Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

Καλημέρα!

Γιώργο χρόνια σας πολλά και για τη γιορτή και για τα τριμηνογενέθλια!

Σουλίτσα σ' ευχαριστούμε και σένα για τα κομπλιμέντα!!

Άντρια κι εγώ νομίζω πως δεν πρέπει να αγχώνεσαι τόσο, νομίζω πως μια χαρούλα είναι η Βικτωρία σου.

Γεωργιάννα φτου φτου ο Διονυσάκος, θηρίο! Εσύ τώρα... θα κάνεις μπράτσα!!!

Κάναμε τον υπέρηχό μας και τελικά έχουμε ΓΟΠ. Βέβαια δε μας ανησυχεί καθώς παίρνουμε βάρος και με το παραπάνω, θα το παρακολουθήσουμε κι ελπίζουμε να μας περάσει μεγαλώνοντας. Ο παιδίατρος μας είπε και για σιροπάκι Epadoren...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άφρο "συνάδελφε της ΓΟΠ" που έχεις χαθεί??

Τελικά έχω διαβάσει τόσα πράγματα για τη ΓΟΠ που ζαλίστηκα...!!

Το κακομοιράκι μου μάλλον κακή μέρα περνάει και κοιμάται μόνο όρθιος, αγκαλίτσα στο sling.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

10 σελιδες διαβασα φιλεναδες μ και νταντυ!!

γεωργιαννα κ νταντυ πολυ ομορφα τα προσκλητηρια σας!! Γεωργιαννα κ εγω αν ειχα αγορι τον γουινι θα θελα!! αγαπω γουινη!!

Σουλα ομορφη ακουγετε η βαφτιση!!

Αναστασια ολα τα μωρακια εχουν μερες γκρινιας κ σπαρακτικου καματως... ετσι περασαμε εμεις την προηγ. βδομαδα...ηρεμουσε μονο με βολτα..εξω...ουτε καν στο σπιτι!!! Υπομονη κ στρωνει οπως ειδες ;)

Αντρια μη βασανιζεστε με το βάρος κλπ... εμενα κοριτσια τον 1ο μηνα εβαλε 1400γρ κ τον 2ο 500.. τι παει να πει? Ο παιδιατρος με στηριζει που ειπε να μην σταματησω τον θηλασμο!! Εχθες την ζυγισα ηταν 5320γρ. Το κακο ειναι οτι κοιματε σερι ολη τη νυχτα... της φτανει το γαλα μου για ολο το βραδυ ποιος ξερει!

Δαφνη καλα να περασετε στην Ακράτα..

Αχ κοριτσακια θελω κι εγω να σας δω απο τη συναντηση..γωγω μου αν μπορεις στειλε κ σε εμενα : irini85@hotmail.com

Εμεις απο βαφτιση εχουμε δει προσκλησεις αλλα ακομα δεν κλεισαμε κατι..ειμαι σε μια περιεργη φαση ;) Για αυτο κ δεν πολυμπαινω κιολας!

Σας σκεφτομαι ομως ολες :)

Α σουλακι? ποτε θα ερθεις Θεσ/νικη?!?!

Ξέρει καμια σας πως λεγετε το παρκο πουπαιζουν τα μωρακια στα αγγλικα? Θελω να δω στο αμαζον κανενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

George mou k xaras to pragma pou 8a kanw , den einai kopos na sas ana4w keraki..K esi k i marianna sou me skefteste k to 3erw :)

Daphne mou einai stin fisi mou na agxwnome toso poli distixws..

Irinaki mou euxaristw gia auta pou egra4es me ka8isixases..Gi'auto sas exw gia na me iremate :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο πολυ ωραιο το προσκλητηριο, ιδιαιτερο! Ευχαριστουμε για την προσκληση!

Η κοπελα περνει πολυ λιγα λεφτα, εδω εχω ακουσει οτι περνουν απο 500ε και πανω.

Ειρηνη μου τι εχεις κοπελα μου; θα σου στειλω και εγω φωτο.

Απο την αλλη εβδομαδα θα λειπουμε και στεναχωριεμαι που δεν θα μπορω να επικοινωνω μαζι σας συχνα.

