavainetai twra exw kai ormonikes diataraxes kai arxisan pali ta panhgyria!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

eygenia kai crazy sas eyxaristw gia tis eyxes sas!

eugenia ola ta mwra ksenerwnoyn otan gyrnanen apo diakopes o dikos moy htan se katastash ektaktoy anaghs gia kamia vdomada :shock::shock::shock:

rebbeka kala ta pate pisteyw na piasei telika to kolpaki ayto!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινα οταν θα εχω χρονο θα σχολιασω τα λεγομενα σου...προσπαθησε να εισαι ηρεμη ομως και απο το ενα να μπαινουν και απο το αλλο να βγαινουν...ΑΜΕΣΩΣ!!!

πηγαινε ξεκουρασου και κοιμησου και τα λεμε απο το απογευμα...

φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι κανετε;εγώ έχω τα νεύρα μου,είμαι πτώμα και ο μικρός δεν κοιμάται,μουρχεται να ουρλιαξω.αυτό το παιδί κοιμόταν αμέσως τον τελευταίο μήνα δεν ξέρω τι έχει πάθει.

Κατερινακι τι ευχάριστα νέα είναι αυτά;συγχαρητήρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κατερινακη,οι ανθρωποι οταν μεγαλωνουν μαλακευουν λιγο εως πολυ....δεν εχουν με τι να ασχοληθουν ,κοβουν ραβουν,δεν κανουν σεξ δεν δεν δεν,και την νυφη την πληρωνουν παιδια και νυφες,

μην δινεις μωρε σημασια...ποτε δεν θα αλαξει τιποτα,μονο αν δεν τους ακους,δεν εννοω να κλεισεις τα αυτια σου απλα δεν τους δινεις σημασια,τι ξερουν,οταν η πεθερα σου ηταν στην θεση σου πριν χρονια ηταν διαφορετικα και ετσι εχουν μαθει να λειτουργουν...να περνεις ολες τις κουβεντες κτλ στα αστεια....εγω ετσι κανω...οχι με την πεθερα μου...

τωρα εχεις ενα σπορακι και ενα μωρακι και εναν αντρα εκει θα συγκεντρωσεις ολα σου τα συναισθηματα καλα και κακα την πεθερα αστην να λουζετε,ο γιατρος εχει πει να τους λεμε ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ :-p

ΕΛΙΣΑ τι να πω μια απο τα ιδια,μεθοδος ελενχομενο κλαμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο Αθηνα!!!

Μαριεττα τωρα ειδα οτι γιαρταζες και εσυ!!Χρονια σου πολλα και οτι επιθυμεις!!!! :D:D

Ειδα και το θεμα σου με τη δουλεια αλλα δε μπορω να σε βοηθησω γιατι γυρναω το Γενναρη πισω μετα απο 3 μιση χρονια...

2ο παιδακι εχω και εγω και η Ελιζα...

Ρεββεκα εγω ειμαι γενικα κατα αυτης της μεθοδου αλλα το καταλαβαινω γιατι μια μητερα το κανει..ειδικα αν δουλευει ή εχει πεσει κατω απο την κουραση.

Καλα, σε βρεφακια μεχρι 6 μηνων τη θεωρω απαραδεκτη.Μετα μπορεις να την κανεις με παραλλαγες οπως εσυ και οσο μεγαλωνει το παιδι αρχιζεις να του μιλας κιολας και να σε καταλαβαινει!!!

Εγω σκεφτομαι να την κανω στο μεγαλο μου(οχι ακριβως το ιδιο) αφου ομως κλεισει τα τρια και πλεον θα συννενοουμαστε.

Στο θεμα του υπνου του Νικολα εγω ειχα κανει λαθη απο την αρχη..αλλα οφειλοταν σε απιστευτη κουραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ παναγιωτα και γω κατα αυτης της μεθοδου ημουν αλλα βλεπω εχει καποια αποτελεσματα,ειναι σκληρο και για τις δυο,ομως δεν αφηνω το παιδι μου να νιωσει μοναξια και οτι την αφησα,πηγαινω συνεχεια μεσα απλα δεν την σηκωνω...

