Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

crazy εχω και γω απο αυτο αλλα παιζει με αυτο,ναι την εχω στο δωματιο της στην κουνια και γω διπλα σε ενα μονο κρεββατι!!!

το βιβλιο λεει οτι πρεπει να συνδεσει τον υπνο με καποια αντικειμενα!!γνωστον!!

την βαζω κρεββατι την καληνυχτιζω,κλαιει αλλα παω σε 1 λεπτο μετα σε 2λεπτα μετα σε 3 και μετα σε 5....

εκανα μια ερευνα και αυτο πιανει μεσα σε μια βδομαδα!!

το ειχα ξεκινησει πιο μικρη αλλα δεν μου πηγαινε η καρδια!!

δεν ειναι βαρβαρο αλλα οπως και να χει κλαιει!!

τι λετε ρε κοριτσια να το εφαρμοσω???δεν ξερω τι να κανω!!!

μαριετα το θα το περνω συνεχεια μαζι το παρκο γιατι ταξιδευουμε συχνα ελλαδα..πολη και αλλου...επισης γινετε και με μιση και με ενα τεταρτο η εγκυμοσυνη :D:D:D για κανε τεστακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

rebbeka th methodo auth thn eixe efarmwsei mia ksaderfh moy(nomizw eixe diavasei ayto to biblio),ap'oti thumamai omws to eixe efarmwsei arketa meta.to paidi dhladh htan sigoyra 1mish -2 xronwn.egw na pw thn alhtheia de mporw na to efarmwsw prostoparon toylaxiston. :?:?:? twra ..kathe mama kserei ti einai kalytero kai ti tairiazei sto diko ths paidi.kane oti pisteveis swsto(pantws sa methodos einai apolyta apotelsmatikh fantasoy o mikros twra einai 4 xronwn kai kserei oti kapoia wra to meshmeri tha einai sto krevati toy akoma ki an de koimatai..o kosmoss loipon na xalasei aytos anebainei sto krevati kai de vgazei axna... :shock::shock::shock::shock::shock: nai ki omws yparxoyn kai tetoia paidia believe it or not!ase ki egw ton matiasa ton diko moy oti koimatai eukola kai shmera ton exoyne piasei ta diaolia toy.den koimatai me tipota!marieta pali kala tht glitwse o mikros soy :lol::lol::lol: ki egw ayto maksilari thilasmoy exw alla den ton enoxlei..prepei na ksekinhsw na ton afhnw pio eleythero pantws :roll::roll::roll::roll: tha kanw th kardia moy petra :((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη αλλα ο παιδιατρος τι λεει ρε Κατερινα;εγω αντι για την κουλουρα που λες,ειχα στην αρχη το μαξιλαρι θηλασμου και το εβαζα γυρω του,αλλα το πεταγε και καταλαβα οτι τον περιοριζα..

κι εγω απο τοτε που ειχε πεσει τριων μηνων απο το κρεββατι μου,φοβαμαι απιστευτα..τωρα που σου γραφω,παραλιγο να μας επεφτε απο το κρεββατι μας..μπροστα στα ματια μας κι εφταιγε ο Μανος γιατι ελεγε οτι τον ελεγχε....τρεμω απο τα νευρα μου τωρα...ιδρωσα απο την ταραχη μου,αλλα επειδη φωναξα στον Μανο δυνατα,ο μικρος σταματησε το βαρελακι που εκανε και με κοιταγε...κι ετσι την γλυτσε την τουμπα...θα τον σκισω τον μπαμπα του :evil:

