Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

ΕΜΕΙς ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΝΤΑΣΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ 7-8 ΚΑΙ 9-10,ΤΡΩΕΙ 7Κ30 ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΦΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 9Κ15,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑΝΙ...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΙ ΟΜΩς...ΓΙΑΤΙ GEOV ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΠΙΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΜΕ ΤΟΣΗ ΖΕΣΤΗ;ΜΗΠΩς Η ΘΗΛΗ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙ;ΕΜΕΙς ΕΝΑ 15ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΓΙΑ ΡΕΨΙΜΟ ΣΤΑ ΜΙΣΑ.ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ ΣΕ ΟΛΟΥς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsakia mou ti kanete? Emeis molis ir8ame apo tin ekdromoula mas 8a tin 8ilasw k 8a prospa8isw na tin koimisw...Danai mou k Xoanita mou voi8eia stis douleies den exw apo ton andra mou aplws an einai xortati i mikri tin analavei gia na kanw k egw kati tis, an klaiei giati 8elei parea i einai gkriniara tin pernei agkalia tis pezei k kanw tis douleies mou..Min nomizete exei mera pou den kanw TIPOTA giati einai mesa stin gkrinia k den mporei na tin stamatisei k disanasxetoun k oi 2 :))

San extes to vradi 3ekinisa siderwma kata tis 12 meta simmaze4a kouzinaa k evgala skoupidia k teleiwsa girw stis 1 k ola auta epeidi koimotan i mikri :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη δουλεύω στην επιχείρηση του άντρα μου.. είχα πάει μέσω ενός προγράμματος stage που είχε βγεί πριν πέντε χρόνια και μετά με κρατήσανε επειδή χρειάζοταν ένα ακόμη άτομο. Ε,αρχίσαμε να βγαίνουμε μετά απο ένα χρόνο που ήμουν ήδη στη δουλειά τελείως φιλικά, είδαμε ότι υπάρχει χημεία και τα φτιάξαμε και απο τότε είμαστε μαζί..Εμένα μου είπε η παιδίατρος ότι ο Παναγιωτάκης μου είναι λίγο αγκαλίτσας και να το προσέξω λίγο για να μην έχω πρόβλημα μετά.. αλλά είναι πολύ νευρικός βρε παιδιά και μελανιάζει συνέχεια.. στην αρχή έλεγα ότι έχει κολικούς γι αυτό κλάει το παιδί, τώρα που πέρασαν οι κολικοί γιατί συνεχίζει να κλαίει;; Άρα έχει δίκιο η γιατρός, πρέπει να είναι αγκαλίτσας αλλά τι να τον κάνω όταν κλαίει έτσι δεν μπορώ να τον αφήσω έτσι και να μην τον πάρω αγκαλιά να τον ηρεμήσω, πιάνεται η καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΠΙΠΙΛΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ?ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΡΩ ΑΛΛΕΣ ΚΑΙ ΠΝΙΓΕΤΑΙ?

Γιούλη, η chicco έχει θηλές για μπιμπερό με ρυθμιζόμενη ροή! Λέγοναται chicco Physiological 2m+ και ανάλογα πως το κρατάς, έχει και την ανάλογη ροή. Έχει 3 διαφορέτικές ροές. Τέτοιες πήρα κι εγώ (για όταν τις χρειαστώ). Σε αυτές το καλό είναι ότι αν πνίγεται με τη μεγάλη ροή, το γυρίζεις αλλιώς και είσαι οκ. Και δεν πετάς τα λεφτά σου παίρνοντας θηλές που δεν ξέρεις αν θα σε βολέψουν τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ, δες τες κι εσύ. Μήπως είναι μικρή η θηλή και κάνει τόση ώρα να φάει η Χριστινούλα?

Με αυτές μπορείς να δεις ποιά ροή τη βολεύει, η 1, η 2, ή η 3 !

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!χθες καναμε την πρωτη μας βραδινη εξοδο!!!! :):):) αφου καναμε μπανιο κατα τις 9 και φαγαμε βγηκαμε εξω και καναμε καροτσαδα στον πεζοδρομο διπλα στη θαλασσιτσαα και μας πηρε ο υπνος, ετσι ο μπαμπας κι η μαμα ειπιαν το ποτακι τους και ειπαν και 2 κουβεντες με κατι φιλους!!! :ymapplause:κκαι μετα, οταν γυρισαμε κατα τη μια, φαγαμε λιγο και ξεραθηκαμε στον υπνο μεχρι τις 8 το πρωι!!!!σημερα πηγαμε για καφεδακι στην παραλια και παλι κοιμομασταν στο καροτσι!!!! ελπιζω ναα ειμαστε ετσι καλα κοριτσια κι αποψε, που θελουμε να κανουμε επισκεψη στις θειες μας!!!