ρωτησα το κ.παπαβεντζη και μου ειπε ειναι επιλογη μου...οτι δυο τροποι υπαρχουν,αυτος και η ασφαλεια του να κοιμομαστε μαζι κτλ κτλ την οποια υποστηριζει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι ενθουσιασμενη,μου πηρε μολις 10 λεπτα να κοιμηθει

την εβαλα κουνια εκλαψε μπηκα στο δωματιο σε 1 λεπτο και μετα παλι εκλαψε,μπηκα σε 3 λεπτα και σσσσσ και χαιδεμα πλατουλα και σε χρονο ντετε ειχε αποκοιμηθει......μου ρχετε να βαλω τα κλαμματα.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι ενθουσιασμενη,μου πηρε μολις 10 λεπτα να κοιμηθει

την εβαλα κουνια εκλαψε μπηκα στο δωματιο σε 1 λεπτο και μετα παλι εκλαψε,μπηκα σε 3 λεπτα και σσσσσ και χαιδεμα πλατουλα και σε χρονο ντετε ειχε αποκοιμηθει......μου ρχετε να βαλω τα κλαμματα.... :)

Ρεββεκα μη βαλεις τα κλαμματα γιατι θα ξυπνησει η Λυδια :lol::lol:

ειδες τελικα;το παιδι θελει τον Γερμανο του!!!(χιουμορ κανω ετσι;μη παρεξηγηθεις...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω τωρα τον ταισα και επεσε για υπνο,ειμαι λιγο σε επιφυλακη μπας και ψιλοξυπνησει,αλλα δε νομιζω..τον κουρασα το απογευμα με βολτα και παιχνιδια και νυσταξε νωριτερα απο το συνηθισμενο..συνηθως τον ταιζω γυρω στις 22:30-23:00...

παω να βαλω κατι να πιω κι επανερχομαι..ελπιζω να βρω καποια κοπέλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δεν παρεξηγουμε!!!μου ερεσει το χιουμορ!!!το παιδι τελικα δεν θελει τον τουρκο του!!!για τον αντρουλη μου μιλαω!!!θελει τον γερμανο του :D

εδω θα με για οσο αντεξω,εσυ πως τον κοιμιζεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο καιρο τον θηλαζα,δηλαδη μεχρι 5,5 μηνων,τον εβαζα να ρευτει και απαλα χαιδευα τα μαλλια του..τον νανουριζα οσο περιμενα το ρεψιμο με εναν δικο μου σκοπο και αφου "εκφραζοταν" σα φορτηγατζης!!! τον εβαζα απαλα στο κρεββατακι του..μεχρι 3 μηνων περιπου δεν ηθελε με τιποτα πιπιλα,ομως αργοτερα διαπιστωσα οτι με την πιπιλα δε ξυπναγε καθε λιγο και λιγακι..κι ηταν αγχος θυμαμαι γιατι νομιζα οτι το μωρο δεν ειχε χορτασει..

παντως και τωρα που δε θηλαζω πια,με τον ιδιο τροπο τον βαζω στο κρεββατακι του..απαραιτητος ορος παντα ενα φωτακι μικρο στο δωματιο του,τα υπολοιπα φωτα στο σπιτι σβηστα και ο ηχος της τηλεορασης που δε βλεπω,αλλα ο Μανος ειναι πολυ φαν χαμηλωμενη,βαζει ακουστικα :lol::lol:

ηταν συμβουλη του παιδιατρου να τον κραταω ξυπνιο οσο πιο αργα μπορω..κι ετσι το 22:30 ειναι περιπου το οριο του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια εγώ αυτήν την μέθοδο του κλαματος δεν μπόρεσα να την κάνω.ο πρώτος μου εκλαιγε μέχρι που έμενε με το κλάμα και στο τέλος απο το πολυ κλάμα δεν κοιμόταν ποτέ.τώρα ο δεύτερος μάλλον ακολουθεί τα ίδια χνάρια. Το προσπάθησα λίγες μέρες αλλα εκεί που νομιΖα ότι έπιανε τελικά τζίρος και μ αυτόν.δεν πειράζει τι να κάνουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα μαριετα...

θελω να φαω γλυκο παω να ψαξω να δω τι εχω,μαλλον μερεντα θα πεξει.... :D:D

ξεκιναμε και γιογκα μαμαδες με μωρα...ειμαι φαν της γιογκα...πηγαινα και στην εγκυμοσυνη....μου ειπε ο δασκαλος μου πως θα βοηθησει πολυ το μωρο στον υπνο και οτι ειναι σαν παιχνιδι ευχαριστο για την μαμα και το παιδι,μπορει να συμετεχει και ο μπαμπας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια εγώ αυτήν την μέθοδο του κλαματος δεν μπόρεσα να την κάνω.ο πρώτος μου εκλαιγε μέχρι που έμενε με το κλάμα και στο τέλος απο το πολυ κλάμα δεν κοιμόταν ποτέ.τώρα ο δεύτερος μάλλον ακολουθεί τα ίδια χνάρια. Το προσπάθησα λίγες μέρες αλλα εκεί που νομιΖα ότι έπιανε τελικά τζίρος και μ αυτόν.δεν πειράζει τι να κάνουμε ...[/qu

επανεξετασε το θεμα και δες αν το κανες σωστα,ισως να τα καταφερεις τωρα,βεβαια καθε παιδι ειναι διαφορετικο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

einai fysiologiko vre koritsia poy niwthw typseis gia to mpemph moy???noiwthw oti den mporw na agaphsw allo mwraki toso oso ayton.