Εκανα ανταυγιες στο μαλλι αλλα δεν τρελενομαι κιολας, θα δειξει με το καιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ!!! Εψαξα λιγο στο αμαζον αλλα δε βρηκα αυτο που θα ηθελα για το μωρο..βεβαια ειναι νωρις ακομη αλλα να εχουμε μια ιδεα.. ΓΥμναστηριο πηρατε; Εμας τωρα δειλα δειλα απλώνει τα χερακια της κ πιανει παιχνιδάκια οποτε το σκεφτομαι μεχρι τον αλλο μηνα να της εχω παρει!

Ανδρια απο την αρχη σου λεμε μην πανικοβαλεσαι..εγω σε καταλαβαινω γιατι ειχες μικρο νινι κ σιγουρα ολοι υα σε πρηζαν οπως κι εμας.. αλλα κοπελα μου εκανς τοσο αγωνα να διατηρησεις τον θηλασμο... μην τρελαινεσαι με το βάρος... εγω τους ελεγα : ειαμι εγω χοντρη θελω η μπεμπα να ειναι λεπτη :lol::lol::lol: τωρα ολοι μου λένε οτι θα γινει χοντρουλα...δε πειραζει λεω θα φοραει τα ρουχα μου!

Γεωργιαννα μου τα ψυχολογικα μου εχω.. γινονται διαφορα και νοιωθω οτι χανω τον εαυτό μου.... κ αυτες ιο σκεψεις δεν σταματανε ποτε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!! και γιωργο!!! εμεις εχουμε λιγα τρεξιματα... κατ'αρχας, πεθανε ο παππους μου χτες, και ολοι θα πανε στο χωριο, στην ευρυτανια για την κηδεια, και γινεται ενας χαμος...ανακουφιστηκα, οταν μου το ειπε χτες η μαμα, γιατι ο καημενος τις τελευταιες μερες ηταν στο νοσοκομειο πολυ χαλια και τον λυπομουν, αλλα στεναχωρηθηκα για τη μαμα μου εχασε τον πατερα της.. δε μπορω με τιποτα να φανταστω οτι καποια στιγμη θα χασω τον δικο μου, οποτε την καταλαβαινω....

επιπλεον, με πηρε τηλ η κουμπαρα μου να μου πει οτι πηγε να δει πρωτη φορα το εμβρυο στο γιατρο ( 5 εβφομαδων) και τελικα ειναι εξωμητριο, και μαλιστα στον τραχηλο, που ειναι πολυ πολυ επικινδυνο και σπανιο!!!πρεπει να κανει αποξεση και να μεινει μια εβδομαδα στην αθηνα ( ειναι απο καλαματα) γιατι αν αρχισει να αιμορραγει, πρεπει οπωσδηποτε να μπει στο νοσοκομειο!!!!!! :(:(:(:( με μαυρο δακρυ εκλαιγε και μου τα ελεγε η καημενη!!!θα ερθει σε εμας να μεινει, οποτε τιυλαχιστον, ακομα κι ετσι θα τη χαρω μια βδομαδουλα....

να μην ξεχασω!!!πολυ ωραια τα προσκλητηρια γιωργο και γεωργιαννα!!!με το καλο!!να σας πω... κι εγω ζηλεψα, παλι τελευταια θα μεινω!!!! :lol::lol:

ειρηνη μου, ο,τι κι αν εχεις ελπιζω να σου περασει συντομα....και να ξερεις οτι μπορεις να μας τα λες ολα!!!εγω τουλαχιστον ετσι κανω, και ξαλαφρωνω!!!

αντρια, κι εγω, καθε εβδομαδα που ειναι να τη ζυγισουμε αγχωνομαι μηπως δεν εχει παρει βαρος και μου πει η παιδιατρος να την δωσω συμπληρωμα....καθολου δεν θελω να ερχεται η δευτερα!!!!

γεωργιαννα θα λειψουμε μεχρι αρχες σεπτεμβρη, περιπου, αλλα θα εχουμε ιντερνετ, οποτε θα μιλαμε, απλα, αν κανονισετε συναντηση μεχρι τοτε, θα σας λειψω ;););)

σημερα ειναι της αγιας παρασκευης, γιορταζει ενας ξαδερφος και θα παμε το βραδακι....