γιουλη, κι εμενα γκρινιαζει οταν θελει να κοιμηθει, κυριως οταν ειναι κουρασμενη, κι αυτο συμβαινει απο το απογευμα και μετα...

δαναη, μ'αρεσουν πολυ τα χοιροποιητα, εγω ειχα φτιαξει και τις μπομπονιερες στο γαμο μας!!!με βοηθεια βεβαια, ειχαμε στησει ολοκληρη φαμπρικα για να τελειωσουμε γρηγορα, και φαντασου ειχαμε να φτιαξουμε πανω απο 300!!! βαλε καμια φωτο ,να παιρνουμε ιδεες!!!

αναστασια, κι εμενα οταν κλαιει η μπεμπα και δεν ξερω γιατι, ραγιζει η καρδια μου, αληθεια σου λεω!!ευχομαι εκεινη την ωρα, ο,τι κι αν ειναι να φυγει απ'το μωρο μου και να μην ξανακλαψει ποτε στη ζωη του!!!ααααααχ!!!ολες οι μανουλες ετσι νιωθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Βρηκα τιτλος για το καινουργιο ποστ: ΒΑΠΤΙΣΙΑ αντι Μεγαλωνουμε. Γωγω εγω χρησιμοποιουσα της Νουκ. Ειναι πολυ καλα κ τωρα πηρα λιγα αλλα δεν τα χρηαστικα ακομη. Ανδρια μονο 3 γευματα; ειναι πολυ λιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou 3ipnise stis 11 to prwi k koimi8ike stis 9:30 to vradi k den prolava na tin 8ilasw 3ana..Ti na ekana? To 3erw pws einai liga :(.. Simera efage ws twra 4 geumata euxomai na ta kataferw na tin 3ana 8ilasw se 2,5-3 wres..Arxise na glarwnei k xlwmo to vlepw na meinei 3ipnia ws tis 10-11:30 k an koimi8ei twra 8a paei ws to prwi pistevw..Makari na ta kataferw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΠΝΙΞΗΜΑΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΑ....ΟΥΤ ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑξα.....ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΑΚΗ ΠΗΡΑ CHICCO ΓΥΑΛΙΝΟ ΜΕ ΘΗΛΗ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ, MIA ΤΡΥΠΑ,ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΕΙΧΑ AVENT ΜΕ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΗ ΡΟΗ,ΣΑΝ ΤΗς CHICCOΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙς ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΕΜΕΙς ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΑΙΜΑΡΓΟΙ ΑΝΤΡΕς....ΤΩΡΑ ΜΟΛΙς ΔΩ ΟΤΙ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ ΜΕ ΔΟΣΕΙς,,,,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΤΡΥΠΑ ΣΤΗ ΘΗΛΗ,ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΑΝΤΩς ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ,ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΑΝ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΑΛΛΑΞΕ ΤΙς ΘΗΛΕς....ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΥΓΙΕΙΝΟ,ΟΙ ΘΗΛΕς ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΦΑΡΔΙΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ,ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΕΝΑ ,ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΗς CHICCO.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΩΓΩ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΠΝΙΞΗΜΑΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΔΥΣΚΟΛΑ....ΟΥΤ ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑξα.....ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΑΚΗ ΠΗΡΑ CHICCO ΓΥΑΛΙΝΟ ΜΕ ΘΗΛΗ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ, MIA ΤΡΥΠΑ,ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΕΙΧΑ AVENT ΜΕ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΗ ΡΟΗ,ΣΑΝ ΤΗς CHICCOΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙς ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΕΜΕΙς ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΑΙΜΑΡΓΟΙ ΑΝΤΡΕς....ΤΩΡΑ ΜΟΛΙς ΔΩ ΟΤΙ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ ΜΕ ΔΟΣΕΙς,,,,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΙ ΑΛΛΗ ΤΡΥΠΑ ΣΤΗ ΘΗΛΗ,ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΑΝΤΩς ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ,ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΑΝ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΑΛΛΑΞΕ ΤΙς ΘΗΛΕς....ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΥΓΙΕΙΝΟ,ΟΙ ΘΗΛΕς ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΦΑΡΔΙΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ,ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΕΝΑ ,ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΗς CHICCO.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ,

σε ευχαριστω,με βοηθησες πολυ αλλα εχω μπερδευτει....γυαλινο η πλαστικο...ουφφφ δεν μπορω να επιλεγω υπαρχουν ενα σωρο στο εμποριο κ δεν ξερω τι να πρωτο διαλεξω κ ποιες προδιαγραφες ειναι οι καλυτερες....θα εχω υποψην την γνωμη σου ,φιλια πολλα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1110206&itmid=2974609

please θελω την γνωμη σας....ειναι καλο μουκαλι αυτο??