Κατερινάκι μου είναι φυσιολογικό - κι εγώ τις ίδιες σκέψεις είχα όταν σκεφτόμουν για δεύτερο παιδί. Αλλά προχτές διάβασα το εξής από μια μανούλα και μου φάνηκε τόσο όμορφο και τόσο αληθινό...

Η Αγάπη δε μοιράζεται, η Αγάπη μόνο πολλαπλασιάζεται!!

Ρεββέκα πολύ ενδιαφέρον μου ακούγεται αυτό για τη γιόγκα!!!

Όπως επίσης και πολύ ενδιαφέρουσα μου ακούγεται η μερέντα!! Να'χα ένα κουτάκι τώρα!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θυμαμαι την αδελφη μου που στην κορουλα της εφαρμοζε την τακτικη που λετε,αλλα αποτελεσμα μηδεν..η μικρη εκλαιγε γοερα,η αδελφη μου εκλαιγε απαρηγορητη,ο γαμπρος μου τα ειχε παιξει και τελικα η μικρη κοιμοταν στο κρεββατι τους και αφου την ειχε παρει για τα καλα ο υπνος,την εβαζαν στην κουνια της στο δικο της δωματιο παντα..και μολις την ακουμπαγαν,παλι κλαμμα η μικρη..ειχε ταλαιπωρηθει πολυ η αδελφη μου..εντωμεταξυ η ανιψια μου δεν ηθελε καθολου το στηθος της μαμας της και η Ιωαννα ηταν με ενα θηλαστρο στο χερι ολη μερα..σε αντιθεση με τον γιο της,που ηθελε συνεχεια στηθος και μονο εκει κοιμοταν...καθε παιδι ειναι εντελως διαφορετικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηστε!! μιλατε για μερεντα κι εγω τσακισα πιτσινια...ηθελα κατι αλμυρο γιατι θα σκοτωνα ανθρωπο..μαλλον μου ειχε πεσει η πιεση και καθως γυρνουσα απο την βολτα με τον μπεμπη αγορασα πιτσινια απο το περιπτερο..ντρεπομουν λες κι ημουν μωρο παιδι,αλλα την δουλεια τους την εκαναν και τωρα νιωθω τυψεις...

τι μαγειρευουμε αυριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα ποτε επιστρεφεις στην δουλεια;το μωρο ποιος θα το κραταει;εχεις αδεια απο το 2011;αν ναι,γιατι δεν την εκμεταλλευεσαι λιγο;

Μαριέττα μου την πήρα... η άδεια του ΟΑΕΔ τελείωσε τέλος Ιουλίου και τώρα έχω την καλοκαιρινή μου άδεια. 1η Σεπτ. θα γυρίσω στο γραφείο και θα τον κρατάει ο άντρας μου κυρίως (είναι ελ. επαγγελματίας με ευελιξία στο ωράριο) κι όταν εκείνος δε θα μπορεί, τότε στους γονείς μου (είμαστε κοντά, 10-15 λεπτά με τα πόδια).

Ελπίζω να προσαρμοστούμε όλοι εύκολα στη νέα κατάσταση... :?

Καληνύχτα Ρεββέκα, καλό και ήρεμο βράδυ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και έμενε ο μεγάλος στο κρεβάτι μας κοιμάται μόνο που τώρα τον πηγαίνουμε στο κρεβάτι του και κοιμάται εκεί και έρχεται το πρωί.αυτό θέλω να αποφύγω τώρα στον μικρό.

Ρεβεκα ήθελα να το προσπαθήσω ακόμα λίγο αυτο αλλα ο άντρας μου μου έβαλε τις φωνές χθες και βαρέθηκα να επιμένω.βέβαια με βοηθάει και αυτός στο κοιμησμα όταν εξαντλουμε.αχ δεν ξέρω τι να κάνω!

Καληνύχτα ρεβεκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...