μαλλον η κυρια καθυστερει απο τα μπανια..μου εχει συμβει παλια βεβαια...λες ομως ο μικρος να αποκτησει σε εννεα μηνες αδελφακι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Μαρια θα εχεις παρεα την Κατερινα!!!! :D:D

o paidiatros einai peripoy enamish mhnas poy me afhse na ton kathisw kanonika kai moy leei na mh ton vazw na sthrizetai akoma sta podarakia toy,oxi kai na ton empodisw omws ama to kanei monos toy.o mpemphs pantws einai varhs kai ashkwtos...exei kanei mpoytakia apo to kathisio terastia kai de leei na ksekoynhsei.pantws twra poy milaga me th mana moy moy eipe oti ap'oti thumatai kai me mena hmoyn etsi akrivws...kai den koynithika apo th thesh moy mexri 12 mhnwn opou kai ksafnika perpathsa..mhpws telika einai thema paidioy vre koritsia ??sas to'xw pei oti mwraki hmoyn idia o mpemphs?de mas ksexwrizoyn stis fotografies!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσα...εδω ειμαι και εγω..κατερινακι ναι νομιζω εισαι υπερβολικη αλλα και αν δεν ησουνα τι σοι μανουλα θα ησουν εεεε??? ;);););) αλλα μην ανυσηχεις οτι και να κανεις μολις ο μπεμπης αποφασισει πως θελει βολτες θα το καταλαβεις παση θυσια...δεν θα τον βαζει ο τοπος οποτε θα ξαμολυθει..παντως εχω συναντησει και παιδι κοριτσακι ηταν που 1χρονου αρχισε και καθονταν απο μονο του...οποτε μην φοβασαι να δεις θα ξεπεταχτει ξαφνικα...και οσο για τα κιλα εκει θα δεις ποσο ευκολα θα φευγουν ...οσο για το παρκο υπαρχουν χερουλια που μπορεις να αγορασεις και στα τζαμπο εχει και βαλτα γυρω γυρω να τα βλεπει και θα πιαστει παντως μην το σκισεις...

υπνος αχ υπνος τι ομορφη συνηθεια...ο δικος μου σημερα καναμε μπανακι βαλαμε μουσικουλα και παω να τον αφησω να κοιμηθει(οπως κανω καθε μερα)αμ δε..ουρλιαζε στριγγλιζε να τον σφαζανε ετσι δεν θα εκανε και ηταν και ξυπνιος απο τις 4το απογευμα..τον αφηνω λοιπον και εγω λιγο να παιξει να γυρισει γυρω γυρω το δωματιο τον βαζω στην κουνιστη καρεκλα και κουνιοτανε λιγη ωρα και του δινω λιγο απο το γαλα που ειχε αφησει ολο αυτο κρατησε γυρω στο τεταρτο?εικοσαλεπτο?(πολυ λεω)τον βαζω μετα στο κρεβατι του και μονο που δεν μου ειπε αντε ξεκουμπησου να κοιμηθω..τι συμπερασμα βγαζω εγω?αν το παιδι δεν νυσταζει οτι και αν κανουμε δεν προκειται να κοιμηθει...οσο σε προγραμμα και αν εχει μπει να κοιμηθει δεν προκειται αν δεν θελει οποτε κλειστα φωτα απαλη μουσικη και ας παιζει θα νυσταξει πολυ γρηγορα..και φυσικα και δεν κανει κακο αμα κλαψει και λιγο..εμενα πολλες φορες το κανει επιτηδες οποτε τον αφηνω λιγακι και σταματαει μονος του...τιποτα δεν θα παθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas manoules mou.

Epestrepsa sto spiti mou gia ta kala shmera kai apo edw kai pera egw tha lew kalh xronia na exoume ;) giati kata enan periergo tropo apo mikrh panta to fthinoporo me to anigma tou sxoliou htan kai h dikh mou protoxronia.....

Na euxithw se olous tous eortazontes gia exthes, elpizw na perasate telia me tous agaphmenous sas kai osoi eixate na giortasete kapion diko sas elpizw na ton timisate deontos..