Στεισυ την 8ηλη που προτεινες την δεχεται???

Αυτά τα μπιμπερό τα χρησιμοποιεί η θεία μου στην κόρη της και είναι πολύ ευχαριστημένη. Απ'ότι λέει έχουν τη θηλή που λέω. Εγώ τη θηλή δεν την έχω χρειαστεί ακόμη γιατί δεν έχω δώσει ακόμη ξένο γάλα. Από τη θεία μου τα ξέρω αυτά που τα έχει δοκιμάσει όλα! Χα,χα! Έχει 3 κόρες!!! Οπότε εγώ ψωνίζω εκ του ασφαλούς τα δοκιμασμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά τα μπιμπερό τα χρησιμοποιεί η θεία μου στην κόρη της και είναι πολύ ευχαριστημένη. Απ'ότι λέει έχουν τη θηλή που λέω. Εγώ τη θηλή δεν την έχω χρειαστεί ακόμη γιατί δεν έχω δώσει ακόμη ξένο γάλα. Από τη θεία μου τα ξέρω αυτά που τα έχει δοκιμάσει όλα! Χα,χα! Έχει 3 κόρες!!! Οπότε εγώ ψωνίζω εκ του ασφαλούς τα δοκιμασμένα!

ωραια!!!οταν χρειαστει να αγορασω μπουκαλια θ α σε ρωτησω αναστασια!!!!!

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΕΕΡΑ!!!!!θα παμε μια βολτουλα στα γιαννενα σημερα, πιο πολυ για να δουμε στο ικεα κατι πραγματακια που θελουμε...εσεις τι κανετε!!!

καλημερα χοανιτα, γιουλη και σουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γιούλη, είδα το τικεράκι σου! 4 μηνών σήμερα, ε? Χρόνια πολλά!

Λέμε να πάμε με τη μαμά μου για καφεδάκι στην πλατεία εδώ κοντά αλλά η μπέμπα τα "ξαναγέμισε" :lol::lol: και πριν λίγο την είχαμε αλλάξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΣΤΕΙΣΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ....ΠΕΡΑΣΑΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ....ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ...ΑΥΡΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΦΥΓΩ ΚΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ....ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΥΤΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ...ΣΑΣ ΣΤΟ ΛΕΩ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕΤΕ....ΣΤΕΙΣΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΛ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γιούλη,χρόνια σας πολλά!!!!πάντα γερό και ευτυχισμένο και τυχερό!

Εμείς ξυπνήσαμε από νωρίς, φτιάξαμε γερμανικό cheese cake (Kaesekuchen) και τυροπιτάκια γιατι σήμερα θα έχουμε επισκέψεις Τώρα το μεσημεράκι θα έρθει ενας φίλος από Αθήνα με το γιο του και το απόγευμα περιμένω τις μανουλες από τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού με τα ζουζούνια τους Θα ειμαστε 4 αγοράκια και 3 κοριτσάκια!!!!Yupiiiiiii!

Η μικρή προχθές μου έκανε κόλπα στο βραδινό ύπνο, ενώ συνήθως κοιμάται 10-6, προχθές ξύπνησε στις 3,30 έφαγε από το ένα στήθος μόνο και ξανακοιμήθηκε μέχριτ τις 7.30,.αναρωτιέμαι να έκανα κακά που τη θήλασα, μήπως έπρεπε να της δώσω πιπίλα και να την αφήσω να ξανακοιμηθεί εγώ τη σήκωσα πριν κλάψει

Χοανίτα, ούτε εγώ μπορώ να την αφήνω πάντα να κλαίει, αλλά έχω παρατηρήσει ότι καμιά φορά κλαίει από βαρεμάρα κ όχι γιατί της λείπει κατί, νομίζω ότι αν τον παίρνεις αγκαλιά κάθε φορά που κλαίει έτσι του ενισχύεις την συνήθεια, μαθαίνει κλάμα=αγκαλιά.Βέβαια η κάθε μανούλα ξέρει τα όριά της Η Μυρτώ τις τελευταίες δυο μέρες είναι λίγο ανήσυχη και θέλει συχνα αγκαλίτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!! Eee vasika kalo mesimeri :D :D

3ipnisame stis 7:30 8ilasame k 3ana koimi8ikame ws tis 12 peripou opou 3ana 8ilasame meta petaxtikame stin trapeza gia mia kata8esi k meta ir8ame stin mama mou gia mesimeriano k perimenw til apo tin paidiatro mas na pame gia mia apli e3etasi giati avrio 8a paw sto dimosio gia emvolia :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...