η μπουμπου μου ειναι πιο ηρεμη σημερα, και θελω να πιστευω οτι φαση ηταν και περασε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθήκατε όλες τώρα το βράδυ???

Ειρηνάκι γιατί πεσμένη? Χαμόγελο κι αισιοδοξία δεν είπαμε?? Εμείς πάντως εδώ είμαστε αν θες κάτι...

Αφροδίτη συλλυπητήρια για τον παππού!

Αγοράσαμε το καρότσι μας! Maclaren techno XT σε χρώμα κόκκινο! Έχω ενθουσιαστεί!

Φιλιάαα και όνειρα γλυκάαα!!

Γινόμαστε 2 μηνών σήμερα! Πως περνάει ο καιρός!

post-14188-13873937441982_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια, κι εγω, καθε εβδομαδα που ειναι να τη ζυγισουμε αγχωνομαι μηπως δεν εχει παρει βαρος και μου πει η παιδιατρος να την δωσω συμπληρωμα....καθολου δεν θελω να ερχεται η δευτερα!!!!

Βρε κορίτσια, (Άντρια & Αφροδίτη) γιατί σας τρελαίνουν έτσι οι παιδίατροι με το ζύγισμα και το βάρος? Να είναι ένα μωράκι 2 ... 2,5 κιλά στις πρώτες βδομάδες της ζωής του και μέχρι να ανακτήσει το βάρος γέννησης το καταλαβαίνω, αλλά στα δικά σας γιατί?

Δηλ ο δικός μου που τη ζυγίζει μια φορά το μήνα και δε με αγχώνει, δεν είνα καλός επιστήμονας? Και τον πέρασα από κόσκινο μέχρι να τον διαλέξω όπως και τον μαιευτήρα μου.

Βάλτε την κρίση σας να δουλέψει και μην τα παίρνετε όλα της μετρητοίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρ, μεγιά το καρότσι! Πολύ ωραίο! Και φιλιά στο παίδαρο που γίνεται 2 μηνών!

Πάω κι εγώ να την πέσω γιατί δεν ξέρω τι ώρα θα ξυπνήσει η μπουμπού για μαμ! Χτες ξύπνησε 3πμ :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

δαφνη, με γεια το καροτσι!!!!σουπερ ειναι, θα καψει καρδιες ο Αρης!!!!αληθεια, το δοκιμασατε;;; πως του φαινεται;;;;

αναστασια, εχεις δικιο, το παραπαιρνω σοβαρα, αφου μια χαρα τρωει η μαιμουδιτσα μου, και δεν παραπονιεται, τζαμπα αγχωνομαι....απλα ακουω τοσες ιστοριες που το παιδι δεν επαιρνε βαρος, και του δωσανε ξενο, που ανησυχω...

Αρουλη χρονια πολλα!!!ειδες πως περναει ο καιρος, και ποσο μεγαλωσαμε ολοι σε 2 μηνες;;;;!!!κι οταν λεω ολοι, εννοω κι εμας μαζι, μαμα και μπαμπα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mou i paidiatros mou i kanoniki tin zigize sixna logw to oti genni8ike k ligo pio nwris (37+4) k itan mikroula alla otan eide pws arxise na pernei varos den mou zitise na pigenw toso sixna 8a exei sxedon mina na pame,twra paw sta e3wterika iatreia tis geitonias mou k vazoume ta emvolia dwrean k ekei me agxwsan..

Fisika stis arxes me agxwne k i dikia mou k me evaze na dwsw 3eno alla otan eide pws den iparxei periptwsi na dwsw k evala ta dinata mou me apokleistiko 8ilasmo k ontws ta katafera den mou eipe 3ana tipota..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Καλα τα λεει η Αναστασια σταματιστε να αγχωνεστε!

Αφροδιτη εαν θελεις να δοκιμασεις να πας και στο παιδιατρο μου ειναι εξω απο το σταθμο στα Ανω Πατησια πολυ κοντα στην Λεωφ. Ηρακλειου. Εγω τον εχω απο τον Αλεξανδρο.