Shmera varieme para polu koritsia kai exw anamikta sinesthimata, se liges meres fevgoun oloi oi kontinoteroi siggenois mou kai parola auta pou eginan egw esthanome thlimenh kai oxi anakoufizmenh opos nomiza :(

Katerhnaki ti kaneis koukla??? Kairo eixa na se dw edw, alh fora tetia xaza den tha kaneis tha dineis to paron kathe mera :lol::lol::lol: Mhn anisixeis gia ton mpempouli sou mia xara tha ta kanei ola ston kairo tou. Egw 2 paidia exw kai ta duo einai TELIOS diaforetika SE OLA TOUS......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου λογικο δεν ειναι κοριτσι μου??παντα θα ειναι η οικογενεια σου και οτι και αν γινει παντα θα σου λειπουν οταν φευγουν...και δεν πανε και ενα τσιγαρο δρομο παρακατω..υπομονη αλλα θα ειναι καλο να μην ειστε μαλωμενοι εεε??

εχεις δικιο παντως και εγω μολις αρχιζε το σχολειο ετσι ενοιωθα καινουρια χρονια...οποτε λοιπον αντε καλο χειμωνα και με το καλο να μπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An kai den anaferthikame katholou sto thema auto esthanthika pws katalave oti me pikrane h stash ths..

Ti na peis mazi den kanoume kai xoria den mporoume mou fenete??

Esu perases kala diavasa, mpravo etsi panta tetia na exete..

O Manwlios arxise kai to skarfaloma vlepw, ti paidi kai auto tha anatrepsei ola osa kserame mexri shmera o atimos, ftou skorda....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω πως οσο καλο και υσηχο μωρακι ηταν και μεσα αλλα και μεχρι πριν καποιους μηνες τωρα θα μου τα βγαλει ολα...τελικα ανακαλυψε πως υπαρχουν και καλυτερα πραγματα απο το κρεββατι του..ρε κοριτσια εσας σας σκαρφαλωνουν???καθομαστε στο κρεβατι μου και αρχιζει να με σκαρφαλωνει για να πιασει η το κεφαλαρι του κρεβατιου πισω μου η το καδρο πανω απο το κρεβατι...δεν τον αντεχω αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;

Μόλις κοιμήθηκε ο Φίλιππος.. υπερένταση είχε, πηγαινοερχόταν στο στήθος, το'πιανε για δευτερόλεπτα, τ'αφηνε, έκανε μια σβούρα, ξαναρχόταν και πάλι απ' την αρχή... Συμφωνώ με τη Μαρία, αν δεν νυστάζουν, ότι και να κάνουμε δεν κοιμούνται...

Μαράκι κι εμένα τα ίδια κάνει, θέλει να πάει να πιάσει τα κάγκελα!!! Το τι κλωτσιά και μπουνιά έχω φάει για να τον κρατήσω δε λέγεται!! χαχαχαχαχα

Ελπίζω να στρώσουν τα πράγματα Ρεββέκα.. θέλει υπομονή, αλλά φαντάζομαι πως αν επιμείνεις, στο τέλος θα συνηθίσει.

Κατερίνα κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό. Ο δικός μου άρχισε να κάθεται στον κώλο του πριν λιγότερο από ένα μήνα. Πιστεύω πάντως πως παίζει ρόλο τι κάνουμε κι εμείς. Άρχισα και τον έβαζα να καθίσει, στην αρχή έπεφτε πιο συχνά, μετά στην πορεία το βελτίωσε. Αν δεν τον έβαζα, ακόμα δε θα καθόταν!!

Όπως και με το μπουσούλημα... δεν τον βάζω κάτω, πως περιμένω να μπουσουλήσει;;.. :roll:

Ευάκι καλό χειμώνα!! Κι εγώ το ίδιο αισθάνομαι το Σεπτέμβριο.. τελικά σε όλους έχει μείνει το κατάλοιπο απ' τα μαθητικά χρόνια!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Distixos h eftuxos den kserw alla kai mena ta idia kanei, einai monima se kinish auto to paidi.

O dikos mou pali exei faei xontro kolima me thn hlektrikh skoupa, egw skoupizw kai aftos einai orthios akoumpizmenos pano sthn skoupa kai perpataei kathos thn sproxnei. Kamia mera tha tou figei kai tha faei ta moutra tou mou fenete alla apo thn alh den thelw na ton periorizw giati etsi mathenei pragmata.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σας βαλω μερικες φωτο μας...να μας καμαρωσετε..για βαλτε και εσεις καμια...

RknGU.jpgπινουμε την πορτοκαλαδα μας στην παραλια...

70kpo.jpgκαποιος του σφυριξε πως το αβοκαντο κανει καλο στο δερμα και ειπε να δοκιμασει...

psrr2.jpgτσαααα μαμα

μμμμyYbrS.jpgκαι τωρα αφηστε μας να απολαυσουμε τα φρουτακια μας

7M7RJ.jpgαστειακια με την νονα στην παραλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δείτε ένα άρθρο σχετικά με τον ύπνο των μωρών και διάφορες προσεγγίσεις: http://www.mybabysworld.gr/site/content ... tid=579854

Καλά Μαρία ο γιος σου δεν παίζεται!!!!!

Φτου φτου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw koritsia akomi den ton exw valei sto diko tou domatio kai nomizw pws tha diskoleftw apo edw kai pera giati exei sinithisei sto diko mas.. Alla lew siga , siga na to epixirisw giati den mporw na isixasw ta vradia alazei plevrw to mwro kai egw petagome na dw ti egine. Afiste pou sinexia tarakounaw ton antra mou na alaksei plevro giati roxalizei kai fovame mhn mou ton ksipnisei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελατε ρε!!! οχι καλο χειμωνα απο τωρα!! δε παιζω!!

Μαρακι κι ο δικος μου μολις τον αφησω στο διπλο,τρεχει να σκαρφαλωσει στο κεφαλαρι του κρεββατιου...το εκανε απο πιο μικρουλης καθως γυριζε το κορμακι του και το εξυνε με τα νυχακια του..τωρα το πιανει και αρχιζει και χοροπηδαει και φωναζει...τρελλαινομαι να τον βλεπω!!οσο δε για τα μαξιλαρια,τι να πω!! μαλλον ειναι το φετιχ του!!!

Ευη αυτη η μελαγχολια ειναι γλυκεια...με τα καλα και τα ασχημα,σημασια ειναι οτι για λιγο καιρο εισασταν μαζι...τους ειδες,σε ειδαν...δεν ηταν για χορταση βεβαια,αλλα!!

Η Φλωρα τι κανει;

εμεις ειχαμε επεισοδιακη βολτα σημερα..την ωρα που γυρναγαμε να μπουμε στο αυτοκινητο για την επιστροφη,ο Μανος οπως ξεκλειδωσε το αυτοκινητο,πεταξε το τσαντακι μεσα,τα κλειδια στην μηχανη οχι αναμμενη και ωπ!! το αυτοκινητο κλειδωσε!!!!ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ευτυχως ηρθε ο αδελφος του,με εφερε στο σπιτι με το μωρο,βρηκα τα δευτερα κλειδια και τα πηγε στον Μανο και γυρισε ο χαζος πισω με σουβλακια στο χερι!!! ε!! αυτο κι αν ηταν!! φανταστειτε να ηταν το μωρο μεσα,επαναλαμβανω..... :evil::evil::evil: ολη την ωρα απο πριν,με ειχε ζαλισει με το αφεντικο του στην δουλεια..εχει σιχτιρισει κι αυτος με τον διευθυντη του και τα μυαλα του δεν ειναι σοι...θελει πολλη προσοχη κοριτσια,οσες οδηγειτε προσεχετε...τα κλειδια μεσα στην τσεπη μεχρι να ξεκινησετε...τι να πω!!! τελος καλο,ολα καλα κι ο μπεμπης ηπιε κι ολο το γαλα!!!!!!!!!!!!!!!!μας εκανε το χατηρι!!!(στην μαμα δηλαδη,γιατι ο μπαμπας ετρωγε τα σουβλακια στην βεραντα.. :x )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο μαριεττα μου τρελη ταλαιπωρια ευτυχως που δεν ηταν μεσα το μωρο..εγω παλι τον εχω κλειδωσει στο σπιτι...οτι και ειχαμε γυρισει απο την μανα μου και τον αφηνω στο καρεκλακι του του εδωσα και ενα φρουτακι να μασουλαει μεχρι να αδειασω το αυτοκινητο και πως το κανει ο :twisted::twisted::twisted: και γινεται ρευμα και κλεινει η εξωτερικη μου πορτα πανικος εγω..το κινητο το ειχα μεσα παραθυρα ολα κλειστα τι να κανω?ευτυχως ειχα εξω το λαπιτοπι μου και πετυχενω την αδερφη μου στο skype και την βαζω να παρει τηλ.τον αλεξη στο μαγαζι να βρει καποιον να μου στειλει το κλειδι..μεχρι να μπω μεσα ειχα χασει χιλια χρονια...ο μπεμπης παλι μεσα στην τρελη χαρα ετρωγε την μπανανα του χαμπαρι δεν πηρε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria ta frouta o Manwlios ta troei etsi oloklira???? WOW !!!!!!!!!! Polu mourh o atimos.. :lol::lol:

Roula me to arthro mperdeftika perisotero twra, telika o kathe idikos leei ta dika tou kai egw nomizw pws to kathe paidi thelei ton diko tou xirizmo giati den mporei na pianoun ola ta kolpa se olous mas...

Vevea den to kalodiavasa, tha to dw kalitera argotera.

Marietta mou h Flwra einai mia xara, tha thn feroun aurio h mama mou kai o mpampas mou giati ithele na katsei oso to dinaton perisotero sto xwrio.

Pantos auta ta kainouria autokinita kai to automato klidoma einai polu megalh vlakia, to exw ksanaakousei na klidothoun apo ekso me ta klidia mesa, eftuxos pou den htan to paidi mesa na les...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια την κανω..παω να ισιωσω το καμμενο κορμι μου γιατι ειμαι στα ορια της αποσυνθεσης...εσεις ξερετε τωρα 8 σελιδες μεχρι το πρωι..

καληνυχτα μανουλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη ναι..τα προτιμα ετσι καλυτερα παρα αλεσμενα...και θελει να τα πιανει κι ολας..καθε φορα που τρωει θελουμε δυο αλλαξιες ρουχα ετσι που πασαλιβεται..και δεν συζητω για το καρεκλακι...ευτυχως που πλυνεται...

φευγω τωρα λεμε... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω.. τι λαχτάρα κι αυτή!!!

Κι εγώ το φοβάμαι αυτό, τα κλειδιά στο χέρι τα κρατάω...

Καληνύχτα Μαράκι, καλή ξεκούραση!!

Σας βάζω κι εγώ μία απ' το κινητό που είναι πριν ένα μήνα γιατί όλες οι άλλες είναι μεγάλες και θέλουν φτιάξιμο πρώτα....

Στο φέρι μποτ επιστρέφοντας από Εύβοια...

Έχει βουτήξει την τσάντα μου με τσαμπουκά!! :lol::lol::lol:

post-6156-13873937514132_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια ο μικρος ειναι τρελλη φαση!!!!!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ και το εχω ξαναπει!!!!!!!!

ε ρε ποια θα κανεις νυφη!!!!!!!!!!!! εκει θελω να σε δω!!!!!!!!!!

αντε καληνυχτα τωρα...και ακου!το γιαουρτι που μπορει να αφησει αυριο ο Μανωλης,πες του να στο πεταξει στην πλατη σου...θα το καταλαβει,ειμαι σιγουρη..το παιδι ειναι γατονι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καληνυχτα τωρα...και ακου!το γιαουρτι που μπορει να αφησει αυριο ο Μανωλης,πες του να στο πεταξει στην πλατη σου...θα το καταλαβει,ειμαι σιγουρη..το παιδι ειναι γατονι!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Simfwnwwwwwwww...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...