Δαφνη με γεια πολυ ωραιο. Χρονια πολλα στον κουκλο!!!

Εμεις ετοιμαζομαστε για αναχωρηση σιγα σιγα, απο το Σαββατο και μετα. Περιμανω να μου πει ο ανδρας μου ποτε μπορει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα, δε με αγχωνει η παιδιατρος, δεν μου εχει πει μεχρι τωρα για ξενο, ισα ισα που μου δινει συμβουλες για να εχω περισσοτερο γαλα, ειναι δικο μου αγχος, γιατι θελω να τη θηλασω οσο γινεται περισσοτερο.....

μια ερωτηση κοριτσια, σ'εσας που σχεδιαζετε βαπτιση : θα γινω νονα το νοεμβρη, θα φτασουν 1000 ε για τις υποχρεωσεις του νονου;;;

ξυπνησε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, εγώ που έγινα νονά πριν 2 χρόνια, πήγαν 400 ευρώ τα βαπτιστικά, 400 ο σταυρός και 100 η εκκλησία. Σύνολο 900. Αυτά ήταν "προ κρίσης", οπότε πιστεύω ότι θα βρεις τουλάχιστον τις ίδιες τιμές. Θα σου φτάσουν τα 1000ε. Αν σου πουν τρελές τιμές, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια! Θέλει ψάξιμο. Στη γειτονιά μου έχει 2 μαγαζιά που έχουν όλο τα πακέτο τα βαπτιστικά 300ε και στις κουμπάρας μου (πετρούπολη) 500ε αλλά επώνυμα (ασλάνη και τέτοια).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, εγώ που έγινα νονά πριν 2 χρόνια, πήγαν 400 ευρώ τα βαπτιστικά, 400 ο σταυρός και 100 η εκκλησία. Σύνολο 900. Αυτά ήταν "προ κρίσης", οπότε πιστεύω ότι θα βρεις τουλάχιστον τις ίδιες τιμές. Θα σου φτάσουν τα 1000ε. Αν σου πουν τρελές τιμές, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια! Θέλει ψάξιμο. Στη γειτονιά μου έχει 2 μαγαζιά που έχουν όλο τα πακέτο τα βαπτιστικά 300ε και στις κουμπάρας μου (πετρούπολη) 500ε αλλά επώνυμα (ασλάνη και τέτοια).

ευχαριστω αναστασια!!! θελει ψαξιμο, σιγουρα!!!αλλα, βλεπεις με ρωτησε η μελλουσα κουμπαρα μου, ποσο περιπου να κοστιζουν τα βαπτιστικα, γιατι θελει να ριξει μια ματια, και δεν ηξερα τι να της πω, να μη γινω και ρομπα!!!οποτε, πιστευω, θα φτασουν 1000 εεεεεε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη εκει που εκλεισα εγω τις μπομπονιερες το πακετο της νονας εχει 390ε, τα παντα! Απο σταυρο δεν γνωριζω. Σιγουρα θα σου φτασουν.

Εαν θελεις να σου στειλω το λινκ τους, ειναι στο Περιστερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθήκατε όλες τώρα το βράδυ???

Ειρηνάκι γιατί πεσμένη? Χαμόγελο κι αισιοδοξία δεν είπαμε?? Εμείς πάντως εδώ είμαστε αν θες κάτι...

Αφροδίτη συλλυπητήρια για τον παππού!

Αγοράσαμε το καρότσι μας! Maclaren techno XT σε χρώμα κόκκινο! Έχω ενθουσιαστεί!

Φιλιάαα και όνειρα γλυκάαα!!

Γινόμαστε 2 μηνών σήμερα! Πως περνάει ο καιρός!

ME YGEIA, ΦΟΒΕΡΟ ΤΟ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ, ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΧΑΡΕΙςςςςςΜΕ ΤΟΝ ΑΡΟΥΛΗ....ΚΑΛΕς ΒΟΛΤΕς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκερία μου το ίδιο ε? Τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται, χε χε!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις ευχές! Το καρότσι μας το δοκιμάσαμε χθες, το πήραμε ανοιχτό από το Mothercare της Ερμού, μπήκε κατευθείαν μέσα ο Αρούλης (το κάθισμά του ξαπλώνει τελείως τελικά) και ανεβήκαμε καροτσάτοι έως το σπίτι μας! Μισάωρη καροτσάδα, καλή! Ομολογώ πως είναι καταπληκτικό στη κίνηση και την παλεύει μια χαρά με τους καρόδρομους και τις λακκούβες της Αθήνας. Ευτυχώς είχα και διάφορα δώρα γι αλλαγή από Mothercare και ELC κι έτσι έδωσα μόνο 180 ευρώ για το καρότσι!

Γεωργιάννα έτοιμη για διακοπές ε?! Μπράβο!

Κι εμείς θα φύγουμε το Σάββατο για Ακράτα και θα λείψουμε όλη την άλλη βδομάδα. Δε θα έχω ίντερνετ οπότε θα με χάσετε για λίγο...

Μην αγχώνεστε με τα κιλά και τις ζυγαριές!!! Όλα τα μωρά μας είναι μια χαρά και κουκλιά!!!

Εμείς ξεκινήσαμε και το σιροπάκι για τη ΓΟΠ κι ελπίζω να τον ανακουφίσει γιατί πολύ υποφέρει τις τελευταίες μέρες το μικράκι μου!

ΜΟΥΤΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση: όσες χρησιμοποιείτε libero στα πόσα κιλά του μωρού αλλάξατε από Νο2 σε Νο3?? Ο Άρης φοράει ακόμα το 2 αλλά τον σφίγγει, δοκιμάσαμε το 3 και είχαμε διαρροές και μου φαίνεται και τεράστιο πάνω του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια σύντομη καλησπέρα και απο μένα.. πετάχτηκα λίγο στο σπίτι να κάνω καμιά δουλίτσα γιατί τώρα με τη δουλειά που ξεκίνησα δεν τα πολυπρολαβαίνω όλα.. είναι λες και έχει πέσει βόμβα.. Κορίτσια τελικά μάλλον θα πάμε και εμείς διακοπούλες για καμιά βδομαδούλα.. ο άντρας μου επέμενε γιατί εγώ φοβόμουν πως θα τα καταφέρουμε με το μωρό γιατί είναι λίγο γκρινιαρούλης.. δεν ξέρω ακόμα πότε και που αλλά προς τέλος Αυγούστου το κόβω.. Samar μεγιά το καρότσι σας άντε και καλές βόλτες..καλά να περάσετε στην Ακράτα.. εγώ που έγινα κουμπάρα πριν 3 χρόνια ενα 1000€ χάλασα.. Γεωργιάννα εσείς που θα πάτε.. Φιλάκια στα πατουσάκια σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη περαστικα στον Αρουλη!! ΠΟλυ καλη τιμη το βρηκες, 250ε το ειδαμε.

Κανονικα τωρα που αρχιζει να τον σφιγγει πρεπει να του αλλαξεις νουμερο.

Καλα ακομη το 2;;;;;;;;;;; Εμεις ειμαστε στο 4!!!!!!!!!!!!

Προσπαθω να μαζεψω καποια πραγματα αλλα ακομη δεν ξερω το ποτε θα φυγουμε. Περιμενω απο μερα σε μερα να μου πει να παω να κλεισω εισητηρια.

Δεν εχω ορεξη για τπτ σημερα!!!! Πρεπει να παω και Μαρουσι στον οδοντιατρο!

Που εισαστε οι αλλες κοπελες; Δαναη δεν γυρισες ακομη;

Ιωαννα μου Κεφαλλονια εχουμε σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Piga sto ekklisaki tis Agias Eirinis Xrisovalantw k stin Panagia tis Tsampikas k ana4a keraki..Eisastan stin proseuxi mou..I kori mou pali einai mesa stin idiotropia tin evaza twra na 8ilasei k olo klaige olo afine k olo epiane to sti8os mou amesws mou erixne kati aeria, simera mou ekane kakakia alla me poli voi8eia (masaz, kremistsa stin tripitsa oxi ipo8eto) katafere k ekane liga pistevw 8elei na kanei k alla :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...